Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Koniec poplachu?

32
reakcií
145
prečítaní
Tému 14. augusta 2020, 11:19 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 09. 2008
21
10. 10. 2010
135
06. 01. 2010
8
24. 11. 2009
19
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2020, 11:19 avatar
Koniec poplachu?

Nevídaná vzpoura: Insider globalistů přiznal lži o globálním oteplování. Omluva světu za hororové scénáře. Nevyslyšené hlasy. Ozve se svědomí ostatních "strážců planety"? Jedna vlaštovka jaro nedělá
3. 8. 2020

Elena Salgerová připomíná příběh jednoho z předních klimaalarmistů, který nedokázal odporovat vlastnímu svědomí a přiznal pravdu v otázce globálních klimatických změn...

www.protiproud.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 11:50 avatar
Protiproud je excelentná dobrota . Jedna z najlepších          


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 11:55 avatar
Edo nám sem dá nejaké goebellsovské dobroty
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2020, 11:57 avatar
(2) Dosvietený,
svojimi reakciami a príspevkami na tomto DF sa skutočne čím ďalej.tým viac excelentnejšie charakterizuješ ako typický antislovanský sionfašistický poskok odddane slúžiaci svojmu kacovi...


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 11:59 avatar
Má i slovenskú verziu dobrôt                   

Proti prúdu, Prop alebo Prop.sk

Podstatnú časť stránky tvoria konšpiračné teórie.

Na základe trestného oznámenia poslankyne za SaS Natálie Blahovej z mája 2010 začala polícia trestné stíhanie voči webovej lokalite. Skutok bol kvalifikovaný ako prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia

Židia, holokaust, rasizmus
Niektoré príspevky spochybňujú historický fakt holokaustu,

Časť príspevkov kritizuje obmedzovanie slobody slova v otázkach popierania holokaustu, aj keď v množstve iných príspevkov Prop.sk chváli diktátorské režimy so silnou cenzúrou.

Vznik totalitných režimov (fašizmus a komunizmus) v 20. storočí majú podľa prekladu článku od Henryho Makowa uverejnenom na webovej stránke Prop.sk na svedomí Židia, ktorí údajne „vytvorili Hitlera preto, aby mohli kontrolovať Stalina a začať s vojnou“. Pád komunistických režimov články na Prop.sk zdôvodňujú tiež tým, že za nimi stáli Židia. Rovnako aj holokaust majú podľa článkov uverejnených na Prop.sk na svedomí Židia, „aby bolo možné odôvodniť existenciu slobodomurárskeho "židovského" štátu“.

V preklade článku amerického neonacistu Harolda Covingtona „Čo je Nový svetový poriadok“ sa uvádza, že „biele krajiny zaplavuje teraz bahno tretieho sveta“, čo je spôsobené „slabosťou a zmätenosťou bieleho človeka“.

Ďalšie príspevky zverejnené na webovej stránke Prop.sk vystupujú proti slobodnému trhu a kapitalizmu.

Slovenský štát a panslavizmus
Napriek tomu, že niektorí autori na Prop.sk sa otvorene hlásia k rusofilstvu a volajú po vytvorení jednotného všeslovanského štátu[8], veľmi pozitívne je vykresľovaný aj vojnový slovenský štát, ktorý však spolu s Nemeckom zaútočil na slovanské Poľsko a Sovietsky zväz. Pri príležitosti 60. výročia od popravy Jozefa Tisa, Prop.sk zverejnil článok o „hanebnej poprave nášho prvého slovenského prezidenta, martýra slovenskej slobody“, spolu s Tisovým politickým vyhlásením pred popravou, kde sa označuje za „protiboľševického“ bojovníka. Napriek úcte k Tisovi sa Prop.sk stavia na iných miestach na stranu komunistických alebo ľavicových diktatúr. Rovnako, napriek panslavizmu sa v článkoch na Prop.sk prejavuje silná averzia voči Česko-Slovensku.

Diktatúry a totalitné režimy
Časť textov zverejnených na tejto webovej stránke sa stavia veľmi pozitívne k súčasnému Rusku, alebo aj k ľavicovým diktatúram Alexandra Lukašenka v Bielorusku, prípadne Huga Cháveza vo Venezuele.

Prop.sk prinášal aj reklamu alebo celé znenie kníh, napríklad online verziu knihy komunistického ex-poslanca Karola Ondriaša

Kniha „Koniec sveta alebo nový začiatok?“ od autorky Márie Sepešiovej sa zaoberá najmä tajnými spoločnosťami, údajne utajovanými učeniami, hroziacimi celosvetovými krízami a vývojom sveta v budúcnosti.

Autorka sa napríklad snaží presvedčiť o existencii jednotlivcov, „ktorí sú už od útleho veku krátkodobo unášaní inteligentnými bytosťami z UFO“

Partneri a blízke skupiny
Webová stránka Prop.sk mala blízko k združeniu Slovenská pospolitosť (neskôr transformované na politickú stranu, ktorú Najvyšší súd Slovenskej republiky rozpustil, pretože jej politická činnosť bola v rozpore s Ústavou SR) a združeniu Nové slobodné Slovensko. Zverejňovala napríklad pozvánky na akcie organizované týmito organizáciami.

