Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Mám ľudí rád , ale volom sa vyhýbam./Maroš Kramár/

8
reakcií
1177
prečítaní
Tému 2. marca 2016, 01:37 založil jan vydarený.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 03. 2011
46
11. 10. 2015
24
30. 05. 2016
15
 
 


1.
označiť príspevok

jan vydarený muž
   2. 3. 2016, 01:37 avatar
. Mám ľudí rád , ale volom sa vyhýbam./Maroš Kramár/

V podtitule :
Teda mlčme , aby nás aj naďalej beztrestne bili!
Chronicky známe fakty , ktoré nám napovedajú kde je "sever".

1./ Upomienka z minulosti
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stupeň našej národnej poroby pred vznikom Československa zodpovedal stupňu drancovania nášho národného a prírodného bohatstva. /V druhej polovici 18.stor Slováci tvorili cca 15%obyvateľov Uhorska , ale ročne ťažili: cca 500kg zlata , 1/6 svetovej produkcie medi , 70% celouhorskej ťažby železa a striebra a ročne vyrábali až 40% remeselnej výroby Uhorska atď. -všetko naše bohatstvo však odtieklo do Rakúsko-Uhorska a Uhorska/.
Náš spoločný štát Čechov a Slovákov za roky 1918-1989 ekonomicky dobiehal krajiny , ktorých "nadpomery" /vrátane živ.úrovne/ boli vyskladané z potu a krvi porobených národov celého sveta.

2./ Globálna ekonomická hrozba
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svet bol oddávna rozdelený medzi kontinentálne a koloniálne mocnosti.Nie inak je tomu ešte aj dnes.Najmohutnejšia ekonomika sveta /USA/ vyrába 20% , ale spotrebováva 40%svetovej produkcie. Všade tam , kde zacítia zdroje surovín a pach ropy , posilujú svoju vojenskú prítomnosť a tečú tam potoky krvi. Vojenské základne USA rozmiestnené po celom svete a svetovládne ambície ich nohsledov združených v rôznych zoskupeniach vrátane vojenskej aliancii NATO ,hroziace celému svetu sú toho neklamným dôkazom.
Aj na našom území by zanedlho mohli stáť vojenské základne a aj na našom území boli objavené nové a otvárajú sa aj staré ložiská surovín dokonca ropy , uránu ,zlata a aj iných drahocenností a navyše k dispozícii je aj lacná pracovná sila vycvičená k otroctvu.

3./ Míny a záťaže ponovembrového sociálno-politického a ekonomického vývoja.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ľudia práce ,mimo toho , že sú tvorcomi životodárnych benefitov materiálnej a duchovnej povahy , od nepamäti boli aj nositeľmi našej národnej identity. Nikdy to neboli boháči , odrodilci a ani vlastizradné a prelietavé stredné vrstvy.
Najchudobnejší z chudobných vždy platili krvavú daň. Po stáročiach poroby sa so svojimi vrahmi porátali v r.1918. Mysliac , že to bude nadobro vytvorili spoločný štát Ćechov a Slovákov. Zmýlili sa.
Najchudobnejších z chudobných opäť nechali krvácať na bojiská 2.svetovej vojny. Opäť to boli oni , čo obnovili Ćeskoslovenskú republiku. Vo svojom oprávnenom hneve sa rozhodli vo februári 1948 skoncovať so svojimi vrahmi na národnej úrovni. /V povedomí prostých ľudí dlho rezonoval výrok Háchu , známeho to kolaboranta s Hitlerom./Historická skúsenosť vyústila v experiment života bez boháčov a zradcov ochotných kolaborovať s každým "pekelníkom".
Po 40. rokoch , socializmus končí odchodom jeho protagonistov do "výslužby". Neúspech tohto experimentu predznamenávali udalosti z rokov 1956 v Maďarsku a r.1968 v Československu. Stredné vrstvy v r.1968 získali značnú podporu verejnosti pod programovým heslom: "socializmu s ľudskou tvárou". Programovou platformou pre získanie rozhodujúcej časti spoločnosti na svoju stranu v roku 1989 sa stala veľkohubá proklamácia koncepcie "sociálneho štátu".
Paranoidná ochrana na spôsob "vojnového komunizmu"/izolácia od sveta ako v starovekej Číne , vedúca úloha strany , rozdeľovanie občanov na spoľahlivých a nespoľahlivých/ odolávala náporu stredných vrstiev ešte dalších 21rokov , než získali status privilegovaných "dvoranov" vládnucej elity. Neboli však pripravení na to , že elita /tá komunistická , ku ktorej sa vyhraňovali/sa dobrovoľne vzdá moci. Dizidenti nemali situáciu pevne v rukách. Situácia sa stala značne neprehľadnou. Najmä výrastkovia , pouliční povaľači ale aj umelci a ďalší , sa radikalizujú relatívne pomaly , čo možno pomohlo odvrátiť hrozbu občianskej vojny , ale ich vlezlé laškovanie s dravcami svetového biznisu a vlastné dobrodružné avantúry nakoniec zničili celú krajinu.
Občianska verejnosťnosť sa márne domáhala vodcu , ktorý by spoločnosť vybalancoval v sociálny štát.
Nech už boli počiatočné predsavzatia "nových vladárov"akékoľvek , akonáhle okúsili moc , chceli si ju udržať . Nemohli riskovať stratu svojho postavenia po tom, ako národ precitne a pochopí /ako po dopravnej nehode , keď si spytujeme svedomie , čo sme spravili dobre a čo zle/.Obávali sa prinavrátenia zdravého rozumu v podobe morálneho vysporadúvania sa s dôsledkami. Bolo treba rýchlo konať:
-Pochybnosti boli porazené dôverou masy občanov v spravodlivosť svojich požiadaviek a , intenzívne masírovaných médiami.
- Odoberajú zbrane , rušia zbrojnú výrobu , znižujú početný stav armády, organizujú mafiánsko-gaunerské zločinecké skupiny/SIS únos prezidentovho syna/ atď.
-Protinárodné a protiľudové aktivity by v "sociálnom štáte" nebolo možné presadiť bez účasti občianskej verejnosti. Použijú divokú kartu "hop alebo trop"z tzv. "tabu priečinka"/nepýtaj sa a slepo ver , v tejto chvíli davu/:
. vedúcu úlohu KS pretransformovali na vedúcu úlohu volebného víťaza na báze kvazi dynastie politických nominantov a preferovaných občanov/nepotizmus/
. platformu "sociálneho štátu" použitú na svoje krytie postupne opúšťajú a pomýleného občana kŕmia nezmyslami o "právnom štáte" v ktorom naplno rozvíjajú osvedčenú sektársku myšlienku neomylnosti , výnimočnosti a všemohúcnosti EÚ a USA
. rozdeľujú republiku
-istoty proti vlastnému ľudu nachádzajú v šnúre urýchlene uzatváraných medzinárodných zmlúv s podtitulom "za každú cenu":
. zbrklo a bez účasti občanov vyjednané podmienoky pre vstup do EÚ/hrozba straty územia v dôsledku jej predaja cudzincom/.
. zbrklo a bez účasti občanov uzavretá zmluva o členstve v NATO / precedens riešenia sporu o Cyprus medzi Tureckom a Gréckom naznačuje možnosť straty južných okresov v prípade eskalácie napätia s Maďarskom/.
. protinárodné a protiľudové dohody a zmluvy pre zahraničných investorov , nás zavliekli do ekonomického otroctva/strategické podniky,banky , energetika atď./
. oklištenie právomoci parlamentu a teda aj práv občana uznaním nadradenosti Európskej komisie a zavedenie systému priamej inplementácie jej rozhodnutí do nášej legislatívy /Vláda sa stal na parlamente nezávislou zložkou a súčasťou EK-faul proti voličom , ktorí aj v nastávajúcich voľbách majú voliť svojich zástupcov v parlamente. / parlament a voľby sa stávajú ekonomickou záťažou a politickou zbytočnosťou.
Privilegované spoločenské postavenie a beztrestnosť za spáchané zločiny im garantuje promptne budovaný policajný štát , starostlivo pestovaná legislatívna džugľa a úslužné opisovanie a ponížene zdôvodňovanie všetkých sprostostí ich pánov z EÚ a zámoria. . Zlý úmysel bol dokonaný. Zmenili sociálno-politické , vojensko-politické a ekonomické priority. Pasca novodobých otrokárov sklapla.
Od tejto chvíle väčšina politických strán v neprekonateľnej túžbe po bohatstve a moci pristupuje k parlamentným voľbám v presvedčení , že sa nabalia. Víťazstvom vo voľbách získavajú mandát na fauly proti princípom morálky a stávajú sa nepolapiteľnými.
Všetko im vyšlo , nikto sa nebráni , nikto nemanifestuje , ale srdcia obyčajných ľudí nezískali. Svoje privilegované postavenie držia násilím pod kepienkom tzv.právnemu štátu. Ídeovo sa prevtelili v inkvizíciu kapitalistickejšiu ako samotní kapitalisti.
Nemajú predpoklad srdcia obyčajných občanov získať ani v budúcnosti. Dodnes miesto poučaní z historických skúseností vlastných predkov , kopírujú a opisujú múdrosti z cudzích dvorov a ľudské práva chránia u tých , ktorí sa dokážu vykúpiť zo závislosti a svoju slobodu si môžu dovoliť kúpiť.

