Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto sú to Svedkovia Jehovovi a čomu veria?

89
reakcií
1984
prečítaní
Tému 24. decembra 2016, 14:23 založil Natanael.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Natanael muž
   24. 12. 2016, 14:23 avatar
Sekta známa ako Svedkovia Jehovovi začala v Pensylvánii v roku 1870 ako biblická trieda vedená Charlesom Taze Russellom. Russell nazval svoju skupinu „Millennial Dawn Bible Study“ (Bádatelia Biblie). Charles T. Russell začal písať sériu kníh, ktoré nazval „The Millennial Dawn“, (Tisícročné svitanie) ktoré sa rozrástli na šesť dielov, ktoré v sebe obsahujú mnoho teológie, ktorej sa dnes držia Svedkovia Jehovovi. Po Russellovej smrti v roku 1916 Judge J. F. Rutherford, Russellov priateľ a nástupca napísal v roku 1917 siedmy a posledný diel zo série „Millenial Dawn“, ktorý nazval „The Finished Mystery“ (Ukončené tajomstvo). V roku 1886 bola založená „The Watchtower Bible and Tract Society“ (Sionská strážna veža), ktorá sa rýchlo stala nástrojom, skrze ktorý celé hnutie „Millennial Dawn“ prinášalo svoje názory iným ľuďom. Táto skupina bola známa ako „Russelliti“ až do roku 1931, kedy sa kvôli organizačnému rozdeleniu premenovala na „Svedkovia Jehovovi“. Druhá časť skupiny sa stala známou ako „Biblický študenti“.

Čomu veria Svedkovia Jehovovi? Pozorné skúmanie ich doktrín na otázky typu Kristovej božskosti, spásy, Trojice, Ducha Svätého a zmierenia nám bez pochyby ukáže, že sa vôbec nepridržajú ortodoxných kresťanských názorov na tieto témy. Svedkovia Jehovovi veria tomu, že Ježiš je archanjelom Michaelom, najväčším stvoreným bytím. Toto je v rozpore s mnohými časťami v Písme, ktoré jasne prehlasujú Ježiša za Boha (Ján 1:1,14, 8:58, 10:30). Svedkovia Jehovovi veria, že spásu je možné dosiahnuť skrze kombináciu viery, dobrých skutkov a poslušnosti. Toto odporuje nespočetným pasážam v Biblii, ktoré prehlasujú, že spása je prijímaná milosťou skrze vieru (Ján 3:16; Efezským 2:8-9; Títus 3:5). Svedkovia Jehovovi odmietajú Trojicu, veria že Ježiš je stvorenou bytosťou a že Duch Svätý je v podstate Božia neživá sila. Svedkovia Jehovovi odmietajú myšlienku Kristovej zástupnej obete (zmierenia) a miesto toho veria v teóriu výkupného, že Ježišova smrť bola výkupným za Adamov hriech.

Ako si Svedkovia Jehovovi obhajujú svoje nebiblické doktríny? Po prvé, tvrdia, že počas storočí cirkev skazila Bibliu a tak ju znovu-preložili do podoby, ktorú nazývajú New World Translation (Preklad nového sveta). Watchtower Bible and Tract Society pozmenili texty Biblie, aby tak vyhovovali ich nepravdivým doktrínam, miesto toho, aby zakladali svoje doktríny na tom, čo Biblia v skutočnosti učí. New World Translation prešlo nespočetnými úpravami, ako Svedkovia Jehovovi stále viac a viac objavovali, že Písmo popiera ich doktríny.

Watchtower zakladá svoju vieru a doktríny na základnom a rozšírenom učení Charlesa Taze Russella, Judgea Josepha Franklina Rutherforda a ich nasledovníkov. Vedenie Watchtower Bible and Tract Society je jedinou autoritou v celom kulte, ktorá má právo vykladať Písmo. Inými slovami, to čo povie vedenie v otázkach pasáži v Písme sa berie ako posledné slovo a nezávislé rozmýšľanie je silne zastrašované. Toto priamo protirečí tomu, čo Pavol povedal Timoteovi (a tak isto aj nám), aby sme študovali a tak boli osvedčení pred Bohom. Aby sme sa nehanbili, keď správne podávame Božie Slovo. Toto napomenutie, ktoré nachádzame v 2 Timoteovi 2:15, je jasným príkazom od Boha pre každé jedno Jeho dieťa, aby sme boli ako kresťania v Berii, ktorí denne skúmali Písmo, aby sa presvedčili, či veci, ktoré ich učili boli skutočne v súlade so Slovom Božím.

Nie je pravdepodobne žiadna iná náboženská skupina, ktorá je vernejšia k hlásaniu svojej správy ako sú Svedkovia Jehovovi. Nanešťastie je ich správa plná prekrútených, klamlivých a nepravých doktrín. Nech Boh otvorí oči Svedkov Jehovových ku pravde evanjelia a pravému učeniu Božieho Slova.
www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:00 avatar
Natanael, si chorý človek, s tým tu nepochodíš. Možno Lea ti naletí, lebo je presne taká ako ty.


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 12. 2016, 15:24 avatar
Z duba padol, oddychol si..


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 14:28 avatar
Neopaku j sa,....... tých to tém tu už bolo. Ale chápem,.....ak neviem odpovedať v súlade s Písmom,tak skĺznem k osočovaniu a vyťahovaniu stránok proti JS! Ale ak si myslíš,že sú len tieto stránky ,tak si na omyle. Ale nemienim kopírovať celé state proti nebiblickým kresťanom! Howgh!
Súhlasí Lemmy


4.
označiť príspevok

Natanael muž
   24. 12. 2016, 14:33 avatar
Veriaci-4, fotooon, Luther, toman odpovedajú písmom. No všimol som si, že ty len si prihrievaš tú svoju polievočku a keby ti hockto písmom dokazoval hoc čo, stále budeš mlieť tie svoje bludy zo strážnej veže.
Súhlasí teóma


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 14:52 avatar
4,...a kedy som citoval zo Strážnej veže? A ak áno,tak som citoval to ,čo je v Písme,alebo nejaký text. Iba ty sa opieraš o ľudské a cirkevné názory. Je úplne zrejme,že vianoce nie sú kresťanským sviatkom a nemajú podporu v Písme a predsa to chceš otočiť a z Boha urobiť klamára!


7.
označiť príspevok

Natanael muž
   24. 12. 2016, 15:02 avatar
Z Boha robíte klamára vy prekrúcači.  


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:04 avatar
A ty nerobíš? Robíš!


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 15:15 avatar
Pozri si na DF dokument o vianociach z STV 2,alebo dokument dialógu RKC a protestantov o vianociach. Obidve skupiny priznávajú ,že Ježiš sa nenarodil na vianoce! Tak kto potom zavádza? Všetko na vianociach je lož:
1,Narodenie Krista
2,Betlehemská hviezda/satanova/
3,Traja králi/astrológovia/
4,Nevieme či boli traja?!
5,Našli ho v maštali,...NIE! Ale v "dome"!
6,Možno pohanský sviatok nahradiť kresťanským,.......ak je založený na nepravde a podporuje konzumné a nekresťanské správanie?


