Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Mieša sa Cirkev do politiky, alebo to médiá zveličujú?

20
reakcií
8606
prečítaní
Tému 6. novembra 2005, 14:48 založil salem9002.

podobné témy:1.
označiť príspevok

salem9002
   6. 11. 2005, 14:48 avatar
Ja osobne si nemyslím, žeby sa Cirkev starala do politiky. Zaujíma sa o to čo sa týka človeka. Ale chcem vedieť čo si o tom myslíš Ty. Napíš mi svoj názor. Rád Ti odpoviem, ak to nebude primitívne.
Veľmi pekne ďakujem...


2.
označiť príspevok

Martin muž
   6. 11. 2005, 15:13 avatar
Mňa by skôr zaujímalo, prečo je vôbec cirkev (správne sa píše s malým c) spájaná s politikou, politickými stranami, prečo je vôbec započítaná v štátnom rozpočte. Taký malý príklad: narodil si sa v nejakej nemocnici, chodil si do nejakej školy, o poriadok okolo teba sa starali (teda aspon by sa mali starať) policajti, súdy, a pod., ak sa ti niečo stalo, znova si išiel iba do nemocnice, kde sa o teba postarali (teda aspoň by sa mali), celý život chodíš po cestách, diaľniciach, užívaš si kultúru okolo seba, chodíš po pozametaných chodníkoch, dostávaš prídavky na deti, atď., atď.,...
Všetko toto (a ešte oveľa viac) je platené v naších daní, poplatkov a pod. Ale ako sem zaradiť cirkev? Akú službu pre teba či pre mňa môže urobiť cirkev? Mne určite nemá čo ponúknuť. Možno iba pre tých, ktorý nemajú dostatočné intelektuálne sily nato, aby sa sami postavili na vlastné nohy.
V súčasnosti sa dá vidieť iba zneužívanie cirkvi na rôzne (nielen) politické "ťahy" smerované k vytváraniu moci (alebo aj inak povedané - nadvlády).


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 9. 2015, 11:18 avatar
Slovo cirkev sa píše aj s malým aj s veľkým písmenom na začiatku. Pokiaľ tým slovom myslíš všeobecné zhromaždenie veriacich, je to s malým. No ak myslíš konkrétnu inštitúciu, potom s veľkým. Citujem:
8. Názvy spolkov, združení, spoločností, zväzov, politických strán, hnutí, športových, vojenských a iných organizácií,
stálych orgánov, cirkevných organizácií a spoločností, napr. Červený kríž, Slovenský Červený kríž, Slovenská
jazykovedná spoločnosť pri SAV, Jednota slovenských matematikov a fyzikov pri SAV, Spolok slovenských
spisovateľov, Slovenská spoločnosť prekladateľov umeleckej literatúry, Spolok sv. Vojtecha, Konfederácia odborových
zväzov Slovenskej republiky, Hnutie za demokratické Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie, Organizácia
Spojených národov, Európska únia, Sociálnodemokratická strana Rakúska, Kresťanskodemokratická únia (v NSR),
Demokratická strana, Republikánska strana, Ľudový front, Front národného oslobodenia, Slovan Bratislava, Slávia
STU, Armáda Slovenskej republiky, Konferencia biskupov Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická cirkev
augsburského vyznania na Slovensku, Rád maltézskych rytierov.


3.
označiť príspevok

salem9002
   6. 11. 2005, 20:17 avatar
Nesúhlasím s tebou. Nemyslím si, že Cirkev (píše sa s veľkým lebo je to názov - to len tak pre zvýšenie tvojho IQ) je len pre slabých jedincov. Ako potom vysvetlíš ochotu ľudí, ktorí položili život za Krista v mene Cirkvi (myslím mučeníkov). Títo ľudia nevyhľadávali smrť ako moslimskí fanatici, ale keď prišlo na lámanie chleba, tak ostali verní svojej viere. Myslíš, že títo ľudia, ktorí neobrátili kabát ani v nebezpečenstve smrti sú slabí jedinci???
Ak súhlasíš s daňou len pre veriacich, tak potom nech platia daň len tí, ktorí chodia do divadla, ktorí využijú služby polície, ktorí chodia len po pozametaných chodníkoch, atď.atď.Je to hlúposť. Veď i veriaci prispievajú do štátnej kasy a nevravia, aby sa z rozpočtu nevynaložili prostriedky napr. pre neveriacich...
Zamysli sa trochu nad tým a uvidíš, že pýtať daň len od veriacich je najväčšia hlúposť, ktorú by mohli ľavičiari urobiť.
Mimochodom ukáž mi charitu alebo nemocnicu pre opustených (ktorých vyhodili ako psov ich neveriace deti),ktorú by nespravovala Cirkev...Bez Cirkvi by tieto inštitúcie neboli...Prajem Ti, aby si sa nedostal do takejto situácie, že ťa vlastné deti hodia do nemocnice, aby si dožil...


