Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto vlastne najviac prekrúca Bibliu?

44
reakcií
2630
prečítaní
Tému 18. januára 2013, 15:10 založil Antidogmatik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 03. 2017
23
19. 05. 2012
80
15. 12. 2019
13
14. 02. 2020
16
 
 


1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   18. 1. 2013, 15:10 avatar
Je to nepochybne cirkev svätá, ktorá si Písmo sväté upravuje podľa toho, aby mohla svoje stádo čo najlepšie a najviac ovládať a oblbovať. Už som jeden taký príklad uverejnil. Bola to otázka, kde sa v Biblii nachádza pojem "dedičný hriech". Teda nie prvotný, ale DEDIČNÝ. Nikto nevedel označiť knihu, kapitolu a verš, alebo verše. Takže dedičný hriech je jasným výmyslom cirkvi svätej. Teraz sa pýtam: "V ktorej knihe, či liste, v ktorej kapitole uvedenej knihy alebo listu a v ktorom, alebo v ktorých číslach veršov sa nachádza pojem ,Svätá trojica?´" Čítal som Písmo 5 krát, ale výraz, na ktorý sa pýtam som si nevšimol. Možno sa mýlim. Takže vyveďte ma o omylu.


6.
označiť príspevok

dilemma žena
   18. 1. 2013, 15:30 avatar
naopak..
Boh nie je v troch osobách dokazuje 5Mo 6:4, Mal 2:10, Mar 10:18, Rim 3:29, 30
Boh bol sám, kým tvoril Syna dokazuje Zj 3:14, Kol 1:15, Iz 44:6

prečo všetci trpíme pre Adamov hriech Rim 5:12 - 18


8.
označiť príspevok

Bojislav muž
   18. 1. 2013, 16:13 avatar
ale potom popieras nicejsko - carihradske vyznanie ktore vytvorili ludia ktory zostavili bibliu a ktore uznavaju protestanske aj katolicke cirkvi


9.
označiť príspevok

dilemma žena
   18. 1. 2013, 16:23 avatar
aha.. kapitán Kirk.. ja popieram všeličo.


10.
označiť príspevok

Bojislav muž
   18. 1. 2013, 17:21 avatar
to je cpt. Picard, a rob si co chces, kludne si mozes zalozit vlastnu krestansku denominaciu, dnes je vsetko mozne


11.
označiť príspevok

dilemma žena
   18. 1. 2013, 17:29 avatar
jasné, Picard. bolo to už dávno, ešte v čase, ked pondelky nevysielala ani sk ani madarská stanica.. a ja som pozerala ORF.. každé poobedie.. star trek.. ale na meno si už nepamätám, tak vdaka za opravu.
Súhlasí Bojislav


14.
označiť príspevok

Krištof
   19. 1. 2013, 17:32 avatar
1. Biblia je podklad, základ, sv. písmo, z ktorého sa odvodzujú pojmy, učenie, teológia. Ide hlavne o to, aby bol zachovaný zmysel, obsah, nie presné slová, formulácie. Slová sa dajú použiť rôzne, to isté sa dá povedať aj inými slovami. Biblia dáva najmä isté poznanie, informácie o niečom. Pojmy sa odvodzujú z toho, o čom sa v nej píše, z textu a kontextov, dôkazov, náznakov a pod., plus "Duch svätý vás naučí všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal". (Jn 14, 26) Mimochodom pojem "prvotný hriech" sa tiež v Biblii nespomína v tejto podobne, len opisne a "dedičný hriech" je následkom prvotného hriechu. Doktrína prvotného hriechu hovorí o jeho vplyve na náš charakter, o postavení pred Bohom resp. vzťahu k nemu, a to aj vo veku, kedy ešte nie sme dosť starí na to, aby sme sa hriechu dopustili vedome. Súvisí to s tým, že človek tu žije najprv bez "Božieho kráľovstva". Preto sa musí v priebehu života duchovne "znova narodiť, aby mohol vojsť do Božieho kráľovstva" (Jn 3, 5), t.j. už na tomto svete sa duchovne obnoviť v zoslanom Duchu sv. Nie je to však podľa mňa tak, že kto telesne zomrie v dedičnom hriechu, nutne sa dostane do pekla. To je skôr o skutkoch (Mt 25, 31-46). O tomto prvotnom resp. dedičnom hriechu a súvislostiach hovoria tieto texty: Ž 50, 7; Rim 5, 12-19; Rim 7, 23; Efezským 2, 1-2; Matúš 15, 18-20; Hebr 6, 1; 1Kor 15, 45-49; Jn 3, 5-7.

O Trojici texty napr. Mt 28, 18-19: "A Ježiš pristúpiac hovoril s nimi a povedal: Daná mi je každá moc na nebi aj na zemi. A tak choďte, čiňte učeníkmi všetky národy krstiac ich v meno Otca, i Syna, i Svätého Ducha."
1J 5,7: "Pretože traja sú, ktorí svedčia na nebi: Otec, Slovo [Ježiš] a Svätý Duch. A tí traja sú jedno."
Tiež www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 1. 2013, 17:40 avatar
Dosť som prekvapený tým odkazom. Dlho som si myslel, že je to stránka svedkov jehovovych. A oni učenie o Trojici odmietajú.


16.
označiť príspevok

Krištof
   19. 1. 2013, 17:48 avatar
sú to zrejme protestanti, nie však svedkovia Jehovovi


18.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 1. 2013, 18:11 avatar
V tých odkazoch, evanjeliách (Šavlove drísty ma nezaujímajú, Šavol nie je Ježiš), nič také ako dedičný hriech nie je:

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Mt 15
18 Ale to, čo vychádza z úst, pochádza zo srdca a poškvrňuje človeka.
19 Lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, krivé svedectvá, rúhanie.
20 Toto poškvrňuje človeka; ale jesť neumytými rukami, to človeka nepoškvrňuje."

Kde je tam dedičnosť?

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Jn 3
5 Ježiš odpovedal: "Veru, veru, hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do Božieho kráľovstva.
6 Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je duch.
7 Nečuduj sa, že som ti povedal: Musíte sa znova narodiť.

Kde je tam hriech?


19.
označiť príspevok

Krištof
   19. 1. 2013, 18:44 avatar
Možno len presne nechápeš dané pojmy (v zmysle obsahu, nie formy) ako prvotný hriech, duchovná smrť, dedičný hriech, vykúpenie atď. V Pavlových listoch je uvedený aj "dedičný hriech", hovorí aj o prvom hriechu Adama a Evy, za ktorý mala prísť duchovná smrť, Rim 6, 23: "Mzda, ktorú platí hriech, je smrť." A táto smrť - "dedičný hriech" - sa mala preniesť na všetkých, napr. Rim 5: "Preto ako skrze jedného človeka [Adama] vstúpil do tohoto sveta hriech a skrze hriech smrť, tak aj smrť prešla na všetkých ľudí... Smrť panovala od Adama až po Mojžiša aj nad tými, ktorí nespáchali priestupok podobný Adamovmu... ak previnením jedného zomreli mnohí... previnením jedného skrze jedného zavládla smrť... previnenie jedného prinieslo odsúdenie všetkým ľuďom... neposlušnosťou jedného človeka mnohí stali hriešnikmi..."

