Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Mesiac máj je osobitne venovaný úcte k Matke Božej - k Nepoškvrnenej Panne Márií

62
reakcií
1302
prečítaní
Tému 3. mája 2017, 21:33 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 5. 2017, 21:33 avatar
Počas mesiaca mája svätý Josemaría vyzýval priblížiť sa k láske Panny Márie. Vybrali sme pár krátkych video záznamov svätého Josemaríu, v ktorých rozpráva o Božej Matke. (Dĺžka: 2 minúty)

video tu: opusdei.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


49.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 5. 2017, 19:27 avatar
Ako si Pán Boh pripravil Pannu Máriu na budúcu Matku Ježišovu. Panna Mária prijala milosť, ktorá prevyšuje všetkých svätých a všetkých anjelov. Kto kedy vstúpil do dôvernejšieho vzťahu, kto bol najväčší spolupracovník Pána Ježiša ako Panna Mária? Jedine Panna Mária mala plnosť Ducha Svätého, bola plná milosť - prevyšuje všetkých prorokov, patriarchov, všetkých svätých a všetkých anjelov, lebo tak jej urobil Boh, aby bola dôstojnou matkou Pána Ježiša.

gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 5. 2017, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 19:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 5. 2017, 19:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

gabriel pb
   10. 6. 2017, 16:22 avatar
modliť sa dá kedykoľvek problém s modlitbou je vtedy ak sú okolnosti na modlitbu ťažké, vtedy zaberá prax


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 5. 2017, 21:43 avatar
Aj redemptoristi majú vo veľkej úcte Matku Ježišovu, osobitne je známa ikona a pomenovanie Matka Ustavičnej Pomoci. Veľmi odporúčam mať ikonu Matky Božej alebo ikonu Pána Ježiša Krista. Kto nemá na ikonu tak aspoň obrázok alebo si vytlačiť z internetu. Mať v izbe, na pracovisku alebo hoci aj v peňaženke, ako nosievame svojich najbližších. Pretože je to Matka Ježišova a Matka naša, nie je mŕtva a nie je nečinná. Je živá, koná a pomáha. Kto prosil a zažil jej pomoc to môže dosvedčiť. Z Božej milosti nám pomáha a všetky milosti sa sám Pán Boh rozdeľovať cez ňu, všetko prejde cez je prečisté ruky, sú to milosti Pána Boha, ale idú cez ňu.Viac tu:

Začína kongres o Matke ustavičnej pomoci v Madride

3. mája 201

Dnes (3. mája) popoludní začína kongres o Matke ustavičnej pomoci v Madride. Potrvá do nedele 7. mája. Špecifikom tohto kongresu je snaha odpovedať na kultúrne výzvy dnešných čias. Zatiaľ čo dôraz podobných kongresov sa sústredil predovšetkým na dejinný vývoj úcty k Matke ustavičnej pomoci, hlavným cieľom tohto kongresu je inšpirovať účastníkov podujatia pre komunikovanie radostnej zvesti a mariánskej úcty pre súčasnosť. Stretnutie chce okrem prednášok poskytnúť veľký priestor na vzájomné obohatenie a zdieľanie skúseností a nových osvedčených iniciatív na podporu mariánskej úcty.

Na kongrese vystúpi s príhovorom aj generálny predstavený redemptoristov, P. Michael Brehl a mnoho ďalších rečníkov. Okrem každodenného slávenia eucharistie je každý deň vyhradený čas na modlitbu pri ikone. V úvodných prednáškach sa rečníci dotknú mariánskych koreňov redemptoristickej spirituality, významu ikon a originalite ikony Matky ustavičnej ikony, ktorá je aj viditeľným znakom milosrdenstva. Druhá časť prednášok bude zameraná na modlitbu a kontempláciu pred ikonou a nové spôsoby evanjelizácie prostredníctvom ikony.

Na kongrese sa zúčastnia aj zástupcovia provincie Bratislava – Praha a viceprovincie Michalovce.

redemptoristi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 5. 2017, 21:48 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=4kbysVTtAH4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Kratučké video o ikone s názvom Matka Ustavičnej Pomoci. Celý katolícky svet sa k nej utieka, už stáročia. Tak ako sa to píše v Biblie, od tejto chvíľe má budú blahoslaviť...
gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 5. 2017, 21:50 avatar
A ešte jeden z mojich obľúbených o Panne Márií, super hudba, slová a video.

http://www.youtube.com/watch?v=25v8LpelgPI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&index=1&list=RD25v8LpelgPI


5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 5. 2017, 02:25 avatar
Kazdy svaty ma nejaky den, dokonca nejaky mesiac..
Ktora "minuta" je venovana Bohu?
Súhlasí Fotooon, stefan 5


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 5. 2017, 10:44 avatar
Každá minúta je venovaná Bohu.