4./ Spoločenské pomery postupne zmenili v "obludárium bez morálky" , v ktorom obyčajný človek nemá veľa dôvodov na radosť
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z o všetkých strán , spravidla ex post sa dozvedáte , že nemôžete veriť v slušnosť a morálku v spoločnosti. Morálka a teda zdravý rozum nás učí žiť ex ante/s porozumením toho čo sa deje a čo sa bude diať -zmysluplne/ , naopak zákon nás učí žiť ex post/bez porozumenia a v strachu z pomsty z opomenutia na zákon/. Zahrávajú si so silami mimo svojho chápania a udivene zízajú na zlé výsledky.
Morálka nie je cieľ, ale nástroj na získanie rozumu resp.schopnosti predvídať dôsledky , ale aj niesť zodpovednosť ,nástrojom fair play. To , čo pre prírodné vedy znamená gravitácia , to pre vedy spoločenské a spoločanský život znamená morálka/zdravý sedliacky rozum/. Ten nám intuitívne napovedá , že každé zošikmenie akejkoľvek stavby vyžaduje oporu , barličku , výstuž. Kde nefunguje morálka , tam nefunkčné , nadbytočné a zvrhlé činnosti a stavby môžu prežívať len z donútenia a pod hrozbou použitia "domáceho" násilia t.j.štátu.
V práve údajne "platí"/tvrdí jeden z advokátov a autorov našej ústavy/, že "prevencia je vždy lepšia a lacnejšia než naprávanie chýb". Asi by to bola pravda , keby sa jednalo o transparentný ozdravný proces ex ante.
Je to ale číra ilúzia za súčasných podmienok , keď morálny úpadok dosiahol úroveň , keď sa prostému občanovi už neopláca bojovať so štátnou mocou za svoje práva . Totižto, keď vládna moc , svoje pokrivené kódexy , nie je schopná udržať/a je napr.pred TV kamerami usvedčená zo zlého úmyslu/ , nastupujú techniky vyzliekania sa zo zodpovednosti: -dohoda o vine a treste , konsenzus pod zákonom stanovenú normu tzv. salámová metóda , miesto poradenstva arogantné vyjadrenie typu "neznalosť zákona neospravedlňuje" atď. .... majú jediný cieľ: umlčať podvedených občanov. Dobrovoľné prijatie týchto švindľov nemá nič spoločné so slobodným rozhodovaním sa obyčajného človeka trpiaceho v ekonomickom či inom zajatí.
Prvoplánovo počítajú s tým , že majú veľa možností , že obyčajný človek ich toľko nemá a preto sa nemusia správať zodpovedne. Vždy sa v blízkom alebo vzdialenejšom okruhu nájde ešte väčší inkvizítor , ktorý nás prechytračí , ešte dôležitejší pán "dôležitý" , ktorý nás odignoruje a ešte bohatší olygarcha , ktorý nás preplatí .
To čo sa okolo nás deje , všetky tie kauzy , podvody a zločiny sú konkrétnou predstavou raja pre zbohatlíkov a ich dvoranov zo "stredných vrstiev". Začali sa báť o to, čo doteraz získali. Začali sa strániť tých , ktorých nechali spustnúť. Už dávno nie je pre nich cieľ dôležitý , ale vždy len to , čo sa im práve hodí . Prostý a spustnutý občan pochopil , že nie sú hodní , aby ich nasledoval a intuitívne vyčkáva , skúma a hľadá vhodné osobnosti a hnutia ktoré , by ho vysotili na trajektóriu napĺňania svojich vlastných , bytostných záujmov.

