Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto si, žena?

16
reakcií
726
prečítaní
Tému 27. februára 2018, 19:29 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 2. 2018, 19:29 avatar
Čo urobila Mária?
Porodila syna, ktorý bude naveky panovať a jeho kráľovstvu nebude konca.

Čo urobila tajomná žena odetá slnkom zo zjavenia Jána?
Porodila syna, ktorý bude železným žezlom panovať nad všetkými národmi.

Čo urobil diabol?
Nahneval sa na túto ženu a odišiel bojovať s ostatnými z jej potomstva, ktorý zachovávajú Božie prikázania a majú Ježisovo svedectvo.

Čo urobil Boh?
Túto ženu ustanovil na počiatku ľudstva za nepriateľku diabla a ustanovil, že potomstvo tejto ženy diabla navždy zničí.

Kto je potomstvo tejto ženy?
Ježiš Kristus.

Kto sú tí ostatní z jej potomstva?
Kresťania, ktorí nesú Ježišovo svedectvo.

Kto je táto žena?
Mária, ktorá našla milosť u Boha.


2.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 2. 2018, 20:22 avatar
Každý kto sa nazýva kresťanom a spochybní tento výklad sa kresťanom nemôže nazývať.
V Biblií sa píše, že žiadne proroctvo písma nepripúšťa súkromný výklad.
Kto by priniesol svoj výklad spochybňuje Bibliu a tým samotné Kresťanstvo.
Toto je výklad Cirkvi a a Biblia nazýva len Cirkev stĺpom a oporou pravdy.
A nad Cirkvou na zemi stojí podľa Biblie len apoštol a pastier Peter.


10.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 3. 2018, 09:09 avatar
2

KC má aký výklad? Skade si na to prišiel, že tá žena je Mária a zo ženy nie je predsa žiadne potomstvo, ale od muža? Nejako ti nesedí ten tvoj výklad.


11.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 3. 2018, 09:22 avatar
2
Klein

Ja som to ako vidíš spochybnil tento tvoj výklad

Musíš si uvedomiť, že v duchovnej rovine zo Svätého Ducha sa rodia Božie deti skrz vieru v Slovo Božie, ktoré je semenom Svätého Ducha. Proroctvo nazýva Svätého Ducha ženou a zo Svätého Ducha sa narodil Kristus - Syn živého Boha. To semeno Ducha sa vtelilo v Márii. Mária je fyzickou ženou, no to semeno ženy je semenom Svätého Ducha - Slovo Božie a nie je fyzické.

Vierou v to vtelené semeno Ducha - Slovo Božie - Krista sa rodia deti Božie - a to je potomstvo zo semena ženy s ktorým bojuje satan a teda jeho potomstvo. No a to potomstvo zo semena satana, tak to sú tie náboženstvá a učenia, ktoré priamo aj nepriamo idú protí Kristu a jeho učeniu. KC nevynímajúc a so svojím pápežom. Služobníci antikrista z moci satana ani nevedia komu slúžia.


4.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   1. 3. 2018, 20:28 avatar
1
Klein

Zj 12:17 A drak sa rozhneval na ženu a odišiel bojovať s ostatnými z jej semena, ktorí zachovávajú prikázania Božie a majú svedoctvo Ježiša Krista.

Svätý Duch je tou ženou odiatou slnkom - Slovom Božím – semenom Ducha a drak bojuje práve s týmto potomstvom, z tohoto semena Ducha Svätého.

Ježiš je semenom ženy a aj ostatní z tohto semena, pretože sú narodení z Ducha Svätého a to skrze vieru v Slovo Božie - Krista. Fyzická žena nie je schopná šliapnuť na hlavu duchovné bytosti akou je satan. Naopak, fyzická žena ako Eva podľahla satanovi a aj Mária je fyzická žena, ktorá to nie je toho schopná. Ide tu teda o semeno Ducha Svätého - semeno ženy.
Boh nepoložil nepriateľstvo medzi fyzickou ženou Evou a satanom, alebo fyzickou ženou Máriou a Satanom. Boh položil nepriateľstvo medzi semenom ženy – Slovom Božím - Kristom, teda tými, ktorí sú narodení z tohto semena a semenom satana – jeho učením a teda tými, ktorí sú narodení z tohto semena - nepriateľa Božieho. Duch Svätý, ktorý je symbolizovaný ženou odiatou slnkom - Slovom Božím. Fyzická žena nemá sama o sebe vlastné semeno, ale vajíčko. Potomstvo zo symbolickej ženy - Svätého Ducha – z jeho semena – Slova Božieho to nie je potomstvo fyzickej ženy - Márie.
Je dané nepriateľstvo medzi tými, ktorí sú zo semena ženy - Svätého Ducha – Slova Božieho a medzi tými, ktorí sú zo semena satana – jeho učenia.


