Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Mnoho Slovákov ukázalo svoju hlúposť

29
reakcií
3664
prečítaní
Tému 9. júna 2009, 08:08 založil Arabeska.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Arabeska žena
   9. 6. 2009, 08:08 avatar
Nevraživosť Slovákov voči Maďarom je kapitola sama o sebe. V nedeľu sa však opäť ukázalo akí dokážu byť ľudia tak povediac ,,neľudskí." Nemám rada reality show, televízne projekty s gigantickou reklamou, jednoducho je to pre mňa nepozerateľný program. Tak prečo som zapla Slovensko má talent ??? Asi preto, aby som videla, ako sa sa slovenský národ smeje 16ročnému maďarskému chlapcovi na jeho recitácií slovenskej básne...

Ešte len otvoril ústa, už bola Adela v absolútnom kŕči. Zámerne sa ho vypytovali rôzne otázky, len aby sa mohol prejaviť ako málo a podivne rozpráva po slovensky. Chlapec vyzeral ako keby ničomu nechápal. Ako sa ukázalo, so svojou znalosťou slovenčiny skutočne nerozumel veľa veciam. Všetci očakávali prednes a v danej chvíli o5 hurónsky smiech. Pritom on sa ako Maďar, hovoriaci minimálne po slovensky, naučil ťažkú slovenskú báseň, oduševnele ju odrecitoval a na záver, i keď sa všetci smiali, že až plakali, len sa skromne usmial a pekne poďakoval.

V pondelok sa v Novom čase na titulke objavilo, ako Paľa Haberu rozplakalo 15ročné spievajúce dievča z detského domova. Všetci plakali, všetci o nej hovorili ako o obrovskom talente, pritom to bol priemerný spev. Zalomcovali len pocity...

Mňa mladé rómske dievča nerozplakalo. Rozplakal ma maďarský chlapec, ktorý prišiel Slovákom ukázať, že niečo dokáže, vložil sa do toho a oni ho vysmiali. Asi ani nechápal, prečo sa smiali. Ak aj, postavil sa k tomu statočne a dorecitoval báseň až do konca.

Všetci sa smiali, len ja som plakala, lebo sa ukázalo, akí sú mnohí ľudia hlúpi, keď človeka odsúdia len preto, že je Maďar...

ceknito.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Lucia Kalinčíková


6.
označiť príspevok

Kaies muž
   9. 6. 2009, 09:39 avatar
Tiež nesledujem reality šou a zriedka sledujem aj televíziu. Ak by naši nemali televízor v kuchyni, možno by som o mnohých programoch ani nevedel, pretože nesledujem ani bulvárnu tlač...
Ale mnoho z tých prvých vydaní Slovensko má talent som videl. Aj toho Istvána... A vôbec som sa na to nepozeral, ako Ty, Arabeska. Čítam Tvoj príspevok a premýšľam, čím to je. To rómske dievča podľa mňa spievalo veľmi dobre, nepovedal by som, že priemerne (som hudobník) a István veľmi dobre recitoval. Ak by recitoval po maďarsky, bola by to "len" výborná recitácia. Áno, naučil sa ťažkú slovenskú báseň, ale podľa mňa sám tušil, že jeho výslovnosť bude Slovákov rozosmievať. Tak ako ja so svojou chabou znalosťou maďarčiny viem naspamäť niekoľko maďarských vtipov a textov piesní a svojich maďarských priateľov tým občas rozosmejem. Ak by to u Istvána nebolo spojené s kvalitným a oduševneným prednesom, nebolo by to až také smiešne.
Mne bol István sympatický. Sám priznal, že má malú slovnú zásobu a málo po slovensky rozumie. On na sebe musel pracovať aj v tom smere, aby báseň pochopil. Lebo inak by ju tak nedokázal zarecitovať (nevedel by, kde dať dôraz a pod.). A to, že ho smiech nezmiatol a báseň dorecitoval, bolo podľa jeho profesionalitou (on je už skúsený recitátor, má niekoľko víťazstiev na maďarských recitačných súťažiach).
Mne sa zdá, že ho vidíš ako chudáčika a hlupáčika. On však nie je ani jedno, ani druhé (aj keď vie slabo po slovensky). Myslím si tiež, že ho ten smiech až tak neprekvapil. A to, že sa ľudia smiali, nevidím ako zlomyseľnosť. Stotožnil som sa s porotou - Kraus mu povedal, že tu je viac komikom, ako recitátorom (aj keď jeho recitačné majstrovstvo je dôležitou súčasťou jeho úspechu ako komika) a Habera povedal niečo v tom zmysle, že je svetlou stránkou slovensko-maďarských vzťahov. A jeho úspech v ďalších kolách podľa mňa hovoril za všetko (kdesi sa písalo, že ľudia to politikom robia náročky a je hlúpe hovoriť o národnostnej nenávisti, že slováci maďarov milujú - je to síce prehnané, ale predsa...).
Veľa so o tom hovorilo a vypočul som si mnoho názorov a všimol som si, že aj ľuďom, ktorí nemajú Maďarov veľmi radi, k Istvánovi cítia sympatie a neprehliadli, že veľmi dobre recituje. Preto ma tvoj názor veľmi prekvapil.
Neuraz sa, prosím Ťa, vážim si každý názor, aj ten Tvoj a som ním obohatený - nevedel som, že sa na to dá pozerať aj takto. Myslím si však, že nemáš pravdu.
Okolo nás sa deje veľa zlých vecí, je veľa prejavov ľudskej hlúposti a národnostnej nenávisti (z oboch strán), nad ktorými sa dá zosmutnieť i plakať. Ale István podľa mňa nie je ten prípad, skôr naopak...
Súhlasí dorota, Petrana, nrbatas