20.
označiť príspevok

Natanael muž
   24. 12. 2016, 15:26 avatar
dokument o vianociach?  
Si vpíš do hlavy, že ja neoslavujem žiadnu betlehemskú hviezdu, ani neviem čo. Ja oslavujem narodenie Krista. A z môjho pohľadu to nemá nič s pohanstvom, alebo čím. Bojíš sa bájok. Už som to povedal. Ja si uctím Boha v ktorýkoľvek deň, pretože každý deň patrí iba Bohu. No vy Jehovoví svedkovia zrejme máte podelené dni, ktorými sa uctieva Boh, a dni, ktoré si pohania uctia satana. Mne je jedno či tu 24 decembra niekto uctieva trebárs aj Róberta Fica. Ja sa nebudem prispôsobovať pohanom. Ja si uctím Boha kedy ja budem chcieť, nie kedy mi to Jehovisti určia.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 15:34 avatar
20,...no vidíš,teda dátum nie je podstatný. Už si blízko k pravde! Boha uctievame stále a všetkým,a nielen v nejaké sviatky,alebo keď ho vypustíme z istej skrinky na 1 hodinu a potom ho opäť zavrieme! A nedovoľujeme aby ovplyvňoval náš život!
Preto je dobré dbať na radu z Kol,2:8...."Dajte si pozor, aby vás azda niekto neodviedol ako svoju korisť filozofiou a prázdnym klamom podľa ľudskej tradície." Vianoce je ľudská tradícia,lebo vznikli až omnoho neskôr po založení kresťanského zboru! A nenachádzajú podporu v Písmach!


36.
označiť príspevok

Natanael muž
   24. 12. 2016, 15:40 avatar
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré. 23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.

Ja považujem za dobré uctiť si 24 decembra narodenie Ježiša a nemám žiadne pochybnosti o tom, že by sa to nemalo. Nespájam to s pohanskými sviatkami a tento sviatok nijak biblii neodporuje.


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 12. 2016, 15:35 avatar
"Jehovisti" ti neurcili kedy sa mas co modlit, to predsa robia katolici, taky sviatok onaky modry, cerveny, mal by si si vsimnut, kto ti urcuje kedy co oslavovat


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 14:30 avatar
3,....alebo si nájdi obdobie "tridsaťročnej vojny" a pouč sa ,ako niekto chápal najväčšie prikázanie milovať Boha a svojho blížneho! 


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 12. 2016, 15:29 avatar
Sema izrael adonai elohenu adonai echod


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:04 avatar
Ako som prechádzal ulicou, videl som na zvyčajnom stanovišti aj dnes dvoch Svedkov, muža a ženu, ako stoja pri svojom pulte s náboženskou literatúrou a letákmi. Sú húževnatí. Nie ako mäkkí katolíci, čo dokážu len klebetiť o druhých (ohovárať).
Súhlasí Shagara


10.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 12. 2016, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:13 avatar
Ja sa im nemám čo tískať do zadku. Svedkovia sú pre mňa nezaujímaví, lebo je ich málo. Zaujímaví sú katolíci, lebo tých je až až priveľa. A mrzí ma, koľko naivných intelektuálov sa katolíkom pchá do riti. Lebo sa boja o svoje spoločenské postavenie. Napríklad Kiska, aký je len zrazu katolík. Alebo ten birmovanec vo vláde. To sú riťlízači. Nie ja!!! Máš hokej v hlave, vlastne priveľa balastu, keď o mne napíšeš taký blud.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:15 avatar
A vzhľadom na to, že Svedkovia nie sú príživníci ako katolíci, z toho dôvodu si ich cením, vážim. Ty kašleš na odluku, ale pre mňa je to veľmi dôležitá téma. Katolíkom nevadí, že sú financovaní podľa komunistického zákona z doby hlbokej totality. Oni sú totálne v riti!!! Nie Svedkovia. Svedkovia čestne odmietli kolaborovať so štátom.
Súhlasí Shagara


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:26 avatar
O Svedkov by nastal záujem, keby sa medzi ich kňazmi vyskytovali tiež pedofíli ako u katolíkov.


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:27 avatar
Je nejaký mafián Svedok? Nepoznám. Ale je samozrejmé, že mafiáni sú katolíci.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 15:21 avatar
10,...lenže Teóma to neplatí na svedkov! Ale na niekoho iného. JS ked urobia nejakého "novoverca",...tak ten sa radikálne zmení a vidieť to aj na jeho správaní. Ale vo svete nezbadáš rozdiel medzi katolíkom,protestantom,neveriacim! Iba ak poukážu na svoju príslušnosť!
Tento text platí na tých ,ktorých nebiblické dogmy,ľudské náuky urobili ešte horšími ako boli,....v zmysle Francúzskeho príslovia? "Čím je človek bližšie ku katolíckej cirkvi,tým je horší človek"!
Súhlasí Lemmy


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:24 avatar
K vete: Ale vo svete nezbadáš rozdiel medzi katolíkom…

Kiska je katolík. Kotleba je katolík.
Súhlasí Shagara


25.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 12. 2016, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 12. 2016, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 15:38 avatar
25,....ale tie svine čo máš v chlieve nie sú JS!  Stretol som sa s takými názormy a ked prišlo na dokazovanie ,tak to bolo úplne naopak! Aj Ježiš bol svojho času "sviňa"/bludár,opilec,falošný mesiáš,belzebub,dieťa satana,rúhač,...atď/, a predsa to nebola pravda. A to tvrdili vraj "svätí" náboženskí vodcovia,ktorí vraj poznali Písma. A nie nejaká Teoma,neznalá Písma a JS!
Súhlasí Lemmy


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:42 avatar
Bol som raz na farme, a videl som značku na jednej svini. Písmeno K mala vypálené v koži.


40.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 12. 2016, 15:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:50 avatar
Fajn, jeden prípad proti tisíckam u katolíkov.


53.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 12. 2016, 13:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 12. 2016, 18:05 avatar
53,.....povedz meno? Nepovieš,lebo by sa zistilo ,že to nie je" Jehovista",....alebo poprípade ,že len bol istý čas,...atď!
A ak je taký zlý,povedz to, a zajtra už nebude JS. Ale v skutočnosti neverím tvojím slovám. Zažil som to. To isté mi mnohí tvrdili,a nakoniec sa zistilo ,že to bol člen nejakej charizmatickej cirkvi,alebo že už bol vylúčený a podobne.
U nás sa za "menšie" priestupky vylučuje, a nie to čo spomínaš ty. Taký by určite nebol u JS.
A ak to nepovieš mne,povedz to tým, čo sú staršími v jeho zbore! Oni už urobia s ním poriadok. Ale opakujem sa.....neverím ti!


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 12. 2016, 15:31 avatar
To znie ako RKC...


