Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kresťanská mafia..

4
reakcií
2748
prečítaní
Tému 23. januára 2010, 09:26 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 05. 2012
7
01. 01. 2009
13
15. 01. 2009
7
20. 03. 2013
10
02. 07. 2013
82
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   23. 1. 2010, 09:26 avatar
Kresťanská mafia v USA

Russia today / Sergej Chelemendik
Marina Portnaja, korešpondentka RT sa rozpráva s Jeffom Sharletom, autorom knihy „Rodina: fundamentalizmus v centre americkej moci“. Vo svojej novej knihe píše o skupine ľudí, ktorá sa označuje ako „kresťanská mafia“.

Ak som to správne pochopila, aby ste mohli napísať svoju knihu, museli ste dlho skúmať a pozorovať fenomén religióznej sily, ktorá v Spojených štátoch existuje a je prítomná v geopolitike. Čo ste sa dozvedeli?
Reč je o najstaršej a pravdepodobne najsilnejšej právno-náboženskej organizácii v Spojených štátoch. Nie je taká, akú si možno predstaviť. Ľudia na celom svete majú v hlave predstavu o amerických pravicových kresťanoch. Predstavujú si chlapíka, ktorý búcha bibliou po katedre a predpovedá horúce peklo. Toto nie je o nich. Skupina vznikla v tridsiatych rokoch a vyhýba sa publicite. Označuje sa za kresťanskú mafiu. Lídri tejto skupiny tvrdia, že čím neviditeľnejšia je organizácia, tým bude mať väčšiu moc. Čo je ešte zvláštnejšie – je to podstata tohto vplyvu. Vychádza z myšlienky, čo oni nazývajú biblický kapitalizmus – myšlienky o kapitalizme bez štátneho zasahovania, o fundamentalizme voľného trhu. Súčasne je tu prítomná expanzívna myšlienka americkej moci, ktorá propaguje aktívnu úlohu USA v medzinárodných záležitostiach.

Kto patrí do tejto „rodiny“? Zákonodarcovia, náboženskí lídri, biznismeni?
Elita. Zákonodarcovia, vojenskí pracovníci, zahraniční lídri. Skupina vznikla na základe myšlienky o tom, že Pán im ukázal nový objav. Vraj im povedal, že v priebehu dvetisíc rokov kresťanstvo robilo zlý výklad Biblie, keď sa sústreďovalo na chudobných a nemohúcich. Podstata je v tom, že Pán z nich chce urobiť misionárov pre mocných tohto sveta a v ich mene. Pán bude pracovať pre blaho týchto ľudí. Viedlo to k tomu, že začali kultivovať lídrov. Dnes sú niektorí z nich kongresmani. Celkovo ide o veľmi dlhý zoznam. Nájdu sa na ňom biznismeni, ktorí finančne skupinu podporujú . Ich činnosť sa šíri aj do zahraničia, kde kultivujú lídrov zahraničných štátov. Je to dosť globálna organizácia.

Počas vášho výskumu sa ukázalo, že „rodina“ je priamo prepojená s novým zákonom v Ugande. Navrhuje trest smrti pre homosexuálov.
Dlhý čas Uganda predstavovala niečo ako amerického správcu v tomto regióne, pričom tieto vzťahy boli nadviazané prostredníctvom „rodiny“. Začalo sa to v roku 1986, keď sa k moci dostal diktátor. Príslušníci rodiny, vrátane Charleyho Grassleyho, mali naňho vplyv, pretože chceli odvrátiť sovietsky vplyv. Chceli, aby diktátor bol pod americkým vplyvom, začali mu dávať peniaze. Stával sa čoraz viac pravicový, začal vyvíjať tlak na médiá, posielať do väzenia politických oponentov, začal vystavovať svoju krajinu vplyvu kresťanskej pravice v americkom štýle. Exportovali sme do Ugandy našu verziu kultúrnej vojny a režim sa zmenil na akúsi frankesteinovskú obludu. Dôležité je pochopiť, že Američania, ktorí sú s tým spojení, nechcú, aby homosexuálov trestali smrťou. Pritom však oni sami dali moc ugandským politikom, ktorí sú členmi „rodiny“, koho diktátor Museveni označil za „kľúčových ľudí“ pre Afriku. Títo ľudia prevzali americkú ideu kultúrnej vojny, prevzali myšlienku o homosexualite za hlavnú a priviedli ju do extrému. Teraz predložili projekt zákona, ktorý navrhuje trest smrti za homosexualitu a väzenie iba za to, že máš nejaký vzťah k týmto ľuďom. Teda môžeš sa dostať do väzenia, ak máš príbuzného, alebo priateľa homosexuála a neoznámil si to úradom. Dobrou správou je, že po medzinárodnom tlaku sa od myšlienky trestu smrti dištancovali, ale reč je stále o väzení na desiatky rokov pre ľudí za to, že sú homosexuáli.

