hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  kultúra  /  téma

Moje (samo)štúdium 13

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 16.2.2022 10:27 vrana
posledná zmena 16.2.2022 10:43
1
16.02.2022, 10:27
Moje (samo)štúdium 13

Ahoj

Už niekoľko dní, teda od piatka, čo Som si nastavil nič nerobenie, na (ne)čisté vedomosti ohľadom (samo)štúdia (ne)myslím. Hrám hry, či čítam knižky. Myseľ je tak presmerovaná, teda (o)slobodená od (ne)čistého (samo)štúdia. Nič ma (ne)trápi, (ne)robím si starosti.

Čo sú to (ne)čistoty? Ide o (ne)správny duchovný postoj, v tomto prípade o odkladanie úloh, príkladov na neurčito, preskakovanie ich, tvorenie a estetikoš poznámok, preskakovanie lekcií, ponáhľanie sa (ne)viem kam! (Ne)čistoty ako (ne)záujem, (ne)chcenie, či trápenie sa pochopiť danú lekciu.

(Ne)čistoty, ako (ne)ustále myslenie, trápenie sa s daným kurzom, robiť si kvôli jemu, starosti, (u)trpenia, trápenia, problémy, bolesti, že prečo to (ne)jde, (ne)funguje tak ako má, prečo to neviem pochopiť, zapamätať si...

Čistoty by mali byť, niečo ako správny duchovný postoj, v tomto prípade, čisté myslenie o získavaní vedomostí, ich správne zamýšľanie, ich správne pochopenie, ich správne myslenie, ich správne chápanie... danej lekcie, látky.

Pri čistotách, by Som sa mal správne zamýšľať... o týchto vedomostiach, pri ktorých by Som si (ne)robil starosti. (Ne)mal by Som pri pomyslení na tieto vedomosti, ich štúdiu, trpieť.

Ak po týždni budem i naďalej v (ne)čistotach, teda budem si robiť starosti, trápenia... (samo)štúdium balím a končím s ním. Aspoň ušetrím na tom (ne)malé peniaze.

Želám a prajem veľa duševnej pohody a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:

vrana
streda 16. feb 2022 10:14hod
none
2

1. vrana 16.02.2022, 10:27

Moje (samo)štúdium 13

Ahoj

Už niekoľko dní, teda od piatka, čo Som si nastavil nič nerobenie, na (ne)čisté vedomosti ohľadom (samo)štúdia (ne)myslím. Hrám hry, či čítam knižky. Myseľ je tak presmerovaná, teda (o)slobodená od (ne)čistého (samo)štúdia. Nič ma (ne)trápi, (ne)robím si starosti.

Čo sú to (ne)čistoty? Ide o (ne)správny duchovný postoj, v tomto prípade o odkladanie úloh, príkladov na neurčito, preskakovanie ich, tvorenie a estetikoš poznámok, preskakovanie le...

16.02.2022, 10:43
Vrana. Nie (ne)rozumiem (na)písanému textu, lebo (nie)je v ňom veľa zátvoriek.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 85 614 B vygenerované za : 0.150 s unikátne zobrazenia tém : 50 623 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.