Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Na východe Slovenska, včera 28.2.2010 videli viacerí meteoroid

21
reakcií
1129
prečítaní
Tému 1. marca 2010, 18:02 založil postoy-lea.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 07. 2019
273
10. 07. 2019
9
28. 01. 2019
28
29. 11. 2017
17

1.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 3. 2010, 18:02 avatar
Nezvyčajne jasné svetlo na oblohe, mohutná explózia a následná tlaková vlna vystrašila pred polnocou z nedele na pondelok mnohých obyvateľov z celého východného Slovenska. Podľa astronómov išlo pravdepodobne o vzácny prípad výbuchu vesmírneho telesa v zemskej atmosfére.

Čítajte viac: korzar.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PS: Ja som konecne dobre spala, akurat pred polnocou som isla na WC a videla som jasnu oblohu, ale myslela som si, ze je spln a nic ine ako spanok ma nezaujimalo.

4.
označiť príspevok

Berenika
   1. 3. 2010, 18:53 avatar
Lea aj ja som to videla, no videla ako videla, pozerala som telku a sedela som oproti oknám, lenže som mala stiahnuté žalúzie. Odrazu som videla svetlo, ale myslela som si, že prišlo nejaké auto, lebo za našim blokom sú garáže. Ale bolo to čudné, lebo zase auto by tak nemohlo silne svietiť.

5.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 3. 2010, 18:55 avatar
Berenika vidis, tak aj ty si dalsia.

2.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 3. 2010, 18:11 avatar
Ale tí astronómovia zasa preháňajú. Prihoreli mi palacinky, a toľko kriku okolo toho.
Súhlasí dnes_flamujem, dorota

3.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 3. 2010, 18:18 avatar
Vlado ja viem, ze ty neveris tomu co nevidis. Ale je rok tigra a ten je plny dynamiky a prevratnych zmien.

11.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 11:16 avatar
drakovi je to egal   aj tak na konci zhori 

6.
označiť príspevok

Berenika
   1. 3. 2010, 19:02 avatar
Budú o tom hovoriť teraz v televíznych novinách na Markíze

7.
označiť príspevok

janoElany muž
   2. 3. 2010, 04:52 avatar
...mama mi nieco spominala, ale ja som si dal tabletky na spanie, takze som spal ako zarezany...konecne sa nieco dialo a ja som to prespal... :(

8.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 07:34 avatar
hm .veľmi zaujímavé.,, včera, cca o 23.15 hod.neviem presne ( som fajčila na balkóne) a tu sa z ničoho nič na tmavej kľudnej nočnej oblohe " zablysol červený - ohnivý fľak elipsovitého tvaru tvaru pomerne veľký " ale iba ne niekoľko sekúnd /vyzeralo to ako by sa obloha otvorila a bolo vidieť "žiaru ??..môj laický popis, potom to zmizlo a onedlho o trochu ďalej sa tento úkaz" zopakoval ale už mal trochu iné farby do bledemodro-žlta.červena. Bol to okamih ..nestihla som si to ani nafotiť, škoda , bola som z toho mierne zmätená, lebo nešlo o búrku.
................
Dávam si otázku, ..neraz čítam o tom ako naši astronómovia pri skúmaní hviezd , oblohy , vesmíru a všetkého čo s tým súvisí vedia dopredu odhadnúť, určiť aj časovo čo sa kedy "udeje " a upozornia na to..,,teraz neviem či niekto niečo také spomenul.,,a ako je možné, že nielen naši ale .. aj zahraniční astronómovia nevypozorovali nič .teda nepočula som o tom. ..alebo tomu neprikladali žiadny význam,..mno možno to niekde spomenuté bude. 

13.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 11:22 avatar
ako by sis to predstavovala? ze v spravach povedia : nad mestom zhori meteorit v atmosfere?  

14.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 11:37 avatar
nie .,,.normálne , tak ako vedia informovať dopredu o všetkom čo sa deje v astrálnom svete a upozornia v časovom predstihu, že to a to sa môže eventuelne stať v takej a onakej oblasti približne vtedy a vtedy tam a tam.../dokonca niekedy upozornia ľudí aby to nezabudli "úkaz" sledovať ..možno niečo aj je - "niekde" ?? ale zatiaľ som nevidela.

16.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 11:43 avatar
v astralnom ?!  to kde tak informuju.
mozno by iba obycajna panika vznikla. pamatam este na vyjaveny vyraz mojeje setry ked bola svedkm rozpadu , zhorenia druzice v atmosfere. potom v spravach ludi ukludnovali  

18.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 12:00 avatar
hahaha .ano malo byť "v astronomickom svete" opravujem svoj "omyl ,,. dorotka inak ..prečítaj si články o astronomických objavoch, pozorovaniach, varovaniach a správach ako takých .. ak chceš,.a urob si názor ,,..toto čo sa stalo teraz videli ..ja som videla ..a napísala som čo ma prekvapuje zo strany astronómov...a inak to neriešim ")
Súhlasí dorota

21.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 14:30 avatar
ale ved ja ti verim, verim. ja verim kazdemu koho ma somik rad   
cekla som nejake stranky, vesmir a pod. ale ziadne vycerpavajuce info.

