Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto potom vlastne môže byť spasený a ako ovplyvní naše spasenie toto DF, či si tu kto pretlači?

28
reakcií
2165
prečítaní
Tému 7. júna 2016, 11:39 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2016, 11:39 avatar
V čom si napríklad ja myslím, že sú väčšie šance práve cez katolícku cirkev ?
Naše nádeje sú vyššie o spoveď, premenenie, ruženec, netvrdím na beton, že bez toho nebude nikto spasený,ale.. pri Jordáne Ján Krstiteľ jasne ukázal, čo treba robiť a ako sa zbaviť hriechu.
Apokalypsa: videl som nekonečný zástup ľudí rôznych rás a národov, ktorí boli oblečení v bielych košeliach, ktoré si zbielili v krvi baránkovej. Ja to vidím jedine ako spoveď a kto je moje telo a pije moju krv.
No v evanjeliu je toho dosť aj na oveľa ľahšej úrovni ako napríklad,. stačí uveriť meno Ježiš a máš život večný, ale prečo sa spoliehať pri takej veci ako je spasenie radšej na jednoduchšie a menej namáhavé, ak to je možno určené jednoduchším a menej vykonym ľuďom, Lebo komu bolo viac dané, od toho sa bude viacej požadovať.
Je to ako pri tipovaní, niekto dá za euro 12 remíz na pol miliona a niekto da za euro radšej 3 dvojtipy s výhrou 5 euro, aby bol stále v hre a potom zase a opatrne. Kto z tých dvoch má väčšiu nádej, že vyhrá ????? Na beton, ani jeden, ale koľkí by išli s tým jedným E na pol miliona ? Určite väčšina !!!!! Aj ja sa vždy radšej pomodlím dva razy, ako raz, ak to ide, veď na škodu to nemôže byť a príkladov v evanjeliu je toľko a toľko rôznorodých, že to na beton nemá naozaj nikto.
Ale ak by sme sa nebavili iba o betone a bavili o vyšších šancách, potom je to naozaj na zváženie, koľko námahy do toho investovať.
My dvaja sa tu môžeme o tom niečom hádať a presadzovať si svoje aj 10 rokov a zmení to niečo na veci, ktoré boli stanovené dávno pred tým, než bol tento svet ? Nič absolútne nič. Lebo je tu len jedna správna pravda, ktorá tu bola skôr, než tento svet existoval a náš úspech záleží na tom, čím sa k nej viac priblížime.
Ak niekto berie ako urážku svojej cirkvi to, čo mu niekto z inej cirkvi mu povie, že je na jeho cirkvi zlé, zbytočne sa uráža, lebo nikto teraz nevie, ktorá pravda je tá pravá.
Ak niekto zdvihne armadu a prinúti celý svet, aby veril len to a to, čo si on myslí, kde má istotu, že to isté si myslí ten,. čo bude rozhodovať o tom, kto bude hodený do ohňa a kto pôjde do života. A jaká to bude potom hanba pred ľuďmi všetkých čias, ak práve on bude prvý zhodený do toho ohnivého pekla. A práve preto, že nanútil preliatou krvou nezmysly, ktoré vymyslel človek a neuveril to, čo vymyslel ten, čo bude rozhodovať o tom, kto do toho ohňa bude vrhnutý a kto pôjde do vysnívaného života a to je Ježiš Kristus. A jeho evanjelium.
Samozrejme,. že hľadanie pravdy nekončí, ani u tých, čo sa všetci chytili evanjelia. Ale to už je vec každého osobitne, aké bude mať šťastie a na čo sa spoľahol, čo ho podľa evanjelia najviac upútalo a priputalo, k jednotlivým cirkvám čo ho podľa evanjelia najviac upútalo a odradili od jednotlivých cirkví.
Z tejto pozície nie je možné konštatovať a ani vydávať akési súdy, ktorá cirkev je ta pravá, alebo či budú spasení ľudia len jednej, alebo dvoch, alebo všetkých kresťanských cirkví.
Vždy však všetci musíme zostať pri tom, že pravda je len jedna a na beton je v evanjeliu. Ale kde ????
Určite nikto z nás nie je idiot, aby chcel byť zhodený do ohnivého jazera a ak to nevieme na beton, treba to študovať podrobnejšie a hľadať veci na zvýšenie šancí. Kolkí zostali pri tom, že stačí uveriť meno ježiš a máte život večný,?
Asi to bude podľa toho, kto na koľko má, Lebo komu bolo viacej dané, od toho sa bude viacej požadovať.


