Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Kto má dobrú náladu nech nečíta..

154
reakcií
3254
prečítaní
Tému 30. júla 2012, 09:44 založil Sinaja.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 01. 2012
0
31. 08. 2015
34
 
 


1.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 09:44 avatar
To, že ekonomický systém sa topí v problémoch nášmu zraku uniknúť sa nedá. No málokto si uvedomuje, že podobne je na tom aj spoločnosť a spoločenský systém. Spoločnosť z roka na rok upadá na morálke, deti sú čím dalej tým ťažšie zvládnuteľné, narástol podiel agresivity, ktorý sa vekom stále prehlbuje a zvýrazňuje. Mládež už velmi skoro otvára tajomné komnaty a nie je zriedkavosťou, že už aj 12-13 roč. deti, majú prvé skúsenosti so sexuálnym životom.Táto skúsenosť však veľmi zlé vplýva na ich osobnosť, čo tlmí ich prirodzenú potrebu vyvíjať svoju individualitu, svoje koníčky, záujmy. Všetko sa razom potlačí vyššou novou túžbou zvanou sex. Internet je veľmi ľahkou a rýchlou cestou sa k tomu dopracovať. človek v pubertálnom veku sa začína objavovať a spoznávať sám seba, a často sa nechá ovplyvniť silnejším jedincom z partie.
Záujem rodičov o svoje ratolestí je nižší, no hlavným dôvodom je pracovná zaneprázdnenosť. Zlá ekonomická situácia núti rodičov pracovať čoraz viac a dlhšie, výnimkou nie sú nadčasy, podliehajú smennosti a občas sa nevyhnú aj dvom zamestnaniam, aby to finančne mohli utiahnuť, alebo nechcú upustiť zo svojho štandardu. Chcú dať deťom čo najviac, a urobiť ich spokojnými a šťastnými. No logicky však nestíhajú dať im to najdôležitejšie, čo v tomto veku dieťa najviac postráda a to je "seba"..Venovať im svoj čas, svoj záujem - úprimný, nefalšovaný záujem.. Tým, že poväčšine prichádzajú domov neskoro, nie je zvláštnosťou prehodiť s dieťaťom len 2-3 vety, a celkom iste im unikne, ako sa to dieťa cíti, čo ho trápi, z čoho je sklamané a aké má problémy. Ak je ohrozená dôvera dieťaťa, týmto sa vzťah naruší, tak začne svoje problémy riešiť inde, samozrejme medzi priateľmi. Tam sa cíti fajn, tam sú všetci si rovní, vedia sa pochopiť, podporiť, a primerane svojmu veku aj poradiť. Vzniká priepasť rodič verzus dieťa. Rodič nevidí, kvôli svojej zaneprázdnenosti, nesplateným účtom, exekúcií kvôli úverom ako sa mu dieťa vzdiaľuje.To totiž celkom jasne cíti nezáujem a tak svoju malú dušičku, svoju bolesť a žiaľ v srdci zaháňa alkoholom, cigaretou a občasnou drogou. Aspoň vtedy je mu fajn, a zabudne na všetko, na všetkY problémy. Ak sa však poddá a začne ho vychovávať ulica, všetky jeho plány a ideály sa razom rozplynú ako domček z karát. Dieťa sa stráca, stráca svoju identitu, správa sa podľa im určených pravidiel, a tak preberá všetky nežiadúce spôsoby správania z vonku.
Každá dalšia generácia je z roka na rok horšia, už aj učiteľky v MŠ cítia tú zmenu. Deti sú živšie, drzejšie, sebavedomejšie, rodič veľmi precitlivelo reaguje na výhrady o svojom dieťati, nechce počuť pravdu, zakrýva si oči, tvrdošijne ho chráni a slepo dôveruje. Rodič ho v podstate nepozná, kedže doma sa chová podľa návodu,..na sedačke za 3000 eur, sedí ako na ihle, a nedaj bože sa mu podarí nechtiac ju niečím oliať, rodič chytí hysterický záchvat. Čo urobí dieťa?? V autobuse si tu svoju nakumulovanú agresivitu vypustí a vreckovým nožíkom zdevastuje novučké koženkové sedadlá..a opäť sa cíti úžasne..
Agresivita v rodinách, núti aj dieťa správať sa agresívne. Agresívna a sebadeštrukčná je mládež, dospelosť, celá spoločnosť. Áno celá spoločnosť je tou agresivitou nahlodaná, cítime to všetci, zlo ju drží, ten je hnací motor.
V svete vládne zákernosť, nevraživosť, nenávisť, závisť, faloš.., medziľudské vzťahy sú veľmi fatálne a do popredia sa dostáva neduch ako ublížiť, raniť, oklamať, podviesť,ukradnúť..zlé, zlé, zlé...
Doba je taká aká je spoločnosť, ľudia tvoria dobu!

...a lepšie to ani nebude :( ...