Súvisí to s tým, čo bolo napísané aj v 14.: "Doktrína prvotného hriechu hovorí o jeho vplyve na náš charakter". V tom Mt 15 sa predsa hovorí o tom, aký je človek, že je v ňom, v jeho srdci, charaktere aj zlo, zlé myšlienky atď.
A v Jn 3 sa hovorí opäť o tom, čo je napísané aj v 14., že "Doktrína prvotného hriechu hovorí o... postavení pred Bohom resp. vzťahu k nemu... Súvisí to s tým, že človek tu žije najprv bez "Božieho kráľovstva". Preto sa musí v priebehu života duchovne "znova narodiť, aby mohol vojsť do Božieho kráľovstva" (Jn 3, 5), t.j. už na tomto svete sa duchovne obnoviť v zoslanom Duchu sv."
Tu je to podľa katolíkov: "Nový zákon: Pán Ježiš naznačuje náuku o dedičnom hriechu tým, že zdôrazňuje potrebnosť krstu pre každého človeka: "Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha Svätého, nemôže sa dostať do Božieho kráľovstva”."
sk.wikibooks.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Teda dedičný hriech znamená, že človek najprv nemá v sebe túto Božiu milosť z Ducha sv., žije bez toho a musí ju získať obnovením sa z Ducha sv., aby bol oslobodený (vykúpený) z dedič. hriechu


21.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 1. 2013, 21:00 avatar
Ale mňa nezaujímajú drísty nejakého pošahaného Šavola - prečo by ma mali?

V tom Mt 15 sa nehovorí, že to robí každý človek.

A Jn 3 zase nie je nič o hriechu.

"Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha Svätého, nemôže sa dostať do Božieho kráľovstva" - tam nie je ani náznak hriechu.


22.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 1. 2013, 21:10 avatar
Dôkaz, že táraš ako zvyčajne:

SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Mk 2,17
Ježiš to začul a povedal im: "Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov."

Aký by to malo zmysel, ak by bol každý hriešnik dedičný?


30.
označiť príspevok

Krištof
   20. 1. 2013, 13:49 avatar
21. Teba nezaujímajú tie Pavlove veci, ale táto téma nie je o tom, čo teba (ne)zaujíma, ale kde sa v Biblii nachádza to a to, a Pavol je významnou súčasťou Biblie. Iný - v tomto podobný tebe - by mohol povedať: Mňa nezaujímajú drísty Marka. Ďalšieho by zas nemuseli zaujímať Lukášove veci atď. To je taký negatívny prístup, dá sa povedať hriešny. Pavla pritom odporúča aj apoštol Peter v 2Pt 3, 15-16: "Ako vám napísal aj náš milovaný brat Pavol podľa múdrosti, ktorá mu bola daná, tak ako vo všetkých listoch, keď v nich o tomto hovorí. Niektoré miesta v nich sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú, ako aj ostatné Písma, na svoju vlastnú záhubu."
Okrem toho o tom, čo hovorí Pavol, hovorí aj Ježiš: život, smrť, hriech, oslobodenie (vykúpenie) a pod. Napr. farizejom a zákoníkom v Jn 8, 24: "Preto som vám povedal, že zomriete vo svojich hriechoch. Lebo ak neuveríte, že Ja Som, zomriete vo svojich hriechoch." Alebo v Jn 8, 34-36: "Veru, veru, hovorím vám: Každý, kto pácha hriech, je otrok. A otrok neostáva v dome navždy; navždy ostáva syn. Až keď vás Syn vyslobodí, budete naozaj slobodní." Takisto im hovoril, že kto v neho neverí, nemá života v sebe, ale kto v neho verí, má večný život. (Jn 6)

V Mt 15 sa hovorí, že človek. A je známe, že každý človek má v sebe nielen dobro, lež aj zlo.

V Jn 3 sa hovorí o situácii súvisiacej s dedičným hriechom, aj bez použitia slova hriech. Človek tu žije najprv bez spojenia s Duchom Božím, bez Božieho kráľovstva, preto sa "musí znovu narodiť z Ducha", aby mohol "vojsť do Božieho kráľovstva". Tomu sa hovorí aj krst Duchom sv. Potom platí, že: "Božie kráľovstvo je spravodlivosť, pokoj a radosť v Duchu Svätom." (Rim 14, 17)

22. Podobne ako existujú dva typy hriechu - prvotný (dedičný) hriech a osobný hriech (napr. krádež), existuje aj dva významy spravodlivosti: 1. dodržiavanie Mojžišovho zákona, resp. snaha o to, usporiadanejší život, 2. vykúpenie z prvotného hriechu. Farizeji a zákoníci bolo "spravodliví" v tom prvom význame. Bežní hriešnici nie, tí žili tak všelijako pochybne - a Ježiš ich chcel "vyliečiť", aby žili aj oni spravodlivejšie. V druhom význame spravodlivosti však aj farizeji žili v - prvotnom - hriechu. Farizejom a zákoníkom sa dalo všeličo vytknúť aj v tom prvom význame, napr. Lk 11, 39-52.


31.
označiť príspevok

Krištof
   20. 1. 2013, 14:00 avatar
"Dedičný hriech" je vlastne prvotný hriech (Adam a Eva), ktorý sa prenáša, s ktorým sa každý rodí na tento svet a žije tu najprv tak. Teda dalo by sa to možno nazvať aj prenášaný alebo vrodený hriech. Pôvodne mal Adam - povedzme ako akýsi vzor - dušu/ducha spojené s Bohom (zóé), mal jeho poznanie, žil súladnejšie. Po prvotnom hriechu - duchovnej smrti - človek najprv nemá toto adekvátne spojenie ducha/duše s Bohom a nemá ani jeho adekvátne poznanie. Po vykúpení sa to mení akoby do pôvodného - vzorového - stavu, teda človek sa duchovne obnovuje (krst Duchom sv.), čomu sa hovorí aj znovuzrodenie, a má už aj lepšie poznanie Boha atď.


2.
označiť príspevok

simulet
   18. 1. 2013, 15:20 avatar


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 1. 2013, 15:22 avatar
Simulet, chceš povedať, že Balet SK najviac prekrúca bibliu?  
Súhlasí ether


4.
označiť príspevok

simulet
   18. 1. 2013, 15:26 avatar
Tanecnu urcite :


5.
označiť príspevok

ether muž
   18. 1. 2013, 15:28 avatar
otázka bola, že kto ju prekrúca, nie vykrúca 
Súhlasí Vlado


7.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   18. 1. 2013, 16:02 avatar
Okrem Biblie majú katolíci aj Katechizmus. Ten je potrebné čítať preto, aby ste vedeli, čo učí Cirkev o sebe a nie veriť všetkému, čo hovoria o Cirkvi na diskusných fórach.


