Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Liberálna alternatívna kultúra

12
reakcií
813
prečítaní
Tému 9. februára 2019, 20:28 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 08. 2013
131
03. 05. 2019
2
01. 07. 2018
8
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 2. 2019, 20:28 avatar
Liberálna alternatívna kultúra: satirický report Jakuba Benecha z koncertu Kalmusovho kamaráta v Brne

Ironické komentáre autora berte s rezervou, sú použité iba pre popis extrémnej situácie a kultúrneho šoku, ktorý autor článku zažil. 
Do Brna zavítala kapela Pentagramček. Hurá! Niekoľko krát som na nich chcel ísť a až teraz som mal konečne čas. Spolu s Pentagramčekom mali hrať ešte 3 iné kapely, ktorých mená som na plagáte neregistroval (nepoznal som ich) a nezapamätal som si ich, avšak po včerajšom koncerte ich mená už bohužiaľ nikdy nezabudnem.
Prvý sa na pódiu objavil (so 0:45 min meškaním) nejaký tragéd v ženských šatách, ušatej čapičke a vlasmi mastnými ako keby ich umýval vo friťáku (Samčo brat dážďoviek). Položil pred seba plyšovú veveričku a začal „spievať“. Posolstvo jeho rýmov voľných ako Dobby s ponožkou v náručí bolo asi takéto (ospravedlňujem sa za vulgarizmy): „Ježiš je kok*t buehehehehe„, kresťanstvo je debilina, buehehehe“, „všetci, ktorých pokladám za fašistov a rasistov sú kok*ti, buehehehe“. Nakoniec si kopol do slovenskej hymny a bolo po vystúpení. Všade dookola sa za každým grgnutím či vulgarizmom preneseným do mikr ofónu ozýval ten tupý smiech ľudí v tričkách EÚ a Zomri, modrými vlasmi a deravými ksichtami, váľajúcimi sa v lepkavej kaluži piva.
ukážky z tvorby onej osoby
 
Hovorím si „ok toto som prežil už určite príde Pentagramček„. Nie. Na rad nastúpil istý útly chlapec s tričkom, kde bolo niečo v zmysle „komunisti boli zlí buehehehe“ (Miska na krev). Ten sa ma vo svojich textoch po východniarsky snažil presvedčiť, aby som spáchal samovraždu. To isté robil vonkoncom aj svojim spevom a vystupovaním. Ale po ňom už určite pôjde ten Pentagramček!
Hovno! Dvaja ********** (kapela Ján Pavol II) tam začali vypekať disko z 90tych a kričať do toho haleluja a útržky z poslednej nedeľnej kázne. Vtedy som už proste musel ísť na vzduch! Stál som pred barom vybúraný ako kulak hodinu po kolektivizácií. Nevedel som, ako mám túto grupirovku kategorizovať, či oxymorónom „prorežimný unteground“ alebo radšej len „mentálny suterén“. Keby som bol tabula rasa, tak idem na druhý deň do kostola a hodím sa pred oltár, len aby som neskončil ako oni. Ale hovorím si „Kubo, vydržal si to až sem, vysolil si za to 150kč, tak už proste počkaj na ten Pentagramček!“
Sláva, po nepodarenej didžine prišiel Pentagramček. Spolu s nimi sa tam objavil už spomínaný chumaj v ženských šatách s muchotrávkou na hlave. Hlavný spevák nadratý ako uherská sviňa ziapal do mikrofónu a aj napriek tomu cez gitary nebolo počuť čo spieva. Žiaden Pentagramček z Youtube. Následne začal spievať Haré Krišna a vtedy si to už naozaj pýtalo anonymné udanie. Celé to bolo vtipné asi ako tragédia v Černovej. Umeleckú úroveň akcie by v tej chvíli zachránila snáď už len skupina príslušníkov ŠTB, ktorí by odvliekli všetkých vystupujúcich do gulagu, alebo aspoň na psychiatriu. Za 150 kč som mohol mať 5 smažákov na stanici. UŽ NIKD Y VIAC!