7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   4. 5. 2017, 11:05 avatar
"... a nedám inému svojej slávy ani rytinám svojej chvály..."
"...svoju slávu inému nedám, ani svoju chválu modlám..."  


8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 11:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   4. 5. 2017, 11:30 avatar
pre niekoho sú  


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 5. 2017, 04:54 avatar
Ked je tolko svatych a ich oslavovania a tolko dni oslavovania Marie (raz taka raz onaka raz sedembolestna atd), tak na Boha moc casu neostava..


58.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 5. 2017, 11:38 avatar
Wolfe
A ty nevieš, že Slovo, ktoré stvorilo celý svet je vo všetkom?
Píše sa "Kto však zachováva jeho slovo, v tom je Božia láska naozaj dokonalá. A podľa toho vieme, že sme v ňom"
Každý človek na tejto zemi sa má usilovať dosiahnuť dokonalosť Kristovho veku. Teda pripodobniť sa Kristovi. No nik sa nemôže sám od seba približovať ku Kristovi iba ak skrze pomáhajúcu milosť, ktorá je od neho samého. Žiadny človek sa nemôže chváliť svojimi skutkami, lebo tie skutky nekonal on sám na základe svojej vôle a svojich schopností ale na základe Kristovho pôsobenia v ňom samom.

Ak vzdávame úctu svätým v nebi, tým oslavujeme to Slovo, ktoré bolo v nich, a ktorého ich viedlo k poslednému cieľu. Lebo nik nemôže sám od seba dospieť k niečomu, čo ho prevyšuje.
A svätí v nebi spoľukralujú s Kristom. Píše sa "Ale ak sme deti, sme aj dedičia: Boží dedičia a Kristovi spoludedičia".

Tvoj pohľad je čisto racionálny a ľudský "tak na Boha moc casu neostava".
Preto, ak vzdávame úctu svätým, tak vzdávame Bohu vďaku za to, čo v nich vykonal.


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 5. 2017, 02:36 avatar
Mnohi svati (nehovorim vsetci) boli vysvateny za svoje zasluhy pre papezsku stolicu, niekedy nie zrovna najbohumilejsie ciny.
A nie pre svoju svatost.

Mimochodom jedine Boh pozna srdcia vsetkych ludi, ako by som sa mohol doprosovat niekoho kto bol ustanoveny ako svaty a pritom ti co ho ustanovili videli len jeho "povrch" ktory dotycny chcel ukazat, alebo pre zasluhy a rozne intrigy pre papezsku stolicu ("rytier" Ignac z Loyoly a tusim jeho kumpani z parizskej univerzity).

Ako moze papez vediet, ze je niekto v nebi alebo vo "vasom" ocistci?
Kvoli mystickemu pocitu moznosti zvazovat a rozvazovat?

Jezis nas ucil modlit sa k Bohu Otcovi, nie vyprosovat cez Abrahama, Mojzisa, Eliasa a dalsich..
To je ako jednosmerna "komunikacia s duchmi" a ta bola zakazana.

Ono najvacsia ironia je, ze mnohi svati boli prenasledovani papezom (Frantisek z Assisi atd) a niektori dokonca popraveni (Jana z Arku)
Súhlasí Ludwig


62.
označiť príspevok

Astax1 muž
   6. 5. 2017, 12:04 avatar
Wolfe
Bolo by dobré menovať tých svätých, ktorí boli vraj svätorečení za "nie bohu milé činy" a samozrejme mať o ich živote skutočne objektívne informácie.
Ale aj tak proces svätorečenia podlieha istým postupom. Určite vieš, že pri posudzovaní svätosti sa zloží komisia, ktorá skúma celý život dotyčného. Okrem toho, k svätorečeniu sú potrebné uznané dva zázraky (v minulosti boli potrebné tuším 3).
Ani Svätá Cirkev si nedovoľuje vyhlásiť niekoho za svätého len na základe "túžby veriacich". Ale všetko podlieha skúmaniu.