2.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2016, 11:44 avatar
Napíšte j vy ostatní, načo sa spoliehate vo vaších cirkvách a teda prečo ste si ich zvolili.


6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 6. 2016, 15:51 avatar
Ja patrim do cirkvi rozumu, ktoru som zalozil

Maximalne mi vyhovuje
Súhlasí sta2rky


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 6. 2016, 15:54 avatar
Zatial som v nej sam


3.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 6. 2016, 12:12 avatar
Nie som si istý a nepamätám si, kde v evanjeliu sa hovorí o "zhodený do toho ohnivého pekla" ?


4.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2016, 12:45 avatar
Milky v Apokalypse, v Zjavení Jána.


8.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 6. 2016, 22:32 avatar
Hej, to som si myslel, len potom sa nemôžeš odvolávať na text "zhodený do toho ohnivého pekla" a zároveň uznávať / preferovať len evanjelium. Potom si nekonzistentný.
Súhlasí Wolfe


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2016, 23:19 avatar
Pre elemira v nadvaznosti na to co povedal milky: Taktiez by ma zaujimalo, kde presne v EVANJELIU sa spomina spoved, premenenie a RUZENEC...  
Súhlasí milky945


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2016, 23:18 avatar
Nebolo tam nahodou, ze peklo a smrt budu zhodene do ohniveho jazera?


5.
označiť príspevok

Klein muž
   7. 6. 2016, 14:20 avatar
Vela ludi roznych cirkvi vraveli ze citili skutocne odpustenie a neopisatelny pokoj az po katolickej spovedi...
Neviem cim to je ale ak lutujem svoje hriechy Bohu a ked ich realne hovorim knazovi je to obrovsky rozdiel... Mozno aj preto Jezis vyzval apostolov aby si navzajom vyznavali hriechy a ostatnym ludom ich odpustali...

Ked svoje hriechy hovorim Bohu zavrety v izbe, citim lutost ale ak stojim pred knazom a hovorim mu to citim velku hanbu, citim sa trapne a po rozhreseni ked mi knaz povie Pan Jezis ti odpustil, chod v pokoji toto odpustenie citim nielen duchovne ale aj fyzicky... Spoved nie je len o odpusteni ale o uzdraveni a ja po spovedi citim ako mi Jezis skutocne uzdravil dušu a dal balzam na vsetky bolave miesta...


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2016, 23:28 avatar
"Vela ludi roznych cirkvi vraveli ze citili skutocne odpustenie a neopisatelny pokoj az po katolickej spovedi..." >> Poznas tu rozpravku ako niekto potreboval povedat tajomstvo, tak mu niekto poradil aby to povedal stromu... a niekto si z toho stromu spravil pistalku a ked na nej zapiskal, tak vysli vsetky tajomstva von..

Ked niekto potrebuje zo seba dostat nieco co ho tazi, tak jasne, ze pociti pokoj a ulavu, ked to niekomu povie...

Takze, ked sa musite spovedat k cloveku a nemozete sa sa spovedat len k Bohu, co to znamena? Nemate doveru v Boha, ci v seba?
Ja ked nieco potrebujem povedat, tak to poviem mojej manzelke..

Apostoli si mali vyznavat navzajom hriechy, rkc to postavila do roviny dominantny farar a submisivny/podriadeny spovednik..
Pritom Apostoli si boli rovni...

