Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Najnormálnejší ľudia sú hospitalizovaní na psychiatrii

97
reakcií
2750
prečítaní
Tému 2. januára 2010, 08:56 založil Amazonka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 08:56 avatar
BRANO – zavírá samo za mnou zabuchlo sklené dvere a ja som sa ocitla v tichu a pokoji, ktorý vplyvom ruchu podvečerného mesta akoby z ich vonkajšej strany ani neexistoval. Pozdravila som sa vrátnikovi a bojazlivo začala stúpať po schodoch na miesto, kde som nikdy doteraz nebola a nikdy nechcela byť. Na miesto, čo som si predstavovala vždy stiesnene a jeho existenciu v hocijakom spojení s mojou osobou som vylučovala. Psychiatrická klinika.

Teraz mám možnosť prezrieť si ju aj zvnútra a ako bonus zistiť, či náhle tu ocitnuvší sa človek, ktorého som roky dobre poznala len tam vonku, bude prevratne zmenený a punc nenormálnosti bude na ňom viditeľný. Obrazy z knihy Kena Keseyho mi prelietavajú hlavou. Ale nie je čas na lovenie skvelých myšlienkových pochodov hlavného hrdinu ani opisov praktík v teritóriu Veľkej sestry roztrúsených v mojej pamäti. Som na mieste. Otvorené oddelenie.

Tu sú umiestnení pacienti, ktorých lekári posúdili ako nie nebezpečných pre seba a okolie, prípadne tí, čo na liečbu nastúpili tak povediac preventívne z vlastného uváženia. Alebo tí, ktorých labilnú psychickú schránku je riskantné ešte viac stresovať pobytom medzi extrémnymi prípadmi, ktoré je najlepšie skryť aj pred očami oveľa silnejších jedincov. Za odchýlenými dverami poschodia natrafím na sestričku, ktorá sa diametrálne odlišuje od bezcitnej románovej aj filmovej Ratchedovej. Veľké modré oči sa úprimne usmievajú a cítiť z nej odzbrojujúcu pohodu. Cestou k označenej izbe obchádzam skupinku rôzneho veku aj pohlavia, okupujúcu lavičky pri konferenčnom stolíku: „A tak som bez muža už 30 rokov. Celý ten čas som žila pre deti. Teraz sa mi to snažia vrátiť,“ uzatvára staršia počerná pani. „A to vám za celé tie roky vôbec nechýbal sex?" neveriacky zakontroval asi 20-ročný mladík. Čo odpovedala, už neviem, vchádzam do izby a pred sebou vidím osobu, ktorú som prišla navštíviť a ktorej pobyt na tomto mieste je pre mňa stále ťažko uveriteľný.

Klasická nemocničná izba. Na nočných stolíkoch kvety vo vázičkách alebo črepníkoch, na prostrednej posteli voľne pohodený notebook, tričko cez stoličku a očné tiene vedľa otvorenej kozmetickej taštičky. Posteľ pri dverách na sebe nesie ťarchu zamračenej panej v strednom veku. Začujem tiché, ale veselé „ahoj“. Pokojný hlas neveští nič o psychických problémoch, čo vyústili do fatálneho extrému, pre ktorý túto nežnú osôbku ubytovali na takomto nepopulárnom mieste. Trochu napnuté držanie tela a odbiehajúci pohľad prezrádzajú vnútorný nepokoj. Tam vonku – v ruchu „normálneho" života, popri „normálnych" povinnostiach – som si to nevšimla.

Prvá a aj ďalšie návštevy ma fascinovali. Niečo ma tam zakaždým akoby ťahalo a sľubovalo, že časom tam stráveným získavam to, čo je vonku nezískateľné. Vonku sa všetci tvária, akí sú normálni, ako všetko zvládajú a nič ich nezaskočí. Tu sú ľudia, ktorí sa postupne na takých hrať prestali. Nielen počas povinných doobedňajších skupinových sedení s psychologičkou, či súkromných rozhovorov s lekárom, ale aj medzi sebou na izbách či vo fajčiarke stále vystupujú s vedomím, že nie sú v poriadku, že sa musia vyrozprávať a ochotne načúvajú aj tým druhým. Aj objekt mojich návštev tak dospieval a menil sa. Až mi úprimnosť jeho rozprávania bola niekedy nepríjemná. Vždy, keď som kliniku opúšťala, bola som v takej pohode, že ma za spomínanými sklenenými dverami bežný ruch vonkajšieho sveta ovalil ako dobre mierená rana obuškom. Svet normálnych.

