Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Marxove teórie skutočnosťou?

35
reakcií
2351
prečítaní
Tému 4. decembra 2009, 05:36 založil Samson.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 02. 2014
33
01. 10. 2010
121
09. 01. 2012
15
30. 09. 2013
33
 
 


1.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 05:36 avatar
Detroit.. este do konca milenia bolo toto mesto jedno z najprosperujucejsich v priemysle USA..
Pozrime sa, co z neho neokapitalizmus urobil. Oproti tomu vypada aj totac skvele..

http://www.youtube.com/watch?v=T6WKMNmFsxM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=player_embedded

Najnebezpečnejšie americké mestá
CQ Press zverejnil tento týždeň výročný zoznam najnebezpečnejších amerických miest.
Niektorí o ňom hovoria, že je kontroverzný, pretože posudzuje nebezpečnosť len podľa kriminálnych štatistík a to jediné vraj neodráža skutočný stupeň nebezpečnosti v tom-ktorom meste.
V správe CQ sa uvádza, že k vysokej zločinnosti prispieva mnoho činiteľov, vrátane "zloženia obyvateľstva". A ďalej hovoria, že pod "zložením" myslia "koncetráciu mladých ľudí". Lenže zoznam sa považuje za "kontroverzný" zrejme hlavne preto, že v prvých 14 mestách žije najvyššie percento obyvateľov ne-európskeho pôvodu.
1. Camden, New Jersey
2. St. Louis, Missouri
3. Oakland, Kalifornia
4. Detroit, Michigan
5. Flint, Michigan
6. New Orleans, Louisiana
7. Birmingham, Alabama
8. Cleveland, Ohio
9. Jackson, Mississipi
10. Memphis, Tennessee
11. Gary, Indiana
12. Compton, Kalifornia
13. Baltimore, Maryland
14. Richmond, Kalifornia
Western Voices: "America`s Most Dangerous Cities"
www.wvwnews.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nepochované telá v Detroite - smutné svedectvo zúfalstva
Opustené mŕtve telá v bielych igelitových vreciach, označené visačkou, zavesenou na prste nohy, ležiace jedno nad druhým na kovových policiach v gigantickej mrazničke centrálneho detroistkého pohrebného ústavu, ako odhodené topánky vzadu v skrini.

Ide o telá, o ktoré sa nikto nehlási. Niektoré sú tu už celé roky, ďalšie pribudli
v posledných mesiacoch. "Za 13 rokov, čo tu pracujem, som ešte nevidel toľko tiel, o ktoré sa nik nehlási", povedal Albert Samuels, hlavný vyšetrovateľ ústavu. "Toto sa začalo diať vlani, keď sa ekonomika pohla smerom na juh. Nikdy som nevidel toľkých ľudí s problémami postarať sa o miesto posledného odpočinku pre svojich blízkych."

Do júna mesto stihlo minúť finančné prostriedky, vydelené na pochovávanie tiel, o
ktoré sa nik nehlási alebo v prípade, keď rodina nemá peniaze mŕtveho pochovať.
Mesto poskytovalo pohrebnému ústavu 700.- dolárov na pochovanie v jednoduchej lacnej rakve na blízkom cintoríne. Ale teraz sa nepochované telá kopia v mestskom pohrebnom ústave; tohto roku počet dosiahol 70 a to je hádam jeden z najhroznejších prejavov nedôstojnosti, aká teraz postihujú obyvateľov Detroitu.

Mesto automobilového priemyslu, ktoré sa kedysi pýšilo najvyšším priemerným zárobkom a najvyšším počtom kupovaných nových domov v Spojených štátoch, sa teraz nachádza uprostred dlhodobej a mučivej špirály smrti. Detroit má dnes 28 % nezamestnanosť, čo je vyššie percento, než bolo v najhorších rokoch Veľkej depresie.

