Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Máme jeden, alebo viac životov?

27
reakcií
1682
prečítaní
Tému 2. júna 2010, 20:08 založil Petrana.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 6. 2010, 20:08 avatar
...V hinduizme vznikla predstava, že nesmrteľné ľudské Ja je nútené prechádzať kolobehom vtelení a každý ďalší život je určovaný nahromadenou dobrou, alebo zlou karmou, ktorá bola dôsledkami jeho činov z minulosti. Tento karmický zákon bol neoblomný a iba jedinec sám bol zodpovedný za svoje vyslobodenie z kolobehu životov...Až neskoršie hinduistické smery začali poznávať Božiu milosť, ktorá môže karmické dedičstvo vymazať a človeka spasiť. Spásu - definitívne oslobodenie chápali ako stav, kedy sa už nemuseli znovuzrodiť, a splynuli s neosobnou, nemennou, nekonečnou a neprejavenou formou - božskou podstatou.
...Budhisti veľmi správne pochopili, že ľudské utrpenie pramení na prílišnom lipnutí na veciach tohoto sveta. Podľa nich mohol človek sám prerušiť kolobeh znovuzrodenia vlastným úsilým, keď oslobodil svoju myseľ od závisti, žiadostivosti a zaslepenia...
...V cyklický návrat ľudského Ja na Zemi verili aj starí Egypťania - a vlastne všetky náboženstvá "predkresťanské". Biblia síce reinkarnáciu nespomína, ale ani nepopiera, aj keď bola koncilom v roku 553 zakázaná. Francúzsky jezuita, geológ a paleontológ Piere de Chardin (1881-1955) rozvinul pojatie vesmíru ako spontánne zacielenej evolúcie, ktorá siaha od bodu Alfa - stvorenia, ku kozmogenézii - tvorbe atómov, galaxií, hviezd a planét, biogenézii - vzniku mnohobunkových organizmov, noogenézii - kedy si vesmír uvedomuje sám seba prostredníctvom rozvoja myslenia, kristogenézii - kedy sa ľudstvo socializuje v láske, až po bod Omega, kedy sa zjednotia všetky vedomia inteligentných bytostí do jedného harmonického celku bez toho, aby stratili svoju individualitu, svoje JA. Limitný bod Omega, by mohol byť stav, ktorému v kresťanstve odpovedá "kráľovstvo nebeské".
...Čo by sa z tohoto všetkého dalo vyvodiť? Bolo by asi naivné sa domnievať, že naše krátke existencie sú smrťou už navždy zasunuté kdesi v hlbinách času...Zákon reinkarnácie, je súčasťou oveľa komplikovanejšieho a podivuhodnejšieho multidimenzionálneho sveta. Cieľom náboženstva by malo byť, aby sme pochopili, že vytvárame a premieňame samých seba. Iba na nás záleží, či budeme v živote trpieť, alebo sa rozhodneme byť šťastní. K tomu nás môže priviesť súcit s blížnymi a Poznanie vyššieho vedomia, obnovou spoločenstva s Bohom, ktoré sme kedysi ztratili.

Zdroj: Zdenek Krušina, Regenerace, 6/2010 (Ale som to riadne zostručnila )
Súhlasí Natalia, Ónya, Boris


24.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 6. 2010, 10:31 avatar
ale trefne


25.
označiť príspevok

Amazonka žena
   3. 6. 2010, 18:56 avatar
viac životov ? ďakujem, neprosím  
Súhlasí SkapalaMacka


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   2. 6. 2010, 20:14 avatar
Len 1 máš istý - na ostatné sa momentálne môžeš vysrať.
Súhlasí Petrana, Ónya


3.
označiť príspevok

Natalia žena
   2. 6. 2010, 20:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 6. 2010, 20:18 avatar
...skôr na predné vrátka! 


6.
označiť príspevok

Natalia žena
   2. 6. 2010, 20:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

ruwolf muž
   2. 6. 2010, 20:20 avatar
O iných viem veľké prázdne nič, tak akékoľvek myslenie na ne my je na (veľké prázdne) "prd".


7.
označiť príspevok

Natalia žena
   2. 6. 2010, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Natalia žena
   2. 6. 2010, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Petrana žena
   3. 6. 2010, 22:48 avatar
...jasné! 


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 6. 2010, 20:55 avatar
je to premena ..fyzické telo odišlo a ostal Duch ..naša duša nie je večná . Právo na večný život si každý z nás musí vybojovať. Cesta do tzv. " reinkarnu " vedie iba poznaním a naplňovaním pre potrebnú zrelosti ducha , po dokonalom seba uvedomení vstúpi do hmotného sveta. Duch..ak nenaplní toto uvedomenie si, ide do tzv."zatratena"..teda z toho vychádza , že nie všetci prechádzajú reinkarnáciou.


