Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kristus neprišiel zomrieť na kríži!

36
reakcií
3127
prečítaní
Tému 11. septembra 2008, 11:26 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   11. 9. 2008, 11:26 avatar
Je doslova trestuhodné a nepochopiteľné, ako môžu v ľuďoch ešte aj v dnešnej dobe niektoré náboženské dogmy doslova prehlušiť a otupiť ich osobnú schopnosť zdravého úsudku a samostatného myslenia. Býva to niekedy až tak vypuklé, že si je treba položiť otázku, či dotyční ľudia spomínanú schopnosť zdravého úsudku a samostatného myslenia vôbec niekedy mali.

No a jednou z takýchto dogiem je už ďalej neudržateľná a vykonštruovaná teória nutnej obety Krista na kríži, ktorý, ako sa všeobecne tvrdí, prišiel na zem hlavne preto, aby sa za nás takto obetoval a tým nás vykúpil.

Je to však bezprecedentný omyl, ktorý nemá obdobu! Pán Ježiš prišiel preto, aby nám priniesol Slovo, obsahujúce ľuďmi stratené Poznanie o tom, ako máme správne žiť, čiže cítiť, myslieť, hovoriť a jednať, aby sme mohli prežiť šťastný pozemský život a aby sme sa svojim bytím čoraz viacej približovali ku Svetlu.

K spáse a vykúpeniu vedie teda iba jediná cesta, spočívajúca v poznaní, akceptovaní a dodržiavaní Slova Pravdy, prineseného Ježišom Kristom. Iného spôsobu a inej cesty k vykúpeniu pre nikoho z ľudí niet!

Smrť na kríži bola obyčajnou vraždou! Bolo to odmietnutie náuky i osoby Vyslanca zo Svetla! Bola to jednoducho vzbura ľudí proti ich Tvorcovi! Týmto činom nedošlo k zmiereniu Boha z ľudstvom ale naopak, Boh sa ľudstvu ešte viacej vzdialil, alebo presnejšie povedané, ľudstvo sa vzdialilo od Neho.

Pozrime sa na celú vec trošku detailnejšie a skúsme o všetkom hlbšie a hlavne samostatne pouvažovať. Židovskému národu, ako jednému z duchovne najvyspelejších národov vtedajšieho sveta bolo zo Svetla zasľúbené pozemské zrodenie Mesiáša v jeho radoch.

Úlohou a poslaním povolaného národa bolo spoznať prichádzajúceho Mesiáša, prijať jeho učenie a svojim životom ho premeniť v čin. Povolanosť židov spočívala v tom, že sa mali stať prvým národom, žijúcim podľa vôle Najvyššieho. Mali vytvoriť živý vzor dokonalej, harmonickej spoločnosti, ktorý by svojim žiarivým príkladom postupne strhol k jeho nasledovaniu všetky národy sveta. Príchod Mesiáša mal byť teda začiatkom veľkej, celosvetovej duchovnej revolúcie.

Pán Ježiš prišiel na zem budovať a nie dať sa zavraždiť. Ak by to bola totiž pravda, je namieste otázka, čo potom bolo vlastne poslaním povolaného národa? V čom spočívala jeho úloha? Vari azda naozaj v tom, že keď príde Mesiáš, budú ho nenávidieť, prenasledovať a nakoniec ho surovo zavraždia?

Určite nie, pretože niečo podobného nemá žiadnu logiku. Pojem „povolanosť“ býva totiž vždy spravidla spojený s pojmom „čin“, čiže – povolanosť k činu! Tým činom však nemala byť vražda, ale budovanie ríše pokoja a mieru na zemi.

Veď sa len napríklad pozrime, aké obrovské schopnosti má v sebe ešte i v dnes tento bývalý povolaný národ, ktorého príslušníci, ako sa zvykne vravieť, patria medzi najvplyvnejších ľudí sveta. A teraz si skúsme predstaviť, že by títo, tak mnohými darmi a schopnosťami obdarovaní ľudia, prijali Kristovu náuku, pretvorili by podľa nej vlastný život a svoje výnimočné schopnosti by využili na presadenie týchto hodnôt v celosvetovom meradle. Áno, ako by tak boli vtedy urobili, dnes už určite máme raj na zemi.