Počet vrážd stále narastá. Školstvo je v rozklade. Mesto nemá k dispozícii
finančné prostriedky ani na základné služby, napríklad na odvoz smetí. Tisíce domov ľudia opustili; domy majú strhnuté strechy a rozbité okná. Celé bloky v nákupných strediskách majú výklady obité doskami. Bývalé automobilové továrne, ktoré prv chŕlili z výrobných pásov Buicky a Cadillaky, od roku 1991 zahnívajú. Dokonca aj detroitský futbalový tím Lions je teraz najhorší v krajine. V poslednej sezóne prehral v 16-tich hrách. Fotograf časopisu Time, ktorý mal za úlohu nafotografovať obrázky z Detroitu povedal, že mal pocit, akoby sa pohyboval v nejakej post-apokalyptickej pohrome. ...
Tim Reid, Times: "Unburied bodies tell the tale of Detroit - a city of despair"
www.timesonline.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 12. 2009, 06:24 avatar
No, strašné...dnes som videla v správach, ako z Luníku IX likvidovali odpad buldozérmi...sviňa kapitalizmus, ani odpadky si po sebe nevynáša! (Prepáč za iróniu, od témy, ja viem, ale nasral ma ten bordel na Slovensku!)


3.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 06:31 avatar
No Petranka ako vidis niesme jedini, kto ma bordel  


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   4. 12. 2009, 11:01 avatar
Prečo si dal názov Marxove... nakoľko vôbec necituješ toho Marxa, tak si pokojne mohol začať v názve:

Hopkinsove... Čučoriedkove... Vieš, keby si aspoň raz citoval presne, čo k tomu, čo teraz píšeš, napísal ten Marx, tak by som ťa ešte ako tak rešpektoval, ale musel som sa vyjadriť, lebo u teba je demogógia nie teória ale prax. Myslím, že oproti tebe sú tradiční veriaci na tom oveľa lepšie: ak spomínajú svojich bohov, zvyknú citovať, dokonca si slávne výroky očíslovali, lebo vieš, stáda oviec a baranov by sa v tom trasovisku rôznych viet [Biblia] stratilo. Ale ty si tak pohodlný, že len špliechneš, že Marxove... bez toho, aby si čo len zopár vetami presne odcitoval, že ozaj Marxove proroctvá sa naplňujú aj v skutočnosti.

Keď chceš robiť svoju prácu zodpovedne, občas použi aj niečo konkrétne, a nie len tak, od buka do buka si dáš názov, len aby si bol zaujímavejší. Na internete je toľko informácií, že potom sa tie tvoje názory stratia v dave iných bludných myšlienok. Vlastne si nič nepovedal. A ja som ti povedal len toľko, že manipuluješ s verejnou mienkou. Nič viac, len obyčajná sprostá manipulácia. Keby si si dal záležať na tom, aby si odcitoval Marxa, aby bolo jasné, v čom bol ten Marx geniálny, že jeho proroctvo je lepšie od ostatných, tak by mi možno aj stálo reagovať na tému, ale tentoraz už samotný tvoj spôsob, aké názvy používaš, mi vadí, a len k tomu som sa vyjadril. Ty dobre vieš, že som citlivý na manipulátorov.


9.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 19:37 avatar
No prepac Vlado.. ten, koho to zaujima pozna Marxove teorie o kapitalizme. No ze si taky moj oblubenec priblizim ti jeho myslienky aj ocami inych jeho pokracovatelov..

Kedysi ruský marxista Plechanov povedal „zrno rastie podľa Hegla“. Dnes môžeme na základe historických faktov a súčasnej reality vo svete povedať aj kapitalizmus sa vyvíja podľa Hegelovej triády. Hegel hovorí o prvom stupni - téze ,2. stupni negácie tézy, 3. stupni negácie negácie. Kapitalizmus dnes prichádza do svojho najvyššieho štádia:
stupeň kapitalizmu – kapitalizmus štádia voľnej konkurencie( téza)
monopolistický kapitalizmus – imperializmus charakterizovaný Leninom(negácia tézy)
Hyperimperializmus . Kapitalizmus svetovládny prekonáva národny a štátnomonopolistický kapitalizmus. Vznik nadnárodných korporácií ,svetovládnych inštitútov . Vznik geoekonomiky.
(negácia negácie)