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 7. 2012, 11:50 avatar
neviem čo s tým..to si písala ty ..alebo je to skopčené? ...čo je to, poukázanie na našu zvrhlú psoločnosť ?
jedno je fakt..že dnešná generácia detí je naučená povedať svoj názor v škôlke ,v škole ,,na čo si zvykne len máloktorý pedagóg.., proste po slovensky ho také dieťa "sere"..a mimochodom na ZŠ prevláda v istej miere práve šikana zo strany pedagogov a ..môže mi tu hovoriť kto čo chce, je to tak .. pedagóg, ktorého práca nebaví, nech ide radšej od toho..pretože pedagóg okrem toho aby deti niečo naučil..má vedieť deti aj zaujal., .ak by ich vedel úpútať , výsledky žiakov by boli iné ako ..aj správanie.
Rodina?.. No do koľko rokov funguje školský klub? ..Od istého veku dieťa po skončení vyučovanmia je samé, pretože rodič priochádza z práce domov cca (ak je to v norme ) o 17.hod.,.. Krúžky, aktivioty? áno..ale nedá sa dieťa preťažiť a tie tiež nie sú každý deň.
Takže Sinaja, je to o ľudských hodnotách,.ktoré tento sytém nadobro potlačil..,.ľudia ostali nevšímaví,.. každý sa bojí upozoniť na zlo, ktoré niekto robí či je to v MHD, či vonku, . ., a kto má vplvynejších rodičov, či solventnejších ..decku prechádza všetko ...lebo jeho prospech a chovanie ide cez sponzorské dary...))
Môj postreh je, ..že práve deti z vplyvných rodín sú najväčší grázli..? ..česť výnimkám..))


33.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 12:14 avatar
Onya, áno je to moje..
absolutne na tento problém nepozerám skrz moje zamestnanie...úplne nestranne...takže školu vynecháme, úmyselne som ju vynechala aj ja..
s posledným tvojim odsekom súhlasím..je to o ľudských hodnotách, a dieťa ich preberá od svojich rodičov..
človek si váži nepodstatné veci, hmotné..na tom stavia, a ignoruje to najdôležitejšie, čo môže svojmu dieťaťu darovať a tým je "ČAS" ..svoj čas, záujem a čistú lásku


39.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 7. 2012, 12:31 avatar
mne sa len nepozdáva, ..že si tie negatíva vlastným videním tak zovšeobecnila .., resp. žiadne pozitívum..obvinenie spoločnosti z nevychovanmocti detí..)., tak ako majú na tom podiel rodičia, ..má na tom podiel aj škola-pedagóvia,..systém..v neposlednom rade kolektív v akom sa dieťa pohybuje.

Vysvetli mi prosím, o čom je vyučovanie na hodine ETIKY ?..viem o čom by to malo byť, len sa mi vidí že pedagogovia nie..a urobia si hodinu voľna....tak ako si urobia vyuz.hod.voľna pri nepovinnom predmete pc na ZŠ,.. mno ??


41.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 12:44 avatar
.. tak je to azda moje videnie :0)) ..nemusíš sa s mojím názorom stotožniť
onya, ako problém som načrtla zlý postoj rodičov k dieťaťu...a z toho plynúce dôsledky odzrkadlené na deťoch..
darovať im ľudskosť..ak ju správne rodičia do dieťaťa vkladajú, tak si ju dieťa skoro osvojí a bude ju prenášať aj na iných...kolektív, kamarátov..ak mu to nie je dávané a v štepované, tak je jasné, že tým nedisponuje a je mu to cudzie...

nehádž všetkých pedagogov do jedného vreca. No, mám inú skúsenosť, a konkretne na mojej škole sa tieto predmety vyučujú veľmi fundovane. Len si prosím ťa nezamieňaj, čo je úlohou rodiny a čo školy..


102.
označiť príspevok

servis žena
   30. 7. 2012, 20:27 avatar
Rodina je najdôležitejšia. Tá formuje človeka a jeho charakter. Dieťa príde do školy a škôlky už s nejakým potenciálom z rodiny. No a mama a otec je pre troj ročné dieťa to najdôveryhodnejšie, tak s tým nehazardujme. Ono sa nám môže ľahko stať pri tej našej výchove, že v dôchodku skončíme pod mostom....v starobincoch už nebude miesto.
Súhlasí Sinaja


115.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 09:27 avatar
servis, súhlas )


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 7. 2012, 19:06 avatar
nie... postradaju tvrdu ruku a trstenicku


96.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 19:14 avatar
skôr by som to navrhovala použiť na dospelých )..nech otvoria oči  


97.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 7. 2012, 19:17 avatar
aj dospeli boli kedysi detmi


2.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   30. 7. 2012, 10:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   30. 7. 2012, 10:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

orsyy žena
   30. 7. 2012, 10:25 avatar
ou, posthumus, dakujem, keby len post, neviem, koho je to maľba, asi ma skúšaš, či uhádnem, ale neviem, niekde som už videla, podobá sa na štýl Caravaggia, ale fakt neviem.. tiež nad Tebou občas rozmýšľam.. maj pekný deň.


47.
označiť príspevok

orsyy žena
   30. 7. 2012, 16:08 avatar


119.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 10:10 avatar
ty rozmýšľaj hlavne nad svojou budúcnosťou, dievča(chudiatko, ktoré hrozne trpelo, a ktorému sa hrozne zrútil svet keď som odišiel do Holandska - aby si mala..). a nie nad pičovinami.. pol domu bez elektriny, vypnutý plyn, nestabilný a minimálny príjem do domácnosti nezvýši tvoje zabávanie sa na sociálnych sietach a ani nevyplatí dlhy u Providentu a Financ holding..


121.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 10:45 avatar
hlavne, aby ste nenudili cez skype so simonkou a mali o čom aj klebetiť


122.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 10:48 avatar
táto paranoia ti očividne vyhovuje, však, asi máš pocit, že ta konečne oslobodzuje, ale je to len zdanie.. chrta na stope sa nezbavíš. okrem toho, zrejme teba viac sere, že ti nevolám cez skype, hoci na nete som len príležitostne, narozdiel od teba, ktorá svoj život vo veku 40 rokov zasala na sociálnej sieti, kde si uviazla a nevieš sa vymotať - hoci Rebeka by tak rada išla niekam cez prázdniny na výlet... napr. do Benátok.