5.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   1. 3. 2018, 20:50 avatar
4. Tam v tych proroctvach a prispevkoch je rec o zene a o potomstve skrz zenu, to su dve odlisne premenne. To mas tak ako ked mnohi veriaci si hovoria ze su nevestou Krista a podobne nezmysli. Pismo ale jasne dava Nevestu hned vedla urovni Zenicha a definuje ze su obaja plny milosti a z nej idu vody zive. Ale naco by ludia potrebovali zachranu a duchovne narodenie ak by si ho davali sami? To je nonsens predsa uznaj. A kuk chalani moju novu temu o Marii som zvedavy na tie prispevky


6.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   1. 3. 2018, 21:12 avatar
4. A mimochodom pokym ide o duchovnu podstatu tej zeny tak ma Bozsku podstatu Ducha Svateho na com nic nemeni fakt ze je Bozou Pani a zenou. Ak mozu ludia mat Boha Otca a uznavat ho v muzskej podobe jeho Pani uz budu za to ze je zena ignorovat ci davat nabok alebo horsie? To by som nikomu neradil, ona je tou Archou Umluvy. A bezne ta zivot a pismo uci ze clovek, muz ma mat pri sebe zenu a skrz to ma potom rodinu, do Noeho Archy mohol vzdy len par, muz a zena cize samci a samice a nie inak. A Boh stvoril muza na svoj obraz a tiez i zenu, na ci obraz asi tak bola zena stvorena. Clovek moze mat zenu a Boh a Jezis nema mat zenu? Ved na tom zaklade ze ma je cele posolstvo Lasky,stvorenia, evanjelia a spasy. Ty co idu proti tomu vsetci dovedna bludia


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 3. 2018, 09:04 avatar
6

To nemá nič spoločné s fyzickou ženou a to v žiadnom prípade. Ježiš jasne povedal, že kto sa nenarodí znova - z Ducha - teda z Svätého Ducha nemôže vojsť do kráľovstva Božieho. Svätý Duch je symbolizovaný ženou a ti ktorí sa rodia zo Svätého Ducha - z jeho semena, sú potomstvom tej ženy odiatej slnkom - Slovom Božím.

Náboženstva a všetky tie ideológie, politické vojenské a ekonomické systémy a izmy sú zo semena satana a bojujú proti tým, ktorí sú narodení zo semena ženy - Slova Božieho.

Už len z toho pohľadu, že fyzická žena nemá potomstvo ani semeno, tak sa tu nemôže jednať o nejakú fyzickú ženu.

Keď sa v Písme píše tak sa píše zo semena muža a potomstvo muža a nie ženy.


14.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 22:38 avatar
9 Ako sa chces znovuzrodit ?Povedz mi navod ako si myslis ze sa znovuzrodis, tym ze vyznas meno Jezisa Krista a budes ho verit to je cely tvoj postup ? Pretoze ak ano mam pre teba asi novinku, funguje to v pripade obratenia sa a to len v jednej z jej faz, ta druha je opustit mikulasenecke a ludske ideologie a nemixovat ich vyklady s pismami. Zivot sam ta uci ze na to aby si sa narodil potrebujes rodicov. A na to aby si sa narodil duchovne tiez potrebujes rodicov,Otca i Matku. A v spravnom zjaveni a uceni nie podla vierovyznani ale v spravnosti ucenia Pisiem. A to 2x. Preto to v inom duchovnom jazyku nazyvaju dvojzrodenie a preto pismo hovori o tych co sa postavia proti tomu a nemaju to ako o 2x vykorenenych.
A pokym chces slovickarit zamysli sa este raz, Pavel Apostol ti jasne v listoch pise ze vsetok zivot je z muza a skrze zenu. Ak niekto uznava len zensku ci len muzsku cast Boha,nemoze sa znovuzrodit. A nema meno v Knihe Zivota ti maju meno v Knihe co sa znovuzrodia a co netrepu nezmysli ze to bolo 2018 rokov vzad ked pismo jasne uci inaksie a uz som to tu dokazal. A ak by ludom stacilo len povedat Jezis a uz by mali spasenie tak to by tam hore mohli ist kludne podla toho meritka i mikulasenci a buzeranti a vsetka mozna spodina co by hovorili ze veria v Jezisa ale ich vnimanie Krista a biblie by bolo velmi daleko od pravdy, a to by sa tam mohlo ocitnut podla tej laickej definicie i cele tzv krestanstvo medzi sebou rozhadane co hovoria vsetci ze Jezis ano hento tamto a 2018 rokov vzad a kladu ho na uroven samovraha ktoreho v tom podla telesneho chapania a vykladu pisiem treba i nasledovat a nadrbat si klince do ruk a noh a dat sa povesit na drevo a hovoria si nevesty a saminavzajom medzi sebou smilnice a ich mater .... nevidis aky je v tom bordel tam v tych mikulaseneckych podaniach,na to sa chces spolahnut ? Prosim povedz ze aspon ty si schopny pripustit duchovny rozmer potopy a noeho archy,nech tu aspon jeden biblista ma trocha rozumu a zmyslu pre duchovno okrem mna...


