Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Násilie v Starom zákone

48
reakcií
4593
prečítaní
Tému 4. apríla 2012, 10:16 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 12. 2017
29
24. 07. 2008
55
08. 10. 2015
1
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 4. 2012, 10:16 avatar
NAVÁDZANIE NA VRAŽDENIE A NÁSILIE:

Hebrejský Boh Jahve je jedným z najkrutejších bohov na Svete. O podstate hlavného judského boha hovorili už gnostici. Tvrdili, že hlavný judský boh Jahve je v skutočnosti diabol. Nie je teda prekvapením, že rozsah opísaných zverstiev Židov nemá vo svetovej histórii obdobu. Základom tohto učenia je sadizmus:
«ALE V MESTÁCH TÝCH NÁRODOV, KTORÉ PÁN, TVOJ BOH, TI DÁVA AKO TVOJE VLASTNÍCTVO, NENECHÁŠ ANI JEDNIDÚ DUŠU NAŽIVE. MUSÍŠ ich všetkých zahubiť – chetitov, amoritov, kanaáncov, perizejov, hivitov a jebusitov – ako pán, tvoj boh, ti to nariaďujem.» [Deuteronomy 20:16-17].
«zabite všetky deti mužského rodu a všetky ženy, ktoré mali muža. Ale môžete si pre seba vziať a nechať všetky dievčatá, ktoré nepoznali muža». [Numeri 31: 17-18].
«a ak budeš počuť, že v ktoromkoľvek meste, ktoré ti dal pán na prebývanie, sa objavili nejakí darebáci medzi vami a že zviedli obyvateľov týchto miest aby slúžili iným bohom, ktorých nepoznáš, musíš vyšetriť taký prípad starostlivo. Ak zistíš, že to je pravda, a že táto nehanebnosť sa odohrala medzi vami, musíš zabiť všetkých obyvateľov toho mesta ostRím meča zahubiŤ mesto a všetok život v ňom, dokonca aj dobytok. Keď zhromaždíš všetku túto skazenosť na hromadu uprostred námestia, musíš spáliť mesto ako horiacu obetu pánovi, tvojmu bohu.» [Deuteronomy 13: 13-17].
Nariaďujú zabíjať aj prorokov: «ale toho proroka alebo snovidca musíte usmrtiť za to, že vás odviedol od cesty, ktorou pán, váš boh vám nariadil ísť...»[Deuteronomy 13: 6].
Niet zľutovania u Židov ani pre najbližších príbuzných, ak by ich oslovila cudzia viera: «ak tvoj vlastný brat, alebo tvoj syn, alebo tvoja milovaná manželka... tajne slúži iným bohom, ktorých ty a tvoji otcovia nepoznali, bohom iného národa… nemaj s nimi zľutovania ani ich nepočúvaj... ale zabi ich.... Ukameňujte ich na smrť...» [Deuteronomy 13: 7-11]
«a povedal mojžiš izraelským sudcom: každý z vás zabije tých, ktorí prešli k baal-peorovi». [Numeri 25:5].
«ak sa medzi vami nájde niekto... kto slúži iným bohom, alebo uctieva slnko, lunu, alebo slúži nebeským zástupom... tak vyvedieš toho muža (alebo ženu)... a ukameňuješ na smrť.» [Deuteronomy 17: 2-5].
Prevažná väčšina prastarých tradičných vier všetkých národov sveta je založená na ctení si slnka – božského zdroja svetla, tepla, energie a života. Starý zákon ich všetky odsúdil k smrti. Všimnime si, že z tzv. Desiatich prikázaní je druhé zákazom «zobrazovania toho, čo je hore na nebi» [Exodus 20:4]. Nie je to náhoda. Urobili to preto, aby človeku zakázali poznatky o vesmíre a o mieste, ktoré vo vesmíre zaujíma Zem. Vychádzajúc z tohto prikázania, zverskí «služobníci (otroci) boží» zabíjali všetkých astronómov, astrológov, matematikov a podobných vedcov. Viac ako 13 miliónov ľudí zhorelo na hraniciach.