5./ Problém všetkých spoločenských problémov nikto nevidí lebo ho má dennodenne na očiach.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opäť sme prizývaní k voľbám , o ktorých dopredu vieme , že nepovedú k povzneseniu Slovenska ,ale iba umožnia "obeti" , teda voličom , vybrať si svojho "kata" inak povedané spôsob zneužívania , týrania a popravy. Aspoň niečo robia dobre , bohužiaľ proti nám.
Naši "démon-krati" očividne zabúdajú , že demokracia v prvom rade znamená oslobodenie spoločnosti od totality a utváranie väčšinových uskupení na úžitok a nie na škodu občana.
Po volebnom víťazstve tej či onej politickej strany sa z lídra volebného víťaza razom stáva predseda vlády - legislatívna a výkonná moc sa nerozdelená ocitá v rukách jednej osoby. Rovnakú hrozbu pre demokraciu predstavujú aj na funkciách doživotne a neodvolateľne opevnení prokurátori a sudcovia. Za tejto situácie ďalší osud a smerovanie našej štátnosti je spečatený. Už to nie je problém , to už je ortieľ. Vždy si urobia , čo budú chcieť. Zákony , vrátane Ústavy SR , sú v ich rukách len zdrapy papiera.
Hodnotu človeka posudzujú podľa svojho nízkeho charakteru/stačí pozrieť kto sedí v parlamente/. Miesto záujmov občana pretláčajú záujmy svoje a záujmy rôznych záujmových skupín z domácej , ale hlavne zahraničnej proviniencie.
Moc je o autoritách , predstieraní , dokazovaní svojej veľkosti , schopnosti získavať spojencov a zastrašovaní. Nezastupiteľnú úlohu v zápase o moc zohrávajú média , masové aktivity atď. Čím manší subjekt sa prediera k moci , tým viac sa naparuje a kričí. Moc nestačí len získať , ale je potrebné si ju aj udržeť.
Provinčným pomerom Slovenska najlepšie vyhovuje nepotizmus - v obsadzovaní funkcií preferovanými osobami /príbuzní , priatelia , politickí nominanti , obchodní partneri atď./. Preferovaní sa radi kamarátia so "somármi" , aby ich mal kto nosiť . Ich poznávacie znamenie: čím sprostejší , tým viacej poradcov , technických prostriedkov a obslužného personálu. Žiadny výkon a obrovské výdavky. Pri zreťazní problémov v krízovú situáciu , teatrálne nastupujú na scénu ako záchrancovia. Svoju obmedzenosť a hlúposť zdôvodňujú , že to tak musí byť , podľa predpisov právneho štátu. Vprípade úspechu u podriadeného , chváliť sa cudzím perím je najbežnejší spôsob výkonu funkcií vo verejnej a štátnej správe. Bezhraničná arogancia moci je príčinou neúspechu mnohých pokusov o vzdor , vrátane štrajku zdravotných sestier alebo učiteliek. Vzoprieť sa takýmto pomerom v nejednom prípade znamená stratu zamestnania alebo šikanu na pracovisku. Zo skúsenosti viem , že takéto krytie zo strany kvázi dynastie /zažil som to za vlády SDKÚ na vlastnej koži a dnes je to údajne ešte horšie/je schopné vás a vašu rodinu zničiť psychicky , odrovnať spoločensky a zrujnovať ekonomicky.
V prípade , že sa podarí získať dostatočne vplyvnú skupinu loajálnych "dvoranov" , ktorí zbavia občana nezávislého úsudku /keď sa napr.mladý človek stane vyznávačom vyšinutého realizmu resp.nepríčetného hedonizmu prejavujúci sa radostným a bezstarostným pohľadom na život zo dňa na deň , z ruky do úst/ , aj vďaka falošnej mediálnej osvete a aj inej , očiam občana skrytej formy podpory a masírovania verejnej mienky , môžeme očakávať , že vypestujeme falošnú identitu lídra politickej strany , kult osobnosti , drakonickú osobnosť s nadpozemským egom typu: Hitler, Stalin , Pinochet.... , alebo aspoň "hrdinu-ctihodného občana" , ktorý je expertom v zhŕňaní cudzích peňazí , hromadení cudzích majetkov, majstrom manipulácie a zneužívania moci.
Naša tzv."elita" v nejednom prípade s príznakmi narušenej osobnosti , sociopata bez EQ a umelý inteligent /akýsi"kyborg"/ - patologické príklady toho , že zviera s rozumom /bytosť/ sa nikdy nestane človekom v prípade odpojených emócii a umlčaného svedomia.
Svoje vízie o fungovaní ideálneho štátu koncipujú podľa interných vzorov fungovania ideálnej psychiatrickej liečebne pod hlavičkou tzv. právnevneho štátu. Koncepcia ktorá štát pretvára na režimové pracovisko a spoločnosť na výcvikové stredisko. Cvičebný cieľ: tupý , bezduchý občan jednotnej unifikovanej podoby všestranne použiteľný pre potreby EÚ a USA , kdekoľvek na svete vrátane účasti v prípadnej lokálnej či svetovej vojne. Nosné metódy a postupy: šikana , dryl , tieseň , konsenzus , závislosť ... /
Vlastným pričinením si vychovávame "škodnú" , ktorú potrebujeme dostať za mreže nápravno-výchovných zriadení a múry psychiatrických liečební. Nech sú navždy v "galérii národnej hanby" /pri zavedenom Ústave pamäti národa/ vystavené odstrašujúce príklady ich vlády.
Osobne ma ani vo sne nenapadlo, že sa raz dožijem doby , keď nebudem môcť darebákovi povedať , že je darebák/je jedno či od prírody alebo naučaný/a že patrí za mreže.

