Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Mini zoznam majetku prezidenta krajiny kde sa zajtrajšku hovorí včera

27
reakcií
356
prečítaní
Tému 17. októbra 2019, 00:37 založil Osvietený.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 06. 2019
5
01. 08. 2010
35
 
 


1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 00:37 avatar


2.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   17. 10. 2019, 00:40 avatar
Číra závisť. A samozrejme, že to je hoax.  


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 01:23 avatar
Samozrejme všetko je to vymyslené ako u Janukoviča .

plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ruské media písali že to čo píšu o súdruhovi Janukovičovi zapadne štavave media su tri koše lží    

Vraj janukovič je uplný chudák

No a ked to prasklo zostalo ticho               


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 01:26 avatar
Ale to že ceruše sú miliardárky ani vocca netají to len on je chudáčisko proletár    

Odhalili majetky Putinových dcér: Miliardy, luxus a moc! Toto je nové feudálne impérium v Rusku

šetci im môžu závidieť. Mária a Katerina sú dve Putinove dcéry s miliardovými majetkami. Investigatívni novinári agentúry Reuters sa pozreli na majetok Putinovej rodiny a odhalenia sú ohromujúce.

Milionárky, ktoré sa vedeli narodiť. Za vlády Vladimira Putina sa niektorým ľuďom veľmi darí. Konkrétne jeho rodine a blízkym spolupracovníkom. Ruský vladár iba za rok 2014 priznal majetok v hodnote 120 tisíc dolárov a dva apartmány s jedným autom, píše Reuters. Aj keď si Putin dobre stráži súkromie, investigatívcom sa podarilo nazrieť pod pokrývku a poodhaliť majetky, ktorými Putinov rodinný klan disponuje.

Putinovým dcéram sa darí

Putin s exmanželkou Ľudmilou majú dve dcéry - Katerinu a Máriu. Ruský prezident sa s manželkou rozviedol minulý rok. No dcéram sa napriek problémom vo vzťahu rodičov darí veľmi dobre. Katerina Putinová (29), resp. Tichonová po tom, čo si zmenila priezvisko, je mladšia Putinova dcéra. Podľa agentúry sa Katerina vydala za Kirilla Šamalova (33), syna dlhoročného kamaráta Vladimira Putina Nikolaja Šamalova, ktorý bol akcionárom Banky Ruska. Tú označovali americkí predstavitelia za osobnú banku ruskej elity.

Katerina a Kirill majú spolu majetok v hodnote 2 miliárd dolárov, píše Reuters, ktorým tieto zistenia vypočítali analytici. Majetok nadobudli manželia práve vďaka podielom v energetických firmách. K tým sa dostali, ako inak, pomocou kontaktom s Putinom. Pár vlastní aj vilu na pobreží Francúzska. Jej hodnotu odhadujú odborníci na 3,7 milióna dolárov. Aj túto nehnuteľnosť mal získať Kirill od Gennadyho Timčenka, ktorý pozná Putina od deväťdesiatych rokov.
Katerina narába s miliardami dolárov

Katerina sa pritom zaoberá verejne financovanými projektami na Moskovskej štátnej univerzite. Na škole podpisovala miliónové zmluvy od štátnych firiem. Peniaze potom prešli pod projekty, ktoré sama spravuje.

Pod jej rukami je tiež 1,7 miliardy dolárov, ktoré investuje do vlastného kampusu. Sama zamestnáva piatich poradcov, z toho dvoch bývalých KGB-ákov, ktorí ju poznali ešte ako batoľa. Obidvaja tiež slúžili s Putinom vo východnom Nemecku v tajnej službe.

Staršia dcéra Mária je tiež spojená so štátnou univerzitou v Moskve. Vyštudovala medicínu a podľa verejne dostupných informácii kariéru buduje v obore endokrinológia. Reuters sa pokúšala k ich zisteniam dotyčných aj osloviť, ale všetci - Katerina, Kirill aj Mária - odmietli tieto záležitosti komentovať. Kirill nechcel prezradiť ani to, odkiaľ majú vilu v Biarritze, na slnečnom pobreží Francúzska.