Ked som este chodil na evanjelicku spoved, tak som citil "slnko v dusi", uplne som sa citil super, vysmiaty, ked som odchadzal z kostola prechadzal popri katolickom kostole a videl som tam tych ludi (obycajne mali otvorene dokoran velke dvere) tak som mal pocit, ze maju pohreb...
Súhlasí dabo3333


12.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 6. 2016, 04:24 avatar
Wolfe 9,10
Na takéto veci sa pýtaš ? kedy si mal naposledy v ruke evanjelium ? lenže neviem, či má cenu vôbec niečo vysvetlovať, ak neviem presne, čo vy považujete za symboly, čo je vážne, čo stojí za to a čo nie. Čo je koezistentné a čo nie ?????
Veď predsa, ktorý deň je najdôležitejší v živote tohoto ľudského pokolenia ??? A čo je vlastne najdôležitejšie v živote tohoto ľudského pokolenia ???,
Najdôležitejšie, je odpustenie hriechov a najdôležitejší deň, keď to to bolo ustanovené. A mohol by som poznamenať, že ak toto neviete, neviete ani načo ste prišli na tento svet.
Lenže vy to dobre viete, tak ako milky a dopredu viete, čo vám odpoviem a vy už teraz máte pripravené odpovede aj na to.
My traja tu predsa nie sme dnešní. Ale ja si vždy myslím, že aj keď to vás nezasiahne, môže táto debata pomôcť niekomu, kto je tu naozaj dnešný.
Takže spoveď: Prvý spovedník na svete bol Ján krstiteľ,keď ľudia prichádzali k nemu a vyznávali mu svoje hriechy a on im povedal, čo majú robiť a potom ich pokrstil. Spovedník môže byť len ten, na koho bol zoslaný Duch svätý. Na Jána bol zoslaný ešte v lone matky, keď ju navštívila Mária v požehnanom stave s Ježišom a potom zoslal ducha svätého Ježiš na apoštolov skladaním rúk a ten na koho boli zložené ruky a mal ducha, skladal ruky na tých ďalších, aby aj oni mali ducha Svätého a aby sme mali ducha svätého aj my dnes medzi nami.
No a prečo spoveď ? Spoveď je určená hriešnikom, ktorí sa prehrešili a chcú uniknúť božiemu hnevu, podľa toho, ako hovorí Ján niektorým: Vreteničie plemeno, ako ste prišli na to, ako uniknúť božiemu hnevu. Ak si ale niektoré iné kresťanské spoločenstvá vmysleli niečo iné, než je v evanjeliu a citia sa pri tom blažení a šťastní a katolíkov vidia pri spovedi ako na pohrebe, je vec slobodnej vôle každého, na čo sa chce spoliehať a o čo chce oprieť svoj osud, či o to čo je napísané, alebo o to, čo je človekom vymyslené.A tiež si myslím, že nemusí byť zlý nápad, zvoliť si za spovedníka svoju manželku, hlavne, aby bol človek šťastný a usmiaty.
A teda toto je evanjelium a teda aspom v tomto prípade to nie je výplod katolíkov. Lebo tieto skreslené veci o katolíkoch máte preto, lebo ste si rozdelili evanjelium na časti symbolické a tie čo uznávate, dôležité a nedôležité a čo ja viem ešte aké iné a to potom je naozaj problém sa v tom naozaj vyznať. Lebo aj pápež chodí na spoveď a Jan pavol si vybral za spovedníka obyčajného kňaza.
Takže to sú veci, ktoré ak ste nezažili, netušíte o čom hovorím, a ak niekto tvrdí, že bol katolík a teraz nie je, tak sa mýli, keby cítil to, čo pri tom cíti katolík, nikdy by z katolíckej cirkvi neodišiel, lebo to, o čom hovorím , už v žiadnej inej cirkvi nenájde.
Ďalší dotaz bol, že kde je premenenie, Premenenie je pri poslednej večeri, kde nám Ježiš prikazuje, čo máme robiť, ak tu on nebude v jeho telesnej prítomnosti. Toto ale podrobnejšie rozoberiem po tých pripravených dotazoch, ktoré po tomto očakávam.
Kde je v biblii ruženec, v biblii, ak myslím bibliou starý zákon naozaj nieje, ale je v evanjeliu, čo ja považujem za nový zákon a teda Oteče náš, ...nás naučil samotný Ježiš, Zdravas mária ..... je pozdrav ducha svätého márie v požehnanom stave, keď navštívila Alžbetu. Svätá Mária a Sláva otcu, to sú veci, ktoré vychádzajú z poznania evanjelia a sú tak jednoduché a prosté , že to nestojí za nejakú zvláštnu námahu.