123.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 10:54 avatar
dobrý nápad 35 ročný stroskotanec stretneme sa v Benátkach. čau


124.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 10:56 avatar
stavím sa o svoj život, že sa skor stretneme v Salibách..


125.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 10:59 avatar
ja tam nechodím a tvoj život ma tiež nezaujíma dobre sa bavte.


126.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 11:02 avatar
ani by ma neprekvapilo, keby si ponúkala sexuálne služby na tejto aplikácií, ale o tom potom... mna naopak veľmi zaujíma tvoj život, vlastne jeho posledné dni.(predpokladám, že si to teraz "hodíš" - z toho ako sa ti zrútil život - ako veľmi ma miluješ - z toho trápenia, keď som odišiel do NL) - apropó, jediný, kto sa dobre zabáva si Ty, drahá, ako tak sledujem tvoje ponúkanie sa vo virtualite ..


127.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 11:04 avatar
len pozeraj, čo iné ti zostáva


128.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 11:08 avatar
čo iného mi ostáva? hm.. premýšľať nad tým, ako užitočne využijem zarobené peniaze, keď už netreba patiť účty za dom, za dlhy, za exekúcie, za Provident, za opravára na elektrinu (a kompletnú prerábku elektrovedenia starého domu), za vodu a plyn, za nákupy v obchodoch, za hračky, za kredity do mobilov, za benzín, z nové TV, za presso stroj, alebo za čokoľvek rozmarné..
možno navštívim obchod so špionážnou technikou v Nitre, možno pojdem do Benátok sám - a pošlem ti pohladnicu :-) možno už tento víkend, letenky sú naozaj veľmi lacné...
Súhlasí orsyy


129.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 11:20 avatar
a zober so sebou aj svoje večne nezamestnané, nanič sestry, vo svojich 26 a 32 rokov v živote nič nerobili, aspoň tvoja matka bude mať konečne prázdniny


130.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 11:23 avatar
Janka sa predvčerom vrátila z dovolenky v Egypte, boli tam aj s máti, a Gaba tá je spokojná v Blave aj so svojím akademickým maliarom.. hehe, aká náhoda, že zrovna Gaba chodieva do Benátok na "brigádky", kde maluje renesančné fresky..
takže oni majú prázdniny tip-top. a ty, ako prázdninuješ s Rebekou, kým my ostatní pracujeme (aby si mala z čoho vyžierať cez sociálne dávky kým sa zabávaš na sociálnych sieťach, hm? drahá...)


131.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 11:26 avatar
ešte dobre, ak sa mohli kam vrátiť, exekútor vám ešte nezobral byt?


132.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 11:30 avatar
nemal na to dovod, pretože sestra je natoľko zodpovedná a dospelá, narozdiel od niektorých lenivých 40 ročných chudiatok, ktoré by sa len od rána do večera zabávali na socálnych sieťach, že išla do banky a vypýtala IBAN a BIC číslo pre medzinárodný prevod , takže exekútor už je vyplatený, bejbe. ale tebe asi zoberú aj hlavu na krku, kým sa budeš zabávať na sociálnych sieťach, kým Rebeka má prázdniny a Ty nemáš ani na to, aby si ju zobrala niekam na zmrzlinu.. samozrejme, ak sa nenájde blbeček z netu, ktorý to všetko bude platiť za kus ošťanej vagíny..


133.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 11:48 avatar
asi ano, konečne budem mať od teba pokoj. nebude dom, nebude záujem


134.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 11:52 avatar
hehe, okrem paranoie zo závislosti na Lexauríne (ktorý kradneš aj smrteľne chorej matke,ktorú si odstrčila z poloprázdneho domu do starobinca - ako aj otca na psych.odelennie, kde si ho nechala skapať ako odkopnutého psa) trpíš aj chronickou naivitou..
si zlatá. škoda ta bude... ale hlavbne že sa dobre bavíš. tvoja dobrá nálada je znakom úspechu a rastu. to je dobre, viac takých veselých smailíkov.. viac.


135.
označiť príspevok

majomajo muž
   31. 7. 2012, 11:53 avatar
Čo keby ste si to vybavovali bez nás ?
Súhlasí britwa, Sinaja


136.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 12:04 avatar
nemám s ním čo vybavovať, ani bez vás, ani s vami. ja sa len bránim pekný deň.


137.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 12:07 avatar
ach ty alibistka. z teba vždy vylezie buď žobranie o peniaze na neuhradené dlhy, alebo nejaká iná neužitočná kckctina..
ale vyvediem ta z omylu. my dvaja sa nie že nemáme o čom vybavovať, ale už čoskoro sa stretneme osobne.
tak pekný deň aj tebe, Aďka..


138.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 12:12 avatar
ps: a rýchlo sa zase prihlás a odhlás, akože si tajomná hackerka, akože tu nie si.. akože len všetko nenápadne pozoruješ (kým má Rebeka prázdniny, a plače, že nemá kam ísť na výlet..)