Kto sú títo ľudia?

Katerina a Kirill sa podobajú na čínskych potomkov komunistických pohlavárov, ktorí si užívajú neskutočné výhody svojich vďaka rodičom. Oľga Kryštanovská pre Reuters povedala, že v Rusku vzniká nová aristokracia. "Veľa ľudí v spoločnosti sa pýta, kto sú a odkiaľ prišli," povedala pre Reuters. Práve toto je spoločný znak Putinových dcér.

Okrem iných sa v Putinovom okruhu veľmi dobre darí Borisovi Kovalčukovi, synovi najväčšieho akcionára Ruskej banky, Glebovi Frankovi, synovi bývalého ministra Sergeja Franka, Igorovi Rotenbergovi, synovi miliardára Arkadia Rotenberga, bývalého Putinovho partnera v džude či Sergejovi Ivanovi, synovi šéfa kremeľského odboru Sergeja Ivanova seniora.
Nový feudálny systém

Opozičný líder Alexej Navaľnyj tento systém nazýva neofeudalizmom. "V dnešnom Rusku je bežné, že na najvyšších postoch sú ľudia, ktorí ešte nemajú ani 30 rokov. To je horšie ako dynastia. Deti okrem zdedenia vysokých postov si ešte aj vyberajú, koho na lukratívne posty nominujú. Hrozí nebezpečenstvo, že všetko bohatstvo v krajine bude onedlho kontrolovať päť či sedem rodín," povedal opozičník Reuters.

Agentúra sa chcela spýtať Kremľa na tieto skutočnosti okolo Kateriny, no hovorca Putina Dimitri Peškov odmietol špecifikovať detaily o jej živote. Prominentná dcéra dokonca súťažila v akrobatickom rock´n rollovom tanci. V roku 2013 na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku skončila piata. Dodnes predsedá dvom inštitúciám, ktoré organizujú tieto tance v Rusku.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 01:29 avatar
To je pech keď si proletar a predáš hodinky za Hodinky se zárukou na Putinovo jméno se prodaly za 27 milionů

    

Za více než milion eur (asi 27,5 milionu korun) se podařilo vydražit švýcarské hodinky, které mají záruční list vystavený na jméno ruského prezidenta Vladimira Putina. Kdo je jejich novým majitelem, zůstává v tajnosti, uvedla ruská redakce BBC s odvoláním na monackou aukční síň.

Podle aukční síně se luxusní strojek prodal hned v první den dražby a kupec za něj zaplatil 1,054 milionu eur. „Hodinky byly prodány, ale nemůžeme odhalit jméno nového majitele kvůli důvěrnosti této informace,“ uvedla aukční síň.

Kreml se již dříve distancoval od nabídky aukčního domu nabízejícího v dražbě strojek Patek Philippe coby skvost ze sbírky ruského prezidenta. „Je to výmysl,“ prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov minulý měsíc.

Společnost Monaco Legends, která aukci Antiquorum pořádala, uvedla, že dotyčné hodinky původně zakoupila „velmi významná osoba jako dárek člověku jménem Vladimir Vladimirovič Putin“. Dodala, že v záručním listu Patek Philippe „bývá v 99,9 procentech případů“ uvedeno jméno zákazníka a pouze v naprosto výjimečných případech může být doklad vystaven na jiné jméno.
Putin nosí hodinky za násobky prezidentských platů

Platinové hodinky Patek Philippe 5208P Triple Complication, které si lze pořídit jen na zakázku a jejichž cena se odhaduje na milion dolarů, byly podle certifikátu prodány v londýnské prodejně Watches of Switzerland.

