hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Kotlebovci šíria fámy o opitých a agresívnych Rómoch, ktorí si na nich chystali zbrane a mačety.

príspevkov
5
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 22.1.2020 21:31 Osvietený
posledná zmena 22.1.2020 22:10
1
22.01.2020, 21:31
Volič ĽSNS vidí na sociálnych sieťach úplne iný obrázok zhromaždení, ako sa naozaj udiali v Sabinove, Košiciach či v Levoči. Polícia poprela Uhríkove tvrdenia o ozbrojených výtržníkoch v dave.

Začalo sa to minulý štvrtok mítingom v Sabinove. V meste, kde nakrúcali oscarový film Obchod na korze o slovenskej podobe holokaustu, sa kotlebovci prvýkrát ocitli v menšine.

Zaskočená ĽSNS okamžite spustila protiofenzívu na sociálnych sieťach. Exposlanec Milan Mazurek tvrdil, že členovia PS/Spolu do Sabinova odporcov Kotlebu zvážali, a prízvukoval, že išlo o obyvateľov osád. „Liberáli museli platiť autá a autobusy, aby tam nazvážali osadníkov,“ písal na Facebooku Mazurek.

Neposkytol žiadny dôkaz, PS/Spolu to označuje za lož. „Nikdy sme nezvážali nikoho z osád.“

Pokračovalo to v piatok Košicami, kde odporcovia ĽSNS opäť výrazne prečíslili i prekričali jej priaznivcov. Na Facebooku kotlebovci pritvrdili. Šíriteľ hoaxov Mario Vidák cez kotlebovský portál Magazin1 rozšíril fámu, že rómskym demonštrantom sľúbili za účasť 15 eur.

„Rómom mali zaplatiť, aby prišli protestovať proti ĽSNS,“ písali kotlebovci.

Opäť neuviedli žiadny dôkaz. Vidák sa odvolal na dva anonymné komentáre na Facebooku, kde niekto písal raz o pätnástich, inokedy o desiatich eurách.
Kulturblog na scéne

Hlavná komunikačná smršť prišla tento týždeň. Utorkový míting ĽSNS v Levoči ukončil Mazurek už v úvode, pretože celé námestie bolo plné odporcov Kotlebu.

Na túto situáciu už bola Kotlebova strana komunikačne pripravená. Na mieste bol tentoraz už aj „štáb“ kotlebovskej organizácie Kulturblog, ktorý medzi demonštrantmi zbieral podklady.

V stredu ráno vypustili na sociálne siete šesťminútové video, ktoré opisuje príbeh vyhovujúci ĽSNS: proti nej demonštrujú len agresívni a opití Rómovia, ktorí ani nevedia, čo držia na transparentoch.

„Keď začal rozprávať Milan Mazurek, táto tlupa osadníkov pribehla a išla hlava-nehlava. Ja sa obávam, keď vidím ich oči, že sú schopní čohokoľvek,“ referovala Lívia Garčalová z Kulturblogu. „Hlava-nehlava sa tu udierali ako nepríčetní,“ hovorila ešte, keď sa vybrala medzi demonštrujúcich Rómov. „Evidentne im je ľúto obetí holokaustu, keď tancujú, spievajú a usmievajú sa,“ komentovala ešte Garčalová demonštráciu s hudbou.

Kulturblog je mediálny projekt, ktorý pod neutrálne sa tváriacou značkou šíri propagandu ĽSNS. Stoja za ním dvaja poslaneckí asistenti ĽSNS a exposlanec Mazurek.

Aký je výsledok?

Ešte v utorok večer sa Facebookom šírili videá o tom, ako Mazurek predčasne ukončil míting v Levoči a víťazmi boli stovky jeho odporcov.

V stredu už používateľ Facebooku mohol vidieť úplne iný príbeh: v uliciach boli vraj agresívni a zmanipulovaní Rómovia a Mazurek sa zachoval zodpovedne a neriskoval eskaláciu. „Vzhľadom na to, že nám záleží na bezpečnosti všetkých účastníkov, rušíme míting. Nechceme nikoho ohroziť,“ hovorí Mazurek z pódia.


Aké sú fakty?

Kotlebovci situáciu v Levoči opisujú ako veľmi vyhrotenú. Hovoria o „agresívnych osadníkoch“, ktorých priamo na mieste huckali politici z PS/Spolu a zo strany Za ľudí.

„Policajti nás upozornili, že v dave sa nachádzajú známi kriminálnici z okolitých osád, mnohí z nich sú už opití a zabezpečujú si rôzne útočné predmety,“ písal na Facebooku europoslanec Milan Uhrík.

Denník N požiadal o vyjadrenie krajské riaditeľstvo polície, ktoré uviedlo, že v Levoči nezaznamenali „žiadne narušenie verejného poriadku a ani iné protiprávne činnosti“.
👍: ondrej61
none
2

1. Osvietený 22.01.2020, 21:31

Volič ĽSNS vidí na sociálnych sieťach úplne iný obrázok zhromaždení, ako sa naozaj udiali v Sabinove, Košiciach či v Levoči. Polícia poprela Uhríkove tvrdenia o ozbrojených výtržníkoch v dave.

Začalo sa to minulý štvrtok mítingom v Sabinove. V meste, kde nakrúcali oscarový film Obchod na korze o slovenskej podobe holokaustu, sa kotlebovci prvýkrát ocitli v menšine.

Zaskočená ĽSNS okamžite spustila protiofenzívu na sociálnych sieťach. Exposlanec Milan Mazurek tvrdil, že členovia...

22.01.2020, 21:34
next bude Nitra 🙂
none
3
22.01.2020, 21:50
Dostanú všade čo si zaslúžia Bytča i Beluša a Kysucke Nove Mesto a Rajecke Teplice im dajú o čo si koledujú .
👍: ondrej61
none
4

3. Osvietený 22.01.2020, 21:50

Dostanú všade čo si zaslúžia Bytča i Beluša a Kysucke Nove Mesto a Rajecke Teplice im dajú o čo si koledujú .

22.01.2020, 21:54
Osvietený, čo sa sťažuješ, ved Kotlebovi davaš svoj hlas..
none
5
22.01.2020, 22:10
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 91 880 B vygenerované za : 0.083 s unikátne zobrazenia tém : 128 567 unikátne zobrazenia blogov : 1 801 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Škoda krásy, keď rozumu nieto.