"bol ustanoveny ako svaty a pritom ti co ho ustanovili videli len jeho "povrch" ktory dotycny chcel ukazat, alebo pre zasluhy a rozne intrigy pre papezsku stolicu " Na takéto niečo treba uviesť konkrétne a objektívne dôkazy.
Ďalej si neviem predstaviť, že ak títo ľudia boli vo svojom vnútri "skazení" napr. zoberme si spomínaného Ignáca z Loyoli ako mohol vykonať toľko dobra pre Kristovo meno? Určite vieš, že Božia milosť nás zariaduje k cieľu. Všetko, čo človek koná a je dobré, vychádza z božej milosti. No mohol by človek vnútorne skazený a teda bez pomáhajúcej milosti žiť asketický život, každodenne sa modliť 7 hodín, starať o nevyliečitelne chorých, vzdať sa predchádzajúceho života hriechu, rozdať celý svoj majetok, často krát putovať pešo a prejsť obrovskú diaľku, ako z Ríma do Svätej Zeme, mať mystické zážitky, ísť do Indie alebo do Japonska ohlasovať evanjelium? A pritom všetkom by o tom nebol vnútorne presvedčený?

A teraz otázka znie: Dokázal by si toto všetko aj ty? Ak tvoja odpoveď znie asi nie, ako je možné, že Ignác a jeho spoločníci toto všetko konali na "slávu Božiu" a z tvojho pohľadu "žili v nesprávnej viere a v nesprávnej cirkvi a boli modloslužobníci"?

Povedz mi, prečo má katolícka cirkev toľko mučeníkov, svätcov, ktorí opúšťali svoje bohatstvo odchádzali šíriť evanjelium, žili prísny asketický život, veľa sa modlili, zapierali, starali sa o núdznych a chorých atď. A toto všetko bez pomáhajúcej božej milosti? Lebo túto milosť by naozaj nemohli mať, ak by skutočne boli podľa teba modloslužobníci a neviem čo ešte. Pretože Boh by svoju pomáhajúcu milosť takýmto nedal. Ale oni toto všetko konali na česť božiu.

Všeobecne je veľká ofenzíva proti Cirkvi a ľudia často viera fámom a ohováraniu, ktoré rozširuje jej nepriateľ. Menuj mi všetkých tých zlých pápežov, a potom mi menuj zas tých dobrých.

Na druhom Vatikánskom koncile boli zúčastneným kardinálom a biskupom rozdané dokumenty, ktoré unikli v tom čase zo slobodomurárskych lóži, ktoré sú po celom svete. V týchto listoch sa náchadzala "celá stratégia" v boji proti Katolíckej Cirkvi. Kde stálo, že "jediným vážnym nepriateľom slobodomurárov je Katolícka Cirkev". V liste sa písalo, ako oni (slobodomurári) stoja za každou revolúciou aj za tými, ktoré sa z časti otočili proti nim. Ďalej v liste stálo, že oni sa pričinilo o to, aby padli monarchie, kráľovstvá, aby mohli lahšie ovplyvňovať ľudí, aby sa vytrácalo národné povedomie a pod. Všetko to, o čom písali sa teraz deje. Taktiež v boji proti Cirkvi napísali "sfalšovali sme ich históriu, medzi ľudí sme rozsiali nenávisť k ich hierarchii, tak že prestali mať vážnosť, prenikli sme do nej samej". To, že v súčasnosti sa slobodomarári dostali do Cirkvi potvrdzuje aj Panna Mária.
A toto nie je nejaký vymyslený, či fiktívny nepriateľ ale skutočne centralizované sily, ktoré bojujú proti Katolíckej Cirkvi. Títo slobodomurári dokonca pochodovali Vatikánom na výročie zjavenia sa Panny Márie vo Fatime a toto všetko videl v tom čase svätý Maximilián Kolbe.

V týchto dňoch na televízii Lux sú vysielané časti historických dokumentárnych filmov ohľadom inkvizície, kde sa vyjadrujú profesori-historici zo svetových univerzít. Podobne pred časom boli takto vysielané dokumenty o krížových výpravách.
Ak máš záujem, tak si ich pozri. A skutočnosť je taká, že väčšina tejto histórie, ktorú presadzuje svet je klamlivá. Ale človek, ktorý má predsudky, budem veriť radšej ohováraniu.