Tieto tri veci sú piliere katolíckej cirkvi, do ktorých vkladajú veriaci katolíci svoje nádeje na spasenie a nikto na svete, kto to priamo nezažil, ako to funguje, netuší o čom je tu reč,tak ako netušia ateisti o tom, načo sa spoliehajú všetci kresťania, ak vyznávajú Ježiša.
A napriek týmto obrovským rozdielom vo vierovyznaní, bude to vždy Ježiš, čo nakoniec o všetkom rozhodne.
ježiš, ktorý hovorí,: Nik nebude zahanbený, kto vyznáva moje meno.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2016, 11:44 avatar
Nekonzistentne je, ked hovoris, ze sa mame drzat len evanjelia a ty vytahujes nieco zo zjavenia (este k tomu nespravne) a taktiez hovoris o niecom co v evanjeliu vobec nie je (spoved, premenenie, a uz VOBEC NIE ruzenec...)

Este dobre, ze Mariu nepozdravila "Čau Mária" by by ste sa modlili Čau Maria, milosti plna (aj ked nie milosti plna, ale omilostena kecharitomene nie pleres charitos)..
To akoze ked niekedy niekto niekoho pozdravil, tak vy z toho spravite modlitbu..

Presne tak ako pouzivate stotnikovu rec ako sucast omse az na to, ze ste zmenili slova..
Nie som hoden, aby si vosiel pod moju strechu, povedz len slovo a moj sluha ozdravie

Vy ste proste vymenili "moj sluha" za "moja dusa"
A takto robite vsetko, z vybranych kuskov biblie robite modlitby..

"Ďalší dotaz bol, že kde je premenenie, Premenenie je pri poslednej večeri, kde nám Ježiš prikazuje, čo máme robiť, ak tu on nebude v jeho telesnej prítomnosti. " >> Povedal, toto cinte na moju pamiatku...

"Tieto tri veci sú piliere katolíckej cirkvi, do ktorých vkladajú veriaci katolíci svoje nádeje na spasenie" >> dom na piesku.....
Vsetci ostatni vkladaju svoje nadeje do Boha a Jezisa Krista..., tobude tym, ze katolici maju radsej ritualy, nez toho, komu su akoze tie ritualy zasvatene...
Súhlasí dabo3333


17.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 6. 2016, 12:37 avatar
Wolfe 14:

Apokalypsa je súčasť evanjelia, pretože Ján sa odvoláva na Ježša a tieto veci, akby mu neukázal Ježiš, určite by ich nemal odkiaľ zobrať.

Ak ten niekto niekedy pre teba nič neznamená,čo už s tebou, duchovne tam boli štyri osobnosti, teda Mária s ježišom v lone a Alžbeta s Jánom v lone a vlastne ešte ak Duch svätý, ktorý prehovoril ústami Alžbety. Nehnevaj sa Wolfe , ale pre mňa to nebol čaj o piatej.

Vymenili sme moj sluha za moj duša, lebo sme toho stotníka pochopili, ako si dokonale vážil Ježiša a čím viac si ho vážil, tým viac sa pred ním cítil väčším hriešnikom a pri tom vedel, ako Ježiš hriech nenávidí, ale to neznamená, že nenávidí tých, čo hrešia. Naopak jeho moc môže zotrieť hriechy a stotník ho, chcel privítať iba v čistom dome. A preto sa nám to páči a vždy by sme mali vyvinúť maximálnu snahu, ak príde ku nám ako ku hriešnikom, aby sme sa nemuseli hanbiť za svoje hriechy a preto, si myslím, že je to velmi rozumné, ako modlitba pred príjmaním

Premenenie, ako to ty činíš na jeho pamiatku ??? ak si tomu uveril.