12.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 1. 2013, 19:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 1. 2013, 07:19 avatar
Neviem, či som to presne zachytil, ale je tam niečo ako:"Cho´dte do celého sveta a krstíte ľudí v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Ale to je sa mi zdá všetko. Rozhodne tam nie je, že Ježiš je Boh. Tento nezmysel uráža jeho Otca ako jediného Boha a Ježiša samotného, lebo je Otec povedal jasne ústami Petra apoštola Ty si syn boží, mesiaš. ježiš hovorí, pred tým, než bol tento svet, ja som bol, čo znamená, že o statuse jeho osbnosti bolo rozhodbnuté ešte pred tým, než bol tento svet a človek ani nemôže tušiť, akými mocnosťami a človek nemá šajnu o tom, odkiaľ má titul Boha jeho otec, pred tým než existoval tento svet a teda sa nemôže hrabať rozhodovať o rozdávaní titulov Boha. Tento problém pravdepodobne vznikol už za Ježišovho života na zemi a účinne vnášal rozkol aj medzi apoštolov, preto sa aj pýta apoštolov, za koho ma pokladajä ľudia a za koho ma pokladáte vy, aby dal dopredu jasnú odpoveď. Ja si myslím, že to uráža jeho a aj jeho Otca a ak tento problém spôsobil na svete štiepenie cirkvi a mnohé iné škody, nechcel by som byť v koži toho, čo to spôsobil a čo to dodnes obhajuje. Ježiš nespočetne krát vyvyšuje svojho Otca nad seba a radšej sa robí synom, ktorý ako by mu vo všetkom z oka vypadol. Nie je posol väčší, ako ten, čo ho poslal, nie je sluha väčší, ako jeho pán. Vôbec to nezodpovedá ani základnej logike Ježiša, ak si celkove prečítate evanjelium. Po ovocí ich poznáte, toto je výkričník nad všetkými dogmami. Je až nepochopiteľné, ako sa podarilo dostať satanovi do cirkvi tieto veci a ako to tam má pevne zabetonované cez najvyššiu hierechiu cirkvi. Neviete, čieho ste ducha, hovorí Ježiš aj svojím apoštolom, keď chceli zničiť samarijské mesto sýrou a ohňom. Keď chceli zneužiť svoju obrovskú moc na pomstu,teda moc ktorú dostali od Ježiša. Zo 72 vyslaných apoštolov túto jeho moc nezneužilo iba 12 apoľtolov, 60 prišli asi na to, ako takúto moc využiť aj pre seba. A to boli potom tí, ktorí mu vyčítali, že sedeli sme s tebou za jedným stolom a robili sme zázraky v tvojom mene, ale on im povedal, choďte odomňa zlorečení ....
Nie je podstatné, či je Ježiš Boh, alebo nie je, ale podstatné je, že nám ukázal v evanjeliu Svätú trojicu ako jedinú cestu do života ducha svätého. On je začiatok a dvere, kto nevojde cez tieto dvere, nemôže sa zachrániť. potom Jeho Otec ako záhradník vynáša z vinice úrodu, ktorú priniesol Ježiš ako vínny kmeň a my sme tie plody a Otec nás vynáša ako plod viniča jeho syna a jeho rúk, rúk Otca do života Ducha svätého, lebo on aj so synom sú mu podriadenmí, lebo je napísané, ak sa prehrešíte proti mne, alebo proti môjmu otcovi, to sa dá odpustiť, ale ak sa prehrešíte proti Duchu Svätému, to sa nedá odpustiť. Veď čo nekoniec pre každého človeka dôležitejšie, to čo a jako veríme, alebo v akom stave je naša duša? Nehľadajme odpustenie hriechov v tom, že urobíme z Ježiša Boha, ale hľadajme a skúmajme každé jeho slovo, kde nám radí, čo máme robiť, aby sme sa zbavili hriechu a tak dostali do života večného. Ak bude naša duša zakydaná hriechom, musíme hľadať cestu pokánia v Ježišových slovách a nie v úlistnosti a vtieravosti tým, že mu budeme prisudzovať titul, čo mu nepatrí. Je to hrozné, ak sa niekto na toto spolieha, Samozrejme, že každý sa spolieha na niečo iné a každý uvidí až pred jeho tvárou, či sa spoliehal správne. Či bol jeho, alebo toho druhého.


17.
označiť príspevok

Krištof
   19. 1. 2013, 18:06 avatar
Sú rôzne možnosti ako je to s Bohom Otcom a Synom (Ježišom). Niektoré verzie dávajú Syna nižšie ako Boha (Otca), iné zarovno a ďalšie dokonca možno vyššie. Jedna verzia hovorí asi tak, že Boh (Slovo) prišiel na svet v telesnej podobe Ježiša, žil tu ako človek, vykonal svoje dielo, odišiel naspäť do duchovného sveta, k Bohu pridal ľudskú stránku a skúsenosť, a pozemský Ježiš je aj určitým vzorom pre ľudí.

V Písme Ježiš dával seba neraz zarovno s Otcom, ba uvádzal aj nejaké svoje "prednosti", napr. Jn 5: "Lebo ako Otec kriesi mŕtvych a oživuje, tak aj Syn oživuje, koho chce. A Otec nikoho ani nesúdi, ale všetok súd odovzdal Synovi, aby si všetci ctili Syna tak, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal... A dal mu aj moc súdiť, pretože je Synom človeka."
Toto je v súlade so starozmluvným proroctvom Daniela 7: "Videl som v nočnom videní a hľa, v oblakoch neba prichádzal ktosi ako Syn človeka; prišiel až k Starcovi dní, priviedli ho pred neho. A jemu bola odovzdaná vláda a kráľovstva, takže jemu slúžili všetky národy, kmene a nárečia; jeho vláda je vláda večná, ktorá nezaniká, a jeho kráľovstvo, ktoré nezahynie." Teda je tu Boh Otec ako "Starec dní" a Syn človeka (Ježiš), ktorý dostal tú božskú vládu


20.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   19. 1. 2013, 20:53 avatar
Pre tých, čo tvrdia, že boží zákon je treba si správne vyložiť: Je prekvapujúce, že taký, pre ľudstvo dôležitý spis, ako je Písmo sväté, ktorý je vlastne slovom dokonalého, neomylného Boha je napísaný tak nezrozumiteľne a v niektorých knihách a kapitolách až rozporuplne, že si ho môže každý vyložiť ako chce. Nezdá sa vám to riadne pritiahnuté za vlasy?
Súhlasí ruwolf


