Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Konečné riešenie ateistickej morálky

124
reakcií
2365
prečítaní
Tému 11. septembra 2015, 18:36 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   11. 9. 2015, 18:36 avatar
Do biela rozpálení ateisti sa nedokážu zmieriť s tvrdením, že ich ateistický svetonázor neprináša morálku. So závisťou hľadia na kresťanské Desatoro a snažia sa ho odkopčiť vynechávajúc boha. Napr. tu ateist.717.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Lenže vynechaním boha ich morálne koncepty strácajú zmysel. Nastupuje egoizmus, pôžitkárstvo a evolúcia. Darwinizmus premietnutý na ľudské spoločenstvo odhodivšie náboženstvo tak vrhá civilizáciu to neľútostného boja o moc, priečku, kariéru, postavenie, benefity, ctižiadosť.

Sekta českých ateistov OSACR slovami svojho hlavného guru Petra Tomka priznáva, že citujem: "...Ateismus nemá morálku.
Mimochodem, je to pravda, jenže co to znamená?" Koniec citátu. Zdroj: www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
V tom istom článku nájdete tučne zvýraznenú myšlienku vtierajúcu sa ako základ ateistickej morálka: Největší štěstí největšího počtu je základ morálky i zákonodárství.

Ani ďaľší web holbachia.sweb.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk nepoteší tu prítomných ateistických antikrižiakov. Citujem:
Jestli máš na mysli "Má ateismus charakteristický morální kód?", potom je odpověď ne. Ateismus sám o sobě neimplikuje nic moc o tom, jak se má osoba chovat. Většina ateistů se chová podle mnoha stejných "mravních zásad" jako teisté

Ano, ateisti majú morálku - kresťanskú.

Komunista Peter Jilemnický ma na akomsi pamätníku napísanú vetu o morálnom kompase v srdci. Kde sa vzal morálny kompas v srdci ateistu, sa na pamätníku nedočítame. Veriaci kresťania majú vysvetlenie - je to pečať Stvoriteľa v každom z nás. (Ateisti besnia).

Rastisav Škoda v preloženom texte www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk sleduje líniu morálky ako zdedené intuície po predkoch v dávnej minulosti. Použil termín sada (morálnych) intuícií. Problém je, že intuícia ako pojem pre skeptika je nepoužiteľný. Ten istý sekhumanista zverejnil text dehonestujúci Desatoro s názvom Chráňte moje deti pred Desatoro! - link www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Bohužiaľ ani pán Škoda ako prekladateľ a ani autor nespomínajú, že Desatoro funguje nie ako diktát, ale iba so svedomím. Slovo svedomie a výhrada vo svedomí však sekulárnych humanistov dráždi ešte viac ako všetky príčiny ich rozpaľovania do biela.

Ateistov nepovažujem za nemorálnych hajzlíkov správajúcich sa vypočítavo a nepredvídavo. Správanie ateistov je v spektre správania spoločnosti a ich morálka je definovaná spoločenskými pravidlami konzervatívnej spoločnosti osvojenými v dávnej minulosti svoje mladosti. Ako veriaci ich správanie vnímam práve cez pečať Stvoriteľa, no taká argumentáccia v diskusii sa neujme. Ak sa ateista začne zamýšľať nad pohnútkami vedúcimi k morálnemu správaniu podobného druhu, ako majú kresťania, zostane bezradný stáť na mieste. Dospeje pre neho k zarážajúcemu zisteniu. Morálka je príťaž a jej odhodenie je zbavením okov. Kdesi v kútiku svojho vedomia sa ale bráni predstave, že jeho ateistická morálka je len gýč - v podvedomí sa mu vynárajú obete holokaustu, gulakov, roztrhané potratené deti,..

Aká je to teda ateistická morálka? Aké sú jej body? Peter Tomek už jeden východiskový bod našiel : Největší štěstí největšího počtu je základ morálky i zákonodárství.
Nájdete aj iné filozofické tézy použiteľné ako zdroj morálnych zásad ateistu: Sem s nimi !!!  
Súhlasí veriaci-3


8.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2015, 20:04 avatar
§29. NEKONEČNOSŤ BOHA A NEMOŽNOSŤ POSTIHNÚŤ BOŽSKÚ PODSTATU VEDIE K ATEIZMU