6./ Kapitalizmus je nemilosrdný spôsob produkcie zisku a programovania životov občanov v ekonomicky závislých otrokov.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak budeme štát v čistej podobe chápať ako ultimatívny systém odosobnenej diskriminácie , nemôžeme mu prisudzovať žiadne ľudské vlastnosti. Je to živel , ktorý nie je dobrý a ani zlý a ako s každým iným živlom/napr.ohňom/ je potrebné sa naučiť narábať. Pokiaľ budeme štát vnímať ako spoločenskú zmluvu , dá sa predpokladať , že ide o účelovú inštitúciu od ktorej sa očakáva , že sa bude správať na prospech všetkých zúčatnených strán.
Dobrým alebo zlým sa stáva v momente , keď ho niekto začne využívať jednostranne či už v prospech jednotlivca alebo celku. Štát je , aj v románsko-germánskom kultúrnom okruhu , považovaný za hlavný nástrojov centralizácie bohatstva a moci. v rukách tých , ktorí majú byť vyňatí spod priamej kontroly verejnosťou/ trefne vyjadrené v detskej riekanke"čo je tvoje , je aj moje , ale čo je moje , tak do toho ťa nič/.
Príchodom kapitalizmu na historickú scénu skončil problém nedostatku tovarov a nastáva problém s jeho odbytom. Skončila éra pohrôm z nedostatku a nastáva éra pohrôm/kríz/z prebytkov. Nie je problém vyrobiť problémom je predaj. Nemilosrdná vynaliezavosť v honba po zisku je kapitalizmu vlastná , je to jeho konečný cieľ , je to jeho podstata. Robí ho to monštruóznym a slepým k skutočným potrebám spoločnosti. Vo verejnom priestore sa presadzuje ex post defenzívnymi stratégiami/spiatočníctvo v teórii a oportunizmus v praxi/ na získanie ,udržanie a upevnenie štátnej ochrany , kde okrem kapitalizmu , kapitalistov a ich nohsledov z košiara politickej pravice , nie je nič dôležité.
Za posledných viac ako 100rokov po zavedení elektriny a vedeckých metód do riadenia výroby sa produktivita práce celosvetovo zvýšila približne 50 násobne , ale životná úroveň za to isté obdobie vzrástla približne len 5násobne.Natíska sa otáska: "Na čo bolo použitých 9/10 svetovej produkcie"?
Na rozširovanie moci sveta kapitálu po "dobrom" , /diplomatické , ekonomické vojny , podplácanie politikov a politických hnutí , sponzorské dary a financovanie predvolebných kampaní , vymývanie mozgov najmä výchovou a skúsenosťou nezocelených mladých ľudí atď/. Keď to neide po dobrom musí to ísť po "zlom", /výcvik a zaškoľovanie záškodníkov a teroristov , únosy , prevraty a priame vojenské agresie a vojny vrátane tých najväčších -celosvetových/.
Inak povedané vyvražďovanie a zotročovanie nepohodlných stojí oných 9/10 svetovej produkcie. Rovnako intenciálne scestné sú aj od reality vyšinuté pragmatické predstavy pravice , " budigárdov" presadzujúcich ochranu a hýčkanie zahraničných investorov , priemyselných magnátov , finančných olygarchov , domácich kolaborantov a zradcov skrývajúcich svoju pravú tvár za výmysly o právnom štáte.
OSN v správe z r.1992 uvádza , že 20% svetovej populácie si v r.1989 privlastnilo až 82,7% z celosvetových príjmov. No a čo s toľkým obrovským bohatstvom? Fyzické limity bránia sebecky upotrebiť tak obrovské príjmy /životný , verejný a mediálny priestor , národné a kultúrne bohatstvo atď. vykúpené. Všetky poklady národov t.j.všetky istoty občanov sa presunuli do rukách hŕstky "euroobčanov" alebo "svetoobčanov"/. Už prakticky niet reálií , niet čo kupovať.
Absurdné situácie ponúkajú absurdné riešenia.Niet reálnych hodnôt? Nuž začali sa ruvať o pozemky na Mesiaci , či o miesta v posmrtných mraziacich boxoch /akýsi zvláštny druh spermobanky/ atď. Rozbehol sa biznis s nereálnymi , fiktívnymi , pochybnými hodnotami či vyslovenými fikciami a zvrhlosťami. Sľuby , obštrukcie , podvody , fejky , fejkové peniaze , pôžičky , dlhy , telesné orgány , detská a iná prostitúcia , ekonomické a iné závislosti a otroctvá , atď. ... To presne po r.89 je vízia budúcnosti , aj pre naše deti a nasledujúce generácie.
Aktivity mocenskej garnitúry pripomínajú , obrazne povedané: "nechránený sex s krvilačnou beštiou , ktorého plody po 27. rokoch orgiíí , vidí každý po svojom". Zvrhlíkomz radov pravicových politikov/dokonca aj fakticky v prípade Kolára-Sme rodina/ sa takýto spôsob života očividne zahovára , je to ich predstava raja. Rukáv si nedajú utrhnúť ani "prostitúti" z radov "tiež socialistov" zo Smeru. Vo svojom "smilstve" nie dosť ,že splodili ďalšie klonované monštrá , ale v svornosti za to ešte aj platia , našim majetkom. Na čelo pomyselného sprievodu celebrít , spoločenskej smotánky a elít , si vo volebnej grupen "súloži" vždy vysúťažime ten najväčší "falus" , ktorý je v danej chvíli po ruke/obrazne povedané/, za prísľub zajtrajšej zmeny.
Pred násilím , zotročovaním a nepohodou sa nemáme kam schovať to je ich vyčerpávajúca vízia slobody:
-kapitalistom šát /štátny kapitalizmus/ garantuje beztrestný a bezpečný lov na istotu v radoch bezbranných , bezmocných a bezvýznamných občanov ,
-obyčajným ľuďom garantuje nevýhody života trvale segrekovanej , hoc aj majoritnej , komunity
-neadekvátne zasahuje do fungovania zákona ponuky a dopytu napr:
. predáva sa aj tým , ktorí namajú čím platiť , preukázateľne sa jedná o dar , ale legislatíva kapitalistického štátu toto riziko podnikania neakceptuje
. za účelom kúpy , predaja či pôžičky/nie podnikateľských subjektov/je jasný predmet kúpy , predaja atď. v štátom uznanej mene a nie napr.nemovitosťou. Exekútor teoreticky má mať právo zrekvírovať len to , čo bolo predmetom transakcie.
Nenávisť voči utláčateľom a ľútosť nad úbohým ľudom stenajúcim v ťažkom jarme vyjadruje literát a národovec ,Ján Kolár slovami: "Čím rozkošnejšia je tu príroda , čím spanilejší ľud , tým poľutovniahodnejší je jeho stav a otroctvo."