Prečo to americké úrady, lídri a elita potrebujú?
Aby si všetci uvedomili, že existuje veľmi veľa vecí, ktoré kresťanská pravica chce tu, v Spojených štátoch realizovať. Zákony proti homosexuálom, proti potratom. Navyše, netreba zabúdať ani na to, že sledujú aj svoje ekonomické ciele. Krajina je však veľká a nedá sa len tak ľahko vyhrať. Ale v nejakej malej krajine, napríklad v Ugande alebo Somálsku, môžu mať veľký vplyv. Môžu teda využiť tieto krajiny ako pokusné myši, môžu tam odskúšať svoje náboženské idey v praxi, zavádzať tam také zákony, aké nemôžu doma.
Myšlienka spočíva v tom (a oni sa ňou netaja), že ak sa dá uskutočniť tzv. „renesancia“ v Ázii a Afrike, dokonca aj v Európe, potom sa môže zariadiť po svojom celé okolie amerického impéria a jedného pekného dňa sa pozrú okolo seba a povedia – „pozrite, celý svet sa rozhodol, že takto to bude ďalej.“ Teda práca sa robí zvonku.
Je to ten istý model, aký kresťanská pravica praktizovala pri svojom zrode ako politickej sily, koncom sedemdesiatych rokov v USA, kedy všetkých doslova zaskočili. Všetci sa pýtali, kto sú títo chlapíci, čo to urobili, prečo ich nezastavili? Začínali z malých pozícií, nikto sa nezaujímal o nejaké školské, či mestské rady, viete, to sú také voľby, na ktoré nikto ani nejde. Jednoducho si tam dosadíte svojho kandidáta a pomaličky-potichúčky začínate budovať systém. Nikto si nič nevšimol a oni mali k dispozícii neuveriteľné elektorálne mašinérie, ktoré vybudovali, sústrediac svoju pozornosť na práci na „mieste“.

A oni zdôvodňujú svoju činnosť tým, že to Pán ich oslovil?
Áno. Napríklad senátor Brownback, krajne pravicový americký senátor, spolu s druhým členom „rodiny“ senátorom Joeom Pittsom, navrhli projekt pod názvom Hodvábna cesta. Chcú vliať americké peniaze do republík strednej Ázie. Tvrdia pritom, že Pán im tieto myšlienky vložil do sŕdc. Čo je však zaujímavé, v skutočnosti Bibliu nečítajú. Jednoducho sa zíde skupina kongresmanov, vplyvných mužov a nikto nehovorí, že je vybraný Bohom, že Pán povedal konkrétne jemu, čo má robiť, veď treba sa tváriť skromne.
A tu zrazu niekto hovorí – viete, senátor Sam, zdá sa, že som dostal vnuknutie od Ježiša, myslím, že Ježiš mi vložil do srdca, že máte ísť do Strednej Ázie a ak to náhodou vyjde, vraj to bude finančne výhodné a bude to znamenať, že plán pochádza od Pána! Ak zbohatnete, iba to potvrdí fakt, že Pán požehnal tento projekt.

Spomenuli ste Brownbacka, senátora štátu Kansas. To, že má snahu posilniť americký vplyv v Strednej Ázii. O čo konkrétne usiluje?
Predstava, že ak sa budú vkladať americké doláre do týchto krajín a režimov, dokážeme poraziť radikálny islam, je sporná. Berúc do úvahy fakt, že radikálny islam je sklamaný americkým vplyvom v týchto krajinách. Ja taká predstava, že bude porazený radikálny islam a otvorí tieto štáty pre americké investície. Za americkým dolárom nasleduje americké hlásanie, veria v to, že ich verzia kresťanstva a kapitalizmu navzájom veľmi súvisia. Že ak sa začne robiť biznis v americkom štýle, veľmi rýchlo začneš veriť v Boha v americkom štýle. Myslím, že veľkou túžbou Brownbacka a Pittsa je veľké obrátenie islamských krajín. V tom spočíva ich metóda obrátenia radikálnych moslimov na svoju vieru.

Do akej miery je vplyvná „rodina“ vnútri Spojených štátov?
Hovorí sa, že sú čoraz vplyvnejší. Zaujímavé je to, ako uskutočňujú svoj vplyv. Nehovoria ľuďom, ako majú voliť, nepredkladajú zákony, ale budujú spojenia, vnútri ktorých rastie činnosť. Iba nedávno sa hovorilo o iniciatíve v americkej politike, tzv. návrh Stupak-Pitts. Ide o „revolúciu“, týkajúcu sa práv na potrat a navrhol ho kongresman Bart Stupak z Michiganu. Tento muž žije v dome, ktorý mu platí „rodina“.
Spojil s iným kongresmanom Joeom Pittsom a pretláčali tento projekt. Prakticky sa stal hlavnou prekážkou pre reformu zdravotníctva, ktorú Amerika tak veľmi potrebuje. Rovnaký projekt sa Stupak-Pitts pokúšali pred niekoľkými rokmi uplatniť v zahraničí. Spojené štáty dajú toľko peňazí rozvojovým krajinám a títo dvaja využívajú peniaze ako obušok, aby prinútili krajiny zmeniť ich politiku v súvislosti s potratmi. Čiže tento projekt sa rodil ešte v Ugande v rokoch 2002-2003. A teraz preniesli túto politiku do USA. A takýchto príkladov existuje viacero. Hovoríme však stále o veciach, ktoré sú znepokojujúce. Pre spravodlivosť však treba uviesť aj to, že robia aj pozitívne veci. Napríklad pomáhajú útulkom, venujú sa charitatívnej činnosti po celom svete. Podľa ich slov sa snažia vybudovať „mosty zmierenia“.


