Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Náboženstvo a komunisti: Nie je dôležité, či ste veriaci, alebo nie, ale na akú stranu barikády sa postavíte!

15
reakcií
2343
prečítaní
Tému 11. augusta 2016, 19:00 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   11. 8. 2016, 19:00 avatar
Prednedávnom som zhliadol diskusiu na TV Lux, v ktorej sa páni Peter Grečo a Marián Gavenda zhovárali o kultúrnej revolúcii, marxizme, kapitalizme, morálke, bohu, socializme a v neposlednom rade o ruskom náboženskom filozofovi Nikolajovi Berďajevovi. Úprimne sa priznám, že som túto diskusiu asi po 15 minútach vypol. Prečo som si ju však zapol? Preto, lebo oboch diskutujúcich poznám osobne, spomínam na nich v dobrom, neraz v najlepšom, a z osobných rozhovorov či skúseností som čakal niečo viac, či dokonca niečo úplne iné. Dovoľte teda aj mne ako marxistovi-leninistovi pár slov a vysvetlení. V diskusii sa spomínajú súčasní marxisti, avšak vôbec som nemal pocit, že sa hovorí o nás, našej strane. Odpovedám verejne, nakoľko chcem na príklade ozrejmiť môj názor čo najväčšiemu počtu ľudí.

Začnem teda od nosnej myšlienky a ideológie tohto rozhovoru. Ten vychádzajúc z Berďajeva hovorí zhruba o tom, že je správne držať sa pána Boha a každá ideológia, ktorá odmieta Boha a dáva do popredia človeka, je odsúdená na zánik a barbarstvo. Zaznel tu názor, že ten, kto odmieta Boha, si myslí, že mu patrí svet a môže si robiť, čo sa mu zachce, samozrejme aj v tom negatívnom zmysle. Pozrime sa však na to reálne. Aj ten, kto sa v histórii oháňal pánom Bohom a pasoval sa za jeho zástupcu, si robil, čo chcel. Žiaden Boh mu nebránil hrabať majetky, podnikať dobyvačné vojny, či predávať odpustky. Náboženstvo sa stalo pre najmocnejších vládcov pevnou súčasťou mocenských hier a snáh o rozdelenie vplyvu. Takže aby sme to zhrnuli, Boh ako taký nikdy nemal vplyv na konanie človeka. Každý sa napokon riadi len svojím svedomím, pokiaľ nejaké má.

Čo sa týka morálky, máme všetci rovnakú štartovaciu čiaru. To, či veríme v Boha, je nepodstatné. Ľudia sú rôzni bez ohľadu na vieru v Boha. Stretnete ľudských veriacich i neveriacich, ale i opak. A posudzovať charakter človeka podľa toho, či verí v Boha je ignorantstvo. Ja osobne poznám množstvo kresťanov, ktorí sú charakterní, nápomocní ale zažil som rozhovor s istou babkou, ktorej priam spôsobovalo radosť, že niekto si odpílil prsty v nedeľu na cirkulári. “Pánbožko ho potrestal”, dodala spokojne. Môžeme menovať celé komunity, ktoré vás ohovárajú za to, že nechodíte do kostola a podobne. Myslím si, že spravodlivý človek by mal iných posudzovať až podľa činov a charakteru.

Raz sa ma v obecnej knižnici pýtali, či sme katolíci, alebo evanjelici. My sme KOMUNISTI, odpovedal som a dodal, že pre mňa nie je dôležité, či človek verí, alebo neverí v Boha, ale na ktorú stranu barikády sa postaví, či na stranu chudoby, alebo proti nej. Až keď prvý blesk udrie do prvého podvodníka, až potom sa môžeme začať aspoň trocha spoliehať na Boha. Dovtedy ale platí naše heslo: Čo si nevybojujeme, to nikdy nezískame!
Súhlasí -era-, sta2rky


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   11. 8. 2016, 19:51 avatar
Mám skúsenosť, že nábožensky veriaci ľudia vôbec nepotrebujú abstraktného Boha, to im nič nehovorí, oni potrebujú bohov v ľudskej podobe, aby ich mohli uctievať, prosiť, obávať sa ich odmien a trestov. A tak tu máme božského Abraháma, Mojžiša, Krista, Mohameda, Budhu, Baha u láha a pod. Tá slepá viera náboženských más, nech je akákoľvek, vyhovuje zrejme tiež akýmkoľvek vládcom.


