Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kresťania, čo vy na to?

31
reakcií
1488
prečítaní
Tému 17. novembra 2011, 23:01 založil Vlado.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 01. 2009
18
12. 02. 2015
43
 
 


1.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 11. 2011, 23:01 avatar
Tunajší nacista rado3105 sa v príspevku č. 102, dnes o 22:41 vyjadril: Taktiez je krestanse urobit genocidu indianov.

Súhlasíte? Je to kresťanské?

Preco pri demokratizacii slovensko v 89 stali na cele ZIdia?


6.
označiť príspevok

trinity
   18. 11. 2011, 00:16 avatar
Vlado,

kto vidi vo vsetkom nacizmus a rasizmus, mal by sa ist liecit..

btw., na Slovensku som v dvoch obrovskych nakupnych strediskach videla hru pre deti s nazvom "zabi si svojho indiana", kde po vhodeni mince deti maju moznost zabijat pohyblive ludske ciele - konkretne indianov

pytam sa: je to v poriadku? a bolo by to v poriadku, keby tam namiesto indianov dali cojaviem hinduistov alebo zidov a hra by frcala dalej s nazvom "zabi si svojho.."? preco by to v inom pripade nebolo v poriadku? ved plati .. sloboda, rovnost, bratstvo.. alebo ta rovnost plati len pre niektorych? a kto urcuje, pre ktorych?


7.
označiť príspevok

trinity
   18. 11. 2011, 00:34 avatar
este doplnim k tej svojej 6. priklady:

hra pre deti "zabi si svojho cigana" - deti by po vhodeni mince mohli likvidovat ludske pricmudle ciele kradnuce na poliach urodu..

hra pre deti "zabi si svojho zida" - deti by po vhodeni mince mohli likvidovat ludske ciele v pasikavom obleceni..

chapes Vlado tu absurdnost? to by ste kukali, ako puci, to by bolo kriku!!!

ale indiani.. hehh.. vsak co je na tom, ked deti po vhodeni mince likviduju ludske ciele so zapletenymi vrkocmi na konoch v tradicnom indianskom obleceni..

ach aka chora optika!!!!!!!!


13.
označiť príspevok

Rachel žena
   18. 11. 2011, 07:53 avatar
nerob z toho horor, príkladov na zabíjanie je dosť na pc hrách, nepáči sa to ani mne, za to nesplietam minulosť s prítomnosťou. Dnes nahlas povedať slovo žid je horšie ako nadávať na systém.


15.
označiť príspevok

Otilia
   18. 11. 2011, 08:51 avatar
Dobry postreh, to musim uznat. Celkovo hry o zabijani su nevhodne, pestuju len agresivitu. Malo by to platit na kazdu rasu, etnikum.
Súhlasí red rose


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 07:36 avatar
Trinity, si chorá. A je smutné, že reči, aké šíri Rado, sa prenášajú na ľudí ako rakovina, a ty ešte aj tú rakovinotvornú látku schvaľuješ!
Súhlasí red rose


10.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   18. 11. 2011, 05:00 avatar
Samozrejme, že s ním nesúhlasím. Ako to môže byť kresťanské, keď je napísané: budeš milovať svojho blížneho, ako samého seba. Rado asi Bibliu nikdy nečítal.
Súhlasí red rose


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 07:50 avatar
Ale počítaj s tým, že je tiež kresťan. Vieš, zaujíma ma, ako sa ostatní kresťania vysporiadajú s kresťanmi, ktorí majú iný názor. Lebo, keď je to aktuálne, tak pozorujem u kresťanov, že mlčia. Ale po čase (až po inkvizícii, až po conquiste, až po II. svetovej vojne) sa snažia bagatelizovať, zľahčovať, a dokonca aj drzo tvrdiť, že oni nič: my muzikanti.

Tak sa to prejavilo napríklad pri katolíkovi Hitlerovi, keď v čase moci držali ostatní kresťania hubu a krok, a celé Nemecko mu hajlovalo, ale po smrti, až dosť neskoro, sa začínajú objavovať táraniny, že Hitler vlastne nebol dobrý katolík, alebo že nekonal ako kresťan. To však dnes je zbytočný balast okolo Hitlera. Vtedy, keď je to aktuálne, vtedy sa treba ozvať! Toto vlastne vytýkam celému Vatikánu, lebo nevedia byť súčasní. Keď sa majú k niečomu vyjadriť, tak sa vyjadria tak po dvesto tristo rokoch. Aj ku Brunovi, aj k husitom, či Darwinovi. príliš dlho kresťanom trvá, kým sa ozvú!

