Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Modlenie a nie citovanie z Biblie - je súhlasom a pozvaním Boha do života, aby Ti mohol pomáhať a dať všetko dobro, lásku

6
reakcií
793
prečítaní
Tému 29. augusta 2016, 22:35 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 8. 2016, 22:35 avatar
Tento zaujímavý dokument hovorí o sile modlitby,ktorá môže zachrániť národy. gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Modliť sa môžeš predpísanú modlitbu najhlavnejšiu Otče náš ale aj svojím slovami ako keď si bol decko a prosil otca alebo mamu s dôverou, s istotou, že ti pomôžu a dajú to najlepšie. U Boha platí to,že sa nevnucuje, keď nepoprosíš, nepožiadaš - môžeš to urobiť aj, keď si neveriaci hoci len ako pokus a Pán Ježiš Kristus pomôže - hocijak hriešnemu, neveriaceme.
Súhlasí velasquez


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 8. 2016, 22:38 avatar
Boh nekoná bez tvojho súhlasu,pozvania - bez toho,že by si hoci strelnou krátkou modlitbou pozval a poprosil - napr. Bože pomôž mi, Pane Ježišu Kriste odpusť mi, Bože zachráň ma a podobne aj tento nábožný vzdych či strelná modlitba je pozvaním a uznaním Boha za svojho Pána, ktorý Ti chce dať to najlepšie,ale čaká na tvoje pozvanie.


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 8. 2016, 22:49 avatar
Čo robí človek v núdzi, pri umieraní, nešťastí? Cituje Bibliu alebo sa vadí či je Boh resp. Svätá Trojica? Či sa nemodlí aj tzv.ateista - či neprosí o zázrak, o Božiu pomôc, o vyliečenie, o záchranu? Len blázon si v srdci hovorí, že Boha niet a neskúsi sa pomodliť a prosiť Boha či ho verí alebo neverí? Či koho prosí o pomoc Bibliu či Darwina alebo prírodu, zviera či rastlinu alebo horoskop či červenú šnúrku na ruke...?


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 8. 2016, 22:51 avatar
Svedectvo Pátra Pia
Iba rehoľník, čo sa modlí...
„Boha hľadajú v knihách, nachádza sa v modlitbe - povedal jedného dňa páter Pio svojim duchovným synom - ak sa dnes vytráca viera, príčinou je nedostatok modlitby. Boha nehľadajme v knihách, ale v modlitbe. Čím viac sa modlíme, tým väčšia je viera a nachádzame Boha. Vy, drahé deti, nikdy nezanedbajte modlitbu. Modlite sa často aj počas dňa a aj trochu meditujte. Nájdete a uvidíte Boha.“

Páter Pio často hovorieval: Modlitba je chlebom a životom duše, oddychom srdca, sústredené a dlhšie trvajúce stretnutie s Bohom“. Sväté písmo je plné rozhovorov so Stvoriteľom. Ježiš sa modlil a povzbudzoval k modlitbe. Kresťanov prvých čias nazývali ľuďmi modlitby. Veľmi dôležitý je výraz, ktorý páter Pio použil o modlitbe: sústredené a dlhšie trvajúce stretnutie. Sústredené - nemôžem sa modliť bez prípravy k modlitbe a ani vtedy, keď mám v sebe plno problémov, nepokoja a starostí. Dlhšie trvajúce - nemožno sa modliť iba jeden okamih. Treba na to čas, aby sme vošli do modlitby. Keď sa začínam modliť a neviem sa zbaviť nepokoja a starostí, modlitba odo mňa odíde.

Modliť sa znamená milovať
Nerobme si ilúzie: Tak ako neexistuje láska bez utrpenia, utrpenie patrí aj k modlitbe, lebo modliť sa znamená milovať. Modlí sa ten, kto miluje Boha a nie ten, čo hovorí Bohu prázdne slová. Pre toho, kto miluje Boha, všetko sa stáva modlitbou. Prečo? Lebo myšlienky neustále idú k Milovanému, k tomu, ktorého hľadá a túži po ňom: Všetky príležitosti sú dobré, aby chválou, spevom, skutkom, atď. dali výraz tejto láske.