4.
označiť príspevok

Martin muž
   6. 11. 2005, 20:57 avatar
Takže aby sme si rozumeli:
Cirkev nie je názov, je to iba obyčajné slovo rovnako ako napr. škola, príroda, tehla, atď.

Mimochodom, ak ma chceš učiť slovenskú gramatiku, tak nie si na správnej adrese.

Čo sa týka toho platenia daní a pod., tak nemám pocit, že by som spomínal, že by ich mali platiť iba veriaci. Vôbec sa nemusíš rozčulovať. Mne sú na cirkvi sympatické len dve veci.
Prvou sú práve tie cirkevné stavby, čiže kostoly, kláštory a pod. No a tú druhú vec som už ako-tak naznačil v predchádzajúcom príspevku. Mám na mysli tú užitočnosť manipulácie s ľudským jedincom pomocou cirkevných nástrojov a orgánov. Napríklad taká babka, ktorá príde o svojho milovaného manžela a bola celý život taká buď nespoločenská alebo jednoducho intelektuálne utiahnutá, že nemá žiadne priateľky, s ktorými by prišla na iné myšlienky, je jednoducho cirkev veľmi vhodné útočisko. Ale zato naopak pre mladých, práve vyvíjajúcich sa, ľudí toto pôsobí skôr ako brzda a zabraňuje to ich vlastnému osobnému rastu.

Možno referujem iba svoj vlastný subjektívny názor, ale zato aspoň vychádzam z reálnych faktov, ktoré sa mi nespočetne veľa ráz potvrdili a vídam ich denne.


5.
označiť príspevok

salem9002
   7. 11. 2005, 10:52 avatar
Tu musím zareagovať na Tvoj názor ohľadom mladých ľudí. O starších sa baviť nebudem, lebo u nich ide viac-menej o tradíciu. Zosnulý pápež Ján Pavol II.(predpokladám, že ho taktiež považuješ za významnú osobnosť dejín bez ohľadu na to, hlavou akej Cirkvi bol) vždy prízvukoval mládeži: Nebojte sa! Otvorte dvere Kristovi! On vám nič nezoberie a dá vám neskonale viac.
Ukáž mi ešte nejakého svetového vodcu, ktorý si len tak zvolá svetové stretnutie veriacej i hľadajúcej mládeže a prídu mu tam milióny mladých. Ukáž mi ho! Mladí ľudia chcú počuť radšej pravdu, aj keď im nie je celkom po vôli, ako klamstvá, ktoré im poskytujú napr. komerčné médiá. Nemyslím si, že tí mladí, ktorí boli na týchto stretnutiach sa cítia zabrzdení, práveže v tom sa cítia slobodní. Veríme, že Boh skrze Ježiša Krista v Duchu Svätom nám dáva pravú slobodu, ktorá sa môže prejaviť práve v rozhodnutí človeka žiť s Kristom, nemyslíš???
Ale opäť sme mimo!
Otázka znela, či sa mieša Cirkev do politiky, alebo to médiá zveličujú.
Som ochotný odpovedať i na iné otázky, ale asi bude lepšie vytvoriť novú sekciu...


6.
označiť príspevok

ursus
   7. 11. 2005, 17:57 avatar
Salem, Salem! Uz otazka sama Ta usvedcuje z toho, ze si si vedomy toho, ze cirkev sa miesa do politiky - inak bypredsa media nemali co zvelicovat. A cirkev sa pise s malym "c". Pokial nie sme na pode TEJ JEDINEJ - arogantnej katolickej, ktora vytrvalo predstiera, ze ine neexistuju. A clovek by si aj myslel, ze ine neexistuju, ked sa pozrie na slovensku politicku scenu....


7.
označiť príspevok

salem9002
   7. 11. 2005, 20:38 avatar
milý ursus. Mne tu nejde o debatu, či sa Cirkev píše s "c" malým alebo veľkým. Nemyslím si, žeby sa Cirkev starala do politiky. Veď sa nestará do ničoho politického, len do toho, čo musí, teda do zákonov a noriem týkajúcich sa človeka a jeho dôstojnosti. A to nie je politika! To je humánny cieľ...ako môžeš potraty považovať za politiku, veď tu ide o človeka, nie o spoločenský osoh, lebo o to ide politike, ak nevieš. Veľmi pekne Ti ďakujem za Tvoj názor.


