Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

maďari na Slovensku

22
reakcií
6332
prečítaní
Tému 24. novembra 2005, 00:26 založil Lazník.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lazník
   24. 11. 2005, 00:26 avatar
Sú podľa Vás maďari na Slovensku problém? Nemyslíte si, že tie južné územia SR patria im? Ja si myslím, že už to niektorí ľudia z juhu trocha preháňajú... napríklad billboardy SMK s maďarskými nápismi a tak..


2.
označiť príspevok

Erika
   24. 11. 2005, 17:14 avatar
No, na úvod asi poviem toľko, že ja nie som rasistka! Ale podla mňa to Maďari na Slovensku preháňajú až príliž! Predstavte si, že idete do Slovenského obchodu a predavačka na vás vybafne niečo po Maďarsky! Mne sa to stáva často a už mi to lezie na nervy! A napríklad aj Maďarské školy, načo sú na Slovensku? Tie nech sú pekne na ich strane, ani my nemáme Slovenské školy vo Švédsku, či Anglicku, Amerike, Taliansku a mohla by som aj pokračovať, tak prečo sú Maďarské školy u nás? Ak by som chcela ísť na Maďarskú školu, tak by som išla do tej príslušnej krajiny! Nemám nič proti Maďarom, ktorý sú fajn, takisto ani proti Rómom nemám nič ak sa správajú slušne, ale takých je veľmi málo a to je zle! Takže nemám nič proti tomu ak sú Maďari na Slovensku, pokiaľ sa učia a rozprávajú v tom jazyku v akej krajine sú! V opačnom prípade, je to vrcholne trápne a pod úrovňou!


3.
označiť príspevok

narodniar
   24. 11. 2005, 17:39 avatar
Problemom je najmä SMK, ktora je etnicka, sovinisticka a protislovenska. Na stranke www.sns-slota-malikova.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
je tema o Konkretnych prejavoch madarskeho sovinizmu.
POSTAVME HRADZU PROTI SMK!


4.
označiť príspevok

mindfinder
   25. 11. 2005, 17:30 avatar
poznam slovakov co nevedia po slovensky...???...nechápem ich


5.
označiť príspevok

Martin muž
   26. 11. 2005, 10:11 avatar
Predstavme si, že my - Slováci, by sme zrazu hromadne emigrovali do nejakého štátu, napríklad do Rakúska. Tam by sme mali vlastnú slovenskú komunitu, vlastné slovenské školy, v obchodoch, na úradoch a skrátka všade by sa rozprávalo po slovensky. Ak by za nami prišiel nejaký Rakúšan, tak by sme ho nenávideli už len preto, lebo rozpráva nemecky a nie slovensky.
A bolo by toto normálne? Bolo by normálne, že by sme boli takí konzervatívny a ani by sme sa neprispôsobili hosťovskej krajine? Asi nie. Teda určite nie.
Takže z tohto pohľadu rešpektujem slovenských Maďarov len do tej miery, dokedy sa vedia prispôsobovať a rešpektovať našu vlasť. Inak nie.


17.
označiť príspevok

Szaylent muž
   22. 3. 2009, 02:30 avatar
,,Slováci, by sme zrazu hromadne ,,emigrovali,, do nejakého štátu,, - aham kebyze emigrovali.., vies mi sme tu boli, nie prisli do cudzej krajiny, takze tvoja povedzme ze hypotéza - predstava ani náhodou nezrkadluje nasu situáciu. Dakujem.


6.
označiť príspevok

.[dA]
   29. 11. 2005, 15:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

mindfinder
   29. 11. 2005, 16:18 avatar
len preto ze nemáš rad madarov tak ich chceš hadzať do plynu???


8.
označiť príspevok

Erika
   30. 11. 2005, 18:50 avatar
No, v tomto súhlasím z Martinom, čo napísal...... a .[da] - nie každý Maďar je ako ostatní........sú aj vínimky a radi sa učia po slovensky a rešpektujú nás a preto s tebou nesúhlasím......hovorím to hlavne preto, lebo jedného poznám a je ovela lepší ako niektorí slováci (ktorí sa správajú nevhodne)!


9.
označiť príspevok

.[dA]
   3. 12. 2005, 03:16 avatar
kamarad mi raz hovoril prihodu ze bol niekde v DS a bol na kofole boly tam sami slovaci a barman bol madar chalan prisiel k baru a povedal malu kofolu si prosim a ten barman zatrepal nieco ako nemedek alebo nieco take znamenalo to ze nerozumie chalan znova ze malu kofolu a barman to iste chlapy co boly najblizsie k baru sa postavily zobraly barmana von za dve minuty prisiel dovnutra a chalan malu kofolu a barman paci sa mate to zdarma :D


