Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Koniec sveta z pohľadu ateistu

49
reakcií
2210
prečítaní
Tému 19. decembra 2012, 20:00 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:00 avatar
Ako si predstavuje a logicky zdôvodňuje koniec sveta ateista? O tom sa dosť málo vie a hovorí. V zákulisí sa hovorí, že si predstavujú, že príroda a svet vznikol zničoho a zrazu len tak, pre pekný dátum, ktorý vypočítali akýsi ľudia - nejakí šikovní matematici (dostatočný dôvod) sa hotový svet a príroda zrazu zmení a opäť bude nič. Je to veľmi vedecké a logické, preto aj pravdivé, o čom vôbec nepochybujú. Prečo? Lebo veda.


12.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 12. 2012, 20:50 avatar
Nie, vznik sveta si tak nepredstavujú.
(A na koniec sveta podľa nejakého starovekého kalendára verí len pako, čo uverí kadejakej hlúposti...)


13.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:54 avatar
Ruwolf, ak si nepredstavuješ, neznamená to, že si to tak nepredstavajú mnohí ateisti napr. aj na DF. No, ale kalendár to je veda, výpočty a matika. To nie je napísané vo svätých textoch Kníh, z ktorých ateisti dostávajú migrény a vyrážky na čelo. A ináč, chcem vedieť či sa na mňa hneváš a či si sa niekde na mňa sťažoval, ale pravdu, lebo inak uvidíš lietať Voltairove papuče na oblohe.


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 12. 2012, 20:57 avatar
Momentálne sa nehnevám - a sťažoval by som sa akurát priamo tu Tebe.


16.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:59 avatar
Tak to má byť.


17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 12. 2012, 20:59 avatar
To je pravda, že z toho, čo si ja nepredstavujem, nevyplýva, že si to iní nepredstavujú, ale ani to, že si to predstavujú.
Majský kalendár bol síce postavený na dlhodobých a na tú dobu veľmi presných pozorovaniach, ale ak bol niekde zapísaný do určitého dátumu, to neznamená, že tam končí čas.


18.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:09 avatar
Pozri Ruwolf to som si všimla u teba aj mnohých ateistov, že máte zvláštne tvrdenie, ktoré vždy sadne ako riť na šerbeľ, keď niet argumentu a faktu (ja si inak na faktoch, dôkazoch dosť potrpím), a síce dám príklad: to, že niečo fakticky, preukazateľne je, to neznamená, že to nemôže byť iné alebo nejestvovať. A podobne. Toto hovoríte ako ateistickú mantru, ktorá sa má tváriť vedecky, ale nie je lebo len filozocká. A tak podobne vy píšete a máte túto svojskú ateistickú hantírku, ono to postačí pre easy diskútera na DF, ale napr. na akademickej pôde medzi odborníkmi na religionistiku by to neobstálo - enemy mi dúfam dá súhlas. Ty si Ruwko len taký ľudový ateistický rozprávač - tváriac sa odborne. No dobre. A teraz, chcem vedieť či ma máš rád ako diskutérku na DF, ale tiež pravdu chcem.


20.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 12. 2012, 21:15 avatar
Napíš konkrétny príklad o čom vravíš ("niečo fakticky, preukazateľne je, to neznamená, že to nemôže byť iné alebo nejestvovať."

Či by to (ne)obstálo vieš odkiaľ?

Z toho, že som ľudový ateistický rozprávač, ako vyplýva, že nemám pravdu?

Ako diskutérku Ťa nemám rád, lebo si majsterka v strawmanoch a chceš nasilu robiť paródiu, ale nevieš ju robiť.
Súhlasí Bojislav


24.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:21 avatar
Napr. ten kalendár Máyov, stál na nejakých výpočtoch, člení na isté časové úseky - skrátka čísla sú tam a sú presné. A teraz ty chceš použiť všeobecnú ateistickú mantru a povieš, to že je to tam napísané aj vypočítané presne, ale to, že končí neznamená koniec času. Odkiaľ vieš že neznamená? Lebo si myslíš? Nie aj ľudový ateistický rozprávač môže sem tam mať pravdu, ale iste nie vždy. No nevadí, aspoň si úprimný a paródia mi ide ľahko sama od seba.