7./ Nakoniec zostalo jediné možné riešenie
Skúsenosti z novodobej histórie t.j.obdobie experimentovania so socializmom/1945-1989/ ale aj experimentovania s kapitalizmom/1989-do súčasnosti/ nasvedčuje , že občania štátotvorného národa nemajú záujem o to , aby im vládla administratíva , ktorá aj keď vzíde z parlamentných volieb , vždy skĺzne k úzkoprsím , obyčajnému človeku na hony vzdialeným programom.
Národný majetok , vrátane pracovnej sily je splundrovaný. Krajina sa vyprázdňuje. Zverstvo gaunermafiánov , zbohatlíkov , politických "pasákov" a ich oddaných "dvoranov" /opevnených v médiách , kultúre , vo verejnej a štátnej správe/ je nezlučiteľné so životom tak malej krajiny , akou SR nepochybne je. Už im dochádza , že bez vlastného národa a územia neprežijú/v krátkej budúcnosti nebude mať kto na nich robiť/ .
Horných 20% obyvateľstva , ktorí nechcú v zásade nič meniť , lebo bezstarostne a nadpomery môžu prežívať len v tejto "čiernej diere" a len za existujúcich pomerov/legislatívna džungľa , more chaosu a morálne bahno/ v panike , na svoju záchranu , vymýšľajú všakovaké programy , projekty a záchranné balíčky , aby pred voličmi schovali svoje zlyhania a pod pokrievkov lacných slúbov opäť zvíťazili vo voľbách.
Ako to konkrétne zmeniť? Po prípadnom víťazstve v parlamentných voľbách:
a./ Úradnícka vláda
b./ Niet inej cesty než poradiť sa s ľudom tejto krajiny. Zjednotiť laickú a odbornú verejnosť ,všetky hnutia a náboženské uskupenia v celospoločenskej diskúzii o " Programe národnej záchrany" ,
c./ Predčasné parlamentné voľby do 2 rokov ,

8./ Zodpovedný a múdry sa poradí s ľudom
V celospoločenskej plošnej diskúzii o "Programe národnej záchrany" sa poradiť s ľudom mimo iného aj o tom aké má byť:
Štátoprávne usporiadanie
. ako základ štátoprávneho usporiadania presadzovať koncepciu "sociálneho štátu". Nezlučiteľnou so záujmami štátu je šikana , dryl a zlovôla ex post tupej a neobmedzenej vlády morálnych "kripľov" dehonestujúcich plne rozvinuté osobnosti obyčajných ľudí , pod hlavičkou tzv. "právneho štátu".
. v celospoločenskej diskúzii občanov , za využitia všetkých technických prostriedkov vykonať odpočet plnenia "Programu národnej záchrany" /nezávisle od vôle zákonodárnej , súdnej a výkonnej moci/ posilením priamej demokracie a faktickej moci občana.
. najvyšší štátni úradníci vrátane ministrov , aby boli ustanovení na funkcie vo výberových konaniach na základe overenia skutočných schopností a osobnostných kvalít/dnes je zvykom podpisovať morálny kodex , ale nikto nikoho neberie k zodpovednosti za jeho porušenie napr.v prípade Pašku ......či ďalších "ctihodných" občanov/
. kapitalizmus ako nemilosrdný spôsob nadprodukcie zisku nepotrebuje štátnú ochranu ale kontrolu zmysluplnosti jeho spotreby a následnej kapitalizácie.
Ústavou garantované práva občanov
. Vylúčiť zo života obyčajných ľudí tieseň a depresiu navodenú stratou sociálnych istôt odcudzených v protinárodnom a protiľudovom rozvrate spoločnosti , štátu a národnej ekonomiky možno prinavrátením Ústavou SR garantovaných sociálnych práv. Finančné a ekonomické potreby v tomto smere vykrývať z hospodárskych výsledkov prinavrátených strategických podnikov do podriadenosti a správy sociálneho štátu./poisťovniam umožniť poskytovať občanom , na základe dobrovoľnosti , nadštandartné a exkluzívne služby/.
Daňové zaťaženie
Za čias panovania Márie Terézie , podľa urbárskeho patentu z r.1767 nevoľnícka usadlosť , bez ohľadu na počet duší bola povinná pre zamepána ročne odpracovať 52 dní so záprahom , alebo 104 dní bez záprahu.Dnes zamestnaný človek musí minimálne pol roka pracovať pre daňových "výpalníkov" , bez adekvátnej protislužby. Ako vidieť štát kapitalistov v prevedení právneho štátu je nespravodlivejší , ako štát feudálny .
Sociálny štát by nemal žiť z mozoľov , potu a krvi najbiednejších občanov , ale naopak , byť občanom SR sa musí obyčajnému občanovi oplácať. Mal by jeho život byť oslobodený od platenia daní a mala by mu byť , podľa hospodárskych výsledkov dosiahnutých v ekonomike , priznávaná mesačná "renta".
Obyčajní ľudia
Ľudia , ktorí doplácajú na vierolomnosť mocných a bohatých. Majoritná , ekonomicky závislá a politicky bezmocná časť občianskej spoločnosti.
Ludia práce , ženy v širokom spektre vzdelania a spoločenského postavenia ,študenti na domácich a zahraničných VŠ , živnostníci , arbajtri ,nezamestnaní , bezdomovci ,seniori -dôchodcovia , obete obchodov s bielym mäsom , z núdze prostitútky a zlatokopky , pozostalí po samovrahoch a obetiach násilných činov , obete zlovôle exekútorov , prokurátorov , sudcov , policajtov , verejno-právnych a štátnych inštitúcií a vôbec tisícky a milióny zneužitých , sklamaných , oklamaných a podvedených občanov.
Nesvojprávni "ctihodní" občania
Za marazmom všedného dňa je potrebné hľadať tých , ktorým štát de facto priznáva štatút nesvojprávnej osoby tým , že najvyšší byrokrati ústavodárnej , súdnej a výkonnej moci nenesú žiadnu trestoprávnu zodpovednosť za svoje činy /za hlúposť predsa nikde na svete netrestajú , ale postihnutých chránia v špecializovaných zariadeniach ,ak sú pre okolie nebezpeční/.
Bežnému občanovi , ktorý nezodpovedá za svoje činy štát formálne priznáva štatút nesvojprávnej osoby a automaticky je mu odoberaný občiansky a vodičský preukaz , pas , zbraň a určia mu opatrovníka.
_Právny štát__
Čo je to za právny štát , keď môžu :
-na diaľku spúšťať web kamery či mikrofóny a špicľovať aj v intímnych zónach nášho súkromia ,
-obchodovať s orgánmi našich zomrelých spoluobčanov , vykopávať hroby či inak hanobiť miesto posledného odpočinku našich predkov
- šikanovať a biť na pracovisku
-ignorovať naše úpenlivé prosby o pomoc a vyháňať z domova , ale aj vlasti
-nechať nás vykrvácať v cudzích vojnách

Ak súhlasíš pošli ďalej. Ak nesúhlasíš okomentuj a pošli tiež.www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí RighteousFred


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 3. 2016, 12:58 avatar
tl;dr, ale co som len tak ocami vytrhal nejake veticky, tak to vyzera to zaujimavo..


