Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

KONFLIKT GENESIS

21
reakcií
1991
prečítaní
Tému 17. mája 2009, 12:06 založil lukáš2.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 10. 2008
40
01. 08. 2010
125
08. 12. 2014
27
04. 01. 2012
120
24. 06. 2012
61
 
 


1.
označiť príspevok

lukáš2 muž
   17. 5. 2009, 12:06 avatar
Ako to vlastne začalo? ktorý z 2 najviac uznávaných (najrozšírenejších) svetonázorov je vlastne pravda? ktorému veríte?
Veľmi často sa spája evolučná teória vzniku sveta s biblickým stvorením. Mnohý kresťania tvrdia, že to začal Boh a potom to šlo evolúciou... Jednoduché vysvetlenie. Avšak takýto názor nie je prijateľný z pohľadu kresťana. Evolúcia a 7 dňové stvorenie skrátka nejde dokopy.
H.B.Wells napísal o evolúcii človeka: Ak sa všetky zvieratá a človek vyvinuli tímto vzostupným spôsobom (evolúciou), potom nikdy neexistovali prví rodičia, záhrada Eden, ani pád človeka do hriechu. A ak nebol žiadny pád človeka do hriechu, potom sa celé historické tkanivo kresťanstva, príbeh prvého hriechu a d§vod pre spasenie, na ktorom súčastne učenie postavilo kresťanské emócie a morálku, rozsypalo ako domček z kariet.
inými slovami, evolúcia nejde dokopy z bibliou 
ďalšia vec je tá, že podľa evolúcie sa všetko vyvíjalo. Ale mikrobiológovia vám na to povedia jednoznačné NIE. nie je to možné. Keď si vezmete malý bičík, ktorý sa nachádza v pľúcach, skladá sa z niekoľkých vrstiev. Každá vrstva má 4 okrajné vrstvy. Je to zložitejšie ako to vyzterá. Keby čolen jeden článok chýbal, alebo by sa pridal, bičík by sa ani nepohol.
To svečí o dokonalom stvorení Boha. Hýbeme sa a žiadna evolúcia nemusela prísť. Boh nemá dôvod nás nechať tak, aby sme sa len tak vyvíjali (čo nie je z žiadneho hľadiska možné- len tak sa vyvíjať ) A čo na to hovorí Biblia? V 7 dňovom stvorení
"nebesá hovoria o Božej sláve, o diele jeho ruky hovorí obloha." žalm 19:2
"keď vidím tvoje nebesia, dielo tvojich prstov, mesiac a hviezdy, ktoré si tam umiestnil....." žalm 8:4
Požehnaný si, hospodin, Bože, náš od vekov až na veky! Tvoje slávne meno nech je požehnané, nad všetko požehnané aj na chválu vyvýšené. Ty sám si Hospodin, ty si nebo učinil, nebesia nebies aj všetko more so všetkým, čo je v nich. Ty sám všetkému dávaš život, Tebe sa klania nebeské voje!" nehemiáš 9:6
"Ten, ktorý učinil Plejády i Orion,
ktorý premieňa temnotu na ráno
a deň zatemňuje v noc,
Ten, ktorý privoláva vody morské
a vylieva ich na vrch zeme,
volá sa Hospodin." amos 5:8

Hospodinovým slovom
utvorené sú nebesá
a dychom Jeho úst ich všetky voje.
7 Zhrnul morské vody
ako do koženého mecha,
záplavy uložil do komôr.
8 Celá zem, boj sa Hospodina,
chvejte sa pred Ním,
všetci obyvatelia sveta!
9 Lebo On riekol a stalo sa,
On rozkázal a postavilo sa. žalm 33:6-9
VEĽMI DOLEŽITÝ verš pre kresťanov  
8 Veď hnev Boží z neba zjavuje sa proti každej bezbožnosti a neprávosti ľudí, ktorí neprávosťou prekážajú pravde, 19 lebo im je zjavné, čo môžu vedieť o Bohu; veď sám Boh im to zjavil. 20 Lebo čo je neviditeľné z Neho, Jeho večná moc a božskosť, to od stvorenia sveta rozjímaním môžu pozorovať z Jeho diel, takže nemajú ospravedlnenie, 21 že hoci poznali Boha, neoslavovali Ho ako Boha a neďakovali Mu, ale v mudrovaní upadli do prevrátenosti a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. 22 Vydávali sa za múdrych a stali sa bláznami, 23 zameniac slávu nepominuteľného Boha za podobnosť obrazu pominuteľného človeka, vtákov, štvornožcov a plazov. rimanom 1:18-23

ďalšie verše- On uzdravuje skrúšených srdcom
a obväzuje ich rany;
4 určuje počet hviezd
a všetkým dáva meno. žalm147:4

Môžeš ty zviazať hviezdy Plejád,
alebo rozviazať zväzky Oriona?
32 Vyvedieš načas hviezdy zvieratníka
a Medveďa vyvedieš
i s jeho mladými?
33 Poznáš ty zákony neba,
alebo ty určuješ jeho vládu na zemi? jób 38:31
Boh pomenoval svetlo dňom a tmu pomenoval nocou. A bol večer a bolo ráno: prvý deň 1 moj 1:5
=1 deň, náš deň  
Dáke námietky?  