139.
označiť príspevok

orsyy žena
   31. 7. 2012, 12:42 avatar
škoda, že toho akademického maliara ešte nikto nikdy nevidel, ale hlavne, že ste spokojní na brigády, že
137/ zase jedna zbytočná cesta, ale ked ty ich tak miluješ


144.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 15:15 avatar
osobne sme sa stretli v Bratislave minulého roku, a on bol spokojný.. a áno. jedná sa o jednorázové objednávky maľovania kaplí, a chrámov od kňazov roznych Cirkví z oblastí, ktoré sú aj v Taliansku. (napr. spomínané Benátky)
a ešte niečo. 137/ žiadna z tých ciest nebola pre mňa zbytočná.


145.
označiť príspevok

britwa
   31. 7. 2012, 15:20 avatar
už budem končiť. maj sa pekne anyuci, pozdrav krpca. zavolám večer. ahoj


4.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 10:19 avatar
lol ale ty si stara paka, skarlet  
to je retro taketo chovanie.


12.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:25 avatar
to píšeš z recesie??..teda neviem, čo si tým akože chcela povedať??


103.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 00:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 7. 2012, 01:22 avatar
inak zlej spoločnosti aj ty si účastníčkou, a neviem, neviem či by si dokázala byť učiteľkou napr. v Hornom Bankove - Košice, i keď máš IQ 150..zbláznila by si sa určite!


112.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

viluette muž
   31. 7. 2012, 07:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 10:19 avatar
1. gratulujem..skvela praca
2. za komancov sa nepreacovalo na smeny?
3. hocikde na svete rodiacia deti pracuju dlho do noci, robia nadcasy, su na smenach a decka su normalne.
4. opat hladas chybu niekde inde len u seba nie. Typicky slovenske.
Súhlasí SittingBull, Ónya


11.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:23 avatar
ľudia si začali viac vážiť a uprednostňovať iné priority, finančný stimul je number one...kupujú si lásku dieťaťa,
kedysi v rodinách žilo omnoho viac detí, fungovala súdržnosť , síce sa žilo omnoho skromnejšie, no vedeli sa navzájom aj s tým málom podeliť, dohodnúť, bolo cítiť viac lásky...
teraz v rodinách žije 1-2 deti a rodič ani nevie ako vychováva sebca s veľkým egom, ktorý hned pochopí, že ak má peniaze má všetko..vládne materializmus...
Súhlasí Lea Pragmatická, attis


49.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:19 avatar
jo, pokryveny slovensky charakter.


84.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 17:12 avatar
skús si kúpiť rozum, rains...zíjde sa ti ..


6.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 10:21 avatar
velmi s ami pacil film Zivot je krasny, to by mohlo byt taka ukazka ako s ato da zvladnut.  


8.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 10:31 avatar
Problém je v mentalite dneška...ide o to,že "letí" iný druh správania sa voči ľudom...tá mentalita je skôr o tom,nájsť vo všetkom humor (podľa mňa) a tým sa podvedome všetko dôležitejšieho presúva na vedľajšiu koľaj (?)
Súhlasí Sinaja


9.
označiť príspevok

orsyy žena
   30. 7. 2012, 10:37 avatar
humor je už dávno postmortem.


15.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:37 avatar
ano attis, zvrátená mentalita ľudí..mamonárstvo je in
Súhlasí attis


29.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 11:59 avatar
plutokracia,čo my nevidíme


10.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 10:47 avatar
Postmortem je skôr triezvy pohľad na svet ...
Súhlasí Sinaja


13.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 11:27 avatar
Zodpoveda to spolocenskemu zmyslaniu na zaklade vyrobnospotrebneho mechanizmu. Kapitalizmus obracia vsetko na hodnotu peniazu, aj ludsky zivot a tak je to iba logicky dosledok.
Súhlasí Sinaja, attis


28.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 11:56 avatar
13.- ale aj keby tu nebol kapitalizmus á´la USA,tak by tu bol socializmus made in Russia...no čo by sa zmenilo?Nič predsa! My,ako ľudia,globálne vzato,máme problém sami so sebou,lebo aj keby prišla zmena systému,niečo by sa určite zmenilo vo vnímaní spoločnosti,vdaka médiám...ale základný problém ľudstva by to v žiadnom prípade nevyriešilo.
Súhlasí Sinaja


30.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 12:00 avatar
attis, s tym ciastocne suhlasim, ale zaujimalo by ma, co ty pokladas za zakladny problem ludstva?


31.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 12:04 avatar
Možno to bude znieť hlúpo,no podľa mňa je to nedostatok lásky.
Súhlasí Nekonečník, Sinaja


32.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 12:07 avatar
To som sice necakal   ale ano da sa to aj tak povedat. Ale nemyslis, ze to ma niekde svoje priciny? Niekde prave v tom fungovani medzi sebou, v sposobe interakcii?


34.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 12:16 avatar
no ved je to samozrejmá vec ! priciny sú vždy v samom človeku a v jeho správaní voči svojmu okoliu.My,ľudia jednotou nebudeme Nikdy,ak sa nebudeme správať,ak nebudeme cítiť Empatiu,na základe vychádzania so Seba...ľudia robia chybu,ak nepremýšľajú nad svojimi pocitmi,ak si nespytujú svedomie...
Súhlasí Nekonečník, Sinaja


37.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 12:22 avatar
Ano, cize chyba empatia, ziadna sebareflexia a slaba vola premyslat vobec. Vdaka za nazory attis.
Súhlasí attis


38.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 12:29 avatar
attis, dá sa tento stav ešte zvrátiť? aký je tvoj názor??


42.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 12:49 avatar
úprimne neviem...ale špekulujem nad tým už hodne dlhú dobu,hádam sa niečo vymyslí  
Súhlasí Sinaja


46.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 13:11 avatar
38. ešte by som dodal,že ono by to dozaista nešlo bez úprimného vzdelania-v tomto smere.