32.
označiť príspevok

Krištof
   20. 1. 2013, 14:14 avatar
Nemyslím si, že je Biblia napísaná zásadne nezrozumiteľne. Je to však aj o prístupe a slobode, napr. satanista má iný prístup a slobodne si veci vykladá negatívne podľa "satanizmu". Kresťania majú väčšinou rovnaký základ aj napriek čiastkovým rozdielom. Môže to byť aj ako cesta, hľadanie, zlepšovanie sa v porozumení a pod.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 1. 2013, 22:33 avatar
Antidogmatik: podľa môjho názoru, ktorý by som chcel oprieť o dejiny cirkvi a výroky z evanjelia samotného Ježiša, že bude nenávidený aj s veriacimi, lebo nepatríme tomuto svetu a podľa súčastnej situácie , by som konštatoval, že biblia je napísaná tak, aby ju uverilo max. 15% tých, čo ju prečítajú. Pravdepodobne.nebo viacej ľudí nepotrebuje. Chce len to najlepšie, nemyslím teraz inteligenčne. Za každého, kto sa dostane do neba, sa musí nebom draho zaplatiť a preto ten obrovský výber a pre zostávajúcich 85% až príliš kruté a nesplniteľné podmienky.A z toho vlastne vyplýva nenávisť ateistov k veriacim. Otec, ako záhradník, musí obrazne draho platiť, za to že si zriadil vinicu v stanovom kniežatstve. Duša človeka je ako počítačový súbot všetkých dát o živote jednotlivca a základy tohoto súboru nie je možnévyrobiť inak, ako pomocou hmoty. Vlastne každý počítačový software, nie je možné vytvoriť bez iného počítača, teda ak je software niečo nehmotné môže sa to vytvoriť ako program, ktorý sa potom môže sám ďalej zdokonaľovať, iba pomocou hardwaru. V podobenstve o vinici a vínnom kmeni, sa duše, teda tieto sofwary, získavajú z hmoty, čo je v podobenstve zem a Ježišove korene tento vytvorený základ softwaru vtoahnu do svojho kmeňa a uložia do plodov viniča. NO a úloha Otca ako záhradnáka sa o tento vinič starať, teda ošetrovať a úloha Ducha svätého udržiavať z neba vlahu a vhodné klimatické podmienky. Nakoniec, Otec vynáša plody z vinice, ktorá síce patrí jemu, ale je v satanovom kniežatsve a tým, že Otec vynesie plody, cez ohradu a bránu vinice, vynáša takto duše do priestoru Ducha svätého. A takto ja vidím význa Svätej trojice pri našom sopasení a žiadne tajomstvá. Takže Svätá trojica je potom cesta, pravda a život, alebo krv, voda a život. Ježiš nám povedal pravdu o správnej ceste do života cez jeho otca, zároveň to potvrdil svojou krvou a Otec plody vynesené z vinice, umyje vo vode vytekajúcej spod jeho trónu. Aj Ježiš povedal, keď vyšiel zo záhrobia, ešte sa ma nedotýkaj, lebo som nebol oslávený u svojho otca. Ak teda by v tomto prípade bol ježiš ako model, čo sa robí s našou dušou po smrti, potom by do podsvetia musel ísť každý. Mária magdalény Ježiša nepoznala a opýtala sa ho či nie je záhradník. Záhradníci boli vtedy veľmi špinaví ľudia, lebo sa neustále hrabali v zemi a Ježiš v momente zabitia na kríži, keď bol prebodnutý kópiou, sa na záhradníka podobal, lebo bol zakrvavený a potom vyválaný v prachu.Ale učenníkom sa zjavuje v čistom, ale s ranami. Tým potvrdzuje, čo hovorí pred tým, Je lepšie vôjsť do kráľovstva nebeského bez noky, ruky a či vylúpeného oka, ako nevôjť vôbec.
A pre Krištofa, čo sa týka rovnosti s Otcom, to je bežné aj u naších rodín, ale tým že mu dáva právo súdiť, sa neznižuje na jeho úroveň, ale zostáva otcom, teda tým, čo má právo, dať mu to právo. O tom by som si rád v tomto štýle s niekym podiskutoval.
Antidogmatik: Boh nie je dokonalý a neomylný, aky by to chcela cirkev mať, v starom zákone sám hovorí o sebe, koľko krát sa mýlil na židovskom národe. Jeho neomylnosť potreboval mať asi niektorý z pápežov, aby pod to mohol vsunúť neomylnosť aj pápežov. Inteligencia Ježiša Krista je však vo výšinách pre človeka nepochopiteľných a napriek tomu si udržuje rodičovský odstup od svojho otca s tým, že čo je jeho je aj jeho, ale vždy hovorí iba to, čo počul, videl, alebo mu povedal jeho otec.
Naše duše sú poľa tohoto podobenstva o vinici a vínnom kmeni ako kvapky vody, ktoré berú otec aj so synom zo zeme takým spôsobom,že tie kvaky nemožno vidieť, iba ak otec spracuje tieto plody už v bezpečí Ducha svätého.
A práve v tom je genialita a božstvo biblie, že ju uverí len 15% a to presne tých 15%, ktoré potrebujú a za ktoré draho platia a tým pádom je Ježiš náš manager, ktorý nás kúpi ako umelca, ktorého potom privedie do slávy a musí si dobre rozmyslieť, ža čo zaplatí.


24.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 1. 2013, 22:45 avatar
To, že si bezcharakterný hajzel si znova potvrdil.
Súhlasí ...d0d0...uk


28.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 1. 2013, 23:20 avatar
Všemocný dokáže všetko, aj stvoriť 100 % ľudí hodných neba, alebo ich na takých premeniť.


25.
označiť príspevok

luciferka
   19. 1. 2013, 23:13 avatar
Elemir...seba radis kam? Medzi tych 15% alebo 85% ? Posud sa skromne a pokorne :-)))


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 1. 2013, 23:14 avatar
zbytočná otázka


29.
označiť príspevok

luciferka
   19. 1. 2013, 23:35 avatar
:-) nečakám odpoveď veď ju všetci vieme...len som rýpkala :-D ........................no a to aj ja počujem prvý krát :-))) ...
tak ale on sa vyzná...uč sa :-D večne to nebude,lebo on je tá 15ka :-)))................ach tá pýcha :-)
Súhlasí Nadja


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 1. 2013, 23:16 avatar
Boh nie je dokonalý a neomylný, aky by to chcela cirkev mať, v starom zákone sám hovorí o sebe, koľko krát sa mýlil na židovskom národe.

tak to počujem prvý raz, fakt


33.
označiť príspevok

Chiara
   20. 1. 2013, 14:20 avatar
Bibliu najviac prekrúcajú všetky náboženstvá, ktoré nikdy nemali vzniknúť. Je to vojna vojen a nenávisti. Biblia je o láske, tú náboženstvá likvidujú svojimi zákonmi a na jej základoch si dodnes mastia svoju prederformovanú moc a práva. Podstata Biblie je stratená.
Východné učenia sú rozumnejšie.


