hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Nástup antikrista a jeho zničenie príchodom Krista

príspevkov
1
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 30.11.2018 22:53 RealitaABC
posledná zmena 30.11.2018 22:53
1
30.11.2018, 22:53
Pri prenasledovaní kresťanov pohanskou Rímskou ríšou sa ku kresťanom hlásili väčšinou obrátení – znovuzrodení, lebo neobrátený predsa nebude trpieť a riskovať život pre Krista, pre to o čom nie je presvedčený, že je to pravda.

To, čo zdržovalo nástup antikrista a to vo veľkom meradle, bola práve pohanská Rímska ríša. Ak končila, tak až vtedy štafetový kolík moci preberal práve antikrist vo forme náboženstva spojeného s politickou, ekonomickou a vojenskou mocou. Nad touto ríšou sa posadila falošná cirkev s falošnou hlavou, ktorá sa vydávala za námestníka Krista - Boha na Zemi.

Paradoxne legalizácia kresťanstva umožnila nástup antikrista. Totižto ku kresťanom sa vo veľkom začali hlásiť aj tí, ktorí nimi z Božieho pohľadu neboli - neobrátení. Stalo sa všeobecne populárnym hlásiť sa ku kresťanstvu a to nie pre presvedčenie o pravde Kristovej ale z výhod, ktoré z toho začali postupne plynúť. Totižto štafetový kolík moci pohanského Ríma prevzali práve títo neobrátení a prispôsobené učenie Ježiša Krista začali používať na ovládanie más, upevňovanie moci a hromadenie majetku. Samozrejme, že Kristove učenie museli pozmeniť - prispôsobiť, podmieniť spásu vlastnými nariadeniami, pozmeniť evanjelium, aby sa vytvorila tradícia, ktorou dnes tak horlivo argumentujú.

Jediné čo nedokázali zničiť bolo svedectvo Biblie, ktorá sa z moci Božej zachovala až do dnešných dní. Nebolo v ich moci svoje nariadenia a márne tradície urobiť súčasťou Biblie.

Trvalo to cez 1200 rokov existencie Biblie v ústraní, až pokým Boh spustil reformáciu, ktorá umožnila tlač národných Biblii a rozšírenie Božieho Slova po celom svete.

Biblia sa už nedá zničiť. Teraz antikristom ostáva len jedná vec a to spochybniť Bibliu – Božie Slovo, ako jedinú autoritu, prekrútiť to, čo je v Biblii napísané, vlastné nariadenia a márne tradícii postaviť nad autoritu Biblie - Božieho Slova, aby Slovo Božie v Biblii týmto zadusili.

No kto má od Otca uši na to , aby počul, tak počuje porozumí a zvíťazí v Kristu.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 92 697 B vygenerované za : 0.081 s unikátne zobrazenia tém : 59 624 unikátne zobrazenia blogov : 1 339 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.