14.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:35 avatar
vidina zisku ženie ľudí bezhlavo vpred a nepozerajú sa žiaľ aj dozadu..čo si to odnáša
Súhlasí Nekonečník, attis


16.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 11:38 avatar
Drzost dnesneho cloveka nepozna hranic a je to citelne vsade. Aj tu sa o tom opakovane presviedcam. Pamatam lepsie casy cloveka.


17.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 11:39 avatar
hehehe zlodej krici chytte zlodeja ...hehe to je snad for dna.
Súhlasí rains


19.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 11:41 avatar
Asi si pila prilis vela kokakoly pred spanim, ci ako si ma toto clovek vysvetlit????


23.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 11:44 avatar
nj, ani som s anepomodlila  


20.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:42 avatar
skôr dorota by sa mal človek "zastaviť"..a uvedomiť si, či je to to pravé, čo od života očakával..
Súhlasí attis


24.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 11:46 avatar
je naviem co mas sinaja? preco nepozem rasistu nazvat piciakom a znechucovat mu pobyt na diskusnom fore? 


25.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:48 avatar
no, ak tu na Df chodíš z tohto dôvodu ..znechucovať komusi pobyt ?? potom nemám čo k tomu dodať...


27.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 11:51 avatar
fajn, je mile ze sa do toho nebudes pliest  


40.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 12:31 avatar
myslím, že som povedala až dosť ...


45.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 13:05 avatar
v zasede si nepovedala nic.
aj tak ocenujem snahu nemiesat sa.
Súhlasí rains


85.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 17:27 avatar
dorota, fajn poviem ti to lopatisticky, ináč zrejme nepochopíš..
prísť sem na DF s dôvodom, znepríjemňovať tu niekomu pobyt, mi príde veľmi primitívne....
.. iné je reagovať aj ked negatívne, ale na "názor" ..
Súhlasí attis


86.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 17:29 avatar
85-lol preco sa do toho vobec pleties? osobne ma nezaujima tvoj nazor na reakcie :-)
upresnim , pre nechapavcov este raz, rasistickym trtkosom budem vraviet rasisticky trtkosi.


92.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 19:02 avatar
ok, len rasistick"í" trtkosi sa píše s jotou )


51.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:26 avatar
preco potom zavidis tym co ocakavaju od zivota viac ako ty?
preco hanis tych, ze idu za uspechom a karierou?
preco chces aby boli vsetci taki ako si ty?
vzyhovaras sa permanentne na inych, v schopnejsich a priebojnejsich vidis nepriatela, lebo sama si neschopna.
tak sa teda zastav a uvedom si svoje priority a nechaj druhych ist svojou cestou.
Súhlasí Scarlett X


52.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:28 avatar
rains nebud kruty..a podrypovacny. Nevies co je empatia?


55.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:29 avatar
kruty a podrypovacny? to nie! len som uprimny. ktureho si ma este nezazil.


58.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:36 avatar
hm, skoda, ani nezazijem..ku mne nik nevie byt kruty.


83.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 17:11 avatar
rains to je tvoja kvázi úprimnosť?? ..tak by som ti rada pomohla bež do sprchy, potrebuješ ju ))studená voda ti pomôže a prekrví tvoje zaspaté bunky,
apropo som dosť karieristka, aj ked to tak nevyzerá ) takže si vedľa  


87.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 17:40 avatar
83. lol..kvalitne rady davas..aj sama si davas studenu sprchu?
tak si to zrovnaj v palici..ked si karieristka pis o sebe ze sa potrebujes zastavit a prehodnotit svoje priority. Mne bolo od zaciatku jasne, ze tym zovseobecnovanim len narazas sama na seba. ake typicke.


95.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 19:09 avatar
rains, vidím, že som ti tu náladu zjavne pokazila )
hore varovanie bolo   


60.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:37 avatar
na, skoda ze to mne napatrilo :-)


61.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:38 avatar
zotrela by si ho?  


63.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:40 avatar
jj, nejaka som nabita energiou LOL
ale ked on tak mudro pise, to sa neda.... 


67.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:42 avatar
No empaticky)


68.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:43 avatar
presne! ... tiez ho milujes, vask? 


69.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:45 avatar
Ani nie, len pri nom si vzdy polozim otazku, ze jak to, ze ten Boh nás vsetkych má rovnako rad?


71.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:47 avatar
tak, stvoril nas na svoj obraz * 


72.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:48 avatar
Heh a obzvlast Satana- toho najviac miluje 


73.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:49 avatar
tak neviem ktora cas jeho tela je akurat satan LOL
ze si tolku pozornost zasluhuje


75.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:52 avatar
dorotka, nezufaj, strc do ula a pobuchaj  


77.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:55 avatar
akoze co tam mam strcit.....ja....prst?   


81.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 17:03 avatar
rains, toľko hlúposti popísať to je priam umenie ..klobúk dolu,
áno, mám iné priority rozhodne, no od života očakávam dosť a hlavne sa obklopovať pozitívnymi ľudmi,
ľudia, ktorí sa ženú za peniazmi a mámonaria sa mi protivia...kupujú si pokoj.. a ja od takých čo najdalej


88.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 17:44 avatar
to ze tomu nerozumies neznamena, ze je to hlupost.
ked od takych bocis co si kupuju pokoj, tak co sa tu nad tym rozplyvas?
Súhlasí Scarlett X


116.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 09:33 avatar
presne tak to vo svete funguje. Človek sa ani na chvíľku nezamyslí, nevidí na čo som chcela poukázať, a hned útočí..
Úspech, kariera je fajn.., no dôležité je to "chcenie" sklbiť aj s rodinou..nezabúdať na dieťa odovzdávať mu všetko to, čo je nutné a prospešné pre jeho zrelý a zdravý vývin, podať mu ruku a viesť ho životom... lebo potom už bude neskoro..


