Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Modlitba ruženca už raz odvrátila islamizáciu a môže to urobiť aj teraz. Je to na nás.

81
reakcií
2846
prečítaní
Tému 6. októbra 2015, 15:20 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 10. 2015, 15:20 avatar
Ruženec vyhral bitku pri Lepante (1571), vyhrá ju proti Moslimom aj dnes!

By admin | 17. august 2015

Politicky roztrieštený Západ v roku 1571 bol ohrozovaný Turkami. Vo svojej dobyvačnej politike si chceli mohamedáni bez milosti podmaniť celý kresťanský Západ a získať ho pre moslimskú vieru. Pápež Pius V. sa neúnavne snažil zjednotiť rozhnevaných kresťanských veliteľov, aby sa tak mohli účinne postaviť proti tureckej prevahe. V najväčšej núdzi bola obranná vojna a vedenie kresťanskej flotily zverené vynikajúcemu mladému admirálovi z Rakúska. Súčasne vyzval Pius V. všetkých kresťanov, aby sa tak ako on modlili ruženec, aby kresťanské vojská zvíťazili v tejto bezvýchodiskovej situácii s pomocou Panny Márie. Pápež dal vojakom rozdať ružence.

Admirál Andre Doria mal na palube svojej lode pri sebe aj vzácnu kópiu milostivého obrazu z Guadalupe.
7. októbra 1571 napokon prišlo k svetoznámej bitke. Bojovalo 500 lodí a 170 000 mužov. Očití svedkovia hovoria, že na kresťanských lodiach boli vztýčené kríže a že syn rakúskeho cisára, don Juan si ako prvý kľakol pred krížom a úpenlivo prosil o Božiu pomoc. Všetci ostatní vojaci nasledovali jeho príklad. V priebehu niekoľkých hodín ťažkého boja bolo potopených 113 tureckých galejí, zajatých 117 lodí a oslobodených 12 000 kresťanských otrokov – veslárov. Turecká flotila utrpela zdrvujúcu porážku a Európa bola zachránená pred islamom.

Všetci boli presvedčení, že nezvíťazili zbrane, ale Boh zasiahol na príhovor Panny Márie.
Keď prišla o dva týždne k pápežovi správa o šťastnom výsledku bitky, nebol pápež vôbec prekvapený. On totiž v hodine víťazstva náhle prerušil rozhovor s generálnym pokladníkom, otvoril okno a dojatý radostne oznámil: “Naša kresťanská flotila v tejto hodine zvíťazila nad Turkami. Poďakujme sa Pánovi!”
Pápež potom nariadil, aby sa od toho dňa každú prvú októbrovú sobotu slávil sviatok Panny Márie víťazstva. Jeho nástupca pápež Gregor XIII. neskôr tento sviatok premenoval na Sviatok Ružencovej Panny Márie.

Biskup Oliver Dash Doem měl z nebe vizi – jeho vizi zveřejnila stanice CNA.

Radikální islamistická teroristická organizace Boko Haram bude překonána růžencem. “Viděl jsem to ve vizi!” Říká Mons. Oliver Dash Doem, biskup nigerijského Maiduguri.

Koncem roku 2014 se biskup ve své kapli modlil růženec před vystavenou oltářní svátostí.

“Najednou se mi zjevil Ježíš, Ježíš nic neřekl a nabídl mi meč. Já jsem ho vzal a v té chvíli, jak jsem ho vzal do ruky, stal se z něj růženec. Potom Ježíš třikrát řekl: “Boko Haram zmizela,” řekl biskup Doem pro zpravodajskou agenturu CNA.

Význam této vize mu byl okamžitě jasný, jak vzpomíná biskup: “Bylo mi jasné, že s růžencem dokážeme Boko Haram vypudit,” řekl pro CNA.