14.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 12. 2016, 15:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:19 avatar
Furt zaujímavejšie ako tvoje bludy.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 15:27 avatar
14,....inak: "mi máme pravdu ,lebo je nás viac"! Veľmi "duchaplné,biblické a rozumné!"
Vie čo čítame v Matúšovi 7:13, 14?: ........„Vchádzajte tesnou bránou; lebo je široká a priestranná cesta vedúca do skazy a mnoho je tých, ktorí ňou vchádzajú; ale je tesná brána a úzka cesta vedúca do života a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“
Kazatel tiež vie o tom svoje,koľkí budú zachránení.....7 kapitola
„Hľa, toto som našiel,“ povedal zhromažďovateľ, „keď som [prebral] jedno po druhom, aby som zistil [konečný] súhrn, 28 ktorý moja duša neustále hľadala, ale nenašiel som [ho]. Jedného muža z tisíca som našiel, ale ženu som medzi tými všetkými nenašiel. 29 Hľa, iba toto som našiel, že [pravý] Boh urobil ľudstvo priame, ale oni sami si vyhľadali mnohé plány.“
Ten záver platí aj na teba,....lebo nemyslíš "Božím myslením,ale ľudským!"
Súhlasí Lemmy


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:29 avatar
Vchádzajte tesnou bránou

Podľa tejto vety sú katolíci v pekle.
Súhlasí Shagara


28.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 12. 2016, 15:32 avatar
A co je peklo?
Súhlasí -era-


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 12. 2016, 15:36 avatar
Dilino, to sa opýtaj katolíkov.  Oni o tom kvákajú. 


37.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 12. 2016, 15:40 avatar
Nejdem proti nikomu ,,,, pochop ak chces zvitazit musis ist sam proti sebe ale asi mi nerozumies Ing,,,,


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 15:43 avatar
28,....peklo" je naj - morbídnejšia a najstrašnejšia náuka akú svet kedy videl....... Je tiež tým ,čo bráni mnohým veriť v Boha lásky a je jeho najväčšou urážkou! Inak ,peklo je dogma ktorú vymysleli ľudia ,ktorí chceli svojim ovečkám nahnať strach a tak ich motivovať uctievať Boha zo strachu pred večným mučením! A tak z Boha Biblie urobili nemilosrdného kata a chladného msti teľa ,ktorý nerešpektuje slobodnú vôľu jednotlivcov,lebo ich nepriamo núti uctievať ho!
Súhlasí Lemmy, Wolfe


52.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 11:27 avatar
39
Človek sa musí riadne snažiť, aby poprel Biblickú pravdu pekla. Ale v prípade Jehovistov sa tomu ani nečudujem. Len ma to zaráža, aký musí byť človek duchovne slepý, aby uveril bludom Jehovistov.


54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 13:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 14:42 avatar
Naopak. Človek, ktorý nevidí reálnu existenciu pekla a jeho náuku vo sv.písme, klame samého seba.

Najviac duší sa dostáva do pekla aj vďaka tomu, že vo svojom živote neverili, že peklo existuje.
V skutočnosti peklo nebolo stvorené pre človeka ale pre diabla. No človek tým, že odmietne Boha svojím životom, samého seba posiela do pekla, na miesto, z ktorého niet návratu.
Nie Boh ťa odsudzuje na večnosť v pekle, ale človek sám sa odsudzuje. Stav, ktorý sme nadobúdali počas nášho života, tak kladný ako aj zápornú k Bohu sa po našej smrti len umocní a už nie je možné ho zmeniť.

A môžme dokladať aj písmom ale v tvojom prípade to bude asi aj zbytočné.


56.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 14:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 17:24 avatar
Keď sa oddelí duša od tela, celé vedomie, ktoré človek nadobúdal počas svojho života sa prenáša na druhý svet. Vzťah človeka k Bohu sa po smrti len umocňuje, tak kladný, či záporný.
Po smrti už nie je možnosť na zmenenie stavu, v ktorom človek zomrel. Teda sú dve možnosti, buď človek umiera uzmierený s Bohom, a teda v posväcujúcej milosti alebo v nepriateľstve s Bohom a teda v smrteľnom hriechu, lebo smrteľný hriech presekáva puto lásky Boha a človeka a stavia nás do tmy.

Boh chce, aby bol každý spasený, tak to čítame vo sv.písme. On nikoho neodsudzuje ani neposiela do pekla.
"Prítomnosť patrí nám, no večnosť patrí Bohu" Boh nezasahuje do slobodnej voľby človeka, ale naopak, on pozýva každého, aby prebýval v jeho spoločenstve po celú večnosť. No človek si niekedy predstavuje nie len večnosť, ale i samotné rozhodnutie pre nebo alebo peklo, pre dobro alebo zlo, ako niečo rozprávkové. Skutočnosť je taká, že každou chvíľou života sa človek rozhoduje pre dobre, alebo pre zlo. A v každej chvíli tento stav v ňom rastie. Je málo prípadov, kedy sa človek obráti pred svojou smrťou. Je to tak preto, že pre človeka ani nie je možné, aby tento stav, ktorý nadobúdal počas života v okamihu zmenil. Vždy je to zázrak Božieho milosrdenstva, a tento zázrak je väčší, ako napr. zázrak uzdravenia.

Po smrti, so svojím nadobudnutým stavom, človek predstupuje pred Boha. Človek vidí v Bohu všetko čo konal, či dobré a či zlé. On sám vidí v Pravde samého seba a sám sa súdi. Nie, Boh ťa neodsúdi, ale človek sám seba odsudzuje na večnosť v pekle. Boh pri tom "plače". Ale táto voľba bola dobrovoľná, zo strany človeka.

Peklo je stav aj miesto neopísateľných múk.
„Dnes som bola v priepastiach pekla, doprevádzaná svojím anjelom Strážnym. Je to miesto veľkého trápenia. Aká strašne veľká je jeho rozloha a aká veľká rozličnosť múk, ktoré som tam videla
PRVOU strašnou mukou v pekle je strata BOHA!
DRUHOU neutíchajúcou mukou je ustavičná výčitak svedomia!
TREŤOU neznesiteľnou mukou je vedomie toho, že údel sa už nikdy nezmení! ŠTVRTOU pálčivou mukou je oheň, čiste duchovný, zapálený spravodlivým Božim hnevom!
PIATOU deptajúcou mukou je stála tma a strašne dusivý zápach. A hoci je tam tma, všetci zavrhnutí sa tam navzájom vidia.
Satani aj zavrhnuté duše vidia všetku neprávosť a zlobu tak na sebe, jako aj na iných! ŠIESTOU mukou je neustála spoločnosť Satana.
SIEDMOU mukou je strašné zúfalstva, šialená nenávisť BOHA, pusté zlorečenie, preklínanie, rúhanie.
Všetkými týmito mukami trpia rovnakou mierou všetci zavrhnutí, no týmto ešte nie je koniec všetkému trápeniu. Sú ešte určité muky, ktorými trpia zavrhnutí každý sam za seba, a sú to muky zmyslov. Každá z týchto duší čím hrešila tu na svete, tým je v pekle trestaná, a to takkým strašným spôsobom, že to nie je možné opísať. Sú to hrozné bolesti, v ktorých jedna muka sa líši od druhej. Bola by som hrôzou umrela, keď som videla tie hrozné muky, kedy ma pritom nebola podporila Božia všemohúcnosť!“