Skutočným poslaním Mesiáša bolo teda zvestovanie Slova Pravdy, podľa ktorého sa máme a musíme naučiť žiť, ak chceme dôjsť k spáse a byť šťastnými už tu na zemi. Scestnou tézou o nutnej obeti Krista na kríži bol však vo všetkých kresťanských náukách prekrútený skutočný zmyslel príchodu Syna Božieho na zem, pretože tento zmysel nespočíval v jeho obeti na kríži, ale, ako už bolo povedané, v prinesení Slova Pravdy, ukazujúceho jedinú cestu k vykúpeniu.

Veď sa len skúsme dôkladne zamyslieť nad tým, aký osobný dosah má na konkrétneho jednotlivca Mesiášova smrť na kríži? Akou formou a akým spôsobom vôbec môže byť človek prostredníctvom tejto smrti vykúpený a spasený? Táto smrť sama osebe nemôže nikomu nijakým spôsobom pomôcť, ak dotyčný nežije podľa toho, čo nám Kristus odporúčal. Jedine v život podľa jeho náuky nám môže zaručiť šťastný život na zemi a vykúpenie. Mesiášova smrť sama o sebe však na to nemá vôbec nijaký vplyv a v skutočnosti nebola nikdy Stvoriteľom plánovaná ani chcená. Ježiš nemal nikdy násilne zomrieť!

Vzhľadom k nepriaznivej situácii na zemi, spočívajúcej v odklone ľudstva od Svetla bolo samozrejme možné predpokladať úklady a nepriateľstvo voči osobe nositeľa Pravdy. Vo vyhrotenej podobe aj úklady o jeho život! S vedomým tohto rizika však aj napriek tomu šiel Kristus na zem, aby aj za cenu svojej prípadnej smrti pomohol ľuďom a ukázal im jedinú, pravú cestu k vykúpeniu. Vražda Mesiáša však nebola nikdy Božím plánom! Bola to iba zlovôľa ľudí. Túto vraždu nemožno preto v nijakom prípade zamieňať s aktom vykúpenia.

Živým vzorom a žiarivým príkladom cesty k vykúpeniu sa mal stať povolaný židovský národ. Vzorom, hodným nasledovania! Pod vedením Mesiáša mali byť teda vybudované základy tisícročnej ríše pokoja a mieru na zemi. Povolaný národ však vraždou Krista katastrofálne zlyhal! Nespoznal totiž Mesiáša, nepochopil svoje poslanie nestal sa národom učiteľov Slova Pravdy, ani budovateľom ríše pokoja a mieru na zemi.

Iba zopár jednotlivcov, mám tým na mysli učeníkov, bolo schopných plniť túto úlohu. A pozrime sa, čo dokázali! Rozšírili Kristovu náuku do celého sveta. Predstavme si však, keby podobným spôsobom jednal a pôsobil celý židovský národ. Muselo by to byť vskutku niečo strhujúce. Niečo, čo by nevídaným spôsobom zmenilo tvár celého sveta. A presne takto to bolo zo Svetla chcené a očakávané.

Židovský národ, ako celok ale zlyhal! Nezrealizoval, čo bolo od neho očakávané! Jeho úloha zostala teda doposiaľ nesplnená. Táto nesplnená úloha však naďalej zostáva veľkou výzvou pre celé ľudstvo. Zo Svetla bolo už vtedy, pred 2000 rokmi a doposiaľ stále je ešte je očakávané jej splnenie, pretože pre jednotlivcov niet inej cesty k spáse a pre celé ľudstvo niet inej možnosti, ako vôbec prežiť na planéte Zem. Buď totiž spoločne dokážeme vybudovať zaľúbenú, pozemskú ríšu pokoja a mieru, v ktorej sa bude žiť iba podľa vôle Najvyššieho, alebo budeme túto, už 2000 rokov starú výzvu a úlohu ignorovať tak, ako je tomu ešte dnes, čo však bude mať za následok duchovný, morálny, ekologický a ekonomický rozvrat, ku ktorému v súčasnosti ľudstvo speje.