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   11. 8. 2016, 19:52 avatar
Ja mám skúsenosť že veriaci žiadneho Boha ani nepotrebujú ich pocit viery im úplne stačí....... 
Súhlasí sta2rky, dorota


15.
označiť príspevok

dorota
   12. 8. 2016, 18:48 avatar
ale ved o TOM je nabozenstvo. o viere cez ktoru ziskavas sebadoveru.


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   11. 8. 2016, 22:00 avatar
Zdroj: casopis.vzdor.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  
Komunisti sa postavili na stranu chudobných tak, že celé národy hladovali. Po revolúcii sa z tých najkomunistickejších komunistov stali najväčší kapitalisti (napr. Lexa)


8.
označiť príspevok

fajer
   12. 8. 2016, 06:04 avatar
kde hladovali tie celé národy, daj jeden, kde sa za komunistov hladuje...len nie Koreu, tam je diktatúrá debila...tak ako za vlády kráľov a cirkvi v Európe, vtedy to vyzeralo v Europe ako teraz v Korei..si hlupák, ktorý neovláda dejepis...


10.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 8. 2016, 07:31 avatar
(8.) A co Venezuela? Nejestvuje v dejinach ludstva stat, ktory by pod socialistickym/komunistickym rezimom napredoval v porovnani s statmi radenymi demokraticky.


11.
označiť príspevok

tonymafia muž
   12. 8. 2016, 14:12 avatar
V sovietskom zvaze? Trebars hladomor na ukrajine?

Propagaciu komunizmu trerba zakazat rovnako ako propagaciu nacizmu. A komunistov zbavit obcianstva majetku a pozatvarat za propagaciu extremistickych ideologii, ktore presadzuju chore myslienky ako rovnostarstvo.


13.
označiť príspevok

fajer
   12. 8. 2016, 18:11 avatar
to by si musel zakázať kresťanstvo...prvý komunista bol Ježiš....ryby rozdával zadarmo na púšti, liečil tiež zadarmo, vyháňal kapitalistov s chrámov...proste Lenin a Marx, sa mali od koho učiť...dokonca aj učil zadarmo...ako správny komunista....ešte mi povec, v čom je komunistická ideológia extremistická...ved pred bohom sme si všetci rovný....


9.
označiť príspevok

fajer
   12. 8. 2016, 06:14 avatar
najlepšie sa ľudia mali počas veľkej hospodárskej krízy, ktorá s malými prestávkami trvá stále, Afrika je v kríze a hladomore furt a komunistov tam niet, len kresťania a moslimi...riadia tento raj na zemi...


5.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 8. 2016, 23:01 avatar
Komunisti sa postavili na čelo národov násilím, ako to tu je definované článku, čo uverejnil frajer. Čo si nevybojujeme, to nemáme ! nemajú inteligenciu a ani logiku presvedčiť masy demokratickým spôsobom, musia ísť na to násilím, vnútiť každému svoj často primitívny a neinteligentný názor.
Škody, ktoré napáchali nielen v europe a v rusku v minulom storočí, ale aj v azii, afrike a po celom svete, sú hrozné nielen ľudským utrpením, ale hlavne zničením najzákladnejších ekonomických potrieb štátu.
NIKDE, NIKDE kde boli komunisti životná úroveň nestúpla, naopak rozbitím ekonomiky štátu vrhá vždy národ do
chudoby, napriek tomu, že k moci sa dostane často iba vtedy, že sľubuje chudobným odstrániť chudobu.
Po druhej svetovej vojne bola naša ekonomika najmenej na úrovni západnej, ale komunisti za 40 rokov spôsobili robotníkovi, že zarábal 20 krát menej ako na západe a na následky týchto škôd trpíme nesmierne dodnes a nemáme šancu sa dopracovať na ich úroveň.
tento zločin si však nikdy nepriznali naopak, aký dlhý čas tu bol po revolúcii zmätok, ale štb mala celý čas všetko pod kontrou a ešte aj má. Mali fúru času očistiť sa v knihe pamäti národa, ale hlavne mali fúru času na to spakovať všetky financie štátu, aby s nimi dne podnikali.
Ľudia sa nemajú dobre, alebo zle podľa toho, aký je spoločenský systém, ale podľa toho, aký je človek samotný.
Napríklad u nás v dedine keď boli gardisti, boli všetci gardisti, keď prišli komunisti, boli všetci komunisti a dnes sú všetci demokrati. A odpadlo preto niekomu niečo z nosa ? Naopak, každému iba pribudlo do kešene.
Dnes ale akosi nie je moderné hlásať komunizmus, alebo socializmus, ale ako sa majú prejaviť? Jednoducho, nenávidia demokraciu a teda aj najväčší demokratický štát ameriku aby mohli ďalej kydať ako komunisti na kapitalistov.