8.
označiť príspevok

ursus
   8. 11. 2005, 08:29 avatar
Dal som ti jasnu odpoved. Nie si zvedavy na nikoho nazor. Hladas podu, na ktorej by si nasiel dalsie argumenty na ospravedlnenie toho, ze Katolicka cirkev sa miesa do politiky.
"Veď sa nestará do ničoho politického, len do toho, čo musí, teda do zákonov a noriem týkajúcich sa človeka a jeho dôstojnosti. A to nie je politika!" Toto je cista demagogia. Viac s tebou diskutovat nebudem. Nie je o com.


9.
označiť príspevok

ursus
   8. 11. 2005, 09:56 avatar
A na zaver este k tym daniam. Keby mala Katolicka cirkev svedomie a sebareflexiu, sama by nastojila na odluceni cirkvi (mnozne cislo!) od statu. Mam znamu (katolicku), ktora ma dve deti. Ostalo jej nejake vynosene satstvo. Hovorim: Nevyhadzuj, daj to vriec, ponuknem to kamaratke na charitu. O tyzden som prisiel pre vrecia a ona mi vravi: Ved charita nefunguje, vyhodila som to.. Charita v nasom meste naozaj prestala fungovat - ale len jedna - KATOLICKA! Tie ostatne bezia dalej, ale pre katolikov akoby ani neexistovali. Takze ano, poznam zariadenia, ktore pomahaju nudznym, ktore nevysavaju peniaze z dani ostatnych a ktore nemaju NIC spolocne s najvacsou sektou na Slovensku.


10.
označiť príspevok

salem9002
   8. 11. 2005, 11:05 avatar
si úbožiak ursus! A žiaľ ešte k tomu aj nevzdelaný demagóg, určite si voličom ľavicových komunistov, však? Len tak pre porovnanie: kvôli cirkvám zahynulo za 2000 rokov niekoľko tisícok ľudí, za 50 rokov komunizmu niekoľko miliónov, i to je demagógia? nie to je realita!!! Budem sa modliť, aby si sám neupadol do svojich bludov...


11.
označiť príspevok

ursus
   8. 11. 2005, 14:53 avatar
To je pravda, mnohi z nich zahynuli na hraniciach za to, ze citali Bibliu. Kolkokrat si do nej nazrel ty? Kedy sa Katolicka cirkev ospravedlni za to, ze vrazdila ludi, ktori sa zaujimali o Bozie slovo? Na pode najvyssieho organu KDH - na zakladajucom zjazde mnohi katolici oznacili ostatnych krestanov verejne za sektarov a p. Carnogursky len zahanbene sklonil hlavu. Ak organizovana skupina ludi ovplyvnuje tvorbu zakonov a robi natlak na stat, aby podpisal medzinarodnu zmluvu, co je to ine ako politika? Pre vas katolicky = krestansky a to ma najviac hneva! Vzbudzujete v slovenskej verejnosti odpor ku krestanstvu, hoci ho uz davno nereprezentujete. Jeden zo znakov krestanskej viery je viera v Trojicu. Preto neuznavam jehovistov za krestanov (maju len dvojicu, neuznavaju, ze Kristus je Boh). A vy mate stvoricu. Alebo chces popriet, ze sa v ramci vasej cirkvi uplne vazne uvazuje o uznani spasitelnosti Marie? Jezisa denne zas a znova vesiate na kriz a zobrazujete ho akoby este stale bol biedny odsudenec a od veriacich vyzadujete utrpenie. A On uz medzitym presiel peklom a teraz sa tesi spolu s nami, kedy sa stretneme tvarou v tvar. V diskusiach miesate teologicke argumenty s logickymi a mate vsetky znaky spravania sa sektarov: Kto neveri v nasu pravdu, je posadnuty diablom. Len my, len my! Staviate cirkev nad Boha a predpisujete veriacim, co mozu citat a co nie (imprimatur). Pracoval som ako vydavatel v organizacii, v ktorej som profesionalne prichadzal do zmluvnych vztahov s Katolickou cirkvou. Niekedy by sabotaz bola slabe slovo. Mafianske sposoby, ktore za kazdu cenu maju zabranit indoktrinacii a hlavne - zdravemu rozumu! Vykaslite sa na presviedcanie osobnym prikladom a evanjelizaciou, beztak vam je to cudzie. Nadalej sa pokusajte znasilnovat svedomie - ved je to lahsie ako prebudit ho, nie? Pysni, povysenecki a arogantni. Kto okrem Boha ma narok na neomylnost? Len vy. A Meciar.