Slová: „Príď kráľovstvo Tvoje! Buď vola Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi“ nemali nikdy zostať „iba“ modlitbou, určenou neraz len na bezmyšlienkovité odriekavanie. Sú to slová, ktoré nám mali a neustále majú pripomínať našu veľkú, doposiaľ nesplnenú úlohu, ktorou je vybudovanie harmonickej spoločnosti, žijúcej podľa vôle Stvoriteľa, schopnej žiť na zemi ešte tisíce rokov. Dokážeme to?

M.Š.
priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Nicolas_Sathi
   11. 9. 2008, 12:29 avatar
...presne to je ten problem...vykaslime sa uz konecne na cirkvi a institucie, ktore vyuzivaju nabozenstva pre svoje ciele...prestanme stale polemizovat ci je BOH, kto je BOH...je jasne ze to niekto stvoril, a je jasne ze nema zaujem aby sme to vedeli hned a vsetko...tak sa sustredujme na zivot na Zemi...urobme si z neho raj !!!...zaciatkom musi byt rozbitie vsetkych financnych skupin, ktore riadia cely svet...silne financne zoskupenia su hrozbou pre rovnovazny svet...oni nam posielaju seky kazdy mesiac a my - ovce len platime viac a viac...neostava nam potom rozmyslat ako urobit zmenu, lebo nas nutia stale nieco dobiehat...uviazu nas uvermi, energiami a potom si robia co chcu...SPP so ziskom 17miliard chce zvysovat plyn...banky poplatky...mobilny operatori a vsetci, ktori si nas zaviazu su nasimi panmi...ja sice patrim medzi bohatsich a netyka sa ma to existencne, ale rad by som keby svet bol uplne iny...


12.
označiť príspevok

ateista muž
   11. 9. 2008, 13:26 avatar
"je jasne ze to niekto stvoril, a je jasne ze nema zaujem aby sme to vedeli hned a vsetko" preco by mal zaujem aby sme nevedeli hned a vsetko? a odkedy je jasne ze "to" niekto stvoril?


13.
označiť príspevok

Nicolas_Sathi
   11. 9. 2008, 13:53 avatar
...tak debatovať s niekym kto veri že na svete existuje iba to čo vidí a počuje, na to ja už nemám čas...čítaj knihy, študuj život, organizmy, reprodukciu, prírodu a zistíš , že tak nesmierne zložitý a prepracovaný, pre nás geniálny systém nemôže vzniknúť sám od seba...akože buuum-tresk plyny urobte život...takže to je o vzniku a prečo nechce abvy sme hneď všetko vedeli ???...netuším


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 9. 2008, 14:13 avatar
Pretože nedokaze pochopit že by mohlo cosi existovat na inej baze nez je uhlík, a dokonca energie ktore by sa sami udrzovali bez hmotneho prejavu to je už uplne mimo chapanie ateistu.Ak by bol ateistom,ktoreho ateizmus prameni z poznania,musel by respektovat fakt,že existju trebars stvrte dimenzie a piate a vedel by že tri dimenzie su ich sucastou,Ale to nevie tak nedokaze pripustit že može existovat Boh ci anjel ci ina bytost.Ozaj ateista verís aspon na mimozemsky život?


17.
označiť príspevok

dorota
   11. 9. 2008, 14:37 avatar
ako si bol napisal: co sis navaril, to si aj zjes , ranexil  


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 9. 2008, 18:33 avatar
Aj som si-bolo to skvele.


24.
označiť príspevok

milenia žena
   11. 9. 2008, 19:35 avatar
Milý ranexil, definuj prosím slovo energia. V tvojom ponímaní.


16.
označiť príspevok

dorota
   11. 9. 2008, 14:21 avatar
prirodny vyber nahodny nie je, tak si tych slamennych panakov strc do maku  


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 9. 2008, 14:17 avatar
A mimo ine ak nie na kríži tak kam prisiel zomriet.?


