Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kosovo

11
reakcií
4178
prečítaní
Tému 17. februára 2008, 16:53 založil politik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 08. 2008
17
21. 05. 2007
6
 
 


1.
označiť príspevok

politik
   17. 2. 2008, 16:53 avatar
Dnes o 15:00 SEC zasadne slávnostne kosovský parlament a vyhlási jednostrannú nezávislosť. Skončí sa tak séria chybných rozhodnutí zo strany OSN a EU ktorých roztrieštenosť názorov zapríčinili to, že sa naplnila vôľa USA a túžba teroristov a mafiánov po vlastnom štáte. Napriek tomu, že bezpečnostná rada OSN neodobrila tento krok pribudne na mape Európy ďalší štát .Štát ktorý ma len nejasné vízie, štát ktorý ešte viac vyburcuje vlnu emócii na Balkáne a štát ktorý de facto združuje národnosť ktorá už jeden štátny útvar má a to Albánsko.


2.
označiť príspevok

jos24
   17. 2. 2008, 17:03 avatar
...a myslis si, ze Srbi su cisty ako lalia...


3.
označiť príspevok

politik
   17. 2. 2008, 18:11 avatar
Ja netvrdím, že Srbi sú čistý ako lalia každý ma nejaké nedostaky. Ale dvjmilionova menšina Albancov vyzemetala s celou Europou.


4.
označiť príspevok

Degon
   17. 2. 2008, 18:31 avatar
Kosovo je podľa mňa daľšie "jablko sváru" v Európe a má ešte viac zväčšiť rozdiely medzi kresťanmi a moslimami so zámerom poštvať ich proti sebe podľa hesla: Rozdeľ a panuj! Treba sa spýtať - komu to vyhovuje?


5.
označiť príspevok

Kaonashi
   17. 2. 2008, 19:44 avatar
Kosovo je extrémne prozápadná moslimská krajina/provincia...štve iba ak Rusov (lebo Čecensko) a krajiny s podobnými provinciami (Tibet?) a Srbov. Ostatné balkánske krajiny neurobia nič, lebo sa chcú dostať do EÚ a Kosovo ich aj tak nemusí zaujímať. Moslimov a kresťanov (ak sa to tak dá nazvať...lebo Európa je už skôr liberálna a pluralitná než kresťanská a nacionalistická) skôr bude štvať Turecko vs. EÚ + prisťahovalci.


7.
označiť príspevok

politik
   18. 2. 2008, 22:25 avatar
Srbsko je krajina ktorá sa zmieta v povojnových problémoch ale snaží sa dať na cestu reforiem a európskej integrácie. Kosovo sa vyhlásilo nezávislosť v rozpore s medzinárodným právom. Európska únia si pletie na seba bič z vlastných prútov liberalizmu. Za chvíľu bude chcieť vyhlásiť samostatnosť nejaké predmestie Paríža alebo Londýna a po čase ktovie „jar národov“ zaveje aj na Slovensko. Veď bez vetra sa ani lístok nepohne. Teraz sme povolili štát zločincom, tých zločincov ktorých budeme potom zatýkať v inej časti sveta


6.
označiť príspevok

jack_stap muž
   18. 2. 2008, 21:47 avatar
Jednostranné vyhlásenie nezávislosti je proti medzinárodným pravidlám a je smiešne, že práve Francúzsko a Veľká Británia, ktoré sa snažia Európu integrovať, už uznali Kosovo ako nezávislý štát. K čomu to celé vedie?! Európa sa ešte asi stále nespamätala z Richelieuho nacionalistického modelu "Raison D'état" (národný záujem). Nacionalizmus a pojem "národ" sám o sebe je len prostriedkom na to, aby sa politikom podarilo udržať jednoduchý ľud nejednotný a aby sa im potom ľahšie spolu v Európe vládlo. Jediným problémom, prečo by sme všetci po celom svete nemohli tvoriť jeden "národ", je jazyková bariéra. Ale aj tá sa dá prekonať, keď sa chce. Musíme pochopiť, že človek sa nenarodil ako Albánec alebo ako Srb, narodil sa ako človek. Až potom sa postupom času naučil jazyk a získal akési národné povedomie - celkom umelo. Preto by nemalo záležať na tom, kto dané územie spravuje, pokiaľ je rovnako tolerantný ku všetkým... ale to asi moc idealizujem. Každopádne Kosovo môže pomôcť k tomu, aby sa jednotlivé štáty v Európe porozdeľovali a následne spojili do jednej únie... a práve o toto politikom ide - veľké impérium rozdelené na čo najmenšie časti sa kontroluje najlepšie, pretože ľudia idú proti sebe, namiesto toho, aby sa spojili a prípadne začali robiť nejaké aktivity proti tej takzvanej "integrácii".


9.
označiť príspevok

Krištof
   19. 2. 2008, 14:53 avatar
Podľa mňa národné celky nemusia byť problém, ak v tých národoch (prípadne etnikách) a štátoch existujú ľudské spôsoby života, a tie sa nekončia pri vlastnom národe/štáte, ale vzťahujú sa aj na susedov, s ktorými sa vytvárajú dobré vzťahy... Hádam analogicky ako mnohé rodiny žijúce vo veľkom dome, jednotlivé rodinky majú svoje vlastné byty a v nich si žijú ich členovia a zároveň majú dobré susedské vzťahy...
Ale otázka Kosova je teraz akosi zložitejšia...


