hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Mýliť sa je ľudské ?/11

príspevkov
32
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 11.9.2009 15:40
posledná zmena 19.9.2009 13:32
1
11.09.2009, 15:40
Mám problém si predstaviť,ako niekto dokáže riadiť lietadlo,ktoré vôbec nepozná a naviesť ho na cieľ cez pol Ameriky bez profesionálneho navigátora a bez podpory zo zeme,ako sa to údajne podarilo teroristom až v troch prípadoch.Sú známe prípady profesionálnych letcov,ktorí stratili orientáciu a havarovali niekde v oceáne.Dobre,že sa môžu vyhovoriť na Bermudský trojuholník.
Za najväčší omyl navigácie považujem zhodenie atómovej bomby na Hirošimu.Podľa všetkého mala byť bomba zhodená na neďalekú námornú základňu.Bolo by to ideálne ukončenie vojny.Japonci zaútočili na Pearl Harbour a Amerika ukončí vojnu útokom na ich námornú základňu.Slová jedného z posádky lietadla:"Bože ,čo sme to urobili" svedčia o tom,že si uvedomili svoj omyl.Stačila malá navigačná chyba jediného človeka,aby zomreli státisíce ľudí a bola zmarená práca státisícov iných ľudí.
none
10

1. 11.09.2009, 15:40

Mám problém si predstaviť,ako niekto dokáže riadiť lietadlo,ktoré vôbec nepozná a naviesť ho na cieľ cez pol Ameriky bez profesionálneho navigátora a bez podpory zo zeme,ako sa to údajne podarilo teroristom až v troch prípadoch.Sú známe prípady profesionálnych letcov,ktorí stratili orientáciu a havarovali niekde v oceáne.Dobre,že sa môžu vyhovoriť na Bermudský trojuholník.
Za najväčší omyl navigácie považujem zhodenie atómovej bomby na Hirošimu.Podľa všetkého mala byť bomba zhodená na neďale...

11.09.2009, 22:31
S tou Hirosimou ma to zaujalo... Vies vobec aj potvrdit co pises? A ako to bolo s Nagasaki?
none
11

10. 11.09.2009, 22:31

S tou Hirosimou ma to zaujalo... Vies vobec aj potvrdit co pises? A ako to bolo s Nagasaki?

11.09.2009, 22:33
Sekli sa dvakrat , ako pri dvojickach, zeby karma a nakoniec to vyjde ze to boli Japonci ? taku verziu som este nepocul, ale vyzera pravdepodobne .
none
12

11. 11.09.2009, 22:33

Sekli sa dvakrat , ako pri dvojickach, zeby karma a nakoniec to vyjde ze to boli Japonci ? taku verziu som este nepocul, ale vyzera pravdepodobne .

11.09.2009, 22:46
Neviem v com sa sekli... to ze pri druhom utoku pouzili sekundarny ciel miesto primarneho nebolo seknutie - mali problemy s palivom a pocasim pri primarnom cieli (Kokura), tak sli na sekundarny, uplne normalna vec...

K tej karme: Tych "pravdepodobnych" verzii si tu dal az az... stale pises rozne protichodne prvoplanove uvahy, netreba to komentovat.
none
13

12. 11.09.2009, 22:46

Neviem v com sa sekli... to ze pri druhom utoku pouzili sekundarny ciel miesto primarneho nebolo seknutie - mali problemy s palivom a pocasim pri primarnom cieli (Kokura), tak sli na sekundarny, uplne normalna vec...

K tej karme: Tych "pravdepodobnych" verzii si tu dal az az... stale pises rozne protichodne prvoplanove uvahy, netreba to komentovat.

11.09.2009, 22:55
NO ved to bola ironia cele , ale tusím tiez uz je neskora hodina ,a vynechava ti dekoder.
none
20

1. 11.09.2009, 15:40

Mám problém si predstaviť,ako niekto dokáže riadiť lietadlo,ktoré vôbec nepozná a naviesť ho na cieľ cez pol Ameriky bez profesionálneho navigátora a bez podpory zo zeme,ako sa to údajne podarilo teroristom až v troch prípadoch.Sú známe prípady profesionálnych letcov,ktorí stratili orientáciu a havarovali niekde v oceáne.Dobre,že sa môžu vyhovoriť na Bermudský trojuholník.
Za najväčší omyl navigácie považujem zhodenie atómovej bomby na Hirošimu.Podľa všetkého mala byť bomba zhodená na neďale...