2.
označiť príspevok

milan.s.
   11. 9. 2008, 11:27 avatar
ľudstvo speje.

Slová: „Príď kráľovstvo Tvoje! Buď vola Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi“ nemali nikdy zostať „iba“ modlitbou, určenou neraz len na bezmyšlienkovité odriekavanie. Sú to slová, ktoré nám mali a neustále majú pripomínať našu veľkú, doposiaľ nesplnenú úlohu, ktorou je vybudovanie harmonickej spoločnosti, žijúcej podľa vôle Stvoriteľa, schopnej žiť na zemi ešte tisíce rokov. Dokážeme to?

M.Š.
priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2008, 11:43 avatar
v ktorom nakladatelstve vydali nejaku knihu od jezisa krista,co ja viem on nenapisal nic,je otaska ci vobec vedel pisat....


3.
označiť príspevok

slon v lese
   11. 9. 2008, 11:29 avatar
hlásim spam


5.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 9. 2008, 11:36 avatar
..hlásiť môžeš, len či budeš aj vypočutý. Od Milana Š. je skoro všetko spam  


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 9. 2008, 11:35 avatar
Milan S,to co si tu napísal je možne brat do uvahy ako lepsiu verziu než ktoru prezentuje cirkev,ktora tak vlastne ochranila toho kto ho zabil.Ale prosím ta pís strucnejsie,pretože toto je DF a nie prednaskove molo.


6.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 9. 2008, 11:38 avatar
..výnimočne s tebou súhlasím, ranexil. Krátko a múdro !  


7.
označiť príspevok

BetonFist muž
   11. 9. 2008, 11:39 avatar
Harmonicka spolocnost tu nebude pokial tu bude nejaka spolocnost,s tym sa rozluc...


9.
označiť príspevok

dorota
   11. 9. 2008, 11:48 avatar
zvasty. ak neprijmeme vas nazor na chod sveta tak nastane citujem:duchovný, morálny, ekologický a ekonomický rozvrat,...manipulativne dristy, vravi Dorota. 


11.
označiť príspevok

Nicolas_Sathi
   11. 9. 2008, 12:35 avatar
...presne to je ten problem...vykaslime sa uz konecne na cirkvi a institucie, ktore vyuzivaju nabozenstva pre svoje ciele...prestanme stale polemizovat ci je BOH, kto je BOH...je jasne ze to niekto stvoril, a je jasne ze nema zaujem aby sme to vedeli hned a vsetko...tak sa sustredujme na zivot na Zemi...urobme si z neho raj !!!...zaciatkom musi byt rozbitie vsetkych financnych skupin, ktore riadia cely svet...silne financne zoskupenia su hrozbou pre rovnovazny svet...oni nam posielaju seky kazdy mesiac a my - ovce len platime viac a viac...neostava nam potom rozmyslat ako urobit zmenu, lebo nas nutia stale nieco dobiehat...uviazu nas uvermi, energiami a potom si robia co chcu...SPP so ziskom 17miliard chce zvysovat plyn...banky poplatky...mobilny operatori a vsetci, ktori si nas zaviazu su nasimi panmi...ja sice patrim medzi bohatsich a netyka sa ma to existencne, ale rad by som keby svet bol uplne iny...


18.
označiť príspevok

dorota
   11. 9. 2008, 14:40 avatar
no mne to teda JASNE nie je. a tebe tiez nie, citajuc tvoju argumentaciu  


19.
označiť príspevok

Nicolas_Sathi
   11. 9. 2008, 15:23 avatar
...čo Ti nie je jasné??...že či Boh stvoril alebo sama Príroda ?...prečo to stále chceš pomenovať ??...nech to stvoril kto chce...dúfam, že si nemyslíš že to všetko len tak samo...výbuchom plynu ??...ja len tvrdím, že sa máme zaoberať prítomnosťou a zlepšením života, ktorý sa uberá čudným smerom...vieš, mám všetko materiálne a predsa my chýba viac usmiatych ľudí vedľa seba...v dnešnej dobe chýba obyčajná radosť ľuďom zaťaženým bláznivym zhonom...