18.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:40 avatar
pamätaj, lebo už iné lepšie nebudú ..
Súhlasí Nekonečník


21.
označiť príspevok

Nekonečník
   30. 7. 2012, 11:43 avatar
Ked to tak sledujem, tak mas asi pravdu. Bolo mile tu stretnut normalnu osobu, porucam sa.


108.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 7. 2012, 01:25 avatar
no však aj ty ich máš neúrekom  
Končím hovory pod lampou, brú noc a polepší sa...  


113.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 11:43 avatar
  maj pekný deň
Súhlasí Nekonečník


35.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 7. 2012, 12:17 avatar
a žiadne pozitíva nevidieť? ..


36.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 12:20 avatar
onya, vykreslila som situáciu z tej tmavšej stránky, lebo tam je dôvod na zamyslenie...
dobro sa ukazuje samo


43.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 12:53 avatar
Mohlo bz to byt lepsie, ak by stat zmenil svoju politiku voci zenam na materskej ci v domacnosti. Zena by bola matkou, tak akot o byt ma a nie babka, by suplovala ulohu mamy. ( ale to je len jeden aspekt veci- je ich iste viacej)
Súhlasí Sinaja


44.
označiť príspevok

attis
   30. 7. 2012, 12:56 avatar
áno,štát je druhá inštancia v poradí na zmenu.


48.
označiť príspevok

Lucinque žena
   30. 7. 2012, 16:18 avatar
netreba zvelicovat, drze, tupe a nevychovane deti boli vzdy, nie len dnes. nechce sa mi hladat, aky mantinel uz pred nasim letopoctom povedal, ze dnesna mladez je nezvladnutelna, takze klud. V starovekom Rime sa orgiam oddavali vsetci rad radom a ze by pritom sondovali, ci ma jedinec 18 rokov, sa mi nezda. Co si pamatam, tak sedacky v autobusoch boli pocmarane aj za mojej skolskej dochadzky, aj dorezane, aj sa to tam ozyvalo vulgarizmami...zaskolactvo tiez nie je novodoby jav, alebo mi nieco uniklo? co sa mozno zmenilo, je postoj rodicov k pedagogom, ale nie deti ako take. Kedysi ak pan ucitel drbol decku facku, tak to bolo normalne, kdezto dnes si to nesmie dovolit. Takze zrejme nejde o deti samotne, ale skor o rodicov, ktori mozno niekedy neprimerane drzia stranu svojmu decku.
co sa tyka sexualneho zivota, internet samozrejme otvoril 13 komnatu, ale tak ako kedysi boli deti, ktore mali sexualne skusenosti uz na ZS, rovnako je to aj dnes, len sa o tom viac hovori?! akurat dnes sa mi dostala do ruk nejaka statistika, ze cca 33% ludi (z opytanych neviem kolkych) zacina pohlavne zit az po 18, castokrat az 20 roku zivota.
Súhlasí Ranexill, dorota, Scarlett X


50.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:23 avatar
Aspon obcas sem zaveje mudrost..


53.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:28 avatar
ake po 18 a 20-tom roku zivota? pani ucitelka predsa povadala, ze 12-13 rokov a prvy sex a ona to vie predas najlepsie


54.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:29 avatar
samozrejme ze vie- ved ich to učí 


56.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:30 avatar
a ze kto je podrypovacny  
Súhlasí Ranexill, Sinaja


74.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 16:52 avatar
Lucinque, ale to sa navzájom nevylučuje...prvá skúsenosť- 12-13 a pohlavne začnú žiť možno aj neskôr ))
a ja niečo o tom viem apropo Ranexill, môžeš byť kľudný, neučím   


80.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:59 avatar
trosku to mate pomylene. zit pohlavnym zivotom znamena od pociatku...to ako funguje to 12-13 prvy sex a potom pauza do 17-ky a potom zacnu trtkat pravidelne?


57.
označiť príspevok

Lucinque žena
   30. 7. 2012, 16:34 avatar
mozno diluje kondomy  


66.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:41 avatar
..alebo skor nakupuje 


76.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 16:54 avatar
občas s tými kondonmi mám problém, Ranexill neprídeš ako názorná ukážka??!     môžeš zobrať aj rainsa, a Lucinqa ty prídi tiež, budeš sa mať na čo pozerať ))))) teda aspoň dúfam   


79.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 16:57 avatar
hehe..jesitne urazene ego?    
a co nam pani ucitelka ukazete? penetraciu?


82.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 17:06 avatar
takto to vyzerá, ked človek rozmýšľa hlavou dole.. 


65.
označiť príspevok

dorota
   30. 7. 2012, 16:40 avatar
pekne zhrnute ... starsia generacia vzdy bude frflat
Súhlasí Lucinque


70.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 16:45 avatar
Lucinque, ok s niečím súhlasím, no chcela som poukázať skôr na zmenu spoločnosti, ako takej a kde vidím ten zádrhel resp. v čom..
nechcem tu rozpitvávať školu a pedagogov...pretože by som to hodnotila zaujato, vnímam tú zmenu síce aj ja, no aj napriek tomu mám so žiakmi veľmi dobrý vzťah a cítim, že ma majú v obľube aj oni, kedže mi to dávajú najavo..takže nechcela som o tom...ale všeobecne o zmene spoločnosti
no a tú štatistiku..by som veľmi rada videla )


90.
označiť príspevok

rains
   30. 7. 2012, 17:57 avatar
ty si v mladosti nikdy nepapulovala, bola si doslova prototyp moralky, polusnosti a pomahala si starym a nevladnym caaak?