„Nech každý hriešnik berie na vedomie: akými zmyslami kto na zemi sa prehrešuje, takými bude trestaný po celú večnosť! Píš o tom z Božieho rozkazu, aby sa žiadna duša nemohla vyhovárať, že pekla nieto, že tam nikto nebol, a preto sa ani nevie, jako tam je!“
„Ja, sestra Faustína, bola som z Božieho rozkazu v priepastiach pekla, aby som mohla dosvedčiť dušiam, že peklo skutočne jestvuje!
O tom síce nem ô žem teraz hovoriť, ale mám príkaz od Boha, aby som to zastavila písomne. Satani ma preto nenávideli, ale na Boží príkaz ma museli poslúchať. To, čo som napísala, je len slabým tieňom toho všetkého, čo som tam videla. A zvlášť som poznala jedno: v pekle je najviac tých duší, ktoré neuverili, že peklo skutočne je!
Keď som prišla k sebe, nemohla som sa upokojiť z toho zdesenia, jako tam duše strašne trpia. Preto sa teraz tým vrúcnejšie modlím za obrátenie hriešnikov a ustavične pre nich vyprosujem od Boha milosrdenstvo!“

Zo záznamu 17. II. 1937. Ježiš hovorí: „Duše hynú napriek môjmu horkému utrpeniu! Dávam im už poslednú nádej na záchranu: Moje sväté milosrdenstvo! Keď sa nevnoria s klaňaním sa do môjho milosrdenstva, zahynú naveky! Sekretárka môjho milosrdenstva, lebo strašný deň je blízko, deň mojej spravodlivosti!“
Pán mi povedal: „Strata každej duše ma pohrúži do smrteľného smútku! Nadovšetkoma potešíš, keď sa budeš modliť za hriešnikov. Najmilšia modlitba u mňa je modlitba za obrátenie hriešnych duší. Vedz, moja dcéra, že táto modlitba je vždy vypočutá.“
„Znovu ti pripomínam, moja dcérka: Koľkokrát počuješ odbíjať tretiu hodinu, ponor sa celá do môjho milosrdenstva a oslavuj ho! Vzývaj jeho všemohúcnosť pre celý svet, zvlášť pre úbohých hriešnikov, však práve v tú chvíľu moje umierajúce Srdce na Kríži zostalo dokorán otvorené pre všetky duše. V tejto hodine vyprosíš všetko pre seba, tak aj pre druhých. Však v túto hodinu sa dostalo milosti celému svetu tým, že milosrdenstvo zvíťazilo nad spravodlivosťou!
Dcérka moja, pokiaľ ti to len povinnosti dovolia, snaž sa v tú hodinu vykonať pobožnosť Krížovej cesty! Ak ti to nie je možné, tak vojdi aspoň na chvíľku do kaplnky a uctievaj moje Srdce v Najsvätejšej Sviatosti, ktoré je plné milosrdenstva! Ak však nemôžeš vojsť ani do kaplnky, postoj chvíľu a pohrúž sa v modlitbu tam, kde práve si, aspoň na kratučkú chvíľu!“

(An. Episc. Auxil. Varšava. 11. IV. 1949)

Z denníka sv. sestry Faustíny


60.
označiť príspevok

fajer
   25. 12. 2016, 17:38 avatar
Keď sa oddelí duša od tela, celé vedomie, ktoré človek nadobúdal počas svojho života sa prenáša na druhý svet...čo nepovieš, ako to ty môžeš vedieť, niet žiadného dôkazu, aby si to mohol tvrdiť...proste klameš...ešte ani duša nebola nikým dokázaná...je to len teória...je vedecky dokázané, že po živote prichádza smrť a koniec...ostatné sú len keci...
Súhlasí dodo...best


61.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 17:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 17:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 17:58 avatar
Máš pravdu v tom, že ja som si nevytvoril predstavu Boha, aby sedela môjmu úsudku a môjmu životu. Neverím v takzvané Do it yourself religion.

Možno by si mi mohol napísať, v čom moja predstava Boha je strašná? Alebo je strašná len, ak ju aplikuješ na seba?


72.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 18:05 avatar
Hovorí o tom Písmo.

Trest mŕtvych hriešnikov v pekle je popísaný skrze Písmo, ako „večný oheň“ (Matúš 25:41), neuhasiteľný oheň“ (Matúš 3:12), „hanba a večné zavrhnutie“ (Daniel 12:2), miesto, kde „oheň nevyhasína“ (Marek 9:44-49), miesto „múk“ a „ohňa“ (Lukáš 16:23-24), „večné zahynutie“ (2 Tesalonickým 1:9), miesto, kde „dym múk vystupuje na veky vekov“ (Zjavenie 14:10-11) a hriešnici sú „mučení dňom i nocou naveky vekov.“ v „ohnivom a sírovom jazere“ (Zjavenie 20:10).


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 12. 2016, 18:08 avatar
74,....teda ked Písmo hovorí,že v "Sodome bude horieť večný oheň" ,....tak tam ešte horí?
Alebo keď hovorí o "červovi čo nezomiera",....tak aj červíci sú nesmrteľní a majú nesmrteľnú dušu? 
A povedz,ako doslovný oheň ublíži démonom,satanovi,....keď oni sú duchovné bytosti?
 


79.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 18:17 avatar
76,79

Má v tomto prípade vôbec zmysel sa snažiť o nejaké objasnenie daných veršov? Ja si myslím, že nie.

"Je podľa teba smrť živou bytosťou aby bola v pekle doslovne mučená?" Komentár 62.

Len musím poznamenať, že ste ďaleko od pravdy.


65.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 17:52 avatar
Nenútim ťa, aby si jej veril. Je to tvoja voľba. Ale aby o tebe neplatilo " v pekle je najviac tých duší, ktoré neuverili, že peklo skutočne je!"

Keď neveríš jej, ver aspoň Kristovi a Písmu. Alebo ti to strach z pekla nedovoľuje?
No to neznamená, že ak v peklo neveríš, ono prestane existovať.


69.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 12. 2016, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 12. 2016, 18:17 avatar
65,....ale JS veria v biblický hádes,šeol,....miesto kde idú dobrí aj zlí po smrti. Chceš vari povedať,že aj dobrí budú trpieť? Prečo?
A prečo sa Jób modli/keď trpel/ aby mohol zostúpiť do pekla,teda byť mrví? Chcel vari ešte viac trpieť? Bol masochista?
Jakob obdobne,keď mu povedali že Jozefa roztrhali divé zvieratá! Bol aj on masochista,alebo len nemal presné poznanie čo je šeol?/jeho ekvivalent v NZ je -hádes/
Súhlasí Wolfe


86.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 12. 2016, 04:43 avatar
Takze podla tohoto, co si napisal staci verit v Boha, milovat ho, ale kludne mozem aj kradnut a zabijat, pretoze tak sa vdalujem od ludi ale nie od Boha, ved v Boha verim a milujem ho, takze budem v nebi, lebo som neodsekol puta od Boha..

Clovek ked vlozi ruku do ohna, tak sa popali, pretoze sa mu ta ruka nici a boli ho to, pretoze na to reaguju senzory vo forme nervov..
Docela by ma zaujimalo, ako presne sa nici nesmrtelna, neznicitelna dusa, ked ju to moze boliet....

A prosim, halucinaice Faustiny Kowalskej, beletriu Valtorty a ani ziadne podobne, by som nedaval ako svedectvo, ci dokaz..
Hlavne ked kazdy s vasich mystikov popisuje peklo inak..