2.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 4. 2012, 11:09 avatar
A potom príde JK a povie - kto je bez hriechu, nech prvý hodí kameňom
Súhlasí J.Tull, clear1, red rose


3.
označiť príspevok

dorota
   4. 4. 2012, 11:22 avatar
co stale stare hriechy vytahujete? nie je toho dost na svete?


4.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 4. 2012, 11:42 avatar
Dorota,
polož si otázku: A prečo je toho dosť na svete? Ak si budeš chcieť pravdivo odpovedať, možno dospeješ k záveru, že preto, lebo kresťanský, židovský a islamský svet sa riadi ešte stále podľa biblického Starého zákona...
Súhlasí red rose


6.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 4. 2012, 11:50 avatar
Nezmysel, neviem ako ostatné svety, ale ten kresťanský sa iste neriadi niekoľkými účelovo vybratými citátmi zo SZ.
Súhlasí dorota


8.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 4. 2012, 12:50 avatar
Rastos,
ďalšie stovky "neúčelových" citátov navádzajúch/prikazujúcich vraždenie, násilie a pokorovanie nevercov/pohanov zostali v "knihách kníh" v Biblii, Talmude i Koráne... Ak neveríš, ber si ich postupne do ruky a čítaj a čítaj...
Súhlasí clear1


43.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 4. 2012, 01:22 avatar
Vyberáš si jednu časť Biblie a inú ignoruješ.
Kde sú tie zástupy kresťanov s cieľom ukameňovať teba, tvoju rodinu, tvojho psa a potom spáliť váš dom a vaše mesto ako obetu Bohu?
Súhlasí J.Tull


45.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 4. 2012, 01:50 avatar
Asi Ti nedošlo o čo tu ide. Ak bola biblia "diktovaná" Bohom, čo v nej robí toľká nenávisť a nabádanie na vraždenie ? Mohol by niečo také nadiktovať Boh ? Ja som len obyčajný človek, ale také niečo by som nedokázal nadiktovať. Tobôž nie s vedomím, že to budú ľudia dodržovať. Boh, nekonečne milujúci otec by to urobil ?  
Súhlasí Kasafran


46.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 4. 2012, 02:07 avatar
Reagoval som k veci - na Kasafranove tvrdenie, že za zlo v súčasnosti môžu kresťania, pretože sa držia SZ. To nesedí, pretože sa tak neprejavujú.
A k tomu nekonečne milujúcemu Bohu... To vôbec nemusí byť sladký milý neškodný deduško. K jeho nekonečnej láske prichádza len ten, kto rozumie, že človek je dielom a Boh je tvorcom. A tvorca má právo robiť, čo uzná za dobré. Ak v SZ dobe vyhlásil obdobie zákona a v NZ dobe obdobie milosti, je to jeho vec.


47.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 4. 2012, 02:12 avatar
Hm.., vyhlásil to ON, alebo ľudia ?  
Súhlasí red rose


48.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 4. 2012, 02:26 avatar
napr. Hebrejom 8,7-13


10.
označiť príspevok

dorota
   4. 4. 2012, 13:17 avatar
to je blud, kasafran  


39.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 4. 2012, 00:16 avatar
Dorota,
buď taká láskavá a bližšie definuj/popíš ten blud...


5.
označiť príspevok

havran
   4. 4. 2012, 11:49 avatar
Je to o tom , že starý zákon násilie prikazoval , lebo bojoval o moc a chcel ju dosiahnúť. Nový zákon násilie pripúšťal pre prípad udržania moci.
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 4. 2012, 11:51 avatar
Havran, tú druhú vetu vieš doložiť?
Súhlasí J.Tull


9.
označiť príspevok

asfyx muž
   4. 4. 2012, 13:16 avatar
kniha plna picoviin,manual manipulaciee...


11.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 14:40 avatar
Samozrejme, v dnešnej dobe treba akékoľvek neodôvodnené násilie odsúdiť.

