hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Najvýznamnejšie znamenie konca v dejinách ľudstva.......Mat.24:14

príspevkov
107
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 9.5.2015 00:46 Shagara
posledná zmena 14.8.2015 01:13
1
09.05.2015, 00:46
Matúš v 24:14 uvádza.......:"Táto Dobrá zvesť o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete ako svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec. "
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najvýznamnejším aspektom znamenia blížiaceho sa konca je, .....že sa mala v nebývalom rozsahu konať jedinečná činnosť.
Ćinnosť,.....ktorá nemá obdobu v celých ľudských dejinách. Oznamuje sa správa o "Božom kráľovstve",.....ktorá o chvíľu odstráni všetky problémy ľudstva a nastolí vládu,ktorá nastolí poriadok,harmóniu v celom "vesmíre". Zjav.21:4.
Kto dnes je identifikovateľný podľa vykonávania tohto znamenia? Ktorá náboženská skupina?
V knihe The Religious Bodies of America od Fredericka Mayera, ktorá sa zaoberá náboženstvami, sa uvádza, že zvestovateľská činnosť Jehovových svedkov je „bezprecedentná v intenzite i rozsahu“.
A to nie je nič čudné,...ved už pred desiatkami rokov profesor dejín náboženstva Charles S. Braden napísal v knihe "These Also Believe" (Aj títo veria) ....: „Jehovovi svedkovia svojím svedectvom doslova pokryli zem... Ani jedna náboženská skupina na svete neprejavuje viac horlivosti a vytrvalosti v snahe šíriť dobré posolstvo o Kráľovstve ako Jehovovi svedkovia.“
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svedkovia aktívne hlásajú dobré posolstvo vo viac ako 230 krajinách a takmer v 400 jazykoch, ...vydávajú publikácie vo vyše 700 jazykoch a tlačia biblickú literatúru v miliónových/desiatky mil./ nákladoch, a to každý druhý týždeň. A to sa nedialo nikdy predtým. A vedú milióny biblických štúdií, a sú jedným z najprogresívnejších náboženstiev sveta. Daná kampaň 8 miliónov Božích svedkov ,činí niečo,čo nekonajú ani stovky milionov /miliardy/iných kresťanov.
Ćím to je,...ked podľa niektorých nemajú podporu Božieho svätého ducha?
Prečo tak nerobia ostatní kresťania,ktorým to tiež vyplýva z ich príslušnosti ku Kristovi? A ak oni majú tohto ducha?
Príde po nich ešte niekto,kto bude takúto činnosť vykonávať po celom svete? Ján 7:31
Je táto skutočnosť tým znamením z Mat.24:14?
Je táto činnosť tou "žatvou",...ktorú predpovedal Kristus? Ján 4:35-36,.Mat.13:39
Deje sa týmto spôsobom zjednocovanie a záchrana Božieho ľudu? Ef.1:9-10
Dokázali JS svojou bezúhonnosťou ,že sú Božím ľudom? 1 Sol.2:10
Je to tiež dôkaz ,že dni tohto sveta/vládneho systému/ sú zrátané? Daniel 2:44
A čo by mali robiť všetci,ktorí chcú prežiť tento pomíňajúci sa systém vecí? Ján 17:3
Rozhoduje sa dnes,zajtra o našej budúcnosti? Zjav.14:6-7
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zjav.18:4....:" A počul som iný hlas, ktorý volal z neba: "Vyjdite z nej,/z Veľkého Babylonu/ ľud môj, aby ste neboli účastní na jej hriechoch a nedostalo sa vám z jej rán, "
Jak.4:8......:"Priblížte sa k Bohu, a on sa priblíži k vám. Očistite si ruky, hriešnici, a prečistite si srdcia, vy nerozhodní."
none
2
09.05.2015, 04:06
Matúš 24:14 sa ešte nedeje. Keď sa bude diať, budú toho plné média.
Adventisti majú očakávanie a ohlasovanie konca v názve. Na nich si zabudol.
Napr. toto je dobré video:
odkaz
none
8

2. milky945 09.05.2015, 04:06

Matúš 24:14 sa ešte nedeje. Keď sa bude diať, budú toho plné média.
Adventisti majú očakávanie a ohlasovanie konca v názve. Na nich si zabudol.
Napr. toto je dobré video:
http://www.youtube.com/watch?v=dT17sLDaK4A

09.05.2015, 08:18
tak toto je fakt zaujimave video a diky za neho.
Bude zaujimave to sledovat ako to bude pokracovať. To ze sa charizmatici modlili za papeža je OK, ale to este neznamena (aspon zatial) že suhlasia s učenim RKC. Ide o to kto sa komu prispôsobí.
Spojenie modloslužby s uctievanim Boha v duchu a pravde je falošna jednota.
To skor vypada ,ze charizmatickí katolici dostali rozum a prisposobuju sa protestantom....Uvidime ako to bude pokračovať.
Ak by Copeland naletel na takuto falošnu jednotu a toleroval by ucenie RKC , tak potom je to pre neho špatné......
none
24

2. milky945 09.05.2015, 04:06

Matúš 24:14 sa ešte nedeje. Keď sa bude diať, budú toho plné média.
Adventisti majú očakávanie a ohlasovanie konca v názve. Na nich si zabudol.
Napr. toto je dobré video:
http://www.youtube.com/watch?v=dT17sLDaK4A

09.05.2015, 10:32
Ono sa to už deje, len malé percento to aj vidí....kto nie, jeho problém, že zúčtovanie sa začalo!
none
29

2. milky945 09.05.2015, 04:06

Matúš 24:14 sa ešte nedeje. Keď sa bude diať, budú toho plné média.
Adventisti majú očakávanie a ohlasovanie konca v názve. Na nich si zabudol.
Napr. toto je dobré video:
http://www.youtube.com/watch?v=dT17sLDaK4A

10.05.2015, 02:54
Aj to je jeden názor. Ale neviem si skutočne predstaviť,že ešte niekto bude týmto spôobom evanjelizovať.
A svetské média patria k svetu,...k tomu "zlému",....teda svet ako aký nespozná znamenie konca. Sám Kristus to viackrát zdôraznil. Citujem: Mat.24:38-39.....:"Lebo akí boli v tých dňoch pred potopou, keď jedli a pili, muži sa ženili a ženy sa vydávali, až do dňa, keď Noach+ vstúpil do korábu;+ 39 a nevšimli si, kým neprišla potopa a všetkých ich nezmietla,+ taká bude prítomnosť Syna človeka."
Všimnite si výraz..."nevšimli si",....teda je faktom skutočnosť,že väčšina ľudí nespozná dané znamenia konca. Ježiš to vyjadril i znázornením ,...že, "ten deň príde ako zlodej",.....teda v čase ked to budú ludia najmenej očakávať. Pozri....:"lebo sami veľmi dobre viete, že Deň Pánov príde ako zlodej v noci. 3 Keď si budú ľudia hovoriť: "Je pokoj a istota," vtedy znenazdania padne na nich záhuba ako bolesti na rodičku a nebudú môcť uniknúť. 4 Ale vy, bratia, nie ste vo tme, aby vás ten deň prekvapil ako zlodej. 5 Veď vy všetci ste synmi svetla a synmi dňa. Nepatríme noci ani tme. 6 Nespime teda ako ostatní, ale bdejme a buďme triezvi! " 1 Sol.5:1-6
Poznám adventistov dobre,ale sotva bude ešte niekto konať takúto činnosť. Mať v názve niečo,a nekonať podľa toho ,...sú dve rozdielne veci. Chcel by som ťa potešiť,....ale ver....po JS už nikto iný nepríde. Teraz je "žatva".
Logicky, ak by to bola iná skupina,.....tak musí minimálne niekoľko desiatok rokov robiť niečo,ak JS dnes. A to nie je reálne.
A to,už len zo svetského dôvodu,pragmatického dôvodu. Svet je tak v rôznych oblastiach /v sociálnej,politickej,ekologickej,morálnej/ deformovaný,že už nie je čas na novú "kampaň". Ten čas už vypršal,...dnes nie sme len v čase konca,...ale mi už sme v jeho závere.
A to konštatujem aj pod domom z pozretia daného videa.
none
106

2. milky945 09.05.2015, 04:06

Matúš 24:14 sa ešte nedeje. Keď sa bude diať, budú toho plné média.
Adventisti majú očakávanie a ohlasovanie konca v názve. Na nich si zabudol.
Napr. toto je dobré video:
http://www.youtube.com/watch?v=dT17sLDaK4A

14.05.2015, 22:36
Tak pápež uznal palestínsky štát, to je ďalší krok k zjednoteniu / jednej cirkvi. Presne o tom hovorí adventista vo videu.
none
3
09.05.2015, 07:10
teisti si tu precistuju svoje zrkadla,ked sa tu furt zakladaju nab.temy
alebo je to dôkazom iba toho,ze ani teisti svojim dokonalym adorovanim nevedia sa priblizit k nekonecnemu vsetko
neche sa mi pouzivat slovo Boh,Allah,Jahve a atd,bo su vdaka ludom nie vsetko
ani prichod ziadneho svateho nepomohlo dosiahnut obycajnu chalu,chvalu a chvalu
preto ta neustala vizia apokalypsy cloveka tak fascinuje, vsak ?
none
25

3. 09.05.2015, 07:10

teisti si tu precistuju svoje zrkadla,ked sa tu furt zakladaju nab.temy
alebo je to dôkazom iba toho,ze ani teisti svojim dokonalym adorovanim nevedia sa priblizit k nekonecnemu vsetko
neche sa mi pouzivat slovo Boh,Allah,Jahve a atd,bo su vdaka ludom nie vsetko
ani prichod ziadneho svateho nepomohlo dosiahnut obycajnu chalu,chvalu a chvalu
preto ta neustala vizia apokalypsy cloveka tak fascinuje, vsak ?

09.05.2015, 10:33
Salbea, je to fascinujúce.
none
27

25. Lemmy 09.05.2015, 10:33

Salbea, je to fascinujúce.

09.05.2015, 11:19
dakujem
zial nebude sa vam pacit dovod,preco som tu
hypnotizer nema zalubenie u Vsetko
vyplatil mu co mal za jeho vychcanost
v podobe nasej cisto nahodnej
tu jeho praca konci
hypnotizer je demon
a Vsetko ma najvyssie pravo
znicit jeho dielo
ako dokaz jeho bezvyznamnosti
hypnotizer patri do nicoty
program nemal od pociatku
ziadnu cenu
none
28

27. 09.05.2015, 11:19

dakujem
zial nebude sa vam pacit dovod,preco som tu
hypnotizer nema zalubenie u Vsetko
vyplatil mu co mal za jeho vychcanost
v podobe nasej cisto nahodnej
tu jeho praca konci
hypnotizer je demon
a Vsetko ma najvyssie pravo
znicit jeho dielo
ako dokaz jeho bezvyznamnosti
hypnotizer patri do nicoty
program nemal od pociatku
ziadnu cenu

09.05.2015, 11:22
hypnotizer je Satan
s maskou na ksichte spravodlivého
a normalne si zije na uzemi
SR
none
38

28. 09.05.2015, 11:22

hypnotizer je Satan
s maskou na ksichte spravodlivého
a normalne si zije na uzemi
SR

10.05.2015, 17:00
To je iná nespravodlivosť.
none
26

3. 09.05.2015, 07:10

teisti si tu precistuju svoje zrkadla,ked sa tu furt zakladaju nab.temy
alebo je to dôkazom iba toho,ze ani teisti svojim dokonalym adorovanim nevedia sa priblizit k nekonecnemu vsetko
neche sa mi pouzivat slovo Boh,Allah,Jahve a atd,bo su vdaka ludom nie vsetko
ani prichod ziadneho svateho nepomohlo dosiahnut obycajnu chalu,chvalu a chvalu
preto ta neustala vizia apokalypsy cloveka tak fascinuje, vsak ?

