Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto tvrdí, že veda s vierou nemajú nič spoločné?

5
reakcií
1113
prečítaní
Tému 13. júna 2012, 00:37 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 6. 2012, 00:37 avatar
Veda je väčšinou v rozpore s bludnými predstavami cirkevných hodnostárov, ktorí zdôvodu zrieknutia sa sexu zcvokovateli. Podiel na absurdných predstavách a požiadavkách vericich má nemalý vplyv vznik podstatnej časti ľudstva incestom. Napríklad Kain sa oženil so svojou sestrou, dcéry sa nechali oplodniť od otca a pod. Viera to nepopiera, veď v Biblii sú také informácie. Pán, koho miluje toho trestá. A keďže nás miluje všetkých sme všetci aj trestaní. Zato, čo sa na Zemi deje je jednoznačne zodpovedný Hospodin. Keby nebol stvoril EVU, ktorá mu zožrala pardon zjedla to pondiate jablko, boli by sme ešte v raji. A mohli sme byť spasení ako bola spasená EVA. No nielen Eva nebola zbavená posmrtného života. Ale aj tí, čo sú uvedenív knihe žalmov 21 (22)/6. Viete o tom, že Eva bola tiež spasená? A viete o tom že jediným spasiteľom je hospodin a okrem neho niet spasiteľa. (Izaiáš 43/11) Teda aký spasiteľ je Kristus? Aj v knihe žalmov 64 (65)/6 je za spasiteľa označený Pán. Je medzi nami spoločnosť, ktorá potláča sex ako zlo a ktorá je aberovaná, čo je odchýlka od racionálneho myslenia alebo chovania sa. Tým sa sa spoločnočnosť, o ktorej je tu reč sama odsúdila k narastajúcemu šialenstvu. A potom niektorí veriaci tvrdia, že pre nich je všetkým viera a nie rozum. Katolícka cirkev svojich veriacich doslova znásilňuje. Oni sa musia modliť, musia chodiť do kostola, musia sa spovedať, nesmú pri sexe používať ochranné prostriedky, dokonca vo sviatočné dni nesmú ani sexovať. Je toho dosť čo veriaci musia a nesmú. Na tomto fóre si to niektorí kompenzujú tým, že dávajú úlohy takzvaným ateistom, a vyžadujú aby ich plnili. Potom vznikajú podobné galimatyáše. Lenže takéto oddeľovanie vedy od viery nie je v súlade s božím slovom. Poznanie božie sa nezískava vymýšľaním somarín ale podľa Knihy prísloví 2/2 - 6 takto: Ak s napätosťou budeš chýliť ucho k múdrosti a nakloníš si srdce k umnosti, veru, keď vzývať budeš rozumnosť, dovolávať sa hlasom svojim umnosti, ak len ju budeš hľadať ako strieborniak a sliediť za ňou ako za skrytými pokladmi, vtedy porozumieš bázni Pánovej a získaš poznanie božie. A v Knihe prísloví 1/22 nájdete ešte otázku na telo: Dokedy nerozumní budete mať radi nerozum a blázni nenávidieť poznanie? Teda K Pánovi sa nelezie cez jeho zadok, ale cez rozum, mudrosť, umnosť, poznanie...


3.
označiť príspevok

Krištof
   14. 6. 2012, 15:25 avatar
S tým, čo uvádzaš ku koncu ohľadom knihy Prísloví, sa dá súhlasiť. Ostatné je také "všelijaké". Samozrejme, sexualita patrí k životu. Žiadny extrém v nej nie je dobrý, ani puritánstvo, ani frivolnosť a pod. Biblia niektoré veci zaznamenáva, ale nemusí ich všetky schvalovať. Aj v histórii sa stali rôzne veci, ktoré sú zaznamenané v dejepise, no nemusia byť schvalované. Keby sme k Biblii pristupovali tak bez rozlišovania kontextu a brali vybraté pasáže "od slova do slova", tak sa na to pozrime takto. Keď prispustíme historickú existenciu Kaina a jeho vzťah s príbuznou, tak "fundamentalisti" to podávajú asi takto: Biblický záznam naozaj nazačuje, že Kain sa oženil s jednou zo svojich sestrier (1M 4, 17; 5, 4), alebo možno s neterou, a Abram sa oženil so svojou nevlastnou sestrou. (1M 20, 12) Ale neskôr v Zákone danom prostredníctvom Mojžiša, boli manželské zväzky medzi súrodencami a blízkymi príbuznými zakázané. (3M 18, 6-18) Medzi dnešnými kresťanmi nie sú dovolené. V manželstve s blízkym príbuzným je nadpriemerná pravdepodobnosť, že sa škodlivé dedičné faktory prenesú na potomstvo. Prečo nebolo manželstvo medzi bratom a sestrou nevhodné od začiatku ľudských dejín? Boh stvoril Adama a Evu ako dokonalých a zamýšľal, že z nich bude pochádzať celé ľudstvo. (1M 1, 28; 3, 20) Samozrejme, že sa vyskytli nejaké manželstvá medzi blízkymi príbuznými, a to hlavne počas niekoľkých prvých generácií. V prvých generáciách existovalo relatívne malé nebezpečenstvo výrazných deformácií u detí, pretože ľudský rod bol oveľa bližšie k dokonalosti, z ktorej sa tešili Adam a Eva. V tom období ľudskej histórie, keď ľudia ešte mali vynikajúce telesné zdravie a životnú silu, ako to naznačuje dĺžka ich života, nebola veľká pravdepodobnosť odovzdávania chýb následkom manželstva s blízkym príbuzným. To potvrdzuje dlhovekosť ľudí tej doby. (1M 5, 3-8; 25, 7) Avšak asi po 2500 rokoch ľudských dejín, keď sa telesný stav ľudí zhoršil, dal Boh zákony, ktoré zakazovali krvismilstvo. Slúžilo to na ochranu potomstva a pozdvihlo to sexuálnu mravnosť. Niektoré okolité národy to zrejme nerešpektovali. (3M 20, 23)