87.
označiť príspevok

Astax1 muž
   26. 12. 2016, 13:08 avatar
86
Nemyslím si, že je tu priestor pre nejakú vecnú diskusiu, ktorá by nás mala priviesť k pochopenie názoru toho druhého, poprípade nás doviesť k zhode.
Skôr je to tak, že ten druhý sa väčšinou snaží pretlačiť svoj názor, aby ukázal v pýche, že on má pravdu.

Keďže ja viem komu som uveril, nemám za potrebu niekoho o niečom presvedčovať. Moja viera nestojí na názore niekoho druhého. Mám istotu, ktorú mi dáva Cirkev, skrze svoje učenie, že to čomu verím je pravda. Lebo Cirkev je stĺpom pravdy.

Vy ste sa naopak od pravdy odčlenili a svoju pýchu a svoj rozum ste doviedli až do krajnosti.
Svoj rozum ste postavili za základ a stĺp svojej pravdy. Ten čo kladie svoj rozum, ako základ prijateľnej pravdy sa previňuje pýchou. Pýcha je najväčšou z nerestí. Tak bol zatratený diabol - pýchou "Non serviam"
Nikto sa nechce dať poučiť tým druhým a každý si o sebe namýšľa, že práve on má najviac svetla.
Ja nikoho nepoučujem podľa seba ale podľa učenia Cirkvi. A o nej svedčí písmo, že Ona je uchovávateľkou pravdy.

Nemôžeme si taktiež namýšľať v duchu falošného ekumenizmu, že akákoľvek viera nás vedie k spoločnému cieľu - Bohu. Preto je tu skutočné nebezpečenstvo zatratenia u tých, ktorí sa správajú inou vrchnosťou alebo prijali inú vieru, akú učí Cirkev, ktorá bola založená na Skale, a ktorú pekelné brány, totiž útoky bludárov nepremôžu.
Súd prenechávam Kristovi. Vaša jediná nádej pre záchranu je Božie milosrdenstvo. "Dávam im už poslednú nádej na záchranu: Moje sväté milosrdenstvo! "

Ak sa teda vysmievaš zo Svätej Faustíny Kowalskej, vysmievaš sa aj Božiemu milosrdenstvu a ono je tvojou "poslednou nádejou na záchranu"

"Takze podla tohoto, co si napisal staci verit v Boha, milovat ho, ale kludne mozem aj kradnut a zabijat, pretoze tak sa vdalujem od ludi ale nie od Boha, ved v Boha verim a milujem ho, takze budem v nebi, lebo som neodsekol puta od Boha.." Myslím si, že už aj ty máš problém so samotným pochopením zmyslu príspevku. Inak si neviem vysvetliť, ako môžeš dôjsť k takémuto záveru.

Napísal som "Teda sú dve možnosti, buď človek umiera uzmierený s Bohom, a teda v posväcujúcej milosti alebo v nepriateľstve s Bohom a teda v smrteľnom hriechu, lebo smrteľný hriech presekáva puto lásky Boha a človeka a stavia nás do tmy. "

Duchovnými očami vidím ako si vzdialený, nechápeš ani základný princíp Božej prítomnosti a jeho spoločenstva s človekom.

Sv.Ján píše : "Ak niekto povie: „Milujem Boha,“ a nenávidí svojho brata, je luhár. Veď kto nemiluje brata, ktorého vidí, nemôže milovať Boha, ktorého nevidí."

A inde sa píše:
"Toto slovo je spoľahlivé a chcem, aby si to zdôrazňoval, žeby tí, čo uverili Bohu, usilovali sa vynikať v dobrých skutkoch. Toto je ľuďom dobré a užitočné."

"Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska (1Jn 4, 7-8)" A Ježiš nám dal nové prikázanie "Milujte sa navzájom tak, ako som ja miloval vás".
A inde hovorí "Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších, mne ste to urobili"

Ako teda môžeš napísať : " staci verit v Boha, milovat ho, ale kludne mozem aj kradnut a zabijat, pretoze tak sa vdalujem od ludi ale nie od Boha, ved v Boha verim a milujem ho, takze budem v nebi, lebo som neodsekol puta od Boha.."

Ak miluješ Boha, miluješ aj blížnych ale, ak nemiluješ blížnych, nemiluješ ani Boha.

Budem sa držať slov sv.Pávla "A Pánov služobník sa nemá vadiť, ale má byť ku každému prívetivý, schopný učiť a byť trpezlivý. Tých, čo odporujú, má mierne karhať; možno im raz Boh dá kajúcnosť, aby poznali pravdu"


88.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 12. 2016, 13:30 avatar
Astax. Hovoríš, že nikto sa nechce dať poučiť tým druhým. Myslím, že sa mýliš. Ja som sa tu na fóre dosť poučil od viacerých ľudí. Aj od teba.


89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 12. 2016, 15:00 avatar
" Moja viera nestojí na názore niekoho druhého. Mám istotu, ktorú mi dáva Cirkev, skrze svoje učenie, že to čomu verím je pravda. " >> "Trosku" protirecive

"Vy ste sa naopak od pravdy odčlenili a svoju pýchu a svoj rozum ste doviedli až do krajnosti.
Svoj rozum ste postavili za základ a stĺp svojej pravdy. Ten čo kladie svoj rozum, ako základ prijateľnej pravdy sa previňuje pýchou. Pýcha je najväčšou z nerestí. Tak bol zatratený diabol - pýchou "Non serviam" " >> Nejde o ziadnu pychu, ide o presvedcenie a vieru. Radsej budem robit podla svojho svedomia, ktore mam od Boha, ako povedat "Ego serviam" satanovi.

" A o nej svedčí písmo, že Ona je uchovávateľkou pravdy. " >> Ina cirkev bola na pociatku, ale ta co bola o sto+ rokov az tisicrocia uz nie je ta ista o ktorej sa hovori v Biblii..
Okrem toho existuje este aj pravoslavna cirkev.. ale samozrejme spravna je jedine ta katolicka..
Stale mam pocit, ze katolici si stale myslia a trvaju na svojom "Nulla salus extra ecclesiam".

"Nikto sa nechce dať poučiť tým druhým a každý si o sebe namýšľa, že práve on má najviac svetla. " >> Mozno by si sa mal na to pozriet aj v smere ku katolickej cirkvi, nielen zo smeru katolickej cirkvi..

"Duchovnými očami vidím ako si vzdialený, nechápeš ani základný princíp Božej prítomnosti a jeho spoločenstva s človekom.">> Pozeram, ze "aura" tvojej pokory pominula. "Oblubujem", ako si ludia najdu nejaky sposob, ako sa stat "nadludmi".
Ja som poukazoval na to ako vyznieva tvoj prispevok, nie na to ako vyznieva Boh a to je vlastne odpoved aj na ostatok tvojho prispevku...