8.
označiť príspevok

Degon
   19. 2. 2008, 09:36 avatar
A jestvuje vôbec niečo také ako "ľudská jednota"? Nie je iba mýtus. pomocou ktorého nás chcú zahnať do spoločného košiara?


10.
označiť príspevok

jack_stap muž
   19. 2. 2008, 17:54 avatar
To závisí od toho, čo považujeme za jednotu. Ak by sa teoreticky jednoduchí ľudia naučili spolu žiť bez ohľadu na národnosť a bolo by to z ich strany úprimné, bola by to skutočná jednota (to nevylučuje jednotlivé štáty s vlastnou administratívou, chcem tým iba naznačiť, že na danom území by mohol žiť bez ujmy ktokoľvek a že veci ako clá, hranice atď. by sa mohli zrušiť... no každý štát by mal naďalej vlastnú administratívu). Pokiaľ je to ale niečo ako súčasná Európska únia, kde sa štáty spájajú zhora (prostredníctvom politických dohôd, nie medziľudských vzťahov) je to veľmi pravdepodobne iba imperialistický ťah, aby vlády posilnili svoju moc voči parlamentu vo svojej krajine.
Tu je o tom vcelku inteligentný článok: www.tyzden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

anny103
   20. 2. 2008, 12:38 avatar
Keď som sa dozvedela o nezávislosti Kosova, akosi mi mimovoľne vyschlo v hrdle. Poznám Albáncov a viem čoho sú schopní. Ten kus zeme, na ktorom žijú si iba ukradli, tak ako skoro všetko. Ja mám s nimi iba zlé skúsenosti a možno som preto voči nim iba zaujatá, ale viem, že ich štát spôsobí veľa problémov. A čo sa USA týka, som sklamaná. Ich politika je odporná. Všimli ste si ako manipulujú so všetkými štátmi okolo seba a využívajú svoju moc? To oni sú tí, ktorých sa treba naozaj obávať, pozrite sa, koho majú za spojencov.


12.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   25. 3. 2008, 05:12 avatar
Medzinárodné právo by sa malo dodržať aj voči Srbsku. Kosovo bolo a je súčasťou Srbska podľa medzinárodného práva do tej doby, pokiaľ sa nedohodnú inač o tomto stave priamy zainteresovaný.
Americká politika porušuje základné ľudské práva na celom svete v mene sily .Navyše sám seba označuje za jedinú krajinu oprávnenú rozhodovať a konať o bytí na celom svete. Amerika vraždi nevinných ľudí v mene ochrany ľudských práv.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:17,  29. prestan urázat diskutérov, Edo nemal daleko od pravdy, jeden cudzí jazyk je povinny ....
dnes, 01:08,  21. hej, ale magoris zavádza v tom ze je to od neho podané, akoby madarskí politici navrhovali...
včera, 23:51,  Prelomový rozsudok: Dvaja bývalí ministri národniarov idú do väzenia Marian Janušek a...
včera, 23:46,  U fašistov na kandidatke je to prehustene komunistami . Čo tento tvor ? Marián Tkáč...
včera, 23:40,  Presne tak, ako to teraz predviedol nevzdelaný minister. Presne tak mi to uškodí, lebo kvôli...
včera, 23:39,  Ktorého skorumpovaného politika obhajovala niekedy Remišová netuším . Pomôž mi Kasafran
včera, 23:39,  Kasafran, čo sa to deje s komunistami? Veď vy prežívate politický marazmus! Tu propaguješ...
včera, 23:35,  Lemmy ako ti uškodí že Maďar nebude vedieť po slovensky ?
včera, 23:34,  Na Slovensku sme nemali politika kalibru ako je Remišová . Najvýdatnejšia bojovníčka proti...
včera, 23:33,  Oprava odkazu:...
včera, 23:32,  Ak je deťom maďarskej národnosti cudzí, treba ich naučiť. Preto Osvieteného otázka je...
včera, 23:29,  V žiadnom prípade nie cudzím jazykom.
včera, 23:29,  Ústava SR, článok 6: (1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský...
včera, 23:27,  Súhlasím, Krysafran, že slovenský národ by mal byť uchránený pred takými zločincami...
včera, 23:25,  Lebo Érsek naozaj povedal, že slovenčina sa má na južnom Slovensku vyučovať ako cudzí...
včera, 23:24,  „Spravodlivosť bez moci je bezbranná, moc bez spravodlivosti je tyrania.” - Blaise Pascal...
včera, 23:24,  Aha, to sme v inej téme, tak odkaz:...
včera, 23:23,  OK, beriem na vedomie, že už robíš zo seba idiota, takže tvoje slová, ktoré ťa...
včera, 23:19,  Ja som nikde nepísal že nehovoril o slovenskom jazyku ako cudzom .
včera, 23:18,  To tiež nemusíme . Ersek má štatnice z jazyka slovenskeho ten ho podla papierov ovláda
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 048 bytes in 0,609 seconds)