12.09.2009, 08:43
Jediná vec, ktorá sa vyvracia ťažko, sú lži. Čo sa dá, napríklad, povedať voči vedecky znejúcemu argumentu o smrteľných účinkoch žiarenia Van Allenovho pásu? Pravda je taká, že takýto pás nabitých častíc pohybujúcich sa v magnetickom poli Zeme existuje, pravda je aj to, že astronauti cez tento pás museli preletieť, a pravda je, že účinky žiarenia nie sú pri krátko trvajúcom prelete (navyše v module, ktorý astronautov chráni) nijako nebezpečné. Lenže pre ľudí, ktorí toho o radiácii veľa nevedia, je to tvrdenie proti tvrdeniu.

Nie som taký naivný a hlúpy, aby som si myslel, že mi uveria tí naivní a hlúpi, ktorí ma považujú za naivného a hlúpeho. Ale všetkým ostatným chcem odkázať: ak neveríte podobným blbostiam, veda je na vašej strane.

odkaz
none
23

20. 12.09.2009, 08:43

Jediná vec, ktorá sa vyvracia ťažko, sú lži. Čo sa dá, napríklad, povedať voči vedecky znejúcemu argumentu o smrteľných účinkoch žiarenia Van Allenovho pásu? Pravda je taká, že takýto pás nabitých častíc pohybujúcich sa v magnetickom poli Zeme existuje, pravda je aj to, že astronauti cez tento pás museli preletieť, a pravda je, že účinky žiarenia nie sú pri krátko trvajúcom prelete (navyše v module, ktorý astronautov chráni) nijako nebezpečné. Lenže pre ľudí, ktorí toho o radiácii veľa nevedia, ...

12.09.2009, 15:11
To bolo ale pri pristátí na mesiaci,keď by museli astronauti prekonať vysoké žiarenie.O ich filmoch ani nehovorím,lebo podľa vtedy použitých kaziet by ani jeden film nebol prežil.Najlepší je ale nepriamy dôkaz,keď sa záhadne stratili všetky filmy o pristátí na mesiaci.To by už bola výslovne sabotáž,aby sa stratili tak významné materiáli o tak dôležitom úspechu ľudstva.Vysvetlenie je jednoduché,lebo s terajšou technikou sa dá dokázať,či sú pravé.
none
27

23. 12.09.2009, 15:11

To bolo ale pri pristátí na mesiaci,keď by museli astronauti prekonať vysoké žiarenie.O ich filmoch ani nehovorím,lebo podľa vtedy použitých kaziet by ani jeden film nebol prežil.Najlepší je ale nepriamy dôkaz,keď sa záhadne stratili všetky filmy o pristátí na mesiaci.To by už bola výslovne sabotáž,aby sa stratili tak významné materiáli o tak dôležitom úspechu ľudstva.Vysvetlenie je jednoduché,lebo s terajšou technikou sa dá dokázať,či sú pravé.

12.09.2009, 19:15
Aké žiarenie na Mesiaci myslíš?
A tí (astrno|kozmo)nauti, čo lietajú dlhé hodiny okolo Medzinárodnej vesmírnej stanice?
none
28

27. ruwolf 12.09.2009, 19:15

Aké žiarenie na Mesiaci myslíš?
A tí (astrno|kozmo)nauti, čo lietajú dlhé hodiny okolo Medzinárodnej vesmírnej stanice?

13.09.2009, 08:17
Ruwolf,neviem,prečo sa potom boja ľudia ozónovej diery,keď podľa teba žiadne kozmické žiarenie neexistuje.
Samozrejme,že teraz už majú astronauti iné skafandre a celkové vybavenie,ako predtým.
none
29

23. 12.09.2009, 15:11

To bolo ale pri pristátí na mesiaci,keď by museli astronauti prekonať vysoké žiarenie.O ich filmoch ani nehovorím,lebo podľa vtedy použitých kaziet by ani jeden film nebol prežil.Najlepší je ale nepriamy dôkaz,keď sa záhadne stratili všetky filmy o pristátí na mesiaci.To by už bola výslovne sabotáž,aby sa stratili tak významné materiáli o tak dôležitom úspechu ľudstva.Vysvetlenie je jednoduché,lebo s terajšou technikou sa dá dokázať,či sú pravé.