Bezpochyby preto, aby ešte väčšmi všetko zatemnili, teológovia sa rozhodli, že nám nikdy nepovedia, čo je v skutočnosti ten ich boh. Vždy nám rozprávajú len, aký nie je. Nazdávajú sa, že ustavičnou negáciou a abstrakciou sa im podarí vytvoriť reálnu a dokonalú bytosť, zatiaľ čo v skutočnosti výsledkom môže byť iba bytosť pomyselná. Duch je to, čo nie je telo; bytosť nekonečná je tá, ktorá nikdy nemôže byť konečná, bytosť dokonalá je tá, ktorá nemôže byť nedokonalá. Môže si niekto s dobrým svedomím vytvoriť nejakú reálnu predstavu na základe takej hŕby všelijakých záporov a bez konkrétnych predstav? To, čo vylučuje akúkoľvek predstavu, môže byť vôbec niečím iným než ničím?

Tvrdiť, že božské vlastnosti sú nedostupné ľudskému chápaniu, značí priznať sa, že boh nie je pre ľudí. Ak nás uisťujú, že v bohu je všetko nekonečné, to značí, že pripúšťajú, že on a jeho stvorenia nemajú nič spoločné. Vravieť, že boh je nekonečný, značí pozbavovať človeka možnosti poznať ho, alebo aspoň urobiť ho pre človeka zbytočným.

„Boh,“ vravia nám, „stvoril človeka rozumným, no nie vševedúcim, t. j. schopným poznať všetko.“ Z toho vyvodzujú, že boh neobdaril človeka vlohami takými mohutnými, aby mohol poznať božskú podstatu. Je preto zrejmé, že boh nemohol a ani si neželal byť predmetom ľudského poznania. Akým právom sa teda môže hnevať na ľudí, ktorí už svojou prirodzenosťou nie sú schopní vytvoriť si nejakú predstavu o božskej podstate? Boh by bol istotne najnespravodlivejším a najsvojvoľnejším tyranom, keby trestal ateistu len preto, že nepoznal to, čo podľa svojej prirodzenosti ani nebol schopný poznať.


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2015, 20:40 avatar
K ateizmu dovedie človeka už aj poznatok, že ľudia už počas svojej histórie zavrhli tisíce bohov. A to, že ešte dnes sú nejakí ľudia, ktorí z nejakých dôvodov nezavrhli aj toho ostatného boha, je krok k ateizmu.

Keď sa ma spytovali, či som ateista, považoval som za zábavnú stratégiu upozorniť ich, že pýtajúci sa je tiež ateista – v ohľade Dia, Apola, Amona-Rea, Mitru, Baala, Thora, Votana, Zlatého teľaťa a Lietajúceho špagetového monštra. Lenže ja idem o jedného boha ďalej. (Dawkins)

Tvrdím, že obidvaja sme ateisti. Ibaže ja verím na o jedného boha menej ako vy. Ak viete, prečo ste vy zavrhli všetkých ostatných možných bohov, ľahko pochopíte, prečo som ja zavrhol vášho ostávajúceho boha. (Roberts)
Súhlasí fajer, Kasafran


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 08:40 avatar
To síce má logiku, lenže to nie je odpoveď na východiská ateistickej morálky, ale len zdôvodňuje pohnútky, ako sa zbaviť morálnych okov, ktoré vybudovali západnú civilizáciu.
Mimochodom, aby som Ti nezostal dĺžny odpovede, naprieš ľudskými dejinami nenájdeš jedinú ateistickú civilizáciu ani kultúru. Všetky vo svojich svetonázorových konceptoch zahŕňajú náboženstvo ako dôležitý bod v procese sebapoznávania. Kresťanstvo však je náboženstvom zjavenia. Presahuje logické dôvody byť veriacim.


20.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 08:52 avatar
vieš prečo nevznikla žiadna ateistická kultúra, lebo ste všetkých ateistov povraždili, alebo upálili na hranici, .....


21.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 9. 2015, 08:53 avatar
(18.) Neexistuje nic take ako ateisticka moralka. Ateista si urci svoj hodnotovy system podla inych veci. Prevazna vacsina vedome ci nevedome uznava nejaku formu utilitarianistickej moralky v zmysle nerob inym to co nechces aby ini robili tebe/rob to, co chces aby ini robili tebe. (s niekolkymi dodatkami a upravami) Urcite, najdu sa aj egoisticki hedonisti, ale ak sa budes rozpravat s uvedomelymi ateistami ,tak zistis ze len minimum ma za potrebu len brat a nic nedavat. Moralka uvedomelych ateistov a uvedomelych krestanov sa az tak velmi nelisia, velky rozdiel je v predpokladanom zdroji tejto moralky a a dovodu preco vlastne podla tej moralky zijeme.