Starý zákon je aj o histórii a v histórii bolo aj násilie. Objektívne by bolo povedať, že skoro všetky kultúry mali v staroveku i neskôr v sebe aj násilie a iné zlé veci: Babylon, Perzia, Egypt, Grécko (napr. Sparta), Rím, Mongolsko (Tatari), Čína atď. Staroveký Egypt napr. bojoval približne v starozákonne dobe pred Mojžišom s Kanaáncami. Bola to aj drsnejšia doba. Faktom je, že ľudia mali sklony k dobru i zlu. Bolo treba taký systém, ktorý by ustanovil pozitívne hodnoty, ako Desatoro a pod. Podľa mňa je to aj o vývine spoločnosti, židovského národa, o tom, aby sa ten v tej dobe odlíšil od niektorých negatívnych praktík, napr. kmene, čo žili okolo, obetovávali svojim bohom ľudí, deti a pod. 3M 20, 23: "Nesprávajte sa podľa zvykov národov ktoré ja pred vami vyženiem: preto, že robili tieto veci, zošklivili sa mi." Je tam vymenované, čo nemajú robiť, čo robili miestne národy či kemene: proti obetovávaniu detí Molochovi a iným bohom, proti zoofílii, incestu atď. (3M (Lv) 19. a 20. kapitola)

Viera v biblického Boha sa spája skôr s takým duchovne a morálne naplnenejším životom. Nový zákon prináša aj viac pozitívnych vecí, milosť a pod. Netreba absolutizovať niektoré "vypichnuté" biblické epizódy a ignorovať kladný, civilizáciu podporujúci základ. Pozri pre zmenu základné morálne odkazy Biblie, ktoré pozitívne ovplyvnili našu civilizáciu, napr. 3M 19, 33-34: "Ak sa vo vašej krajine pri tebe zdržuje cudzinec, neutláčajte ho. Cudzinec, ktorý sa zdržuje u vás, nech vám je ako domorodec. Milujte ho ako seba samých, lebo cudzincami ste boli v Egypte; ja som Hospodin, váš Boh."
Alebo 3M 19, 18: "Nepomsti sa a neprechovávaj hnev voči príslušníkom nášho ľudu, ale miluj blížneho ako seba samého; ja som Hospodin."
Alebo Desatoro 2M 20, 1-17; to je celkovo istý etický kódex, napr. Nezabiješ, Nepokradneš a pod.

A čo násilie v 20. storočí zapríčinené komunistami a nacistami?
"Od roku 1900 do roku 1987 však najmenej 168 miliónov ľudí zabili ich vlastné vlády v čase "mieru". Za rovnakú dobu zahynulo v dôsledku vojen 40 miliónov ľudí. (R. J. Rummel: Death by Government: Profesor Rummel striedmo odhaduje, že v komunistickom Rusku zabil režim asi 62 miiónov ľudí, v červenej Číne 36 miliónov a v Nemecku za nacizmu 21 miliónov.) Inými slovami v 20. storočí existovala v priemere štyrikrát väčšia pravdepodobnosť, že jedinca zabije vlastná vláda v mieri, ako nepriateľ za vojny. Táto otrasná štatistika znamená, že prinajmenšom v modernej dobe sú totalitné režimy oveľa nebezpečnejšie ako náboženstvá. Najúčinnejším prostriedkom na povzbudenie morálnej zodpovednosti je prijatie vyššieho štandardu posudzovania činov a motívov jednotlivca."
(James Wasserman, 2001)


12.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 14:44 avatar
Krištof, prečo iba v dnešnej dobe treba každé násilie odsúdiť ? Odkedy už netreba ?
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 14:45 avatar
A ešte, kto určuje či násilie je odôvodnené alebo nie ?


14.
označiť príspevok

facepalm
   4. 4. 2012, 14:47 avatar
..Silnejší.. ..Vždy..


15.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 14:58 avatar
12. Tak to, čo bolo v histórii, už neovplyvníme. Starovekí Rimania napadli a ukrižovali tých a tých. Ale to, čo je dnes, sa dá ovplyvniť.

13. Tak nie ani tak "násilie" ako skôr použitie sily. Napr. existuje čosi ako nutná obrana (Tr. zákon). Ak ti do domu vtrhne lupič, napadne ťa a bude chcieť kradnúť, tak asi nebudeš tam stáť, ale môžeš sa brániť. V tom prípade budeš rozhodovať ty, či je použitie sily odôvodnené.