Prop.sk zverejnil aj pozvánku na akciu organizovanú nacionalistickou Slovenskou ľudovou stranou a prosbu o „zapálenie svetielka v noci na 18. apríla“ pri príležitosti 60. rokov od popravy Jozefa Tisa. Prop-u je blízke aj nitrianske nacionálne orientované Slovenské Hnutie Obrody, pričom na svojich stránkach odporúča napríklad blog predsedu tohto hnutia a zároveň uverejňuje množstvo článkov od členov tohto občianskeho združenia.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:03 avatar
Putinistická a neoboľševická propaganda snáď nikdy nebola taká silná, ako dnes. Rusofilno-mesianistické myšlienky, ktoré zneužili ideu panslavizmu v celej jej podstate, sú žiaľ najviac prítomné v tzv. vlasteneckých kruhoch. Dlhoročná vzorná práca súdruha Chelemendika a celej jeho rezidentúry určite potešila „taváriščov“ v Kremli. Jeho skutoční šefovia však zrejme kancelárie v Kremli nemajú. Myšlienky o tom, koľko toho máme spoločného a ako je len mocný, statočný a chrabrý ruský medveď ten pravý a jediný ochranca pred dekadenciou dnešnej doby, sú korunované niečím tak scestným a zároveň humorne hlúpym, ako je tričko s Vladimírom Putinom ponúkané na Slovensku a pamätník Vasiľa Biľaka.

Naša spoločná cesta končí s východnými Slovanmi niekde v období sťahovania národov. To je naozaj dosť dávno. Tam sa končí naša sociálna, kultúrna a genetická spriaznenosť. Ak samozrejme nepočítame okupáciu „oslobodením“ v roku 1945 a okupáciu „bratskou pomocou“ v roku 1968. Takmer 50 rokov komunistickej diktatúry ovplyvnilo náš národ natoľko negatívne, že ešte dnes sa nájde dosť ľudí ochotných obhajovať zvrátené myšlienky marxizmu a leninizmu šírené prostredníctvom neoboľševickej strany Vzdor, schované do ľúbivého rúcha sociálne spravodlivej spoločnosti.

Ak uvažujeme s Európou od pobrežia Atlantiku po Ural, tak kultúra a civilizácia sa v tomto priestore šírila vždy zo Západu na Východ. Niekomu sa to možno nepáči, ale je to tak. A je úplne jedno, či to, čo sa deje posledných 100 rokov, môžeme nazvať civilizáciou a kultúrou, alebo nie. Náčelníci z Kyjevskej Rusy neboli vládnucou elitou medzi škandinávskymi Vikingami a Peter Veľký, tento obdivuhodný panovník, sa predsa len vzdelával v Západnej Európe. Európski panovníci neosídľovali svoje územie kolonistami z Ruska, ale posielali svojich obyvateľov hľadajúcich lepšiu budúcnosť práve tam.

Genealógia nášho národa určite preukáže medzi našimi predkami oveľa väčšiu „interakciu“ s Nemcami, Čechmi, Poliakmi a Maďarmi ako s Rusmi.

Výnimočný, silný a veľký ruský národ, ktorý dal ľudstvu toľko významných mysliteľov a umelcov sa nechal sedemdesiat rokov zotročovať a manipulovať bandou neruských živlov, ktorá dokázala presadiť boľševickú ideológiu a krvavo potlačiť prirodzenú autoritu šľachty a pravoslávnej cirkvi.

Komisárov Čeky nasledovalo na Ukrajinu mnoho verných ruských prisluhovačov, aby pomohli pri realizácii hladomoru biblických rozmerov. Svoje by vedeli rozprávať aj Litovci, Lotyši a Estónci, niekoľkokrát „oslobodení“ našimi tzv. „slovanskými bratmi“. A to je iba najznámejší príklad toho, prečo sú Rusi aj v bývalých krajinách svojho impéria takí „obľúbení“. Nehovorím už o vyslovene psychopatickej a deviantnej „ruskej“ antinemeckej a antieúropskej propagande počas druhej svetovej vojny, ktorú viedol Ilia Grigorievič Erenburg. Či snáď skôr Eliahau Ehrenberg?

V 90-tych rokoch bolo potrebné boľševickú ideológiu transformovať do podoby oligarchickej demokracie, ktorá by zabezpečila prerozdelenie zdrojov a majetku vytvorených komunistickou diktatúrou z krvi obyčajných ľudí. V Rusku sa to volalo „Perestrojka“ a „Glasnosť“ u nás „Nežná“, prípadne „Zamatová revolúcia“. Po období chaosu a prerozdelení obrovského bohatstva bolo potrebné oklieštené impérium stabilizovať a znova polarizovať svet. Bolo potrebné nájsť ďalšieho z radu veľkých vodcov, ktorý vráti krajine prosperitu a garantuje majetok v súkromných rukách. Človeka svojej doby, s nenápadným odkazom na pôvodnú boľševickú ideológiu (napríklad agent KGB ) a s trochou „cárovej“ charizmy. Vladimír Vladimírovič Putin si získal popularitu naprieč celým spektrom ruskej spoločnosti. A zaslúžene. Po rokoch chaosu v postkomunistickej ére si mocní vládcovia klamu už nemohli dovoliť riskovať pozície v tak neskutočne bohatej a prekrásnej krajine akou Rusko bezpochyby je. A on dokázal to, čo väčšina národa chcela a potrebovala. Pretože mu to ONI umožnili. Vladimír Putin je pre väčšinu konzervatívne uvažujúcich ľudí určite prijateľnejší ako jeho európske proťajšky. Nehovoriac už o „bývalom“ moslimovi Barackovi Husseinovi Obamovi. Je však iba ďalším z rady poslušných kráľov. Nič viac, nič menej. Je naivné si myslieť, že tak bohatú krajinu s množstvom ľudí by nechala zlatožravá chobotnica bez svojho vplyvu. Veď tých ľudí je možné napríklad poslať do novej vojny. Pod vlajkou všeslovanského bratstva, za sociálne spravodlivú spoločnosť? Možno. Aspoň spravodlivejšiu, pokiaľ to neruskí oligarchovia Voloďovi dovolia.