2.
označiť príspevok

starec muž
   24. 1. 2010, 08:17 avatar
Fajer,to nie sú kresťania,čo o nich píšu.
Kristus povedal:"Veru hovorím vám,ľahšie prejde ťava ucho ihly,ako boháč do neba".
:"Ak chce byť niekto najväčší medzi vami,nech je sluhom všetkých".
Niekto tu kydá blato na kresťanov,aby odpútal pozornosť od vlastných mocenských záujmov.Podľa všetkého existujú také skupiny,ale kto k nim vlastne patrí,to už nech si každý domyslí.Nie je to ťažké uhádnuť. 
Súhlasí Abana, flendrs


3.
označiť príspevok

Abana žena
   24. 1. 2010, 08:23 avatar
toto sa mi páči : ľahšie prejde ťava ucho ihly,ako boháč do neba - je to pravda  


4.
označiť príspevok

fajer
   24. 1. 2010, 12:51 avatar
tak potom,cirkev klame,ježišové slová neplatia,cirkev je potom najvedším hriešnikom,je to všetko iba dríst o bohu,ježišovi,cirkev musí odovzdať všetky majetky štátu,ak chce isť do neba...


5.
označiť príspevok

flendrs muž
   1. 2. 2010, 20:06 avatar
Fajer maš Problem neustale miešaš jablka s hruškami su Ludia ktori zneuživaju božie slovo(napr.K.c.) a ludia ktori uprimne Boha hladaju a ti hadžeš všetkych do jedneho vreca.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:47,  89. a koho súkromné údaje tu vytahujem , yebe ti na tú dutú hlavu ? ze sa pytam . šmírak...
dnes, 02:42,  74. muhahaha ako zákaznik tazko, ked máš prehlad o mzde hajzelbáb *39 s tvojim IQ je to aj...
dnes, 02:25,  "Podľa francúzskeho ekonóma Pikettyho európska integrácia priniesla východným...
dnes, 01:55,  “Kto je slepý, ak nie môj služobník, a kto je taký hluchý ako posol, ktorého posielam?...
dnes, 01:43,  151. tak to niéé, kacírov sused maká v De skoro za styri litre ;) uz to písal
dnes, 01:35,  https://www.ft.com/content/58908dee-9da8-11e9-b8ce-8b459ed04726
dnes, 01:35,  142. jediny kto je tu na drogách si asi ty sám....
dnes, 01:23,  Máme zaužívané merať kvalitu života výkonom ekonomík, minimálnymi, či priemernými...
dnes, 00:57,  Písal som, že aj na východ sa sťahujú západniari, len sa o tom tak nehovorí.
dnes, 00:55,  Tu mi prosím skopíruj, kde som tvrdil, že na východ sa sťahuje viac západniarov. Vyššie...
dnes, 00:52,  Boris MIMO EU !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 00:51,  Boris veď v tom článku čo si dal je písané že vydali 1,1 pracovných povolení ľuďom z...
dnes, 00:44,  Nie ja hokejis, to ty nepriznáš, že ani nečítaš, čo píšem. písal som. "Ako...
dnes, 00:43,  142. to sa tyka skupiny pracujúcich ludí do 26 rokov len. nie konkrétnych pracovnych miest. a...
dnes, 00:41,  Bez historických záznamov by sme nevedeli odkiaľ sme prišli, prečo sme tu a aký je...
dnes, 00:37,  Boris treba si všímať realitu. Nepriznáš že si sa mýlil s Poľskom.
dnes, 00:35,  By ste sa mohli nad sebou zamyslieť chlapci. Hľadáte len dôvody, prečo je tu zle a ako je tu...
dnes, 00:34,  Edo priemerka v Maďarsku je 337 500 HUF čo je 1025 EUR -...
dnes, 00:33,  Primerná mzda v Madarsku je 823 € Na slovensku je to 1013€...
dnes, 00:33,  Boris ty si začal o poľsku a ked vyšlo najavo že si sa mýlil tak odvádzaš pozornosť.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(64 403 bytes in 0,584 seconds)