Specializovaný server Hodinkee, který jako první na nabídku upozornil, připomněl, že ruský prezident se již ukázal s hodinkami, jejichž cena vysoko převyšuje oficiální roční příjem hlavy státu. Například při podpisu smlouvy o anexi Krymu měl na zápěstí Blancpain Aqualung, odpovídající příjmům za celé šestileté období v čele státu.

Putinovy hodinky se několikrát dostaly do popředí pozornosti médií. V roce 2005 novináři zjistili, že prezidentovy hodinky stojí stejně jako roční plat hlavy státu. V srpnu 2009 nejprve obdaroval svými hodinkami syna sibiřského pastevce, aby v září při návštěvě továrny v Tule si o stejné hodinky řekl místní zámečník – a Putinovi nezbylo, než je stáhnout ze zápěstí. Na jaře prezident obdaroval hodinkami – zřejmě nikoliv vlastními – svého bývalého nadřízeného v sovětské rozvědce, který slavil 90. narozeniny.

www.blesk.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 01:32 avatar
Putinov svet: O čom sa miliardárom ani nesníva

Ruský prezident Vladimir Putin je možno najbohatším človekom na svete. Jeho kritici tvrdia, že má miliardové majetky. Ich informácie sa doteraz nepotvrdili, ale miliardy ku šťastiu ani nepotrebuje. Ako prezident najrozľahlejšej krajiny má k dispozícii luxusné paláce, jachty a lietadlá, ktoré mu závidí nejeden miliardár.

V roku 2012, kedy sa v Rusku konali prezidentské voľby, V. Putin priznal skromný majetok. Podľa ruskej Ústrednej volebnej komisie vlastnil byt v Petrohrade a v Moskve, parkovacie miesto vo verejnej garáži, 15-árový pozemok v okolí Moskvy a hotovosť v banke viac ako 134-tisíc eur.

Nielen majetok, ale ani oficiálne príjmy úradujúceho ruského prezidenta ho oficiálne neradia k miliardárom. Podľa britského denníka Daily Mail odvolávajúceho sa na oficiálne stránky Kremľa Putin v roku 2012 zarobil 132-tisíc eur (5,7 milióna rubľov). Na porovnanie, ročný plat slovenského prezidenta spolu s paušálnymi náhradami je 110-tisíc eur. Americký prezident Barrack Obama v roku 2012 zarobil v prepočte takmer 300-tisíc eur.

Podľa britského Úradu pre investigatívnu žurnalistiku si však V. Putin užíva väčší súkromný majetok, než priznáva. Na verejnosti ho málokedy vídať bez luxusných hodiniek. K najdrahším kúskom v jeho zbierke patria hodinky značky Patek Philippe, ktorých cena je vyše 58-tisíc eur.

Spolu s modelmi značiek Breguet Marine alebo Blancpain, s ktorými ho zachytili fotoreportéri, je Putinova zbierka hodiniek odhadovaná na 133-tisíc eur, čo je jeho celoročný oficiálny plat. To vyvoláva otázky o jeho skutočnom majetku.

Podľa politického komentátora a Putinovho kritika Stanislava Belkovského má Putinov majetok hodnotu 60 až 70 miliárd dolárov. Na porovnanie, aktuálna hodnota majetku zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa je podľa magazínu Forbes 72 miliárd dolárov.

S. Belkovský tvrdí, že ruský prezident má vlastnícke podiely v troch hlavných plynárenských a ropných spoločnostiach – 4,5-percentný podiel v Gazprome, 37-percentný podiel v ropnej spoločnosti Surgutneftegas a 75-percentný podiel v spoločnosti Gunvor.

Dôveryhodnosť tvrdení aj pohnútky S. Belkovského sú otázne, no k špekuláciám o Putinovom majetku prispeli aj informácie o honosnom paláci za miliardu dolárov v blízkosti letoviska Soči, ktorý si podľa ruského obchodníka Sergeja Kolesnikova dal postaviť V. Putin.