20.
označiť príspevok

dorota
   11. 9. 2008, 15:26 avatar
pretoze sa nam tu mnozi mnozstvo samozvanych prorokov siriac reci tipu: "vykaslime sa uz konecne na cirkvi a institucie,...je jasne ze to niekto stvoril, "... a dorotka vravi: nie, nie je to JASNE.


21.
označiť príspevok

Nicolas_Sathi
   11. 9. 2008, 15:40 avatar
...ja nie som prorok, som úplne normálny, dokonca milý človek, ktory má rád aj veci svetské, čiže kvalitné vínko pri krbe s peknou ženou, s ktorou sa po milej debate poriadne pomilujem...robím takmer všetky športy, rekreačne...mám rád spoločnosť usmiatych ľudí...a s cirkvami to máš tak, buď sa na ne vykašleš ako ja, alebo si budeš koleno rozbíjať v kostole klananim sa k modle...


22.
označiť príspevok

dorota
   11. 9. 2008, 15:41 avatar
niki, ved okej  ale este raz, nie je to jasne, naozajsky naozaj...ale verit tomu mozes.


25.
označiť príspevok

salbea žena
   12. 9. 2008, 12:10 avatar
cirkev mlci ked ma hovorit-rada sa schadza,ked uz pohar pretiekol..pedofilia,homosexualita,sex s jeptiskami...


26.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   13. 9. 2008, 07:02 avatar
Milan, čiastočne súhlasím s tebou, neprišiel len za nás zomrieť, to jasne vidíme z jeho života, keby mal zomrieť, tak môže rovno ako 10 ročný, ale on ešte uzdravoval ľudí, kázal im Slovo Božie, hlásal evanjelium,a tým oslavoval Boha a ukazoval aký Boh v skutočnosti je.
Ale on už ako malý vedel, že čím sa končí tento pobyt na Zemi, čo sa stane, vedel čo ho čaká, a predsa dobrovoľne prišiel a narodil sa do tohoto sveta.


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 9. 2008, 09:29 avatar
Knihomol bytost,ktora prejavila svoje ego vo forme toho,komu my hovoríme Ježis bola samotnym zakonom a poriadkom na dalsie obdobie-a to v tých hrubych rysoch.Slo o prejaveneho ducha vesmíru a kríža znamení,ktoremu my dnes hovoríme astrologia.Pokial bol na zemi zastaval ulohu slnka zosobneneho v nom a ostatní apostolovia,boli dvanastimi pre pocet znamení.Jeho vztahy s apostolmi vypovedali o tom ako slnko pri puti cez znamenia ovplyvvnuje narodenych ludi v týchto znameniach.Traja Krali so trebars tri hviezdy ukazujuce k vychodu slnka,Betlehemska hviezda ktora viedla týchto ,mohla byt sirius,alebo....saturn,dnes už nezistím presne .Holubica na neho vzlietla to tiez je jedno zo suhvezdí atd.Cely ten pribeh hovorí jasne pre tých co sa astrologii venuju.


29.
označiť príspevok

mysiak
   14. 9. 2008, 16:26 avatar
je až zaražajuce že veriš v znamenia a astrologiji ked cirkev sa z tym nestotožnuje a ako možeš veriť hviezde ktora je povedzme 300svetelnych rokov vzdilena a fizicky už možno neexistuje (vyhasla) ale jej svatlo ešte 300 svetelnych rokov my uvidime. to je podla mna hluposť ale veď na ľudskej naivite sa da pekne zarobiť


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 9. 2008, 16:38 avatar
Cirkev a boh to dokopy nejako nejde .nemyslís?