27.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:30 avatar
aj nas kalendar je presne vypocitany a konci kazdy rok, musis si kupit novy, znamena to koniec sveta?
Súhlasí ruwolf, enemy unknown


34.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:44 avatar
Kupit kalendar si mozes, ale novy Maysky kalendar na rok 2013 nevyrobili, ale to neznamena, ze nejaky ateista ho nemoze vytvorit a doplnit pokracovanie. No nie? Uz so dobra v argumentacii.


29.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 12. 2012, 21:32 avatar
Neviem, či znamená a neviem či neznamená. Ale vždy sa pozerám, čo je pravdepodobnejšie.

Prečo by mal znamenať, keď fosílne záznamy a astronomické pozorovania nám "hovoria", že Zem či Slnko sú tu miliardy rokov?
Prečo by mali práve teraz zaniknúť?

A keď poznali dôvod, prečo ho nenapísali?

Nie je oveľa jednoduchšie vysvetlenie, že sa im jednoducho ďalej nechcelo ten kalendár písať?

(Veď ja ani netvrdím, že vždy mám isto pravdu.)


37.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:49 avatar
Odpoviem ateistickou mantrou mozno sa mylim a mozno sa nemylim. Alebo ina ateisticka mantra napr. mozno ano a mozno nie. A vybavene. Odpovedala som, ale moja odpoved je univerzalna - ma nulovu vypovednu hodnotu a je vhodna akurat pre hovorcu prezidenta. Rozpravat a nepovedat nic je pekne, ale nudne a prazdne. Mne to nestaci. A este k poslednej otazke mohli by sme do nekonecna filozovat napr., ze si pisar zlomil ruku, alebo im dosiel atrament, alebo sa na to zabudlo... tisice moznosti by bolo. Ale to nie je vedecke hladanie pravdy... toto je filozofovanie casto len vajatanie.


39.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:54 avatar
alebo je to proste cyklicky kalendar, jeho tvorcovia ho zrejme vytvorili ako cyklus ktory sa stale opakuje, preto nepotrebuje pokracovanie
Súhlasí enemy unknown, ruwolf


41.
označiť príspevok

enemy unknown
   19. 12. 2012, 22:00 avatar
Mezoamerickí indiáni mali veky, podobne ako Indovia majú štyri veky. Týmto sa pre nich končí ich piaty vek. Nemali lineráne chápanie času a nemerali iba obeh Zeme okolo Slnka. Pozorovali hlavne Venušu, ale aj iné kozmické telesá a ich obeh.


48.
označiť príspevok

ruwolf muž
   19. 12. 2012, 23:31 avatar
Vynechala si vyššiu/nižšiu pravdepodobnosť.


50.
označiť príspevok

Centex muž
   20. 12. 2012, 15:11 avatar
Milá Lea, nič nevzniklo len tak. To vie v prvom rade nekresťan už hodne dávno. Mne pripadá práve dosť choré tie žvásty, že budiš svetlo a budiš a budiš a zrazu za pár dní všetko vzniklo podľa kresťanstva...prepáč ale mne to pripadá strašne naivné. Zajtra nebude žiaden koniec sveta. Koniec sveta nastane, keď sa ľudia postihnutý svojimi rôznymi fanatickými náboženstvami nakoniec úplne vyzabíjajú. A to môže byť hocikedy. Do toho tu môže niekedy padnúť snáď nejaký asteroid, čo nie je nereálne, alebo výmysel vedy, ktorej značná časť smeruje k vývoju prostriedkov a spôsobov ako zbohatnúť a uľahčiť si život, raz zabije túto planétu. Splodiny a chemikálie, ktoré produkuje či kresťan, či ateista, či neviem kto ešte. To že sa niekto snaží presvedčiť druhých o nejakej čudnej viere spred iba trapných 2000rokov dozadu, vysvetľuje to prečo sa ľudia vo svete nenávidia a robia to čo robia. Samozrejme sú rôzne náboženstvá a ak by ľudia tieto viery formovali v duchu dobra, by sme tu na df písali len o príjemných skúsenostiach, ktorými by sme si vlastne pomáhali, nezáležiac od viery. Ale človek je zadubený tvor, zvlášť na Slovensku a má potrebu niekoho stále o dačom presviedčať a byť navrchu, tak isto ako občas aj ja. Ja som veriaci ateista, pretože v podstate verím v to čo cítim a vidím, ale poslednú dobu dávam radšej prednosť prírode a zvieratám...tie ma zatiaľ nijako nesklamali. Prajem si aby zajtra strihlo v hlave všetkým mamonárom, fanatikom, tyranom, agresorom, egoistom...nech zajtra pokapú a zostanú len dobrý ľudia...to by bol pre mňa koniec a zároveň aj začiatok nového sveta...Prajem Vám pekný zajtrajší deň... 