Pri počúvaní príbehov niektorých pacientov som nadobudla dojem, že najnormálnejší ľudia nášho sveta sú hospitalizovaní na psychiatrii. Sem sa uchýlili, lebo už nevedeli vydržať záťaž nenormálnosti hektického života, ktorá ich zožierala a na ktorú my ostatní máme vyšší stupeň tolerancie. Tá spustila v hlbinách ich duší doteraz dobre zašitú chorobu, dostala ich do hlbokej jamy depresie, z ktorej sa sami vyškriabať nevládzu. Tu, pod ochranou a s pomocou, začínajú za seba bojovať. Ktovie, čo s nimi bude, keď ich uvrhnú naspäť medzi nás. Ešte berú lieky a bolestivé zásahy zvonku sú minimalizované. Aj keď telefonáty od manžela, v ktorých svojej žene vyčíta, že má oči ako diabol a že by už vôbec z blázinca nemala vyjsť, lebo sa bojí o seba aj syna, určite pacientke na vnútornom pokoji nepridajú a jej znovu nadobúdaným sebavedomím otrasú. Hoci sa neskôr v skupinke so spolupacientkami smeje na tom, že tento jej bláznivý muž sa považuje za normálneho a voľne sa pohybuje na verejnosti. Pritom by sám patril do blázinca.

Apropo, blázni a blázinec. Väčšinu pacientov na tomto oddelení týmito výrazmi nie je možné uraziť. Je im úplne jasné, že tak ako sa hanlivý pojem blázon nerovná pojmu psychiatrický pacient (hoci v internetovom lexikóne slovenského jazyka je pri hesle blázon na prvom mieste uvedené: duševne chorý, pomätený človek), tak ani pojem blázinec sa dávno nerovná pojmu psychiatrická klinika. To si len niektorí nadutí a pravdepodobne ozajstní blázni takto bezúspešne zvyšujú svoju osobnú hodnotu. Rovnako ako tí, čo sa pri spomenutí týchto slov vrhnú na obranu psychiatrických pacientov možno s tým najlepším úmyslom. Ich obrana sa totiž mení na rovnaké prirovnávanie ako v prvom prípade a vyznieva trápne.

Život útočí na každého z nás. Zatiaľ jeho nástrahy znášame a vychádzame z boja minimálne s remízou. Ale každý sa raz môže dostať do krížovej paľby kopancov, ktorú už neustojí. Zrazu je presvedčený, že nič nemá zmysel a nič viac podnikať sa neoplatí. Vždy existujú minimálne dve cesty. Po spomenutom zážitku verím, že ak sa to stane mne, budem mať toľko síl, aby som išla cestou boja o seba samú pod ochranou, ktorú už viem, kde nájdem. Druhá cesta, ktorá je rýchlejšia a ktovie, či nie príjemnejšia, vždy počká.

Jana Kováčová


5.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 14:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 14:37 avatar
tých bláznov je tam určite menej, ako tých normálnych - o to viac bláznov behá po slobode  


8.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 14:44 avatar
ja tiež   za bláznov označujú tých ťažko chorých, ktorí už za seba neručia  
Súhlasí *game*


10.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 14:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 14:58 avatar
jeden mlady chalan uz dlhsie fici na drogach, mal byt na uzavretom oddeleni, bohuzial lekari podcenili toto nariadenie, usiel a zabil cloveka... 


21.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 15:27 avatar
piskotka, ale on to mal nariadene, lenze jemu sa podarilo utiect...


26.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:31 avatar
piskotka...pouc ma kde zacina a konci normal,ked sa z neho vymykas))))co to vlastne je ten normal...)))


28.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:34 avatar
...piskotka,tak o tom by som musel njec0 vediet,lebo aj ja s0m z marsu...)))