10.
označiť príspevok

filip
   14. 12. 2005, 08:24 avatar
na tanki a tiahnite na budapest


11.
označiť príspevok

mindfinder
   15. 12. 2005, 21:23 avatar
myslim ze tu je reč o slovenskych madaroch, o "jednotlivých ludoch" nie o politike


12.
označiť príspevok

marekvk
   25. 12. 2005, 19:01 avatar
Keď sa tu bavíme o Maďaroch, najprv by sme si ich mali rozdeliť. Prvá skupina - Maďari ako obyvateľia Maďarskej Republiky. Druhá skupina - Maďari žijúci na Slovensku,ktorí sa dokážu prispôsobiť. Tretia skupina - "kvázi Maďari" žijúci na Slovensku.
Proti prvým dvom spomenutým skupinám nemám absolútne nič. Nedvíhajú mi adrenalín, nevadia mi, akceptujem ich. Horšie je to s tou poslednou treťou skupinou. "Kvázimaďar" sa charakterizuje takto: Maďarom je len vtedy, keď mu to vyhovuje, inak je "Slovák". Hovorí zásadne po maďarsky aj keď sa nachádza v Oravskej Lesnej. Má slovenské štátne občianstvo, no po slovensky ledva hapká. Nedokáže sa prispôsobiť, v každej situácii preferuje maďarčinu. Slovákov má v láske len keď hovoria po maďarsky. Radšej pôjde nakúpiť do Maďarska, ako by podporil slovenských predajcov a výrobcov. Svoje deti odmalička učí najskôr maďarčinu, lebo to sa mu zíde viac. Nemá záujem učiť sa slovenčinu, veď u nás v dedine to netreba. Tak takíto Maďari mi prekážajú!


13.
označiť príspevok

Martin muž
   25. 12. 2005, 19:30 avatar
Perfektne si to vystihol! Úplne s tebou súhlasím...


14.
označiť príspevok

Erika
   25. 12. 2005, 19:39 avatar
marekvk - tak s tymto suhlasim aj ja... v podstate mame na tuto temu uplne rovnaký nazor!


15.
označiť príspevok

Jackob muž
   11. 11. 2008, 13:06 avatar
Ja som proti Maďarom nikdy nič nemal a ako že som žid bolo mi to doteraz v podstate jedno kto je akej národnosti.No udalosti posledných dní ma nutia trošku zareagovat.
Madari by si mali konečne uvedomit že sme suveréna a samostatná republika a ich snaha o vytvorenie velkého Uhorska sa nikdy neuskutoční.
Či mi budete veriť alebo nie mam radsej členov SP ako teraz Maďarov.Lebo žiaden z nich mi nič nespravil aj ked všedci čo sú u nas dobre vedia že som žid.
Práve naopak ešte ma aj zdravie.Asi len preto aby sa trochu ukazali a zakrili čo si v skutočnosti myslia.Ale uznajte že ked Maďari s provokáciou neprestanu budeme neaku takuto skupinku potrebovat. "Oko za oko a zub za zub!"
 


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 11. 2008, 13:32 avatar
..snaha Maďarov o vytvorenie veľkého Uhorska, dala by sa prirovnať k mojej snahe vyhrať v Loto 500 mil. Moja snaha je málo, musel by si aj ty, ako aj ostatní pridať sa, aby moja snaha vyšla. Presne tak je to aj s veľkým Uhorskom, kam nepatrilo len Slovensko, ale aj iné štáty. Čo sa týka Slovenskej pospolitosti a Maďarskej gardy, tak spočítaj si to. Jeden je za 18 a ten druhý bez 2 za 20 ! Predpokladám, že súčet ti vyjde rovnaký  


19.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   22. 3. 2009, 07:20 avatar
Nedajme sa oklamať,
Každí je občanom Slovenska, kto na Slovensku žije. Nie je pravda, že niekto je diskriminovaný za to, akou rečou rozprava. Pravda je taká, že sú bohatý a chudobný. Vyvolávať národnostné otázky, je cieľom za to, aby sa ľudia nenávideli.
Je to zbraň v rukách bohatých. Im je jedno, čo bude jesť dieťa chudobného slovenského rodiča, alebo dieťa maďarského chudobného človeka. Nedajme sa oklamať.


21.
označiť príspevok

Renata žena
   22. 3. 2009, 08:06 avatar
zuzka tí madari su tak aj vdaka predoslim politikom zblbnutí,ze ked ja idem madarsku rodinu dole na juhu Slovenska navstivit,tak sa den vopred pripravuju co sa ma spytaju,ale vzdy je prva otazka rovnaka..tak co,ako sa "tam" mate?  a zacne palba
slovaci tam,my/madari/ tu doma..  na juhu Slovenska a su medzi nimi majetni moja zlata ojojoj


18.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   22. 3. 2009, 06:43 avatar
Naša vlasť- SLOVENSKO

„Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú,
Zastavme ich, bratia,
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.