Slušný človek, v tom, čo si napísal, súhlasím. Len mi chýba razancia u kresťanov. Inak, pre mňa je aj toto jedným z dôvodov, prečo mnoho ľudí nie sú kresťania, pre tú ľahostajnosť, pre laxnosť, pre neschopnosť ozvať sa vtedy, keď sa koná krivda.

My, humanisti, sme sa pustili na tŕnistú cestu, a často doplácajú humanisti na to, že sú kritickí voči nespravodlivostiam na tomto svete hneď, súčasne, a nečakajú poza bučky, ale ozývajú sa hneď... s rizikom, že sa môžu aj pomýliť, aj byť uvedení do omylu, aj sa zamotať do niečoho nedobrého, lebo ak konáš okamžite, ak reaguješ, a máš menej podkladov, zdrojov, môže sa stať, že niečo chybne vyhodnotíš, ale v zásade sú pokrokoví, a nečakajú na zázraky z Vatikánu ani z Mekky.

Zatváram tému týmto: Pokiaľ nebudú kresťanom-nerasistom vadiť kresťania-rasisti, doplatia na to nerasistickí kresťania.
Súhlasí red rose, mamaleone


16.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 11. 2011, 10:00 avatar
Vlado, aj za Hitlera boli kresťania, ktorí sa vzopreli režimu. Ale uvedom si, že režim takých ihneď spacifikuje a zostanú len tí kolaborantskí, cez ktorých sa snaží mať vplyv na masy.

Ohľadne Vatikánu - je to asi najviditeľnejšia časť cirkvi, ale ak si chceš iba podľa nej robiť závery, zákonite sa dopustíš iluzórneho zjednodušovania. Nakoniec, aj reformácia vznikla ako kresťanský odpor voči spôsobom dovtedajšej cirkvi. Kresťania teda nie sú jednoliati a žiaľ, že najviac sú zviditeľňovaní práve cez Vatikán. Je len pochopiteľné, že ak sa ozvú predstavitelia nejakej maličkej cirkvi, ich hlas zaniká (napr. blog.aktualne.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.

Záverom len toľko, že diskutér rado podľa mňa kresťanom nie je a jeho rasistické (aj iné) postoje mi ako kresťanovi vadia.
Súhlasí red rose


17.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 10:16 avatar
R: aj za Hitlera boli kresťania, ktorí sa vzopreli režimu.

Ale toto všetko ja viem, len to je chabý argument, pretože ich bolo ozaj málo, pričom sa celou Európou len hemžilo samými kresťanmi. Takže tento argument neobstojí, pretože majoritná (väčšinová) populácia v Európe boli kresťania, a aj tak sa uskutočnilo celé to zlo, II. svetová vojna. Kresťania tak majú krv na rukách, a ani s Pilátom ju nezmyjú!
Súhlasí red rose, mamaleone


22.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 11. 2011, 10:25 avatar
Skutočných kresťanov vždy bolo a asi aj bude len málo. Nakoniec, Biblia sama hovorí o "soli" a o "malom stádočku", čo sú malé útvary. To, že sa väčšinová populácia označovala za kresťanov, tí ostatní často nemajú ako ovplyvniť.
Kto však nemá ducha Kristovho - píše Biblia - ten nie je jeho.
Súhlasí red rose


26.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 10:34 avatar
R: Skutočných kresťanov vždy bolo a asi aj bude len málo.

Tento vývoj akceptujem. Lebo kedysi tiež bolo veľa, čo verili v Enkiho, ale takých už niet. To, že ľudstvo sa vyvíja, je toto práve pre mňa dôkazom. Samozrejme, pri tom, ako zanikajú rôzne náboženské kulty, tak sa nadejám, že tým budú pribúdať humanisti.

Nemám nič proti tomu, ak sa ľudia vzdajú starých povier, a začnú žiť ako ľudia (bez náboženstiev).

Žiaľ, nedeje sa to tak vždy, lebo niekedy sa stane, že človeku preskočí, nahnevá sa na nejakého boha, že mu nevyhovel v jeho modlitbách, a zoberie guľomet do rúk (spravodlivosť do vlastných rúk). To sú smutné prípady! Ale ja si aj tak myslím, že keby sme deti v detstve nenakazili nejakým náboženstvom, nemal by ani v dospelosti dôvod na to, aby ten guľomet bral do rúk.