30.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:39 avatar
...na venusi sa varia pozemske rebierka...tam ziju ,vraj normalu sa vymykajuci zbehovia zo zeme    


36.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:47 avatar
...za trest sa by ta posadili k PC a na DF by bolo mozne sa len naonlineovat)))


45.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 15:43 avatar
nie si sama  
Súhlasí piskotka


40.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 1. 2010, 15:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 15:39 avatar
ved hej, mozno tiez zacinal depresiou z ktorou si nevedel dat rady, nezaujem okolia, a potom nasiel blazeny pocit bytia v drogach, a potom to ma rychly spad...skoda, ze navrat spat je pre nich taky tazky...
Súhlasí Style, piskotka


6.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   2. 1. 2010, 14:36 avatar
to kto je nebezpečný a kto nie je nebezpečný vie iba Boh.


94.
označiť príspevok

leila žena
   2. 1. 2010, 18:29 avatar
..,,najnormálnejší ludia sú hospitalizovaný na psychiatrii" ..súhlasím ...
Súhlasí piskotka


95.
označiť príspevok

leila žena
   2. 1. 2010, 18:30 avatar
..ahoj ibalgin.. 


2.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 13:39 avatar
Bože taká dobrá téma a nik k nej nemá čo dodať ?  


13.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 14:59 avatar
...rad by som vedel,co ta viedlo,pri *prvej* registracii nahodit tuto themu...si zmetena?)


16.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 15:02 avatar
ja by som zase rada vedela, prečo si sem prispel, ak ti táto téma nevyhovuje ?  


17.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:08 avatar
...tema mi nevadiii...len nechapem,co chces riesit?


23.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 15:22 avatar
tu sa diskutuje - žiadna téma nič nerieši, ani to nie je snahou  


47.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:54 avatar
...skoda,keby sme aj nieco poriesili,bolo by to krokom vpred)))


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 13:41 avatar
Amazonka, kto sa ti prizna, ze si podaval klucku s psychicky chorymi, kdesi v blazinci ? Urcite dobra tema, avsak nevhodna pre verejne obkukavanie debilmi, co si inac hovoria, akí su normalni, len preto, že v blazinci neboli. 
Súhlasí Amazonka


4.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 14:29 avatar
Uz ako dieta som tam mala stravit nejaky cas, vraj na pozorovanie, ale moja mamina to nechcela, bolievala ma neustale hlava, casto musela chodit pre mna do skoly a po roznych vysetreniach som skoncila aj u psychiatricky...ale poznam ludi, co tam boli, su velmi zranitelni a velmi dobri,no nemaju vela priatelov, pretoze ich odsudzuju, pre nich su to zbabelci, nevyrovnane osobnosti...pre mna nie,ja ich mam velmi rada, su uprimni a srdecni... 
Súhlasí Amazonka, clear1


11.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 14:56 avatar
.....fakt su najnormalnejsi....
Pacient na psychiatrii
Vražda na pražskej psychiatrii: Pacient zabil pacienta!


14.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 15:00 avatar
to asi tiez na uzavretom oddeleni, tam su tazke pripady, ci nie?
Súhlasí Amazonka


18.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:09 avatar
...n0 nemyslim,zeby to bolo uzavrete oddelenie....inak by sa to nestalo..


15.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2010, 15:02 avatar
david, koľko vrážd sa udeje za múrmi psychiatrie, a koľko pred jej múrmi v bežnom živote ? Na psychiatrii v drvivej väčšine skončia dobrí ľudia.
Súhlasí Amazonka


19.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:11 avatar
...poznam jedneho,co bol na psychiatrii za 3nasobnu vrazdu...ked sa vyliecil a pustili ho ...vrazdil znova...ozaj dobry clovek))


22.
označiť príspevok

Amazonka žena
   2. 1. 2010, 15:21 avatar
to bol zločinec a patril do väzenia  


24.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:26 avatar
..ved hej,ale pani dochtori ho diagnostikovali,ako svacnuteho a vhodneho na liecenie a potom na zaradenie do nornalneho sveta)))...