Wolfe, začínaš mi pripomínať sahagru s jeho betonovou istotou, že len oni sú tí vyvolení.Akoby už ste mali na to tu a teraz od Ježša papier s razítkom.
Nikdy som ti nepovedal, že robíš niečo zlé, iba že sa spoliehaš na niečo iné a ak veriš v meno Ježiš, nebudeš nikdy zahanbený, ale toto ti píšem preto, aby si sa hlboko zamyslel o hriechu proti duchu svätému. Nemôže človek povedať niečo, čo vie len boh. A toto je satanova pasca, z ktorej ťa nedostane ani Ježiš a ani jeho otec.

Dávaj si na to väčší pozor. !


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2016, 14:02 avatar
Prosim ta, rozhadzujes sa tu s betonovou istotou a ked ti niekto zacne tvrdit opak, tak zacnes hovorit o niekoho nabeton istote? Vsimni si akou nabeton istotou tu proklamujes nieco ty...

"Akoby už ste mali na to tu a teraz od Ježša papier s razítkom." >> KDE A KEDY SOM TAKE NIECO NAPISAL??!!
Ja som hovoril skor uplne opacne, ze ani sa neoznacujem ako krestan, ale ako veriaci, pretoze si nezasluzim oznacenie krestan... Mozno ani spaseny nebudem.. tak mi tu PROSIM TA nehovor opak... Ja nie som ako z letnicnych zborov, ktori su si uz arogantne isti, ze su spaseni...

Ja len hovorim, ze katolici pomelu bibliu, co sa im paci tak kusky zoberu a pozliepaju..
A tak vznika modlitba Zdravas maria
"Zdravas (Maria), milosti plna, Pan s tebou" Lk 1,28
"Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života" Lk 1,48
Pricom kazdu cast textu povedala ina osoba..
Ale preco by ste to proste nemohli zlepit... Ved Boh uz nie je dostacujuci, treba si spravit noveho bozika, v tomto pripade bohynu.. opatrne sa tvarite ze je to sice spoluvykupitelka, len pozor aby ste ju nahodou akoze nepovysili o milimeter vyssie ako Jezisa, ci Boha, ale pritom kolko puti robite, kolko ruzencov sa modlite... ani Boh ani Jezis nemaju tolko vasej pozornosti ako MARIA MARIA MARIA MARIA...

"Premenenie, ako to ty činíš na jeho pamiatku ??? ak si tomu uveril." >> Pravdu povediac, zial teraz nijako, pretoze som sa odstahoval a neviem kam by som chodil (medzitym som neveril atd..)...
Mimochodom Jezis povedal jasne, ze aj "toto je krv, ktora sa vylieva za vas", ale toto nedodrzujete, hlavne si najst nejaku obklucku... a hlavne ze jete maso z Jezisa.. obetujete ho kazdy den..
----------
uplne paradna je korunka bozieho milosrdenstva: "Večný Otče, obetujem ti Telo a Krv, Dušu i Božstvo tvojho najmilšieho Syna" >> Nechapem ako nejaky CERV chce obetovat niekoho BOZSTVO.. Jezis sa obetoval sam

Jn 10,17 Otec ma preto miluje, že ja dávam svoj život, a zasa si ho vezmem. >> On dava svoj zivot, on si ho zas vezme, nie my!

Jn 10,11 Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier položí svoj život za ovce. >> Ale tu by asi chceli ovce zabit svojho pastiera a obetovat ho  
Súhlasí dabo3333


24.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 6. 2016, 07:02 avatar
Wolfe 19,
ty vieš predsa,že vo väčšine súhlasím aj ja s tým čo si napísal, nás rozdeľuje Mária, to je bez ďaľších debát, ale tu nervozitu a ten nepokoj, čo si predviedol, svedčí o tom, že si sa ešte nenašiel, ale čo je podstatné, že ti to nie je ľahostajné.
Ale na druhej strane , dúfam, že nechceš, aby som jednal s tebou ako s vajcom, lebo to ja ťa mám aspom doteraz na o veľa vyšej úrovni.
Skús hľadať ešte intenzívnejšie, možno práve ten nepokoj ti dáva najavo, že si blízko, hľadaj aj tam, kde si nehľadal a kto ťa z toho dostane, na to sa spolahni.
Žiadne sťahovanie nepridá na radosti a nie je žiadna sranda, .
Prajem ti, aby si zase čim skôr našiel svoj pokoj.