23.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 09:03 avatar
Citujem Ťa: Neexistuje nic take ako ateisticka moralka
Túto vetu si snáď prečítaj aj socialista fajer a sekhumanista Lemmy.
Súhlasím s tvrdením, že medzi veriacimi a neveriacimi je viac-menej súlad v tom, čo morálne je a čo morálne nie je. Problém teda robia tie výčiny výtržníkov vymykajúce sa z radu. Je tu vtieravá otázka - tie neprístojnosti sú zdôvodniteľné Desatorom a Bibliou alebo ateizmom?
Ak majú kresťania ukotvenú morálku v Bohu, je jasne rozpoznateľné aj amorálne konanie. No ak koná ateista nemorálne, on si svoje konanie stále môže obhájiť ateizmom.
Holokaustom vyvrcholilo ateistické besnenie a nebolo v rozpore s ateizmom. No nacizmus sa rozišiel s ideálmi kresťanstva a je v kontraste voči morálke kresťana.


24.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 09:09 avatar
Ak majú kresťania ukotvenú morálku v Bohu- v akom bohu, to by musel nejaký aj byť....boh je fantasmagória, blud výmysel....


25.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 09:12 avatar
Aby sme sa presvedčili o nemožnosti existencie boha, stačí, keď počúvame nejakého teológa, ako hovorí o ňom. Ledva otvorí ústa, hneď zbadáme, že všetko, čo vraví o bohu, je naskrze nezlučiteľné s vlastnosťami, ktoré mu pripisuje. Čo je teda boh? Je to abstraktný pojem, slovo vymyslené na označenie skrytej sily prírody. Alebo je to matematický bod, ktorý nemá dĺžku, šírku ani výšku.


27.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 09:20 avatar
Skrytá sila prírody...zaujímavé... 


29.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 9. 2015, 09:41 avatar
(23.) Ateizmom nie je mozne obhajit ani moralne ani amoralne chovanie. Amoralne chovanie je mozne snazit sa obhajit cez hedonizmus, oportunizmus pripadne utilitarianstvo.

Ja povazujem za nehodne zdovodnenie krestanov preco sa chovaju moralne - pretoze to tak chce ich boh, pripadne kvoli strachu z pripadneho trestu/ocakavaniu odmeny po smrti - teda je zjavne ze teista je hedonistom z tohoto uhla pohladu. Niektori priznavaju, ze ak by stratili vieru stali by sa z nich nemoralni ludia lebo by sa uz viac nemali coho drzat. To je ten rozdiel medzi ateistom a teistom - ateista nepotrebuje ziadne nadprirodzene bytosti a strach z nich na to aby sa spravali moralne.

Nacizmus nemal nic spolocne s ateizmom, gestapo prenasledovalo skutocnych ateistov. Hitler bol privrzencom takej divnej zmesi deizmu a spiritualizmu (nie nepodobnej pohladu Einsteina na "vyssiu moc". Himmler napr tiez nestrpel "bezboznickych bolsevikov" a neprijmal do jednotiek ss nenabozensky zalozenych ludi.
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:24 avatar
Hitler pohŕdal kresťanskými skutkami milosrdenstva a nemal doslova neznášal tento darwinizmu sa priečiaci humanizmus. Do elitných jednotie spočiatku prijímali len ľudí bez náboženského vyznania. Nesmeli nosiť krížiky (kresťanské), navštevovať boiholsužby a na opasku mali nápis: Vernosť je mojou cťou.
Hitler usiloval nahradiť kresťanstvo duchovnou mystikou, aby ukotvil nacizmus v hĺbke duchovna a dejín - podobne ako fajer ukotvuje avoj ateizmus v slovanstve alebo Poliačik v budhizme.
Nacizmus vo svojich cieľoch bol ateistický - poprel skutočného boha a na jeho miesto postavil vodcu Hitlera, ktorý ale nebol bohom, i keď sa tak tváril. Kresťanská rétoriuka bola určená pre masy, aby si udržal moc. Nacizmus je skutočným vyústením sekulárneho humanizmu i keď sa kamufloval do kresťanského plášťa. Nuž ale je na Tebe, či kupuješ tovar podľa obalu alebo sa zaujímaš o skutočnú kvalitu produktu.
To, že nacizmus je vo svojej podstate ateistický neznamená, že ateista sa rovná nacista. To je výstraha pred tým, kam môže vyústiť ateizmus.