Modlitba bola každodenným pokrmom pátra Pia
Pár rokov pred smrťou páter Pio povedal: „Chcem byť iba rehoľník, čo sa modlí.“ Kde si pripomíname pátra Pia? Ako sa na neho pamätá svet? Pri oltári, na chóre, na kolenách, v spovednici, vždy s ružencom v ruke. Pýtajme sa však, čo znamenala modlitba pre pátra Pia?

Dňa 1. novembra 1913 napísal páter Pio svojmu duchovnému otcovi pátrovi Benediktovi: Zdá sa mi, že v modlitbe sa duša celá stráca v Bohu... inokedy sa sužujem pre Boha ... cítim, že duša vrelo túži vyjsť z tela... Zdá sa mi, že život rýchlo plynie, ale nikdy mi nebude stačiť na modlitbu...“ Modlitba je teda stratiť sa v Bohu, zabudnúť sa a opäť sa v Bohu nájsť, sužovať sa láskou k Bohu, horieť túžbou byť v spojení s ním. Zanechať tento čas, byť účastný na skutočnosti, ktorá prevyšuje čas.

Modlitba je každodennou životnou nevyhnutnosťou
Ježišova Matka nám to oddávna opakuje. Páter Pio počúval a uviedol do praxe Máriine výzvy a pre všetkých nás sa stal učiteľom modlitby. Nie preto, že by bol navštevoval osobitné kurzy, ale preto, že s veľkou poníženosťou sa venoval modlitbe.

Zvykol hovorievať: „Keď nás pochytí malomyseľnosť, pochybnosť, strach, bolesť, vtedy viac ako inokedy sa máme utiekať k Bohu, ,v modlitbe nájsť oporu a povzbudenie.“ a potom: Modlitba je naša najsilnejšia zbraň. Je to kľúč, ktorý otvára Božské srdce.“

Kto videl pátra Pia sa modliť, zatúžil po modlitbe
Ten pocítil túžbu s plnou dôverou otvoriť dušu Bohu. Toto sa často stáva pri jeho hrobe. Koľko ľudí sa začalo modliť, keď videlo modliť sa pátra Pia! Tak to bolo aj s apoštolmi. Keď videli Ježiša sa modliť, vzbudila sa v nich túžba po modlitbe: „Pane, nauč nás modliť sa!“ Ako odpoveď na Ježišovu výzvu, na Máriinu výzvu a pápeža Pia XII., páter Pio založil modlitbové skupiny. Povedal: „Ak ste mojimi synmi, pripojte sa ku mne. Odpovedzme na Ježišov príkaz, na výzvu a túžbu pápeža, modlime sa spoločne... v skupinách, keď sa moje deti spoja k spoločnej modlitbe, Ježiš bude medzi nimi. Bude s nimi aj Ježišova Matka. v duchu budem prítomný aj ja, v spoločnej modlitbe.

Páter Pio doporučoval najmä osobnú modlitbu
Osobnú modlitbu, ktorá však musí vyústiť do spoločnej modlitby a musí byť ňou živená. Nemôže byť jedna bez druhej, musia byť obidve. Obidve slúžia k tomu, aby privádzali svet k Bohu. Na otázku k čomu slúžia modlitbové skupiny, odpovedal: „Aby privádzali duše k Pánovi, aby uvádzali do spoločnej modlitby , aby sa modlili s Ježišom. Túžim, aby modlitbové skupiny boli základom kresťanského života v rodine a v spoločnosti, aby ich spájalo spoločné dielo, najmä v podriadení sa a v poslušnosti svätej Cirkvi, v zmysle nášho františkánskeho ducha.

Modlitba teda nie je konečným cieľom
Modlitba nás musí transformovať. Musí z nás urobiť svedkov evanjelia v rodine a vo svete, prameň radosti, dobra, lásky a pokoja.

Páter Pio hovorieval: „Ak ste mojimi synmi, večer sa modlite spoločne, vo vašich rodinách. Modlite sa ruženec k Panne Márii.“

Poznať pátra Pia znamená poznať lásku, ktorú má Boh pre človeka a ktorú človek môže mať pre Boha. To znamená naučiť sa „byť“ a nie „robiť“ sa kresťanmi. Pochopiť, že modlitba musí privádzať k láske a bez modlitby to nie je možné, lebo sám Ježiš hovorí: „Bezo mňa nemôžete nič urobiť!“ Iba keď sme v spojení s ním, naša činnosť bude účinná.