13.
označiť príspevok

sára žena
   17. 5. 2009, 20:30 avatar
lukáš 2,ešte úplne na začiatku môjho hladania si vierovyznania,som si myslela ,že prava je len viera judaisticka a pravda je skryta v Talmude


14.
označiť príspevok

lukáš2 muž
   17. 5. 2009, 21:06 avatar
a čo si myslíš teraz? prečo si si to myslela?


18.
označiť príspevok

sára žena
   17. 5. 2009, 22:20 avatar
pokial som si neprecitala o Askenazskej kulture
necudujem sa,ze sa bitky vedu aj pri Bozom hrobe
ale ja som zena a nehodno mi sa podla ich viery miesat do cudze "politiky" a tak isto som zacitila na zaciatku,ako som sa sem prihlasila strach vôbec vyjadrovat sa o judaistoch..ticha mediumita je okolo nich ,nielen tu..
pise sa tu a spomina v dobrom ci v zlom,skoro kazde nabozenstvo,iba judaizmus a judaisti nie..


2.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 12:32 avatar
Hospodin je o gravitacii a o energiach času,ale zda sa že ty to vies , a okrem toho neberiem slovo toho kto sa postavil proti podobe ludskej, lebo ta je jeho dielom na svoj obraz v prejavení sveta , takže posmievat sa z človeka je ako posmievat sa z jeho syna a vo vlastnej prevratenosti to videl ten , kto ten text napísal, aby sa Hospodinovi niekam vopchal, ale len sa zosmiesnil, lebo Hoapodin chytí kazdeho jeho vlastnym slovom a lahko ho postaví proti nemu . Vztah k Bohu nestojí na poklonkovaní sa mu, ved ak chce klanias sa mu, ak chce tak si pohan a ruhas sa mu. Vztah k Bohu je o vecnej milosti Boha a slovach , ktoré hovoria Uč sa!


3.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   17. 5. 2009, 12:41 avatar
Ak nie si kresťan, toto ťa neminie:

Oblečený bol v odeve skropenom krvou. A bolo mu dané páliť ľudí ohňom. Oboch hodili za živa do ohnivého jazera, horiaceho sírou.

Od bolesti si hrýzli jazyky.

A všetky vtáky sa nasýtili ich telami.

/ Katolícky preklad - Zjavenie apoštola Jána /

A ďalšia vec.
To tvoje na konci: " Dáke námietky? " To má čo znamenať? Dosť úbohé zakončenie božského článku.


4.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 12:52 avatar
Hej ty tam ,ak by si studoval vyklady vecí tak by si vedel, co je mysticky opis a zabudol by si na tieto doslovne vyznamy .Kto prepadne doslovnemu chapaniu textov , tak ten dokazuje, že jeho vedomie spočíva v kvalite nevedomosti a neznalosti. O laske píses verse a bibliu nechapes ? Mesiar ma odev skropený krvou . Palit ludí ohnom, je vzbudzovanie zavisti a chtíču v nich, Hodenie do uhniveho jazera je to po čom tužim, len nech je to s nou . Mylis si odmenu a trest ,ako presne vyssie napísal Lukas , v zvratenost prepadli mudrovaním-chapes to fakt zvratene . Energie jazera ohni a síri su o sexualnej cakre velka tuzba a splodenie dietata -jaj ale ty to zda sa vies . Vlastne vies nieco ?


5.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   17. 5. 2009, 12:58 avatar
Ano viem menič nickov.

Viem,že Jánovo Zjavenie je opis vyvraždenia ranných kresťanov, gnostikov.

B-čko, zase si strelil vedľa.


6.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 13:40 avatar
nepoznáš pozadie toho prečo som si zmenil nick.
A tak isto nepoznáš význam textu ktorý sa snažíš interpretovat.
Ten kto dal videnie , ten vedel a vie to dodnes .
A radsej ma osluvuj nula-to vystihuje presnejsie , kto som -aspon podla tela.
Dokážeš akceptovat pravdu ?