12.
označiť príspevok

salem9002
   8. 11. 2005, 15:02 avatar
musím sa opakovať. Si úbožiak a ešte väčší ako som si myslel. Žiaľ. To o spasiteľnosti Márie je jeden z najväčších bludov aké som kedy počul. Mária vždy poukazuje na svojho syna, nikdy nie na seba. Toto by si Cirkev nikdy nedovolila.
Ak sa sťažuješ na imprimatur. Toto povolenie je práve kvôli čistote viery, aby sa do nej nedostali bludy (napr. spasiteľnosť Márie).
A ak hovoríš, že len my, my, my, tak prečo potom funguje na Slovensku (najviac v Košiciach) vzorový ekumenizmus???!!! Prečo sa pápež stretáva so židmi a inými vierovyznaniami, prečo sa stále koná pašiový sprievod registrovaných cirkví (okrem siekt) na Veľký piatok v Košiciach? Aha, asi kvôli tomu, že myslíme len na seba a sme sekta. Sekta s nikým nekomunikuje, cirkvi áno...
Trochu striezvi, lebo si úplne mimo a horíš a sám nevieš prečo. Si zapálený. Niekto Ti musel v živote veľmi ublížiť, keď si taký zranený...vieš, len slabí jedinci napádajú tých, ktorí mu chcú pomôcť.


13.
označiť príspevok

ursus
   8. 11. 2005, 15:32 avatar
Mal som moznost (znova opakujem) vidiet tie takzvane ekumenicke snahy vo svojom profesionalnom zivote. Nemam nic proti katolikom ako jednotlivcom, ale cirkev svojim spravanim diskredituje to, co je mi najdrahsie.
Ozaj: Preco ma urazas? Co vies o mojom vzdelani? Co vies o tom, co mne urobili komunisti? Stal si mi za chrbtom vo volebnej miestnosti? Ak ano, zle si videl!


14.
označiť príspevok

salem9002
   8. 11. 2005, 19:12 avatar
prepáč ak som sa ťa dotkol . Ja som však nemyslel na komunistov, ale na veriacich katolíkov, vieš? Len preto nemôžeš prijať Cirkev, lebo Ti niekto z nej musel ublížiť. Ak sa smiem spýtať, čo Ti je najdrahšie, čo Cirkev svojím správaním diskredituje?
ďakujem.
Tiež ma zaujíma, ako si zažil tie podľa Teba "ekumenické snahy" ?


15.
označiť príspevok

ursus
   8. 11. 2005, 23:24 avatar
Ospravedlnil som sa ti, ale v inom vlakne - toto som povazoval za ukoncene...
K tym ekumenickym snaham: Vies, ze uz davno je na svete ekumenicky preklad Biblie? Da sa kupit na vasej fare? Cital si ho? Odporucal ti ho niektory duchovny? Videl som, co tomu vydaniu predchadzalo... Podrobnosti len v sukromi.
Neviem o ziadnom katolikovi - ktory by mi zamerne/vedome ublizil. Katolikov - jednotlivcov kritizujem len za intelektualnu lenivost (nie su k svojej viere kriticki, skepsu maju asi za hriech) a za ich necinnost, ked sa cirkev sprava nekrestansky. Katolicku cirkev budem aj nadalej otvorene a tvrdo kritizovat ak sa nic zasadne nezmeni. Pravda, niekedy prestrelim, ale ked na biskupskej konferencii zaznie: Cirkev je Boh - trha mi to zily. To s tou Mariou je tiez pravda, bolo to niekedy v prvej polovici devadesiatych rokov - myslim. Zdroje som postracal - medzitym som sa niekolkokrat stahoval. Zdvihlo to vlnu poburenia v ostatnych krestanskych spolocenstvach a rychlo to stichlo. Aj s tym vystvanim nekatolikov z KDH je to pravda. Rozpraval mi to clovek, ktory vtedy sedel s p. Carnogurskym za jednym stolom a ked ten na urazky vznesene proti nekatolikom reagoval sklonenim hlavy, tito sa zdvihli, odisli a odvtedy je KDH katolicke. Mam tiez nejake skusenosti s hnutim YMCA, ked som videl, aku produkciu su schopni uviest ako krestansku, len som krutil hlavou. Podrobnosti tiez len v sukromi...
K tej cistote viery: az do IV. storocia v tom bola aka-taka logika. Heretici boli odhalovani na zaklade listov apostolov, ktore vtedy este ako jednotlive spisy v originalnom jazyku kolovali po stredomori v opisoch. Potom sa cirkev vrhla do narucia statu, komentare Vulgaty narastli do nevidanych rozmerov napriek varovaniu Jana v poslednych versoch Biblie. Zlozitost ucenia cirkvi dobehol snad len Lenin - aj pocte spisov. A pritom prvym cirkevnym otcom stacil kusok pergamenu, vlastne len uryvok z Biblie a sli za nimi masy. Dnes cirkev namiesto sily Bozieho slova predklada masam svetsky zakon a medzistatnu zmluvu. Je lahke "konat dobro", ked ma to nic nestoji, ked ma chrani zakon. Je to take lahke, az je to hriesne. Je to ta znama siroka cesta a siroka brana... Naozaj si myslis, ze je vsetko OK?