32.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2010, 15:38 avatar
Takže zlyhal on, alebo tí čo ho diagnostikovali ? david, na všetko sa dá pozrieť z viacerých uhlov...
Súhlasí piskotka


37.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:42 avatar
...clear on tam isel jebnuty a taky isty odchadzal....doktori su tam asi studovany za peniazky svojich rodicov...mimochodom asi tiez uderenych...


42.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2010, 15:46 avatar
To nie je o štúdiu a o peniazoch. Psychiatria nepozná príčinu duševnej choroby. Sústreďuje sa na odstraňovanie príznakov, nie choroby samotnej. Samozrejme že to nemôže fungovať...


39.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:44 avatar
...a netrep o neakych uhloch))))vzdy kukaj z toho praveho...a pamataj si to)))


44.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2010, 15:48 avatar
Poraď mi ktorý je ten pravý ?


46.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:52 avatar
...clear jeden....ak rano vstanes,umyjes si karpiny a otvoris oci a vsade de kuknes,tak to vsetko vidis z praveho uhla))),iba ak si jebnes,tak vidis 180 )))


48.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2010, 15:55 avatar
Mi nehovor, že si ráno vstal, umyl si si karpiny a kukol si sa na psychiatrické oddelenie... Lebo ak áno, tak si si včera jebol viac ako je zdravé  


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:01 avatar
Nehádajte sa, pravý uhol má 90 stupňov, podľa toho ho poznáte.
A každý má svoj vlastný... v tom má Dávid pravdu...  
Čiže ich je nekonečne veľa... v tom má clear pravdu...  
Súhlasí clear1


52.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:03 avatar
...nadja,kukaci uhol sa nemeria na stupne)))


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:08 avatar
Dávid, a ako sa meria pravosť kukacieho uhla?  


58.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:12 avatar
...je to dost zlozita odpoved,ale zakladom je euro...cim dalej vidis tym vjac ich mas,ak sa len potkynas,lebo prd vidis,tak nemas dobry kukaci uhol)))


70.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:29 avatar
Lenže Dávid, ja som len málo závislá na €, vôbec sa mi nechce za nimi naháňať... a môj uhol mi celkom vyhovuje...  


77.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:40 avatar
...tebe mozno ano...mna len stve,ze ja som ta neprekukol)))


53.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 1. 2010, 16:05 avatar
Ale ja som sa nehádal. Prispôsobil som sa... Veď vieš čo myslím  
Súhlasí Nadja


55.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:07 avatar
No veď aj ja som sa vám prispôsobila  
Súhlasí clear1


50.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:01 avatar
...ja som vstaval skoro rano,tak asi o 11...a som postihnuty abstinenticiou....


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 15:39 avatar
alebo niekam do politiky, ci vlady.


20.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 15:12 avatar
...skutocny blazni su v leopoldove,ilave a tak podobne..


41.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 1. 2010, 15:45 avatar
skutočný blázni sú všade medzi nami - myslím vonku, iba my sme tu normálni. 


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 15:36 avatar
V parlamente su tiez? Na uzavretom oddelení...zbytok sveta sa o nich stara , obskakuje ich a nechapu, ze su dusevne chorí. Ze to my vsetci na nich hrame , aby sa dostali z tej choroby. Zatial bohuzial sa ani jeden z tych cvokov vo vlade a parlamente nevyliecil a zomieraju s chorobou. Jaj Budaj sa vyliecil , tusim aj Knazko , oni odtial odisli, ale to boli agenti co ich pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Ked uz niet s tymito cvokmi rady, tak pride revolucia a niekedy ich pozabíjaju, alebo zavru aby neposkodzovali zdravsiu cast populacie. Verte , kto vstupi v politiku je dusevne chorý a je lepsie sa ku nemu spravat dobre, nikdy neviete, ako vam moze ublizit . Napr. vas beztrestne osti a bude kricat ze ide na tanku. Samozrejme sa mu nic nestane, ani ked vas zabije na aute, lebo ma papiere na to ze je debil- cize ma imunitu pred zakonom.
Súhlasí Ónya


51.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:01 avatar
ja chcem byt hospitalizovana navzdy ,budem medzi svojimi,bo tu si aj tak s nikym nerozumiem a som zvedava ,aku budem mat diagnozu..asi idiotizmus prveho stupna..