13.09.2009, 14:10
Aké nepriame dôkazy? Pozri si tento, je autentický: odkaz
none
2
11.09.2009, 16:11
nemám problém si predstaviť ako niekto drží pilotovi zbraň pri krku a žiada ho o pomoc pri ovládaní lietadla. most (Aioi), ktorý vidno v strede poslúžil ako skvelý orientačný bod pri zhadzovaní bomby odkaz
none
3
11.09.2009, 18:40
úplnú pravdu sa nikdy nedozvieme
none
4
11.09.2009, 18:51
To si ani predstaviť neviem.Ale kto vie čo je a čo nie je možné.
none
5
11.09.2009, 20:29
.. ktokolvek povie , ze mylit sa je ludske spochybnil to, že je stvorený Bohom. Dokonale netvori nedokonale.
none
14
12.09.2009, 00:00
hehehehehe...a spadla maska.
none
15
12.09.2009, 00:13
páči sa mi tá nábožná viera rozličných konšpirátorov...lebo nepochádza z viery, ale z nedôvery, často až chorobnej, je to nový typ fundamentalizmu, neveriť nikomu, len členom vlastného stáda a tým, ktorí tvrdia to čo už vedia, arogancia a pocit vlastnej nadradenosti nad tými ktorí "nevedia" však zostal....a ako boris ukázal vo svojej téme, už sa aj organizujú, fakt ako jehovisti.
none
24
12.09.2009, 16:17
Boris, servíruješ tu ako na bežiacom páse rôzne sprisahania, konšpiračné teórie, tak som vložil niečo, čo je protiváhou k tým názorom. Inak, vôbec nečítaš odkazy, ktoré vkladám, inak by si tak nepísal. Ide o vyjadrenia M. Mojžiša, fyzika, ktoré sú tak dobre napísané, že je lepšie jeho citovať, ako potom strácať čas v nezmyselnej debate s propagátormi rôznych konšpirácií.
Toto celkom postačí: odkaz

Odborníci však viaceré ich dôkazy vyvrátili. Jeden z najsilnejších argumentov proti je ten klasický: Ak by to všetko bola pravda, tak by do konšpirácie muselo byť zapletených toľko ľudí, že je ťažké si predstaviť, že by to nepreniklo na verejnosť.

Dávnejšie prišiel National Geographic s dokumentom, ktorý mal ukázať, ako vlastne padli dvojičky. Jeho simulácia preukázala oficiálnu verziu, aj keď, ako hovorí producent, pre sledovanosť túžil, aby to bolo naopak.

A odpoveď konšpirátorov? „Aj dokument je zjavne súčasťou krytia,“ povedal jeden z nich pre NY Post.

Takže tak je to s tými veriacimi.
none
31
17.09.2009, 08:57
Mám problém veriť akúkoľvek maličkosť ľuďom,ktorí tvrdili,že Irak mal jadrové zbrane.Dokonca neboli schopní im niečo také ani podstrčiť,lebo až taká bola ich nadradenosť,že to nepovažovali za nutné.
none
32

31. 17.09.2009, 08:57

Mám problém veriť akúkoľvek maličkosť ľuďom,ktorí tvrdili,že Irak mal jadrové zbrane.Dokonca neboli schopní im niečo také ani podstrčiť,lebo až taká bola ich nadradenosť,že to nepovažovali za nutné.

19.09.2009, 13:32
starec je to klamstvo cez klamstvo a este tak odflaknute. Musi to byt silny blok, ktory drzi niektorych aj nadpriemer inteligentnych ludi vo viere a dovere us vlady. Je to paradox, ked este vidim, ze taky clovek napr. opovrhuje nabozenstvom
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 124 443 B vygenerované za : 0.089 s unikátne zobrazenia tém : 50 662 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Prečo Boh vyzdvihuje moc nášho jazyka Prečo nám Boh dáva dar, ktorý sa dotýka nášho jazyka? Môj priateľ, hovorená modlitba je taký dôležitý a praktický dar, pretože súvisí s touto malou časťou ľudského tela. Biblia nám to ukazuje pomocou rôznych ...

citát dňa :

Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.