40.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 4. 2012, 00:24 avatar
Krištof,
nože no, pozabudol si, čo odporúča písmo sväté? Keď Ťa niekto udrie na jedno líce, nadstav mu druhé; Kto do Teba kameňom, Ty doňho chlebom; Kto Ti vezme/ukradne košeľu, daj mu aj plášť...? A Ty svätého písma znalec/vykladač to chceš zrazu ignorovať? To sa už (nevdojak) blížiš k heréze?
Súhlasí clear1


16.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 15:01 avatar
Predsa nejde o ovplyvnenie minulosti ale o odsúdenie násilia. Ak neodsúdime násilie aj keď bolo v minulosti, vytvárame precedens, že to niekto zopakuje.
Myslel som že sa bavíme o inom druhu násilia ako obrana proti lupičovi.....Ono aj sebaobrana je oblúbené slovo agresorov.......individuálne je to v poriadku ale v politike a štáte už nie.
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 15:12 avatar
nie som Boh, aby som primerane posudzoval všetko násilie v histórii. Odkiaľ mám vlastne vedieť, čo bolo dobré a čo zlé? Z darvinizmus a naturalizmu, ktorý hovorí, že sme len nezmyslené zvieratá, že silnejší v boji o život prežije a slabší má zahynúť? Podľa toho je vlastne násilie dobré, lebo umožňuje prežiť silnejšiemu. Niekedy bolo aj v histórii násilie len obranou alebo reakciou na zlé veci. A ja sa vyjadrujem najmä k tomu, čo dnes sa dá ovplyvniť.

Pozri sa, v r. 1939 nacisti napadli Polsko. Podľa teba sa Poliaci nemali brániť, lebo to nebolo individuálne, ale v politike a štáte?


41.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 4. 2012, 01:04 avatar
Krištof,
prosím Ťa maj aspoň trošku v úcte svoj prirodzený intelekt a prestaň s tým opakovaným neexaktným sprzňovaním evolúcie, ktorej zrejme ani akomak nerozumieš, ale kde môžeš, tam ju dehonestuješ. Spamätaj sa, s pomocou božou, ak sa jej dočkáš a si ju vôbec zaslúžiš...


18.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 15:14 avatar
Přinesla katolická církev mravní pokrok?
euportal.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Propaganda o netoleratní Církvi a jejích tolerantních odpůrcích
euportal.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 15:31 avatar
V určitom období áno, ale nepriniesol pokrok aj komunizmus ?


19.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 15:29 avatar
Prečo si potom napísal že násilie treba odsúdiť ?
Predsa násilie robili Nemci a nie Poliaci.....Násilie je niečo čo niekto začne, opak je potom obrana .


21.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 15:46 avatar
Lebo v dnešnej dobe podľa mňa nie je dôvod na násilie náboženské, rasové, politické atď., a takéto násilie nepovažujem za správne.

Násilie je "použitie donucovacích prostriedkov (obyč. fyzických) proti niekomu", alebo aj "výbuch agresívneho správania, najmä v súvislosti s negatívnou spoločenskou zmenou". Mal som na mysli použitie silových prostriedkov. Môže sa stať, že skupina policajtov - "kukláčov" zasiahne, urobí raziu proti mafiánom a pod. Aj to môžno považovať za násilie, alebo skôr použitie sily, ale v boji proti spoločenskému zlu. Podobne aj Poliaci a Spojenci v 2. svet. vojne použili silu. Z toho vyplýva, že niekedy je to oprávnené, hoci nemusíme používať slovo násilie, ale skôr sila a pod.

Inak, existujú aj revoluční komunisti, anarchisti a pod., ktorí sú schopní použiť na zmenu systému aj násilie.


42.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 4. 2012, 01:12 avatar
Krištof,
za aký druh kresťanskej lásky k blížnemu považuješ nedávne a súčasné akty najhrubšieho zločinného násilia "kresťanskozločineckej" organizácie NATO voči Juhoslávii, Afganistanu, Iraku, Líbyi, Sýrii a terajšie kresťansko-židovské ťaženie proti Iránu?