9.
označiť príspevok

Arabeska žena
   9. 6. 2009, 11:50 avatar
nie som autorkou článku - všimni si na spodku, ale súhlasím s vyjadreniami  


11.
označiť príspevok

Kaies muž
   9. 6. 2009, 13:15 avatar
Pardon, Arabeska, bol som v tom, že je to Tvoje vlastné meno... Píšeš, že súhlasíš s vyjadreniami - uvedenými v tom článku? Videla si ten program? Pred chvíľou som našiel som to prvé Istvánove vystúpenie (na YOUTUBE) a naozaj sa na začiatku Habera a Banášová z neho smiali... Podľa mňa im bol na posmech - ale myslím si, že len dovtedy, kým ho nezistili, že naozaj vie recitovať. Skutočne si myslím, že toto nie je príklad zlých vzťahov alebo ľudskej hlúposti...
Súhlasí Petrana, nrbatas


12.
označiť príspevok

A-čko muž
   9. 6. 2009, 13:21 avatar
Kaies jediné, čo z toho vyplynulo, je poznanie o tom, že nič na čom sa človek v svojej hluposti dokáže zasmiat ,nie je speňažiteľné..


10.
označiť príspevok

A-čko muž
   9. 6. 2009, 12:55 avatar
Keď už tak ,tak skôr ukazal hluposť ten recitator ,alebo komediant ..ja by som sa nesiel prezentovat do madarska na su´taz skomolenou maďarčinou-akurat by som riskoval, že dostanem cez papulu a slovaci sa na tom smiali -co je ubohe ???
Súhlasí hi hu ha


2.
označiť príspevok

sára žena
   9. 6. 2009, 08:14 avatar
Arabeska Adela bola v aboslútnom kŕči v programe menom reality show a nemôžeš tomu rozumieť, pretože je to prispôsobená zábavka pre pŕiemerných občanov Slovenskej republiky,nabudúce sa uvolni a zasmej sa.Ja už televízne projekty tohto druhu nepozerám


3.
označiť príspevok

Arabeska žena
   9. 6. 2009, 08:31 avatar
jediné reality show, ktoré sa oplatilo pozerať, boli Mojsejovci - odvtedy ma programy tohoto žánru nezaujímajú  


4.
označiť príspevok

sára žena
   9. 6. 2009, 08:58 avatar
Mojsejovci? 
posaď vedľa seba slečnu Adelu s pani Mojsejovou a polož im na stol rovnakú otázku
jedna odpoveď bude prosto abstraktná a druhá čisto konkrétna 


5.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   9. 6. 2009, 09:32 avatar
Arabeska, pekný deň Ti prajem.
Zaujala ma Tebou založená téma. Ešte viac Tvoje vyjadrenie“ som videla, ako sa slovenský národ smeje 16ročnému maďarskému chlapcovi na jeho recitácií slovenskej básne...“
Slovensko hľadá talenty, to je ale o tom, aby sa slovenčina neznehodnocovala .Maďarský chlapec mal možnosť si vybrať Maďarsku básničku. To by sa nevystavoval tomu, že sa nebude vedieť správne po Slovensky vyjadrovať. To je predsa dané na Slovensku. Nie je ale dané, aby sa slovenčina na Slovensku na súťaži Slovensko má talent, sa maďarsky hovoriaci chlapec prednášal slovenskú básničku tak, aby slovenčina bola zneuctená. Mál prednášať maďarskú básničku.