10.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 6. 2010, 20:57 avatar
Len mala poznamocka.
Netvrdil by som, ze v biblii nie su zmienky o reinkarnácii. Problem je len v tom, ze si nechceme priznat (nie vsetci), ze niektore pasaze popisuju jednoznacne reinkarnacie.
Napriklad: Matus 17k, v 10: "Staroveky prorok elias, prisiel znova na zem v osobe Jana Krstitela, ale nespoznali ho a zabili".
Je tam toho viac.
Súhlasí Natalia


11.
označiť príspevok

gombička žena
   2. 6. 2010, 21:01 avatar
ja iba jeden.. a občas mam z toho jedného plné zuby  ..prepáč Petra, nečítala som to, ale prečítam..čestne pionierske .. 


12.
označiť príspevok

ruža
   2. 6. 2010, 21:03 avatar
tu na zemi končí svoj pobyt smrťou len naše telo, ale ak žiješ tak ako máš Tvoja duša dostáva ten druhý život.Len na každom z nás záleží, či tomu verí, alebo nie.Všetci máme slobodnú vôľu, nikomu nie je nútená.


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 6. 2010, 21:17 avatar
a čo je to ruža ..žiť tak ako máme ?? "..ako to je ?..každý si to myslí že žije tak ako má..nie všetci chápu hmotný svet a jeho zákonitosti v pozemskom bytí.


14.
označiť príspevok

ruža
   2. 6. 2010, 21:22 avatar
ja sa znažím riadiť tak, že nerobím druhému to, čo nechcem, aby robil on mne. Jednym slovom riadim sa myšlienkou:ŽI tak, aby si nemusel prosiť o odpustenie.Netvrdím, že sa mi to vždy darí.


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 6. 2010, 21:31 avatar
to je síce pekné..ale čo ak si náhodou nenaplnila to "poslanie čo je ti určené...je to ruža zložitejšie ako si myslíme, osobne som presvedčená , že nestačí len byť dobrým..neškodným..uvediem príklad..mami sa zo samej lásky k svojim deťom dospelým snažia urobiť všetko pre Ich " dobro" pri tom veľkakrát svojou iniciatívou - či snahou škodia...až vznikne pocit že je im /deťom ubližované prílišnou "starostlivosťou matky a ti zase majú pocit , že konajú len samé dobro. Je to veľmi diskutabilné ruža.  


16.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   2. 6. 2010, 21:33 avatar
Prečo by to malo byť zložitejšie Ónya? Možno si to len my namýšľame. Može byť len šváby, ktoré v celom vesmíre nemajú žiadny význam.


18.
označiť príspevok

ruža
   2. 6. 2010, 21:40 avatar
človek musí sám rozoznať, čo je dobré a čo môže uškodiť.Veď aj ja mám deti a snažím sa pre ne to naj.Lenže,veľa dnes na mládež si myslím vplyva aj to, že ten rodič práve ten čas až na tie deti nemá kôli práci, kariere...Alebo ich už aj samotné rozprávky od detstva "vychovavávajú"Môžeš porovnať rozprávka a rozprávky,filmy a filmy a pod.


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 6. 2010, 21:45 avatar
chcela som tým povedať .-vo všeobecnej rovine.. že ten , kto je presvedčený o svojej tzv. neškodnosti, či dobrote alebo láske, tak to pociťuje tak on sám..kdežto ten druhý toto jeho správanie môže pociťovať opačným efektom ...neviem čí mi rozumieš .


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 6. 2010, 21:40 avatar
ozzy ..my sa tu tým z voľna sem - tam akože zaoberáme - podiskutujeme ..ale povedz sám,. riešiš tieto veci v reáli ? ani nie je na to čas myslieť .. 


20.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   2. 6. 2010, 21:46 avatar
Mal som teraz jednu knihu, kde bola spomenutá Obrana Sokratova. Na konci bol námet na premýšľanie: " Ak budú mať priatelia záujem, diskutujte o súdnom procese so Sokratom. Potrebuješ žalobcu, obhajcu, porotu. Obvinenie znie: Sokrates je zločinec a čudák, ktorý skúma všetko pod zemou a nad nebom, najhoršie skutky ospravedlňuje dôvodmi najvznešenejšími a učí tomu aj iných. Je vinný?"
Tak som sa zamyslel, s kým by sa to dalo realizovať. 0 bodov  


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 6. 2010, 21:51 avatar
mno to je pravda ozzy ..veľa ľudí je skutočne presvedčených o svojej neomylnej pravde , spravodlivosti a konajúcom dobre ,,skutočne nemajú spätné zrkadlo aby videli "odraz" toho čo páchajú..napredujú a nič ich nemôže zastaviť . 