Na ruskej obdobe Wikileaks sa neskôr objavili fotografie, na ktorých je zachytený luxusný palác. Prezidentov hovorca poprel, že by sa palác staval pre V. Putina, no S. Kolesnikov, ktorý tvrdí, že bol zainteresovaný pri výstavbe, americkému denníku Washington Post potvrdil, že je to Putinovo nové sídlo.

Podľa moskovského korešpondenta britského denníka The Telegraph Andrewa Osborna palác je postavený na 74 hektárovom pozemku v chránenom území. Jeho súčasťou je vlastné kasíno, koncertný amfiteáter, tri heliporty, telocvičňa aj bazén. Podľa S. Kolesnikova stavbu financovali ruskí oligarchovia a „peniaze pochádzajú z korupcie, úplatkov a krádeží“.

Komentátor pracujúci pre agentúru Bloomberg Leonid Bershidsky sa domnieva, že V. Putin ako ruský prezident nepotrebuje obrovský osobný majetok.

Jeden z Putinových kritikov Boris Nemtsov, na ktorého sa L. Bershidský odvoláva, zverejnil pred dvomi rokmi správu, podla ktorej má V. Putin ako prezident k dispozícii 20 palácov a rezidencií, 4 jachty, 43 lietadiel, 15 helikoptér. Jeho funkčné obdobie skončí v roku 2018 kedy bude mať 65 rokov a potom sa podľa ústavy môže stať opäť prezidentom na 6 rokov.

www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 10:35 avatar
Dezinformátor píše - Putin je MOŽNO najbohatším človekom na svete


12.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 11:24 avatar
Nie možno ale na tuty si dement


16.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 11:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 01:43 avatar


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 10. 2019, 01:43 avatar


9.
označiť príspevok

hush:ed muž
   17. 10. 2019, 01:48 avatar
Netreba mu to závidieť. Ani veriť nafúknutým bulvárnym žvástom. Tie analytické odhady môžeme kľudne seknúť o jednu cifru a dostaneme sa niekde k realite. Stále veľa, ale ... je to prezident najväčšieho štátu sveta. S obrovskou zodpovednosťou. Málokto dokáže toľké roky stáť na čele takej krajiny, s toľkými rôznorodými problémami a politicko-mocenským zápasom. Navyše krajiny, ktorá je v hľadáčiku celého sveta, a z ktorej by si nejedna veľmoc rada odkrojila. Musíme uznať, že takýto človek nebude poberať mzdu a výhody robotníka z VW alebo prezidenta maličkého päťmiliónového národa, a že bude pri cestách po krajine, ktorá sa rozkladá na dvoch svetadieloch, spávať a prijímať návštevy v hoteloch. To len na margo. Pozná ho celý svet. Niekoľkokrát sa pokúšali na ňom o atentát, pred pár rokmi jeho zdravotné problémy pripisovali otráveniu. Ten človek žije svojim poslaním, ktorému dal celý život, žije problémami svojho národa, nad ním nie je nikto, nemá sa na koho vyhovoriť, nemá na koho hundrať a nadávať, nikto zaňho jeho povinnosti nespraví.Niektorým jeho moc imponuje, ja by som ale nechcel byť v jeho koži a mať jeho starosti ani za všetko bohatstvo sveta.


28.
označiť príspevok

the X žena
   17. 10. 2019, 18:22 avatar
nikto byvaléme kgb agentovi a vrahovi nezávidi. skor lutujeme zbedačeny rusky národ. keby mali byt politici odmenovani podla zivotnej úrovne ich občanov, nemal by nárok ani na slanú vodu. o korupcii, rodinkárstve, cenzúre , odstranovaní kritikov , jeho posadnutostou mocou ani nepíšem.