16.
označiť príspevok

salem9002
   9. 11. 2005, 09:35 avatar
Áno myslím si , že je to O.K.!
Ja som úprimne veriaci človek (hovorím to so všetkou pokorou pri pohľade na moje slabosti) a uznávam chyby Cirkvi nielen na Slovensku ale i na celom svete. No i napriek ľudskej slabosti verím a uznávam, že Cirkev je svätá, pretože ju založil Ježiš Kristus slovami: Peter, ty si Skala a na tejto Skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. A ako vidíš ani ju nepremohli. Popri všetkých chybách žije 2000 rokov. Nič tak dlho nejestvuje. Podľa mňa je to istý prejav jej založenia samotným Bohom
Diabol obchádza ako revúci lev a hľadá koho by zožral...túži po zničení Cirkvi, ale Cirkev má väčšieho ochrancu ako je hociktorý kňaz alebo samotný pápež - je ním Boh. Nie Cirkev je Boh, ale Boh je v Cirkvi. Možno si si to zle vysvetlil, alebo vytrhol z kontextu.
V našej farnosti nie je problém prečitať si ekumenický preklad Biblie.


17.
označiť príspevok

ursus
   9. 11. 2005, 16:28 avatar
Nerozumiem ti, Salem. A nazor som nezmenil. Podla mna sa Katolicka cirkev miesa do politiky, nemala by to robit a ja spolu smnohymi sa budem snazit o odluku cirkvi (mn. cislo) od statu.


18.
označiť príspevok

salem9002
   9. 11. 2005, 19:20 avatar
Konaj podľa svojho svedomia...ja však i popritom konam tak, aby som sa v budúcnosti nemusel za to hanbiť...dúfajme, že neskončíme ako poslední liberáli, hanba sveta.


19.
označiť príspevok

pollio
   5. 10. 2006, 12:44 avatar
...s najväčšou pravdepodobnosťou možno povedať, že náboženské náhľady na svet budú vždy ovplyvňovať politikov resp politiku, s tým sa nedá nič robiť. Nemožno oddeliť názory väčšiny populácie (ca 80%) od politiky. Je vôbec zbytočné diskutovať o tom. Podľa mňa dôležité je aby politické rozhodnutia ovplyvnené názormi cirkvi nestavali konkrétneho človeka do neriešiteľnej situácie. A čo sa týka médií, tie zvyčajne o pôsobení cirkvi na politiku zveličujú, na čo potom veľa ľudí reaguje nepremysleným odmietaním.
Apropo, kto u nás tvorí zákony? Zase len príslušníci cirkvi a medzi nimi väčšina katolíkov. Ale nemyslím si, že by to bolo v našej krajine nejako zvlášť viditeľné... Napr politika ľavicového Smer-u o solidarite by mala byť v tejto krajine s takým množstvom veriacich úplne samozrejmá a mali by ju -pretláčať- skôr strany založené pre kresťanov...
Suma sumárum: vplyv cirkvi je na ústupe, v politike vládne skôr také názorové kadečo...