09.05.2015, 10:34
lebo chce byt tym ktori na konci zakrici : "JA som vam to vravel! "
none
4
09.05.2015, 07:48
Salbea, mne s to náhodou páči, že konečne sa tu rozoberajú rôzne učenia, rôzne kresťanské pohľady a výklady písma. Je vidieť, že tí, ktorí sa hlásia ku Kristovi nie sú len nejaká jednoliata masa. Sú rôzne prúdy, ale pravda je len jedna.
none
30

4. Slušný človek 09.05.2015, 07:48

Salbea, mne s to náhodou páči, že konečne sa tu rozoberajú rôzne učenia, rôzne kresťanské pohľady a výklady písma. Je vidieť, že tí, ktorí sa hlásia ku Kristovi nie sú len nejaká jednoliata masa. Sú rôzne prúdy, ale pravda je len jedna.

10.05.2015, 02:58
Súhlasím,...ale len jeden "prúd" vedie k pravde,.....k životu. A každý ,kto chce prežiť,by ho mal nájsť,
none
49

30. Shagara 10.05.2015, 02:58

Súhlasím,...ale len jeden "prúd" vedie k pravde,.....k životu. A každý ,kto chce prežiť,by ho mal nájsť,

10.05.2015, 18:03
Hmm .. takze ty si ho nasiel a uz hladat dalej nemusis, co?
none
50

49. 10.05.2015, 18:03

Hmm .. takze ty si ho nasiel a uz hladat dalej nemusis, co?

10.05.2015, 20:01
wolfik truhlik v akcii, tentokrat proti svedkom jehovovým.....vsetko videl, vsetko vie...naš wolfik.
none
53

50. 10.05.2015, 20:01

wolfik truhlik v akcii, tentokrat proti svedkom jehovovým.....vsetko videl, vsetko vie...naš wolfik.

10.05.2015, 20:15
Vidis, nereagoval som na teba, tak co reagujes na mna?

A kedy to uz odides?

Ja som povedal, ze vzdy reagujem, ak sa niekto tvari, ze on je z tej jedinej pravej cirkvi..
Ale z toho co pisem, si vyberas len to co chces...
none
55

53. 10.05.2015, 20:15

Vidis, nereagoval som na teba, tak co reagujes na mna?

A kedy to uz odides?

Ja som povedal, ze vzdy reagujem, ak sa niekto tvari, ze on je z tej jedinej pravej cirkvi..
Ale z toho co pisem, si vyberas len to co chces...

10.05.2015, 20:44
ukazujem na tvoje truhlikovanie ......myslis truhliku ze neexistuje na svete prava cirkev?......ty v podstate popieras akekolvek lepsie argumenty ze je boh .....Sluziš satanovi ty certovo plemeno wolfiku.....
none
56

53. 10.05.2015, 20:15

Vidis, nereagoval som na teba, tak co reagujes na mna?

A kedy to uz odides?

Ja som povedal, ze vzdy reagujem, ak sa niekto tvari, ze on je z tej jedinej pravej cirkvi..
Ale z toho co pisem, si vyberas len to co chces...

10.05.2015, 20:46
samozrejme ze odidem ale este dokoncim svoju mysiu proti mudrlantom
none
57

56. 10.05.2015, 20:46

samozrejme ze odidem ale este dokoncim svoju mysiu proti mudrlantom

10.05.2015, 20:49
Prial by som si dve veci.
1. aby si neodišiel, ale zostal
2. aby ste sa s Wolfem nehádali, ale si iba vymieňali argumenty.
none
67

57. Slušný človek 10.05.2015, 20:49

Prial by som si dve veci.
1. aby si neodišiel, ale zostal
2. aby ste sa s Wolfem nehádali, ale si iba vymieňali argumenty.

10.05.2015, 21:17
tak to si važim od teba človek , ale ja osobne uz nejako neviem ostať....jednak ako som pisal,tu kazdy už mudruje až to neni normalne a jednak si uvedomujem ze fakt nemam trpezlivost( a v tom davam wolfikovi za pravdu).....zbytocne ma vtahuju do hriechu a to fakt nepotrebujem....zistil som ze naozaj nemam na to aby som na df evanjelizoval.....v reale je to ovela lepsie....
none
73

67. 10.05.2015, 21:17

tak to si važim od teba človek , ale ja osobne uz nejako neviem ostať....jednak ako som pisal,tu kazdy už mudruje až to neni normalne a jednak si uvedomujem ze fakt nemam trpezlivost( a v tom davam wolfikovi za pravdu).....zbytocne ma vtahuju do hriechu a to fakt nepotrebujem....zistil som ze naozaj nemam na to aby som na df evanjelizoval.....v reale je to ovela lepsie....

10.05.2015, 21:31
Pozri, staci ak sa nebudes vyvisovat, "ja mam ducha, a vy ste taki prizemni, telesni" .... VSETCI SU SI ROVNI...
Nikto netusi, co s nim ma Boh za umysly..
none
76

73. 10.05.2015, 21:31

Pozri, staci ak sa nebudes vyvisovat, "ja mam ducha, a vy ste taki prizemni, telesni" .... VSETCI SU SI ROVNI...
Nikto netusi, co s nim ma Boh za umysly..

10.05.2015, 21:38
to neni vyvyšovanie ale konstatovanie....Ako mam napisat ze mam skusennost s duchom svetym?.....Ja ju mam truhliku a to ta irituje....
none
78

76. 10.05.2015, 21:38

to neni vyvyšovanie ale konstatovanie....Ako mam napisat ze mam skusennost s duchom svetym?.....Ja ju mam truhliku a to ta irituje....

10.05.2015, 21:40
To je pycha..
Pycha je najvacsi hriech..
none
81

78. 10.05.2015, 21:40

To je pycha..
Pycha je najvacsi hriech..

10.05.2015, 21:45
neni pycha....ale oznamenie skutocnosti.....pychu to vnimas ty ako telesny clovek.....
none
82

81. 10.05.2015, 21:45

neni pycha....ale oznamenie skutocnosti.....pychu to vnimas ty ako telesny clovek.....

10.05.2015, 21:49
Pychu vnimam to ako sa chovas... a chovas sa ako keby si bol poloboh...

Je zaujimave, ze ducha svateho maju prave a LEN PRAVE charizmatici a nikto iny...
Sa uvedom...
Je mnoho ludi, ktori su ovela "svatejsi" ako vy a nie su charizmatici...

Tvrdenie a skutocnost su dve veci....
Ja ti tu iluziu nechcem brat, ale netvar sa, ze si nieco viac, ako nejaky iny krestan...
none
83

82. 10.05.2015, 21:49

Pychu vnimam to ako sa chovas... a chovas sa ako keby si bol poloboh...

Je zaujimave, ze ducha svateho maju prave a LEN PRAVE charizmatici a nikto iny...
Sa uvedom...
Je mnoho ludi, ktori su ovela "svatejsi" ako vy a nie su charizmatici...

Tvrdenie a skutocnost su dve veci....
Ja ti tu iluziu nechcem brat, ale netvar sa, ze si nieco viac, ako nejaky iny krestan...

10.05.2015, 21:50
Ja len, chova sa iba hydina
none
87

83. Scarlet666 10.05.2015, 21:50

Ja len, chova sa iba hydina

10.05.2015, 22:17
Aj hydina..
Tak spravat sa..
Ale chovat sa a spravat sa je synonymum

odkaz mrkni druhu moznost
none
89

82. 10.05.2015, 21:49

Pychu vnimam to ako sa chovas... a chovas sa ako keby si bol poloboh...

Je zaujimave, ze ducha svateho maju prave a LEN PRAVE charizmatici a nikto iny...
Sa uvedom...
Je mnoho ludi, ktori su ovela "svatejsi" ako vy a nie su charizmatici...

Tvrdenie a skutocnost su dve veci....
Ja ti tu iluziu nechcem brat, ale netvar sa, ze si nieco viac, ako nejaky iny krestan...

10.05.2015, 23:02
a ako sa chovam? truhliku....ved mozeš vidiet len to co písem....a to je že som mal skussenoosť s D, S. Mam sa za to hanbiť truhliku?.....Ako by si to napisal na mojom mieste ty?.....pouzijem teraz pre zmenu hajzliku?
ze t
že tvoj rozum nevie prijať nadprirozdzene veci ja za to mozem hajzliku!....ved to je tvoj problem ,nie môj......
ides truhliku !!!!!! co je svetost truhliku?....to je ked ti bude svietit nad kotrbou žlte koleso?.....
none
90

82. 10.05.2015, 21:49

Pychu vnimam to ako sa chovas... a chovas sa ako keby si bol poloboh...

Je zaujimave, ze ducha svateho maju prave a LEN PRAVE charizmatici a nikto iny...
Sa uvedom...
Je mnoho ludi, ktori su ovela "svatejsi" ako vy a nie su charizmatici...

Tvrdenie a skutocnost su dve veci....
Ja ti tu iluziu nechcem brat, ale netvar sa, ze si nieco viac, ako nejaky iny krestan...

11.05.2015, 00:21
uz si urobil nieco pre Boha ta zmätek neštastny?....zatial len spoza obrazovky kritizuješ....truhliku.Jak BOHA ,TAK KRESTANOV...
Tfuj hanbi sa ty mudroš......ktorý berie vieru druhym....aj ked mozno nechtiac ale berie.....
Ducha sveteho maju tí ,ktorí o to stoja , to si nevedel?
none
93

90. 11.05.2015, 00:21

uz si urobil nieco pre Boha ta zmätek neštastny?....zatial len spoza obrazovky kritizuješ....truhliku.Jak BOHA ,TAK KRESTANOV...
Tfuj hanbi sa ty mudroš......ktorý berie vieru druhym....aj ked mozno nechtiac ale berie.....
Ducha sveteho maju tí ,ktorí o to stoja , to si nevedel?

11.05.2015, 11:21
Zi dalej iluziou..
Asi v zivote nemas pre co zit.. tak aspon maj ten pocit vynimocnosti.. ved co by si bez neho mal?
Nic.

Ja nekritizujem krestanov, kritizujem len chrapunov ako si ty.
Nikto sa tu nestazoval, ze by som mu bral vieru... stale tu tocis o tom len ty..
Asi hovoris o sebe...
Ty si ten slabo veriaci..aj ked navonok sa hrajes na toho s pevnou vierou...

Ty sam odpudzujes potencionalnych krestanov, uz len tym, ze sa chovas ako chrapun...

Ducha svateho maju ti, ktori o to stoja, ale to nie je na tebe, to je na Bohu..
Ale charizmaticka cirkev je zrejme ta vyvolena...