Jasné prepojenie boľševickej a novej putinistickej ideológie bolo vidno aj pri „proruských“ demonštráciách na východe Ukrajiny. Obraz usmiateho Stalina, vraha miliónov Slovanov, s komixovou bublinou a textom „Voloďa molodec“. Ďakujeme pekne. Takéto kriesenie krvavej beštie Džugašviliho, ktorý nebol ani Slovan, tobôž Rus a zrejme aj Gruzínci by s ním mali problém, nepotrebuje nikto na tomto svete.

Mimochodom, keď je na východe Ukrajiny tak silná túžba po návrate do lona matičky Rusy, ktorú narúšajú len „banderovské živly a agenti dekandentnej Európy a USA“, prečo Voloďa – molodec už túto túžbu dávno nenaplnil? Západ by zostal bezzubý. Rovnako ako pri protiruskom povstaní v Maďarsku a pri „bratskej pomoci“ v Československu. Takže prečo sa konečne cár báťuška Voloďa nepostará o svojich verných a nevráti im zasa normálny život? Pretože to nemá dovolené. Od niekoho oveľa silnejšieho, od koho ma rozkaz zastabilizovať západnú hranicu „svojho“ impéria nestabilitou, občianskou vojnou. V ktorej trpia nevinní. Slovania. Rusi. Ukrajinci. Tí Ukrajinci, ktorí prelievali krv na Majdane a boli oklamaní, keď jednych oligarchov vystriedali druhí. A na zabíjanie tých „krvavých neonacistických Ukrajincov“ dobre poslúžia aj čečenskí „dobrovoľníci“ z bataliónu Smrť.

Európa nepotrebuje vojnu medzi Ukrajincami bojujúcim proti „fašistickému Západu“ na ruskej strane a medzi Rusmi bojujúcim na ukrajinskej strane proti svojim bratom v ruskej armáde. Myslíte, že je tu chyba? Nie, aj toto je totiž realita dnešnej Ukrajiny.

Problémom Európy sú jej „vládcovia“, ktorí prevažne vzišli z neoboľševických, marxisticko-leninských študentských hnutí na konci šesťdesiatych rokov. Dnes sú sústredení v bruselských „slonovinových vežiach“ a vedú nekonečné žabomyšie vojny o to, ako spreneveriť čo najviac peňazí daňových poplatníkov a „integrovať“ do Európy čo najviac bojovníkov z radov radikálnych moslimov – pardón!, správne sú to utečenci z Afriky a Blízkeho Východu.

Ruský medveď však rozhodne nie je liekom na boľačky Európy, nech sa na nás usmieva akokoľvek dobrosrdečne a otcovsky. Je to stále iba medveď. S hviezdou, kosákom a kladivom.

www.protiprudu.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:17 avatar
Neoboľševická? Osprostený, veď ty si rovnako hlúpy ako tí, ktorí používajú nezmyselný výraz, že liberálni fašisti. 

Lumpenkapitalistická zberba nemá skutočných nepriateľov, tak si vymýšľa vlastné strašidlá. Dokedy chceš otravovať s bludom o neoboľševizme?


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:18 avatar
Lemmy ano veď preto som ten članok pridal aby sme videli čo píšu na protiprdoch za koniny


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:45 avatar
Nie, ty si len taký diskusný potkan. Niekde si prečítaš slovo boľševický, a už ťa zasvrbí medzi vajciami. Neovládaš ani rozdiel medzi kritikou a propagandou. Tu si i tak jediný, kto číta také drísty, aké tu propaguješ. Si schizofrenik, posmievaš sa z toho, čo sám propaguješ. Až keď ťa na to upozorním, tak ako potkan sa zháčiš, a melieš akúsi chabú výhovorku. Posmievaš sa z alternatívy, ktorú tu sám propaguješ. Daj sa liečiť. Ty oprávnene potrebuješ liečbu. Na rozdiel od teba ja som si myslel, že si na chvíľu odpočiniem od idiotov ako si ty. Ako vidím, márne, si sprostý, a sprostý zdochneš.


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:48 avatar
Lemmy pravda nemá alternatívu .

Ten mesiac na psychiatrii ti bol pramálo

(Od faktov) nezávislé médiá

http://www.youtube.com/watch?v=N2Q-IXWGX_k Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:48 avatar
Pravdu nemáš ani ty. Ty máš len sračky.


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 12:14 avatar
Známy spammer a trol Edo má smenu


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:32 avatar
bežná smena

Mladý Rus prehovoril o svojej skúsenosti s prácou na farme trollov.

Vitalij Bespalov (26) je pôvodným povolaním novinár. Štyri mesiace pracoval v Internet Research Agency, ktorá sa preslávila ako jedna z takzvaných ruských fariem trollov. Ich úlohou je vytvárať v kyberpriestore obraz sveta, ktorý zodpovedá geopolitickým cieľom Ruska.