90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 12. 2016, 15:02 avatar
Este nieco, pisal si "Po smrti už nie je možnosť na zmenenie stavu, v ktorom človek zomrel. ", preco sa potom modlite za mrtvych?
Súhlasí Ludwig


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 12. 2016, 17:35 avatar
55,....to su len filozofické drísty! Sorry! Ak niekto verí v katolícke peklo ,nemôže mať ani len elementárne poznanie o Bohu a jeho Slove! Je to tak strašná náuka,že ja absolútne nedokážem pochopiť ľudí,čo ju obhajujú,....a to akokoľvek sa snažím. Stretávam sa s ľuďmi,ktorí sa priam tešia z tejto náuky,mysliac si,že tam pôjdu všetci inak zmýšľajúci,ako oni sami veria.
A priam sa desia toho,keď im chce vziať niekto túto náuku. Aj preto vidím v tých ,ktorí veria v túto morbídnu a neľudskú náuku hrozbu pre spoločnosť.
Ako potom chápeš slová zo Zjavenia 20 kap.,....že ......"A smrť a peklo boli vrhnuté do ohnivého jazera. To ohnivé jazero znamená druhú smrť"? Bude chúďatko peklo tiež trpieť? A aj smrť,potvora jedna?
Tak im treba! 
Astax, .....ľudská hlúposť a zloba,neprajnosť je neobmedzená!


62.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 17:49 avatar
59
Kniha Zjavenia svätého Jána je knihou prorockou a ako taká bola napísaná v obrazoch. Nie je nám úplne jasné, čo chcel apoštol Ján niektorými obrazmi povedať, preto je táto kniha časovo záväzná ale len malý počet ľudí dokáže aj dané obrazy v Duchu Pravdy pravdivo pochopiť.

Keďže je napísaná v obrazoch, má sa k nej aj tak pristupovať. Teda nemôžeme pri nej uplatňovať doslovnú interpretáciu.

"Videl som mŕtvych, veľkých i malých, stáť pred trónom. Otvorili sa knihy. Potom sa otvorila iná kniha, kniha života. Vtedy boli mŕtvi súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, každý podľa svojich skutkov. 13 More vydalo mŕtvych, čo boli v ňom, aj smrť a Hádes vydali mŕtvych, ktorí boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov. 14 Smrť a Hádes boli zvrhnuté do ohnivého jazera. Toto ohnivé jazero je druhá smrť. 15 A kto nebol zapísaný v knihe života, toho vrhli do ohnivého jazera."

Svätopisec krátko opisuje všeobecné zmŕtvychvstanie: Zem i more, smrť i podsvetie vydajú svojich mŕtvych. Všetci ľudia prídu pred večného Sudcu, ktorý ich bude súdiť podľa toho, čo je o nich napísané v knihách (= Božia vševedomosť a pravdivosť) života ( Dan 12, 1; Mat 25, 41) Nekajúci hriešnici budú vrhnutí do večného zatratenia, a tak isto aj zosobnená Smrť a zosobnené Podsvetie, plody hriechu a nástroje Satanovej nenávisti. Porov. Iz 25,6*; 1 Kor 15, 26. 54-56*

Trest mŕtvych hriešnikov v pekle je popísaný skrze Písmo, ako „večný oheň“ (Matúš 25:41), neuhasiteľný oheň“ (Matúš 3:12), „hanba a večné zavrhnutie“ (Daniel 12:2), miesto, kde „oheň nevyhasína“ (Marek 9:44-49), miesto „múk“ a „ohňa“ (Lukáš 16:23-24), „večné zahynutie“ (2 Tesalonickým 1:9), miesto, kde „dym múk vystupuje na veky vekov“ (Zjavenie 14:10-11) a hriešnici sú „mučení dňom i nocou naveky vekov.“ v „ohnivom a sírovom jazere“ (Zjavenie 20:10).


64.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 12. 2016, 17:51 avatar
a mozno Boh vypocuje katolikov a uz ked tak velmi veria v peklo, tak ho zriadi a vsetci čo v peklo veria si ho naozaj budu moct po smrti uzivať kolko im duša ráči     


66.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 17:54 avatar
Nie je múdre si robiť srandu z niečoho, čo nepoznáš.
Lebo na večnosti sa to môže otočiť proti tebe.


67.
označiť príspevok

fajer
   25. 12. 2016, 17:57 avatar
ani ty, ty len veríš....ale veriť, je hovno vedieť....
Súhlasí havran


70.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 17:59 avatar
Moja viera je istotou.


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 12. 2016, 18:06 avatar
70,.....ďakujem za takú "istotu" ,keď za ňu zaplatíš smrťou! 


77.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 12. 2016, 18:09 avatar
75. no človek nemoze rozhodovat o zivote a smrti. Ak o niekom tvrdis ze zomrie /alebo naopak nezomrie/ staviaš sa do role Boha a to je nebezpecne "hranie sa z ohnom.." To kto zomrie alebo nie nechajme na Boha, lebo len on pozna pohnutky , srdce cloveka
Súhlasí Slušný človek


81.
označiť príspevok

havran
   25. 12. 2016, 18:15 avatar
fajer- máš pravdu. Keď počujem argumenty veriacich , tak tie sa nikdy neopierajú o poznanie. Naopak, znevažujú ľudí , ktorí sú nositeľmi rozvoja poznania a rozumu. Argumentom veriacich je ich viera, ktorú začali formovať v podstate ešte neandertálci, keď sa krčili od strachu pri búrke a križovaní bleskov. Veriaci sú sladko nevedomí a povýšujú svoju vieru za reálnu pravdu o poznaní.


85.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 12. 2016, 18:19 avatar
81 ,...ale to len tí,bigotní, čo málokedy rešpektovali lásku k blížnemu a zdravý úsudok!


71.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 12. 2016, 17:59 avatar
66. Ak ti mam pravdu povedať pekla sa nebojim. Ak existuje Boh ktorý je "láska" tak neexistuje peklo .. A ak by som pripustil ze neexistuje Boh tak automaticky neexistuje ani peklo. Teda v kazdom pripade isté mám len miesto na cintorine a budem hostina pre cerviky..


78.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 12. 2016, 18:10 avatar
Pravda. Boh je láska ale i spravodlivosť. Nemožno oddeľovať od Boha nijaký atribút. Platí princíp hierarchie pravdy, že milosrdenstvo, ak je oň prosené je viac ako hriech, a teda viac ako spravodlivosť. Ale ak človek nebol ospravedlnený Božím milosrdenstvom, pretože oň s vrúcnosťou neprosil, potom sa na takom človeku uplatňuje spravodlivosť.

Kým si na zemi milosrdenstvo víťazí nad spravodlivosťou ale po smrti si spravodlivosť zoberie plnú moc.
A ako som napísal, nie Boha ťa odsudzuje ale človek sám sa súdi.


80.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 12. 2016, 18:12 avatar
78. samotná smrt je trest za hriech..
Súhlasí Shagara, Ludwig, Wolfe


84.
označiť príspevok

havran
   25. 12. 2016, 18:18 avatar
Astax1- ty niesi schoný lásky bez táraní o Bohu?