"Pokial viem, tak sa zjavili, neboli vyvolani"
Chceš povedať, že katolíci svätých vyvolávajú? To, že človek po smrti ďalej žije a hneď sa mu dostane odmeny či trestu je článkom viery. Rozoberal som to v mojej téme : O tom, že ľudská duša je nesmrteľná. Neviem či si to čítal, ale predpokladám, že nie. Ak svätí ďalej žijú a podľa svätého Písma "spolukralujúc s Kristom", pretože sú "boží dedičia a Kristovi spoludedičia", prečo by ich príhovor nemal mať vážnosť? A so zjavenia a z iných častí svätého písma vieme, že pred Bohom žije "nespočítateľný zástup". A ak by som to rozoberal ďalej, tak ich blaženosť spočíva v nazeraní na Boha. Sv.Pavol hovorí, že "Boha budeme vidieť z tváre do tváre" ale teraz vidíme iba ako v zrkadle. Ale nazerať na Pravdu samú znamená všetko v nej poznávať. Veď tak sa deje aj pokiaľ sme na zemi ale len v nedokonalej miere. Preto Svätí v nebi vidia v Bohu všetko.

Keď sa ešte zastavím pri Mojžišovi a Eliášovi. Podľa tvojho presvedčenia mŕtvy nemôžu nič robiť. Ale ako sa potom mohol zjaviť Mojžiš a Eliáš? A je možné sa zjaviť z vôle mŕtvych vo viditeľnom svete? Ja si myslím, že nie.
Ak sa teda Mojžiš a Eliáš zjavili neprišli z vlastnej vôle alebo z vlastnej moci, ale boli skutočne privolaní Kristom. Preto môžeme povedať, že ich Kristus "vyvolal". Ale prečo Kristus uznal za vhodné, túto reálnu skutočnosť neprestajne existencie mŕtvych Mojžiša a Eliáša ukázať apoštolom? Nestačilo, keby sa Kristus premenil a ukázal svoje božstvo? Prečo sa museli prísť "ukázať" títo dvaja proroci? A hlavná otázka znie, prečo by toto Kristus robil, ak by to bolo zakázané?

Neviem, či si si už osvojil argumentáciu Shagaru v tomto prípade, že išlo o "videnie v budúcnosti" a nie o skutočné videnie. Ale ako som poznamenal, sv.písmo uvádza: "A hľa, rozprávali sa s ním dvaja mužovia - boli to Mojžiš a Eliáš. Zjavili sa v sláve a hovorili o jeho odchode, ktorý sa mal uskutočniť v Jeruzaleme“. Nemožno hovoriť o "videní v budúcnosti", pretože v budúcnosti by Kristus bol už ukrižovaný a zmŕtvychvstalý, a preto by nemalo význam o tom hovoriť. Matúš podotýka stručnejšie: „V tom sa im zjavil Mojžiš a Eliáš a rozprávali sa s ním“. Vidíme, že aj Mojžiš a Eliáš žijú pred Božou tvárou a spolu s nimi veľké zástupy.
Tak nás napomína sv. Peter: „Milovaní, keď sme vám hovorili o moci a príchode nášho Pána Ježiša Krista, nesledovali sme nijaké vymyslené rozprávky, ale na vlastné oči sme videli jeho velebu." Sv.Peter sa vrátil v spomienkach na slávu Ježiša Krista, ktorú zazreli na „vlastné oči“, keď sa zhováral s Mojžišom a Eliášom, preto znova nemožno hovoriť o nejakom videní budúcnosti."

Ak sa teda Mojžiš a Eliáš skutočne zaujímali o "umučenie Ježiša" čo je vlastne "odchod z Jeruzalema", čo sú veci živých, prečo by sa nemohli zaujímať aj svätí v nebi o ľudí na zemi? Čo by im bránilo predkladať svoje orodovania za ľudí u Boha, keď máme možnosť vidieť, že Ján videl: „pod oltárom duše zabitých pre Božie slovo a pre svedectvo, ktoré vydali. A zvolali mohutným hlasom: "Dokedy, Pane, svätý a pravdivý, nebudeš súdiť a pomstiť našu krv na tých čo obývajú zem?" Každý z nich dostal biele rúcho a povedali im, aby ešte krátky čas odpočívali, kým sa nenaplní počet aj ich spoluslužobníkov a ich bratov, ktorí majú byť zabití ako oni“ (Zjv 6, 9-11)

A nakoniec ti položím otázku. Boli pravdivé zjavenia sa Panny Márie vo Fatime trom deťom, ktoré dostali posolstvo o hrozbe ďalšej vojny, ktorá sa splnila, keď tieto zjavenia boli potvrdené slnečným zázrakom, ktorý videlo 70-tisíc ľudí?