Internet Research Agency na prvý pohľad vyzerá ako jedna z mnohých IT firiem sídliacich v Petrohrade. Striedajú sa tam denné zmeny s nočnými, ľudia pracujú s počítačmi vo veľkom otvorenom priestore. Táto agentúra je však na rozdiel od iných zodpovedná za dezinformačný obsah, ktorý pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2016 videlo 126 miliónov ľudí.

Bývalý zamestnanec tejto agentúry Vitalij Bespalov je presvedčený, že za jej financovaním stoja ľudia blízki prezidentovi Putinovi. O jej práci sa rozhodol prehovoriť verejne.

Bespalov do Internet Research Agency nastúpil v roku 2014. Krátko predtým došlo k anexii a začala sa ruská agresia na východe Ukrajiny. Jeho práca pozostávala prevažne zo zhromažďovania internetových článkov o dianí na Ukrajine a ich následnom prepisovaní. Fakty v článkoch nechával, ale menil kľúčové slová. Z „teroristov“ urobil „povstalcov“, z „ukrajinskej armády“ zase „národnú gardu“. Kritizovať Rusko, samozrejme, nemohol. Následne prerobené články uverejňoval na portáli worlukraine.com.ua. Koncovka ua. mala značiť, že webová doména je ukrajinská. Denne mal takto prepracovať a uverejniť 20 článkov za mesačný plat v prepočte okolo 900 dolárov.

Štvorposchodová budova, v ktorej Bespalov pracoval, sa nachádza na petrohradskej adrese Savuškina 55. Zamestnanci pracovali oddelene na jednotlivých poschodiach. Na treťom poschodí písali blogy, ktoré mali cielene démonizovať Ukrajinu a obhajovať Kremeľ. Autori v nich väčšinou predstierali, že sú Ukrajinci a sťažovali sa na hrozné životné podmienky na Ukrajine. Prípadne predstierali, že sú Američania a kritizovali politiku prezidenta Obamu voči Rusku.

Iní zamestnanci zas na prvom poschodí tvorili falošné novinové články, na ktoré sa mali odvolávať blogy napísané na treťom poschodí. Pracovníci na štvrtom poschodí písali rôzne kritické komentáre a príbehy pod falošnými identitami na sociálne siete. Na druhom poschodí sídlilo oddelenie sociálnych médií, ktorého členovia vytvárali rôzne obrázky a meme podporujúce ruskú politiku.

Bespalov tvrdí, že zamestnanci medzi sebou nemali prakticky žiaden osobný kontakt. „Mohli ste tam pracovať aj pol roka, vyrábať falošné správy, ale nemuseli ste vôbec mať príležitosť porozprávať sa s tými, ktorí ich tvoria tiež.“ Na prvom poschodí pracovali väčšinou bývalí novinári, ktorí sa pozerali na pracovníkov z iných poschodí povýšenecky, keďže to boli často len mladí ľudia bez žurnalistického vzdelania. Na tejto farme podľa Bespalovova prevažovali mladí 25- až 30-roční ľudia. Väčšinu tvorili ženy.

Po pár týždňoch bolo Bespalovovi jasné, že úlohou jeho zamestnávateľa je „vzbudiť nechuť voči Ukrajine a USA a rozšíriť medzi ľudí hnev“. Nakoniec z „agentúry“ odišiel a verejne začal dávať najavo nespokojnosť s jej činnosťou. Výsledkom bolo niekoľko výhražných telefonátov. Dnes žije stále v Petrohrade a tvrdí, že na sociálnych sieťach už ničomu neverí.

Kremeľ však všetky informácie o existencii fariem trollov a možné prepojenia na najvyššie vládne špičky vytrvalo odmieta. Robí to aj napriek tomu, že s dôkazy o jeho zasahovaní do prezidentských volieb nemajú len USA, ale aj Veľká Británia v súvislosti s dezinformačnou kampaňou pred brexitom alebo španielska vláda s šírením falošných správ o Katalánsku.
antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:14 avatar
Aké je to jednoduche globalne oteplovanie neexistuje                                


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:17 avatar
Dnes ti lieky nezabrali, opäť píšeš nezmysly.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:19 avatar
Lemmy chápem že berieš kopec liekov ako si tu ako hypochonder spomínal .

Ja neberiem žiadne tam mi nemali aké zabrať    


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:26 avatar
Opäť klameš! To je typické pre lumpenkapitalistickú háveď, kam patríš.


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:29 avatar
Ja nikdy neklamem beznožník to si zapíš za uši .

Ty si si vymyslel že mi lieky nezabrali ja som ti odpísal že žiadne neberiem tak nemali aké .

Ale lož je tvoj pracovný nástroj od kedy čítaš hlavne správy robíš pokroky .


15.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 8. 2020, 12:30 avatar
Lemmy, berieš toto fórum ako príjemné miesto na nadávanie druhým ľuďom? Alebo máš pocit, že tým dosiahneš nejaké pozitívne ciele?
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:48 avatar
Ten osprostený idiot, ktorý tu trolluje fórum, je pre teba „druhí ľudia“? O akých cieľoch blúzniš? Mám jeden dôležitý cieľ, aby prestal tento idiot zasierať fórum.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:50 avatar
Lemmy to je ešte nič . To uvidíš ake dostaneš dnes školenie . Možno ti i noha narastie


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:54 avatar
Húpací koník, ak nemá čo povedať, použije argumentum ad hominem.


