hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Kosovo

príspevkov
12
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 17.2.2008 16:53
posledná zmena 25.3.2008 05:12
1
17.02.2008, 16:53
Dnes o 15:00 SEC zasadne slávnostne kosovský parlament a vyhlási jednostrannú nezávislosť. Skončí sa tak séria chybných rozhodnutí zo strany OSN a EU ktorých roztrieštenosť názorov zapríčinili to, že sa naplnila vôľa USA a túžba teroristov a mafiánov po vlastnom štáte. Napriek tomu, že bezpečnostná rada OSN neodobrila tento krok pribudne na mape Európy ďalší štát .Štát ktorý ma len nejasné vízie, štát ktorý ešte viac vyburcuje vlnu emócii na Balkáne a štát ktorý de facto združuje národnosť ktorá už jeden štátny útvar má a to Albánsko.
none
2
17.02.2008, 17:03
...a myslis si, ze Srbi su cisty ako lalia...
none
3

2. 17.02.2008, 17:03

...a myslis si, ze Srbi su cisty ako lalia...

17.02.2008, 18:11
Ja netvrdím, že Srbi sú čistý ako lalia každý ma nejaké nedostaky. Ale dvjmilionova menšina Albancov vyzemetala s celou Europou.
none
4
17.02.2008, 18:31
Kosovo je podľa mňa daľšie "jablko sváru" v Európe a má ešte viac zväčšiť rozdiely medzi kresťanmi a moslimami so zámerom poštvať ich proti sebe podľa hesla: Rozdeľ a panuj! Treba sa spýtať - komu to vyhovuje?
none
5
17.02.2008, 19:44
Kosovo je extrémne prozápadná moslimská krajina/provincia...štve iba ak Rusov (lebo Čecensko) a krajiny s podobnými provinciami (Tibet?) a Srbov. Ostatné balkánske krajiny neurobia nič, lebo sa chcú dostať do EÚ a Kosovo ich aj tak nemusí zaujímať. Moslimov a kresťanov (ak sa to tak dá nazvať...lebo Európa je už skôr liberálna a pluralitná než kresťanská a nacionalistická) skôr bude štvať Turecko vs. EÚ + prisťahovalci.
none
7

5. 17.02.2008, 19:44

Kosovo je extrémne prozápadná moslimská krajina/provincia...štve iba ak Rusov (lebo Čecensko) a krajiny s podobnými provinciami (Tibet?) a Srbov. Ostatné balkánske krajiny neurobia nič, lebo sa chcú dostať do EÚ a Kosovo ich aj tak nemusí zaujímať. Moslimov a kresťanov (ak sa to tak dá nazvať...lebo Európa je už skôr liberálna a pluralitná než kresťanská a nacionalistická) skôr bude štvať Turecko vs. EÚ + prisťahovalci.

18.02.2008, 22:25
Srbsko je krajina ktorá sa zmieta v povojnových problémoch ale snaží sa dať na cestu reforiem a európskej integrácie. Kosovo sa vyhlásilo nezávislosť v rozpore s medzinárodným právom. Európska únia si pletie na seba bič z vlastných prútov liberalizmu. Za chvíľu bude chcieť vyhlásiť samostatnosť nejaké predmestie Paríža alebo Londýna a po čase ktovie „jar národov“ zaveje aj na Slovensko. Veď bez vetra sa ani lístok nepohne. Teraz sme povolili štát zločincom, tých zločincov ktorých budeme potom zatýkať v inej časti sveta
none
6
18.02.2008, 21:47
Jednostranné vyhlásenie nezávislosti je proti medzinárodným pravidlám a je smiešne, že práve Francúzsko a Veľká Británia, ktoré sa snažia Európu integrovať, už uznali Kosovo ako nezávislý štát. K čomu to celé vedie?! Európa sa ešte asi stále nespamätala z Richelieuho nacionalistického modelu "Raison D'état" (národný záujem). Nacionalizmus a pojem "národ" sám o sebe je len prostriedkom na to, aby sa politikom podarilo udržať jednoduchý ľud nejednotný a aby sa im potom ľahšie spolu v Európe vládlo. Jediným problémom, prečo by sme všetci po celom svete nemohli tvoriť jeden "národ", je jazyková bariéra. Ale aj tá sa dá prekonať, keď sa chce. Musíme pochopiť, že človek sa nenarodil ako Albánec alebo ako Srb, narodil sa ako človek. Až potom sa postupom času naučil jazyk a získal akési národné povedomie - celkom umelo. Preto by nemalo záležať na tom, kto dané územie spravuje, pokiaľ je rovnako tolerantný ku všetkým... ale to asi moc idealizujem. Každopádne Kosovo môže pomôcť k tomu, aby sa jednotlivé štáty v Európe porozdeľovali a následne spojili do jednej únie... a práve o toto politikom ide - veľké impérium rozdelené na čo najmenšie časti sa kontroluje najlepšie, pretože ľudia idú proti sebe, namiesto toho, aby sa spojili a prípadne začali robiť nejaké aktivity proti tej takzvanej "integrácii".
none
9