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 6. 2016, 07:43 avatar
24 Nepokoj... Niekedy davno som prisiel na forum, aby som nasiel vieru.. Tu som ako tak nasiel, aj ked som nenasiel odpoved na svoje otazky, tie som potlacil ( sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skčenie_(psychológia) ) niekde bokom.
Neskor zrazu je tu plno ludi z roznych denominacii a kazdy tvrdi nieco ine. Tak ako v tom nemat chaos? (Ale s Mariou chaos naozaj nemam)
Nepokoj citim hlavne z mojho zdravotneho stavu (ktory sa eskalujuc zhorsuje ) a (hlupych a neschopnych) lekarov...


26.
označiť príspevok

YouLove
   9. 6. 2016, 09:55 avatar
25/
Sem si prišiel aby si našiel vieru a ocitol si sa v bludisku? Vieru hľadaj iba v sebe, ako cítiš. Tu nájdeš názor, ale nenájdeš spôsob ako vierou precitnúť k tomu pravému.


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 6. 2016, 13:15 avatar
26 No upresnim to: prisiel som sem hladat odpovede na otazky...
A ked tak rozmyslam, odpovede som sice nenasiel, ale vieru ano (v tom mi pomohlo par ludi, ktori to ani netusia, ale zaroven rozhodne nie ti, ktory si mysleli, ze "pomahaju", ti ju skor este odtlacali)  


13.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   8. 6. 2016, 07:57 avatar
"A napriek týmto obrovským rozdielom vo vierovyznaní, bude to vždy Ježiš, čo nakoniec o všetkom rozhodne.
ježiš, ktorý hovorí,: Nik nebude zahanbený, kto vyznáva moje meno."

Teda, ani knazi, ani cirkvi, ani elemir, ci Wolfe, ale JEZIS nakoniec o vsetkom rozhodne...
?
Súhlasí Wolfe, elemír


15.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 6. 2016, 12:10 avatar
Takže, predsa sme sa len na niečom dohodli???


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2016, 12:13 avatar
Hej, dohodli sme sa na tom, ze Jezis o vsetko rozhodne (bez pomoci Maria alebo akehokolvek svateho  )
Súhlasí dabo3333


18.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 6. 2016, 12:38 avatar
Medzi tým sme si písali obaja navzájom.


20.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 6. 2016, 23:28 avatar
Ono je to jednoduché vysvetliť, ako bude človek spasený. Zvesť evanjelia je veľmi jednoduchá a aj malé dieťa pochopí.
Ježiš Kristus prišiel, aby spasil hriešnikov. Spasil ich skrze kríž, keď umrel za nich, niesol trest za ich hriechy. Odplatou za hriech je večná smrť v pekle. Večné utrpenie v pekle. Ale Pán, toto utrpenie, tento trest zastupne prežíval na kríži, keď Ho tam Boh trestal. A potom, ako bol ukrižovaný, vstal z mŕtvych, aby sme mohli volať nie k mŕtvemu, ale k Živému. Je to slávne.
Ta zvesť je jednoduchá, ale človek sa má pokoriť. Nestačí rozumovo pochopiť evanjelium, Boh očakáva aj pokorenie a vyznanie hriechov a opustenie. ...


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 6. 2016, 00:04 avatar
Nie je trochu nefer, ak niekto spravi hriechy za svoj zivot a ma sa smazit v pekle vecnost?

Opustenie ci odpustenie?


28.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 6. 2016, 20:00 avatar
21. Tí ľudia čo sú dolu presne vedia, za ktoré hriechy pykajú.


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 6. 2016, 20:34 avatar
Takze si sadistka?
Vies hriechy su rozne...
Niekto neuveri v Boha, pretoze k tomu nema vztah a pri minulosti cirkvi ho to musi este viac odradzovat..
Takze mnoho ludi aj za najmensie hriechy sa budu skvarit v pekle celu vecnost? Vies co je to cca 60 rokov oproti vecnosti?