2.
označiť príspevok

rose.madder žena
   19. 12. 2012, 20:19 avatar
..ja som už rozdala vianočné darčeky, aby sa blízki stihli do piatku nimi potešiť ....pre istotu ; ))))


4.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:25 avatar
Si šikovná. Ja som dnes dokúpila posledné darčeky, ale nechce sa mi baliť.


5.
označiť príspevok

rose.madder žena
   19. 12. 2012, 20:32 avatar
...ved nakúp také darčekové častičky, ja to roky robievam tak : )


7.
označiť príspevok

rose.madder žena
   19. 12. 2012, 20:37 avatar
..bože, dnes mi ide karta .....taštičky . )))))


8.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:40 avatar
Rose urobila som tak. Ale kúpila som aj baliaci papier, myslim že na Vianociach je to jedinečné, keď sa balí do papiera, tašky sú bežné a dávajú sa v nich darčeky na narodky, meniny. Ale trhanie vianočného papiera pri rozbaľovaní darčekov pod stromčekom je úžasný pocit a tešíš sa na prekvapenie.
Súhlasí rose.madder


9.
označiť príspevok

rose.madder žena
   19. 12. 2012, 20:45 avatar
..súhlasím ...musím sa polepšiť, kedysi som poctivo balila, zlenivela som ; )
Súhlasí Lea Pragmatická


3.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 20:25 avatar
co si predstavujes pod pojmom svet? ludi? ludia zaniknu celkom urcite, evolucia sa nezastavila a o miliardy rokov ( ak do vtedy prezijeme ) sa zmenime, pod svetom si predstavujes zivot? no zivot, pozname len ten pozemsky, a ten moze zaniknut, staci na to trochu vacsia skala ktora nam vojde do cesty, vesmir? tu je to trosku zlozitejsie, tento vesmir vznikol velkym treskom, co bolo predtym? nevie sa, urcite nevznikol z nicoho, su teorie viac pravdepodobne a menej, je pravdepodobne ze toto nie je jediny vesmir,

lea, chapes vedu zle, to nie je ateisticka svata knizka,

a odkial si zobrala ze tento datum uznavaju ateisti ako koniec sveta? zase si vymyslas? ten datum ani nevymysleli matematici, nejaky sikovny ezoterici a rojkovia z neho urobili koniec sveta lebo konci cyklus mayskeho kalendara, ty ezoterici a rojkovia asi nebudu taky velky ateisti ked veria v proroctva nejakych mayskych bozstiev ze ano?

a odkial si zobrala ze s tym ma nieco veda? alebo logika? nema s tym nic


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:35 avatar
Svet - všetko živé aj neživé na našej matičke Zemi. No tvrdenie, že ľudia zaniknú celkom isté - je len viera väčšinou ateistov, lebo dôkaz nie a vedecký výpočet je len taký blaf. Mňa napr. fascinuje, keď čítam napr. nejaké vedecké články a tam napíšu nejaké nezmyselne vysoké číslo, dátum, že vtedy sa v prírode stane to a to, alebo že vek odkedy žije istý druh na Zemi je 12 000 rokov dozadu a iné nezmysly. To je blbosť, kto overí, verifikuje tieto výpočty, teraz tomu ateisti veria a realita vôbec nemusí byť taká, čo nejaký človek s vysokou školou pracujúci vo vedeckom ústave, s vedeckou kalkulačkou vypočítal. A páči sa mi, že vedec vie, že svet vznikol veľkým treskom - pekný nezmysel. Zober dva kamene tresni s nimi a či vznikne miniatúrna planéta Zem - aj so živým aj neživým, v tak pestrom zastúpení. No ateisti, sa opierajú o Mayský kalendár - lebo je presný, vedecký a matematický.


