Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nastal cas na funkcne referendum.

1
reakcií
242
prečítaní
Tému 21. decembra 2018, 06:55 založil PartOFgod.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 05. 2016
27
 
 


1.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 12. 2018, 06:55 avatar
Občania majú mať právo zasahovať do chodu štátu v prípade, že poslanci zvolení do svojich poslaneckých pozícií v NR SR si neplnia svoje poslanecké povinnosti a neplnia vôľu ľudí, ktorí im zverili dôveru na výkon poslaneckého mandátu a preto vôľou tých istých voličov by o svoj mandát mohli prísť!!

Ako si to predstavujeme:

I. Na vypísanie celoštátneho referenda bude potrebných 150 000 petičných podpisov, ktoré umožnia automaticky predkladateľom petičného návrhu presadiť daný návrh Ústavného zákona do programu hlasovania v NR SR, pod ktorý sa podpísalo 150 000 občanov tejto krajiny, a v prípade bežných zákonov bude postačovať 100 000 petičných podpisov! Ak poslanci NR SR odmietnu hlasovať o takto predloženom návrhu zákona od ľudí v parlamente, alebo ho parlament neprijme, tento zákon automaticky pôjde do celoštátneho referenda, ktoré sa uskutoční pri najbližších celoštátnych voľbách a toto referendum má povinnosť vypísať prezident SR!

II. Predmet hlasovania v referende bude prijatý ako zákon, ak zaň hlasovalo 50 a viac percent zúčastnených voličov a súčasne bola nadpolovičná väčšina dosiahnutá najmenej v polovici okresov, čím zrušíme povinné kvórum účasti, ktoré sa rovnako neaplikuje ani pri voľbách do NR SR! Buďme rovnako zodpovední aj voči referendu a neznemožňujme ľuďom sa demokraticky rozhodovať a neobmedzujme ich, ak chcú napríklad vyvodiť nespokojnosť voči politikom, vláde, NR SR a zákonom, ktoré ovplyvňujú ľuďom životy!!

III. Hlasovanie v celoštátnom referende sa bude môcť uskutočniť iba v čase konania iných celoštátnych volieb, kedy sa bude hlasovať aj o referendovej otázke, čím sa zminimalizujú náklady na konanie referenda. Toto pravidlo sa nebude uplatňovať pri referendách na komunálnej úrovni, kedy si referendum budú môcť občania vypísať počas roka maximálne 2x a na vypísanie daného referenda bude potrebných 20 % petičných podpisov z počtu miestne oprávnených voličov, pričom spôsob hlasovania a výsledky sa budú riadiť pravidlami celoštátneho referenda.

IV. V prípade neprijatia danej referendovej otázky na celoštátnej úrovni, sa o rovnakej otázke bude môcť hlasovať najskôr až po uplynutí 24 mesiacov za predpokladu znovu vyzbierania potrebného množstva petičných podpisov, a to isté bude platiť aj na komunálnej úrovni.

V. Každá referendová otázka na celoštátnej úrovni musí mať zákonom stanovený priestor na prezentáciu v štátnych médiách, ako je napríklad RTVS, teda TV a rozhlas, rovnako v súkromných médiách, ktoré vysielajú na území SR, a rovnako v printových médiách, ktoré publikujú v rámci SR v tlačovej podobe, prípadne na svojich weboch.

Rovnako v prípade referenda konaného na komunálnej úrovni bude povinnosť obce a mesta umožniť predkladateľom referendovej otázky sprístupniť obecné a mestské zasadacie priestory pre zhromaždenie občanov v počte 3x, kde im v dostatočnom časovom priestore bude umožnené prezentovať danú referendovú otázku. Predmetná referendová otázka bude musieť byť zverejnená na miestnych obecných, prípadne mestských informačných tabulách, webových stránkach danej obce, mesta!

Predmetný zákon o referende chceme presadiť ako jedno z prvých opatrení našej politickej agendy a bude to jedna z podmienok spolupráce s inými politickými stranami. Týmto zákonom budú môcť ľudia rozhodovať o zákonoch, ktoré im politici buď upierajú, alebo sľubovali a nepresadili. Rovnako cez funkčné referendum budú môcť občania vyvodiť zodpovednosť aj voči politikom, vláde, prípadne aj celej NR SR ak bude dochádzať k nenaplneniu napr. predvolebných sľubov...

V prípade, že sa daný zákon o referende uplatní ako bežný a zaužívaný zákon v našom systéme a ľudia sa naučia používať tento demokratický nástroj, bude našim cieľom v budúcich rokoch opätovne znížiť povinnosť vyzbierania petičných podpisov pre vypísanie danej referendovej otázky! Momentálne je to však model, ktorý na súčasnej politickej scéne nepresadzuje nikto, a preto je našou snahou tento zákon presadiť, niekde začať na takej hranici, aby sme daný zákon dokázali presadiť a ľuďom tak dať do rúk viac kompetencií na rozhodovanie.


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 12. 2018, 06:55 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:54,  Obrovskej sile odhalenia sa nikto a nic nevyhne https://youtu.be/Dtr6wlcMrH0
dnes, 00:41,  Choď už spať. *21
dnes, 00:35,  20. aj Einstein bol panteista ;) a ten mal toho v hlave viac nez dost ;)
dnes, 00:30,  7. tipujem to na idiota. :)
dnes, 00:19,  V eurách. *21
dnes, 00:11,  Nemysliteľ, trepeš nehorázne nezmysly. Narodil sa do rodiny reverenda Martina Luthera Kinga...
dnes, 00:07,  Tu ide o podstatu textu autor je magazin1.sk no a kazdy normalne zmyslajuci obcan jasne vidi ze...
dnes, 00:02,  4. ta vyplácaju v rubloch alebo si len uzitočny idiot ? :)
dnes, 00:00,  Veruze falosnym a to je nepopieratelny fakt dokazy nepustia. https://youtu.be/og7L-2mcqUU
včera, 23:59,  Koľko chceš, puso. *21
včera, 23:58,  Tak už je to jasné, ak ste hľadali bič na mainstream, sú to kotlebovci. Veľmi pekná...
včera, 23:56,  další ardzunov - hokejisov klon :) kolko multinickov si este zaregistruješ ?
včera, 23:54,  Cele zle . Vinny nie ste vobec nie ste toto telo ani toto ego ste ciste vedomie uplne nevinny....
včera, 23:51,  Dobre aby si bol spokojny boh je len jeden a jeho castou je zenska sila tvorenia (duch svaty) a...
včera, 23:48,  Úprimne povedané už som myslel, že boj „mienkotvorných a demokratických“ médií na...
včera, 23:40,  to je presne dovod prečo sa nikdy neodporúča verit oficiálnym ruskym vyhláseniam :)
včera, 23:31,  216. to predikuješ podla seba ? :)
včera, 23:16,  prečo všade na svete , ak sa prihodí pod. incident, nemusia timy vedcov dokazovat, lebo sa to...
včera, 23:14,  Prax, že aj ten najväčší a nepolepšiteľný hriešnik sa v kat. cirkvi môže cítiť...
včera, 23:10,  5. a ty by si mal zmenit dílera :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(57 162 bytes in 0,364 seconds)