34.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 1. 2013, 14:21 avatar
Tak tomuto nerozumiete, čo píšem, ale keď sa píše o Bohu ako o masovom vrahovi, to vám nevadí, tomu rozumiete a radi čítate ? Nezáleží na tom kde sa radím ja, alebo kde sa radíte vy, lebo až potom nakoniec rozhodne Boh, kto sa zaradil správne, ale bude len plevy a zrno, ovce a capy. Ktorý idiot na svete by chcel ísť do pekla, do večného ohňa. A predsa sú dva druhy ľudí, jedni si zistli, čo treba robiť, aby tam nemuseli ísť a snažia sa prispôsobiť situácii podľa evenjelia a tí druhí to vybavia jednoducho tým, že peklo aj s bohom je kravina a dajte mi s tým pokoj. A v tomto je moja matematika, že tých čo uverili, že nebo peklo je, je 15% a tých, čo si myslia, že nebo a peklo je kravina, je 85%, a na konci boh rozhodne, či berie komplet skupinu 15, alebo 85. Čo je na tom divné ??? A ja som uveril nebo a peklo atým som sa zaradil do 15, lebo sa spolieham na väčšiu nádej v 15 ako v 85.
AKrištof, teraz som sa zamýšľal nad dedičným hriechom, to sa totiž tiež zdá veľmi nenebezpečné od cirkvi, pretože to nie je v evanjeliu. Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha Svätého, nemôže vôjsť do kráľovstva nebeského. Ak by teda cirkev uvalila na každého dedičných hriech, potom sa nikto nemohol narodiť z Ducha Svätého, ale iba z vôle muža a ženy. Naozaj to nie je v evanjeliu a táto dogma, ak by ju uznalo aj nebo, by predsa mohla zahatiť cestu do neba aj tým najsvätejším pápežom. Niekedy človek naozaj až žasne, aké hovadiny bola schopná vypotiť historia cirkvi. Tiež ma doteraz nenapadlo uvažovať o dedičnom hriechu v zmysle tejto vety z evanjelie, ale prvý dojem je katastrofálny, aké by to moho spôsobiť. Ale Ježiš ešte hovorí, že aby človek vošiel do kráľovstva nebeského, musí sa narodiť druhý krát a tam by mohla byť možnosť prekonať tento nezmysel. Rozmýšľam, že Ján Krstiteľ krstil dospelých ľudí, ktorí vyslovili a oľutovali svoje hriechy a zrejme, ak chce niekto krstiť nevinné dieťa, tak si treba hriech vymyslieť ????? Takže tiež ma teraz napadá, že človek by mal byť krstený len pri plnom vedmí a vedomý si svojich hriechov. Samozrejme, že požehnanie dieťaťa hneď po narodení je na mieste a môžu sa pri tom pridať aj ďalšie modlitby, presne, ako to bolo s Ježišom pri narodení, nech privíta novorodenca celý cirkevný svet, do ktorého sa narodil, ale nech je pokrstený každý tak, ako Ježiš, v dospelosti a pri plnom vedomí. Tým sa vlastne dostávajú do bezradnosti mnohí kňazi a nemajú sa naozaj pri krstení o čo oprieť, či nerobia krstom nemluvňaťa niečo zlé. Preto sa im nemožno diviť, že zháňajú aspom nejaké papiere a potvrdenia, čo tiež mie je celkom božia logika. A tak nám pribúda pokrstených bez ich slobodnej vôle, z ktorých len málokto si uvedomí svoju zodpovednosť za to, čo sa pri krste deje. Máme v štatistikách väčšiu polovicu obyvateľstva ako pokrstwených a dokonca sa aj hlásiacích k cirkvi, ale choďte sa v nedeľu pozrieť do kostola, či ich tam v sto tisícovom meste napocítate aspom tých 15 000. Nádherný príklad na Ježišovi, ako a kedy treba krstiť, ale cirkev si vymyslí dedičný hriech ??? Prečo aj v tomto nenasledujeme Ježiša, veď ako už len okatejšie nám, teda alebo tým, to mal ukázať.


35.
označiť príspevok

luciferka
   20. 1. 2013, 16:30 avatar
Elemir.....ludia sa delia rozmanito...ta tvoja cierno biela delba je len vysledkom tvojeho individualneho pohladu na svet...ja som veriaca ctim si Otca a respektujem kazdy mozny prejav viery a ideologii narodov alebo ludi,ktori proste ziju bez danej viery...je to ich slobodna volba a boh to chape...rozhodne nemam tu drzost povysovat sa na niekoho,kto je urcite ,,vyvolena 15ka" v style,ze sa urcite nemylim ...je to vyslovene odporne a nema to nic spolocne s pokorou ktora je zakladom cnostneho charakteru...


36.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 1. 2013, 17:58 avatar
jeto samozrejme môj individálny pohľad na svet a určite dieru do sveta neurobí, ale iné je myslieť si, že si veriací amysleť si, že boh si myslí to isté, ako vieru skutočne praktizovať. Neviem, prečo si myslíš, že sa vyvyšujem, iba konštatujem fakty s ktorými tu nepohol nikto už takmer dvetisíc rokov. A či sme vyvolená 125 to si si zabudla prečítať, že som jasne napísal, že boh rozhodne nakoniec, ktorú skupinu si vyberie a že ja som sa rozhodol pre väčšiu nádej v 15 pod+a môjho osobného názoru, ktorý ti nevnucujem a už vôbec neviem, prečo by som sa mal kvôli tomu nad niekym nadúvať. Prekrúcaš myšlienky a fakty,


37.
označiť príspevok

luciferka
   20. 1. 2013, 21:53 avatar
Elemir...zopakujem tvoje konstatovanie.......pravdepodobne nebo viac ako 15 % nepotrebuje...len to najlepsie...kde beries istotu,ze ten co precita bibliu je to najlepsie z ludi? Co ak uveril ale spravne nepochopil,len si to mysli? Co ak pred bohom je to trosku inak ako sa domnievas? Co ak vobec nezalezi na tom ci bibliu vobec citas? Ty si tvoje presvedcenia podal s takou drzou samozrejmostou,ktora sa prehliadnut neda...akoby bolo 85% ludi hnoj nehodny nicoho a vlastne takto to nalo aj byt...urcite bibliu takto napisali aby 85% ludi do neba neprislo...ake fantasticke to je...vymyslel si blud a este ten nezmysel aj obdivujes...a potom to nazves faktami...nehambis sa??? Teda ludi mám rada ale z casu na cas nadabim na nieco ako si ty,co mi pomoze ukazat,ze mám co na sebe este zuslachtovat,aby som takymi ako ty neopovrhovala ale chapala...mám sa este co ucit :-D,tak ale nemam problem svoju nedokonalost a mozno nehodnost neba cestne a uprimne priznat...ja rozhodne do tej tvojej imaginarnej 15ky patrit nechcem a to sa mám velmi rada a na mojej dusicke mi zalezi :-D...drz sa ty obet ,,biblickeho zmagorenizmu" ... :-D