Avšak, trochu ma mrazí pri predstave, či sa raz nájde nejaký humanista, ktorému preskočí ako Breivikovi. Zatiaľ som sa s tým nestretol, pretože humanizmus nedáva ľuďom také podklady k zločinom, aké môže nájsť pod vplyvom rôznych náboženských ideológií.

Humanistické zásady: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prečo mám byť morálny? www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 11. 2011, 10:49 avatar
Myslím že to "mrazenie" je opodstatnené. Tak, ako ja nemám možnosť ovplyvniť, aby sa iní nepovažovali za kresťanov a nekonali šialenstvá v mene Boha, neovplyvníš ani ty to, že v mene humanizmu neurobia šialenstvá iní. Možno rovnakého, možno iného druhu. Ľudská frustrácia pramení hlbšie v človeku a "Boh" je často iba vonkajšia zámienka - ak by odpadla, nájde sa iná.

A dá sa na kresťanstvo nahliadať aj z iného uhla - ak by sme deti "nenakazili" nejakým náboženstvom, nemali by ani v dospelosti dôvod venovať sa nejakej charite a práci v hospicoch za malé peniaze...
Súhlasí J.Tull


28.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 12:36 avatar
R: dôvod venovať sa nejakej charite a práci v hospicoch za malé peniaze

Tu platí, že toto môžeš vykonávať aj bez náboženských pohnútok. A tak sa to aj deje. V takýchto prípadoch je podružné, či máš alebo nemáš k tomu aj náboženské dôvody. Lebo toto sa robí aj bez náboženských dôvodov.

Ale modliť sa k bohu bez náboženských dôvodov nemá význam. (Ukazujem ti, že používaš chybné argumenty. Pretože dobrovoľníctvo ak sa prejavuje silnejšie u náboženských organizácií, je to dané tým, že náboženské organizácie majú za sebou veľké množstvo politického aparátu, know-how skoro 2 000 rokov staré, skúsenosti, ktoré (priznávam) nemajú humanisti. Takže, naše aktivity sú rozsahom možno menšie, ale kvalitou rovnaké, alebo ešte aj nadštandardné (ak vezmem do úvahy, že my robíme dobrovoľníctvo od piky).


18.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 10:19 avatar
Lebo si dávaš klapky na oči pred tým, čo rozširujú kresťanskí rasisti: Taktiež bolo kresťanské vykonať genocídu na Indiánoch.

Genocída: vyhladenie, vyhladzovanie národa, rasy, etnickej alebo náboženskej skupiny ap.

slovnik.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 10:20 avatar
R: Je len pochopiteľné, že ak sa ozvú predstavitelia nejakej maličkej cirkvi, ich hlas zaniká.

Súhlasím. 


20.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 10:22 avatar
R: diskutér rado podľa mňa kresťanom nie je a jeho rasistické (aj iné) postoje mi ako kresťanovi vadia.

Súhlasím. (Len pri tom je potrebné mať na pamäti, že nekresťan nerovná sa ateista. A určite už nie humanista. Nekresťan môže byť pokojne aj hovado. )
Súhlasí red rose


29.
označiť príspevok

trinity
   18. 11. 2011, 12:38 avatar
a tak nam vymazali rada?

no tak to potom nie je o com..

papa


30.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   18. 11. 2011, 20:12 avatar
Vlado, 12, naozaj nemám moc ovplyvniť, aby sa kresťania ozývali proti nacistom, ktorí tvrdia, že sú kresťania.
Ja osobne sa snažím v osobnom živote prezentovať svoje názory, aj keď sú niekedy nepopulárne. Ale neviem, či by som mal odvahu kritizovať holé lebky, keby som ich stretol niekde na ulici a sám.
Cez vojnu sa ozývali proti Hitlerovi kresťania v Nemecku, ale väčšinu prevládol strach. Lebo Hitler kritikov hneď umlčoval.
Viem , že najviac mohla urobiť hierarchia Katolíckej cirkvi, ale nechcem za nich hovoriť, lebo nie som katolík a oni tvrdia, že urobili, čo mohli. Ja si to nemyslím. Ale viem, že sa ozývali adventisti a Jehovovi svedkovia. Tí boli za to aj prenasledovaní a boli v koncentrákoch. A samozrejme, najviac trpeli židia.
Ostatné názory , s ktorými súhlasím napísal nižšie a skorej než ja rastos, takže ich nebudem opakovať.
Súhlasí Vlado, J.Tull


31.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 20:19 avatar
S tým súhlasím, čo píšeš, len vieš, myslím to aj inakšie, skús svoju kritiku využiť vtedy, ak máš tú príležitosť. Veď ten exot rado3105 je tu, nie niekde mimo tvojho dosahu.