Modlitba vyžaruje lásku[upraviť]
Jedného dňa jedna duchovná dcéra pátra Pia z Pietralciny mala v polospánku videnie. Zdalo sa jej, že vidí otvorené nebo a v ňom kňaza, bohato odetého v svätých rúchach.

V kňazovi spoznala tvár pátra Pia, ktorá žiarila ako slnko a všetkými smermi z nej vychádzali tisícky lúčov. Tieto pozostávali z množstva malých bielych a červených ruží.

Spýtala sa teda pátra Pia na význam videnia a počula odpoveď: „Lúče z ruží sú modlitbové skupiny, ktoré sa šíria v celom svete. Biele ruže predstavujú duše, ktoré sa snažia žiť v milosti, v Božej láske, v bratskej láske. Červené ruže predstavujú duše, čo s radosťou nesú kríž utrpenia a v spojení s Ježišom a so mnou, spolupracujú na obrátení hriešnikov a na spáse duší.“

Toto chce páter Pio od každého z nás. Musíme sa stať ružami, bielymi, alebo červenými, ale ružami. Páter Pio je s nami a nenechá nás samotných. Nemôže však odpovedať za nás. On už urobil svoju čiastku, teraz je na nás, aby sme urobili našu.

sk.wikibooks.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

velasquez
   30. 8. 2016, 00:06 avatar
Súhlasí lea_pragmaticka1


6.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   30. 8. 2016, 10:37 avatar
Nerozumiem...ako sa mohol pio modliť k Márii a zároveň k Bohu.


7.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 8. 2016, 10:53 avatar
multitasking  
Myslim, ze katolici si to vysvetluju tak, ze sa cez Mariu modlil k Bohu..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:59,  Predstieraš, že si vedec a tváriš sa, že tomu nerozumieš...:-)
dnes, 04:57,  Táraš rozprávky starej matere.
dnes, 04:56,  Nemajú ducha pomazania od neexistujúceho boha.
dnes, 04:56,  A vedec bol kto? Lót? Či jeho dcéry? Súložili vedecky?
dnes, 04:55,  Menštruácia je pre teba svätá!
dnes, 04:54,  Biblia nehovorí pravdu.
dnes, 04:53,  Inými slovami, teba jednoducho odpudzuje pravda...:-)
dnes, 04:52,  Vždy existovali vedci na svete. Od Tubal-kaina (1. Mo. 4:17-22) až po ich nespočetnosť dnes...
dnes, 04:46,  Tak ho vycvičili, aby kopíroval biblické vety.
dnes, 04:46,  Nič nechcel tým povedať.
dnes, 04:45,  Kniha Leviticus ma zasa odpudzovala detailami, týkajúcimi sa menštruácie (Lv 15, 19-33), o...
dnes, 04:39,  Za ohavné som považoval, že keď sa Chívijci dali kvôli Izraelcom obrezať, „na tretí...
dnes, 04:35,  Červenal som sa však, keď som čítal ako sa Lótove dcéry vyspali so svojim otcom, ktorý...
dnes, 04:32,  Náboženstvo samotné, samotná viera v dogmy, nemá na správanie drvivej väčšiny ľudí,...
dnes, 04:05,  “Toto hovorí Jehova vojsk: ‚V tých dňoch sa desať mužov zo všetkých jazykov národov+...
dnes, 03:41,  Najlepšie je opýtať sa spolužiakov, ako to oni riešia. Alebo poradiť sa s konzultantom,...
dnes, 02:45,  uz si dokrákal ? *21
dnes, 02:21,  A znova mimo. Máš dojem, že sa snažím o nejakú revolúciu? Nie.. ja tú revolúciu žijem...
dnes, 02:15,  ty si potykaš s odporom pretoze si blbec a fejkovy revolucionár *21
dnes, 01:56,  Topíš sa vo vlastných zvratkoch. Ja som tento spôsob myslenia zavrhol. A to je to, čo sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 548 bytes in 0,398 seconds)