29.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 12. 2016, 15:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 12. 2016, 15:35 avatar
Ja nesudim nikoho len seba
Súhlasí -era-


34.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 12. 2016, 15:37 avatar
Lepsie povedane '''''' snazim sa nesudit nikoho okrem seba


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 16:29 avatar
29,...."Hin sa ukáže",.....správne na tom je to,že ja môžem kričať do sveta aký som veľký kresťan koľko chcem ,.....ale stále bude platiť to,čo tvrdí Písmo.
Biblia ukazuje, že nie vždy stačí mať čisté svedomie. Napríklad Pavol povedal:....... „Nie som si vedomý ničoho proti sebe. To však nedokazuje, že som spravodlivý, ale je to Jehova, kto ma posudzuje.“ (1. Korinťanom 4:4) Aj ľudia, ktorí prenasledujú a ohovárajú kresťanov tak ako kedysi Pavol, to môžu robiť s čistým svedomím v domnení, že Boh ich konanie schvaľuje. Je teda dôležité, aby naše svedomie bolo čisté nielen v našich, ale aj v Božích očiach. — Skutky 23:1; 2. Timotejovi 1:3.
Samozrejme ,táto zásada platí na všetkých,aj na svedkov,....a ak niektorý svedok nerobí v súlade s biblickými zásadami/a to nie je len pedofília,smilstvo,atď/, tak má problém,tak ako každý kto nebude "nájdený ako spravodlivý". Vsjo rovno! To je Božia spravodlivosť!
Viac o tom hovorí jedno Ježišove podobenstvo....:"Tí otroci teda vyšli na cesty a zhromaždili všetkých, ktorých našli, zlých aj dobrých; a svadobná sieň bola naplnená tými, ktorí spočinuli pri stole.
11 Keď prišiel kráľ, aby si prezrel hostí, zbadal tam človeka, ktorý nebol odiaty do svadobného odevu . 12 Povedal mu teda: ‚Priateľ, ako si sa sem dostal, keď nemáš svadobný odev?‘ Ten zanemel. 13 Nato povedal kráľ svojim sluhom: ‚Zviažte mu ruky a nohy a vyhoďte ho von do tmy. Tam bude [jeho] plač a škrípanie zubov.‘
14 Lebo je mnoho pozvaných, ale málo vyvolených.“
Ten "svadobný odev" je to,čo nás robí kresťanmi,....spravodlivosť,láska,poslušnosť,múdrosť,...atd!
Nikto neoklame Boha predstieranou zbožnosťou ani formálnosťou, svojou príslušnosťou k nejakej konfesií, a podobne.


58.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 12. 2016, 17:32 avatar
Veru, veru, Boha nik neoklame.


43.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 12. 2016, 16:36 avatar


44.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 12. 2016, 16:59 avatar
43. je rok 1914 správny? viac hore uvedeny link


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 18:15 avatar
44,....áno,daný rok je správny! Zjavenie píše....."Ale národy sa rozhnevali a prišiel tvoj hnev a ustanovený čas, aby boli súdení mŕtvi a aby bola daná odmena+ tvojim otrokom, prorokom a svätým a tým, ktorí sa boja tvojho mena, malým aj veľkým, a aby bola privedená skaza na tých, ktorí kazia zem.“
Už len z tohto textu je zrejme ,že rok 1914 má svoje opodstatnenie. Za prvé veľa napovedá slovné spojenie -"národy sa rozhnevali",....čo môže poukazovať na 1 svetovú vojnu. A tiež poukázanie na "ničenie zeme" tiež sa spája cca s 10 rokmi plus ,mínus s týmto dátumom. Hlavne od tohto času nastalo obdobie "industrializácie",...čo je všeobecný fakt.
Tiež biblická chronológia na to poukazuje. Asi nepoznáš aj druhý názor/JS/ na historickosť tohto dátumu,lebo inak by si tak nepísal?! Ale ,viem ,že ty sa držíš hesla: "to čo je proti JS,to je správne?!"
Názor JS je podložený ako historickými faktami,tak i astronomickými a hlavne biblickými.
Samozrejme,je mi známy fakt,že väčšina historikov sa drží "svetského" názoru,nie biblického. Ja som o tom diskutoval na jednej stránke hodne dlho a uvádzal som aj dané fakty,ale asi sa to niekomu "nepáčilo",tak to vymazali.
Teda,fakty JS sú tiež oprávnené,a to z viacerých dôvodov. A tie svetskí historici a inoverci nemôžu poznať.
Ale dobre,...pripusťme tú biblickú a matematickú anomáliu,že rok 586/587 je správny! Ale Biblia nepustí,že ak odrátaš 70 rokov od roku 537, tak nutne musíš dospieť k dátumu roku 607 p.n.l.
Asi budeš slabý v matematike, a to aj v biblickom poznaní,....a reči, o nejakom inom 70 ročnom období sú len dodatočným alibizmom a úpravou svetských historikov. Ja som v pôvodnej téme vyzdvihol aj iné slabiny svetskej histórie, a úplne chápem ich postoj. To máš ako s vianocami. Boli časy,keď aj vzdelaní ľudia verili,že Kristus sa naozaj narodil na sviatok zimného slnovratu! Až vďaka JS ,musela aj RKC,protestanti a svetská história urobiť svoje korekcie!
Táto téma je ale dlhá a zložitá a mnohým to nič nepovie,lebo by museli poznať Písma a historické fakty a podobne!
Ale možno sa raz k tomu vrátim.
Na druhej strane,ak by to aj nebola pravda a čas sa posúva o 20 rokov,.....čo by sa tým zmenilo? Je zrejme ,že aj tak by bol už koniec "časov pohanov", a aj tak by sme žili v období "poslední dní" tohto systému vecí!
Zaujímavá je perlička,že "koniec časov" pohanov v roku 1914 deklarovalo a podpísalo 9 denominácií a až dodatočne to mnohé odvolali. Má sa ale za to,že aj tak žijeme v "čase konca". Ak to niekto nevidí tak musí byť slepý. Ak to spojíme s tým ,čo píše Matúš 24:14....„Toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec.“
Povedz,ak veríme Ježišovým slovám,...kto dnes hlása okrem JS toto posolstvo po celom svete? Kňazi v kostoloch,alebo jednotlivci s gitarami a s prednáškami raz,dvakrát v roku na niektorých miestach?
Erich Fromm,americký psychológ poukazuje ,že "tento svet sa rúti do kolapsu a že tomu veria iba Jehovoví svedkovia a vedci,a že to je vedecky podložená predstava"!
Johny,pripomínaš mi neverných židov,ktorí tesne pred zničením Jeruzalemu odmietali a zabíjali prorokov ,ktorí "prorokovali proti svätému miestu a poukazovali na jeho zničenie"!
Ani v roku 607 p.n.l./alebo ak chceš v roku 587/ neverili vo väčšine ľudia ,že "Boh opustí svoje sväté mesto a chrám"!
Výsledok poznáš. Aj vtedy nie jeden/Izaiáš,alebo i Jeremiáš/ ale "sedemtisíc z celého národa nesklonilo svoje koleno pred Bálom": To povedal Boh prorokovi,ktorý si myslel ,že zostal iba sám v čistom uctievaní!
A tak je tomu aj dnes,.....a ver ,je mi ťa ľúto,lebo nemáš žiadnu nádej,ak dehonestuješ Boží ľud. A je jedno ,že tomu neveríš. Ani vtedy väčšina neverila!


45.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 12. 2016, 17:02 avatar
www.watchtowerlies.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk žeby podprahové obrazy ?