10.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 20:48 avatar
zacnem poslednou vetou, nie, neopieraju, ten nezmysel si sama vymyslas

dalej, svet, tie fakty neboli zistene na univerzite kalkulackou, mas velmi zlu predstavu o vedeckej praci, charles darwin cestoval okolo sveta aby zozbieral dokazy z ktorych potom vytvoril svoju teoriu, astronomovia museli postavit obrovske observatoria a satelity, nie len na pozeranie do hviez, no na meranie, snimanie infacerveneho ziarenia a pod. chirurg musel najskor pitvat a naucit sa take kvanta teorie o akych sa ti ani nesnivalo aby mohol vykonavat svoje povolanie
myslis si ze fyzici stavali ten obrovsky urychlovac castic vo svajciarsku pre srandu?
myslis si ze rychlost svetla si niekto len tak vypocital s kalkulackou? nie, musela byt zmerana, myslis ze tie datumi boli len tak vypocitane? NIE

velky tresk, nie je buchnutie kamenmi, islo o vybuch, zrejme porusenim rovnovahy medzi antihmotou a hmotou, my sme zvysok po vybuchu, myslis ze to vzniklo za sedem dni? presli miliardy rokov kym vznikla prva planeta, chapem ze pre cloveka ktory sa na svet diva len ocami a rozmysla cez pocity je zlozite si to co i len predstavit, kontinenty na zemi sa neustale pohybuju, tak ako aj zem samotna, meni sa, dokonac aj priamo pred ocami, tak ako v tichom oceane dokazu vyrast z vody sopecne ostrovy hole ako skala, tak postupne sa museli formovat prve telesa, plynne ci pevne.

lea, obvinujete casto neveriacich z nedostatku fantazie, upjatosti na okolity materialny svet a uzavretosti myslenia, lenze to nie je pravda,

vezmi si len dinosaury lea, kralovali kedysi zemi tak ako ludia, no zanikli, stacil na to vesmirny suter ktory dopadol do yucatanu, uvolnili miesto inym, primatom, ludom, ak by dopadol znova asteroid a prezili by len jednobunecne organizmy a bakterie tak na zemi by sa o miliardy rokov znova rozvinul zivot v uplne inej podobe ako ho pozname dnes

lea, neuraz sa, no si co sa tyka vedy analfabet, nerozumies jej, ked si pisala prispevok c. 9 tak si dokazala ze o vedeckych postupoch, o skumani a hladani faktov nevies nic. myslis si ze ide o pracu z kalkulackou? to je hlupost, z obrovskej casti ide o pracu v terene, alebo si myslis ze ten rover sa po marse vozi zo srandy?


15.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 20:58 avatar
Vieš taký Darwin kto bol? Jeden starý dedo, ktorý chodil po svete a čosi meral, vyhodnocoval... toto je pre mňa slabý argument platnosti či pravdy. Aj ja chodím do práce, tiež svojím spôsom merám, spočítam aj kontrolujem a čo? A tá rýchlosť svetla to bolo ako? Išiel zase nejaký starý dedo alebo mladý muž napr. s menom Rýchly šíp a meral svetlo? No neviem. Jasné, že vede nerozumiem, ale to to vyzerá, keď niekto píše v čom nemá základy a základné chápanie - analógia na ateistu, ktorý chce sebe aj ostatným vysvetľovať state z Biblie alebo analyzovať vieru veriaceho.


21.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:17 avatar
zaklad by bol keby si si nieco o vede nastudovala a potom mozes drystat kolko chces, ja som si prestudoval svate knihy troch svetovych nabozenstiev, poznam znenie roznych dokumentov, poznam historiu tych nabozenstiev, viem ako prebiehali schizmy a pod. pri diskutovani s veriacimi som zistil ze casto viem o nabozenstve toho cloveka viac ako on sam, samozrejme okrem toho nadprirodzeneho pocitu ako to volate, toho vasho osvietenia

darwin urcite nebol dedo ked oboplaval svet, tu teoriu si nevymyslel za noc, dokonca aj ked ju vypracoval tak zhromazdoval dalsie dokazy kvoli tomu lebo v tej dobe to bola az kacirska myslienka
vedela si ze studoval aj teologiu? asi nie

k tej rychlosti svetla ti odporucam si toto precitat :

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

vedci nie su stary dedovia v plastoch lea, tak ako vsetci knazi nie su pedofilny dedkovia v sutanach, casto to boli mladi vedci, priekopnici, NASA ked poslala cloveka na mesiac tak takmer vsetci vedci ktory tam pracovali boli mladi

vies znevazujes meranie, vyhodnocovanie, no prave to umoznilo cestu na mesiac, nie modlitby


25.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:27 avatar
Bojislav ja si vedcov predstavujem ako Majstra "N" v bielom plasti a na hlave vrabcie hniezdo. No vies pre mna je veda malo a velmi jednoducha. Veda je to, ze dnes je platna a niekolko desatroci alebo nedajboze o 100 ci 200 rokov - mnoho z jej vysledkov nebudu potvrdene, na mnohych Majstrov N sa zabudne, aj na ich teorie ci vynalezy. Veda nie je stala, je poznatky su pominutelne v priestore a case - skratka pre mna slabe - pre jednoduchsieho cloveka zijuceho tu a teraz cca do tej 60 tky to staci pre mna nie.