Kapitalizmus by mal stratiť v tomto treťom štádiu vývojovej špirály svoju nálepku kapitalizmu. Pozrime sa trochu podrobnejšie na jeho vývoj .
Prvé štádium – kapitalizmus voľnej konkurencie : Keď Marx písal Kapitál prevážna väčšina ekonómov pokladala voľnú konkurenciu za „prírodný zákon“- večný pre ľudstvo. Adam Smith tovarovo – peňažné vzťahy v rámci voľnej konkurencie nepovažoval za niečo mechanické – ale ako „ruku božiu“. Túto ruku božiu však neguje monopolistický kapitalizmus.

Druhé štádium monopolistickýkapitalizmus: Lenin konštatuje , že začiatkom 20. storočia v Európe viedla voľná konkurencia vývoj k monopolu. Nový kapitalizmus definitívne vystriedal starý . Kapitalizmus sa mení na imperializmus . Konkurencia sa mení na monopol. Výsledkom je gigantický pokrok v zospoločenštení výroby . Výroba sa stáva spoločenskou, ale privlastňovanie zostáva súkromné. Monopolisti nivočia tých , čo sa nechcú podriadiť monopolu, jeho tlaku a jeho svojvôli. Tovarová výroba sa pokladá za základ celého hospodárstva, v skutočnosti je podlomená a najväčšie zisky plynú ako píše Lenin „géniom “ finančných machinácií.

Krízy zosilňujú ešte viac tendenciu ku koncentrácii a k monopolu. Nastáva koncentrácia bankovníctva . Kapitál začal s malým úžerníckym kapitálom a vytvára v rámci monopolu obrovský úžernícky kapitál. Pre starý kapitalizmus, kde vládla neobmedzená konkurencia, bol typický vývoz tovaru . Pre monopolistický kapitalizmus sa stal typický vývoz kapitálu. Kapitalizmus nadbytok kapitálu nepoužil na zvyšovanie životnej úrovne pracujúcich más v danej krajine.

Vyvážaný kapitál v krajinách do ktorých plynie mimoriadne urýchľuje vývoj kapitalizmu. Finančný kapitál utvoril obdobie monopolov. Kapitál v tejto fáze vyvolával neustále vojny, pretože kapitalisti si delia svet. Ako píše Lenin „ ...nedelia si svet preto, že sú mimoriadne zlí, ale preto , že dosiahnutý stupeň koncentrácie ich núti dať sa na túto cestu, aby dosiahli zisk, pritom ho delia „podľa kapitálu. “, „podľa sily“, lebo v systéme tovarovej výroby a kapitalizmu ho inakšie deliť nemôžu.“ Monopolistický kapitalizmus je negáciou kapitalizmu voľnej konkurencie.
Tretie štádium - súčasný hyperimperializmus - prekonáva monopolistický a štátnomonopolistický kapitalizmus. Charakterizuje ho vznik nadnárodných korporácií, svetovládnych inštitútov moci. Vytvára sa geoekonomika. Globalizácia je výsledkom pokračujúcej koncentrácie kapitálu. Globalizácia nabrala akceleráciu aj preto, že rozvojové a bývalé krajiny budujúce socializmus otvárajú predtým chránené ekonomiky, stabilizujú svoje meny a prijímajú regulatívne opatrenia na podporu medzinárodného obchodu a súkromných investícii. Dochádza k stabilizácii na makroekonomickej úrovni, čím sa zabezpečilo , aby zahraničné firmy a investori mohli optimálne fungovať. Neokonzervatívni ekonómovia môžu kontrolovať financie. „Zabudli“ však vziať do úvahy chudobných . Kapitalizmus vytvára sieťovú ekonomiku a centrá svetovej finančnej moci SB a MMF.