27.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 8. 2020, 12:54 avatar
Noze, prakokot, poskol diskuterov, ako Sako 85 hrdzavie. :-)))))))))))))))))))))
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 8. 2020, 12:52 avatar
To sa ti nepodari. Unho je to genetikou. Aky otec, taky syn. Nemakacenko, ruky lave , IQ hupacieho kona a spermie rychle ako slimak. :-)))))))))))))))
Súhlasí Kasafran


28.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 8. 2020, 12:56 avatar
A co rok 2016-2017 a hospitalizacia. Zabudame? :-))))))))))


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 12:58 avatar
Klamár Osprostený, na tebe zjavne vidno, že ti lieky chýbajú. Keby si ich bral, nevytváral by si tu toľko trollovacích tém, nazasviňoval by si diskusie.


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 13:11 avatar
Lemmy ty by si snáď chcel takto nadialku ordinovať ???    

Vynulovaný nebola to guľovnica sako ale tikka . Ale to je v podstate jedno pre debila ako si ty    

V debate písalo XY ľudí ktorí reklamoval Tikku pre hlbkovú koroziu ktorá sa už nedala odstrániť .

Mal som i ja hosťa ktorý guľovnicu tikka pre túto závadu vyreklamoval . Práve pred včerom som bol na diviaky a stretol som nášho člena , ktorý tvrdil že ak ju správne ošetruje nehrdzavie a mal ju ako líšku a hlbkovo .

Minulý rok jeden z mojich hostí tiež pre spomenutý dôvod reklamoval tuto brakovu guľovnicu . Jej ceny leteli dole raketovo . Tie novšie sú už s inou povrchovou upravou . Výrobca priznal túto chybu a množstvo reklamácií ho prinutilo zjednať nápravu .

Koniec vynulovaným komunistickým paliciam a sakam


31.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 8. 2020, 15:53 avatar
Prakokot, uz ani nevies, co si kde trepal. Bola to Sako 85 a dobre si ta diskuteri podali. Ty nas " mister maturita". :-)))))))))))

www.myslivost-lovectvi.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 8. 2020, 15:56 avatar
Rozobrali ta na srobiky. A keby Rado Bielik napisal viac, tak sa poseries. Preto si zbalil fidlatka a zmizol aj so svojimi chorymi chobotinami.:-))))))))))))
Ale srandu z teba mali. Chuju hlupucky. :-))))))))


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 16:28 avatar
Škoda že sa ta debata nedala prečítať . Na gulabroku sabatti mi striebornou pajkouu hlavne opravovali . Sabatti je však uplne iná trieda zbraní ako je tikka a sako.
www.myslivost.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

České forum troch bolševíkov ktorí si nedovidia na špičku nosa a nepriznajú že kupili brak

Takýchto skúsenosti s tikkou sú plne fora .

Dobrý deň, Chcel by som požiadať o radu. Asi rok vlastním guľovnicu Tikka t3x hunter. Po včerajšej vychádzke som si všimol poškodený brunír na ústi hlavne viď priložená fotka.Neviem čo by to mohlo spôsobyť. Za všetky rady a odpovede ďakujem.

www.lovuzdar.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nakoniec sa zistilo , že firma tikka priznala svoj omyl a sťahovala všetky guľovnice na opravu bruníru    

Koniec českej debaty chujov . Zase mi to nandali                  

Osobne poznám troch ľudí , ktorí tikku navždy vratili a predajca im ich vyreklamoval a vratil peniaze .

Čo sa týka kombinovaných zbraní Sabatti je výborná voľba .

Osobne však poľujem už len so solo guľovnicou americkej výroby , mám i české Brno 7,64 , Brokovnice mám len talianskej výroby z prozaickeho dôvodu lebo sú najlepšie na svete .

Malokalibrovku mám českú .

Na spločné polovačky poloautomat Winchester SXR Vulkan Battue, kal.: .270WSM

Koniec doflintičkovane donulovane vymalované        

Musíš si vymyslieť nove príbehy                


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:33 avatar
Ruské trolie farmy a internetové kampane šíriace nenávisť

12.9.2019 – Dievča, ktoré musí zomrieť je veľké finále série Millennium z dielne Lagercrantza, plné politických škandálov, mocenskej hry, skúmania DNA, expedícií do Himalájí a dezinformačných internetových kampaní šíriacich nenávisť, ktorých korene siahajú až do ruskej trolej farmy.

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová odhalia ruské trolie farmy.
Minister obrany sa stane obeťou internetových kampaní šíriacich nenávisť.
Ruský prebehlík bude dvojitým agentom.
A bezdomovci zostanú bez hrobu…

V štokholmskom parku zomrie bezdomovec. Na prvý pohľad to vyzerá ako bežné tragické úmrtie, no patologičke Fredrike Nymanovej sa čosi nepozdáva a osloví Mikaela Blomkvista.

Blomkvist sa tak trochu nechcene začne zaujímať o prípad. Bezdomovca opakovane počuli blúzniť o švédskom ministrovi obrany Johannovi Forsellovi. Šlo o čisté bludy, alebo mal žobrák naozaj niečo spoločné s vládou?

Mikael požiada o pomoc Lisbeth Salanderovú, no tá po pohrebe Holgera Palmgrena vycestovala z krajiny a teraz akoby sa pod ňou zľahla zem.
Nikto netuší, že odišla do Moskvy, aby si raz a navždy vyrovnala účty so sestrou Camillou. Už ju nebaví byť korisťou, túži byť predátorom.