32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   18. 11. 2011, 20:43 avatar
Ja som tu voči jeho názorom už oponoval, ale mám taký pocit, že on si stále melie svoje.Židia podľa neho môžu za všetko zlo, aj keby zistil, že má židovských predkov. Ale keď verí v židovsko - kresťanskú líniu tak ich vlastne má.
Súhlasí Vlado


2.
označiť príspevok

rains
   17. 11. 2011, 23:02 avatar
samozrejme..spanielko-anglicko-francuzko-portugalske. Co sa ti na tom nezda? neprijali krista, tak musia zomriet,.


5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   17. 11. 2011, 23:09 avatar
ale az potom co vydoluju dostatocne vela zlata pre spaniesku korunu.
Súhlasí red rose


3.
označiť príspevok

red rose žena
   17. 11. 2011, 23:07 avatar
tak v biblii to nie je,samozrejme myslím nový zákon..tam je skôr natrč aj nepriateľovi druhé líce,ale náboženstvo-církev urobila z ľudí krvilačné beštie


8.
označiť príspevok

trinity
   18. 11. 2011, 00:37 avatar
3. red rose

ale nabozenstvo nie je cirkev

asi je tazke diskutovat s niekym, kto nerozoznava ani zakladne pojmy, ktore pouziva, hmmm no vsak co uz, tak teda nic


4.
označiť príspevok

red rose žena
   17. 11. 2011, 23:09 avatar
preto treba zrušiť náboženstvá ktoré ľudí rozdeľujú...


9.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   18. 11. 2011, 01:06 avatar
...a realne...zabi si sv0jh0 farmara...negri v afrike...?


14.
označiť príspevok

starec muž
   18. 11. 2011, 08:32 avatar
Ktovie,ako by pokračoval vývoj ľudstva,keby neexistovali žiadne náboženské knihy.Je to nereálne si predstaviť,že by ich niekto mohol všetky odstrániť,ale keby vyrastali generácie ľudí neovplyvnené žiadnym náboženstvom,tak by mali medzi sebou určite menej sporov a nenávisti.


21.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 11. 2011, 10:25 avatar
Vlado z pohladu tvojej "spriaznenosti" s veriacimi si aj ty fasista.
Spokojny?


23.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2011, 10:26 avatar
Hrubo sa mýliš, a táraš do vetra. (Menej slušne povedané, len si si teraz prdol.) 


24.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 11. 2011, 10:27 avatar
Vlado preco mas fasisticke nazory? Nestacilo, co porobili v minulosti, preco podporujes take myslienky?


25.
označiť príspevok

red rose žena
   18. 11. 2011, 10:27 avatar
možno...ale túžba po moci by určite aj tak časom nejakých náboženských ,,vodcov,, vytvorila-ved cez vieru sa dá veľmi dobre bohatnúť´..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:39,  Mysliteľ. 7 Ak ste ma spoznali, budete poznať aj môjho Otca. Odteraz ho už poznáte a...
dnes, 12:34,  V pohode. Len čo s tým, že Kristus povedal nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane.?? Teda...
dnes, 12:20,  čo znamená slovensko, mať srdce, mať lásku, mať omrvinky, mať víťazstvá, máť...
dnes, 12:13,  futbal je najlepší spôsob ako mať zelené myšlienky...
dnes, 12:08,  Prečítaj si celu 113......
dnes, 11:59,  minúta 48:00 Kresťanske filmy-Evanjelium podľa Jána,doslovne (2).avi
dnes, 11:51,  Svetlá
dnes, 11:49,  @ 113 - Veriaci v trojicu dokazu vidiet trojicu vsade, vo vsetkom. A ked treba aj veci...
dnes, 11:44,  Sima Martausová - Len ma ľúb (oficiálne video)
dnes, 11:36,  prečo nebývaš so svojím priateľom v dome, to sa tak dobre poznáte ako catwoman a batman
dnes, 11:33,  a za vanilkou chceš
dnes, 11:32,  nechce podávať ruku, prečo je skúpi
dnes, 11:29,  ivo postaraj sa o svojho brata a mamu
dnes, 11:28,  Mirka Miškechová - On ani nevie
dnes, 09:45,  *13*13*13*13 Vtedy ti to stačilo, nadbrat, aby ťa mama kádeháčka pretlačila na starostu v...
dnes, 09:33,  Kasafran pocujes to Zabrzdeny je hrdy na debilitu?!!!:))))
dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 563 bytes in 0,468 seconds)