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:05 avatar
myrai, ak nedôveruješ ľuďom tu, na psychiatrii im budeš dôverovať?


61.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2010, 16:19 avatar
bóžinku, tie večné otázky ma znesú zo sveta..(monológ   a k tomu ešte tichúčky )


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:22 avatar
Mojuuuš, ahoj... všetko dobré v tomto roku som ti zabudla zaželať, a veľa radosti... a zdravia a podobne       
Súhlasí Mojka, Amazonka


71.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2010, 16:29 avatar
ďakujem a aj tebe Nadi, aj tebe ..aj keď mi občas šlapeš na nervy   


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:35 avatar
To je v pohode, šliapni mi tiež občas na nejaký nervíček, kým ho zožerie červíček...    
Strašne mi chýbajú naše priateľské škriepky, naštartuj metlu a ideme strašiť   
Súhlasí Mojka, clear1


80.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2010, 16:45 avatar
hej, keby som nemala delený počítač   


97.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 20:14 avatar
O delenej strave som už počula, ale o delených počítačoch nie...  


59.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2010, 16:16 avatar
hovno, hovno zlatá rybka, akvarium nebude   ani navždy hospitalizovanie, aj keď ja tam lepšie ako v pekle  pekne si debatujú pri kávičke s cigaretkou v ruke..háčik je v tom myrai, že kto ten prepych zaplatí?..zlúčili všetko možné a aj tak je kassa prázdna 


63.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:20 avatar
Mojka A-cko zaplati ..pod so mnou,zapalime si tam fajku mieru a hlavne budeme v teple a aj napapat nam daju ,ked budeme dobre,spravia nam aj sosovicovu  
Súhlasí Mojka


67.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2010, 16:26 avatar
myrai, ja by aj súhlasila, ale chudáčisko A-čko má už len dve autá..možno v túto chvílu, už ani jedno, všetko predal..aLe na šošovicovú polievku s domácou klobáskou a udeným mäskom  hádam mu ešte ostalo  ..ether nám prinesie pivko..sveta nám žit  


73.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:33 avatar
tesenkam sa na ich metody liecby a na manifestacne ventily  
no uz sem radsej nepismenkujme Mojka,bo nebudeme vyzerat hodnoverne..
Súhlasí Mojka


57.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:12 avatar
az natolko,ze si od nich vezmem pilulku a ju spapam a budem pozerat na plafon,mozno spasim svet vdaka narkotikam..aspon tam medzi murmi,mi bude clovek menom psychiater rozumiet a vie ako na moje chore mozgove zavity


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:19 avatar
Nie, myrai, vidím, že o teba strach mať nemusím... ty si príliš múdra, aby si sa nechala oblbnúť ))
Len tu na fóre ti rozumie viac ľudí, ako si myslíš.  


60.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:16 avatar
hm nikto sa neprida,nechcem tam lezat samucicka sama..no nist,tak ja idem,vsak viete kde som,mozte ma kludne navstivit,alebo sa nechat prijat


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:23 avatar
myrai, že ty si psychiatrička... a naháňaš si pacientov tu...    


68.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:27 avatar
...nadja,dobre wiis ,ze tuto zivnost tu mam JA...   
Súhlasí Nadja


66.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:25 avatar
po veceri povinne do zasadacky k monitorom  


69.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:28 avatar
Nadja ja len,ze naozaj su dusevne choroby ludi pliagou a bojim sa ludi prave kvoli nim,ci skor muzov,co ak natrafim na nejakeho psychosa a ho zdiagnostikujem az vtedy,ked uz bude neskoro ? ved kolko ludi vyzera zdravo a pritom nie je


72.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:32 avatar
Ono je to myrai skôr naopak. vyzerajú choro, a pritom sú zdraví... presne tak, ako Ty... rozumieš? ))


75.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:36 avatar
hm uz mi zu chyba iba autoportret


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:39 avatar
No, strachu z výšok sa najlepšie zbavíš tým, že pár razy zoskočíš padákom... daj si sem foto, a zistíš, že sa niet čoho báť...  


78.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:42 avatar
...istejsi by bol skok bez padaka...mas zaruku,ze sa nebudes viac bat vysok nikdy...   