30.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:34 avatar
lea, tu ide o to ako poznatky ziskas, kedysi si ludia len domyslali, preto vyvratene, nevravim ze bude vsetko platne, no veda nie je nabozenstvo ktore len tak povie ze pozna pravdu na vsetky veky, dolezite je ze veda opravuje samu seba, zlepsuje nam zivot, zachranuje nam zivot, nabozenstvo nam vravi ze utrpenie tu musi byt a ze musime len cakat na zivot po smrti a tento zivot je len o jeho dosiahnuti


32.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:40 avatar
Bojislav ja si vedu predstavujem ako Majstra N, ale ty si zase tiez nespravne a zjednodusene predstavujes nabozenstvo ci vieru - ty vidis, len nejaku staru babicku v kostole s ruzancikom v ruke a s modlitebnou knizkou. Ono je to trosku ine.


35.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:45 avatar
nie nepredstavujem, no ale mozes mi to teda vysvetlit ako vies


11.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 20:49 avatar
este len dodam, povedala si ze pod svetom si predstavujes vsetko na maticke zemi, vies co je zem lea? smietka prachu v nasej galaxii a nasa galaxia je jedna z mnohych, keby aj cela tato slnecna sustava zanikla tak vesmir si to ani nepovsimne


19.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:10 avatar
Bojislav z pohľadu vesmíru smietka,z môjho pohľadu nekonečne veľká a rozľahlá zem.
Súhlasí rastos, rose.madder


23.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:21 avatar
ak je taka nekonecne velka, ako to ze ju ludia obletia, oboplavaju dokonca aj obidu na aute? ano, z pohladu ludstva je to nas domov, najlepsi aky mame, no nasa existencia nie je taka dolezita ako si sami nahovarame, sme smietka pre tuto galaxiu, a tato galaxia je len ostrovcek v sirom vesmire ktory tiez nemusi byt jediny, dava mi to pokoru, nemyslim si ze ludstvo je take dolezite ze cely tento obrovsky vesmir bol stvoreny len pre ludi


28.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:30 avatar
Bojislav nech sa najde clovek co ju peso prejde krizom, krazom kazde jej miesto a usek (vratane naseho dvora, kde byvam) na nasej Zemi a potom sa mozeme bavit. To, ze prejde nejakou trasou to je nic.


31.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:35 avatar
aj tak ten tvoj dvor je odfoteny zo satelitu, no aj tak, ak len zem sa ti zda taka obrovska, potom vesmir si ani len predstavit nevies, tvoj svet moze byt zem, mozes si ho predstavovat ako chces, no faktom nadalej zostava ze sme len smietkou vo svete, to ako to ty beries, co si myslis je jedno, ten fakt sa nezmeni


33.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:42 avatar
Moj dvor nie je odfoteny, fotku som nevidela a suhlas na fotografovanie som nedala. Chyba dokaz. No ja sa necitim byt ani mala, ani smietka, aj moj dvor je velky ... tak neviem


36.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 21:46 avatar
maps.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

daj si satelitne snimky, pomaly priblizuj k mieste tvojho bydliska, uvidis svoj dom zhora, tak ako ja som nasiel svoj, tu mas dokaz


38.
označiť príspevok

dilemma žena
   19. 12. 2012, 21:51 avatar
dakujem, konečne som videla aj susedov dvor.
Súhlasí Lea Pragmatická


40.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:56 avatar
Ako si to mohli dovolit? Fotit sukromne pozemky a stavby bez suhlasu? Mali by si pytat suhlas dotknutych osob, vacsinou majitelov. No toto, no toto... mrkva v zime. Inak sa mi to nepaci, pride cas, ze nas budu fotit a budem pod kamerami ako v reality show aj v sprche, na zachode, v posteli - to nie je dobré.