Neviem, ci proste len nedokazes rozmyslat, alebo sa bojis, ze by si zistil, ze proste ziadneho ducha nemas.... len sa opicis, tak ako vacsina z vas, aby si zapadol do vaseho krestanskeho spolocenstva..
Nie je to nic viac nez len konformizmus...
Ak nevies co to je, najdi si to v slovniku...
Ale nenajdes, tvoj mozog je dobry akurat na pohnojenie rastlin, pretoze TY HO POUZIVAT NECHCES..

Nemas zaujem naucit sa nic nove... len sa rochnis v niecom..
Ako som povedal, zi dalej v tej svojej iluzii....

Ano kludne mi napis ako sa mylim, ak som truhlik, hajzel a spina... Aj tak stale nebudem vediet, ci budes chciet presvedcit mna, ostatnych, seba, alebo vsetko dokopy...

Duch svaty sa nedostava na pridel..
none
94

82. 10.05.2015, 21:49

Pychu vnimam to ako sa chovas... a chovas sa ako keby si bol poloboh...

Je zaujimave, ze ducha svateho maju prave a LEN PRAVE charizmatici a nikto iny...
Sa uvedom...
Je mnoho ludi, ktori su ovela "svatejsi" ako vy a nie su charizmatici...

Tvrdenie a skutocnost su dve veci....
Ja ti tu iluziu nechcem brat, ale netvar sa, ze si nieco viac, ako nejaky iny krestan...

11.05.2015, 16:11
nuž čo už s tebou wolfiku ,nesklamal si. Ja ta už nebudem presviedcať o tom že naozaj sa da naplnovať D.S. O tom sa uz presvedčilo mnoho ludí wolfiku a ty so svojim skepticizmom nič nenerobíš. Ty mi nemožeš zobrať ducha , jedine čo mozes je to, že mozeš nahnevat cloveka a to sa ti podario, teraz mozeš poukazovať ako ti bolo nadavané.
Nemam zaujem vchadzat do hriechu wolfiku, to nebolo mojim cielom. Ak som ti tym nejak ubližil tak prepač. Ja nenavidim ,vsetko to čo oddeluje ludi od Boha....nenavidim mudrovanie čo oddeluje ludi od Boha, nenavidim skepticizmus co zväzuje myseľ ludí, a zufalo nahanaju svoj chvost.
mudruješ a zamotavaš sa v litere. Toto je moj posledny prispevok na teba. ked niekedy v buducnosti to pochopíš a skutocne sa naplniš D.S.( čo ti samozrejme prajem), tak si spomen na nejakeho veriaceho.....
Su ludia čo sa tešia z toho, ak vidia že iní maju D. S. ale ho oni zatiaľ nemaju. Polepši sa wolfiku a nebud tvrdohavy ako baran......
pre teba.

odkaz
odkaz
none
95

94. 11.05.2015, 16:11

nuž čo už s tebou wolfiku ,nesklamal si. Ja ta už nebudem presviedcať o tom že naozaj sa da naplnovať D.S. O tom sa uz presvedčilo mnoho ludí wolfiku a ty so svojim skepticizmom nič nenerobíš. Ty mi nemožeš zobrať ducha , jedine čo mozes je to, že mozeš nahnevat cloveka a to sa ti podario, teraz mozeš poukazovať ako ti bolo nadavané.
Nemam zaujem vchadzat do hriechu wolfiku, to nebolo mojim cielom. Ak som ti tym nejak ubližil tak prepač. Ja nenavidim ,vsetko to čo oddeluje ludi od Boha....n...

11.05.2015, 19:25
"nuž čo už s tebou wolfiku ,nesklamal si. " >> Neocakavaj, ze ked ty ku mne budes ako diabol, tak ja k tebe budem ako anjel...

"Ty mi nemožeš zobrať ducha " >> Ako by som aj mohol. Ako by som ti aj mohol zobrat nieco, co nemas...


"jedine čo mozes je to, že mozeš nahnevat cloveka a to sa ti podario, teraz mozeš poukazovať ako ti bolo nadavané. " >> Nadaval si mi uz pekne davno.. a to ja som sa dost dlho drzal a neutocil na teba ani potom...
Lenze ty pravo utocit mas, pretoze ty ma ducha svateho, ale ked ja zautocim na teba, tak len ukazujem, aky som telesny.. Si smiesny!!


Akoze preklinat a pozehnavat v jednej vete.. si fakt dobry.. stihas toho naraz vela.

"nenavidim skepticizmus co zväzuje myseľ ludí, a zufalo nahanaju svoj chvost. " >>>Vidis a ja nenavidim nemyslenie a ludsku hlupost a pokrytectvo... kazdy nieco..

Mimochodom ty nie si skepticky voci uctievaniu Marie a katolickych svatych?
Dufam, ze nie si skeptik... Tolko k tvojej logike...

Mudrujem.. aspon mam cim, ty nedokazes ani rozmyslat, tak asi zavidis tym, ktori ano...


Chap, ze ja verim v naplnenie duchom svatym..
Len neverim v naplnenie duchom svatym NA (ludsky) POVEL...

"Polepši sa wolfiku " >> Aj ty sa polepsi a nauc sa slusne spravat a nebyt zaujaty..
Pretoze ty SI mnou zaujaty..
Ci pisem o Bohu, ci hodim kresbu, ci pisem o comkolvek rypes do mna..
Ked sa ti nietko vysmieva, poukazujes na mna a hadzes ma s kazdym kto ti nevyhovuje do jedneho vreca..
Bud su to ateisti, alebo svedkovia jehovovi alebo cokolvek..

Videa - pesnicky mrknem.. zatial som len tak nakukol na par sekund, vyzera to dobre...
none
85

73. 10.05.2015, 21:31

Pozri, staci ak sa nebudes vyvisovat, "ja mam ducha, a vy ste taki prizemni, telesni" .... VSETCI SU SI ROVNI...
Nikto netusi, co s nim ma Boh za umysly..

10.05.2015, 22:14
jo vyvisovat = vyvysovat
none
77

57. Slušný človek 10.05.2015, 20:49

Prial by som si dve veci.
1. aby si neodišiel, ale zostal
2. aby ste sa s Wolfem nehádali, ale si iba vymieňali argumenty.

10.05.2015, 21:39
Ja som sa hadat nikdy nechcel... uz davno som pokladal len otazky, a on mi zacal nadavat dost skaredo...
none
84

57. Slušný človek 10.05.2015, 20:49

Prial by som si dve veci.
1. aby si neodišiel, ale zostal
2. aby ste sa s Wolfem nehádali, ale si iba vymieňali argumenty.

10.05.2015, 22:01
"Ved.....jazyk je oheň, svet neprávosti..........z tých istých úst vychádza dobrorečenie i kliatba. Bratia moji, nemá to tak byť! 11 Vari z jedného prameňa tým istým otvorom vyviera sladká aj horká voda? 12 Bratia moji, môže azda figovník rodiť olivy alebo vinič figy? Ani slaný prameň nemôže vydať sladkú vodu...... Ak však máte v srdci trpkú závisť a neznášanlivosť, nevychvaľujte sa a neluhajte proti pravde. " Jakub 3 kapitola.
Môžem duchom svätým haniť svojho brata,blížneho?
none
69

56. 10.05.2015, 20:46

samozrejme ze odidem ale este dokoncim svoju mysiu proti mudrlantom

10.05.2015, 21:27
Mozes mysu aj potkaniu..
none
51

49. 10.05.2015, 18:03

Hmm .. takze ty si ho nasiel a uz hladat dalej nemusis, co?

10.05.2015, 20:01
Z mojich slov sa dá vyvodiť istý záver. Ale tak som to nemienil. Teba môžu stovky denominácií tvrdiť,že oni vlastnia,poznajú pravdu. Samozrejme,nebudeš tomu hned veriť. Musíš si to dokázať,obhájiť Písmom. Inak len pojdeš s masami formálnych kresťanov,alebo aj tých horlivejších,ale bez presného poznania.
Rim.10:2....:"Lebo svedčím o nich, že majú horlivosť pre Boha, ale nie podľa presného poznania, 3 lebo sa nepodriadili Božej spravodlivosti, pretože nepoznali Božiu spravodlivosť, ale usilovali sa ustanoviť si svoju vlastnú."
------------------------------------------------
A mýliš sa,...stále skúmam,študujem,pretože ak "spomalíš",tak je to len krok k duchovnému spánku a k smrti/"Budte bdelí"/. Ale už nehladám-"duchovného správcu",...toho som našiel. Ale pre teba je tento fakt bezpredmetný,...platí čo som napísal vyššie.
Jedno je isté,...každý odklon od biblického hľadania, má za následok duchovnú smrť. Všetko závisí ,od úspešnosti daného hľadania. A faktom je i to/a to je radostné/,...že kto je pokorný,vytrvalý ,...tak pravdu určite nájde. /"kto hľadá,ten nachádza..."/
Ale má to len taký malí háčik!
Príklad: Stal by si sa kresťanom v 1 storočí,keby si videl ako -"Pavla kameňujú,...alebo Stefana,....alebo ako zabili,popravili Pavla,Jakuba a dalších"?
Stal by si sa kresťanom,...keby si dostal prívlastok-"smeti sveta,odpad"?
Stal by si sa kresťanom,keby si videl,...ako -"celé rodiny /aj s deťmi/kresťanov sú vhodené do cirkusových arén,a roztrhané divými šelmami"?
Alebo ,keby si videl ako ich/kresťanov/ -"natierajú dechtom,posypú perím a popravia ich na koloch a zapália"?
ATD............................................
none
54

51. Shagara 10.05.2015, 20:01

Z mojich slov sa dá vyvodiť istý záver. Ale tak som to nemienil. Teba môžu stovky denominácií tvrdiť,že oni vlastnia,poznajú pravdu. Samozrejme,nebudeš tomu hned veriť. Musíš si to dokázať,obhájiť Písmom. Inak len pojdeš s masami formálnych kresťanov,alebo aj tých horlivejších,ale bez presného poznania.
Rim.10:2....:"Lebo svedčím o nich, že majú horlivosť pre Boha, ale nie podľa presného poznania, 3 lebo sa nepodriadili Božej spravodlivosti, pretože nepoznali Božiu spravodlivosť, ale usil...

10.05.2015, 20:20
Ako si mozes byt isty, ze to za cim ides, je pravda a nie len iluzia pravdy...
Respektive pekne obalena nepresnost...

"Stal by si sa kresťanom,.." >> Stal by som sa krestanom, keby som chodil s Jezisom...

Mimochodom, stal by si sa krestanom ty? Mozno si myslis, ze ano, ludia radi hovoria, "ze by, ak by" kym nie je "ak by"..
none
68

54. 10.05.2015, 20:20

Ako si mozes byt isty, ze to za cim ides, je pravda a nie len iluzia pravdy...
Respektive pekne obalena nepresnost...

"Stal by si sa kresťanom,.." >> Stal by som sa krestanom, keby som chodil s Jezisom...

Mimochodom, stal by si sa krestanom ty? Mozno si myslis, ze ano, ludia radi hovoria, "ze by, ak by" kym nie je "ak by"..