Z knihy číta Boris Farkaš: Vypočujte si úryvok

Prvé tri knihy série Millennium napísal Stieg Larsson, no ich vydania sa nedožil. Čitatelia však chceli pokračovanie príbehov hackerky Lisbeth Salanderovej a novinára Mikaela Blomkvista, a tak ďalšie tri pokračovania napísal David Lagercrantz.
Teraz je tu posledný diel série s názvom Dievča, ktoré musí zomrieť.

David Lagercrantz je švédsky spisovateľ a novinár. Narodil sa do rodiny literárnej vedkyne a vydavateľa. Vyštudoval filozofiu a religionistiku, neskôr žurnalistiku.
Román Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti z roku 2015 je voľné pokračovanie trilógie Millennium od Stiega Larssona. Vyslúžil si veľkú pozornosť médií a zaradil sa medzi svetovo najpredávanejšie knihy roka. V pokračovaní série Muž, ktorý hľadal svoj tieň David Lagercrantz ďalej rozvíja príbeh Lisbeth Salanderovej a Mikaela Blomkvista. Dievča, ktoré musí zomrieť je finále jednej z najúspešnejších knižných sérií všetkých čias.
Začítajte sa do krimi Dievča, ktoré musí zomrieť:

V LETE SA V BLOKU ZJAVIL nový bezdomovec. Nik nevedel, ako sa volá, a nikoho to ani nezaujímalo. Mladý pár, ktorý okolo neho chodil každé ráno, ho prezýval šialený trpaslík, čo voči nemu nebolo celkom spravodlivé. Nebol trpaslík v lekárskom zmysle slova. Mal stopäťdesiatštyri centimetrov a súmernú postavu, no bol pomätený. Niekedy z ničoho nič vstal a vrhol sa na okoloidúcich, pričom bľabotal piate cez deviate.
Väčšinu času však presedel na rozloženej škatuli na námestí Mariatorget vedľa fontány so sochou Thora a vtedy v okoloidúcich vzbudzoval rešpekt. So zdvihnutou hlavou a vystretým chrbtom pripomínal upadajúceho náčelníka kmeňa. To bolo jeho posledným zdrojom obživy. Ľudia mu sem-tam hodili nejakú tú mincu alebo bankovku, lebo vycítili jeho niekdajšiu vznešenosť – a nemýlili sa. Kedysi si ho ľudia naozaj vážili.
Tým časom však dávno odzvonilo a čierny fľak na líci pripomínajúci blížiacu sa smrť situáciu nezlepšil. Jediné, čo ho odlišovalo od iných bezdomovcov, bola drahá modrá páperová bunda značky Moncler Aureal. Vyzeral v nej ako ešte väčší čudák. Bola pokrytá vrstvou špiny a zvyškami jedla a okrem toho to bola bunda do arktického podnebia, pričom v Štokholme vrcholilo leto. Nad mestom sa vznášala úmorná horúčava, a keď mužovi po lícach stekali kvapky potu, ľudia zazerali na bundu, akoby im už pri pohľade na ňu ešte viac liezlo teplo na nervy. Odmietal si ju však vyzliecť.
Tento svet už preňho nebol tým správnym miestom. Vyzeral neškodne, no začiatkom augusta z neho sršala istá rozhodnosť a poobede jedenásteho augusta načarbal komplikovaný príbeh na riadkovanú A4, ktorú ešte v ten večer nalepil na autobusovú zastávku Södra station.
Príbeh pripomínal halucinačný opis šialenej búrky. Mladá doktorka Else Sandbergová, ktorá čakala na linku číslo štyri, dešifrovala úvod a všimla si, že sa v ňom spomína nejaký člen vlády. Potom ju trápilo už iba stanovenie autorovej diagnózy. Tipovala by, že trpí paranoidnou schizofréniou.
Keď však o desať minút nastúpila do autobusu, na celú príhodu zabudla, zostal v nej iba nepríjemný pocit. Bolo to ako Kassandrino prekliatie. Nikto mužovi neveril, pretože pravda, ktorú formuloval, bola taká popretkávaná šialenstvom, až bola neuveriteľná. Napriek tomu sa posolstvo nejako muselo dostať do sveta, pretože už na druhé ráno vystúpil z modrého audi mladý muž v bielej košeli a papier strhol.
V noci z piatka na sobotu sa bezdomovec presunul na námestie Norra Bantorget, aby si zaobstaral domácu pálenku. Narazil tam na ďalšieho ožrana, starého robotníka Heikkiho Järvinena z Österbottenu.
„Ahoj, bratku. Už ti vysmädlo?“
Najprv neprichádzala žiadna odpoveď. Potom nasledoval dlhý príhovor, ktorý Heikki považoval za čisté chválenkárstvo a klamstvo a okomentoval ho slovami „debilina“. Vzápätí zbytočne dodal – to sú jeho slová –, že muž vyzeral ako „ting-ťong Číňan“.
„Ja Khamba-chen, nenávidím Čínu,“ zabručal žobrák.
Týmto sa strhlo peklo. Rukou bez prstov vrazil Heikkimu, a hoci to nevyzeralo ako čin profesionálneho alebo vytrénovaného muža, v jeho brutalite bola akási nečakaná autorita. Heikki krvácal z pery a cestou k zastávke metra T-Centralen hrešil po fínsky ako pohan.
Keď sa žobrák znova rozhliadol, bol vo svojej štvrti opitý na mol a bolo mu zle. Z úst mu tiekli sliny, držal sa za hrdlo a čosi mrmlal.
„Hrozne unavený. Musieť nájsť dharamsala a Lhawa, veľmi dobrý Lhawa. Poznať nejaký?“
Nečakal na odpoveď, iba prešiel cez ulicu Ringvägen ako nevybuchnutá munícia, hodil fľašku alkoholu bez etikety na zem a stratil sa v poraste v štvrti Tantolunden. Nikto presne nevie, čo sa stalo, no ráno jemne mrholilo a fúkal severný vietor. O ôsmej vietor stíchol, vyjasnilo sa a muž kľačal opretý o brezu.
Poniže sa chystal polnočný maratón. V štvrti vládla slávnostná atmosféra. Žobrák bol mŕtvy, vo vzduchu sa šírilo vzrušenie a nikoho nezaujímalo, že jeho život bol plný neuveriteľných dobrodružstiev a hrdinských činov, ba ani to, že v živote miloval iba jednu ženu, a aj tá zomrela sama ako prst.
PRVÁ ČASŤ
NEZNÁMI