42.
označiť príspevok

dilemma žena
   19. 12. 2012, 22:00 avatar
to už je tu dávno, lea, stačí, ak máš na telefone 3g. kľudne ťa môžu sledovať. dnes sú už aj deti technicky šikovný.. mne sa to stalo pred pár rokmi.
Súhlasí Bojislav


45.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 22:03 avatar
No ja neviem, nemam napisane na mobile, ze mam tam mat 3 G(ecka).


46.
označiť príspevok

dilemma žena
   19. 12. 2012, 22:07 avatar
v krabici, v papieroch nájdeš, ale vypíše ti aj na mobile.. máš na nom kameru?
Súhlasí Lea Pragmatická


47.
označiť príspevok

dubák muž
   19. 12. 2012, 22:15 avatar
nemôžeš spať?


43.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 22:00 avatar
vies o tom ze mesta maju pochodene auta ktore pofotili komplet okolie? mas trojrozmerne videnie ulice napriklad, takze ano, pokial nemas zaclony a kupelnu do ulice tak ta mohli vidiet ako sa smrchujes, ale ludi rozmazavaju, ale aj tak, mozu ta mat odfotenu


44.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 22:02 avatar
Za to by som im vyprasila rit.
Súhlasí dilemma


22.
označiť príspevok

trin i ty muž
   19. 12. 2012, 21:19 avatar
lea

pohlad ateistu mas v mojom avatare

hyhy
Súhlasí Lea Pragmatická


26.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 21:27 avatar
Trin dobré, rozosmiala si ma.


49.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2012, 11:01 avatar
ako si predstavujem koniec sveta (predpokladajúc, že ste ostali pri 21.12.2012)?
pôjdem na pivo s kamarátmi, potom spať a ďalší deň budem čítať knižku a oddychovať
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:21,  2)Lemmy A odkiaľ sa berú túžby ? Niekto niečo musí predložiť, aby sa po tom túžilo....
dnes, 11:20,  2( Lemmy Podľa teba, je rozpínanie mysle, pokrokom ?
dnes, 11:18,  tomino, vsak to je vasa filozofia, hlasate evanjelium prosperity....kto je chudobny, tak toho Boh...
dnes, 11:02,  nájdi 10 rozdielov....
dnes, 11:01,  Aha Titi, Pozri...
dnes, 11:00,  Aj ten obyčajný kostol na dedine je luxusný a jeho stavba drahá... a to nehovorím o...
dnes, 10:52,  to pocujem prvykrat....asi si nebol v kostol po beznych dedinkach.....a bol si vobec dnes na omsi...
dnes, 10:49,  RKC sa topí v luxuse, takže nemože byť cirkvou kristovou.... to vie každý kto vstúpi do...
dnes, 10:46,  iba truhlik vystupi z RKC a ide k znovuzrodenym......to si kludne mohol ist aj k jehovistom *57
dnes, 10:44,  rozpravka je to len u hlupych ateistov......miliardy ludi nasleduje Jezisa Krista, je to osobny...
dnes, 10:43,  Už rok a pol som protestantom. Kebyže nie si prilepený na stoličke, tiež by si prestal...
dnes, 10:42,  tomas.....tento mesiac si znovuzrodeny, buduci budes co ? rastafarian ? hinduista ??? opat...
dnes, 10:40,  co mu nerozumies ? ze ti povedal, ze ta odviedol satan ????
dnes, 10:38,  Aj keby to neolutoval, aj tak by si mu mal odpustiť.... KAZDEMU ! A nielen kajúcnikom... Ale...
dnes, 08:47,  Ako je možne, ked som mal vyhrady voci katolickemu uceniu a ten kňaz ma aj tak zaradil medzi...
dnes, 08:13,  Boh je fikcia, ale nevravme to nahlas....
dnes, 08:05,  Rozprávka o Kristovi je vhodná len pre dospelé deti. To je pre takých ako si ty. Vek máš...
dnes, 07:59,  Nielen o mne klameš, ale aj ignoruješ 14. Tebe to asi nikdy do konca života neťukne, na čo...
dnes, 07:57,  Nič také predsa netvrdím, neklam o mne. Použil som slovovymýšľať. Vidím, že výmysly o...
dnes, 07:50,  odviedol ta satan *53*53*53*53*53
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(139 771 bytes in 0,426 seconds)