10.05.2015, 21:21
Z Písma vyplýva ,že môžeme mať istotu,a ja ju mám. Už to,čo robia JS/a robili/ svedčí o mnohom. Jediní majú ruky čisté od krvi. Striktne sa držia Písiem,chápu ich,...vyvyšujú Božie meno,...všetci evanjelizujú, sú jednotní ...atd. To sú fakty,ktoré nevidíš nikde.
Ježiš dal zreteľné znamenia,poznávacie znaky pravých kresťanov. A ak si myslíš,že som hned zistil,že JS sú pravou cirkvou,tak to je omyl. Skúmal som všetky smery. A až po dlhom výskume som zakotvil tu.
Ale opäť spomeniem,......to,že ja som JS,neznamená nič. To,kto je ten pravý musíš zistiť ty,...ale i nemusíš. Je to na ľudoch,čo urobia s týmto zistením...že pravdu môže mať len jedna cirkev.
A ja sám viem,čo som musel zniesť ,ked som sa stal JS. Teda,nehovorím do vetra.
Už velitel Osvienčimu Rudolf Hoss vo svojej životopisnej knihe/"Velitel Osvienčimu"/ o nich písal ako o "pravých kresťanoch". Citujem,,,,"Predstavujem si,že tak museli vypadať prví kresťanskí mučeníci,ked čakali v cirkuse ,až ich dravá zver roztrhá na kusy. Išli na smrť s tvárou úplne premenenou,oči pozdvihnuté k nebu a ruky zopnuté k modlitbe. Všetci, ktorí videli svedkov umierať, boli hlboko pohnutí a zapôsobilo to i na popravčiu čatu". Toľko z mála,z tejto knihy.
A to len za to,že odmietli porušiť kresťanskú neutralitu. Môžem ti citovať desiatky historických správ, a potom pochopíš,čo svedkovia zniesli,a ako ich obdivovali mnohí ľudia,rôzneho razenia. Aj samotní pisatelia týchto publikácií. A to nebolo pre ich pekné oči. A čo robili iní kresťania...?
none
71

68. Shagara 10.05.2015, 21:21

Z Písma vyplýva ,že môžeme mať istotu,a ja ju mám. Už to,čo robia JS/a robili/ svedčí o mnohom. Jediní majú ruky čisté od krvi. Striktne sa držia Písiem,chápu ich,...vyvyšujú Božie meno,...všetci evanjelizujú, sú jednotní ...atd. To sú fakty,ktoré nevidíš nikde.
Ježiš dal zreteľné znamenia,poznávacie znaky pravých kresťanov. A ak si myslíš,že som hned zistil,že JS sú pravou cirkvou,tak to je omyl. Skúmal som všetky smery. A až po dlhom výskume som zakotvil tu.
Ale opäť spomeniem,......to...

10.05.2015, 21:28
Shagara maš len "istotu" pochopenia.....Ale slovo chapu mnohí inač a tiež maju istotu.....

Mas istotu podla slova?.....Svedci tvoj duch spolu s duchom svätym, že si božie dieťa? Mozeš volat Abba Otče?
none
86

71. 10.05.2015, 21:28

Shagara maš len "istotu" pochopenia.....Ale slovo chapu mnohí inač a tiež maju istotu.....

Mas istotu podla slova?.....Svedci tvoj duch spolu s duchom svätym, že si božie dieťa? Mozeš volat Abba Otče?

10.05.2015, 22:16
Nemôžem,....ja nie som znovuzrodením,....nebudem žiť v nebi. Moje miesto/ak vytrvám,a schváli ma Boh/ je tu na zemi.
A mnohí ho chápu inak,to viem. Ale skôr si myslím ,že si viac pletú pojem:"Interpretácia" so slovom -"dezinterpretácia".
Trebárs,ak ty prídeš k Mat. 5:5/mierni zdedia zem/,....tak ho ignoruješ.
Ak prídeš k slovám:"Hlavou Krista je Boh",.....tak to ignoruješ.
Ak prídeš k dalším slovám,kde tvrdí že :"môj Otec je väčší ako som ja",....ignoruješ to.
Ak narazíš na slová o tom,ako "sa Kristus nakoniec podrobí Bohu Otcovi",....tiež to ignoruješ.
Ak Písmo tvrdí,že "jazyky prestanú",....že, "dary uzdravovania tiež prestanú", tak to opäť ignoruješ.
Pýtam sa,....je to to správna interpretácia Písma?.....môžu takíto "kresťania" mať istotu ,ked prehliadajú Božie slovo,Krista?
Ján 8:31...."„Ak zostanete v mojom slove, ste naozaj moji učeníci ..."
none
92

86. Shagara 10.05.2015, 22:16

Nemôžem,....ja nie som znovuzrodením,....nebudem žiť v nebi. Moje miesto/ak vytrvám,a schváli ma Boh/ je tu na zemi.
A mnohí ho chápu inak,to viem. Ale skôr si myslím ,že si viac pletú pojem:"Interpretácia" so slovom -"dezinterpretácia".
Trebárs,ak ty prídeš k Mat. 5:5/mierni zdedia zem/,....tak ho ignoruješ.
Ak prídeš k slovám:"Hlavou Krista je Boh",.....tak to ignoruješ.
Ak prídeš k dalším slovám,kde tvrdí že :"môj Otec je väčší ako som ja",....ignoruješ to.
Ak narazíš na s...

11.05.2015, 08:14
samozrejme že nemožeš,pretoze tvoj duch nesvedči , že si božie dieťa, a to je špatné....tvoj duch musí svedčiť, lebo inač nie si bozie dieťa...Ak nemozeš povedať Abba Otče, tak rob vsetko preto aby si to povedať mohol.....a bud pre mna za mna aj zorobabel.
tak toto je vemi spatne shagara ked to povedat nemôžeš,....uvedomuješ si vobec o co tu ide?
tie verse co si tu namotal ,zatial nechaj naboku.....teraz sa sustred na to aby si mohol povedať Abba Otče....potom mozeme pokracovať...
ak ste si vymysleli nahradne nebo, tak si tam chodte....(nevedel som ze s jehovistami je to az take zle)
none
97

92. 11.05.2015, 08:14

samozrejme že nemožeš,pretoze tvoj duch nesvedči , že si božie dieťa, a to je špatné....tvoj duch musí svedčiť, lebo inač nie si bozie dieťa...Ak nemozeš povedať Abba Otče, tak rob vsetko preto aby si to povedať mohol.....a bud pre mna za mna aj zorobabel.
tak toto je vemi spatne shagara ked to povedat nemôžeš,....uvedomuješ si vobec o co tu ide?
tie verse co si tu namotal ,zatial nechaj naboku.....teraz sa sustred na to aby si mohol povedať Abba Otče....potom mozeme pokracovať...
ak...

13.05.2015, 01:10
A kto bude potom v pozemskom raji,o ktorom učil Ježiš a jeho Otec? Kalvíni?
none
75

68. Shagara 10.05.2015, 21:21

Z Písma vyplýva ,že môžeme mať istotu,a ja ju mám. Už to,čo robia JS/a robili/ svedčí o mnohom. Jediní majú ruky čisté od krvi. Striktne sa držia Písiem,chápu ich,...vyvyšujú Božie meno,...všetci evanjelizujú, sú jednotní ...atd. To sú fakty,ktoré nevidíš nikde.
Ježiš dal zreteľné znamenia,poznávacie znaky pravých kresťanov. A ak si myslíš,že som hned zistil,že JS sú pravou cirkvou,tak to je omyl. Skúmal som všetky smery. A až po dlhom výskume som zakotvil tu.
Ale opäť spomeniem,......to...

10.05.2015, 21:37
Co by teda spravny krestan mal robit?
Je tak extremne dolezite co vie? Nie je dolezite, co robi?
Mozno nie je take dolezite, ci bol Jezis ukrizovany na krizi, ci na kole, alebo nejake taketo veci okolo...
Dolezite je asi to, aby sme splnali to co kazal Jezis, lasku a pokoru, nasledovanie..atd..
Lenze to nikto z nas nie je perfektny [Mt 19,25-26], len by sme sa asi mali snazit..
none
79

75. 10.05.2015, 21:37

Co by teda spravny krestan mal robit?
Je tak extremne dolezite co vie? Nie je dolezite, co robi?
Mozno nie je take dolezite, ci bol Jezis ukrizovany na krizi, ci na kole, alebo nejake taketo veci okolo...
Dolezite je asi to, aby sme splnali to co kazal Jezis, lasku a pokoru, nasledovanie..atd..
Lenze to nikto z nas nie je perfektny [Mt 19,25-26], len by sme sa asi mali snazit..

10.05.2015, 21:42
nie truhliku, dolezite je ze zomrel za nase hriechy, ze bol pochovany a ze vstal z mrtvycch.....Ano ukazal nam priklad ako mame zit ,ale dolezite je to co som napisal a to je evanjielium.....Dobre skutky maju cenu az potom ked sa človek znovuzrodi s Kristom.....si schopny to vobec pochopiť?
none
100

79. 10.05.2015, 21:42

nie truhliku, dolezite je ze zomrel za nase hriechy, ze bol pochovany a ze vstal z mrtvycch.....Ano ukazal nam priklad ako mame zit ,ale dolezite je to co som napisal a to je evanjielium.....Dobre skutky maju cenu az potom ked sa človek znovuzrodi s Kristom.....si schopny to vobec pochopiť?

13.05.2015, 09:20
Veriaciideš mi na nervy s tým truhlíkovaním a myslím že ten truhlík najlepšie pristane tebe.
Obrovský suverén čo všetko vie a všade bol dvakrát,
Kde si ty a kde je Wolfík, oboch vás poznám iba z tohoto DF , ale nemáš naňho ani do pol pása, veď prerto sa musíš aj tak nadrapovať a určitete ti už ani nepomôže ten truhlík, aby si mu bol intzeligenčne aspom po pás, lebo to by si sa musel postaviť najmenej na truhlicu. Vypisuješ tu o zrodení v Kristovi,ale koľko razy si sa veľmi ľahkovážne vystavil hreichu proti Duchu Svätému ............si schopný to vôbec pochopiť?, lebo to je hriech,ktorý ti ani Boh a ani Kristus nevie odpustiť.
Veď niekedy je tvoja oddanosť svätej veci príjemná a sympatická, ale ako náíhla zacítiš voklí niekoho čo len trošku inteligentnejšieho už truhlíkuješ a nevieš sa ubrániť len urážkami. A tým predsa dehonestuješ to dobré a sympatické, čo v tebe je.
A že vraj bývalý katolík, tak prečo si zdupkal, ak sa ti niečo nepáčilo ? Mne sa tiež toho nepáči, ale som zostal, lebo to čo dáva katolícka cirkev to mi nikde inde nedajú a snažím sa aspom upozorniť na niktoré problémy a ak ma za to vyhodia dverami, tak sa vrátim oknom, ale nedám nikdy pokoja, lebo tiež mám pocit ako ty, že to čo mám , nie je moje a nie je odo mňa, čítal si už niekde také veci čo tu občas napíšem, ale všetko do všetkého zapadá a satan vždy bude najviac ovládať cirkev, ktorá privedie do neba najviac duší a ktorá ru na zemi rozdáva najviackristovej živej vodym, denno dene niekoľko krárt a ako môžeš zrovnávať veriaceho,ktorý príma túto živú vodu dvkraát do roka s tým, ču ju príjma dvakrát denne, ale nwepriek tomumjeje dvestokrát suverennejší a povie na to, že sme oklamaní satanom???? A čo hriech proti duchu svätému ?????
Všetci vidíte na katolíckej cirkvi iba špinu a tá tam aj v skutočnosti je, ale ja aj v tej špíne nájdem neporovbateľne viacej, ako vy v cirkvách, čo, si myslíte, že sú čisté a skutočnosti aj čistejšie sú.
Aj dielne, kde sa nič nerobí sú čisté a pekne popupratované a je radosť do takej dielne iba pozrieť. Ale načo je taká dielňa ???? V dielni, ktorá je zahltená robotou je bordel a nemáš kde pichnuť a ani položiť šrobuvák, ale ak budeš niečo potrebovať uobiť v dielni, tak do ktorej pôjdeš, kde je čisto a nič sa nerobí, alebo kde je bordel,lebo chlapi najprv robia robou, čo je treba urobiť a až potom, ak len vyjde, poriadok.
none
80

68. Shagara 10.05.2015, 21:21

Z Písma vyplýva ,že môžeme mať istotu,a ja ju mám. Už to,čo robia JS/a robili/ svedčí o mnohom. Jediní majú ruky čisté od krvi. Striktne sa držia Písiem,chápu ich,...vyvyšujú Božie meno,...všetci evanjelizujú, sú jednotní ...atd. To sú fakty,ktoré nevidíš nikde.
Ježiš dal zreteľné znamenia,poznávacie znaky pravých kresťanov. A ak si myslíš,že som hned zistil,že JS sú pravou cirkvou,tak to je omyl. Skúmal som všetky smery. A až po dlhom výskume som zakotvil tu.
Ale opäť spomeniem,......to...