Jakub Benech

davdva.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 2. 2019, 20:38 avatar
DAV DVA zastrašuje kvůli zfalšovanému projevu Václava Havla

Slovenský komunistický dezinformační magazín Dav Dva se zařadil mezi ty weby, který našemu webu (a jejich redaktorům) vyhrožují soudy za to, že upozorňujeme na jejich lži a manipulace. Jak příznačné je, že toto zkoušejí ti, kteří současným systém opovrhují. Tedy radikálové. Nedávno to zkoušel bývalý velmi aktivní neonacista Filip Vávra, který nakonec však ani nezaplatil soudní poplatek. Teď to zkoušejí komunisté.

A o co jde? Miloš Kadlec článek webu Dav Dva zařadil na seznam dezinformátorů, kteří šíří lživý citát Václava Havla. Havel měl říci, že: „Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.“ Nic takového však nikdy neřekl. Autor článku a následného vyhrožování, Lukáš Perný, sám přiznává, že Havel nic tak neřekl. Údajná pasáž je slepencem několika projevů navíc překrucující slova Václava Havla.

A jako správný demagog Lukáš Perný opět jako argument používá jen část věty týkající se nezaměstnanosti. Václav Havel totiž v jednom z projevů v roce 1989 skutečně mluvil o hrozbě nezaměstnanosti, ale úplně jinak, než to měl říci v údajném citátu. A jak tedy skutečně zněl Havlův citát z 11. minuty televizního projevu, který přednesl 16. prosince 1989?
„1 700 000 komunistů netvoří nějaký jiný biologický nebo morální druh, než jsme my ostatní. Většina z nich musela 20 let mlčet, jako my všichni a mnozí z nich dělali, byť s obtížemi, mnoho dobrých věcí. Promyšlený koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se možná někteří z vás obávají, připravovaly desítky dobrých lidí, mezi nimiž bylo mnoho komunistů, mnoho bývalých komunistů i nestraníků.“

Dezinformační magazín si opět z citátu vybral jen to, co se mu hodí. A to část věty: „…promyšlený koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost a jiné problémy, jak se možná někteří z vás obávají…“ Je to tedy evidentně z toho důvodu, aby nebylo zřejmé, že prezident Václav Havel ve skutečnosti mluví o komunistech, v této souvislosti v dobrém. Že i oni byli ti, kteří ekonomickou reformu připravovali. Havel tedy nemluví o tom, že komunisté budou někoho strašit. Navíc mluví i o dalších aspektech. Například o inflaci, která neměla negativní vliv na životy lidí, protože platy rostou rychleji ve srovnání s mírou inflace. Existuje mnoho srovnání, že potraviny i jiné zboží, jsou většinou v přepočtu (mzda vs. ceny) levnější než v roce 1989. Porovnání jsou například zde, zde a zde. Nějaká inflace je přirozená, a naopak by ekonomice spíše škodilo, kdyby docházelo k deflaci. K žádným velkým sociálním otřesům také po roce 1989 nedocházelo.

Hlavní ovšem je, že zfalšovaný citát: „Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků…“ Havel opravdu nikdy v této podobě neřekl a je to výmysl. Ať si v Dav Dva žalují, koho chtějí.

manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 2. 2019, 20:52 avatar
Ožiarený,
musím pochváliť manipulátorskú zručnosť, ktorú tak pohotovo homoidne roboticky čerpáš na manipulatori.cz ...


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 2. 2019, 05:10 avatar
A čo klame?


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 2. 2019, 20:53 avatar
Ano je to server jasne definujúci a dokazujúci dezinformácie ktoré ty šíriš . Od toho je


5.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 2. 2019, 21:06 avatar
Ožiarený,
nebuď tajnostkár a prezraď mi, na koľkých tuctoch konšpiračných serverov si zistil šírenie svojich dezinformácií...?