10.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 12:08 avatar
Možno to katolíci niekedy trochu preháňajú s tou úctou ku svätým, ale zas niečo správne na tom bude. Sám som síce tiež katolík (btw mám v KC krst i birmovku), ale verím tomu asi tak na 75%. Každopádne podľa Biblie určitú slávu môžu mať i veriaci ľudia (aspoň niektorí), napr. Mária, nie iba Boh.

List Rimanom 8. kapitola:

"Ba aj my, ktorým Boh ako prísľub budúcej slávy dal svojho Ducha...

Som presvedčený, že pozemské utrpenie sa nedá ani porovnať so slávou, ktorou nás Boh raz zahrnie. Veď všetko stvorenstvo dychtivo čaká, kedy sa v plnej sláve zjavia Boží synovia. 

Pravda, ak s ním trpíme, aby sme s ním boli aj oslávení. A myslím, že utrpenia tohto času nie sú hodny porovnávania s budúcou slávou, ktorá sa na nás má zjaviť.

Koho si Boh totiž vyvolil, toho aj určil, aby sa stal podobný jeho Synovi, prvému medzi mnohými bratmi. 
...a ktorých povolal, tých aj ospravedlnil a tých, čo ospravedlnil, tých aj oslávil."

Lukáš 9. kapitola:
"A hľa, rozprávali sa s ním dvaja mužovia - boli to Mojžiš a Eliáš. Zjavili sa v sláve a hovorili..."


11.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 12:22 avatar
Ups zrejme som sem jeden verš - Rim 8, 18 dal v dvoch verziách, mal som pred sebou dva preklady Biblie. Prepáčte, hoci stávajú sa i horšie veci. Na porovnanie:

1. Som presvedčený, že pozemské utrpenie sa nedá ani porovnať so slávou, ktorou nás Boh raz zahrnie.

2. A myslím, že utrpenia tohto času nie sú hodny porovnávania s budúcou slávou, ktorá sa na nás má zjaviť. 


30.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 16:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 16:41 avatar
Je pravda, že podľa KC Mária nemala dedičný hriech. Avšak neurobili z nej druhého Boha a nepatrí jej podľa KC také "uctievanie" ako Bohu. Viď môj príspevok o adorácii (klaňaní sa), ktorá patrí jedine Bohu
Súhlasí lea_pragmaticka1


36.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 5. 2017, 12:52 avatar
Kto sú svätí.

Orodovanie svätých

956 Orodovanie svätých.(1370) „Lebo svätí v nebi tým, že sú dôvernejšie spojení s Kristom, väčšmi upevňujú celú Cirkev vo svätosti… Neprestajne orodujú za nás u Otca a predkladajú mu zásluhy,(2683) ktoré získali na zemi skrze jediného prostredníka medzi Bohom a ľuďmi, Krista Ježiša… Ich bratská starostlivosť nám teda veľmi pomáha v našej slabosti.“
„Neplačte, veď vám budem užitočnejší odtiaľ, kam idem, než som bol tu [na zemi].“
„Budem prežívať svoje nebo tak, že budem robiť dobro na zemi.“

2683 Svedkovia, ktorí nás predišli do Kráľovstva, najmä tí, ktorých Cirkev uznáva za „svätých“, majú účasť na živej tradícii modlitby príkladom svojho života, spismi, ktoré zanechali, a svojou terajšou modlitbou: Kontemplujú Boha, chvália ho(956) a neprestávajú sa starať o tých, ktorých zanechali na zemi. Keďže vošli „do radosti“ svojho Pána, boli ustanovení „nad mnohým“. Ich orodovanie je ich najvyššou službou Božiemu plánu. Môžeme a máme ich prosiť, aby sa prihovárali za nás a za celý svet.

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 5. 2017, 12:53 avatar
Uctievanie svätých

61 Patriarchovia, proroci a iné vynikajúce postavy Starého zákona boli a budú vždy uctievaní ako svätí vo všetkých liturgických tradíciách Cirkvi.

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 5. 2017, 13:02 avatar
959 V jednej Božej rodine. „Keď my všetci, ktorí sme Božími synmi a tvoríme v Kristovi jednu rodinu,(1027) sme medzi sebou spojení vo vzájomnej láske a spoločnej oslave Najsvätejšej Trojice, odpovedáme na najhlbšie povolanie Cirkvi.“

960 Cirkev je „spoločenstvo svätých“. Tento výraz označuje predovšetkým „sväté veci“ (sancta) a najmä Eucharistiu, ktorou sa „predstavuje a utvára jednota veriacich, ktorí tvoria v Kristovi jedno telo“.