Biskup o tom zprvu nechtěl mluvit, ale pak cítil, že Duch Svatý na něj naléhá. Nejprve o tom mluvil s kněžími ve své diecézi na severovýchodě Nigérie. Před několika dny vyprávěl o své vizi i na kongresu o náboženské svobodě v Madridu. Konference, kterou organizovali organizáciehazteoir.org a CitizenGO, se zabývala otázkou, jak mohou křesťané přežít v zemích, kde jsou nejvíce pronásledováni

pravykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí huranato


5.
označiť príspevok

havran
   6. 10. 2015, 16:01 avatar
Čo myslíš Lea komu tentoraz bude Boh nadŕžať. Nenaštvali sme ho už dosť? Myslím, že tentoraz nitky tentoraz ťahá svetový kapitál. To je skutočný Boh.


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 10. 2015, 16:04 avatar
Ja neviem, ale myslím, že je jasne dané čo je zlé a čo dobré aj neveriacim, napriek tomu je pre nás pohodlnejšie robiť zlo.


10.
označiť príspevok

havran
   6. 10. 2015, 16:15 avatar
Problém je v tom, že tí čo majú moc, rozhodujú čo je dobré a čo zlé a s Bohom sa neradia!


16.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 16:36 avatar
za všetkým zlom na svete je náboženstvo a je úplne jedno aké...


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 10. 2015, 16:39 avatar
Za vsetkym zlom je sukromny majetok, pren vznikli aj nabozenstva..........................


73.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 10. 2015, 06:53 avatar
Ako keby ateizmus nesmrdel ešte viac...Diabol sa s vami pekne hra, a hráčov vždy pribúda...


11.
označiť príspevok

huranato muž
   6. 10. 2015, 16:16 avatar
Tutové, dal som súhlas .


72.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 10. 2015, 06:51 avatar
)Ziadne ružence, treba si v pokoji a poriadne prečítať ten článok a nie ihneď ružence a tak....


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 13:45 avatar
Mozno sa mali vsetci modlit ruzenec a nikto nemusel ani bojovat  
Súhlasí fajer


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 10. 2015, 15:22 avatar
Máte iný návrh ako odvrátiť prípadnú islamizáciu? Ale účinne a s výsledkom. S vojnou a bitkou radšej nerátajte - naši vojaci nemajú šancu nad trénovanými a mužnými arabmi.


3.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2015, 15:29 avatar
Dnes nevíťazí mužnosť, ale technika.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 10. 2015, 15:35 avatar
Technika v rukách žien alebo slabých detí alebo netrénovaných mužov? Ak technika potom naznačuješ na boj a použitie techniky- tým pádom vojna a prelievanie krvi, ale v podstate podľa mňa k tomu nedôjde, hoci by mali naši aj super techniku, nemôžu ju použiť(brzdenie zákonmi a údajného humanizmu) a druhá vec je neschopnosť, netrénovanosť a slabá sila aj výdrž mužov(nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, viac ich je slabých a na peci ležiacich(za počítačom sa vyskytujúcich dnes by sme povedali) ako silných a trénovaných.


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 10. 2015, 16:04 avatar
Riešením by bol aj baby boom, ten však už nedoženieme. A po ďalšie, ak by strach z islamizácie nakopol ľudí sa množiť, nezvládnu to - systém je nastavený protirodinne a proti deťom aj celkovo folklór nášho národa je založený na antikoncepcií, neochote rodiť a plodiť, strachu mať potomkov, tlaky zo strany zamestnávateľov na matky s deťmi, a keďže mnohé sú slobodné matky, tak maximálne 1 dieťa na vlastné tričko za pomoci celej fajty od brata, sestry, mami, otca aj akže svokra, svokry.


13.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 10. 2015, 16:23 avatar
(6.) Pripadni partneri si dvakrat rozmyslia ci si zalozia rodinu alebo nie, malokomu sa chce zit z ruky do ust, pripadne sa stahovat za pracou/ dochadzat a vidat zenu a dieta par tyzdnov v roku.


18.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 17:04 avatar
baby boom je práve na strane moslimov, ak by bol aj na strane kresťanov, tak je vojna už dávno...neviem čo by sme žrali a pili...takéto sprosté riešenia môže mať len mentálne postihnutý človek...práve regulácia pôrodnosti u človeka vyrieši väčšinu problémov, je hlúposť nekontrolované množenie sa ľudí....svet sa ženie do vojny, a to vdaka hlúpym náboženstvám, žiadny boh nám nepomôže lebo žiaden ani nie je....