10.05.2015, 21:45
Takže JS majú čisté ruky.Ale problém tu predsa len je a to s učením,ktoré ku spaseniu nevedie.
A nebojte sa tých, ktorí vraždia telo a ktorí nemôžu zavraždiť dušu; ale sa radšej bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zatratiť v pekle.
A ešte k tvojmu učeniu.
Ukážem ti,ako klameš,aj keď možno nie náročky.
",..."priblížilo sa",ale nepovedal ,že už je." Naozaj?A toto je čo?
„Boží království nepřichází zjevně. Nebude možné říci: ‚Je tu!‘ anebo: ‚Je tam.‘ Boží království už je přece mezi vámi!“
none
88

80. stefan 5 10.05.2015, 21:45

Takže JS majú čisté ruky.Ale problém tu predsa len je a to s učením,ktoré ku spaseniu nevedie.
A nebojte sa tých, ktorí vraždia telo a ktorí nemôžu zavraždiť dušu; ale sa radšej bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zatratiť v pekle.
A ešte k tvojmu učeniu.
Ukážem ti,ako klameš,aj keď možno nie náročky.
",..."priblížilo sa",ale nepovedal ,že už je." Naozaj?A toto je čo?
„Boží království nepřichází zjevně. Nebude možné říci: ‚Je tu!‘ anebo: ‚Je tam.‘ Boží království už je přece...

10.05.2015, 22:58
Tým textom si chcel ospravedlniť zabíjanie,alebo čo? Nepochopil som to.
A máš pravdu,Ježiš poukazoval,že "Božie kráľovstvo sa priblížilo"/v jeho osobe,ked prišiel ako budúci kráľ tohto kráľovstva/,....ved iné ani nemohol povedať.
A tvrdenie -"medzi vami",...práve poukazuje na neho,..kráľa,mesiáša.
Ale on povedal i "B",...teda ,že podľa istých znamení,kresťania spoznajú jeho príchod,a nastolenie kráľovstva.
Tak ako existuje chronologický výpočet 1 príchodu Krista,....tak existuje i výpočet jeho druhého príchodu.
Viem,že v rokoch ,pred rokom 1914 tušim 9 denominácií podpísalo vyhlásenie,že "ustanovené časy národov "/Luk.21:24/ sa skončili v roku 1914. To je predel ,ked bude neviditeľne v nebi nastolená Božia vláda. Od toho času sa malo pod dohľadom anjelov /Zjav.14:6-7/zvestovať celosvetové posolstvo ,a ked skončí,...tak Boh zasiahne.
Zjav.11:15-18........"V nebi zazneli silné hlasy a hovorili: „Kráľovstvo sveta sa stalo kráľovstvom nášho Pána a jeho Krista a bude vládnuť ako kráľ po celú večnosť.“......"Ale národy sa rozhnevali a prišiel tvoj hnev a ustanovený čas, aby boli súdení mŕtvi a aby bola daná odmena tvojim otrokom, prorokom a svätým a tým, ktorí sa boja tvojho mena, malým aj veľkým, a aby bola privedená skaza na tých, ktorí kazia zem.“
Výraz-"národy sa rozhnevali" ...opisuje celosvetový konflikt,svetovú vojnu v roku 1914. Samozrejme,...tento fakt dokazuje vela biblických znamení,/ktoré uviedol Ježiš/činiteľov a aj daný,chronologický výpočet.
Už som vo svojom príspevku poukazoval na ten prvý,....z Daniela.
Tu sa píše ,že Božie Kráľovstvo malo byť zriadené „za dní tých kráľov“, čiže v čase, keď mali ešte existovať iné kráľovstvá./vlády sveta/ Dan.2:44
A je faktom,že pre všetky cirkvi je kniha Zjavenie tabu,....mimo JS. Podrobný biblický rozbor majú len oni. Síce ,majú ho aj niektorí/v niečom/,....ale sú to len rozprávky o "veľkých kobylkách,drakoch.....atd". Samozrejme,bez dôsledneho biblického vysvetlenia.
Z viacerých textov je zrejme,že praví kresťania mali vnímať čas konca, a pochopiť ,že vláda Krista bola nastolená,a že preto mali v zmysle Mat.24:14 kázať po celom svete.
---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------
Skutky 13:40-41.......:" Preto hľaďte, aby neprišlo na vás, čo povedali proroci: 41 Pozrite, pohŕdači, divte sa a zahyňte, pretože vykonám za vašich dní skutok, ktorému neuveríte, aj keď by vám niekto rozprával o ňom. "
A pochop, JS /kresťania v čase konca/nemali len hlásať ,že "kráľovstvo sa priblížilo",...ale to,že "už je,a že ľudia majú robiť pokánie". A že je tu -"deň záchrany". Ver....po JS už nikto iní nepríde. Dnes sa rozhoduje o našom živote.
none
91

88. Shagara 10.05.2015, 22:58

Tým textom si chcel ospravedlniť zabíjanie,alebo čo? Nepochopil som to.
A máš pravdu,Ježiš poukazoval,že "Božie kráľovstvo sa priblížilo"/v jeho osobe,ked prišiel ako budúci kráľ tohto kráľovstva/,....ved iné ani nemohol povedať.
A tvrdenie -"medzi vami",...práve poukazuje na neho,..kráľa,mesiáša.
Ale on povedal i "B",...teda ,že podľa istých znamení,kresťania spoznajú jeho príchod,a nastolenie kráľovstva.
Tak ako existuje chronologický výpočet 1 príchodu Krista,....tak existuje ...

11.05.2015, 07:39
Shagara,Tým textom som chcel povedať to ,čo som napísal.Že ľudia by sa nemali báť SJ kvôli fyz.zabitiu,ale kvôli učeniu,ktoré vedie do pekla.

Radšej si mohol priznať,že si klamal s tým nebeským kráľovstvom ako vypisovať toto.Bolo by to chlapské.

"..1914 tušim 9 denominácií podpísalo vyhlásenie..."-SJ počas svojho trvania hlásali falošné proroctvá,počnúc Russelom,to vie každý.Bacha aby si sa aj ty nezaradil medzi falošných prorokov.
none
96

91. stefan 5 11.05.2015, 07:39

Shagara,Tým textom som chcel povedať to ,čo som napísal.Že ľudia by sa nemali báť SJ kvôli fyz.zabitiu,ale kvôli učeniu,ktoré vedie do pekla.

Radšej si mohol priznať,že si klamal s tým nebeským kráľovstvom ako vypisovať toto.Bolo by to chlapské.

"..1914 tušim 9 denominácií podpísalo vyhlásenie..."-SJ počas svojho trvania hlásali falošné proroctvá,počnúc Russelom,to vie každý.Bacha aby si sa aj ty nezaradil medzi falošných prorokov.

13.05.2015, 01:08
Neklamem,....to nie je moja parketa. Klamú tí,čo ignorujú fakty ako o "nebeskom kráľovstve",...tak i o pozemskom raji. A tí,..čo tvrdia že existuje peklo. Iba v gréckej a pohanskej filozofií,...nie v Písmach.
A čas ukáže,...kto je falošný prorok. Aj by JS neboli vedený duchom,tak by nekonali to,čo konajú. To nezmeníš,..to je dôkaz nad dôkazy.
none
98

96. Shagara 13.05.2015, 01:08

Neklamem,....to nie je moja parketa. Klamú tí,čo ignorujú fakty ako o "nebeskom kráľovstve",...tak i o pozemskom raji. A tí,..čo tvrdia že existuje peklo. Iba v gréckej a pohanskej filozofií,...nie v Písmach.
A čas ukáže,...kto je falošný prorok. Aj by JS neboli vedený duchom,tak by nekonali to,čo konajú. To nezmeníš,..to je dôkaz nad dôkazy.

13.05.2015, 08:48
Shagara nemanipuluj a nezvádzaj ľudí na krivé chodníčky.
Pre poriadok ty si napísal o kráľovstve nebeskom toto: ",..."priblížilo sa",ale nepovedal ,že už je."
Pravda je toto : „Boží království nepřichází zjevně. Nebude možné říci: ‚Je tu!‘ anebo: ‚Je tam.‘ Boží království už je přece mezi vámi!“
A tak to je so všetkým,čo tu hlásaš.Niekde len nepatrné rozdiely s Písmom,inde klamstvá úplne natvrdo.U svedkov je najväčší počet faloš.prorokov na m2.Ty si podľa mňa zmanipulovaný a snažíš sa zvádzať ľudí v súlade s tvojou vierou.
Ale najhoršie na všetkom je,že sa snažíš ľudom nakukať,že KRISTUS je len nejaký anjel,alebo človek a ignoruješ x dôkazov o tom,že je to pravý Boh.
none
101

98. stefan 5 13.05.2015, 08:48

Shagara nemanipuluj a nezvádzaj ľudí na krivé chodníčky.
Pre poriadok ty si napísal o kráľovstve nebeskom toto: ",..."priblížilo sa",ale nepovedal ,že už je."
Pravda je toto : „Boží království nepřichází zjevně. Nebude možné říci: ‚Je tu!‘ anebo: ‚Je tam.‘ Boží království už je přece mezi vámi!“
A tak to je so všetkým,čo tu hlásaš.Niekde len nepatrné rozdiely s Písmom,inde klamstvá úplne natvrdo.U svedkov je najväčší počet faloš.prorokov na m2.Ty si podľa mňa zmanipulovaný a snažíš s...