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:46 avatar
Dávid, už som sa chystala upratať sa na chvíľu na tvoje oddelenie, ale máš tak cenné rady, že ma vyliečili v okamihu...    


82.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:48 avatar
...nadja...to su roky stravene na roznych forach))))prax je prax...
Súhlasí Nadja


84.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:51 avatar
a ty sa nás opovažuješ nazývať závislákmi?    


85.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   2. 1. 2010, 16:52 avatar
Píše to asi z vlastnej praxe.


92.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:59 avatar
...baby hnusneee,n0 povedzte,kolke by ste vymenili tych svojich krcmovych povalacov za sediaceho(semtam)za PC..???haaa??


93.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 1. 2010, 17:01 avatar
lepšie doma sediaceho pri mne a triezveho    
Súhlasí Amazonka


87.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 1. 2010, 16:55 avatar
...ja s0m tu profesionalne...pustam viry,spamujem,e-mailbomberujem a tak)))


89.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 16:57 avatar
Inac mam jeden zarucene zavireny odkaz, nechavam si ho ako pomstu, ze kuknite si link-velmi zaujímavý . Urobil by si to ?  


91.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:58 avatar
No hoď ho sem ako test odvahy, kto sa odváži povedať, čo tam je  


79.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 1. 2010, 16:44 avatar
hm po tom ,co som si tu vystudovala nechtiac vyssiu skolu psychologie si viac sem seba nevycapim  


83.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:49 avatar
myrai, veď nemusíš.. ale nikdy nezabúdaj - príspevky ostatných vypovedajú o nich, nie o Tebe    


86.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 16:53 avatar
Nadja ty si ale povysila  


88.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 16:56 avatar
rany, je mi jasné, že musíš mať zo mňa riadnu prču... len sa smej


90.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 16:58 avatar
No ved to , ze nemam a to je uz po tom dlhom case podozrive . 


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 1. 2010, 20:10 avatar
Tak to si došiel k zaujímavému výsledku...  


98.
označiť príspevok

nrbatas muž
   2. 1. 2010, 22:57 avatar
Neviem.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:26,  Veď si ju napísal: "A je jedno, či niekedy v budúcnosti bude naša planéta a náš...
dnes, 17:25,  Hehe, ďalší, kto ma pozná lepšie, než ja sám. :) Dik za posudok.
dnes, 17:25,  Ja nemám víziu budúcnosti era.
dnes, 17:25,  Aspon si prejavil svoju volu nad mojou ,
dnes, 17:24,  Je, len si to odmietaš priznať. To, kto si, je viazané na tvoju národnosť. Bol si vychovaný...
dnes, 17:24,  Nemozem doplnit to co pises , Raz pises MILUJ SVOJHO BLIZNEHO A potom moji blizny ,,,su atd...
dnes, 17:24,  je mi ľúto že väčšinou sa zvrtneš na táranie
dnes, 17:24,  Tvoja vízia budúcnosti je iná, než moja.
dnes, 17:23,  Tak si to tam doplň, keď ti to chýba. Mne to nechýba :)
dnes, 17:22,  Preto som na teba taky huj,
dnes, 17:22,  Sorry, moja identita nie je viazaná na moju národnosť.
dnes, 17:22,  Nieje to zla definicia ale nieco tam chyba ,
dnes, 17:21,  Lebo mi je luto ze sluzis dvom panom ,
dnes, 17:21,  106. Mojimi blížnymi sú všetci, ktorí si uvedomujú svoje ja a uvedomujú si, že sú...
dnes, 17:21,  A národom to ani z ďaleka nekončí. Ešte aj nejaký texasan bude hrdý na to, že je z...
dnes, 17:21,  Noo zatial si nenapisal co sa ti paci , tak neviem ,
dnes, 17:20,  vidíš smeti len v mojich očiach
dnes, 17:20,  Keby len takých, ešte aj oveľa horších má Slovensko
dnes, 17:19,  Este raz , TVOJ nikoho ineho len TVOJ,
dnes, 17:19,  Noze porozmyslaj kto je tvoj blizny ,
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(215 852 bytes in 0,720 seconds)