38.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 1. 2013, 00:22 avatar
Luciferka, nič nové, na tomto fore je úplne samozrejme, že veriaci sú automaticky magori, ktorí uverili kadejakým bludom a ty si pridala niečo nové: Biblicky magorizmus. Ja teba a ani nikoho iného nechcem tlačiť k múru dôkazmi, pod ktorými by si mala stonať aby si vypotila napríklad to vyššie. Je to všetko vec názoru, teda môjho názoru na vec, lebo ja som ku takému prišiel a toto mi je sympatické a toho sa držím. Sú veci s ktorými sa jednoducho nedá pohnúť. Ja som proste uveril, že Ježiš prišiel k nám z toho sveta, kde by bola možnosť pre niekoľkých ľudím aby sa tam dostali. V evanjeliu jasne povedal o čom to je tam a tu a čo treba urobiť tomu, kto to všetko uveril, aby sa po smrti do tohoto jeho sveta dostal. A ja som to uveril na základe toho, že deň, keď sa modlím, je lepší, ako deň, keď sa nepomodlím. To je ten kontakt s s nim ako so živým tvorom, veď načo by som sa modlil, ak by som nemal odozvu. Bol by som idiot. A keď mi Ježiš tento kontakt potvrdil, tak som uveril všetko, čo po ňom ostalo, teda evanjelium. Ľudia v dnešnej dobe si zvykli, že sa im v obchodoch ponúka množstvo tovarov a nevedia si vybrať, ale sú hrdí na to že sa im niekto oponúka a oni sú tí páni, ktorí saa rozhodnú, či si kúpia to, alebo to. A tak by ľudia chceli aby v supermarketoch boli bohovia tiež v regáloch a aby si mohli vybrať bežne ako s inou komoditou. Veď nakoniec tu aj tých bohov toľko je, treba si len vyskúšať, pomodliť sa k niektorému z nich a keď príde odozva, ako mne napríklad od Ježiša, tak sa rozhodnem, že to je ten správny a teda musím dodržať všetky podmienky, ktoré určil a stanovil, lebo on už tam bol a vie čo teba robiť, aby sme sa tam dostali aj my. A stále tu je možnosť viery v iných bohov a iným spôsobom, ako sa dostať z tohoto satanovho kniežatstva. Všetci skúšame a každý sa spoliehame na to, čo nás najviac oslovilo a boh nakoniec rozhodne, kto sa spoliehla správne. Lebo teraz to nikto, teda ani já, nemáme isté, ale ja som uveril, že z toho, čo mi tentto svet ponúka, je Ježiš. Ty píšeš, že sa zušľachťuješ na takých idiotoch,,ako som ja, ale nenapísala si, že načo sa spoliehaš ty, čo a či vôbec si niečo uverila. Čo je na tom divné, že bibliu po prečítaní chápe iba 15% ľudí ako ja, veď som jasne napísal, že nakoniec boh rozhodne, či zoberie 15 ku, alebo 85 ku. Nikto na zemi, ani ten najpápežovatejší pápež to nemá isté, až pokiaľ nerozhodne boh. A Ježiš povedal, že jemu je všetko možné a teda môže odpustiť neopustiteľné a neodpustiť odpustiteľné, to je predsa právo Boha a on určite sa nebude o tom s nikým radiť, čo má robiť, ak jeho inteligencia existuje dlhšie, než existuje tento svet. A napriek tomu sú ľudia, čo sa hrabú tejto inteligencii radiť. V poriadku, každý má na to právo, ale každý koná podľa toho, na čo sa spolieha, veď ktorý idiot by chcel ísť do pekla a nechať sa hodiť do horiaceho ohňa ? To určite nie, ale platia tu určité zákonitosti medzi zemou a nebom, ktoré jednoducho nemôžeme zmeniť, len preto, že sa nám zdajú na prvý pohľad nesplniteľné. To nie je otázka výberu. Veď ty nie si jediná, komu tieto podmienky evanjelia nevyhovujú a zdajú sa až príliš kruté. Sú to miliardy ľudí, čo vyznávajú úplne niečo iné ako kresťania, lebo sa spoliehajú na to.Ja sa spolieham na Krista, to je všetko a beriem to ako svoju slobodnú vôľu, ktorú som oprel o fakta, ktoré som popísal vyššie.


39.
označiť príspevok

luciferka
   21. 1. 2013, 09:24 avatar
Elemir.....poznam evanielia,kristovo ucenie...zijem duchovne,nevadi mi nic z biblie...vadi mi fanatizmus podavany ako neomylny sebaisty pohlad na evanielium,ktorym sa vyznacuju ludia tebe podobni...cim viac dane osobnosti sledujem,tym je vo mne silnejsi pocit vas uz neriesit a nnechat tak,lebo je to mrhanie energiou...rozumnejsia bude praca na sebe sebareflexiou,laskavou sebakritikou,ked pri kontakte s takymi ako ty pocitim v sebe cosi ine ako porozumenie...napr. Pohrdanie,hnev,odpor atd...aj o tom je premena energie,kajucnost,pokora..poznat obsah hlavne svojho srdca...nech tebe podobni sluzia druhym na tento ucel a bude to fajn...bodaj by ludia nasli v sebe tento postoj aby sa pri debate s fanatikmi neochudobnovali o energiu,ktoru na vas hnevom minu,ale zuzitkovali radsej pre seba alebo tych,kde padne semienko na urodnu podu...inak pasuje tu na fanatikov ako ty jedno kristove podobenstvo o rozsievacovi...matus 13,1-52...len ci si schopny sebakritiky a neprevalcuje ta opat tvoja pycha a zaslepenost...to uz je otazne :-)cuz bracho :-))


40.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 1. 2013, 19:41 avatar
Stále nechápem, v čom vidíš pohrdanie, fanatizmus a pýchu ???? Napíš mi to konkrétne, možno sú to veci, ktoré som si na sebe doteraz nevšimol a budem ti vďačný za každú radu. Pýcha , zaslepenosť, veď to čo píšeš je inteligentné a o to viacej ma zaujíma tvoj názor na túto vec trochu inou cestou. Buďto to skús konkrétnejšie, alebo aj lopatisticky. To je jedno. Možno mi nerozumieš preto, Lebo som z iného prostredia, alebo iného veku, ale veľmi by som ťa prosil, ak ti ešte zostalo trochu nervov, nezostávaj na tomto, skús to viacej roizviesť !