14.05.2015, 01:11
S tým súhlasím. Hladáš skulinky?
Alebo mám chápať,...že potom nikdy kráľovstvo nepríde,...alebo čo?
Ćo hovoril Ježiš o "znameniach" podľa ktorých môžme spozorovať jeho príchod?
Komu to hovoril?
Ak ich nespoznáme,ako budeme vedieť,že už je tu?
Alebo ak ich ani nemôžme spoznať,...načo ich uviedol?
Ćítal si aj o Ježišovi v 1 storočí,ako to opisuje Biblia?
Ved aj vtedy sa presne splnili isté znamenia,podľa ktorých ho bolo možné identifikovať. Ale mnohí tzv, ctitelia ho nespoznali ani vtedy a zabili ho.
A ak vieš,tak všeobecne sa verí/aj inými cirkvami/ ,že Matúš 24 kapitola je "zložené znamenie", a týka sa ako 1 ,tak i 2 príchodu Krista.
A ked cituješ -"A",tak vedz ,že v Písme je aj "B".
Písmo napr, uvádza:...."Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko... a všetky kmene zeme sa budú biť v zármutku kvôli nemu.“ (Zjavenie 1:7)
Tento text sa ti už nepáči,čo?
Ale samozrejme,....nebude to doslovným zrakom. Pretože ja sledujem aj kontext,...narozdiel od teba.
Stefan,...mal som o tebe lepšiu mienku. Len brýzgaš,ale nevieš uviesť ani jeden dôkaz. A už vôbec neodpovedáš na moje otázky,...len invektívami,alebo položiš nejakú inú,absurdnú otázku?
A ja som ti vysvetlil daný text. Božie kráľovstvo sa priblížilo,....pretože Ježiš bol na zemi a prišiel odčiniť ,vykúpiť hriech,....a bol medzi tými,ktorým to hovoril. On.ako budúci kráľ tohto kráľovstva.
V Písme je vela textov,ktoré hovoria,že kresťania musia spoznať "tento čas jeho príchodu",....ak nie .tak sa na nich vzťahuje podobenstvo o "pochabých pannách" ,...ktoré zaspali na svadbu ženicha. Teda,prehliadli jeho príchod....atd.
Viac čítaj Písma,rozlišuj a potom reaguj. Vecne a biblicky.
A ak neveríš ,že je anjel/posol/ tak si prečítaj prosím,....a nebudeš mať pochybnosti:...."Je archanjel Michael totožný s Ježišom Kristom?

Viac tu: odkaz

Aj trinitári pripúšťajú a uvádzajú,že "Anjel Pána" ,...je Ježiš....atd. Pozri knihu o trojici,od Leoda.
none
104

101. Shagara 14.05.2015, 01:11

S tým súhlasím. Hladáš skulinky?
Alebo mám chápať,...že potom nikdy kráľovstvo nepríde,...alebo čo?
Ćo hovoril Ježiš o "znameniach" podľa ktorých môžme spozorovať jeho príchod?
Komu to hovoril?
Ak ich nespoznáme,ako budeme vedieť,že už je tu?
Alebo ak ich ani nemôžme spoznať,...načo ich uviedol?
Ćítal si aj o Ježišovi v 1 storočí,ako to opisuje Biblia?
Ved aj vtedy sa presne splnili isté znamenia,podľa ktorých ho bolo možné identifikovať. Ale mnohí tzv, ctitelia ho...

14.05.2015, 07:39
Pozri Shagara,pokiaľ budeš písať pravdivo,nebudem na teba reagovať.Ale pokiaľ úmyselne,alebo neúmyselne zavádzaš,inak sa nedá.
Lk 17,21 ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami!
Myslím,že je to napísané dostatočne pochopiteľne.Myslím,že je tu problém s pochopením,čo to Božie kráľovstvo je.Mýliš si to s dňom Pána a tým pádom tu šíriš diablove bludy.
Tu ti dám ešte zopár veršov,aby si pochopil,že on neohlasoval niečo ,čo má prísť za x-1000 rokov,ale realitu:
Lk 11,20 Ale ak ja Božím prstom vyháňam zlých duchov, potom k vám prišlo Božie kráľovstvo.
Lk 4,43 On im však povedal: "Aj iným mestám musím zvestovať Božie kráľovstvo, lebo na to som poslaný
Mk 9,1 A povedal im: "Veru, hovorím vám: Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým neuvidia, že Božie kráľovstvo prichádza s mocou
Mne je jedno akú máš o mne mienku,ale keď tu chceš niekoho vyučovať,ráč si najprv prečítať Bibliu.Lebo z toho čo píšeš je jasné,že si to neštudoval,ale len používaš tie vaše bludy,ktorými vám vymývajú mozog.V prvom rade si prestaň pliesť túto vec s dňom Pána,jedná sa o niečo úplne iné.
Nebeské kráľovstvo je kraľovanie pravých nasledovníkov Krista nad hriechom.Nie je to žiadné fyzické kraľovanie,ako sa mylne domnievaš.
none
99

96. Shagara 13.05.2015, 01:08

Neklamem,....to nie je moja parketa. Klamú tí,čo ignorujú fakty ako o "nebeskom kráľovstve",...tak i o pozemskom raji. A tí,..čo tvrdia že existuje peklo. Iba v gréckej a pohanskej filozofií,...nie v Písmach.
A čas ukáže,...kto je falošný prorok. Aj by JS neboli vedený duchom,tak by nekonali to,čo konajú. To nezmeníš,..to je dôkaz nad dôkazy.

13.05.2015, 08:52
"Aj by JS neboli vedený duchom,tak by nekonali to,čo konajú. To nezmeníš,..to je dôkaz nad dôkazy." >> To moze byt dokaz pevnosti ich viery v to co veria, nie o tom, ze to co tvrdia je pravda...
👍: elemír
none
102

99. 13.05.2015, 08:52

"Aj by JS neboli vedený duchom,tak by nekonali to,čo konajú. To nezmeníš,..to je dôkaz nad dôkazy." >> To moze byt dokaz pevnosti ich viery v to co veria, nie o tom, ze to co tvrdia je pravda...

14.05.2015, 01:37
Wolfe...prečo nezvestujú ostatní? Tvrdia,že majú ducha. Ak sa aj tak deje/sporadicky/,...tak sa to nedá vôbec porovnávať s činnosťou JS.
A ak by ich neviedol skutočný duch svätý,...tak ťa uisťujem,že by zvestovalo posolstvo asi toľko svedkov,čo aj v iných náboženstvách/kresťanských/. Teda-zopár. Už fakt ,že svedčia všetci je dôkazom pôsobenia ducha svätého. A nielen to,že svedčia,ale i to čo zniesli v minulosti,ako vytrvávali za Hitlera...atd. Za to,že sú "najlepšie sa správajúcou náboženskou skupinou",/a to aj napriek istým predsudkom/....atd. Teda,duch tu svedčí mnohými spôsobmi. A samozrejme tiež pravdou.
Predstava,že ja by som mal isť evanjelizovať,a nepoznať pravdu na 100%/s istotou/,...tak to je pre mňa komická predstava.
Už to tu zaznelo,...že pravdu nemôžme úplne spoznať. Nie je to pravda. Nemôžme síce vedieť všetko o Bohu,ale to čo je v Písmach,a bolo dané nám,...tak to nielen ,že máme poznať,ale to i musíme poznať.
Vieš si predstaviť,že zaklopem na dvere,predstavím sa a začnem sa dotyčným baviť o "Bohu,pravde...atd",....a ja mu odpoviem a potom dodám: ..."viete ,to čo som vám povedal sa javí ako pravda,ale nemusí to tak byť,a sám som si tým nie celkom istý a podobne"?
Nie,mi takto nefungujeme. Iný rozmer je to,...že každý svedok/v závislosti od rokov služby,štúdia/ nemusí všetko poznať,a ...je i faktom to,že poznanie pravdy sa spresňuje,....ale vždy dané štúdium /a i rozhovory na pokračovanie/je komplexné,a čo nevie jeden,doplní iný,skúsenejší...atd. Js nemajú totiž "zabetónované dogmy".
Ježiš vedel čo tvrdí,ked povedal-"spoznajte pravdu,a pravda vás oslobodí". A ja danú pravdu poznám,a to veľmi dobre. A zajtra,pozajtra... ju budem vedieť ešte lepšie...atd.
Teda,....aj tvrdíme,a sme si tým istí,že /základné pravdy/ to,čo tvrdíme je pravda. A ešte som nestretol kňaza,teológa,laika...ktorý by vedel vyvrátiť náuku JS a obhájiť väčšinu nebiblických dogiem. Internet je nie dobrý na dokazovanie,...ale osobne si to môže vyskúšať hocikto.
Ja už som pred 20 rokmi mal inzerát v novinách,/uviedol som svoj telefón/že -"ak niekto obháji náuky ako/peklo,nesmrteľná duša,trojica,očistec,dogmy o Márií..atd/ ,tak že mu dám istý obnos peňazí. To bola taká moja "eúfória" ked som spoznal pravdu/dnes tak nerobím/, a bol som len niekoľko rokov JS. Ale už vtedy som poznal Bibliu dobre,teda aj pravdu.
Tu sa stále bavíme len o "základných pravdách", a používam len jednoduchšie state Písma/aj tak je to mnohým tabu/, a viem si predstaviť,keby som písal o zložitejších veciach ,podobenstvách,predobrazoch,proroctvách...atd....že by mnohí ani nevedeli o čom píšem. JS to dennodenne študujú,a to do hlbky.
Ja ,ako bývalý katolík,viem posúdiť to aj z jednej aj z druhej strany.
none
103

102. Shagara 14.05.2015, 01:37

Wolfe...prečo nezvestujú ostatní? Tvrdia,že majú ducha. Ak sa aj tak deje/sporadicky/,...tak sa to nedá vôbec porovnávať s činnosťou JS.
A ak by ich neviedol skutočný duch svätý,...tak ťa uisťujem,že by zvestovalo posolstvo asi toľko svedkov,čo aj v iných náboženstvách/kresťanských/. Teda-zopár. Už fakt ,že svedčia všetci je dôkazom pôsobenia ducha svätého. A nielen to,že svedčia,ale i to čo zniesli v minulosti,ako vytrvávali za Hitlera...atd. Za to,že sú "najlepšie sa správajúcou nábožensko...

14.05.2015, 07:21
Prepac, ale to co tvrdis nie je o moc nepodobne tomu, co tvrdi veriaci-4 o tom ako ludia z JEHO cirkvi maju Ducha Svateho a vsetci ostatni su telesni krestania..
Kazda cirkev si mysli, ze je ta prava a ze prave clenovia jej cirkvi su ti, ktori sa dostanu do Raja atd atd..

Toto je dokaz o viere, o sile presvedcenia, nie o nejakej pravosti ducha svateho atd...

"Predstava,že ja by som mal isť evanjelizovať,a nepoznať pravdu na 100%/s istotou" >> Vacsina si mysli, ze pozna pravdu na 100%

"Nemôžme síce vedieť všetko o Bohu,ale to čo je v Písmach,a bolo dané nám,...tak to nielen ,že máme poznať,ale to i musíme poznať. " >> ano a kazda denominacia kyve Pismo svojim smerom a kazda si mysli, ze ma 100% pravdu..

"Nie,mi takto nefungujeme." >> Nie vy fungujete tak, ze jedni zviklaju dalsich proselytov, naucia ich _NAUCENU_ pravdu, a ti ucia NAUCENU pravdu dalej... Takze sice nefunguje to od rodicov k detom, ale od dospelych ludi k dospelym ludom..
Vies, SJ mozu mat v niecom pravdu navyse a na tom stavaju dalej, akoby mali pravdu vo vsetkom...

"Ježiš vedel čo tvrdí,ked povedal-"spoznajte pravdu,a pravda vás oslobodí". A ja danú pravdu poznám,a to veľmi dobre." >> Este raz.. takych, co si myslia, ze pozna pravdu a to velm dobre by sa naslo... Skus sa opytat veriaceho-4, skusa sa opytat Astaxa ci Patricka.. Opytaj sa ich, ze ci poznaju pravdu, alebo ci si myslia, ze pravdu nepoznaju..