46.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 12. 2016, 17:06 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=UO2Mg_NBL5Y Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Žeby bol zakladatel JS slobodomurár? www.yorkrite.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk kríz s korunou znak iluminátov a zároveň znak na prednej strane literatury JS.. Náhoda?


47.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 12. 2016, 17:10 avatar
www.4jehovah.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Fakta-o-kterych-spolecnost-strazna-vez-nechce-abyste-vedeli


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 17:33 avatar
Johny pravda....z tvojich "úst" musí byť všetko pravda. Daj si aj desaťkrát do mena Pravdu s veľkým "P", aj tak budeš len ohovárať a budeš len bývalý odpadlík. Už aj preto je zrejme,že nemôžeš byť objektívny ,ale hovorí len tvoje zranené a pyšné ego!
Škoda,že sa nepýtaš aj na názor druhej strany ako to je ,s tým čo uvádzaš?! Ja sa už nemienim opakovať!
A nepozeraj toľko amerických filmov o konšpiračných teóriách, ale sa venuj radšej štúdiu Písiem ,ale hlavne zbav sa svojho ega. Alebo skús povedať všetkým,prečo si ty tak zasadený na JS,skôr ti porozumieme?!
Takýchto videí,stránok nájdeš nespočetne viac na katolíkov a protestantov,...a čo teraz? Kto má pravdu? Kto je a kto nie je slobodomurár? Kto využíva "podprahové znaky"?...atď?
A sme na začiatku.........ako potom rozoznáš pravdu? Čomu má človek potom veriť? Tebe? A tvojmu skreslenému pohľadu,a urazenému egu?
Daj niečo, ako potom nájdeme pravdu? Kto dnes žije podľa biblických zásad? Kto dnes koná Božiu vôľu? Si to ty? Sám vojak v poli? Aj so svojimi nesprávnymi pohnútkami a biblickou nevedomosťou? Alebo cheš ma presvedčiť ,že peklo,očistec,trojica,nesmrteľná duša ,a podobne sú biblické náuky?
Povedz,čomu a komu veríš ty? Viac ťa naozaj pochopíme!


50.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 12. 2016, 18:53 avatar
ej ej shagara, co sa ti nepáci? Ved toto je bezna prax JS ze vytahuju na ine nabozenstva vsetku spinu, chybne nauky, spravanie ich clenov atd atd a velmi radi ich vyuzivaju v literature , prednaskach , na DF atd Co chcete aby vam ludia robili robte aj vy im... tak sa spravajte aj vy tak Vy ste v pravde , jediní poznate pravdu a máte pravdu tak kde je problem?  


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2016, 21:06 avatar
50,...Johny ,....ak kresťan,ctieteľ Boha odhaľuje nepravdu,tak to nie je "špina". "Śpina" je to,keď niekto obviňuje Boha lásky,že nedokonalých ľudí,ktorí nenajdu pravdu bude trestať po celú večnosť a všetci prežijúci sa budú na to spolu s Bohom dívať!
Ty možno veríš v nejaký pohodlný,sentimentálny, konzumný interkonfesionalizmus,....ale tak to nie je!
Cˇo myslíš,prečo okrem iného Ježiš bol potupovaný a zabitý? Lebo poukazoval na nebiblické učenie a správanie náboženských vodcov vtedajšej doby. Dúfam ,že ti nemusím citovať biblické texty? A Ježiš aj v Matúšovi povedal ,že sporná otázka pravdy bude zdrojom rozdelenia v mnohých rodinách.
-----"Nemyslite si, že som prišiel, aby som priniesol na zem pokoj; neprišiel som na to, aby som priniesol pokoj, ale meč. 35 Lebo som prišiel rozdeliť človeka proti jeho otcovi a dcéru proti jej matke a nevestu proti jej svokre. 36 Skutočne, nepriateľmi človeka sa stanú členovia jeho vlastnej domácnosti. 37 Kto má väčšiu náklonnosť k otcovi alebo k matke ako ku mne, nie je ma hoden; a kto má väčšiu náklonnosť k synovi alebo k dcére ako ku mne, nie je ma hoden."
Vieš o čom sa tu píše?
Ako nájdeš pravdu,keď ti nikto nepovie čo je pravda,a čo nepravda. A úprimne hľadajúci človek potom robí selekciu. A niekto obhajuje len nepravdu a útočí na tých ,kto hovorí pravdu! Povedz,prečo Jehovovi svedkovia nikdy neskĺzli k prenasledovaniu a zabíjaniu iných,inak zmýšľajúcich?
Alebo si vo svojej naivite/sorry/ myslíš,že keď si "kresťania"/protestanti a katolíci/ dokazovali ,kto má pravdu v tridsaťročnej vojne ,tak že to bolo v zmysle biblického evanjelia,v zmysle biblických zásad lásky k blížnemu?
Preboha ťa prosím,pochop ,že pravdu nemôžu mať tí,čo ju dokazujú,obhajujú "mečom"! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:23,  V Česku pribúda zahraničných pracovníkov. Na konci roka 2017 malo v krajine zamestnanie...
dnes, 10:20,  Ako vieš , že pes nemá dušu a človek ano ? Prečo si myslíš že menší mozok znamená...
dnes, 10:15,  Kasafrana nemôže brať nikto vážne .
dnes, 01:35,  Bude skvelé, ak sa naučíš nerobiť rozdiely. Ber si príklad. Múdra myšlienka pre teba.
dnes, 01:30,  Ňo, akurát, že ja mám dušu a rozum a to je to fascinujúce, že pes má od človeka menší...
dnes, 00:56,  Taká buď aj ty, Zuzka.
dnes, 00:47,  ..píše o mojom psovi. .. *03 „Pes je velmi neprozřetelný. Nikdy se nestará o to,...
dnes, 00:23,  Som rád, že ešte ostal v tebe aspoň kúsok človeka, ale dúfam, že to budeš takto robiť...
dnes, 00:22,  Som ľudský až nad mieru, pretože upozorňujem ľudí na negativistu Kasafrana.
dnes, 00:19,  Nebuď nehumánny ťa od Boha prosím preboha.
dnes, 00:11,  Nedovoľte negatívnym ľuďom ako je Kasafran prenajímať si priestor vo vašej hlave!...
dnes, 00:10,  Nedovoľte negatívnym ľuďom ako je Kasafran prenajímať si priestor vo vašej hlave!...
dnes, 00:05,  (2) Mil@níčko, čítaj a dozvieš sa všeličo...
dnes, 00:04,  Už ideš spať?
dnes, 00:03,  Som si čítala niečo o mýte.
dnes, 00:02,  Što tam ďalájet etot kakót ?
dnes, 00:00,  Pompeo v Prahe http://casopisargument.cz/?p=30909
včera, 23:47,  Aj dnes som zaplakal neodvážil som sa pozrieť na neho a povedal som buď milostivý mne...
včera, 23:45,  Prečo práve ja musím takto trpieť ? *28*28
včera, 23:44,  Nechcel by si byť ako ten publikán? ale bil sa v prsia a hovoril: Bože, buď milostivý mne...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V jednoduchosti je krása.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(234 784 bytes in 0,225 seconds)