41.
označiť príspevok

luciferka
   22. 1. 2013, 00:36 avatar
ok...všimni si napr.svoj príspevok z 19.1. 22,33h...1.,,že budem nenavidený aj s veriacimi" ...si si istý,že ak si nenavidený,alebo je tebou pohŕdané a si odsúdený inými,že je to pre samotnú vieru alebo pre spôsob ako ju prezentuješ? v tom je veľmi veľký rozdiel! spôsob jednania je odrazom obsahu srdca...nejde o to čo človek povie(každý má svoj názor),ale hlavne ako to povie...ak človek nevie rozlíšiť na sebe dané rozdiely,je to ako ,,slepota",ktorá vedie k pokrytectvu,ktoré sa prejavuje tým,nevidíš prečo je tebou pohŕdané,ale vidíš len,že tebou je pohŕdané (jednostranný súd a nízka sebakritika) a tým,že zlo vidíš na tých čo pohŕdajú,nie na sebe a postavíš sa do mučeníckej pozície.Aby si ho nemusel vidieť(alebo v lepšom prípade z nevedomosti),povieš si ,,áno som dobrý a spravodlivý,lebo Ježiš povedal ,,budú vami pre mňa pohŕdať a už sa to aj deje,vidím to"....len ti uniká,že nie pre neho a jeho učenie ale pre teba samotného sa ti tak deje...tomuto podlieha značné množstvo tých,čo bibliu ,,žerú"...2.,,biblia je napísaná tak,aby ju uverilo max. 15% ľudí,čo ju prečítajú"...veľké množstvo ľudí,rozmanitého charakteru verí v boha aj bez prečítania biblie...značné množstvo z nich je oveľa láskavejších a ohľaduplnejších ako tých čo bibliu poznajú a veria v jej obsah(a to je len jedno spektrum ,,deľby" ľudí z mnohých spektier...)...znamená to,že ak sú síce láskaví atď.(ide o obsah srdca-charakter)ale nečítali bibliu,že nenájdu nikdy spôsob ako si nebo zaslúžiť? alebo že si ho vôbec nezaslúžia?si o tomto skalopevne presvedčený? pretože toto je jedna z výnimiek triedenia ľudí,ktorá vôbec nespadá ani do 15%nej skupiny a ani do tej 85%nej..ktorú si popísal s takou samozrejmosťou až mi žalúdok zdvihlo.......tam je zrejmá PÝCHA a PREDSUDOK....NEUVÁŽENOSŤ...preto som popísala,že tá tvoja ,,deľba" je čierno-biela...3.,,pravdepodobne nebo viacej ľudí nepotrebuje,chce len to najlepšie"...neobetoval sa Kristus pre všetkých? skôr som názoru,že nebo nepotrebuje ani jedného z nás,ale chce aby sme tam boli všetci...tu nejde o potrebu neba,boha,krista....tu ide o potrebu našu! to je opäť velikánsky rozdiel a tvoj názor vykazuje POVÝŠENECKOSŤ a AROGANCIU.....4. ,,pre 85% príliš kruté a nesplnitelné podmienky".....kde berieš istotu,že čítanie biblie,uverenie,návšteva kostola je záruka,že porozumieš a splníš podmienky? mohla by som vypichnúť ešte mnoho tvojich ,,smietok v oku".....pozri si svoje diskutovania.....napr. napísala som ja niekde,že všetci veriaci sú magori? prečítal si ma skutočne srdcom? alebo si na mne videl svoje vlastné prekrúcanie myšlienok a nie na sebe? ja som svoje ,,brvná v oku" v súvislosti s tebou napísala...vidím ich...vidíš aj ty tie svoje? velikánske množstvo kresťanov je ako ty...a to sa oháňajú kristovým učením s takou samozrejmosťou...určite sú hodnejší ako ktorýkoľvek neveriaci,alebo veriaci nečitajúci bibliu,deti atď? toto je presne dôvod prečo iritujete iných,ke´d sa oháňate písmom... ja rozumiem,že to je myslené v dobrom...len či vy rozumiete tým,čo vás odmietajú,kritizujú,odsudzujú a skutočne chápete pravý dôvod,prečo sa vám tak deje...budeš to skúmať, alebo sklzneš do obhajoby typu ve´d ježiš to a to povedal?  


42.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 1. 2013, 07:46 avatar
V prvom rade ti musím poďakovať a tá vďaka je skutočne na mieste, lebo toto považujem tak trochu aj za svoj úspech pri hľadaní porozumenia medzi týmito dvoma skupinami, alebo medzi takými veriacími, ako som já a inými veriacími a neveriacími. Najprv musím ale zdôrazniť, že pýcha povýšenosť, arogancia,, pokrytectvo a čo je viem čo ešte, že to nerobím vedome, pretože to by bola tá najväčšia prekážka totho, načo sa spolieham. V celom evanjeliu dáva Ježiš najavo, poväčšine v diskusii s farizejmi, ako tieto veci nenávidí a teda ak by aj Ježiš videl tieto veci na mne, ako ty, potom by to bol koniec mojích nádejí. Stáva sa ale medzi ľuďmi často, že majú opačne argumenty a to vyvoláva toež podobné pocity, že preto, že si nevieme rady s argumentami niekoho, stávame sa na jeho argumenty arogantní, ale túto arogantnosť automaticky prenesieme na neho. To je v manžestve na dennom poriadku. Odmietaš dualne členenie ľudí, ale to vyplýva z evanjelia, že budú len ovce a capy a zbožie plevy. To som si nevymyslel predsa ja. Vymyslel som 15 a 85, ale to to som tiež popísal, že prečo. Hovoríš, že Kristus sa prišiel obetovať za všetkých, to určite áno. Kristus sa obetoval, aby každý hriech mohol byť odpustený. Ale zase pri Jordáne bolo jasne predvedené, že každý hriech sa musí vysloviť spovedníkovi. A tu chceš o čom debatovaťo akom nátlaku, kde sa tu dá nájsť arogancia, zo strany Krista ? Ak berieme z biblie iba to, čo sa nám páči, potom je to polopravda. Ako môžeš prenášať na mňa, že ťa tlačím k múru, ak citujem bibliu, to potom ťa tlačí k múru samotná biblia ? To som si ja nevymyslel. Ja tiež poznám veľa ľudí v mojom okolí, ktorý nenávidia cirkev, ale boha neodmietajú, modlia sa k nemu. Ja som nikdy netvrdil, ako o nich rozhodne Boh. To je jeho slobodné rozhodnutie. Už som ti písal, že každý sa na niečo spoliehame, ale až on na konci rozhodne, kto sa spoliehal správne. Koľkí ľudia v katolíckej cirkvi a vrátane mňa, sa spoliehajú na cirkev, že to je ta jediná a pravá, ale čo ak prídeme k Bohu a on nám otrieska o hlavu všetky dogmy, dedičný hriech, neomylnosť pápeža, zbatočné tajomstvo na Svätej trojici a nakoniec, že sme neoprávnene vyznávali Ježiša ako boha a povie nám, choďte do zatratenia zlorečení ? To stále reálne hrozí a prví budú poslední a poslední prví a ešte neviestky vás budú predbiehať do nebeského kráľovstva. Sedávali sme spolu s tebou za jedným stolom a robili sme zázraky v tvojom mene a on im povie:Choďťe odomňa zlorečení. Farizej a mýtnik, farizeh ďakoval, bohu, že nie je ako ten mýtnik, že je oddaný veriací a plní si všetky prikázania zákona a mýtnik mal na očich iba to, koho o koľko okradol a modlil sa s obrovskou pochybnosťou, ale aj nádejou, čo mu na to Boh povie. A Ježiš si nakoniec vybral mýtnika. lebo aj v tomto máš pracvdu, že mnohí veriaci a teraz si to spozorovala aj na mne, že sa takto nadúvame a chodíme sa do kostola vychvaľovať bohu, akí sme, ak by si to náhodou boh nevšimol, a možno práve vtedy ide okolo kostola človek, ktorý nikdy v kostole nebol, ale boh si vyberie toho. Je to prostze právo Boha, je to vrámci jeho všemohúcnosti. koľkí pápeži si mysleli, že to majú na betón, lebo sú pápeži a čo ak niekde doteraz krkajú za škody, ktoré napáchali v cirkvi. To nikto z nás nemôže vedieť a nikto z nás to nemá isté ani 15 a ani 85. Ale práve preto každý hľadá ionformácie a cesty, ako sa čo najviac priblížiť k tým, ktorých si boh vyberie, lebo tí sa spoliehali správne. A väčšina tak či tak dôjde k logike farizeja a nie mýtnika. takže aspom to ťa prosím, že ak citujem bibliu, tak to neber, že ťa tlačím k múru já, ale tá biblia, ktorú čítam, ak teda takýmto spôsobom vnímaš niektoré faktá z biblie. Neviem teda, či sa modlíš a ako sa modlíš, respektíve, ako dávAš na javo Bohu svoje sympatie, a či si vieš potom prečítať vo svojom živote odozvu na svoje modlitby.To by ma u teba tiež zaujímalo, ale ak to berieš ako sintímne a súkromne veci, tak sa k tomu nevyjadruj, lebo práve toto je u mňa najväčší dôkaz a na toto sa spolieham ,že cítim v živote ten rozdiel keď sa modlím a keď sa nemodlím. To je vlastne dôkaz, prečo potom verím evanjelium ako komplet a preto sa na toto spolieham.
Ešte by som sa chcel ospravedlniť teda nie len tebe, ale všetkých, ktorých moje príspevky takýmto spôsobom urazili, že mi je to úprimne ľúto a chcel by som teba a všetkých uistiť, že to nerobím vedome, pretože toto by boli tie najťažšie hriechy, pre ktoré by to bolo všetko o ničom.