V podmienkach globalizujúceho hospodárstva dochádza paradoxne – k ironickému návratu k plánovanému hospodárstvu . Plánované hospodárstvo, ktoré v bývalých socialistických krajinách zomrelo vstalo znova z mŕtvych a to v podobe centralisticky plánovaného , globálne pôsobiaceho koncernu. Táto sieť je viac alebo menej organizovaná- mocou v centre za pomoci vykonštruovaných informačných techník a riadiacich štruktúr a je prepojená až do kapilár miestnej výroby. Len zopár podnikov ovláda trh s ropou, nerastami a agrárnymi produktami. Asi 100 podnikov ovláda priemyslové odvetvia. Tieto podniky tvoria plánované hospodárstvo svetového kapitalizmu ! ( U. Beck , Moc a protiváha moci , s. 205 , Praha 2007)....

To, co sa deje v amerike je tretie stadium.. Vacsinu vyroby premiestnili do krajin, kde je lacna praciovna sila.. akosi pri tom zabudli na podstatnu vec, ze sa tym sposobom bude prehlbovat nezamestnanost na domacej pode a tym padom bude bohatnut stale mensia cast obycatelstva a chudobniet stale vacsia cast.. Je to samopozierajuca sa cierna diera...


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   4. 12. 2009, 19:58 avatar
Vidím, že nie si súci na diskusiu, Marxa si zrejme čítal len z rýchlika. Nie v rýchliku, ale z rýchlika. Čiže Marxove litánie vôbec nepoznáš, len jeho plagiáty, odvolávania sa na Marxa... čo keby si si najprv naštudoval, čo on napísal, a potom si to porovnával s tými jeho pokračovateľmi. 99,99 % budovateľov socializmu NIKDY nečítalo pôvodné spisy od Marxa. Len jeho pokračovateľov, a tak to aj potom vyzeralo.

Keby si dal názov "Teórie Marxových pokračovateľov skutočnosťou?", ani by som sa do tejto témy nezapojil. Tým ukončujem z mojej strany túto tému, nie je dôvod sa tým ďalej obťažovať.


22.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 20:10 avatar
ako obvykle si nic nepovedal.. len skritizoval co sa dalo.. pointa ti opat netrkla, ale uz sa necudujem ani nevzrusujem  


7.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   4. 12. 2009, 13:09 avatar
Ja mám pocit ,že všetci extrémne chcete späť socík. Čo ste sa všetci zbláznili ?


11.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 19:45 avatar
Ano dnes flamujem, tvoj pocit je spravny.. Neviem, ci chcu ludia zrovna socik, ale nespokojnost a nedovera v kapital rastie globalne.


13.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   4. 12. 2009, 19:54 avatar
Samson neviem a ani si nechcem prectaviť ako by to bolo keby sa vrátil minulí režim.


14.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 19:57 avatar
Veronika, ani ja si to neviem predstavit a pochybujem, ze sa moze vratit v tej istej podobe.


16.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   4. 12. 2009, 20:01 avatar
Osobne je mi nepríjemne ak by sa to čo i len jednému malo podobať.Ale ako som si všimla tak jedná vec nevidrží dlho.Myslím to tak že raz je obdobie keď sa presadzuje viera potom zase rozum a to furt dokola. Ale ani jedno nezostalo pri kormidle stále.
Súhlasí Samson


20.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 20:07 avatar
Dobre pises Veroncek. Je to tak a tak to ma aj byt. zmena je pre nas nevyhnutna pre hladanie idealneho.
cakam na dalsiu zmenu  


19.
označiť príspevok

myrai žena
   4. 12. 2009, 20:05 avatar
Samson ja uz nic neviem..som absolutne grogy ako nikdy predtym a ani potom..


21.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 20:08 avatar
myrai a preco?