17.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 22:58 avatar
9 Mimochodom ja poznam bibliu a o potomstve zeny sa tam jasne pise prave preto aby nik nemal v tomto vyhovorku. Tiez sa tam definuje zakon zivota ktory som uviedol ktory plati vo fyzickej i duchovnej sfere hoc ten proces duchovneho i fyzickeho narodenia sa je inaksi,na obe treba oboch rodicov. Dalej samotne prikazania vedu k tomu ze je treba ctit Otca i Matku. Je tam toho este omnoho viac kto hlada ten najde.Kto zapiera a zapiera ten bude popreny.Ta Pani odiata Slnkom je jasne nazvana zenou pretoze to je zena tak ako v pisme je Boh nazvany i Otcom atd atd pretoze je tiez zjaveny ako muz,a o stvoreni cloveka som uz pisal aj som daval odkazy na Gn 1:26,27 , Zjv 22: 1 a 17 nechce sa mi dookola pisat to iste pre tych ktory proste nechcu prijat duchovne dary a mudrost ku ktorej vedie pismo a zachranu,ak by chceli vedia sa pytat a hladat nielen opakovat svoje dogmaticke tvrdenia v zatvrdeni sa pre nauky spolkov ludskych


3.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   27. 2. 2018, 23:57 avatar
Klein, s tvojim prispevkom cislo 1 takmer uplne suhlasim. Len by som to mierne doplnil a opravil. Je nutne pochopit ze proroctvo panna pocne a panensky porod je nutne chapat duchovne, duchovny porod,bibliu chapat duchovne a symbolicky a tak i prekladat pocnuc tymto a potopou a Noeho Archou a Genesis az po Zjavenie.Za dalsie inde spravne podotykas ze ak tvoja institucia nema tiez pravdu a neobjasnuju ti spravne bibliu potom to plati na cele krestanstvo, s tym plne suhlasim oni ti tvrdia ze si sucastou velkej smilnice a zabudaju na to ze ta smilnica mala deti a v heslach rozdeluj a panuj, vsetky cesty vedu do Rima a opakovana loz je pravdou zbavili skrz vlastne ludske nauky a nariadenia,vierovyznania,kvas, slovo Bozie moci pre svoje zivoty.Ja verim Pannu Mariu a Jezisa Krista v Duchu a Pravde. A kto nema Syna nema ani Otca tak kto nema P.M nema ani Pani Najvyssiu a kto to nema nemoze byt znovuzrodeny skrz Ducha. Darmo sa ludia ucia ludske nauky a stoly plne vyvratkov ludske ucenia treba povazit za lajna ak niekto chce verit Krista pravdivo, krestanstvo zial i podla Jezisa a proroctiev a biblie a varovani tu rolu neplni ved skumajte pisma oni vas pred tym varuju


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 3. 2018, 22:19 avatar
Mária nie je onou "ženou" ! Skutočne,....dávať do biblického posolstva,proroctva a víťazstva - ženský prvok, je niečo nepochopiteľné! Ale budiž,....oná "žena" vás bude za váš omyl mlátiť "železnou palicou"!

wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   1. 3. 2018, 23:44 avatar
shagara - Ked sa ta Jezis, o ktorom je pisane i ako o Adamovi opyta preco si nerespektoval a nectil i Matku nielen Otca ako hovori prikazanie a preco ak tak cinili Apostol Jan, Apostol Pavel atd preco si ty a mnohy dalsi nenasledovali ich priklad ked jeho milovanemu ucenikovi povedal ze Maria je Matkou co mu odpovies i na nich budes chciet vziat zeleznu palicu?


12.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 3. 2018, 09:35 avatar
8

Máme si ctiť nado všetko Slovo Božie - Krista a nie človeka. No ak človeka uctievam ako Boha, tak idem proti Bohu. Kristus je vtelené semeno ženy - semeno Svätého Ducha - Slovo Božie a teda jedine jeho si máme uctievať nado všetko, lebo iba v ňom je spása. Vierou v to vtelené semeno ženy - Krista sa rodí potomstvo semena ženy - Svätého Ducha s ktorým bojuje satan a to svojím učením a svojím potomstvom.