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 2. 2019, 21:13 avatar
Zoznam dezinformačných stránok nie je tajomstvo . Respektíve pre teba je tak tu ho máš

Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o moju odbornú starostlivosť

www.svetkolemnas.info Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.zvedavec.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.ac24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.rodinajezaklad.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.stopautogenocide.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.vzdor.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- DOMÉNA JE NEAKTÍVNA
www.osud.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
zemejas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - tradičná "záhadológia", bez politických cieľov
czech.ruvr.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
slovak.ruvr.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.zemavek.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - vychádza aj na papieri, organizuje prednášky po Slovensku, Tibor Eliot Rostas má oficiálne kontakty so zástupcami Ruskej federácie, viď jeho facebook:
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

panobcan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.czechfreepress.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
vaseforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.slobodnyvysielac.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- podľa žiadosti o 2% ich vydáva občianske združenie SBMS z Košíc,
www.ives.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.badatel.sk, Tento odkaz smeruje mimo DF.skwww.badatel.net - apolitické, alternatívna strava a liečba, spochybňovanie ofic. medicíny + predaj produktov
www.protiprudu.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.beo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
obcianskytribunal.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.sho.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.voxvictims.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
freeglobe.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Na žiadosť členov FB skupiny "Aktivisti, aktívni a nasratí" zaraďujem aj www.freepub.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
vkpatriarhat.org.ua Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - veľmi zaujímavý web tzv. Byzantského katolíckeho patriarchátu. Napriek názvu je organizácia v konflikte s pápežom - ide o schizmatickú sektu. Číry mix tém ako čipy, NWO, očkovanie + protieurópska a protiamerická propaganda + Rusko ako záchranca.

www.spolocnostsbm.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - ďalší zo skupiny webov, ktoré kombinujú "záchranu rodiny pred homosexuálmi" s podporou ruskej politiky voči Ukrajine.

svobodnenoviny.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - kombinácia "záhadológie" s podporou politiky Ruska a odporúčaním Slobodného vysielača
www.auria.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
afinabul.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.inespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - RSS rázcestník na mnoho "alternatívnych" webov
www.tvina.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - MOMENTÁLNE NEFUNKČNÉ
www.nadhlad.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - proruská propaganda okorenená nadpriemernou dávkou antisemitizmu. Vydavateľ anonymný.
www.ze-sveta.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
nwoo.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
orgo-net.blogspot.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.cez-okno.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.vlastnihlavou.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.neskutocne.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - klasická zmes "fuj USA/EÚ - silné Rusko", obalená veľkým množstvom zaujímavostí zo sveta, anonymný prevádzkovateľ
www.bezpolitickekorektnosti.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - vydávané združením Alfa libera, s uvedením mier autorov a redaktorov, v poslednej dobe začali šíriť "protihomosexuálnu" propagandu a "nezávislé" správy z Ukrajiny. Viď napr. článok
www.bezpolitickekorektnosti.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.eiaktivity.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - anonymný prevádzkovaľ, koktail UFO-záhady-Slovania-dobré Rusko-zlý Západ.
www.nazorobcana.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- autori sú anonymní, portál "Prevádzkovaný pod spoločnosťou Emília Prekopová - SLUŽBY, Pruské 9, 018 52 Pruské.
www.alternews.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Rusko je dobré, Ukrajina, USA a EÚ zlé. Anonymný prevádzkovateľ.
pravdive.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - proti EÚ, proti Ukrajine, záchrana z Ruska, anonymný prevádzkovateľ. Rázcestník na mnohé spriaznené blogy.
www.aeronet.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- jednostranne pro-putinovské správy. Najstaršie správy sú z júna 2014 (proti Majdanu). Okrem politiky aj rubrika "Mystika a ezoterika" - napríklad článok "Obama je Antikrist". Portál je podľa tiráže pripravovaný "českými a slovenskými krajany žijícími v Holandsku, Rusku a v USA."
www.slovenskeslovo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Tento web pomerne dlho unikal našej pozornosti, hoci je jedným z najstarších - funguje od marca 2013. Používa veľmi šikovnú maskovaciu techniku: aj keď je samozrejme vydávaný anonymne, preberaním článkov z rôznych užšie špecializovaných stránok (Slovenské národné noviny, Kultúra...) a grafickou úpravou s odkazmi na "spriaznené" organizácie vyvoláva dojem, že ho vydávajú nejakí matičiari. Inak úplne klasický obsah: všeslovanská vzájomnosť, silné dobré Rusko, zlé Poľsko a Ukrajina, perverzná EÚ, zločinecké USA, Putin bravúrny politik. A samozrejme lživé správy typu prechod rubľa na zlatý štandard.