Mnohí ľudia zomrú a nikto netuší, kto to bol, niektorí dokonca nemajú ani hrob.
Iným sa ujde biely kríž medzi tisíckami ďalších, ako napríklad na cintoríne amerických vojakov v Normandii.
Niektorým je venovaná celá pamiatka, napríklad Víťazný oblúk v Paríži alebo Hrob neznámeho vojaka v Alexandrovskom sade v Moskve.
KAPITOLA 1
15. augusta

PRVÁ SA K STROMU odvážila spisovateľka Ingela Dufvová, lebo pochopila, že ten muž je mŕtvy. Bolo pol dvanástej doobeda. Smrdelo to tam, lietali okolo neho muchy a komáre a Ingela Dufvová nevravela celkom pravdu, keď sa neskôr vyjadrila, že na ňom bolo čosi dojemné.
Muž sa povracal a mal silnú hnačku. V žene nevzbudil rešpekt, skôr nepríjemný pocit a strach z vlastnej smrti. Aj policajti Sandra Lindevallová a Samir Eman, ktorí dorazili na miesto o štvrťhodinu neskôr, vnímali tento prípad skôr ako trest.
Odfotografovali muža a prehľadali okolie, no dostali sa iba po svah na ulici Zinkensväg, kde sa povaľovala poloprázdna fľaša alkoholu s tenkou vrstvou štrku na dne. Ani jeden z nich nemal pocit, „že by prišlo k násiliu“, no aj tak dôkladne prešetrili jeho hlavu a hrudný kôš. Nenašli stopy po násilí ani iné známky zjavnej príčiny úmrtia, ak nepočítali hustú slinu, ktorá mu vytiekla z úst, a po prediskutovaní postupu s nadriadenými sa rozhodli, že miesto neohradia policajnou páskou.
Kým čakali na sanitku, prehľadali vrecká neforemnej páperovej bundy. Našli nejaké zdrapy priesvitného papiera zo stánkov s hotdogmi, mince, bankovku v hodnote dvadsiatich švédskych korún a účtenku z obchodu na ulici Hornsgatan, no žiadny občiansky preukaz alebo doklad, ktorý by prezrádzal jeho identitu.
Nepochybovali však o tom, že bude hračka ho identifikovať. Nechýbali mu totiž pozoruhodné poznávacie znamenia. To však bol, ako mnoho iného, mylný predpoklad. V Ústave súdneho lekárstva v Solne vykonali pitvu a vyhotovili röntgenové snímky zubov. No nenašli žiadnu zhodu v registri, či už so zubami, alebo s odtlačkami prstov. Patologička Fredrika Nymanová poslala vzorky Národnému forenznému centru a preverila niekoľko telefónnych čísel, ktoré našla na pokrčenom papieri vo vrecku nohavíc, aj keď to bolo nad rámec jej pracovnej náplne.
Jedno patrilo Mikaelovi Blomkvistovi z časopisu Millennium, no o pár hodín jej to vyšumelo z hlavy. Neskôr večer, po vyčerpávajúcej hádke s dcérou v pubertálnom veku, si spomenula, že len za posledný rok vykonala obdukciu troch mŕtvol, ktoré pochovali bez zistenia identity, a zanadávala. Potom zahrešila znova, lebo mala dosť takéhoto života.
Mala štyridsaťdeväť rokov, sama vychovávala dve deti, trápili ju bolesti chrbta, nespavosť a chýbal jej zmysel života. Napokon vytočila číslo Mikaela Blomkvista, hoci nevedela, čo ju k tomu doviedlo.