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 6. 2010, 22:24 avatar
Nepáči sa mi že existuje taká vec a nepači sa mi nič . Ide iba o to, že odkedy jestvuje inteligencia odvtedy neexistuje spravodlivost a ani v inkarnaciach nie, či reinkarnaciach.. Ked vas zdrapnu poskoci toho akože Jezisa a našiju na vas veci o ktorých ste ani nemali páru, že su hriechom a skončíte v ich base -ktorú volaju peklo, tak sa na dlhý čas s reinkarnaciou možete rozlucit.


23.
označiť príspevok

ruža
   2. 6. 2010, 22:32 avatar
Ony-je pravda, že niekedy môže matka svojim deťom uškodiť.Poznám jednu,ktorá žije v spoločnej domácnosti so synom a jeho rodinou a všetko robí za nich,bez toho, aby sa dohodli na kompromise.Toto ja neuznávam,lebo viem, že ti nerobí dobre ani pre syna, ani pre nevestu,ale ani pre ich deti.Naopak škodí im tím.Preto treba vedieť tie hranice odkaľ -pokiaľ!!
Súhlasí Ónya


27.
označiť príspevok

Natalia žena
   4. 6. 2010, 00:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 6. 2010, 16:28 avatar
...Trvalo dlho, kým sa ľudia z predstavy, že sme väzňami svojho tela, a že osud nás nemilosrdne vláčí, vymanili. Príliš fatalistické a beznádejné pojatie reinkarnácie a mechanické pochopenie karmy bolo v západných filozofiách nahradené presvedčením, že existuje súčinnosť karmy, slobodnej ľudskej vôle a Božej milosti. Pre "západné" myslenie (skôr súčasné, moderné, pokrokové) je reinkarnácia pozitívna príležitosť k naplneniu všetkých ľudských možností a napraveniu neúspešného, či pomýleného bytia. Reinkarnácia sa tu stáva vykupujúcim sa optimistickým princípom smerujúcim k rozvoju osobnosti.
...Antropozof Rudolf Steiner vytvoril na poč. 20 st. učenie, podľa ktorého je myšlienka reinkarnácie spojená s myšlienkou kozmicky chápanej evolúcie, na ktorej majú spoluúčasť aj ľudské duchovné Ja, keď sa stále v nových podobách vracajú na Zem, pretvárajú ju aj samých seba. Nie je to teda už večný kolobeh bez konca. Točivému pohybu je nadradené pokračovanie vývoja - špirálovytý pohyb do budúcnosti. Pre človeka to znamená, že svet je školou a život v tele prostriedkom k zušľachťovaniu a povzneseniu vedomia na kvalitatívne vyššiu úroveň. Je to vzostupný proces.

zdroj: detto
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:24,  Zato ale vie, čo je umenie čistoty. *13*13*13
dnes, 00:24,  hakovy SS nie len elfí troll ale i slobodofašista *13*13*13
dnes, 00:24,  násilníci ako elfi-trol :)
dnes, 00:23,  Veď frajerov zo seba niekedy robíte.
dnes, 00:23,  Sudruh ako by mohla byť demokratická krajina tvoj vzor ??? Len totačik a sudruhovia...
dnes, 00:22,  Ty stará-devka obhajujes násilie
dnes, 00:22,  Pouvažuj,čo Peter? *21
dnes, 00:21,  Moslimovia to boli a černosi *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:21,  Fašistický elfi-trole-neklam. USA nás vzor
dnes, 00:21,  Nevieš čo je čistota umenia.
dnes, 00:20,  8. ako zili v tej dobe ludia bez hajzláku ? *39 to im nevadilo *39
dnes, 00:20,  Vážená. To si považuj, že ťa Edo znevážil.*13*13*13
dnes, 00:20,  Keď dôjdeš na to , že v Nemecku sú testy na kovid 19 za babku...
dnes, 00:19,  To je také hlúpe. ..
dnes, 00:19,  30. stary dement a to kde píšem, ale nepodielali sa na tom len afroameričania , ty dement .
dnes, 00:17,  Už ani nemôžem svoj názor napísať. .. Čo znevažuješ človeka.
dnes, 00:17,  ty zla-stvora majú právo páchat násilie len preto lebo su-cernosi?
dnes, 00:14,  Zuzka8 a máš i ty kozy ako oči ?
dnes, 00:13,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/101592392_1352135078327572_3871866558682...
dnes, 00:11,  Vôbec nešlo o hajzlák , ktorého som ja osobne mal absolutny dostatok i v komunizme od ZEWA z...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 327 bytes in 0,387 seconds)