www.svobodny-vysilac.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - v Českej republike vznikol sesterský projekt Slobodného vysielača. Kontaktné osoby sú: Pavel Hlávka, Jaroslav Mencl a Jiřina Holotová.

www.vedy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- "slovansko-árijské védy". Stránka funguje cca od roku 2010, ale donedávna sa venovala takmer výlučne vynaliezaniu zabudnutej slovanskej mytológie, tradičnej slovanskej múdrosti atď. Po vypuknutí ukrajinskej krízy však sa však zrazu objavili články o "fašistických Ukrajincoch" a súčasne pozvánky na "krátky kurz nácviku bojovej činnosti malej jednotky o rozsahu 2 až 3 dni. Základom je tradičná kazacka príprava osvojovania si bojových návykov v rámci malej bojovej skupiny."

leva-net.webnode.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Leva-net je prapodivný web, existujúci už niekoľko rokov, momentálne veľmi pro-putinovský. Jeden z najprepracovanejších systémov bludov, s akými som sa v živote stretol. Prekonáva ho snáď iba pán Benda so svojimi Vesmírními lidmi.

www.novysmer.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- dlhšie fungujúca stránka (už z čias protestov v ČR proti americkému radaru), anonymná, silne pro-ruská a protiamerická, dnes protiukrajinská. Nájdete na nej i také skvosty, ako spomienky 5-ročného dieťaťa na august 1968, ako pekne sa pohralo v okupačnom tanku, a teda to nebola vôbec žiadna okupácia: novysmer.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.novarepublika.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - starší projekt občianskeho združenia Nová republika, ktorý v posledných mesiacoch nabral tvrdý proruský, protiamerický a protiukrajinský kurz, vrátane preberania materiálov z konšpiratívnych webov a Hlasu Ruska. Má však zverejnených konkrétnych redaktorov, napríklad bývalého ministra za ČSSD, pod článkami je reálna diskusia čitateľov, teda aj s kritickými názormi.

www.extraplus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - týždenník ExtraPlus, známy už roky ako bašta ideológie HZDS, samozrejme nemohol zostať mimo aktuálneho trendu. Na rozdiel od väčšiny "rýchlokvasených" webov ide o dlhodobejší projekt s neanonymnými autormi.

www.maat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - web vznikol v septembri 2014, spĺňa všetky kritériá na zaradenie do zoznamu: anonymný, silne protiamerický, EÚ vykresľuje ako zvrátenú civilizáciu, konšpiračné teórie o páde Dvojičiek, ebole... preklady ruskej propagandy, Rusko a Putin vykresľovaní ako záchrancovia tradičnej rodiny atď.

Poznáte ďalšie podobné?
Pridajte do diskusie!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠEDÁ ZÓNA
Weby, ktoré sa niečím vymykajú zo schémy vyššie uvedených stránok.

www.noveslovo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-
Nové Slovo je tradičný ľavicový web, ktorý v minulých rokoch kritizoval neoliberalizmus, imperializmus a fašizmus, prinášal články alternatívnych ekonómov a pomerne často sa v ňom objavovali témy ako ekológia, ekonomická demokracia alebo práva LGBTI. Pravidelný čitateľ nás upozornil, že cca od leta/jesene roku 2013 aj tu došlo k citeľnej zmene kurzu "valdajským" smerom.