7.
označiť príspevok

Kaies muž
   9. 6. 2009, 09:58 avatar
On sa spýtal, či môže recitovať po maďarsky, ale bolo mu povedané, že nie (Kraus: "Soutěž se jmenuje Slovensko má talent". Bol na to pripravený, recitoval po slovensky.
Asi netušil, že to bude až také smiešne a už vôbec nie, že bude mať taký úspech. Bol s tým vyrovnaný a vedel, čo robí - o čom svedčí aj to, že v tom pokračoval aj po skončení súťaže a pokračuje doteraz. V maďarských kruhoch je recitátorom, v slovenských komikom. (Byť komikom neznamená stratiť vážnosť ako človek. Byť komik je umenie, ako iné, niekedy možno väčšie)
Ako Slovák nemám pocit, že by tým bola slovenčina zneuctená a nemyslím si, že utrpela Istvánova dôstojnosť. Ak by recitoval po maďarsky, možno by sa prejavilo to, o čom píše Arabeska. Takto to však bolo sympatické a k Istvánovi podľa mňa väčšina ľudí (aj keď sa smiali), cítili symatie, nie ľútosť a už vôbec nie nenávisť.


8.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   9. 6. 2009, 10:10 avatar
Nevidela som tento program. Verím Ti, že to bolo tak, ako píšeš. To ale znamená, že István je talent a obstal aj ako komik ,aj ako recitátor. Je dobre počuť, že na Slovensku máme tak nadaných mladých ľudí. István je jeden z nich.
Súhlasí Kaies


13.
označiť príspevok

kryo123 muž
   9. 6. 2009, 13:47 avatar
link je nefunkcny, moze pls negdo sem hodit te clip s tym chlapcom? dik


16.
označiť príspevok

Kaies muž
   10. 6. 2009, 08:27 avatar
Súhlasí Mojka


17.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 6. 2009, 09:14 avatar
suppper - žiadný výsmech, ozajstný talent ! Ten kto rozumie maďasky, musí sa šúlať smiechom, ako ja    


18.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   10. 6. 2009, 09:36 avatar
Pekný deň Ti prajem Mojka.
Viem po maďarsky. Nie je mi do smiechu. Mám rada všetkých ľudí. Ale mne sa nepáči veľa veci, z čoho ty sa smeješ. Napríklad , had a hrad, je veľký rozdiel. Podľa mňa je to provokácia a nie umenie. Iba nechápem, prečo........?
Súhlasí Arabeska


19.
označiť príspevok

sára žena
   10. 6. 2009, 09:42 avatar
ahoj zuzana,ber toho mládenca svojským spôsobom,ako živý Bugárov Most 


20.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   10. 6. 2009, 09:53 avatar
ahoj sára, rozumiem Ti. Máš pravdu.


21.
označiť príspevok

sára žena
   10. 6. 2009, 09:54 avatar
neuveriteľné jéjda niekto mi tu aj rozumie 


22.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   10. 6. 2009, 09:59 avatar
vidíš to, komunikácia urobí svoje čaro. Ľudia si začnú rozumieť


23.
označiť príspevok

sára žena
   10. 6. 2009, 10:03 avatar
aj ja si to myslím,veď keď si priateľsky rozumieme napr.na Gréckych ostrovoch a cítime sa tam ešte aj fajn,prečo si tú pohodu nezaviať aj na Slovensko
Súhlasí cingelova zuzana


25.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 6. 2009, 12:16 avatar
čistému je všetko čisté   Niekde som to čítala...
_______
Aj tebe Zuzana, pekný deň


14.
označiť príspevok

hi hu ha muž
   9. 6. 2009, 14:16 avatar
čítam tu o zneuctení slovenčiny, madarského chlapca... v prvom rade, keby mu vadilo že sa diváci smejú, odstúpi zo súťaže.
v druhom rade, keby týmto ˝štýlom˝ recitoval slovák diváci by sa smiali tak isto. o znevažovaní čoho, alebo čoho by sa potom písalo?
...kraus síce povedal že je to slovensko hladá... ale pokial si dobre pamätám, spievalo sa aj v angličtine. prečo sa voči tomu neohradil a nerecitoval v prvom kole madarsky? asi preto, lebo mu bolo jasné že by v tu ranu skončil...