22.
označiť príspevok

asmodei muž
   9. 6. 2016, 06:23 avatar
(20.) Male dieta nic nepochopi, iba verklikuje to co poculo od ostatnych co sa tyka podstaty viery, bez inherentneho pochopenia a ked sa ho opytam na nieco konkretne, tak iba hladi do blba.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 6. 2016, 06:46 avatar
Ježiš neprišiel na tento svet, aby každý mohol hrešiť kolko chce. Ježiš prišiel bojovať proti zlu a hriech je zlo.
Ak by Ježiš svojím utropením zmazal všetky hriechy sveta, načo by bol potom jordán, ján krstiteľ, načo by vysielal učeníkov do celého sveta a hovoril im, komu odpustíte, tomu bude odpustené, komu zadržíte, tomu bude zadržané.
Ježiš nezomrel za všetky hriechy sveta, ježiš zomrel preto, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený a to v zákone nebolo možné. A v evanjeliu je dosť vecí na to, aby každý kto chce pochopiť, pochopil, aby pochopil, že do božieho královstva nevedie vydláždená cesta, ale hrbolatá.
veď to práve je ten rozdiel pod zákonom a pod evanjeliom. Hriech je záporná energia, ktorá sa dá zničiť iba samotným hriešnikom, teda iba zdroj, z ktorého vzišla. A evanjelium nám dostatočne vysvetľuje, ako sa to robí. Každý, kto sa dopustí hriechu, má zaň osobitnú zodpovednosť, má zodpovednosť za to, ako dlho tento jeho hriech bude medzi nami existovať.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:28,  havran stále si žiješ tu bolševícku bublinu. Inak to nebude presiakol si na tom VUML učení...
dnes, 07:17,  To je zaujímave veď minule si z hovnometu odhalil že to USA spustili proti číne že sa to...
dnes, 07:15,  Borat aspoň raz nám vymenuj aké krajiny povačuješ za ten ľudský východ . Lebo stále v...
dnes, 07:12,  Smradi .Zamrdali celý svet ešte vozia zdravotnícky material do EU , ktorý spôsobuje dalšie...
dnes, 06:15,  ešte raz :) Jak svět pozná, že epidemie opravdu ustoupila: a, Hranice se Severní...
dnes, 06:05,  ČČína svým jednáním během pandemie koronaviru porušila mezinárodní právo a nese za to...
dnes, 06:01,  a bobor, ked ti nato čínske svinstvo zomrú obaja rodičia, potom sem prídi šermovat s...
dnes, 05:57,  Naozaj len 80 000 infikovanych ? :) mimochodom toto je článok ešte z 2017 ....
dnes, 05:54,  chápeme ze bobor dostáva orgazmy z čínskych čísel, ale zial realita je iná :)...
dnes, 05:51,  yebo , Současný stav: 80000 tisíc nakažených v Číně Zdravotní péče ve Wuhanu a...
dnes, 05:37,  'Tvorstvo', ktoré rozozná Božích synov v 'posledných dňoch' sú tí, ktorí budú súdení...
dnes, 05:26,  http://xn------5cdbbbjitjz1clgu8bkdu1g.com/
dnes, 04:53,  Howg *04
dnes, 04:52,  Hrozná pandémia, ale žiaľ iba pre krajiny západného spoločenstva. Čína 1,4 miliardy...
dnes, 04:47,  tebe keby súdruhovia povedali ze si cocot, tak si natiahneš durex na hlavu . asi tak :)
dnes, 04:44,  Škára má hold problémy s počtami z prvého ročníku ZŠ. Čína už jeden a pol mesiaca...
dnes, 04:40,  9. bobor, čo mám rátat, tvoje komplexy ? *21tolko času nemám *19
dnes, 04:39,  bobor, to je tvoja diagnóza :) ešte raz si prečítaj vlastné kydy v úvode o neškodnosti...
dnes, 04:35,  Škára, že ani rátať nevieš neprekvapuje.
dnes, 04:35,  Do pléna, ak si nie ste náhodou istí, ku ktorému názorovému prúdu sa prikloniť , určite...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 588 bytes in 0,538 seconds)