22.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 15:49 avatar
Akože nie je dôvod a čo islam a jeho svätá vojna ? Policajti môžu konať iba v rámci zákona, to ťažko považovať za násilie všeobecne. Znovu miešaš agresora s tým čo sa iba následne bráni.....
Inak si myslím, že násilie je skutočne jeden z aspektov evolúcie a nikto nikdy proti tomu nič nezmôže.......realita to dokazuje.


25.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 15:59 avatar
Už si ako uderený. Čo mám ja a moj príspevok 21., na ktorý si reagoval, spoločné s "islamom a jeho svätou vojnou"? Nemiešam agresora s tým, kto sa bráni, rozlišujem to.

To ty tvrdíš: "si myslím, že násilie je skutočne jeden z aspektov evolúcie a nikto nikdy proti tomu nič nezmôže". Čím akoby si ospravedlňoval násilie.

Aj v nebi, v duchovnom svete sa bojuje v zmysle útoku a obrany: "A povstal boj na nebi. Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi [diablovi]; i drak a jeho anjeli bojovali, ale nevydržali" (zjv 12, 7-8).


23.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 4. 2012, 15:54 avatar
Kasafran; ... ja to vidím tak, že táto téma sa nie veľmi odlišuje od logiky Darvinizmus a zlo 
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 15:59 avatar
Dôkazom je aj samotný Starý zákon ale aj ďalšie cirkevné dokumenty ak si uvedomíme, že ich počas histórie -upravujú- tak aby sa hodili do krámu......ale aj samotné dianie vo svete ľudí a zvierat. U ľudí sa iba menia formy násilia ale existuje stále.
Súhlasí Kasafran


26.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 16:04 avatar
Lebo si napísal, že v dnešnej dobe nie je dôvod napr. náboženský na násilie. Tak som ti dal príklad z islamu, nechápeš to ?


27.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 16:07 avatar
24. tým akoby si ospravedlňoval násilie a robil z neho prirodzenú súčasť života ľudí. Namiesto toho by si mal povedať, že je to zlé a mali by sme sa snažiť o dobro.

26. Napísal som to inak: "Lebo v dnešnej dobe podľa mňa nie je dôvod na násilie náboženské, rasové, politické atď., a takéto násilie nepovažujem za správne."
Okrem toho ja netvrdím, že sa nedeje násilie politické, náboženské, rasové a iné. Len ho nepovažujem za odôvodnené a správne. Rozumieš?


28.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 16:12 avatar
Nie ,iba to beriem na vedomie. O dobro sa v podstate snažíme aj násilým, lebo ide o naše dobro a nie niekoho iného, taká je proste príroda . Čo získame ak sa snažíme o cudzie dobro a sebe urobíme zle ?


29.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 16:22 avatar
A bez násilia by sme sa o to dobro pre seba individuálne nemohli snažiť? A čo spolupráca a spoločné dobro rodiny, skupiny, spoločnosti?


30.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 16:25 avatar
Obávam sa že by to nefungovalo, je to iba naivná idea, ktorá nikdy neplatila v skutočnosti bez ohľadu na systém či cirkev .....Okrem toho vo svete svojim spôsobom stále prebieha boj o prežitie, o lepšiu pozíciu o lepšie podmienky pre nás a naše potomstvo a to všetko produkuje aj násilie.


31.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 16:32 avatar
To je asi len časť pravdy. Druhá časť je tá, že veľakrát sa dá fungovať bez násilia, v miery, spolupráci, na základe kladných spôsobov, schopností, prejavov, komunikácie, a že aj tie "idey" majú svoj význam a niekedy aj reálne uplatnenie.
Súhlasí rastos


32.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 4. 2012, 16:37 avatar
Lenže pravdepodobne je to iba prechodný stav kým nepríde ku konfliktu a k tomu vždy príde.....