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- dlhodobo sa venujú protipotratovej a protihomosexuálnej téme z náboženského pohľadu. Tým pádom sa v zozname správ vyskytujú aj články, tlmočiace názory Putina, pravoslávnej cirkvi atď.

www.isstras.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
"Institut slovanských strategických studií byl založen 3. října 2013 v Praze.
Cílem Institutu slovanských strategických studií je posílení role slovanské vzájemnosti v geopolitickém prostoru slovanských zemí, do nichž Česká republika historicky patří od dávných časů.
Zejména dnes, ve znesvářeném světě, považujeme za důležité odkrývat kořeny, na nichž stojí naše národy Čech, Moravanů a Slezanů, a seznamovat s nimi také všechny ostatní národy, které žijí v naší i dalších slovanských zemích.
My i ostatní slovanské země máme bohaté historické a kulturní dědictví, které se často prolíná dějinami našich národ, ale také vytváří základ pro jejich další rozvoj. Poznání tohoto dědictví proto může přispět naší vzájemnosti a upevnit slovanské kořeny i v rámci sjednocené Evropy, která tím může jen získat."

"Institut slovanských strategických studií" vydáva aj web www.borrea.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk s obdobným smerovaním.

rodobrana.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Stránka naviazaná na kotlebovu Pospolitosť - zatiaľ sa tam však občas vyskytnú aj články kritizujúce Putina, takže má len 3 zo 4 znakov (bludy + proti EÚ + proti USA + za Putina).

www.chelemendik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - v poslednej dobe už priama propagácia vystúpenia z NATO (= neutralita Slovenska) a primknutia sa k Rusku (="Dobrá sila" - 300 miliónov Slovanov)

protiproud.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Zakladateľom a prevádzkovateľom stránky je Petr Hájek: "Vicekancléř prezidenta Václava Klause a jeden z jeho nejbližších spolupracovníků a poradců. V novém Institutu Václava Klause vede sekci pro humanitní a mediální studia. Vytvořením "kontrarevolučního časopisu Protiproud" se vrací do mediální praxe."
Od 17. novembra 2014 funguje aj verzia v ruštine. Petr Hájek sa vyjadril, že
"Ruského sponzora zatím nemáme, ale uvítal bych ho,"
echo24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inkubátor (projekty zachytené vo fáze zrodu - sledujeme, ako sa vyvinú):

www.kontroverznirealita.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

medzicas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - web vznikol pred dvomi dňami (12. 8. 2014), zatiaľ sa venuje výlučne Ukrajinskej kríze z pro-ruského pohľadu, ako redaktori sú podpísaní

Peter Králik
Ľubomír Vavrek
Juraj Poláček
Dušan Doliak
Súhlasí Lemmy


7.
označiť príspevok

Osvietene muž
   9. 2. 2019, 21:16 avatar
Pravda je na Denníku n, SME či aktuality.sk
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 2. 2019, 21:24 avatar
Osvietene,
a treba zdôrazniť, že vždy - dennodenne, každú hodinu i minútu...


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 2. 2019, 05:12 avatar
Tento nezmysel si hlásal aj počas komunistickej diktatúry, keď si blúznil, že denník PRAVDA má pravdu.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 2. 2019, 21:41 avatar
Ano pravdu máš odporúčam rubriku :

hoax.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy


8.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 2. 2019, 21:21 avatar
(6) Ožiarený,
to som skutočne nevedel, že aj na týchto weboch realizuješ šírenie svojich dezinformácií. To je teda sila...!


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 2. 2019, 21:35 avatar
Vyberiem si tvoj najoblubenejší Kasafran

Zvědavec

Zopár faktov tvojich nacistov a dezinfošiek

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zvědavec se zabývá častou otázkou svobody slova, zastával se např. Ernsta Zündela a Davida Irvinga, trestně stíhaných za popírání holocaustu. Rovněž zveřejňuje různé konspirační teorie, zejména o snaze sledování lidí pomocí RFID čipů a kamer (tzv. čipová totalita).

Ernst Zündel
neonacistický publicista a prodejce nacistických předmětů[1], byl odsouzený 15. února 2007 za popírání holokaustu v Manhaimu k maximálnímu možnému trestu pěti let vězení, propuštěn byl 1. března 2010.