Čo sa týka toho, že "koho Pán miluje, toho tresce, a šľahá každého, koho prijíma za syna." (Hebr 12, 6), tak tam sa hovorí o výchove. Niekedy aj cez ťažkosti sa môžeme zdokonaľovať, nielen cez nejaký pohodlný život, keď "nevieme čo od dobroty" a pod. Ale zároveň sa píše: "Každý dobrý údel, každý dokonalý dar je zhora, zostupuje od Otca svetiel, u ktorého niet premeny ani zatmenia z obratu." (Jak 1, 17) Za niektoré zlé veci si môžu ľudia sami, nemali by sa len vyhovárať na niekoho iného. Za niečo podľa Biblie môže Satan. (Zjav 12, 12; Sk 10, 38) A za niečo ďalšie je zodpovedná proste náhoda. (Kaz 9, 11)

Náboženská viera, ktorá súvisí s duchovnom, naozaj nemusí byť v rozpore s vedou. Viera je skôr v určitom rozpore s materializmom a ateizmom. No mohli by sme sa opýtať aj opačne: Je materializmus a ateizmus v súlade s vedou? Materializmus predpokladá existenciu náhody, slepých síl a pod. (tj. nie božskú inteligenciu, vedomie, tvorivú činnosť), ktoré mali "stvoriť" vesmír, Zem, život, človeka a pod.


5.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   14. 6. 2012, 21:51 avatar
Konečne, Krištof, si prvý veriaci na tomto fóre, ktorý čítal Bibliu.


6.
označiť príspevok

Krištof
   15. 6. 2012, 13:15 avatar
Neviem, či prvý, ale snažím sa, ako sa hovorí :-)


2.
označiť príspevok

dorota
   13. 6. 2012, 16:19 avatar
nuz ale tvoj clanok vobec nepojednava o tom co je v nadpise


4.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 6. 2012, 17:34 avatar
ja...ale aj stará mať spomínali...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:09,  134. ešteze neriešim virtuálnych uchylov ;-)
dnes, 03:08,  135. hej , ale nie od teba. :) ináč si serieš do huby
dnes, 02:49,  U prezidentky platí to, že musí počítať s kritikou, aj svojho vzhľadu. *21
dnes, 02:47,  Nič o mne nevieš, hlúpa Scarletta. *21
dnes, 02:34,  131. tiez si myslím, hlavne pri urázani prezidentky ;) všakze
dnes, 02:31,  130. uz asi pät rokov *39 vravím málo špehuješ, ty náš úchylačik *19
dnes, 02:03,  Čo je pravda, je pravda. Ak človek nie je atraktívny, nemal by sa posmievať iným. *21
dnes, 02:01,  Tak, to gratulujem. Veď oni to zistia neskôr, čo si zač. *21
dnes, 01:57,  107. vskutku, vychovu máš ako z kanála :)
dnes, 01:56,  126. veru, preto ma chcú na jednom fóre za moderatora . *39 málo špehuješ, no *39
dnes, 01:54,  123. veru, mi rozbil srdce na črepy *39
dnes, 01:54,  Ja sa nepotrebujem liečiť, to ty máš všade, kam prídeš, problémy s ľuďmi. Skús sa nad...
dnes, 01:51,  Vtipné, Lemmy tučko sa snaží byť zábavný. *21
dnes, 01:50,  121. jáj ty omyl prírody *39 chod si to dat liečit uz konečne . aj ked komplexy a debilita su...
dnes, 01:48,  Aj to, ako za Enaxom stále doliezaš a on ťa odmieta, niečo o tebe hovorí. Musíš byť na...
dnes, 01:47,  17. trump je politicky vtip :)
dnes, 01:46,  To, že si s ním prišiel do pohlavného styku, je tvoja osobná vec. Dôkazy o pohlavnom...
dnes, 01:46,  Áno, to je obvyklá barlička, aby človek neupadol do hlbokej depresie. *21
dnes, 01:45,  118. veru si kripel , aj psychicky aj mentálny *39
dnes, 01:45,  Lemmy ja Trumpa nebranim . Mne je veľmi nesympatický človek . Tých vyhlasení bolo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 319 bytes in 0,403 seconds)