4.
označiť príspevok

myrai žena
   4. 12. 2009, 09:21 avatar
ahoj Samson..potrebujem socializmus, mam uz hlboko do vrecka  


6.
označiť príspevok

Mojka žena
   4. 12. 2009, 12:21 avatar
a načo by ti bol socializmus?..stači, keď z rodostromu zistiš..či nemáš v Slovenskom pozemkovom fonde..bratranca.. na dobrom poste.. a hneď nebudeš mať ..hlboko do vrecka  


18.
označiť príspevok

myrai žena
   4. 12. 2009, 20:03 avatar
..nemam..ty Mojka nebodkuj,iba gombickuj.. 


8.
označiť príspevok

Oknad
   4. 12. 2009, 16:32 avatar
Ja som nejak nepochopil co bolo autorovym zamerom. Ci je toto pren dokaz, ze kapitalizmus je zly, alebo zeby socializmus bol dobry ... Mne totiz temy takehoto druhu pripadaju ako to video na youtube o tom ako europu pohltia moslimovia. Len demagogickou manipulaciou vyvolat paniku, ktora nema racionalne zaklady.


10.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 19:41 avatar
Ano, je to pre mna jeden z mnohych dokazov, ze kapitalizmus v dlhodobom meritku vedie opat iba k diktature a co viac k ozobracovaniu a zotrocovaniu vacsinovej populacie.
A nie nevravim, ze socializmus je dobry, ale mnohych ohladoch lepsi pre vacsinovu populaciu. Zarucuje aspon zakladne potreby cloveka kde naopak kapital nieje zarukou pre vobec nic. je skor dovodom pre neustalu obavu zo zlyhania a existencny strach.


12.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 19:53 avatar
Kapitalisticke krajiny, keby vedeli co to bolo mat socialnu a zivotnu istotu tak by nechapali. Nasa starka pomaly 90 rocna vravieva zo zleho, tazkeho sme isli do dobreho, no vraciame sa do este horsieho. To dobre tu uz bolo. No a nemam rada Ameriku, vsetko zle pochadza odtial.
Súhlasí Samson


17.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 20:03 avatar
V niektorych kapitalistickych krajinach funguje aj statna zdravotna starostlivost (co ale trosku nahlodava fakt, ze je to skutocne cisto kapitalisticka krajina) a ludia su spokojni.. taka kanada. Udrziava sa aj vysoka zivotna uroven vacsinovej populacie co ma za nasledok nizku kriminalitu..
Dalo by sa.. keby nebolo ameriky a par chorych oligarchov (ktori sa zial vzdy najdu a preto neverim v kapital), tak by mohol byt aj kapital idealnym zriadenim.


23.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 20:17 avatar
No ved aj taka Kuba sa mi paci, a nemaju ani dochodky. Proste ziju prirodzene s temperamentom a bez stresu. Aj najstarsi ludia si vedia este uzivat, pritom je tam ista forma diktaturi.
Súhlasí Samson


24.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 20:22 avatar
achesa bola si uz na Kube? Ja by som tam raz velmi chcel ist.. Ano podla toho co som o kubancoch cital, tak napriek ich svetom spochybnovanemu rezimu patria k najspokojnejsim narodom sveta. A ten rezim k nim priviedlo prave zlyhanie kapitalu.


25.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 20:30 avatar
Ja som videla zopar dokumentov a to je moj sen z celej Ameriky navstivit Kubu. Ludia aj krajina mi pripadaju ciste na pohlad aj dusevne.
Súhlasí Samson


26.
označiť príspevok

Samson muž
   4. 12. 2009, 20:38 avatar
achesa, - ciste na pohlad aj dusevne - je velmi pekne vyjadrenie toho, co si myslim o nich aj ja.
Videl som raz na STV jeden dokument o Castrovi.. robili ho americania a ten reporter bol viditelne na zaciatku odmerany voci Castrovi a daval najavo svoj pohrdavy postoj, ale ako sa bavili a Castro mu ukazoval krajinu aj ten reporter viditelne zmenil nazor na Castra aj celu krajinu.. bolo to pekne a vystihovalo to ich mentalitu srdecnych ludi.
Súhlasí achesa


27.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 21:02 avatar
Su aj dalsie krajiny, ktore politicky odcudzuju no a skutocnost je ina. Citala som o Irane, Azerbajdzane tiez maju aj svoje caro , obycajni ludia su pohostinny mili a uprimni.Opisoval to irsky diplomat,ktory tam prezil detstvo.Vysoki predstavitelia zapadu zavadzali skutocne fakty.Totiz ropa bola a je ich zisk.