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 10:29 avatar
Dezinformátor osvetielkovaný zabáva hoaxami
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 10. 2019, 11:04 avatar
na dobrú tému len zabľačíš šarkaňu, čo iné ti ostáva?    
Súhlasí Osvietený


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 11:24 avatar
truľo miluje hoaxy
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 11:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 11:32 avatar
Trol SSfoton má zasa smenu


19.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 11:39 avatar
Trol SSfoton fachčí ale aspoň je sranda


22.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 11:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 11:44 avatar
TRoll SSfoton spomína pravdu, taK TO BOL KAMEňáK
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 12:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 12:26 avatar
SSfoton lži muž


26.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   17. 10. 2019, 12:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 10. 2019, 12:45 avatar
Chorý paranoik má v hlave Putina


20.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 10. 2019, 11:38 avatar
(1,3-8) Osvietený,
ako vidím a čítam Tebou s pôžitkom prevzaté výplody zmrzačených antirtuských a antislovanských mozgov pôsobiacich kdekoľvek vo svete, nemôžem sa ubrániť údivu, až ako hlboko môže klesnúť intelekt, morálka a vierohodnosť Tebe podobných ľudí...
Takáto je objektivita a vierohodnosť tejto ľudskej žumpy, do ktorej už dávno patríš:
"Ruský prezident Vladimir Putin je MOŽNO najbohatším človekom na svete. Jeho kritici tvrdia, že MÁ MILIARDOVÉ MAJETKY. Ich informácie sa doteraz NEPOTVRDILI, ale miliardy ku šťastiu ani nepotrebuje. Ako prezident najrozľahlejšej krajiny má k dispozícii luxusné paláce, jachty a lietadlá, ktoré mu ZÁVIDÍ nejeden miliardár."...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:43,  gabčooo, fakt pomoooc, to som sa ako nasmiala, toto mi vždy daj, keď mi bude smutno clivo,...
dnes, 16:42,  Hladné oči je pekná. A ja mám aké oči, čo? Asi si večer pustím Hriešny tanec a budem...
dnes, 16:40,  Pýtal si sa ako viem, že ich je dosť ;) Tak tento predmet na vysokej škole ti to vysvetlí ;)
dnes, 16:40,  Milaan. Boli ste včera s gabčom na pivko, že? Aj ste si štrgli na zdravíčko? :D Sme vás so...
dnes, 16:39,  Už som aj pohár vyliala, všetky náčrtníky mokré, ponožky, no šeckooo. . .oceánia,...
dnes, 16:38,  Na to sa nepýtam :)
dnes, 16:38,  Ja sa tak smejem, že nevládzem........... *13*39*38*21 Milanko, vidíš to? Smejes sa so mnou,...
dnes, 16:34,  To je predmet, ktorý sa učí na vysokej škole ;)
dnes, 16:34,  Kde je o tom štatistika ? :)
dnes, 16:33,  Štatistika a pravdepodobnosť ;)
dnes, 16:33,  Ako vieš, že ich je dosť ? :)
dnes, 16:31,  Zažívaš to každú noc, keď sa ti práve nesníva ;)
dnes, 16:31,  Logika hovorí, že stav bezvedomia je ako keď ťa vypne a potom zapne ;)
dnes, 16:30,  Logika by hovorila skôr o opaku.
dnes, 16:29,  0svietený- prepáč, ale isto vieš, že to je pozdrav tomu chchu*39
dnes, 16:29,  Záver tej práce ani nie je nijako zvlášť prekvapujúci alebo prevratný, ale v prvej...
dnes, 16:29,  JA ich nepoznám ;)
dnes, 16:27,  Nadja- keď máš rada jeho pesničky, asi budeš dobrý človek. Ja ich mám asi všetky- sú...
dnes, 16:27,  Vedomie je nástroj DUCHA a ten sa v okamihu smrti vypína ;)
dnes, 16:26,  Menuj ich :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kuj železo, pokiaľ je ešte horúce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(105 785 bytes in 0,219 seconds)