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 3. 2016, 02:59 avatar
Perly sviniam?
Musi prist ocista. Tato spolocnost uz skoncila, len to odmieta akceptovat.


3.
označiť príspevok

jan vydarený muž
   2. 3. 2016, 07:40 avatar
6./ Kapitalizmus je nemilosrdný spôsob produkcie zisku a programovania životov občanov v ekonomicky závislých otrokov.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak budeme štát v čistej podobe chápať ako ultimatívny systém odosobnenej diskriminácie , nemôžeme mu prisudzovať žiadne ľudské vlastnosti. Je to živel , ktorý nie je dobrý a ani zlý a ako s každým iným živlom/napr.ohňom/ je potrebné sa naučiť narábať. Pokiaľ budeme štát vnímať ako spoločenskú zmluvu , dá sa predpokladať , že ide o účelovú inštitúciu od ktorej sa očakáva , že sa bude správať na prospech všetkých zúčatnených strán.
Dobrým alebo zlým sa stáva v momente , keď ho niekto začne využívať jednostranne či už v prospech jednotlivca alebo celku. Štát je , aj v románsko-germánskom kultúrnom okruhu , považovaný za hlavný nástrojov centralizácie bohatstva a moci. v rukách tých , ktorí majú byť vyňatí spod priamej kontroly verejnosťou/ trefne vyjadrené v detskej riekanke"čo je tvoje , je aj moje , ale čo je moje , tak do toho ťa nič/.
Príchodom kapitalizmu na historickú scénu skončil problém nedostatku tovarov a nastáva problém s jeho odbytom. Skončila éra pohrôm z nedostatku a nastáva éra pohrôm/kríz/z prebytkov. Nie je problém vyrobiť problémom je predaj. Nemilosrdná vynaliezavosť v honba po zisku je kapitalizmu vlastná , je to jeho konečný cieľ , je to jeho podstata. Robí ho to monštruóznym a slepým k skutočným potrebám spoločnosti. Vo verejnom priestore sa presadzuje ex post defenzívnymi stratégiami/spiatočníctvo v teórii a oportunizmus v praxi/ na získanie ,udržanie a upevnenie štátnej ochrany , kde okrem kapitalizmu , kapitalistov a ich nohsledov z košiara politickej pravice , nie je nič dôležité.
Za posledných viac ako 100rokov po zavedení elektriny a vedeckých metód do riadenia výroby sa produktivita práce celosvetovo zvýšila približne 50 násobne , ale životná úroveň za to isté obdobie vzrástla približne len 5násobne.Natíska sa otáska: "Na čo bolo použitých 9/10 svetovej produkcie"?
Na rozširovanie moci sveta kapitálu po "dobrom" , /diplomatické , ekonomické vojny , podplácanie politikov a politických hnutí , sponzorské dary a financovanie predvolebných kampaní , vymývanie mozgov najmä výchovou a skúsenosťou nezocelených mladých ľudí atď/. Keď to neide po dobrom musí to ísť po "zlom", /výcvik a zaškoľovanie záškodníkov a teroristov , únosy , prevraty a priame vojenské agresie a vojny vrátane tých najväčších -celosvetových/.
Inak povedané vyvražďovanie a zotročovanie nepohodlných stojí oných 9/10 svetovej produkcie. Rovnako intenciálne scestné sú aj od reality vyšinuté pragmatické predstavy pravice , " budigárdov" presadzujúcich ochranu a hýčkanie zahraničných investorov , priemyselných magnátov , finančných olygarchov , domácich kolaborantov a zradcov skrývajúcich svoju pravú tvár za výmysly o právnom štáte.
OSN v správe z r.1992 uvádza , že 20% svetovej populácie si v r.1989 privlastnilo až 82,7% z celosvetových príjmov. No a čo s toľkým obrovským bohatstvom? Fyzické limity bránia sebecky upotrebiť tak obrovské príjmy /životný , verejný a mediálny priestor , národné a kultúrne bohatstvo atď. vykúpené. Všetky poklady národov t.j.všetky istoty občanov sa presunuli do rukách hŕstky "euroobčanov" alebo "svetoobčanov"/. Už prakticky niet reálií , niet čo kupovať.
Absurdné situácie ponúkajú absurdné riešenia.Niet reálnych hodnôt? Nuž začali sa ruvať o pozemky na Mesiaci , či o miesta v posmrtných mraziacich boxoch /akýsi zvláštny druh spermobanky/ atď. Rozbehol sa biznis s nereálnymi , fiktívnymi , pochybnými hodnotami či vyslovenými fikciami a zvrhlosťami. Sľuby , obštrukcie , podvody , fejky , fejkové peniaze , pôžičky , dlhy , telesné orgány , detská a iná prostitúcia , ekonomické a iné závislosti a otroctvá , atď. ... To presne po r.89 je vízia budúcnosti , aj pre naše deti a nasledujúce generácie.
Aktivity mocenskej garnitúry pripomínajú , obrazne povedané: "nechránený sex s krvilačnou beštiou , ktorého plody po 27. rokoch orgiíí , vidí každý po svojom". Zvrhlíkomz radov pravicových politikov/dokonca aj fakticky v prípade Kolára-Sme rodina/ sa takýto spôsob života očividne zahovára , je to ich predstava raja. Rukáv si nedajú utrhnúť ani "prostitúti" z radov "tiež socialistov" zo Smeru. Vo svojom "smilstve" nie dosť ,že splodili ďalšie klonované monštrá , ale v svornosti za to ešte aj platia , našim majetkom. Na čelo pomyselného sprievodu celebrít , spoločenskej smotánky a elít , si vo volebnej grupen "súloži" vždy vysúťažime ten najväčší "falus" , ktorý je v danej chvíli po ruke/obrazne povedané/, za prísľub zajtrajšej zmeny.
Pred násilím , zotročovaním a nepohodou sa nemáme kam schovať to je ich vyčerpávajúca vízia slobody:
-kapitalistom šát /štátny kapitalizmus/ garantuje beztrestný a bezpečný lov na istotu v radoch bezbranných , bezmocných a bezvýznamných občanov ,
-obyčajným ľuďom garantuje nevýhody života trvale segrekovanej , hoc aj majoritnej , komunity
-neadekvátne zasahuje do fungovania zákona ponuky a dopytu napr:
. predáva sa aj tým , ktorí namajú čím platiť , preukázateľne sa jedná o dar , ale legislatíva kapitalistického štátu toto riziko podnikania neakceptuje
. za účelom kúpy , predaja či pôžičky/nie podnikateľských subjektov/je jasný predmet kúpy , predaja atď. v štátom uznanej mene a nie napr.nemovitosťou. Exekútor teoreticky má mať právo zrekvírovať len to , čo bolo predmetom transakcie.
Nenávisť voči utláčateľom a ľútosť nad úbohým ľudom stenajúcim v ťažkom jarme vyjadruje literát a národovec ,Ján Kolár slovami: "Čím rozkošnejšia je tu príroda , čím spanilejší ľud , tým poľutovniahodnejší je jeho stav a otroctvo."