93.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 19:05 avatar
čakáš aj odpoved? si príliš zvedavý ) až tak ťa zaujímam ?? )


104.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 7. 2012, 01:13 avatar
bola by hlúpa, keby komukoľvek skladala účty


110.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 01:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 09:56 avatar
Scarlett, jednotlivec sa môže aspoň malou mierou pričiniť o nejakú zmenu, aj ked je to problém hlavne spoločenský a dlhodobý..
každý ak začne od seba, uprednostní potreby dieťaťa pred svojími, začne sa viac venovať a odovzdávať mu to najlepšie zo seba. Vyčlení si viac času, i ked je to náročné, no trebars vzdá sa nejakej svojej aktivity a ten čas investuje do dieťaťa. Nestačí byť s ním len fyzicky, ale "duchom"byť prítomný...a venovať sa mu..Je to málo, no pre dieťa veľmi veľa..
a to sú tie dary, ktoré mu žiaden kamarát ani škola nedá..
o sebe veľmi nechcem, no realizujem rôzne akcie a projektové formy vyučovania, kde pozývam a zapájam aj rodičov detí, rozoberáme svoje skúsenosti a je tam priestor aj pre tento problém..
školstvo, síce je naklonené zmenám, a v poslednom čase, je ich viac než dosť, no sú to zmeny stále len k horšiemu..
dôraz sa kladie na kvantitu odovzdávania vedomostí žiakom, podávajú sa prevažne hotové, dieťa je veľmi slabo podnecované k nachádzaniu svojských riešení..problém je v tom, že nedá sa to stihnúť z časových dôvodov..iné je učiť v nadačnej triede, tam sú šikovnejší žiaci a dá sa lepšie organizovať čas..
No dieťa sa môže vyvíjať a rásť, pátrať a hľadať, skúmať... aj v domácom prostredí za účasti svojich rodičov
a tvoja posledná veta 107. je nonsens


141.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 13:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 15:30 avatar
nemám dôvod myslieť si opak, ..a či vyhovuje? skôr si to neuvedomujú ..
ak rodič nezaseje semienko mravných hodnôt do dieťaťa ..škola, učiteľ nemá veľmi čo "polievať"rozvíjať..funguje to na báze interakcie..
učiteľ je nútený čas rozdeliť medzi všetkých žiakov rovnomerne, kdežto doma má rodič na svoje dieťa dostatok času a môže sa mu venovať v dostatočnej miere, plnohodnotne
dieťa žije v rodine a tá má najväčší podiel na jeho rozvoji...po morálnej a mravnej stránke..to je úlohou rodiny
škola ma rozvíjať predovšetkým jeho vzdelávaciu stránku ,,až tak výchovnú


152.
označiť príspevok

majomajo muž
   31. 7. 2012, 15:52 avatar
Tak veru, pekné učitelky mi veru poriadne rozvíjali moju fantáziu..........ešte aj teda.......    


153.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 15:58 avatar
takže zrejme si do školy chodil rád )
Súhlasí majomajo


59.
označiť príspevok

Škaredko
   30. 7. 2012, 16:37 avatar
Pre neetickych ludi je neeticke spravanie bezne a normalne.
Kde nieje kontakt so srdcom, nieje ani kontakt s pravou mierou.
Súhlasí Sinaja, attis


62.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:40 avatar
Kto si, sa nikdy nepyta Boh.


64.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2012, 16:40 avatar
ani, kde( sorry) 


78.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 16:56 avatar
..použila som ich mincu   


89.
označiť príspevok

viluette muž
   30. 7. 2012, 17:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   31. 7. 2012, 10:16 avatar
O tom silno pochybujem Toto je prejav empatie a chapania.
Ufrflani sa stavaju ludia, ktori nedokazu naplnat svoj zivot a tak sa motaju len okolo toho, ako svoju prazdnotu zahalit, teda zabavit sa. To funguje isty cas, ale v zivote nastane moment, kedy pride aj hlbsie uvedomenie a vtedy clovek zbada, ake nic zo seba urobil a taki ludia byvaju frflaci, su neziadani, nik ich nepocuva rad, nik ich nema pri sebe rad.
Opacny priklad su ludia, ktori sa aktivne zapajaju do zivota ako napr. Sinaja, uvazuje o veciach, precituje ich, trapi sa kvoli nim, alebo sa z nich tesi, to je ZIVOT. Neskryva sa, berie vsetko a to formuje silnu a naplnenu mysel, ktora bude v starobe stale srdecnejsia, jej pochopenie bude len rast.
moj nazor  


140.
označiť príspevok

viluette muž
   31. 7. 2012, 13:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.143.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 15:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 15:41 avatar
Scarlett, prekvapuješ  


148.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 15:39 avatar
pekný názor, dakujem


91.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 7. 2012, 18:58 avatar
viluette, ty nemusíš ani do staroby čakať, už teraz si ufrflaná až - až   


98.
označiť príspevok

viluette muž
   30. 7. 2012, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 7. 2012, 19:50 avatar
jako sa to prejavuje? ked zaboli?