15.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 22:45 avatar
Tak ked si mas ctit Krista a nie cloveka preco ho znizujes na tu uroven ? A pokym ide o originalneho Adama - Jezisa, tak ako ten co padol tak i tento co dal ludstvu nadej a moznost zachrany ma pri svojom boku Evu s ktorou duchovne spolupracuje a tou je prave Maria,tamta Eva tu rolu neplnila a priniesla ludstvu smrt a pad ale originalna Eva Maria dava ludom moznost aby skrz nu prisli k Jezisovi a Bohu a ona ma prostrednicku ulohu medzi Kristom a ludmi a v Duchu Svatom ju mozno len blahorecit a dobre o nej hovorit i to ze je Spoluspasitelkou. A ked cokolvek povedala Maria v Duchu Svatom to musi respektovat kazdy veriaci a davat na to pozor s toho nebude nik ospravedlneny. Bez nej by sem Jezis ani nebol dosiel ani nedostal meno Jezis ani nemohol vykonat svoje dielo. Takze Maria hoc tu bola na zemi ako clovek ma rolu duchovnej Matky vsetkych co ziju a v nebeskom Kralovstve je po boku Jezisa Krista ako Nevesta ktora bola zaslubena jedinemu muzovi a svoj panensky slub i vyplnila.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 3. 2018, 14:01 avatar
8,....ja ju ctím tak,že jej nepripisujem niečo,za čo by ma Boh zavrhol a čo by sa nepáčilo ani Márií,matke syna človeka!


16.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 22:52 avatar
13 Za co by ta mal Boh zavrhnut za to zeby si dobre hovoril o Marii a respektoval ju ? Podla tej logiky by potom Boh mal podla teba odvrhnut i Jezisa i Jana a Pavla a vsetkych dalsich co jej davali respekt a uctu ktora jej prinalezi. Priznaj sa,ako velmi sa vyhybas tomu aby si tu pasaz ked Jezis ju da ako Matku ucenikovi co ho miluje ani za nic duchovne neprelozil do tej jedinej roviny do ktorej sa duchovne prelozit da ? Ano,ona je Matkou Syna Cloveka, a to Materstvo i ten Syn Cloveka je duchovne vyjadrenie v duchovnej knihe.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:27,  www.youtube.com/watch?v=-mNpDMsfXi4
dnes, 21:26,  Prekonal, je to najlepsi premier vsetkych dob, uz nikdy nebude mat Slovensko lepsieho. Cakaju nas...
dnes, 21:25,  https://www.youtube.com/watch?v=3fnPwj1AMpo Wardruna - Raido
dnes, 21:24,  Náš premiér prekonal aj Mečiara ?
dnes, 21:23,  (3) Era, nebude to tým "skladovaním" rakiet Hiballáhu, ako predpokladá Pentagon...?
dnes, 21:22,  Kuššššššššššššššššššššššššššš *04
dnes, 21:22,  Mame najlepsiu prezidentku, najlepsieho premira a najlepsieho precedu parlamentu od casu...
dnes, 21:22,  Veru tak Milanko
dnes, 21:20,  Pšššššššššššššššššššššššššššššt............
dnes, 21:20,  Igor Matovič je prototypom „Mečiara 21. storočia“.
dnes, 21:19,  O5 tu nieje ticho?
dnes, 21:18,  Nech sa zamyslí nad svojou kokotnosťou. *13*13*13*13*13*13
dnes, 21:13,  Hovorí známa politologička Žúborová....
dnes, 21:09,  Samozrejme americkou. . https://www.extraplus.sk/clanok/revolucionar-na-volnej-nohe
dnes, 21:07,  Ked obaja, tak spokojní. Opakuj si to prakokot. Nominativ mnozneho cisla: Obaja budete...
dnes, 21:02,  Nas bohem zmizol. Isiel si poplackat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Frustracia je...
dnes, 20:41,  Mala mu ujebať medzi varlatá. *13*13*13*13*13
dnes, 20:40,  Minule sa zakradal po dvore, aby ho sestra nevidela. A skoro ho osratou metlou ujebala....
dnes, 20:40,  Ale veď to si môže natrieť na 9 centový chlebík ňi ? *13*13*13*13*13*13
dnes, 20:39,  Aspon si zasrate trenky operie, ani ich zobliect nemusi. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(79 944 bytes in 0,208 seconds)