Naša vlasť- Slovensko
Moja mama sa narodila v Maďarsku , vo Veľkej Kaniži/Nagy Kanizsa/ a otec v Košiciach. Ja v Košiciach. Moja mama sa naučila po Slovensky zo slovníkov. Žili sme v Strede nad Bodrogom, kde nikto po slovensky nerozprával. Moja mama ma tak učila ,Dcéra moja, váž si a cti vlasť, kde žiješ, nikdy na to nezabudni. Bez toho budeš bezdomovcom. Tvoja vlasť je Československo, aj moja, lebo som sa tak rozhodla. Tu som doma. Teraz žijem na Slovensku, pripomenula mi , keď sa Československo rozdelilo na dva samostatne štáty.
Moja mamka už nežije. Ale jej slova do dneska počujem a vážim. Našou vlasťou je Slovensko. Tak sa tak chovajme.
Teraz pália štátnu vlajku Slovensku v Maďarsku.
Na Slovensku provokujú maďarsky občania
Naša vlasť je Slovensko. Nedajme sa ponižovať


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 3. 2009, 08:06 avatar
Zuzka, napísala si dnes dva príspevky, a tie si navzájom odporujú.
Mojou vlasťou je Zem.
Nesprávame sa k nej s úctou, aká jej prináleží, ničíme ju, vykrádame a zabúdame, že je to náš jediný domov, azyl v tom obrovskom studenom vesmíre.
Málokoho to však zaujíma aspoň tak, ako to, že vlajku jeho štátu spálil niekde nejaký blbeček, pričom splodiny z horenia tejto vlajky sú nulové oproti exhalátom vypúšťaným priemyselnými fabrikami, dopravnými prostriedkami a pod.
Nik nás neučil, "Deti moje, vážte a ctite si Zem"... a to je chyba...


22.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   22. 3. 2009, 08:32 avatar
Nadia,
v mojich dvoch príspevkoch som chcela poukázať na to, ako sa správajú ľudia, ktorí si vážia kultúru štátu, kde sa rozhodli žiť a politické elity, ktorý chcú vyvolať dojem , že niekto je prenasledovaný. Mal by sa každý pousilovať o to, aby ZEM bola naším domovom, aby sa nestalo to, čoho mám obavy. Človek zničí sám seba, pre nenásytnosť a sprostosť. Zem nepatrí iba ľudom. Ovšem, ak sa človek nevie správať ani sám voči sebe, pokiaľ človek chce vlastniť Zem, tak to môže zle dopadnúť. Príroda je silnejšia, ako človek.


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 3. 2009, 08:50 avatar
Zuzka, provokácia je iba metoda, ktorú ľudia vymysleli k dosiahnutiu svojho cieľa. Tým cieľom rozhodne nie je prospech provokovaného...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:16,  V tom článku je taktiež písané že tieto slová odstránia v rámci boja proti rasizmu ale...
dnes, 12:15,  10.chod si vymenit pampers a neotravuj *21
dnes, 12:15,  To je tak ked Bijoux troluje. L'Oréal učinil čo učinil
dnes, 12:15,  skús nejaké PC fórum *19
dnes, 12:13,  Začal bojovať proti všetkému. Neuvedomuje si však, že sa to podobá topiacemu, ktorý...
dnes, 12:12,  5. Lemmy, to je tak ked hokejis len tupo kopíruje ani nevie čo Skupina L'Oréal sa rozhodla...
dnes, 12:07,  Lemmy to sa opýtaj pohlavárov L’Orealu :)
dnes, 11:53,  Ono je to oveľa horšie, lebo sú idioti havrani a krysafrani, ktorí sú nenormálni,...
dnes, 11:52,  Ach, ty komunistický táraj nezmyslov.*13*13*13*13*13
dnes, 11:51,  Ktorého tento názor nadadol? Neverím, že si taký idiot, aby si tomu uveril. *39*39*39*39*39
dnes, 11:44,  Ja to vidím tak, že sú to len nástreoje v rukách a službách kapitálu, ktorý si...
dnes, 11:41,  -era- myslíš, že potrebujem od teba hladkať pierkom po zadku? Keď už reaguješ, tak nech to...
dnes, 11:38,  So slniečkarmi a liberálmi
dnes, 11:37,  Edo už si zase vo svojom živle?
dnes, 11:35,  Nás odstránia Cigáni? Otázka bez urážky.
dnes, 11:34,  Lebo to funguje politikom?
dnes, 11:22,  Výňatok z encykliky Humani generis pápeža Pia XII., r. 1950: "36. Preto cirkevné...
dnes, 10:55,  Preto ho francúzsky L’Oreal odstráni zo svojich produktov pre starostlivosť o pleť....
dnes, 10:51,  Edo ty náš bojovník proti pravde :)
dnes, 10:46,  aLE NIE , JE MI NA TO ABY SOM JU MILOVAL ,
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 367 bytes in 0,237 seconds)