20.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 3. 2007, 17:38 avatar
Martin a Ursus,
súhlasím s Vaším pohľadom/názorom na problém vzťahu cirkvi (najmä katolíckej) a politiky nášho štátu. Médiá ani nemusia zveličovať latentné i otvorené snahy rk cirkvi zasahovať do vnútornej i zahraničnej politiky! Veď stačí vypočuť si, pozrieť alebo prečítať stanoviská oficiálnych predstaviteľov KBS alebo hovorcu KBS a hneď je aj nezainteresovanému a priemerne vzdelamému človekovi jasné, že veľakrát ide len a len o ich mocenské tlaky na najvyšší zákonodarný, výkonný a súdny orgán SR.
Ja, ako radový občan SR - Slovák - sa pýtam a pýtať budem: CUI BONO? A už veľakrát som našiel odpoveď aj sám - a vždy mi to voľáko vyšlo - že predovšetkým nie v prospech rk cirkvi a jej veriacich, mojich spoluobčanov, ale predovšetkým v prospech jej kléru a Vatikánu! Veď aký je to nehorázny farizeizmus, keď sa robia dlhotrvajúce a nákladné kampane za záchranu trojtýždňového ľudského embrya - ešte bez ľudskej a právnej identity - a na strane druhej títo istí predstavitelia mlčky prechádzajú tragédie stovák a tisícok narodených detí, pre prirodzený vývoj ktorých nemajú ich rodičia dostatok prostriedkov!
Doteraz som však nevidel, nečítal a nepočul o cieľavedomej ekumenickej kampani cirkví pôsobiacich na Slovensku proti všadeprítomnej dekadencii nášho spoločenského, politického a občianskeho života! Všadeprítomná kriminalita všetkých druhov, v histórii Slovenska nebývalý obrovský úpadok morálky, etiky, kultúry, právneho povedomia a solidarity, obrovské rozšírenie drogových závislostí, prostitúcie, pornografie, pedofílie a obchodu s "bielym mäsom" - to všetko, a aj všeličo iné, ich necháva ľahostajnými??? Kdeže je potom ich reálny vplyv na svojich veriacich(katolíkov, evanjelikov, grékokatolíkov, pravoslávnych, židov, babtistov, ...)? Veď práve z tejto 85 % množiny našich spoluobčanov je väčšina páchateľov a postihnutých!!!
Pýtam sa Ťa, Salem 9002, ako svojho blížneho a spoluobčana - čo si počneme s týmto spoločným spoločenským marazmom? Myslíš si, ale úprimne, že na to postačia len úprimné modlitby?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:41,  Partofgoda treba chápať - ezoterickými postupmi sa spojazdnil pre zjavenia, na ktoré nikdy...
dnes, 17:37,  otázka znie, je to možné zvládať ? momentálne neviem, učím sa už niečo popredu a niečo...
dnes, 17:34,  Nasrát! *39
dnes, 17:26,  Mozes to rozoslat vsetkym prokuratorom sudcom a ostatnym zbabelcom v mojej vlasti ma mozte vy...
dnes, 17:25,  Pre vas vy psychoteroristicke hyeny protislovenske rusofobne Na stráž! Takto znie slovenský...
dnes, 17:23,  roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 17:22,  roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 17:22,  Stat som Ja a ostatnych 5.000.000 spoluobcanov a nebude nas terorizovat nejaka banda...
dnes, 17:22,  zase ti semeno kvapká na mozog?
dnes, 17:20,  Pozdravuj najvyzsi sud a nech si dobre rozmyslia co urobia. Ja som slobodny obcan SR stelesnenie...
dnes, 17:17,  Fíha pán kntsz, som si nemyslel, že si až taký agresívny, vždy som ťa bral ako...
dnes, 17:06,  6- zase provokuješ? Keď ťa označím za dementného, tak som vlastne nič nové a zlé...
dnes, 16:51,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83668245_10215091884762832_8034053982949212160_o.jp...
dnes, 16:27,  šli by ste do takého kostola na kázeň, deti by si radšej kúpili 2 kilá cukríkov...
dnes, 16:24,  Špecializovaný trestný súd. Aj Hitler mal špecializovaný súd. *21
dnes, 16:10,  Tal Bachman- Aeroplane. New Version
dnes, 16:08,  nepochopili ste slovenský ľud ešte v akej ste situácií, nemôžu kňazi chodiť autom na...
dnes, 15:55,  SSEdo LS NS nemá nič proti slušným cigánom
dnes, 15:48,  Je to chyba nie Radačovského ale strany PS spolu že si nepreverili koho dávaju na kandidatku...
dnes, 15:45,  SSEdo rasista Erik Radačovský kandiduje za PS/Spolu !
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 187 bytes in 0,437 seconds)