961 Tento výraz označuje aj spoločenstvo „svätých osôb“ (sancti) v Kristovi, ktorý „zomrel za všetkých“, takže to, čo každý robí

962 „Veríme v spoločenstvo všetkých veriacich v Krista, čiže tých, ktorí putujú na tejto zemi, tých, čo sa po skončení života očisťujú, i tých, čo požívajú nebeskú blaženosť, a všetci spolu tvoria jednu Cirkev. Takisto veríme, že v tomto spoločenstve nám pomáha milosrdná láska Boha a jeho svätých, ktorí ustavične a ochotne vypočúvajú naše prosby.“

1331 Prijímanie,(950) po latinsky communio (spoločenstvo, spojenie), lebo touto sviatosťou sa spájame s Kristom, ktorý nám dáva účasť na svojom tele a krvi, aby sme tvorili jedno telo. Volá sa aj sväté veci (po grécky ta hagia; po latinsky sancta) – čo je pôvodný význam výrazu „spoločenstvo svätých“,(948) o ktorom hovorí Apoštolské vyznanie viery(1405) –, anjelský chlieb, chlieb z neba, „liek nesmrtelňosti“, viatikum (pokrm na cestu)…

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 5. 2017, 05:06 avatar
Je to fakt velmi zaujimave, pretoze Boh zakazal klanat sa a komunikovat s mrtvymi.. akokolvek..

Takze modlenie sa k mrtvym "svatym" nie je len porusenie desatora, ale este aj davneho prikazu, ako isty jednosmerny druh vyvolavania "duchov".


59.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 5. 2017, 11:44 avatar
57.
Prečo sa na vrchu Premenenia ukázali Mojžiš a Eliáš, ktorý už boli dávno mŕtvy?
Súhlasí -era-


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 5. 2017, 02:56 avatar
Peter, Pavol, ani Jan ich urcite nevyvolali  
Pokial viem, tak sa zjavili, neboli vyvolani.


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 5. 2017, 04:57 avatar
Katechizmus ma asi taku vyznamovu hodnotu ako Strazna veza..

Biblia je zaklad..


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 5. 2017, 12:59 avatar
Neuznávaš cirkev, neuznávaš zákonite aj svätých.


48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 5. 2017, 18:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 13:38 avatar
Okrem úcty či uctievania pozná KC i pojem adorácia, "ktorá patrí jedine Bohu" (KKC článok 2132).

2096 Adorácia (klaňanie sa) je hlavným úkonom čnosti nábožnosti. Klaňať sa Bohu znamená uznávať ho za Boha, Stvoriteľa a Spasiteľa, za Pána a Vládcu nad všetkým, čo jestvuje, za nekonečnú a milosrdnú Lásku: „Pánovi, svojmu Bohu sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť“ (Lk 4,8), hovorí Ježiš, citujúc Deuteronómium.

2097 Klaňať sa Bohu znamená s úctou a s absolútnou podriadenosťou uznávať „ničotu stvorenia“, ktoré jestvuje jedine vďaka Bohu. Klaňať sa Bohu znamená: ako Mária v Magnifikate chváliť ho, velebiť ho a seba pokorovať, s vďačnosťou vyznávajúc, že urobil veľké veci a že jeho meno je sväté. Adorácia jediného Boha oslobodzuje človeka od uzavretia sa do seba, od otroctva hriechu a modloslužby sveta. 
Súhlasí lea_pragmaticka1


17.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   4. 5. 2017, 13:44 avatar
presne tak, „Pánovi, svojmu Bohu sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť“ (Lk 4,8)
"Neučiníš si rytiny ani nijakej podoby tých vecí, ktoré sú hore na nebi, ani tých, ktoré sú dole na zemi, ani tých, ktoré sú vo vodách pod zemou." iný preklad : "Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! 5Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť,"


18.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 14:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 5. 2017, 15:09 avatar
Samotný Nikodem povedal,že nik nemôže robiť skutky,ktoré videli.
Ani satan.
Oni nechceli duchovnú záchranu.Chceli to,čo chcú ľudia aj dnes.
Sex,zradlo a chlast.
A popritom chceli sami seba uistovat o svojej duchovnosti a hľadaní Boha.


20.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 5. 2017, 15:15 avatar
Lenže oni poznali celý SZ.
Na rozdiel od teba.