12.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 10. 2015, 16:20 avatar
(2.) Islamizacia, ktoru pozorujeme nie je systemovo nebezpecna, pretoze nie je skryta - potencialne problematicki moslimovia sa neintegruju do spolocnosti a vytvaraju si uzavrete komunity, s ktorymi si bude stat vediet poradit ak pojde do tuheho a trenovani a muzni arabi s tym nespravia nic.

Vacsina europskeho ovyvatelstva nie je naklonena neprisposobivym moslimom, tu sa islamizacii nebojim.


14.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 16:30 avatar
maši muži zoberú ružence a utlčú arabov....


62.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 10. 2015, 20:48 avatar
2. - je to veľmi jednoduché, presadiť do vedomia ľudí informáciu, že všetky náboženstvá sú nehorázny podvod a klamstvo. Bola by si schopná takto uvažovať a uznať pravdivosť tejto informácie, či radšej tých, čo by toto hlásali, zlikvidovať?


8.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 10. 2015, 16:06 avatar
Boh otec je sudcaa sila ktorú vidíte v týchto konfliktoch je z Ježiša Krista.
Každý si musí uvedomiť, že v takýchto vojoch sa bojuje nielen ne pozemských bojiskách a moriach, ale súčastne bojuje aj duchovno druhej strany.
A sila ruženca je v Ježišovej matke a možno ani nie preto, že by ona bojovala, ale všetci tí, čo pred nami zomreli amodlili sa ruženec a ona im pomáhala, sa stávajú jej bojovníkmi v duchovnej sfére a nenávidia každého, kto nenávidí ju a preto sa demoni desia jej obrazu a vecí, ktoré ju pripomínajú.
Zjaveniev guiadalupe je tiež zjavenie pozbytočne preliatej krvi. Práve zlí duchovia ovládli španielsku rmádu, ktorá napáchala také zločiny, že keď prišli biskupi, videli beznádejné hlásať slovo božie,. ale ona ich svojím zjavením presvedčila a dne je južná amerika zárukou viery, ak by bola viera v europe zničená.
Europa nemá dostatok síl dobrých duchov a nenávisť voči veriacim môže spôsobiť zahynutie ľudstva europy vo vojne.
Fatima je ignorovaná najvyššími cirkevnými predstaviteľmi a toto je tragédia neba a zeme a europy. Eiropa nemá na výber, qalebo bude podstúpúená veľkej božejskúške a vydrží, alebo ......
Súhlasí lea_pragmaticka1


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 10. 2015, 16:07 avatar
Elemír presne, práve som čítala aj o Gaudalupe a iných veciach, súhlas.


19.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 17:08 avatar
ked začneš písať sprostosti, tak to fakt stojí za to....žiadny boh vám nepomôže, veriaci hlupáci ste posrali čo ste mohli....strč si do riti celú fatimu aj s guiadalupe ....


15.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 16:34 avatar
ľudia by sa mali konečne zobudiť a prestať počúvať náboženských podvodníkov, náboženstvo je zlo a každodenne to dokazuje....


20.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 10. 2015, 18:08 avatar
politika
Súhlasí fajer


21.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 18:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 18:35 avatar
tak to by museli križiaci, znova ožiť....znovuzrodený, to je čo za blud, dvakrát sa narodiť nedá....už píšeš sprostosti a bludy ako elemír....vi ste fakt psychicky chorí....mala by prísť mobilizácia, tam vám tie chujoviny z hlavy vyženú....


24.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 18:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 18:59 avatar
a to je ako sa znovuzrodiť, ....


26.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 19:01 avatar
to ako si umrel a znova si sa zrodil...
Súhlasí veriaci-3


66.
označiť príspevok

milky945 muž
   6. 10. 2015, 23:52 avatar
Veriaci, myšlienka v druhom odseku sa mi páči, len má jednu drobnú chybu. V rkc ti povedia, že Mária dostala milosť, žiť bez hriechu, ktorú ostatní nedostali.