6. 18.02.2008, 21:47

Jednostranné vyhlásenie nezávislosti je proti medzinárodným pravidlám a je smiešne, že práve Francúzsko a Veľká Británia, ktoré sa snažia Európu integrovať, už uznali Kosovo ako nezávislý štát. K čomu to celé vedie?! Európa sa ešte asi stále nespamätala z Richelieuho nacionalistického modelu "Raison D'état" (národný záujem). Nacionalizmus a pojem "národ" sám o sebe je len prostriedkom na to, aby sa politikom podarilo udržať jednoduchý ľud nejednotný a aby sa im potom ľahšie spolu v Európe vládlo...

19.02.2008, 14:53
Podľa mňa národné celky nemusia byť problém, ak v tých národoch (prípadne etnikách) a štátoch existujú ľudské spôsoby života, a tie sa nekončia pri vlastnom národe/štáte, ale vzťahujú sa aj na susedov, s ktorými sa vytvárajú dobré vzťahy... Hádam analogicky ako mnohé rodiny žijúce vo veľkom dome, jednotlivé rodinky majú svoje vlastné byty a v nich si žijú ich členovia a zároveň majú dobré susedské vzťahy...
Ale otázka Kosova je teraz akosi zložitejšia...
none
8
19.02.2008, 09:36
A jestvuje vôbec niečo také ako "ľudská jednota"? Nie je iba mýtus. pomocou ktorého nás chcú zahnať do spoločného košiara?
none
10

8. 19.02.2008, 09:36

A jestvuje vôbec niečo také ako "ľudská jednota"? Nie je iba mýtus. pomocou ktorého nás chcú zahnať do spoločného košiara?

19.02.2008, 17:54
To závisí od toho, čo považujeme za jednotu. Ak by sa teoreticky jednoduchí ľudia naučili spolu žiť bez ohľadu na národnosť a bolo by to z ich strany úprimné, bola by to skutočná jednota (to nevylučuje jednotlivé štáty s vlastnou administratívou, chcem tým iba naznačiť, že na danom území by mohol žiť bez ujmy ktokoľvek a že veci ako clá, hranice atď. by sa mohli zrušiť... no každý štát by mal naďalej vlastnú administratívu). Pokiaľ je to ale niečo ako súčasná Európska únia, kde sa štáty spájajú zhora (prostredníctvom politických dohôd, nie medziľudských vzťahov) je to veľmi pravdepodobne iba imperialistický ťah, aby vlády posilnili svoju moc voči parlamentu vo svojej krajine.
Tu je o tom vcelku inteligentný článok: odkaz
none
11
20.02.2008, 12:38
Keď som sa dozvedela o nezávislosti Kosova, akosi mi mimovoľne vyschlo v hrdle. Poznám Albáncov a viem čoho sú schopní. Ten kus zeme, na ktorom žijú si iba ukradli, tak ako skoro všetko. Ja mám s nimi iba zlé skúsenosti a možno som preto voči nim iba zaujatá, ale viem, že ich štát spôsobí veľa problémov. A čo sa USA týka, som sklamaná. Ich politika je odporná. Všimli ste si ako manipulujú so všetkými štátmi okolo seba a využívajú svoju moc? To oni sú tí, ktorých sa treba naozaj obávať, pozrite sa, koho majú za spojencov.
none
12
25.03.2008, 05:12
Medzinárodné právo by sa malo dodržať aj voči Srbsku. Kosovo bolo a je súčasťou Srbska podľa medzinárodného práva do tej doby, pokiaľ sa nedohodnú inač o tomto stave priamy zainteresovaný.
Americká politika porušuje základné ľudské práva na celom svete v mene sily .Navyše sám seba označuje za jedinú krajinu oprávnenú rozhodovať a konať o bytí na celom svete. Amerika vraždi nevinných ľudí v mene ochrany ľudských práv.
none

najnovšie príspevky :

11 SÚ
Yanko [zobraz vlákno] pred 2 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 110 627 B vygenerované za : 0.102 s unikátne zobrazenia tém : 50 244 unikátne zobrazenia blogov : 888 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.