33.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2012, 16:45 avatar
Alebo skôr ten konflikt, ku ktorému niekedy dochádza, je prechodný stav


34.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 4. 2012, 16:58 avatar
v tom case,ked sa zacala pisat Biblia muselo byt nieco stratene..niekde..
domnievam sa ,ze pravdepodobne ma byt v Biblii ukryty imaginarny poklad pre ludstvo..asi akasi cesta,ktora ma znova a znova presunut ducha cloveka k prvemu riadku s jedinym a najjednoduchsim sposobom.."vytahom" Slova
cesta vytahom hore a dolu a naopak ?


35.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 4. 2012, 17:00 avatar
hm len tak som premyslala,preco je tam to nasilie..asi preto ?


36.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 4. 2012, 17:01 avatar
hm moja mysel je uz asi uplne dezorientovana zo schizo  


44.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 4. 2012, 01:26 avatar
Salbea,
vedz, že čas začiatku písania knihy kníh Biblie ešte nikto neurčil/neobjavil a zrejme ani neobjaví. Je eklektickým súhrnom rôznych mytologických kníh/diel/dejov/príbehov od rôznych civilizácií a z rôznych období. Žiaden imaginárny, ale ani reálny poklad v nej človek mysliaci/rozumný neobjaví...
To násilie je tam preto, že bolo a je doteraz filozofiou politiky nadradenosti "vyvolených"...


37.
označiť príspevok

regulus muž
   4. 4. 2012, 17:33 avatar
Otvorena tema a ja nemam co dodat  .
Vsak neboli ste tam, neviete ake tam boli pomery a na com skutocne zalezalo. Je to relativne. Pre nas je teraz samozrejme, spoliehat sa na ludskost ci svedomie v ludoch, ale neviete, co bolo primerane a samozrejme v tej dobe. Ale kedze sa to uz nedozvieme, ze co bolo naozaj, je podla mna rozumnejsie zaoberat sa aktualizovanej casti problematiky. Hoci pokial veriaci nebudu pred domami cakat s macetami v rukach s naliehavou "prosbou" pridat sa na ich stranu, asi sa tym nebudem zaoberat  .
Súhlasí rastos