23.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2015, 18:52 avatar
Kresťanstvo nie je katolicizmus, ale to čo priniesol Boží Syn. On priniesol ucenie,ktoré dovtedy nebolo. Bolo to ucenie v moci a sile a diali sa pri tom divy a zazraky.....

Všetci sa čudovali a jeden druhého sa vypytovali: „Čo je to? Nové učenie s mocou! Aj nečistým duchom rozkazuje a poslúchajú ho.“ 28 A chýr o ňom sa hneď rozniesol všade, po celej galilejskej krajine.

Kresťanstvo je podvod, žiadny Ježiš nikdy nežil, toto náboženstvo vzniklo iba kvôli moci a bohactvu jednotlivcov, tak ako islám a iné odvodené náboženstva a cirkvi.... galileja bola asi taká veľká krajina Šarišská župa...


27.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:09 avatar
Jezis zije :-)
Krize nic nedokazuju :-)


29.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:13 avatar
Jezis je Bozie Slovo, ktore sa telom stalo a prebyva medzi nami :-)


31.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:15 avatar
Vyznal som :-)


33.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:19 avatar
Napisal som v 30 :-)


35.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:27 avatar
Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.   2  Ono bolo na počiatku u Boha.   3  Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.   4  V ňom bol život a život bol svetlom ľudí.   5  A to svetlo vo tme svieti, ale tma ho nepohltila.   6  Od Boha bol poslaný človek; volal sa Ján.   7  Prišiel ako svedok vydať svedectvo o svetle, aby všetci prostredníctvom neho uverili.   8  On nebol svetlom, ale prišiel vydať svedectvo o tom svetle.   9  Bolo tu pravé svetlo, čo osvecuje každého človeka, to prichádzalo do sveta.   10  Bol vo svete a svet ním vznikol, ale svet ho nespoznal.   11  Do svojho vlastného prišiel, ale jeho vlastní ho neprijali.   12  Tým však, čo ho prijali a veria v jeho meno, dal moc stať sa Božími deťmi;   13  tí, čo sa nenarodili ani z krvi, ani z telesnej žiadosti, ani z vôle muža, ale z Boha.   14  To Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:30 avatar
Teda ako pisem :-) vyznavam ze Jezis je Slovom, ktore sa telom stalo a tym Slovom je Boh :-)


41.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:41 avatar
Ty si klamar ked sa nedrzis toho co je napisane v pisme :-)
Ja som vyznal podla pisma :-)


38.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:32 avatar
Vyznal som podla pisma :-)
Súhlasí rose.madder


40.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 10. 2015, 19:34 avatar
to nestačí, musíš vyznať, že veríš vo veriaceho ; )


42.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 10. 2015, 19:40 avatar
ja nie som RKC, nefanatizuj zas a trochu nadhľadu, hlope : ) nechápem odkiaľ berieš tú drzosť tu niekoho vyzývať, aby sa vyznával a niečo ti dokazoval. tebe, ktorý nie si o nič viac ako on.


45.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 19:52 avatar
Tak co sa ty do toho staras? :-)


47.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 10. 2015, 19:53 avatar
a ako ty vieš, že to už neurobil? uvedomuješ si, že ty vlastne o nás nič nevieš? : ) tebe tu nikto nemusí nič dokazovať, už sa spamätaj.


48.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 19:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:04 avatar
Verim, ze je Slovo ktore sa telom stalo a tym Slovom je Boh :-)


50.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 20:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:09 avatar
Nemam problem nahlas vyznat ze Jezis je Slovom ktore sa telom stalo a tym Slovom je Boh :-):-):-)


67.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 04:57 avatar
potom aj alah žije moslimi sú tiež po celom svete....