19.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   17. 5. 2009, 23:01 avatar
nula nie, páči sa mi B-čko ranexil


21.
označiť príspevok

A-čko muž
   18. 5. 2009, 08:49 avatar
A-cko vyplýva z mojho mena .


7.
označiť príspevok

Baalzebub
   17. 5. 2009, 16:39 avatar
lol, ďalšie kreacionistické klamstvá resp. ignoranstvo, ďalšie bránenie si sebaklamov.


8.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 16:45 avatar
Aspon k jednemu poznaniu som dospel Baal, že to klamstvo ten duch o ktorom stale kricia ze je diabol su oni sami a chrani sa ako lev, pretože klamstvo, ked chrani samo seba, tak to už je zdvojena lož a ta naozaj vytvara neznasanlivost a zlobu vokol toho , kto tie veci šíri. Dodnes Tí tzv . Démoni zuria -doslovne ich chytaju zachvaty ked zacnu omielat tie sracky dookola a v jednom kuse . Takže baalzebub povedz rozculuje ta to ? A este detail to co nazvu títo "kreacionisti" demonom je asi tiez len klamstvo.


9.
označiť príspevok

Baalzebub
   17. 5. 2009, 16:50 avatar
a-čko, ja osobne to nepovažujem za démonstvo, len za infantilnosť a fundamentalizmus (čo je len krajší názov pre tuposť). ja už nad takými sprostosťami iba mávnem rukou, to je ako baviť sa so starou zaseknutou gramoplatňou.


10.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 17:01 avatar
Ale nieco ich musí hnat ku tomu, ked prepoziciavaju intelekt omielaniu fraz . Boja sa Boha o ktorom sa docítali ? Asi ano, ale preco potom zas len klamu, ze ho miluju ? Asi preto , ze chcu nas vsetkych ojebat domnievajuc sa ze tak velky strach cím viacej takych ako su sami bude zdielat tým bude znesitelnejsí. Skratka -ktosi objavil system,ako ovladat a sirit svoje stada a pritom nic nemusí robit -iba ich nechat sa bat .


20.
označiť príspevok

Baalzebub
   18. 5. 2009, 02:12 avatar
uhm, krásny spôsob na kontrolu stád...našťastie už to nie je to, čo to bývalo. a neboja sa boha, boja sa čoby bolo bez boha...že by svet bol bez nejakého supertatka, ktorý by ich ochraňoval, zaručoval víťazstvo dobra nad zlom (čo je len iný názov pre víťazstvo mojej strany nad tou druhou), nemennosť (konzerváciu) sveta a spoločnosti, ktorý by im zaručil, že smrťou sa nezmenia len v trochu smradľavej hliny, ale že za svoju poslušnosť budú odmenení ich vrajmilujúcim despotom


11.
označiť príspevok

lukáš2 muž
   17. 5. 2009, 19:45 avatar
takže podľa teba sa bojíme Boha a preto ho na silu milujeme? To znie zaujímavo...pred Bohom mám rešpekt, tak ako učí Biblia. Boh má väčšiu moc ako si dokážeš len predstaviť. Pretože "u boha nie je nič nemožné". Rozumieš tomu textu? U Neho je možné čokoľvek. A milujem Boha. Myslím, že to nie je klamstvo. Mám s Ním dobrý vzťah a nemám pocit, že je to lenn výmysel. Ak pochybuješ o Jeho láske, Ján 3:16, najznámejší text a zároveň najvístižnejší. "lebo tak Boha miloval svet, že dal svojho jediného syna, aby každý, kto v Neho verí nezahynul, ale mal večný život."


12.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 20:16 avatar
lukas ja ti to neberiem, desive je to telesne vedomie . Obmedzenost zivota tela tvorí strach. Nesmrtelný nepocituje strach ako clovek.Dusa sa znicit nedá, ale dusa už je o Bohu .Preto je to cele loz nezmyselna a manipulatívna .A okrem toho neviem o jedinom synovi viem o vela synoch ,ale jedineho mavaju len ludia . Takže si to trochu poprehadzuj v hlavicke a prenikni do tajomstva anagramov, slovnych hraciek, -vsetkych moznych a nemoznych alegoríí a este i tak nepochopís , že boh nedal nic a tobož nie svojho jedineho syna, lebo nikdy nemal len jedineho .


