hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  kultúra  /  téma

Moje (samo)štúdium 10

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 23.12.2021 20:30 Nikto a nič
posledná zmena 26.12.2021 13:46
1
23.12.2021, 20:30
Moje (samo)štúdium 10

Ahoj

Chcem sa vás opýtať, ako ste riešili svoje starosti... ohľadom študovania, keď ste študovali, alebo ešte študujete?

Totiž, keď nejdu veci našrobovat do ****ivej búdky, ste v lajne. Zmyslom života je byť (o)slobodený od veškerého (u)trpenia.

Dosť často nadávam, trápim sa, mením techniku študovania, aby sa mi tie znalosti vryli do hlavy. Napríklad, keď robím úlohy, nie Som s nimi vždy spokojný. Žerú veľa času! Akokeby, Som sa niekam ponáhľal. Akokeby, boli zlodejmi času, najmä tvorba poznámok a ich editovanie. Ale, práve vyriešenie úloh je dobrou praxou. Nechce sa mi ich mechanicky navŕtávať do hlavy.

Na druhej strane, niektoré úlohy Som robil aj dvanásť hodín/denne a ich vyriešenie ma posunulo na ďalší bazénový mostík vyššie. Mal Som vtedy z nich radosť, potešenie.

Čiže sa vás pýtam, ako ste riešili svoje (ne)chute k študovaniu. Dosť často mi pomáhajú prestávky s tým, že si poviem, aby Som sa moc (ne)pretažoval.

vrana
23. 12. 2021 19:26
none
2

1. Nikto a nič 23.12.2021, 20:30

Moje (samo)štúdium 10

Ahoj

Chcem sa vás opýtať, ako ste riešili svoje starosti... ohľadom študovania, keď ste študovali, alebo ešte študujete?

Totiž, keď nejdu veci našrobovat do ****ivej búdky, ste v lajne. Zmyslom života je byť (o)slobodený od veškerého (u)trpenia.

Dosť často nadávam, trápim sa, mením techniku študovania, aby sa mi tie znalosti vryli do hlavy. Napríklad, keď robím úlohy, nie Som s nimi vždy spokojný. Žerú veľa času! Akokeby, Som sa niekam po...

26.12.2021, 13:46
Musíš chodiť viac von pre kyslík aj do zimy vymrznúť, hoci len na 15 min.

Alebo, pozri: odkaz

none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 86 451 B vygenerované za : 0.123 s unikátne zobrazenia tém : 47 618 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!