28.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 12. 2009, 21:07 avatar
hi hi... achesa uz tu internacionalu viem skoro celu,ta ju naucim na buduci tyzden 


29.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 21:14 avatar
No to sa tomu Marxovi bude hodit, hod ju potom sem.


30.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 12. 2009, 21:23 avatar


31.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 21:28 avatar
dobree, si ale potvorka.


32.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 12. 2009, 21:32 avatar
vsak uz vas z tej jednej vety musia boliet usi, tak vam tam pridam dalsie 


33.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 21:38 avatar
no konecne to bude mat aj pokracovanie. furt sa ucime coo. 
Súhlasí *game*


34.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   4. 12. 2009, 21:42 avatar
O tom je život.


35.
označiť príspevok

achesa žena
   4. 12. 2009, 21:46 avatar
Dufam ze aj o tom aby sme to zuzitkovali.


36.
označiť príspevok

*game* žena
   5. 12. 2009, 00:26 avatar
dam ju nachvilku sem, pretoze mi to nejde....a uz utekam spat. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:06,  Zase čítaš hovnomety synátor piče ?
dnes, 11:05,  Kam stúpla ??? Prezidentka koná to čo v slube prezidenta slúbila . To že ju tu vulgárne...
dnes, 11:00,  kntsz perfekné počítanie .
dnes, 10:55,  Podľa písma poznávam Borisa . YHRYSKO*13*13*13 ale i VIA JURIS bol fajn
dnes, 10:55,  35- mám tomu rozumieť tak, že volíš Kotlebu pre svoju národnosť a hrdosť??? Tak potom...
dnes, 10:53,  era uradnícka vláda je vláda dočasná do dalších volieb . Preto nie je zostrojená z vôle...
dnes, 10:49,  https://glob.zoznam.sk/wp-content/uploads/2020/01/82799570_537485730448234_7624597197090193408_n-...
dnes, 10:44,  Jedine, že by vláda bola už navždy úradnícka a nikdy stranícka, závislá na financiách...
dnes, 10:36,  No nejak sa im záhadne pokazili klávesnice, mobily, alebo dostali ťažkú amnéziu, hlavne na...
dnes, 10:33,  Napríklad zo 16. októbra 2018. Aj na tejto ukážke vidieť, že redakcia Zem a Veku pozostáva...
dnes, 10:31,  Veľmi smutné správy od našich talianskych priateľov!!!!! Prdel mu nakopal nejaký...
dnes, 10:25,  "Nepotrebujeme sa vyrovnávať so žiadnym pocitom kolektívnej viny alebo sa donekonečna...
dnes, 10:23,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/85002463_2691723457542175_3187291566754496512_n.j...
dnes, 09:48,  Nie som proti kapitálu , ale spoločnosť musí zabezpečiť , aby nebol zneužívaný proti...
dnes, 09:44,  Najväčši problém je však v tom, že existuje skupina ľudí, ktorá vytvára krovie ktoré...
dnes, 09:39,  Toto sa nestretáva s porozumením vo väčšine národa, lebo žijú ponorení v každodenných...
dnes, 09:23,  1. Otázka je, či je toto miestom, kde by sa nejaké problémy dokázali vyriešiť. Skôr by...
dnes, 09:04,  Keď je niekto hovädo netreba očakávať že sa bude vyjadrovať ako človek. Vychovať ho...
dnes, 08:00,  109. Naštudovať si môžem všeličo, ale to, čo napísali iní, je ich stupeň, ku ktorému...
dnes, 07:54,  havran, ja s tebou nebojujem. Iba ti píšem o tom, ako to je - pretože v niektorých veciach...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 083 bytes in 0,504 seconds)