52.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 20:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:11 avatar
Mam problem skakat jak ty piskas :-)


54.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 20:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:14 avatar
Ved uz ti po niekolkykrat opakujem co je v pisme :-)
Ze to vyznavam :-)
Neviem co viac este odomna chces :-)


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:16 avatar
V 36 som ti citoval pismo :-)
Vyznavam to co je tam napisane :-)


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:26 avatar
No hovor veriaci O co ti v skutocnosti ide?
Vyznal som co je v pisme
Teda?


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 20:39 avatar
Pre istotu si zmizol Ako vzdy


56.
označiť príspevok

Korund
   6. 10. 2015, 20:14 avatar
Ježiš s malým j? To si Ho veľmi nevážiš, fanatický dedo. :-) :-) :-)


58.
označiť príspevok

veriaci-3
   6. 10. 2015, 20:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Korund
   6. 10. 2015, 20:23 avatar
Tvoju nevedomosť možno ospravedlniť. Zabúdaš, a potom, dlho si bol s hlavou pod vodou.:-) :-) :-)


63.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 10. 2015, 20:59 avatar
Eny 36,57 kde si v totmto texte uvidel, že ježiš je boh ? Ukáž konkrétne.
Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.
Spoliehaš sa na tento začiatok ?
Prvé, čo boh stvoril bolo slovo, myšlienka, teda komunikácia, nástroj na to, aby slovo učinilo to, o čom bolo povedané.
Boh stvoril svet slovom a druhé podstatné podľa tohoto prologu je svetlo, ďaľší nevyhnutný prostriedok komunuikácie a svetlo dokonca aj podmienka života.
O ježišovi sa v prologu iba hovorí, že je jednorodený szn otca, plný milosti a pravdy.
Takže prolog jánovho evanjelia nerieši ježišovo božstvo, teda nie je boh, ale je božísyn teda syn boha a prvý po bohu.
Polemika o Ježišovom božstve začína ešte za jeho pobytu na zemi. Niektorí hovorili, že takézo veci nemôže robiť človek,len ak s ním je boh a našli sa hneď aj takí, čo opovedali priamo "... ak je boh:
A preto sa Ježýžiš pýta učenníkov, za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy? odpovedal Peter, ty si syn boží, mesiaš. Toto ježiš sám potvrdil tým, že povedal, že nezjavilo ti to tvoje telo a krv, ale môj otec, tedfa defakto sám otec ježiša Kriesta hovorí ústami Petra, že ježiš je syn boží, mesiáš _ a nič viac.
AJ nveriací Tomáš, ak vložil ruky do jeho rán mu hovorí : Pán môj a Boh môj.
A v tomto je tiež jedna z veľkých múdrosti evanjelia,ponúka nám dve riešenia a my sa musíme rozhodnúť, či uveríme neveriacemu Tomášovi, alebo samotnému bohu, jeho otcovi.
Teda Ježiš nie je boh a nemá to ani logiku, aby bol a na čo, ak boh jre len jeden a je ním jeho otec.
Ak teda by sme držali v ruke evanjelium, je pomerne ľahké sa rozhodnúť, ale ak k tomu pridáme učenia svätých otcov, a dogmy, potom sa v tom guláši nevyznajú poriadne anioni sami a uvalia na svätú trojicu nepochopiteľné tajomstvo.
A aký to má všetko význam pre naše spasenie ?
Ja myslím, že Ježiš určite kôli tomu nezmení svoje základné poslanie vo svätaj trojici pri spasení hriešnikov, lebo newbudemem spasení z toho, čo vberíme, alebo čo nám prikázal niekto veriť, ale budemem spasení podľa toho, aká ilá bude naša duša Ježišovi.
Pravda o ježišovi je ten istý satanov klam, ako oklamal farizejov, aby ho zabili a mysleli si pri tom, že tým slúžia bohu.
m


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 21:15 avatar
Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
14  To Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 10. 2015, 21:23 avatar
V skratke...
Slovo bolo Boh...
Slovo sa telom stalo...


68.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 04:59 avatar
na počiatku bol veľký tresk, potom evolúcia, ináč to nemá žiadny zmysel....


70.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2015, 06:00 avatar
frajer, to aj ja, ak sedím na záchoe, tak mi naprv občas treskne a až potom ide do misy evolúcia.