Byl několikrát vězněn za šíření nenávistné literatury. Jím založené nakladatelství vydalo knihy a pamflety jako například Hitler, jehož jsme milovali a proč cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

David John Cawdel Irving
David John Cawdel Irving (* 24. března 1938, Hutton) je kontroverzní britský spisovatel a amatérský historik,[1][2] se zaměřením na literaturu faktu[zdroj?] o období druhé světové války a nacistického Německa, rasista, antisemita a popírač holocaustu.

Je autorem zhruba 30 knih, mezi jinými Zkáza Drážďan (1963), Hitlerova válka (1977), Churchillova válka (1987), Rommel - liška pouště (1999). Většinu knih napsal v angličtině, některé v němčině.

V roce 2000 žaloval u britského soudu pro urážku na cti historičku Deborah Lipstadtovou a její nakladatelství Penguin Books, protože ho ve své knize označila za popírače holocaustu, antisemitu a falšovatele dějin.[3] Soud na základě podrobného studia Irvingových knih jednoznačně rozhodl, že David Irving záměrně zkresluje historické prameny, aby dokázal svoje sporné teze. dále rozhodl, že David Irving skutečně popírá holocaust, nemá pravdu, když popírá existenci plynových komor v Osvětimi-Birkenau, tzv. Leuchterova zpráva není věrohodným důkazem neexistence vraždění plynem v osvětimském táboře, manipuluje s fakty, falšuje je a uzpůsobuje svým ideologickým východiskům, ve vylíčení bombardování Drážďan používal falešné statistiky, lživě interpretoval výpovědi svědků, byl ve spojení s pravicovými radikály a vystupoval na jejich shromážděních.

V Rakousku byl Irving odsouzen a uvězněn pro zpochybňování holocaustu, je persona non grata v Německu, Rakousku, Itálii, Kanadě a Austrálii. Mezi jiným zpochybňoval také existenci plynových komor v Osvětimi, na což později (na základě studia sovětských archivů) přehodnotil svůj názor
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
dnes, 00:28,  80, .... už sme to preberali citoval som celú pasáž a aj daný list a podobne. Nemáš...
dnes, 00:19,  75, ..... "Podali mu/Ježišovi/ zvitok proroka Izaiáša. Rozvinul ho a našiel miesto, kde...
dnes, 00:03,  Aka to bola neutralitau JS, ked sa nemecki biblisti, este v tridsiatych rokoch min. storocia...
včera, 23:55,  Škandalózne odhalenie? Korumpoval šéf Penty Igora Matoviča? Ľuboš Blaha...
včera, 23:52,  Shagara, take sprostosti mozes "zvestovat" akurat tak v Sieni kralovstva. *13*13*13*13*13
včera, 23:51,  To je tvoja viera v boha ktorý zlých zabije :) Verím v spravodlivého Boha, ktorý umožňuje...
včera, 23:51,  Takze ziaden....lebo Jakub 4,4 *13*13*13*13*13*13*13*13*13
včera, 23:48,  72, .... ale zlí len zomrú a nikdy už nebudú existovať a môcť prejavovať nejaké...
včera, 23:48,  Kde Ježiš hovorí o Jahvem ?
včera, 23:46,  68, .... Ježiš to sám hovorí! On cituje aj SZ a tvrdí to opakovane!
včera, 23:44,  70., ..... neutralita JS je tak dôležitá u JS, že spolupráca so svetom, STB je v tomto...
včera, 23:43,  Shagara súhlasím :) Preto je spravodlivé keď každý pôjde medzi takých ako je on sám....
včera, 23:40,  63, ..... ale aj rodičia káznia svoje deti, ako to robí aj Boh! Ale je to podstatný rozdiel,...
včera, 23:39,  Stb rado pouzivalo jehovistov ako agentov proti katolickej cirkvi. A mnohi z nich na to radi...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 233 bytes in 0,230 seconds)