31.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   15. 9. 2008, 10:51 avatar
že čo? nehovorím tu o nijakej astronómii... a okrem toho na znamenia neverím, horoskopy neunávam


28.
označiť príspevok

fajer
   14. 9. 2008, 12:46 avatar
ved to je jasné ,že to vedel,v tej dobe buričov rimania ukrižovali,keby sa venoval svojemu remeslu,nemuseli ho ukrižovať,dnes každé desaťročné dieťa vie ,že ak bude kradnúť tak ho zatvoria...


32.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   15. 9. 2008, 10:52 avatar
svojmu remeslu? však on sa venoval tomu, za čím ho Boh poslal...
aj to spravil, Dokonal svoje dielo


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 9. 2008, 16:54 avatar
Kristus je to co je iluzorna energia a ježis je slnkom.Kristus je duha,vznikla svetlom sveta ktorym je Jezis,kristus je ten kto vydal tvare apostolov vokol Jezisa,podla farieb,a znameni zverokruhu.A mimo ine duch Jezisa Krista je ziva ludska bytost a nielen ta.Hospodin je svitom luny ,životom Luny a tiez dava svetlo toho opacneho i ked podobneho-satana co mu bol vzdy niekde na blizku.A teraz sa z toho vysomarte krestania,poznajuci svojho Boha. 


34.
označiť príspevok

slon v lese
   17. 9. 2008, 17:51 avatar
rozdaj im LSD


35.
označiť príspevok

janyjany
   17. 9. 2008, 18:09 avatar
Ranexil - pre Teba je Ježiš slnkom, svetlom sveta. Pre mňa zasa Kristus. Jahve pôsobí z Mesiaca, ale väčšina kresťanov by to asi označila za pohanstvo. Židia boli vedení, možno povedať, mesačným bohom.


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 9. 2008, 18:13 avatar
ANo boli ním vedení,v indii ho volali Čandra,alebo Ramačandra.Aj on už bol viackrat na zemi.Slnecnemu tak dobre nerozumiem.


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 9. 2008, 18:25 avatar
Jaj a ramacandra postavil most na srí lanku aby znicil Ravanu..A to iste bol aj ked ich Jahve preniesol cez cervene more,tiez urobil most.Minule som videl snimky takze aj tam sa to potvrdilo,pretože pod vodou z indie je este vidiet.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:41,  Matica je na to, aby ti zaskrutkovala tvoj malý penis !!!!!!! *13*13*13
včera, 23:39,  https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-deje-rusku-dalsie-postupnych-krokov-odstrihavania-krajiny-dialk...
včera, 23:33,  Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali biele deti. Dvihlo mi to...
včera, 23:18,  60. na depku ti nepomoze ked si budeš vulgárne ulavovat na Df. ani nebudeš menej deprimovany
včera, 23:05,  Tam to treba komplet vykydať od tých prasiat a eštebackých zlodejov čo slovenský poklad...
včera, 23:04,  Marián Tkáč Ing. Marián Tkáč Ph.D. (* 25. september 1949, Čičava) bol od 19. novembra...
včera, 23:02,  Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odcudzením časti národného pokladu....
včera, 23:00,  Na čo je už matica ved sudruhovia už všetko ukradli *13*13*13
včera, 23:00,  Z pokladu Matice zmizlo aj zlato Škandál okolo národného pokladu Matice slovenskej,...
včera, 22:59,  (2) Mil@níčko, to si priam bytostne prajem aj ja, a preto nielen na tomto DF robím všetko...
včera, 22:58,  Exšéfa Matice slovenskej Jozefa Markuša obvinili, hrozí mu vysoký trest Polícia...
včera, 22:57,  To ešte týchto bolševíckých zlodejov nezavreli ? To neni možné . Ešte stale...
včera, 22:53,  Chcieť môžu, ale cez nás neprejdú, kým sme tu my, tak im to neprejde !!!!!!!!!!!
včera, 22:50,  Chcú likvidovať Maticu slovenskú! V programe strany Za ľudí sa zákon o Matici slovenskej...
včera, 22:49,  Žeby tebe na peniska ? *06*06
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  Kasafran stale si nevysvetlil kam by mal ten Fico padnuť ?
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(136 552 bytes in 0,638 seconds)