15.
označiť príspevok

lukáš2 muž
   17. 5. 2009, 21:12 avatar
takže ty vlastne odcudzuješ ježiša. Neveríš v to, že Boh za nás zomrel. Veríš tomu, čo hovorí Biblia, alebo nie? aby som vedel, či má zmysel rozoberať to týmto smerom. Ježiš je Boh, ktorý prišiel v ľudskej podobe, ael ak som dobre čítal tvoje príspevky minulé, tak ty si myslíš, že je to satan...hovorím správne? Hovoríš, že nesmrtešný nepociťuje strach a že duša as nedá zničiť. A keď ti poviem, že odplatou za hriech je smrť? Nie dočasná smrť, večná smrť. Žiadne peklo, smrť. Podďme na to z iného konca. Na čom sa zakladá spasenie? Kedy budeš spasený, na základe čoho?
Inak písal si, že jediného majú len ľudia (syna) a ty si čo? mal som pocit, že človek...


16.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 21:27 avatar
Ja neverím v to co hovorí biblia a toboz nie luharom, ktorí z nej hovoria -to vy ste zosobnena lož.Ak existovalo klamstvo prejavene v ludoch tak sa prejavuje aj v tvojom slove .a to o com hovorís je irelevantne , pretože naozaj už mam chut ludí ako ty popreklínat zaradom , ale ospravedlnuje vas predomnou iba zaslepena viera, kedze i ja som bol kedysi tak zaslepený . Stačí ako dôkaz proti tvojmu slovu prave kniha , ktoru citujete . A stojí to na Jobovi , kde je napísané, že sa pred Hospodina prišli postavit synovia boží(plurál) a z noveho zakona mi cituješ o laske božej a o tom ,ako vydal jediného syna ...
Takže mam pre teba radu Lukaš, prestan obťažovať ludí lzami aj ked vyhovuju tvojmu pocitu, lebo nie vsetci tí "zlí" maju s nevedomymi klamarmi tolko trpezlivosti ako ja.


17.
označiť príspevok

A-čko muž
   17. 5. 2009, 22:10 avatar
A este cosi mrzí ma ze som zareogoval takto , ale ty mne napíses, že odcudzujem(nerozumiem tomu slovu-myslel si odsudzujem?) Ježiša, akoby si vedel , čo ja s Ježisom mam ci nie .


22.
označiť príspevok

činčin žena
   19. 5. 2009, 14:22 avatar
...zase ten bičík z plúc....lukino, už si bol upozornený na to, že je to riasinkový epitel. ano, predstava evolucie u teba zlyhava, lebo je to progres. a jedinec, ktorý nieje schopný takého malého osobného progresu, aby si zapamatal, že ten zasraný bičík je RIASINKOVÝ EPITEL má jedinú šancu vnímania sveta...a tou je boh....prepáč lukino, nám všetkým, ktorým proste boh k ich progresu nestačí....a daj si histeps...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:13,  Ja som tiež rasista. Rozlišujem rôzne rasy. Netvrdím, že všetci ľudia sú len bieli, alebo...
dnes, 00:10,  Hlupák Kasafran ti dá súhlas, pritom: a dochází k názoru, že jde o chybu softwaru, který...
dnes, 00:06,  Vám fašistom načisto šibe z toho rasizmu, ktorým trpíte. Ty i hokejkár.
včera, 23:53,  (15) Osvietený,l opäť pletieš piate cez deviate - nuž, ale čo iné sa dá od týpka Tvojho...
včera, 23:46,  (66) Hokejis, a to obojstranne - z bielych i čiernych rovnakých figúrok...
včera, 23:39,  Ja nie som tvoj bráško Julko Tri mesiace unikal muž útočiaci na česko - taliansku...
včera, 23:37,  https://www.google.com/search?q=uspore+žiarivky&oq=uspore+žiarivky&aqs=chrome..69i57.4083j0j7&c...
včera, 23:37,  už sa len opakuješ ty blbeček, čo iné ti ostáva?...to samé teľa zo...
včera, 23:31,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:31,  Kasafran to sa o tvojom prerode z bolševíka na fašistu povedať nedá. To je dosť bežným...
včera, 23:27,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:26,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami) To...
včera, 23:26,  Osvietený, ten Tvoj prerod z mesiáša na žaka je skutočne obdivuhodne nevídaný...
včera, 23:24,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:23,  Tvoj nick okokoteneho ti admin zabanoval cumel náš milaničko Miňo dviňo a ine debilnosti...
včera, 23:23,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:22,  Moje nervy, moje nervy...začínam mať o neho obavy. Pôsobí nejako divne. K: Milanko! Máme...
včera, 23:20,  Podvodník nemôže. ..
včera, 23:19,  NESMRTEĽNÝ! Slovenský Highlander! To je on! KONIEC NESMRTEĽNÝ!...
včera, 23:18,  Okokotený odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 421 bytes in 0,371 seconds)