"A ešte som nestretol kňaza,teológa,laika...ktorý by vedel vyvrátiť náuku JS" >> Pamatas, ako som ti pisal o sofistoch?
Tiez vedeli pouzivat rozne logicke klamy, paralogizmy, boli dost chytri, aby pretlacili svoju pravdu..
To iste mozu robit JS (ci uz schvalne alebo nevedomky). Ked vies dobre pracovat s argumentami a si dobry v eristike, tak dokazes obhajit takmer cokolvek...

Neverim ani v ocistec ani v Mariu..
Dokonca si ma zviklal s tym co sa tyka pekla, a znovuzrodenia..

Aj ked je pravda, ze este si mi dost neobjasnil podobenstvo od Jezisa:
[Lk 16,19-26]
19 Bol istý bohatý človek. Obliekal sa do purpuru a kmentu a deň čo deň prepychovo hodoval.
20 Pri jeho bráne líhal akýsi žobrák, menom Lazár, plný vredov.
21 Túžil nasýtiť sa z toho, čo padalo z boháčovho stola, a len psy prichádzali a lízali mu vredy.
22 Keď žobrák umrel, anjeli ho zaniesli do Abrahámovho lona. Zomrel aj boháč a pochovali ho.
23 A keď >>>v pekle v mukách<<< pozdvihol oči, zďaleka videl Abraháma a Lazára v jeho lone.
24 I zvolal: "Otec Abrahám, zľutuj sa nado mnou a pošli Lazára, nech si namočí aspoň koniec prsta vo vode a zvlaží mi jazyk, lebo sa >>>hrozne trápim v tomto plameni!<<<"
25 No Abrahám povedal: "Synu, spomeň si, že si dostal všetko dobré za svojho života a Lazár zasa iba zlé. Teraz sa on tu teší a ty sa trápiš.
26 A okrem toho je medzi nami a vami veľká priepasť, takže nik - čo ako by chcel - nemôže prejsť odtiaľto k vám ani odtiaľ prekročiť k nám."

Je samozrejme, ze medzi nebom a peklom nebude nejaka "fyzicka priepast", skor sa mysli prekazka ako taka..
Aj keby peklo nebolo TERAZ ohnive, je mozne, ze hovori o predobraze..
Preco by potom hovoril o nejakom pekle, v ktorom prezivaju muky, ked sa jedna o vecnu smrt?
Preco sa zas hovori o plamenoch?

Nie je dost divne, ze Jezis hovori o pekelnych mukach, ked proste pri vecnej smrti nie je NIC? Proste neexistencia?
-----------

Hmm niekde si spominal nieco o druhom prichode..
Vysvetli mi teda prosim
Co presne znamena a hlavne coho presne sa tyka:
[Mt 24,32-33]
32 Od figovníka sa naučte podobenstvo. Keď jeho ratolesť mladne a vyháňa lístie viete, že je blízko leto.
33 Tak aj vy; až uvidíte toto všetko, vedzte, že je blízko, predo dvermi.

K comu to prisudit?
👍: stefan 5
none
52

4. Slušný človek 09.05.2015, 07:48

Salbea, mne s to náhodou páči, že konečne sa tu rozoberajú rôzne učenia, rôzne kresťanské pohľady a výklady písma. Je vidieť, že tí, ktorí sa hlásia ku Kristovi nie sú len nejaká jednoliata masa. Sú rôzne prúdy, ale pravda je len jedna.

10.05.2015, 20:04
Viem prečo je táto téza pohodlná. Hádajte prečo?
Aj ja som si to nahováral. Ale som pochopil,....sebaklam nikam nevedie.
none
5
09.05.2015, 08:13
chcete byt sprostredkovatelmi mudrosti
zial mate odmedzeny slovnik
takze nikdy pravdu nepochopite á vzdy do konca sveta na tejto planete budete iba vdaka slovu
pohromou pred vlastnym zrkadlom
none
7

5. 09.05.2015, 08:13

chcete byt sprostredkovatelmi mudrosti
zial mate odmedzeny slovnik
takze nikdy pravdu nepochopite á vzdy do konca sveta na tejto planete budete iba vdaka slovu
pohromou pred vlastnym zrkadlom

09.05.2015, 08:16
Salbea, tebe ja ťažko rozumiem. Neviem, či to je tým, že ja som nechápavý, alebo ty sa komplikovane vyjadruješ. Teraz napríklad nechápem, čo myslíš pod vetou, že budeme pohromou pred vlastným zrkadlom.
none
11

7. Slušný človek 09.05.2015, 08:16

Salbea, tebe ja ťažko rozumiem. Neviem, či to je tým, že ja som nechápavý, alebo ty sa komplikovane vyjadruješ. Teraz napríklad nechápem, čo myslíš pod vetou, že budeme pohromou pred vlastným zrkadlom.

09.05.2015, 08:19
je to jednoduche....ta "mudrost"je z dola.....demonská
none
13

7. Slušný človek 09.05.2015, 08:16

Salbea, tebe ja ťažko rozumiem. Neviem, či to je tým, že ja som nechápavý, alebo ty sa komplikovane vyjadruješ. Teraz napríklad nechápem, čo myslíš pod vetou, že budeme pohromou pred vlastným zrkadlom.

09.05.2015, 08:22
to ma napadlo,ked som sa pozrela do zrkadla
a ma napadlo,ze sa to tyka aj vas teistov,bo som nav vsetkych strasne nahnevana
kvôli hypnoze
to si neviem uplne vysvetlit,ze preco
none
18

13. 09.05.2015, 08:22

to ma napadlo,ked som sa pozrela do zrkadla
a ma napadlo,ze sa to tyka aj vas teistov,bo som nav vsetkych strasne nahnevana
kvôli hypnoze
to si neviem uplne vysvetlit,ze preco

09.05.2015, 08:27
Salbea, ale my teisxxti za to nemôžeme, že ty si mala problém s hypnózou.
none
23

18. Slušný človek 09.05.2015, 08:27

Salbea, ale my teisxxti za to nemôžeme, že ty si mala problém s hypnózou.

09.05.2015, 10:28
mate s tym do cinenia
kvôli hypnotizerovi teraz musim schudnut do povodnej vahy
a dokazat vam v hmotnom svete
aka som primitivna chudera
pretoze nie som na vas obraz
v dobrom a ani v zlom
fakt,nieco ste prepiskli a za pana Boha
neviem CO !
som chudera totalna a fakt
vam vysiel plan
none
40

23. 09.05.2015, 10:28

mate s tym do cinenia
kvôli hypnotizerovi teraz musim schudnut do povodnej vahy
a dokazat vam v hmotnom svete
aka som primitivna chudera
pretoze nie som na vas obraz
v dobrom a ani v zlom
fakt,nieco ste prepiskli a za pana Boha
neviem CO !
som chudera totalna a fakt
vam vysiel plan

10.05.2015, 17:06
23. Ok. Tak hovoríš, že musíš schudnúť. A myslíš, že tým sa tvoj problém vyrieši? Nie je problémom skôr "to niečo", čo prepískol niekto?
none
39

13. 09.05.2015, 08:22

to ma napadlo,ked som sa pozrela do zrkadla
a ma napadlo,ze sa to tyka aj vas teistov,bo som nav vsetkych strasne nahnevana
kvôli hypnoze
to si neviem uplne vysvetlit,ze preco

10.05.2015, 17:03
Čo všetci stále riešite to zrkadlo? Však aj hlava, aj práca, aj vernosť, aj dobro niečo znamenajú. Hodnoty niečo znamenajú, TELO NIE JE VŠETKO!!!
none
41

39. 10.05.2015, 17:03

Čo všetci stále riešite to zrkadlo? Však aj hlava, aj práca, aj vernosť, aj dobro niečo znamenajú. Hodnoty niečo znamenajú, TELO NIE JE VŠETKO!!!

10.05.2015, 17:08
39. Nedávno som videl dodrbaného hackera ísť po ulici s nejakým machom, a ten chudák mal také komplexy z toho ako vyzerá, že ty sa nechytáš (rozprávali sme sa chvíľu, potom ho ten macho musel krotiť, aby ma nezabil).
none
42

41. 10.05.2015, 17:08

39. Nedávno som videl dodrbaného hackera ísť po ulici s nejakým machom, a ten chudák mal také komplexy z toho ako vyzerá, že ty sa nechytáš (rozprávali sme sa chvíľu, potom ho ten macho musel krotiť, aby ma nezabil).

10.05.2015, 17:11
41. Pravdu nikto nerieši, pravdu nikto nechce. Všetci chcú mať len to telo, aby mohli bojovať za seba. Nie je to prejav egoizmu chcieť také telo? Čo tak sa uskromniť a akceptovať svoje malé telo, ktoré nie je možné použiť na "robenie širokých lakťov" či "robenie ramien" a pod? Však sa ukľudnite, piánko. Duste to v sebe a nevydávajte žblechy na fórum o tomto, prosím.
none
6
09.05.2015, 08:14
neviete sa vyjadrovat a preto sa nestanete jeho zrkadlom
pravdepodobne sa vam teistom podari v niecom sa odzrkadlovat
zial nie byt na jeho obraz
tak
none
10

6. 09.05.2015, 08:14

neviete sa vyjadrovat a preto sa nestanete jeho zrkadlom
pravdepodobne sa vam teistom podari v niecom sa odzrkadlovat
zial nie byt na jeho obraz
tak

09.05.2015, 08:18
Salbea, ale na boží obraz nie sú stvorení len teisti, ale všetci ľudia.
none
16

10. Slušný človek 09.05.2015, 08:18

Salbea, ale na boží obraz nie sú stvorení len teisti, ale všetci ľudia.

09.05.2015, 08:24
nie som pravnicka
none
21

10. Slušný človek 09.05.2015, 08:18

Salbea, ale na boží obraz nie sú stvorení len teisti, ale všetci ľudia.

09.05.2015, 08:55
10
Sme stvorení z tela, ale zrodení z ducha.
none
43

21. 09.05.2015, 08:55

10
Sme stvorení z tela, ale zrodení z ducha.

10.05.2015, 17:17
21. Mirďo, vždy som chcel vedieť, čo je z tela a čo z mysle. Napr. úchylák - to je geneticky alebo mysľou podmienené?
none
9
09.05.2015, 08:18
recitujte
to vam ide najlepsie a na to mate aj pamat
inac ten serial v tele boubelky
je super vsak ?
chcem byt opat clovekom a nechcem byt T
nic ine ma uz nezaujima
none
19

9. 09.05.2015, 08:18

recitujte
to vam ide najlepsie a na to mate aj pamat
inac ten serial v tele boubelky
je super vsak ?
chcem byt opat clovekom a nechcem byt T
nic ine ma uz nezaujima

09.05.2015, 08:32
a prečo chceš byť čovekom? mysliš, že to je dnes v mode?
none
44

9. 09.05.2015, 08:18

recitujte
to vam ide najlepsie a na to mate aj pamat
inac ten serial v tele boubelky
je super vsak ?
chcem byt opat clovekom a nechcem byt T
nic ine ma uz nezaujima

10.05.2015, 17:20
A.U. Byť človekom znamená pre teba (a) neriešiť svoje telo ako si ho neriešila predtým alebo (b) riešiť svoje telo ale mať ho lepšie?
none
12
09.05.2015, 08:20
Aký to je seriál? Neviem, čo myslíš. A čo myslíš pod pojmom T?
none
14
09.05.2015, 08:23
T ako tlsta
co nevidis ?
none
45

14. 09.05.2015, 08:23

T ako tlsta
co nevidis ?