ZABZUČAL TELEFÓN. Mikael ho ignoroval, lebo hovor prichádzal z neznámeho čísla. Práve vyšiel z bytu a kráčal po ulici Hornsgatan smerom k zastávke Slussen do starého mesta, hoci nemal jasný cieľ. Mal na sebe ľanové nohavice a pokrčenú rifľovú košeľu a dlho sa bezcieľne túlal úzkymi uličkami, kým nenašiel reštauráciu s terasou na ulici Österl?nggatan, kde si objednal guinness.
Bolo sedem hodín večer, stále však bolo horúco a z ostrova Skeppsholmen sa niesol smiech a potlesk. Nadvihol zrak k modrej oblohe a pocítil jemný vánok od mora. Navrával si, že život predsa len za niečo stojí, no neúspešne. Nepomohlo mu ani jedno či dve pivá, takže napokon si iba niečo zašomral popod nos, zaplatil a vybral sa domov, aby pokračoval v práci alebo zabudol na svet pri televíznom seriáli či detektívke.
Zrazu si to však rozmyslel a impulzívne sa vybral k vŕšku Mosebacke a ulici Fiskargatan. V dome čísle 9 totiž bývala Lisbeth Salanderová, no nedúfal, že by bola doma. Po pohrebe jej poručníka Holgera Palmera cestovala po Európe a iba sporadicky odpovedala na Mikaelove e-maily a esemesky. Napriek tomu chcel skúsiť šťastie, a tak sa vybral po schodoch z námestia. Prekvapene pozrel na fasádu domu oproti námestiu. Pokrývalo ho nové grafiti. Vôbec sa mu nevenoval, hoci to bola kresba popretkávaná surrealistickými detailmi a človek by ju mohol obdivovať hodiny. Bol na nej napríklad komický mužíček v škótskych kockovaných nohaviciach, ktorý stál bosý na zelenom vozni metra.
Namiesto toho zadal kód od brány, vstúpil do výťahu a pozrel sa do zrkadla. Na jeho tvári nebolo ani stopy po teplom, slnečnom lete. Bol poblednutý, mal tmavé kruhy pod očami a znovu si spomenul na pád burzy, ktorému sa venoval celý júl. Nebolo pochýb o tom, že to je dôležitá story. Pád nespôsobili iba nadhodnotené akcie a nafúknuté očakávania, ale aj hackerské útoky a dezinformačné kampane. V súčasnosti sa však v tejto téme hrabal každý slušný investigatívny novinár a Mikael síce čo-to zistil – napríklad pochopil, ktorá trolia farma v Rusku šírila najhoršie klamstvá –, no mal pocit, že svet by sa zaobišiel aj bez jeho objavov. Zrejme by si mal vziať voľno, začať športovať a viac sa zaujímať o Eriku, ktorá sa rozvádzala s mužom Gregerom.
Výťah pribrzdil, Mikael zdvihol mrežu, vystúpil a už vtedy bol presvedčený, že jeho návšteva nemá zmysel. Lisbeth bola určite odcestovaná a nemala ho ani v päte. V ďalšom okamihu sa zľakol, lebo dvere bytu boli otvorené dokorán. Vtom pochopil, ako sa celé leto bál, že sa na ňu vrhnú nepriatelia. Keď preskočil prah kričiac „haló, haló“, udrela mu do nosa vôňa maliarskej farby a čistiacich prostriedkov.

Milan Buno, literárny publicista


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 12:36 avatar
A elfí trol kopčí troloviny a kopčí a všetci majú z neho srandu
Súhlasí Lemmy


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:42 avatar
to je fajn že si všetci hakovySS

Daj nejaku mudrosť Mazureka alebo Uhríka ta o topankach je supííííííííš

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:49,  EnaXnaY asi neuznávaš mechanizmus dialektiky v boji protikladov. Boh nehrá v kocky no tebe...
dnes, 21:48,  havran CIA ti zase prepli capslock*13*13*13
dnes, 21:47,  Pokiaľ viem tak v maternici sa vyvíja plod a matka mu "len" dodáva stavebný...
dnes, 21:47,  Hakovy SS tvoje starosti a Putinove peniaze by som chcel mat .
dnes, 21:45,  PartOFgod na to že neovládaš ani základy gramatiky či matematiky základnej školy cítiš...
dnes, 21:45,  Prezident Náhorného Karabachu: "Nebudeme žiadať o prímerie. Vynútíme ho."...
dnes, 21:45,  Tak ahoj chlapci, vidím, že už si "začínate" rozumieť. Zajtra si to pozriem....
dnes, 21:44,  Lebo pokiaľ viem tak na efektívny výber potrebuješ niečo ako inteligenciu ;) Niekoho kto...
dnes, 21:44,  Dal som len jednoduchý princíp, kedy je forma určená chovaním vonkajšieho okolia a nie je...
dnes, 21:43,  Ešte si nepopísal ako sa z hmoty stala živá ;)
dnes, 21:42,  Pozri je to jednoduché ;) To máš ako s inštalačkou ;) Je to jeden súbor, ktorý keď...
dnes, 21:42,  JE TO DORá RADA PRE oSVIETENé S číM DOKONCA AJ SúHLASí, LEN ABY TO REALIZOVAL.
dnes, 21:41,  To je ešte ďaleko ku komplexnej mysliacej bytosti ;) Porovnávaš neporovnateľné ;)
dnes, 21:41,  Alebo okolo nej.
dnes, 21:40,  Shagara múdro si to napísal . Presne to sa už stalo u jehovistov zakazujú očkovania,...
dnes, 21:40,  EnaXnaY Iste súhlasíš, že vývoj nebol taký, že tie terabajty sa nalepili na seba len tak,...
dnes, 21:40,  Videl si niekedy, ako sa chvením platne usporiadali malé čiastočky, napríkad hrubej múky,...
dnes, 21:40,  Neviem, či človek je aj NIEČO navyše ;) Ak nie je potom celá informácia ako stvoriť...
dnes, 21:38,  Aj to, že si teraz MYSLIACOU bytosťou sa udialo z tej jednej bunky?
dnes, 21:38,  Nadja tak ak si nahlasila , že máš zaujem myslím si že sa ti ujde . U nás prídu 6 oktobra...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(141 378 bytes in 0,498 seconds)