76.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 16:50 avatar
mal si spláchnuť aj svoj mozog, nepotrebuješ ho, modliť sa naučí aj papagáj....


71.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 10. 2015, 06:50 avatar
Dobra sranda...na počiatku bol tresk, a čo ho spôsobilo ten tresk, čo???   


74.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2015, 08:46 avatar
predsa fazuľa.


78.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 17:03 avatar
elemír si sprostejší ako deti v materskej škôlke, takýmto hlúpostiam už neveria ani oni....


69.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2015, 05:59 avatar
Enax 65
akokolvek, je to nepriamy dôkaz, by som povedal, dokonca by som povedal, že má ešte menšiu váhu ako to, čo opovedal neveriaci Tomáš. Pán môj a boh môj.
Je v tom totiž jeden zádrhel: Každá duša v záhrobí, v nebi, v pekle, proste každý duch, nemohol vzniknúť inak, než v materialnom tele. Je to ako v informatike, je tam software a hardware, software je duch a hardware je nosiš ducha, softwaeru a teda aj duša boha mohla vzniknúť tiež iba v materialnom tele. Teda Ján vo svojom prologu zachádza ešteďalej do historie Boha, ako sme to predpokladali.
Teda vety 1 až 5 sa týkajú vzniku samotného boha, veta 6 - 8 hovorí o Jánovi Krstiteľovi a ostatne ja osobne hápem o ježišovi, ale najzaujímavejší je odsek od 16: Z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou. Duchovná energiam, ktorú z ježišavšetcičerpáme sa tu nazýva milosťou a milosť za milosťou si ja vysvetlujem, že Ježiš odpustí aj viackrát za sebou. Ale lepšie to vysvetluje veta, ktorá nasleduje:
Lebo ak zákon bol daný skrze Mojžiša, milosť a pravda prišli skrze Ježiša Krista. Táto vbeta hovorí o rozdiele starého a nového zákona. V staromzákone boh ak niečo nariadí človeku, bez milosti čaká vyplnenie príkazu a ak sa príkaz nevykoná, pricháídza trest a trest krutý, hodný boha. Kto je slepý pred duchom svätým, vidí temnto trest ako robí z bohaniekoho zlého, je to ako keď rodič potrestá dieťa, je rodič pre dieťa v tom momente zlý, ale prejde čas a znova splynú vjednom náručí. Teda v tejto Ježišovvej milosti prichádza na zem odpustenie hriechov. Boh postavil židovský národ vsoko takmer až po svoju úroveň a teda predpokladal, že ako on niečo sľúbi a splní bezozbytku, že aj človek splní všetko , akomu prisľúbil.
Teda až v Ježišovi prináša odpustenie hriechov, pretože židovský národ neplnil jeho predpoklady a tu aj samotný boh si priznáva, že sa mýlil, že sa sklamal v židovskom národe.
Lenže prečo samotný boh, neodpúšťa hriechy a prečo sa to dá len cez ježiša Krista ?
Bohje na nebesiach a boh si aj zriadil na zemi raj a chcel byť tu na zemi, ale satan, napriek hroznému trestu, ktorým ho boh potrestal, nestrpí jeho prítomnosť na zemi a raj zničí. Preto muselo prísťniečo, čo vyhovuje aj bohu a aj satanovi. A satan ježišovi predsa len niečo dovolí, napríklad nechať tu evanjelium, ale za to ho kruto potrestá tou anj krutejšou smrťou, ako by si na synovi vylial svoju zlosť aj za trest, ktorým ho boh trestá pri vyhnaní z raja. ježiš ale plní svoj hlavný úkol, vytvoriť cestu medzi nebom a zemou, ktorá dovtedy nebola, leboinde sa píše, že nik pred Ježišom a ježiš bol prvý, čo zostúpil z neba a nazad vystúpil. Teda pokiaľ Ježiš nevytvoril túto cestu, nikto zo ani zo starého zákona nemohol byť spasený apreto po smrtina kríži najprv zostupuje do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý, počul jeho hlas, teda bol spasený, okrem, tých 144 000 bojovníkov z každého kmeňa izraela po 12 000 bojovníkov. nO A TO JE JEžIšOVA ARMáDA DODNES.