10.05.2015, 17:24
Tak si plnotučná, no a čo.
none
46

45. 10.05.2015, 17:24

Tak si plnotučná, no a čo.

10.05.2015, 17:25
Ja som zasa nízkotučný a tiež som tak rád podobne ako ty.
none
48

46. 10.05.2015, 17:25

Ja som zasa nízkotučný a tiež som tak rád podobne ako ty.

10.05.2015, 17:27
Inak si môžeš dať prezývku "Tučný človek" rovnako ako tu je Slušný človek 🙂.
none
15
09.05.2015, 08:24
Ako to mám vidieť. Ja ťa cez počítač nevidím.
none
47

15. Slušný človek 09.05.2015, 08:24

Ako to mám vidieť. Ja ťa cez počítač nevidím.

10.05.2015, 17:27
Ja by som aj veril, že jedným očkom vidíš.. 🙂
none
17
09.05.2015, 08:25
nie mna
ale obraz slova
vsak potom ako mozes byt teista
ked nemas obrazove fotografovanie slov
spamujem do paroma zase temu
none
20
09.05.2015, 08:42
Svedkovia aktívne hlásajú dobré posolstvo vo viac ako 230 krajinách . Tú sprostosť si kde nabrala....Chcel by som vidieť toho frajera, čo chodí po nejakom islamskom štáte s bibliou....a drísta tie vaše somariny...
none
22

20. 09.05.2015, 08:42

Svedkovia aktívne hlásajú dobré posolstvo vo viac ako 230 krajinách . Tú sprostosť si kde nabrala....Chcel by som vidieť toho frajera, čo chodí po nejakom islamskom štáte s bibliou....a drísta tie vaše somariny...

09.05.2015, 09:02
Fajer, však do tých krajín , kde ich nepustia, tam asi nezvestujú. 230 krajín, to predsa nie sú všetky krajiny. A Shagara je muž, ty ho oslovuješ ako ženu.
none
31

20. 09.05.2015, 08:42

Svedkovia aktívne hlásajú dobré posolstvo vo viac ako 230 krajinách . Tú sprostosť si kde nabrala....Chcel by som vidieť toho frajera, čo chodí po nejakom islamskom štáte s bibliou....a drísta tie vaše somariny...

10.05.2015, 03:08
Dnes je to už vyše 230 krajín. A to aj v moslimských krajinách. Samozrejme ,nie vo všetkých. V niektorých ,to je problém, a je to takmer nemožné. Ale to nič nemení na veci,...pretože ,aj to predpovedá Písmo.
none
32

31. Shagara 10.05.2015, 03:08

Dnes je to už vyše 230 krajín. A to aj v moslimských krajinách. Samozrejme ,nie vo všetkých. V niektorých ,to je problém, a je to takmer nemožné. Ale to nič nemení na veci,...pretože ,aj to predpovedá Písmo.

10.05.2015, 07:56
klamstvá ---a to aj v moslimskych krajinách v pivniciach a kanáloch sa schádzajú ako potkany...každý deň sa vo svete narodia státisíce ateistov, tak máte čo robiť....
none
33

32. 10.05.2015, 07:56

klamstvá ---a to aj v moslimskych krajinách v pivniciach a kanáloch sa schádzajú ako potkany...každý deň sa vo svete narodia státisíce ateistov, tak máte čo robiť....

10.05.2015, 15:16
Keine problém. A každý rok okolo 300 000 ludí sa dá pokrstiť a stanú sa svedkami.
none
34

33. Shagara 10.05.2015, 15:16

Keine problém. A každý rok okolo 300 000 ludí sa dá pokrstiť a stanú sa svedkami.

10.05.2015, 15:29
co klames, nie je ich ani polovica. mozno okolo 150 tis. ludi. a aj to, co su to za soc. skupiny
none
37

34. Scarlet666 10.05.2015, 15:29

co klames, nie je ich ani polovica. mozno okolo 150 tis. ludi. a aj to, co su to za soc. skupiny

10.05.2015, 16:30
To sú tie "sociálne skupiny"......:"Bratia, vy vidíte svoje povolanie od neho, že nebolo povolaných mnoho múdrych v telesnom ohľade, mnoho mocných, mnoho urodzených; 27 ale Boh si vyvolil pochabé veci sveta, aby zahanbil múdrych ľudí; a Boh si vyvolil slabé veci sveta, aby zahanbil silných; 28 a Boh si vyvolil neurodzené veci sveta a opovrhované veci, veci, čo nie sú, aby obrátil navnivoč veci, čo sú, 29 aby sa pred Bohom nechválilo žiadne telo." 1 Korinťanom
none
35

33. Shagara 10.05.2015, 15:16

Keine problém. A každý rok okolo 300 000 ludí sa dá pokrstiť a stanú sa svedkami.

10.05.2015, 15:30
v podstate tych novo pokrstenych jeh. svedkov oproti minulemu roku klesol, neviem kde zijes a odkial cerpas info.
none
36
10.05.2015, 16:28
Z našej štatistiky/tam je to presne-do jedného uvedené/....ver mi,....poznám ju. A je síce fakt,že v mnohých krajinách sa počet JS ustálil,alebo mierne klesá. Ale stále je tu nárast, a to číslo/cca 300 000/ je už mnoho rokov stále aktuálne.
none
105

36. Shagara 10.05.2015, 16:28

Z našej štatistiky/tam je to presne-do jedného uvedené/....ver mi,....poznám ju. A je síce fakt,že v mnohých krajinách sa počet JS ustálil,alebo mierne klesá. Ale stále je tu nárast, a to číslo/cca 300 000/ je už mnoho rokov stále aktuálne.

14.05.2015, 07:54
36. Podme na Slovensko, Shagara. Po poslednom scitani v roku 2011 klesol pocet obcanov SR hlasiacich sa k jehovistom zo zhruba 20 000 na priblizne 17 000. A to su napriec SR obce, kde nemate ani nohu. Drzia vas nad vodou dva vychodoslovenske okresy, kde spolu mate nejakych 7 000 clenov. Uz teraz nesplnate podmienku danu zakonom na registraciu ako nabozenskej spolocnosti. Potreba je 20000 clenov.
V niektorych statoch EU pochopili protispolocenske postoje a konanie jehovistov a Svedkov Jehovovych vyclenili z registra nab. Spolocnosti a zaradili medzi nebezpecne sekty. Napriklad Dansko, Francuzsko.
Je nacase urobit tak aj na Slovensku. Nielen kvoli nedostatocnemu poctu clenov, ale hlavne kvoli protispolocenskej cinnosti jehovistov. V Cexkej republike, napriklad, jehovisti klamali uz pri registracii o svojom programe.
O cieloch a taktike jehovistov inokedy.
none
107

105. karas 14.05.2015, 07:54

36. Podme na Slovensko, Shagara. Po poslednom scitani v roku 2011 klesol pocet obcanov SR hlasiacich sa k jehovistom zo zhruba 20 000 na priblizne 17 000. A to su napriec SR obce, kde nemate ani nohu. Drzia vas nad vodou dva vychodoslovenske okresy, kde spolu mate nejakych 7 000 clenov. Uz teraz nesplnate podmienku danu zakonom na registraciu ako nabozenskej spolocnosti. Potreba je 20000 clenov.
V niektorych statoch EU pochopili protispolocenske postoje a konanie jehovistov a Svedkov Jehovo...

14.08.2015, 01:13
Karas....neviem naozaj kde si prišiel k týmto údajom?
Také Francúzsko je príkladom,že asi vieš málo o danej situácií a probléme.
Boli to JS kto mal radosť, keď 30. júna 2011 Európsky súd pre ľudské práva vydal rozhodnutie v prospech Združenia Jehovových svedkov vo Francúzsku. Bolo to vyvrcholenie 16-ročného právneho boja vyvolaného tým, že na dary venované odbočke bola uvalená nadmerná a diskutabilná 60-percentná daň. Svedkovia sú jediná väčšia náboženská organizácia, ktorej bola takáto daň vyrubená. Vláda Francúzska sa pokúšala uložiť Jehovovým svedkom za povinnosť zaplatiť celkovo 58 miliónov eur, čo je suma, ktorá vysoko prevyšuje hodnotu majetku združenia. Povinnosť zaplatiť daň potvrdili francúzske súdy na všetkých úrovniach, a preto bola vo februári 2005 podaná sťažnosť Európskemu súdu.

Dňa 30. júna 2011 sedem sudcov Európskeho súdu jednohlasne uviedlo, že keby bol tento postup Francúzska uznaný, priamo by sa tým zabránilo Jehovovým svedkom slobodne praktizovať ich náboženstvo. Súd potvrdil, že na Jehovových svedkov sa vzťahuje ochrana garantovaná Európskym dohovorom o ľudských právach. Tento precedens má ďalekosiahly význam a bude veľmi hodnotný v boji za slobodu uctievania v Arménsku, Bulharsku, Gruzínsku, Rusku a ďalších krajinách v jurisdikcii Európskeho súdu. Nezanedbateľná je aj skutočnosť, že francúzska vláda bola po prvý raz uznaná za vinnú z porušovania klauzuly Európskeho dohovoru o slobode vierovyznania. Francúzska vláda sa proti rozsudku neodvolala.
Obdobne sa dialo aj v Rusku......
Dňa 10. júna 2010 dosiahli Jehovovi svedkovia historické víťazstvo v právnom boji proti vláde Ruska v prípade Jehovovi svedkovia v Moskve proti Rusku, ktorým sa zaoberal Európsky súd. Hoci ruská vláda požiadala o postúpenie prípadu 17-člennému veľkému senátu, 13. decembra 2010 panel sudcov veľkého senátu túto žiadosť zamietol, čím sa rozsudok z 10. júna stal konečným. V rozsudku sa uvádza, že vláde Ruska „vyplýva zo zákona povinnosť... ukončiť porušovanie zistené súdom a v najväčšej možnej miere odčiniť jeho následky“.
A aj s tou sektou strielaš úplne vedľa. Asi žiješ ešte v stredoveku! Aj encyklopédie o sektách spred desiatych rokov ,JS nezaradujú medzi nejaké kulty,naopak ,....katolícka encyklopédia tvrdí,že "JS sú najlepšie sa správajúca náboženská skupina"!
A aj s Dánskom sa mýliš. A samozrejme i s českom. Alebo si bol tam,ked prebiehal schvaľovací proces?
Nesmieš čítať len katolícke noviny.
Ty máš Karas morálku na bode mrazu. Ak Hitler,roduverný katolík spustí svoj program idei nadčloveka a vyžiada si to 50 až 100 milionov obetí,tak to je princíp bezpečnej cirkvi. Ale ak JS odmietali podporovať Hitlera a bojovať v jeho zločineckej armáde,tak to je prejav nebezpečnej sekty. Ty mi môžeš celé hodiny hovoriť o "taktike",....ale najprv si vyber brvno zo svojho oka!
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 5 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 356 898 B vygenerované za : 0.157 s unikátne zobrazenia tém : 36 312 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.