7./ Nakoniec zostalo jediné možné riešenie
Skúsenosti z novodobej histórie t.j.obdobie experimentovania so socializmom/1945-1989/ ale aj experimentovania s kapitalizmom/1989-do súčasnosti/ nasvedčuje , že občania štátotvorného národa nemajú záujem o to , aby im vládla administratíva , ktorá aj keď vzíde z parlamentných volieb , vždy skĺzne k úzkoprsím , obyčajnému človeku na hony vzdialeným programom.
Národný majetok , vrátane pracovnej sily je splundrovaný. Krajina sa vyprázdňuje. Zverstvo gaunermafiánov , zbohatlíkov , politických "pasákov" a ich oddaných "dvoranov" /opevnených v médiách , kultúre , vo verejnej a štátnej správe/ je nezlučiteľné so životom tak malej krajiny , akou SR nepochybne je. Už im dochádza , že bez vlastného národa a územia neprežijú/v krátkej budúcnosti nebude mať kto na nich robiť/ .
Horných 20% obyvateľstva , ktorí nechcú v zásade nič meniť , lebo bezstarostne a nadpomery môžu prežívať len v tejto "čiernej diere" a len za existujúcich pomerov/legislatívna džungľa , more chaosu a morálne bahno/ v panike , na svoju záchranu , vymýšľajú všakovaké programy , projekty a záchranné balíčky , aby pred voličmi schovali svoje zlyhania a pod pokrievkov lacných slúbov opäť zvíťazili vo voľbách.
Ako to konkrétne zmeniť? Po prípadnom víťazstve v parlamentných voľbách:
a./ Úradnícka vláda
b./ Niet inej cesty než poradiť sa s ľudom tejto krajiny. Zjednotiť laickú a odbornú verejnosť ,všetky hnutia a náboženské uskupenia v celospoločenskej diskúzii o " Programe národnej záchrany" ,
c./ Predčasné parlamentné voľby do 2 rokov ,

8./ Zodpovedný a múdry sa poradí s ľudom
V celospoločenskej plošnej diskúzii o "Programe národnej záchrany" sa poradiť s ľudom mimo iného aj o tom aké má byť:
Štátoprávne usporiadanie
. ako základ štátoprávneho usporiadania presadzovať koncepciu "sociálneho štátu". Nezlučiteľnou so záujmami štátu je šikana , dryl a zlovôla ex post tupej a neobmedzenej vlády morálnych "kripľov" dehonestujúcich plne rozvinuté osobnosti obyčajných ľudí , pod hlavičkou tzv. "právneho štátu".
. v celospoločenskej diskúzii občanov , za využitia všetkých technických prostriedkov vykonať odpočet plnenia "Programu národnej záchrany" /nezávisle od vôle zákonodárnej , súdnej a výkonnej moci/ posilením priamej demokracie a faktickej moci občana.
. najvyšší štátni úradníci vrátane ministrov , aby boli ustanovení na funkcie vo výberových konaniach na základe overenia skutočných schopností a osobnostných kvalít/dnes je zvykom podpisovať morálny kodex , ale nikto nikoho neberie k zodpovednosti za jeho porušenie napr.v prípade Pašku ......či ďalších "ctihodných" občanov/
. kapitalizmus ako nemilosrdný spôsob nadprodukcie zisku nepotrebuje štátnú ochranu ale kontrolu zmysluplnosti jeho spotreby a následnej kapitalizácie.
Ústavou garantované práva občanov
. Vylúčiť zo života obyčajných ľudí tieseň a depresiu navodenú stratou sociálnych istôt odcudzených v protinárodnom a protiľudovom rozvrate spoločnosti , štátu a národnej ekonomiky možno prinavrátením Ústavou SR garantovaných sociálnych práv. Finančné a ekonomické potreby v tomto smere vykrývať z hospodárskych výsledkov prinavrátených strategických podnikov do podriadenosti a správy sociálneho štátu./poisťovniam umožniť poskytovať občanom , na základe dobrovoľnosti , nadštandartné a exkluzívne služby/.
Daňové zaťaženie
Za čias panovania Márie Terézie , podľa urbárskeho patentu z r.1767 nevoľnícka usadlosť , bez ohľadu na počet duší bola povinná pre zamepána ročne odpracovať 52 dní so záprahom , alebo 104 dní bez záprahu.Dnes zamestnaný človek musí minimálne pol roka pracovať pre daňových "výpalníkov" , bez adekvátnej protislužby. Ako vidieť štát kapitalistov v prevedení právneho štátu je nespravodlivejší , ako štát feudálny .
Sociálny štát by nemal žiť z mozoľov , potu a krvi najbiednejších občanov , ale naopak , byť občanom SR sa musí obyčajnému občanovi oplácať. Mal by jeho život byť oslobodený od platenia daní a mala by mu byť , podľa hospodárskych výsledkov dosiahnutých v ekonomike , priznávaná mesačná "renta".
Obyčajní ľudia
Ľudia , ktorí doplácajú na vierolomnosť mocných a bohatých. Majoritná , ekonomicky závislá a politicky bezmocná časť občianskej spoločnosti.
Ludia práce , ženy v širokom spektre vzdelania a spoločenského postavenia ,študenti na domácich a zahraničných VŠ , živnostníci , arbajtri ,nezamestnaní , bezdomovci ,seniori -dôchodcovia , obete obchodov s bielym mäsom , z núdze prostitútky a zlatokopky , pozostalí po samovrahoch a obetiach násilných činov , obete zlovôle exekútorov , prokurátorov , sudcov , policajtov , verejno-právnych a štátnych inštitúcií a vôbec tisícky a milióny zneužitých , sklamaných , oklamaných a podvedených občanov.
Nesvojprávni "ctihodní" občania
Za marazmom všedného dňa je potrebné hľadať tých , ktorým štát de facto priznáva štatút nesvojprávnej osoby tým , že najvyšší byrokrati ústavodárnej , súdnej a výkonnej moci nenesú žiadnu trestoprávnu zodpovednosť za svoje činy /za hlúposť predsa nikde na svete netrestajú , ale postihnutých chránia v špecializovaných zariadeniach ,ak sú pre okolie nebezpeční/.
Bežnému občanovi , ktorý nezodpovedá za svoje činy štát formálne priznáva štatút nesvojprávnej osoby a automaticky je mu odoberaný občiansky a vodičský preukaz , pas , zbraň a určia mu opatrovníka.
Právny štát
Čo je to za právny štát , keď môžu :
-na diaľku spúšťať web kamery či mikrofóny a špicľovať aj v intímnych zónach nášho súkromia ,
-obchodovať s orgánmi našich zomrelých spoluobčanov , vykopávať hroby či inak hanobiť miesto posledného odpočinku našich predkov
- šikanovať a biť na pracovisku
-ignorovať naše úpenlivé prosby o pomoc a vyháňať z domova , ale aj vlasti
-nechať nás vykrvácať v cudzích vojnách
Súhlasí RighteousFred