43.
označiť príspevok

luciferka
   22. 1. 2013, 10:26 avatar
Netlacis ma k muru ani ty ani biblia ani nikto iny...k muru ma pritlacil zivot pre par rokmi a mojou ulohou bolo rozhodnut sa ci sa budem lutovat ako ma ten tlak okolnosti boli a cakat na ,,spasenie"...alebo prijmem to co sa mi deje ako dosledok svojich vlastnych minulych chyb,rozhodnuti,postojov,ci prijmem danu nepriazen za svoju,pochopim a preberiem za nu zodpovednost a vymanim sa z tlaku pri ,,mure"...ta cesta bola plna padov...samozrejme som sa modlievala,nech mi boh pomoze atd. Ale zaroven som necakala necinne a moje ,,kroky" spocivali prave v danom sebasude,ktory som ti ukazala v prispevku na baze brvna a smietky v oku...vsetci na seba vzajomne vplyvame a kazdy máme v danej situacii ci uz je to konflikt,nepriazen alebo uspech a harmonia,svoj podiel viny i zasluh...rovnovaha spociva vidiet oboje uprimne v prvom rade na sebe...preberanie zodpovednosti za nepriazen,je schopnost vidiet svoj podiel viny..nie len na druhom...akosi samozrejme si ludia zvykli navzajom hovorit ,,ty si taky,ty si onaky,pozri sa na seba atd." Je to zdrojom konfliktov...a pritom staci sa len zastavit a spytat sa..,,a ja som aky?" Ved tiez kricim rovnako ako ten druhy,tiez ho sudim a hnevam sa,i ked mám mozno pravdu ale faktom je ze mám hnev v srdci rovnako ako ten druhy...som teda lepsi? V com ked aj ja svoj nazor podavam napr.s hnevom atd rovnako ako ten ktoremu to vycitam?...ludia sa zabudaju pozerat na seba,len kricia na inych ,,pozri sa na seba".....moja osobna cesta spocivala prave v tomto...zmenit dany postoj...i ked som videla na inych mnoho zleho a citila som kopu krivdy...zacala som sa pozert v prvom rade na seba...co citm,aku reakciu vo mne dany clovek vzbudil,ake myslienky voci nemu vysielam,co mu prajem atd,nekedy som bola so seba zhrozena,ked som sa odvazila nahliadat do tych temnejsich oblasti...skumala som obsah svojho srdca...obranne mechanizmy ega su niekedy skutocne rafinoane a clovek si vie vselico vseliak obhajit,aby utlmil pocity viny,ci bolest...to je ale pasca...vzdy ked som uprimne sama pred sebou a teda pred bohom rozluskla kde je pes zakopany,pocitila som vo vnutri obrovsku ulavu,teplo,pokoj...aj na daneho cloveka s ktorym som pred tym mala konflikt som sa v danom momente pozerala inak...zakladom je neklamat si a vnimat pocit,ktory nas ,,zviera ci tlaci k muru" taky aky je...bez prikraslovania...najtazsie pre mna boli prve 3 roky od daneho rozhodnutia mysliet a pozerat sa na svet inak ako dovtedy...potom sa mi zacali postupne menit aj zivotne okolnosti...velmi vela som sa naucila...zivot je naj skola...ja som cesta,pravda,zivot...povedal jezis...a skrze svoj zivot a vsetkeho co mi don prichadza, ho vnimam...nepotrebujem sa zaclenovat do nabozenstiev atd.len som si zvolila autoritu mojmu srdcu najblizsiu...tu,tymto sposobom mám bezprostredny kontakt...teraz som oporou mnohym,dokonca aj tym,co mi pred par rokmi nevedeli prist na meno :-)...precitala som bibliu,satnsku bibliu,budhizmus,hinduizmus,ezotericke veci...komunikujem s roznymi spolocenstvami...viem sa vsunut a porozumiet...nenegujem danych ludi,pre ich volbu...respektujem ich..je to ich cesta...i ked jezis povedal,len cezo mna sa dostanete...myslim ze dane slova obsahuju prave lasku a porozumenie,ze cloveka prijimas bez ohladu jeho vierovyznania...pozeras sa na neho proste srdcom...akonahle zacnes niekomu hovorit...tvoja viera je nespravna,ver v jezosa ako ja..to je spravne...chcem ti dobre..posluchni ma...chcem aby si siel do neba atd atd...zacne sa priecit a je to uplne prirodzena reakcia,pretoze citi z tvojej strany natlak...tvoja cesta nie je jeho cesta a naopak...kazdy sa máme naucit cosi individualne a specificke pre seba a tak sa vzajomne obohatit...preto sleduj si svoj smer,riad sa svojim srdcom,ale nepoucuj..lebo co je spravne pre teba nemusi byt spravne pre druheho...rovnovaha a harmonia v sebe,je zakladom sirenia rovnovahy do okolia..,a tu skutocne slova netreba...skutky oslovuju a hovoria za teba...aj tu naprm jezis povedal...podla ovocia ich spoznate...ak sa niekomu bude pacit aky si...sám sa prida hoc je aj inej viery...moze prehodnotit a vzajomne sa obohatit..ale ak to ,,svoje" podavas nasilu...odmietne ta a je to opravnene...tvoj zivot a vsetko v nom je tvoje zrkadlo...treba sa naucit pozerat,pocuvat a spoznavat svoj odraz...tazka,ale ucinna cesta...najtazsie je pochopit a spracovat pocity krivdy a sebalutost...prajem ti vela sily,ak budes tymto ,,bestiam" celit...ak chces pokojne sa kedykolvek ozvi...sem som prisla len zo zvedavosti inak fungujem na pokeci pod nickom andrea.pe...pa


44.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 1. 2013, 14:50 avatar
Je to nádherné čítanie a už pričítaní prvých tvojích príspevkoch ma niečo oslovilo a som rád, že som zase stretol človeka, ako málokedy a už vôbec nie na tomto DF. Je mi ľúto, že nie som pedagóg, alebo nejaký iný inteligent a neviem veci podať tak, aby to malo ten účinok, aký predpokladám, aj keˇja si stále, myslím, že vyslovujem iba svoje vlastné názory, nič viac, ale ty si dokázala, že ani toto sa nedá len tak. Ale zrejme už ani iný nebudem, lebo starého koňa .....
Všetko dobré a hlavne toho požehnania z nebíčka.


45.
označiť príspevok

luciferka
   22. 1. 2013, 21:40 avatar
Dik...drz sa ani baran ani cap ale stary kon  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 826 bytes in 0,324 seconds)