16.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   12. 8. 2016, 21:16 avatar
5/ Elemir ..ty si jasny dokaz ze co krestan to idiot!hahaha


6.
označiť príspevok

fajer
   12. 8. 2016, 05:54 avatar
Elemír si väčší debil ako sme si mysleli, nie len že o ekonomike vieš hovno, ale aj klameš a zvaľuješ vinu ne niekoho iného, si proste idiot....
Škody, ktoré napáchali nielen v europe a v rusku v minulom storočí, ale aj v azii, afrike a po celom svete, sú hrozné nielen ľudským utrpením, ale hlavne zničením najzákladnejších ekonomických potrieb štátu.... Totálne neovládaš dejepis...si sprostejší ako tvoji učitelia...mal by si viac študovať dejepis a nie sprostú bibliu...


7.
označiť príspevok

fajer
   12. 8. 2016, 05:59 avatar
NIKDE, NIKDE kde boli komunisti životná úroveň nestúpla....čo nepovieš....je vidno, že o socializme vieš hovno, si debil vymletý, takých kokotov ako ty a oponent, by nemali púšťať na net....


12.
označiť príspevok

tonymafia muž
   12. 8. 2016, 14:15 avatar
Ja si len kladiem otazku ako je mozne ze toto komunisticke zlocinence individum zaklada temy na internete, navadza na extremizmus a nesedi uz davno v base?


14.
označiť príspevok

fajer
   12. 8. 2016, 18:13 avatar
vieš prečo nesedím v base, lebo som ateista a tam sedia iba kresťania...ako je možné, že zločinecké náboženstvo, je chránené ústavou...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:23,  Uplatňovanie vodcovského modelu vo vojnovej Slovenskej republike „V jednom národe môže...
dnes, 15:16,  Lemmy neviem koľko si si požičal ale za sprostu hlavu trpí celé telo . Za čias...
dnes, 15:03,  Anjeli bežne jedia súche zákusky ale kečup majú zakazaný aby nelietali červenej farby .
dnes, 15:01,  Laibach - Rossiya Navždy zjednotení v obrovskom, nekonečnom priestore Vytvorené v...
dnes, 14:57,  Slovinská najznámejšia kapela Laibach - The Sound of Music (Official Video)
dnes, 14:53,  Nech žije Slovinsko ako náš partner v europskej unii demokratických europských krajín a...
dnes, 14:40,  mather návrh na dekriminalizáciu tu už bol a ani dekriminalizacia neprešla . Príde mi to...
dnes, 14:31,  Wagner – súkromná vojenská spoločnosť Skupina Wagner je ruská polovojenská...
dnes, 14:28,  era určite budú v tom najlepšom pokoji . Kedže tam ani neboli Rusko premaľovalo bojové...
dnes, 14:24,  Kasafran výborný odkaz . Proste ty to vieš . Klobúk dolu .
dnes, 14:17,  Neviem, kto je autor. Keď sa prihlási, dostane za úlohu prečítať Blbošov zatiaľ posledný...
dnes, 14:15,  150 príspevkov slušné . *13*13*13
dnes, 14:11,  Kapitola z knihy ruského historika Marka Solonina „Bočka i obruči“ (Drohobyč 2004) sa...
dnes, 13:59,  ten posledný smajlik sa tam kde namotal?*03*03*03
dnes, 13:57,  Nahodou, píše dobre a kohuti maju z toho vyrážky*03*03*03*23
dnes, 13:54,  Ondro mne to nevadí od takých ľudí ako to budú písať je to potvrdenie že veci robím spravne
dnes, 13:53,  Prečo Čína a Turecko prestáva kupovať ruský zemný plyn?!!!!! Gazpromu ostáva ako...
dnes, 13:52,  čoskoro budeš rasista a fašista, ani Hitler by sa nemusel hanbiť....
dnes, 13:51,  Ale veď to je to jediné, prečo sem píše. Neber mu jeho potešenie :)
dnes, 13:50,  Slovania v Poľsku takto Poľsko sa spoľahne na americký LNG. Od Gazpromu plyn už nechce...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zdraví majú tisíc prianí, chorí iba jedno.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(125 422 bytes in 0,291 seconds)