15.
označiť príspevok

Petrana žena
   9. 6. 2009, 14:57 avatar
Toto je veľmi dobrý postreh, Hi hu ha! Áno, je to tak, ako vravíš, v angličtine, češtine, taliančine... sa môže aj v Slovensko hľadá superstar, takže v tomto zmysle išlo možno o šovinizmus, ale nakoniec všetko dobre dopadlo, a koniec dobrý, všetko dobré. Slovensko v relácii Slovensko má talent objavilo Ištvána, a on prišiel na to, že ako komik - oduševnený recitátor sa lepšie presadí ako iba oduševnený recitáror. Ale ja som si všimla iné...Že istý druh tvorby tkzv. národovcov, ktorá burcuje do zbrane, je už dnešným mladým ľuďom na smiech. A to je dobre! Do popredia sa dostáva človek, so svojimi ľudskými kvalitami, bez ohľadu na národnosť, a to je ešte lepšie!
Súhlasí hi hu ha


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 6. 2009, 10:42 avatar
Myslím, že ten chlapec vie, čo robí, a robí to geniálne
Napriek tomu, tragikomika jeho hlavne prvého vystúpenia na mňa pôsobí rozporuplne...
Súhlasí Mojka


26.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 6. 2009, 12:20 avatar
geniálne  
_______
bóžinku, na čo všetko ten venček nemyslí, aj mne by sa taký zišiel ( monológ   )


27.
označiť príspevok

postoy-lea
   11. 6. 2009, 13:57 avatar
Je to ubohe zabavat sa na niecom na takom. Zosmiesnovat sa nema.
Súhlasí Arabeska


28.
označiť príspevok

hi hu ha muž
   12. 6. 2009, 17:53 avatar
zosmiešnovat? teraz o čom točíš? tak že podla teba aj na chaplinovi sa nemáme smiať, ale plakať?


29.
označiť príspevok

KAJKO88 muž
   14. 6. 2009, 03:44 avatar
vola sa to tu, ze mnoho slovakov ukazalo svoju hlupost,
tak ukazte, ze ste mudry a kliknite sem: egzem.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

hi hu ha muž
   15. 6. 2009, 08:12 avatar
to je ten spamový server? strč si ho niekam, dobre? 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:21,  Jojo, si v riti keď si sa spolčil so Satanom SKAJOU ;)
dnes, 15:19,  Kaso, su ludia, ktorym uz ani Panboh nepomoze. :-))))
dnes, 15:17,  Jó, JÁ taky podnikám když se mi chce ;) Například vloni se mi vúbec nechtělo ;)
dnes, 15:17,  Bijoux, otázka /otázky/: prečo tak nenávidíš afroameričanov? spravili ti niečo? ... nie...
dnes, 15:15,  (10) Ondrej61, pouvažuj, či si vôbec schopný a ochotný začať aspoň akomak chápať...
dnes, 15:13,  Lebo mal si poslať SKAJU do prdele a urobil si NIČ ;)
dnes, 15:11,  To znamená, že nie si dobrý človek ;)
dnes, 15:07,  Ľudia, ktorí neurobia nič, nie sú dobrí. :) Dobrí ľudia vždy niečo robia.
dnes, 15:04,  Tomu sa hovori evolucia. Prirodzeny vyber. ;-)))))))
dnes, 15:04,  Že niekto hore, teda Satan, ťa má rád ;)
dnes, 15:03,  Zlo vyhraje keď dobrí ľudia neurobia NIČ ;)
dnes, 15:02,  Osvietený ma nadhľad nad takýmy ako ty.....starý sudruh, čo furt snivaš o krajších...
dnes, 15:02,  57. čo zase nemozeš prezit? *21
dnes, 15:02,  (75) 0svietený, ale dúfam, že mieriš a triafaš zásadne pod pás...
dnes, 15:02,  Zabijem sa? :-))))))))))))
dnes, 15:02,  úlohy sú rozdelené. Ty posielaš do prdele, ja nie :)
dnes, 15:01,  Skus si trochu zaprogramovat. Mozno sa ti zdvihne....nalada. ;-))))))))
dnes, 15:00,  Vďaka takým ako ty si namýšľa, že je terno ;) Mal by si ju poslať do prdele ;)
dnes, 15:00,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107419213_920383688438272_8437391104487166748_n.jpg...
dnes, 15:00,  To je v poriadku, ja si zaslúžim :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 442 bytes in 0,386 seconds)