100.
označiť príspevok

viluette muž
   30. 7. 2012, 19:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 7. 2012, 19:57 avatar
aha... clovek sa cely zivot uci...
Súhlasí viluette, attis


118.
označiť príspevok

majomajo muž
   31. 7. 2012, 10:03 avatar
To čo Sinaja napísala je pravdivé, ibaže ona opísala trend v spoločnosti a nie všetkých učiteľov či žiakov . Všetko vyplýva zo všeobecných hodnôt ktoré spoločnosť momentálne uznáva a tou je zbohatlíctvo, nevedomosť, drzosť a naivita . Ono sa to nedá, ale ja by som niektorým akože dospelým zakázal mať deti, pretože sami sú nevychovaní a nevyrovnaní so životom a takí asi nemôžu prispieť k lepšiemu stavu v spoločnosti . Jediné čo postupne reálne asi nastane bude postupná diferenciácia škôl v zmysle že to nebudú kusovky ako dnes ale výberové školy . Na strane rodičov je problém, je to ošemetná vec riešiť veci zákazmi a príkazmi najmä v oblasti výchovy či morálky.Jediný oprávnený v súčasnej spoločnosti na vyžadovanie , určovanie a postihovanie podľa zákona je štát, čiže asi jedine cestou posilnenia štátu v neprospech súkromničenia je jediná možná cesta , samozrejme za prepokladu kontroly moci štátu . Svojou troškou môžeme prispieť aj my všetci, napr. tu na fóre a podobných sa nesprávať ako primitívny debil, ale učiť sa slušne diskutovať a to k veci a nie o osobe prispievateľa . Všetci sme súčasťou vytvárania atmosféry v spoločnosti.
Súhlasí Sinaja, servis


142.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   31. 7. 2012, 14:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

majomajo muž
   31. 7. 2012, 15:48 avatar
Myslím že tu nešlo iba o medziľudské vzťahy, ale celkovú atmosféru v spoločnosti. Medziludské vzťahy , to je námet na samostatnú diskusiu, v ktorej oblasti si myslela ?


147.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 15:37 avatar
majo, vdaka za pekný a správny názor
áno išlo mi o trend, a nie o školu,
tak vieš, najlepšie je to na niekoho hodiť, a to zrejme na školstvo i ked ten problém nesúvisí len so žiakmi, ale so spoločnosťou ako takou..
troška má ale mrzí, že mi tu "ušla" moja profesia a teraz všetko čo napíšem berú skrz toho
Tvoja tretia veta je veľmi kľúčová a máš môj absolútny súhlas
Súhlasí Mojka


150.
označiť príspevok

majomajo muž
   31. 7. 2012, 15:45 avatar
Sinaja, vďaka za tvoj správny a jednoznačný súhlas so mnou.......     No ja by som na školstvo nehádzal niečo čo mu nepatrí a to navyše v našich pomerne úbohých podmienkach v akých sa v školách pracuje, myslím tým najmä celkové finančné suchoty pre vybavenie škôl a aj platy v tejto sfére.....Ja zo srdca neznášam hádzanie viny na niekoho iného a to vo všetkých oblastiach života. Je to známka neschopnosti poniektorých uznať svoju zodpovednosť za náš vlastný život.......
Súhlasí Sinaja


154.
označiť príspevok

Sinaja žena
   31. 7. 2012, 16:07 avatar
ľudia sa radi klamú, že za všetky ich tráble, vždy môže niekto iný )
Súhlasí majomajo


155.
označiť príspevok

blueevil
   31. 7. 2012, 16:14 avatar
ked budeš žit pri "duchapritomnych" ktori ti radi "dopraju", tak rozhodne
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:41,  https://www.dennikdnes.com/2020/08/08/kotleba-rozdrtil-sucasnu-vladu-a-prockovi-poslal-tento-stip...
dnes, 00:38,  Vyberám si pečeň. *29
dnes, 00:33,  Pekný smajl tam mal byť. .. idem, čavo. ..
dnes, 00:32,  Zuby alebo pečeň, vyber si. .. *34
dnes, 00:32,  *13 *13 Ti vravím, že umyť zuby a spať. Chceš mať krásne zuby? ..
dnes, 00:31,  Bojííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí...
dnes, 00:30,  No tak netráp sa tým, čo nezmeníš, spievajú.
dnes, 00:30,  Pššššššššššššššššššššššššššššššt......... *38
dnes, 00:29,  Pffff. .. *21
dnes, 00:28,  Neboj neskamenela, hneď by si zo seba zhadzovala šatstvo. *13*13
dnes, 00:27,  Ee. .. a dúfam, že nejsi medúza, alebo niečo podobné. .. žeby som sa pozrela a by som...
dnes, 00:25,  A ty mi do nich vidíš ? *06*06
dnes, 00:24,  Možno Ťa nevidí. Možno ti nevidí do tých krásnych očí.. *21 *21
dnes, 00:21,  Ešte viac sa bojíííííííííííííííííííííííííííííím........... *38
dnes, 00:21,  Neboj, veď je tu teoma, ešte. *21
dnes, 00:19,  Bojííííííííííííííííííííííím sa...................
dnes, 00:19,  Hej? .. Milan46 umyť zuby a spať. *21
dnes, 00:18,  Nie, je sa väčšinou smejem, lebo smiech je liek. *04
dnes, 00:17,  Neviem jak sa to opýtať. ..
dnes, 00:17,  Haha, že v reály sa netváriš zamračene, nie? ..
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(314 286 bytes in 0,195 seconds)