Ale ešte nemám dokončenú vetu, že milos a pravda, teda aká pravda prišla skrze Ježiša ??? Ak siuvedomíme, že toto všetko prichádza do satanovho kniežatstva, pred týmm, než prišla Ježišova pravda, platila tu a platí dodnes aj pravda satanova. A Ježišova prvada je o tom, že pred tým než tento svet zahynie, niektoré duše budúspasené krze ježišovú pravdu a o je pravda o svätej trojici, ako jediného nástroja na odpustenie hriechov a prijatie duše človeka do neba.
A toto všetko sa udialo v jeden deň pri Jordáne, kde za účasti Jána krstiteľa, Otca, syna a ducha svätého, sa prvý krát v historii tohoto ľudského pokolenia začali odpúšťať hriechy a toto je ten nejvýznamnejší deň v dejinách tohoto ľudského pokolenia. A teda týmto je Ježiš cesta, pravda a život v duchu svätom.No a posledná veta je, že Boha nikto nikdy nevidel, Jednorodený boh, ktorý je v lone otca o ňompriniesol zvesť. Táto veta je už nad môj pochop, lebo mne z toho vychádza, že Bojha nikto nikdy nevidel, že to je vlastne ešte otec ježišovhop otca, ktorý je v úplne inej časovopriestorovej dimenzii, nielen, ako je tento vesmír, ale aj nebo čo by mohool byť rozmer plus dva a tedavlastne aj duch svätý ??
Teda jednorodený boh, ktorý je v lone otca, čo už by mal byť Ježišov dedko a teda ani samotný boh, otec ježiša Krista nemohol vzniknúť z ničoho nič a tiež má svojho predka, ale v takej časovopriestorovej dimensii, ktorá by mala byť v rozmere plus dva a teda ani ježiš, ho nemohol vidieť. Akože svojho dedka, v ktorom lone je jeho otec a byť v lone u muža znamená byťviete asji kde a tedada rozmer plus jeden je tak velký, že je nepatrnou časťou lona bohotca,ktorý je boha otec ježišovho otca, preto aj ježiš hovorí, prv než bol tento svet, bol som ja.
Takže prvotin astvorenstva boha bol jeho syn a jemu svoril boh tento náš vesmírik a teda skrze neho a pre neho stvoril boh tnto vesmírik.
Ak teda Ježiš musel tiežvzniknúť protredníctvom hmoty, vznikol v hmote tohoto vesmíru ??????
Ja myslím, že ano,lebo pred a ani po ježišovi nebol nikto schopný preniesť dušu človeka z časovopriestorovej dimensie nášho vesmíru do časovopriestorovej dimenzie neba. A teda on jediný má preklenuté tieto dva časopriestory.
A teda ja osobne a nechcem to nikomu vnucovať, predpopkladám,, že Ján evanjelista mohol mať informácie od Ježiša, ktoré Ježiš nehovoril ani apoštolom a preto tento prolog, ktorý ďaleko predstihuje samotný mojžišov zákopn a ide až pred samotný vznik nielen tohoto sveta, ale aj sveta Ježiša Kriststa a jeho otca a samotného otca jeho otca.
A teda ja vidím jánov prolog v tom zmysle, že otcovstvo je tu posunuté o jeden stupeň tým, že ján hovorí aj o otcovi ježišovho otca, a tým je jeho existencia oveľa reélnejšia pre tento svet.
A tzeda ak chcel boh predsa zachrániť dobrých ľudí tohoto sveta, musel vymyslieť cestu mdzi oboma dimenziámi a touto osobnosťou je samotný Ježiš kritus ako boží syn a mesiaš, teda presne tak, ako to povedal otec ježiša krista ústami Petra apoštola, keď sa ježiš pýtal účenníkov, za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma popkldate vy.
A teda jasom si jednoznačne vybral túto pasáž z evanjelia, lebo je presne zameraná na tento problém.
Prolog nie je na pochopenie ľuďami dnešnej dobya možno sa to bude v budúcnoti viacej rozoberať, ako dnes, ale dnes ma prolog nepresvedčil, že ježiš je boh,