9.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 07:48 avatar
trochu o inom:

noviny.joj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

10.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 08:10 avatar
ako hľadám tak hľadám , aby som sa dozvedela či astronómovia vedeli dopredu vypozorovať "čo eventuelne môžeme očakávať a čo za "jav" " bude 28.2.2010 a nenašla som nič../určite sa objavia astronomické "múdrosti" dodatočne ..ktoré nám budú dodatočne predostierať ako to vzniklo a prečo ..,,ale prečo bolo "astronomické " ticho ?? ... Hlavne že som na nete našla xxx článkov čo všetko astronómovia objavili a objavujú .
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí dorota

12.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 11:17 avatar
paaani, vy sa mate tam na vychode. tu na zapade nic noveho. len nuda a nuda. tak veru.
Súhlasí postoy-lea

19.
označiť príspevok

Berenika
   2. 3. 2010, 12:14 avatar
Dorotka, veď to už Remarque písal - Na západe nič nové a to niekedy okolo roku 1928, tak ako vidím, nič sa nezmenilo  
Súhlasí dorota, postoy-lea

20.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 14:28 avatar
noo, od casu ked tu sa tu bohu vysypal batoch ko**ov taks a "nic nedeje"   

15.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 11:42 avatar
Bolo to aj tu podobné včera dorota.....nad rakúskom, okolo pol 12 v noci som uvidela veľkú červenú žiaru na oblohe - ..vyššie o tom píšem.. dnes som to aj čítala .videli to viacerí ... bolo to niekde medzi maďarskom -rakúskom.

17.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 11:45 avatar
to som bola v limbu.   mna ti ten "vysmiaty" mesiac uspava. vsetko zmeskam  

22.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 23:47 avatar
Ze vraj na vychode videli Yetiho 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:28,  Námietky Svedkov Jehovových: Námietka: Ježiš si uvedomoval, že potrebujú jeho...
dnes, 10:26,  Ja nemám potrebu sa s tebou hádať, nie si schopný reagovať na vlastnú tému, iba robíš...
dnes, 10:25,  Svedkovia Jehovovi tvrdia, že k Mojžišovi sa z horiaceho kríku prihováral anjel....
dnes, 10:23,  O Duchu Svätom sa nepíše len ako o Duchu Božom, ale aj ako o Duchu Kristovom. To je dôkaz,...
dnes, 10:23,  Ešte si neprišiel na to že sa mýliš ?*13*13*13*13 ˇCo je to mufko, daj vedieť nech...
dnes, 10:20,  Boh (ElohIM) je viacJEDINÝ. Už si konečne zapamätaj aj druhú časť tohto výrazu. Gn 1:26,...
dnes, 10:12,  Je jedno, či zlodej kradne v sekundových intervaloch, hodinových, 24 hodinových, 7 dňových....
dnes, 10:08,  Ale nikto nie je zlodejom na plný úväzok, jedine, ako by bol patologickým prípadom....
dnes, 10:01,  Pomenovanie napr. zlodeja zlodejom nie je rozdeľovanie ľudí. Veď už to konečne pochop. Je...
dnes, 09:58,  Zopakujem: Rozdeľovať ľudí na normálnych a primitívov je hlúpe, mantinelistické a...
dnes, 09:52,  Nazvať popísaný typ človeka pravým menom nie je nesprávne, ale správne. Nazvať zlodeja...
dnes, 09:49,  Nič nevylučuje. Rozdeľovať ľudí na normálnych a primitívov je hlúpe, mantinelistické a...
dnes, 09:48,  ....popísať problém nie je hlúpe, ani jednostranné. Teda ako pre koho. Pre niekoho môže...
dnes, 09:47,  To vylučuje tvoje odsúdenie pisateľa 1 ako "hlúpy a mantinelistický",...
dnes, 09:45,  Asi si text dobre nečítal. Napr. výroky ako: "Zatímco normální člověk se zeptá...
dnes, 09:43,  Aspoň dobre vidno, ako je ten text v "1" v podstate hlúpy, pretože je...
dnes, 09:40,  ...čiže opäť vidíš, čo všetko ťa za socializmu naučili. Veľa toho nieje. Len osobné...
dnes, 09:38,  havran, bod č.7: "Primitiv nerozlišuje mezi věcnou argumentací a argumentací osobní....
dnes, 09:36,  F=G.m1.m2/r^2- no vidíš, zase používaš len tvoje zábavné tvrdenia. Ja som ďaleko od...
dnes, 09:30,  majko1 -ty si tak vygumovaný, že na to ani nemáš, lebo jedine čo dokážeš je zaštekať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(111 952 bytes in 0,393 seconds)