22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 15:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 15:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 15:58 avatar
Hlavne ze uctievate Jezisa


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 15:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 15:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 16:14 avatar
Porusili by zakon
Súhlasí Ludwig


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 16:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 16:43 avatar
Boh nechcel aby Jezisa ukrizovali


35.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 16:45 avatar
Smrt Jezisa bola sprosta vrazda ktora nic neriesila


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 16:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 16:56 avatar
Ved ziadne zmrtvychvstanie ani nebolo

Uveril si rozpravke


29.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 16:29 avatar
Stará zmluva, Daniel 7:
"V nočných videniach som videl, že na nebeských oblakoch prichádzal niekto ako Syn človeka. Dostal sa k Vekom starému a priviedli ho pred Neho. Dostal moc, slávu i kráľovstvo, aby Mu slúžili všetci ľudia, národy a národnosti. Jeho vláda je večná vláda a nepominie, Jeho kráľovstvo nezanikne."

Ján 12:
"A predsa aj mnohí poprední muži uverili v neho, ale pre farizejov sa nepriznali k tomu, aby ich nevylúčili zo synagógy, lebo ľudskú slávu mali radšej ako slávu Božiu."

Skutky apoštolov 6:
"Aj veľa [židovských] kňazov poslušne prijalo vieru."


31.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 16:50 avatar
Syna priviedli pred Starca dní, takže možno pred Boha Otca. A Syn dostal moc, slávu i kráľovstvo, aby Mu slúžili všetci ľudia, národy a národnosti. Jeho vláda je večná a nepominie, Jeho kráľovstvo nezanikne. Takže židia Ho mohli ctiť tak isto ako Otca. "Aby všetci ctili Syna tak, ako ctia Otca. Kto nectí Syna, nectí ani Otca, ktorý ho poslal." (Ján 5)


39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 16:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 5. 2017, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 5. 2017, 17:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 17:11 avatar
Naco by mu boli tvoje vysvetlenia ked ma vlastne?


43.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 5. 2017, 17:01 avatar
Robime klamara z toho co pisal bibliu


47.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 17:49 avatar
Viem, čo máš na mysli. Avšak asi je to zložitejšie. Podľa Daniela 7 Syn zjavne nebol obyčajný človek, stvorenie, hoci Ježiš - Syn bol vtelený. Dostal predsa božskú moc, slávu a vládu. Navyše prichádzal v nebeských oblakoch ako Boh.
Alebo Žalm 110, 1 hovorí: "Výrok Hospodina môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici." Teda Syn je po pravici Otca. To nie je žiadny obyčajný človek. Žalm 45 hovorí o Mesiášovi: "Tvoj trón, ó Bože, stojí na večné veky."
Izaiáš 9, 5: "Lebo chlapček sa nám narodil, daný nám je syn, na jeho pleci bude kniežatstvo a bude nazvaný: zázračný Radca, mocný Boh, večný Otec, Knieža pokoja."

Takže aj poprední Židia mohli v Ježišovi vidieť Pána, ctiť Ho ako Otca (Syna ako Otca) a pod. Je pravda, že niektorí Židia tvrdili, že Ježiš sa rúha, keď o sebe tvrdí, že je Boží Syn a že sa robí Bohom (Jn 10, 27-33). Alebo sa podľa nich rúhal, keď bol ku koncu pred veľradou (Mt 26, 63-65), pričom na seba vztiahol to, čo bolo aj v Danielovi 7. Verili Židia tomu, čo bolo o Synovi človeka v Danielovi 7, ale neverili, že sa to týka Ježiša? Každopádne niektorí poprední Židia, i kňazi v neho uverili. Teda zrejme podľa nich sa nerúhal, keď sa robil rovným Bohu.

Mojžiš videl Boha a nezomrel (Exodus 24).


54.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 5. 2017, 19:55 avatar
Ludwig 39
To, čo sa pridáva: „jeho nik z ľudí nevidel, ani vidieť nemôže.“ (1 Tim 6, 16), je isté, že je príhodné aj pre Syna, pretože Pán hovorí: „Nikto nepozná Syna, len Otec“ (Mt 11, 27). Tomuto neprekáža, že sa objavil viditeľný; to sa predsa udialo podľa tela, zatiaľ čo do božstva je neviditeľný tak, ako Otec. Preto Apoštol v rovnakom liste hovorí: „V pravde veľkej je tajomstvo zbožnosti: Zjavil sa v tele“ (1 Tim 3, 16).