77.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 16:58 avatar
tie sračky čo tu vypisuješ sú na smiech...toľko sa nedá napísať ani o hovne, má začiatok a koniec, je hnedé a smrdí...ale ked píšeš o niečom čo nikdy nebolo ani nebude, môžeš písať do nekonečna, preto je toľko náboženskej literatúry, lebo každý veriaci hlupák si niečo domyslí, prikrášli, vymyslí, nemusí sa pridržiavať faktov, takej to literatúre sa hovorí rozprávková...tak ako tvoje sprostosti o Ježiškovi....svet týmto tvojim rozprávkam neverí......


79.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 10. 2015, 17:05 avatar
Ano Jezis bol falosny prorok a uz sa smazi v pekle


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 10. 2015, 17:07 avatar
Teraz tam este supneme samotneho Diabla a bude konecne pokoj


81.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 18:25 avatar
podľa mňa sa smažia v pekle tí, čo si ho vymysleli....


82.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 18:27 avatar
a budú sa smažiť tí, čo v neho veria a urobili si z neho zlaté teľa....Ježiš je blud, je to len kresťanská modla...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:41,  Lemmy, nejde o to aby si mal náboženské názory, ide o to, že napríklad stavba tvojho tela...
dnes, 11:59,  Medzi duševným a duchovným je veľmi veľký rozdiel. Aj keď obe stavy sa môžu prekrývať...
dnes, 11:57,  Chybne uvažuješ, nemám duchovné názory. Mám duševné stavy, to sú pocity, nálady,...
dnes, 11:15,  39- teraz si to už úplne pohnojil, ale dobre, mám to chápať tak, že si bezduchým...
dnes, 11:10,  Zdá sa, že ani nie si veľmi od pravdy.... Len prestaň už s tým náboženstvom a...
dnes, 10:55,  Dominika Mirgová & Rakby - L.A.S.K.A. (Oficiálny videoklip)
dnes, 10:52,  12- chápem u teba nemôžu. Lebo tvoja ľavá ruka nevie čo robí pravá a o tvojej hlave a...
dnes, 10:34,  Tieto polopravdy, ktoré nie sú schopné preniknúť do hĺbky, do skutočnej komplikovanosti...
dnes, 10:11,  Zuzika :) Nie som zo stredného Slovenska, aj keď to tam poznám. Z výletov. A istý čas som...
dnes, 09:59,  Kasafran, pozdravený buď s úctou mojou a očami veľkými ako svet, čo ako sa nimi vieme...
dnes, 09:40,  Tak Ninka ja ti dam odpoved si pre mna cely svet co ty ku mne citis znasob 1000 krat. *52
dnes, 09:35,  Dobry vyber *21
dnes, 09:24,  Partle, dávaj na seba pozor. *19 Je to ustavičný zápas. Len si nenechať otupieť myseľ,...
dnes, 09:20,  Kazdy vecer pred spravami na STV poprosim toto video...
dnes, 09:12,  Teraz sa odohrava zaverecny boj dobra so zlom a ti dobry vyhravaju
dnes, 09:07,  video uvedené níže by měl vidět každý člověk žijící na planetě zemi, promiňte v...
dnes, 09:06,  kntsz, niekedy sa bojím, tak teda nerob dlhé pauzy v pozdravoch k nám, ku mne, dobre? *19...
dnes, 08:57,  Zlatého veku sa ti zachcelo :) Veď počkaj, príde taký zlatý vek, o akom sa nám ani...
dnes, 08:55,  Ja som tiež rád, že tu Shagara vysvetľuje svoju cirkev. Inak by som sa asi nikdy nedozvedel,...
dnes, 08:50,  Nevsimli si ani to ze Jezis Nazaretsky hovoril ked pridem nabudúce nebudete ma moct ukrizovat...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(198 398 bytes in 0,254 seconds)