38.
označiť príspevok

lubmar muž
   4. 4. 2012, 21:21 avatar
36.www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Zdravím Salbea, nepodceňuj sa, ja si tiež myslím, že keby neboli knihy ako Biblia,Tóra i Korán i Egypt a Eposy Sumeru a Babylonu boli by sme úplne bez informácii o duchovných problémoch našich predkov. V tom zmysle sú to poklady. Dnešné ľudstvo tieto knihy podľa môjho názoru vôbec (možno s podporou istých kruhov) nepochopilo. Čo keď u týchto národov ešte duchovná smrť (ak bola) neprebehla úplne, mohli sa vrátiť, pokiaľ by sa "neznečisťovali" od tých ktorí ich zásady nedodržovali. Čo ak boli "čistí" veľmi im to pomáhalo voči chorobám, strastiam, skrátka boli s Bohom zadobre, vnímali ho, pomáhal. Napríklad tie (aktuálne) zápalne obety baránkov (určite dodnes ich ako zápalná obeť pošla miliarda), museli mať na duchovno "čistiaci účinok". A teda to vraždenie (spomínané Kasafranom) by sa dalo ospravedlniť odstraňovaním akejsi infekcie ich duchovna. "Krv a spáliť " to robila ešte v 15. st. jedna menšia civilizácia v Peru, postavila 250 veľkých pyramíd a potom zmizla.(Odkaz: forum.freespace.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 4. 2012, 09:54 avatar
Ahoj Kasafran, napísem to tu uz po neviem kolký krat, aby bolo jasné, ze nie vsetky nabozenstva nepoznaju pravdu aspon v hrubych ramcoch.
V niektorej z védskych knih Krisna ( aspon myslím) , že ktokolvek, kto chce vítazit nad nepriatelmi zajde za demonmi a tych oslovi a tí mu pripravia vitaznu cestu. Je to v statiach o usmernujucich zasadach prew ludi, ktorí ziju plodonosnym zivotom- teda maju iste priania a ciele. Ak am ciel byt vitaznym narodom na svete, tak iste Boh mu to neda, lebo Boh je otcom vsetkych narodov. A tak zajde za Bohom- trebars starozakonnym a toho osloví a vitazia vítazi. Takyto Boh potom aj urci pravidla, aby sa vítazstvo jeho stupenca stalo realitou. Stvoiritel neprijem obetu zvierata, ci niecoho ineho, ako to je v starom zakone, ved je to podobne tomu, ako keby tebe niekto priniesol tvoje dieta ako obetu a chcel by nieco po tebe.
Ze zabil som brata svojho dajmi preto to co chcem. Ale demon, sa potesi.
No a Jezis , to je tazko pochopitelna kapitola, lebo ako sa zdá, ak prisiel, tak len preto, aby znemoznil vitazne tazenie demonskeho Boha, ktorý aby dosiahol svoje nazve seba aj jeho otcom.( smiesne)
Je mi luto Mojzisa, ze uveril tejto paskude, ale sam mal na rukach krv, ked zabil egyptskeho, tak je potom dost logicke, ze jeho cesta mohla ist aj smerom, ktorý pozname, ako tebou opísané udalosti. Sám osobne sa nevelmi v tom chcem vrtat, nerad by som si privodil na svoju hlavu nejake zlo( i tak sa sporadicky objavuje- komu nie) ..., ale ludsky druh moze verit a nemusi, i tak ho duchovne bytie pouzije, za istych okolnosti na ciele najviac chtivych a najviac zaslepenych ludi spomedzi nás.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:43,  10. niekto bude za tebou kričat ze si admín zomri, tak si *39 tys vázne kompletná p*ča *39
dnes, 01:21,  Admin Valovič https://www.youtube.com/watch?v=9gu6d-zTEjU
dnes, 01:15,  8. keby si nebol tupy kopirák z hownometov, tak by si si uz dávno zistil, ze 80% príspevkov...
dnes, 01:05,  Kto sú konkrétne admini Zomri? Daniel Podhradský – chalan urobil v minulosti veľmi...
dnes, 01:03,  Aj toto dokazu peniaze urobit clovekom slepo opakuje nezmysli co mu na stabe daju do ruky dokaze...
dnes, 00:45,  6. valovič je administrátor prečo ludom hrabe , nie zomri . šmíruj dalej ty IQ mrazenej makrely
dnes, 00:44,  zaujimavé, ak sa jedná o zverejnenie identity inych admínov tak je to v poriadku . :)
dnes, 00:43,  Hrdina s vrecom na hlave. Peter Valovič, ex-redaktor RTVS z Globsecu...
dnes, 00:41,  Za konšpiračnou stránkou je lekár z Považskej Bystrice. Kritizuje každého okrem Kotlebu...
dnes, 00:35,  Mne stačí len jej ksicht a mám dosť. Tvári sa jak keby zjedla fľašu skazených uhoriek. *21
dnes, 00:32,  Liberálny humor je vykastrovaný humor, nemá gule, chápeš? *21
dnes, 00:32,  9. akurát ze ten zvyk je z biblie. uz ked sa hraješ na krestana by si to mal vediet
dnes, 00:30,  Veď hádzanie kameňov je muslimský zvyk, tak kde je problém. *21
dnes, 00:29,  Voliči na truc budú voliť stranu s nulovým koaličným potencialom ??? Oni vlastne...
dnes, 00:24,  sa však napokon podarí Mongolovi, pre ktorého už nebol problém mať mohutného oponenta pod...
dnes, 00:18,  Pamätáte sa, keď sa v minulosti hovorilo "s hocikým, len nie s Mečiarom". Potom...
dnes, 00:17,  trolli vyplakávaju a śmejdia . zomri robí good job :)
dnes, 00:15,  za chvílu zatrepe kopytami a bude sväty pokoj. :)
dnes, 00:12,  16. však čo by nepozeral ked on je administrátor prečo ludom hrabe , nie zomri *39 vy dvaja...
dnes, 00:06,  1. "kulturblog" si ako vzdy da otazku a sam si na nu odpoveda. stale rovnaky dualny...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 657 bytes in 0,409 seconds)