53.
označiť príspevok

Krištof
   4. 5. 2017, 19:39 avatar
Ludwig
Môžeme sa na to pozrieť aj trochu inak. Nestavať otázku tak striktne a príkro, že či mohli "Židia uctievať Ježiša Krista ako Boha, bez toho aby porušili tieto slová z Tóry?" Už to, že Židia mali v skutočnosti aj Prorokov, nie iba Tóru... Píšeš však i to, že "mnohí poprední muži v neho uverili ako v prislúbeného Mesiáša..." Dobre. Jednu možnosť, v koho v ňom uverili, som už v tejto téme naznačil. Ale netvrdím, že Židia v Neho museli uveriť počas Jeho pozemského života práve tak (tj. ako v božského Syna rovného Otcovi). Napokon aj viera jeho učenníkov sa prehĺbila až po získaní Ducha Sv. na letnice, a nie všetci mali už predtým také poznanie z Otcovho zjavenia ako napr. Peter etc. Ale mohli v neho Židia uveriť podľa ich Písma, i toho, ktoré som citoval, ako v Mesiáša, Pána, ktorý prišiel od Boha a pod. (a aj podľa Jeho skutkov). Taký by si iste zaslúžil aj patričnú úctu, hoci možno hneď nie ako všemohúci Boh. Možno neskôr - aspoň niektorým by sa zlepšila viera tak, že by v Neho uverili ako v Syna, ktorý je hodný takej úcty ako Otec (a Duch sv.). Ale neprijali a neuctili Ho. Hoci treba povedať, že to nemuselo byť iba preto, že nechceli, lež možno i preto, že im to nebolo dané
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:50,  ondrej61- takže, už si sa poradil so šéfom Osvieteným. Ale zle si ho pochopil, lebo ja a...
dnes, 23:49,  samozrejme že fakty....ale ako vidieť ludia to nechcu vidieť...radi by naspeť totalitu a...
dnes, 23:49,  Jasné, že sa dá, nadrogovaným je to jedno na čo reagujú, hlavne, že reagujú.
dnes, 23:47,  ondrej61- skús sa vyjadrovať trochu súvislejšie, lebo asi si si naozaj šľahol?...
dnes, 23:47,  Fakty ? Žako dáva fakty z jedného nezávislého denníka ktorý je Sorošove prachy ? Tam...
dnes, 23:46,  pre mňa vtaku jarabaku tento svet nie je mojím domovom.....Ja ako znovuzrodený kresťan to...
dnes, 23:44,  ondrej61- no prezradíš nám kde to žiješ Ondrejko? Ešte niečo kecni a choď už do hajan.
dnes, 23:40,  ja si myslím, že aj osvietený vie, ako mu kto na tomto DF odpovie, ale je tu stale možnosť,...
dnes, 23:40,  Andriško, len nám prezraď kde je ten tvoj svet, lebo v tom našom pre takých čudákov miesto...
dnes, 23:38,  Alebo to urob naraz Omtrík a budeš mať krásne sny s Trubanom A Kiskom na pustom ostrove...
dnes, 23:36,  ondrej61- tvoja schopnosť viesť "múdru" debatu je obdivuhodná. Si asi vyčerpaný,...
dnes, 23:35,  Veru v inom, v reálnom a nie v sektárskom ako ty. *10*10*10*10*10
dnes, 23:33,  mna tvoja "pravda " nemôže položiť...ty ziješ v uplne inom svete kamziku.....
dnes, 23:32,  -era- relativizmus je asi tvoja parketa, len si musíš vybrať komu a čo budeš dokazovať. Tak...
dnes, 23:31,  Ale ty si pre istotu daj tu dávku, lebo terazky budeš počuť pravdu a to ťa môže položiť....
dnes, 23:30,  Tentokrát máš pravdu, už sa tu nerieši nič, už len Eduard Ž. si tu z toho robí svoje...
dnes, 23:27,  uzivaj si triezvy stav....kamzíku....*01*01*01
dnes, 23:27,  -era- však nemusíš, ale nič to nezmení na tom, že jedine prax je kritériom pravdy. To je...
dnes, 23:26,  Pýtam sa ,lebo je to DF a podľa mňa by sa mali na DF riešiť nejake problémy....alebo ľudia...
dnes, 23:20,  Nedošli, ale ako vidím, tebe došla dávka, okamžite si jebni druhú !!!!!!!!!!!!!! *10*10*10
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(174 644 bytes in 0,385 seconds)