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 3. 2016, 08:50 avatar
Vydarený: Ak budeme štát v čistej podobe chápať ako ultimatívny systém odosobnenej diskriminácie , nemôžeme mu prisudzovať žiadne ľudské vlastnosti.

To je chyba! Pretože štát sú predovšetkým ľudia. Akonáhle zmiznú ľudia zo sveta, žiaden štát nebude existovať, budú len budovy, telesá, ale bude to nanič, lebo štát bez ľudí nemá žiaden význam.


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 3. 2016, 12:49 avatar
Spravny a prirodzeny vodca nerozkazuje druhym, co maju robit na zaklade svojho osobneho zmyslania...
Spravny a prirodzeny vodca vytahuje idealne napady zo svojej skupiny, vsvetluje pre a proti a organizuje ju.
Vodca, ktory ma snahu o vsetkom rozhodovat sam a len podla svojho nieje vodca, ale egoisticky idiot a kazdy spolocensky system vedeny takymto vodcom je odkazany na zanik.


5.
označiť príspevok

jan vydarený muž
   2. 3. 2016, 10:11 avatar
Lemmy4
Snažíš sa čítať s porozumením , to je dobre. Ale nemožno pod pojmom štát rozumieť spoločnosť. Štát je len organizačná štruktúra , ktorá spoločnosti buď pomáha alebo ju zotročuje , podľa toho kto sedí na pomyselnom "kozlíku".


6.
označiť príspevok

jan vydarený muž
   2. 3. 2016, 10:21 avatar
V nastávajúcich voľbách si máme vybrať pomyselného pohoniča na oný "kozlík" a dať mu oprate do ruky k ovládaniu obyčajného občana , ktorý celý náklad káry spoločenskej zodpovednosti vlečia a trmáca smerom , ktorým pohonič zatiahne opraty.
Súhlasí Zdenek


9.
označiť príspevok

Zdenek muž
   4. 3. 2016, 15:16 avatar
úplne súhlasím.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:51,  -era- ale je pravdou , že komunistický system mal premakaný system očkovania a vakcinácie...
dnes, 17:45,  PartOFgod o tom nepochybujem že máš poruchu a nie jednu
dnes, 17:44,  Ty egoista jeden ! :)
dnes, 17:43,  Zase mládežníci a študenti, mávajúci zástavami?
dnes, 17:40,  A sakra tak to som patril k tomu 0,01% ludi ktory v SZM neboli no mna aj z pionierskej...
dnes, 17:37,  Keď si ten članok prečítaš Dostal píše o problémoch SZM byrokracii , obchádzaní...
dnes, 17:37,  Pokial Dostal nadalej neospevuje socializmus tak do uranovych bani.
dnes, 17:34,  Najprv si prečítaj jeho oslavné uverejnené články o socializme, potom tu hundri.
dnes, 17:33,  Aky toxicky nacionalizmus v studiu pobehovali vsetci bez rusok akurat neni padnuty na hlavu a...
dnes, 17:31,  Lemmy ukludni sa Písal si "Ondrej Dostál bol v 80. rokoch počas socializmu...
dnes, 17:31,  Lv 17, 11: "Veď život živočícha je v krvi a dal som vám ju pre oltár, aby ste ňou...
dnes, 17:28,  Aká mrcha bol počas socializmu, tak taká mrcha je i dodnes.
dnes, 17:25,  Písal do novín, aký je skvelý socializmus.
dnes, 17:25,  Nobelovu cenu za mier ma hocikto Medajlu anjela mierotvorcu ma jediny prezident na tejto planete...
dnes, 17:23,  Zaujímavé, aký bol to antikomunista, ktorý pred rokom 1989 vychvaľoval socializmus.
dnes, 17:23,  Na základe právnej analýzy, vykonanej sudcom Najvyššieho súdu SR, JUDr. Štefanom Harabinom...
dnes, 17:11,  Tak potom nič :)
dnes, 17:05,  Lemmy ateista Ondrej Dostál nikdy nebol komunista ani horlivý komunista . Vždy bol...
dnes, 16:59,  VLADIMÍR PUTIN BOL VRAJ NOMINOVANÝ NA NOBELOVU CENU MIERU Drobný nedostatok tejto...
dnes, 16:50,  Napríklad v roku 1984 bolo za rok 2200 prípadov
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(109 527 bytes in 0,229 seconds)