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 10:28 avatar
Hitler nepoprel boha, v ktorého veril, a nikdy sa netváril, že je boh. Bol vodcom nemeckého národa.
Súhlasí Kasafran


44.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:40 avatar
Ako som už komusi napísal, obal predáva a Ty kupuješ podľa obalu. Hitler mal mnoho protikresťanských výrokov. Ako to zapadá do Tvojho obrazu Hitlera ako ideálneho katolíka?
Súhlasí stefan 5


106.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 9. 2015, 10:29 avatar
TvojOponent, opäť u teba zlyhala logika. Odkiaľ sa tu v diskusii zrazu nabrala tvoja otázka? "Ako to zapadá do Tvojho obrazu Hitlera ako ideálneho katolíka?" Povedal som niečo také? Ty keď si pristihnutý pri klamstve, alebo keď ti niekto dokáže, že nehovoríš pravdu, tak si vymyslíš niečo nové. Napísal som v 38.: Hitler nepoprel boha, v ktorého veril, a nikdy sa netváril, že je boh.

Takže neodskakuj, keď si pristihnutý pri klamstve.


58.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 9. 2015, 12:17 avatar
(35.) Nacizmus nemal nic spolocne s popretim boha, cielmi nacizmu bolo ustanovenie arijskej "rasy" ako nadradenych ludi spojenim germanskych populacii, odstranenie menejcennych ludi, boj s "bezboznym bolsevizmom" a rozsirenie uzemia pre arijsku rasu. Hitler nebol velmi vnimany cez kult osobnosti, to prinalezalo komunistom.

Zisti si ako to bolo s frankistami v spanielsu medzi vojnami a cez druhu svetovu vojnu, tiez si pozri ako to vyzeralo v Argentine a Chorvatsku (ustase) - zistis co je to klerofasizmus.


60.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 12:20 avatar
a tiež kresťanské koncentračné tábory v Juhoslávii a Vietname,....


77.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 08:31 avatar
opýtaj sa tvojho kamáráta Oponenta, má aj stránku o tom, len neviem čo v tom koncentračnom tábore robili ateisti....
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


99.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 09:54 avatar
Ustaša nebyla katolickou organizací, jak udává proticírkevní propaganda, nýbrž nacionalistickou. V jejich řadách bojovalo také hodně bosenských muslimů i ateistů. V Hitlerovích koncentračných pracovali kresťania ako dozorcovia a každý tábor požehnal kresťanský kňaz.....


93.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 08:36 avatar
Katolícky horor vo Vietname.

V r. 1954. sa Severný Vietnam oslobodil z francúzskeho područia ( s finančnou podporou USA 2 miliárd dolárov.) Veľa katolíkov ušlo na Juh v dôsledku protikomunistickej propagandy, hoci bola náboženská sloboda zaručená pre všetkých. V južnom Vietname zabránila klika katolíckej lobby vo Washingtone spolu s Vatikánskym hovorcom v USA, kardinálom Spellmanom demokratickým voľbám v Južnom Vietname a prezidentom Južného Vietnamu sa stal katolícky fanatik Ngo Dinh Diem. Došlo k nevídanej diskriminácii, pretože všetka pomoc vrátane potravín od USA sa katolíkom prideľovala zdarma, zatiaľ čo budhistické dediny a obyvatelia museli za ne platiť, alebo boli ignorované. Zaviedol sa aj režim , ktorý predstihol americký „McCartyismus“ Prezident Južného Vietnamu vydal výnos, podľa ktorého: „osoby pokladané za nebezpečné pre štátnu obranu a verejnú bezpečnosť sa výkonnou mocou uväznili v koncentračných táboroch.“ Tisícky budhistických disidentov a mníchov boli poslaní do koncentrákov. Ako protest budhistickí intelektuálovia sa často poliali benzínom a umierali upálení. ( Poznámka: Budhisti sa upaľovali sami seba – kresťania upaľovali bez výnimky vždy druhých). Tieto koncentračné tábory sa zmenili vo vyhladzovacie tábory. Podľa odhadov počas obdobia tohoto teroru (1955-1960) najmenej 24,000 ľudí utrpeli zranenia a 80,000 bolo popravených, 275,000 bolo uväznených a mučených a 500,000 bolo poslaných do koncentračných táborov. V nasledujúcich desaťročiach tisícky amerických vojakov položili svoje životy za to, aby bránili takýto režim .


94.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 9. 2015, 09:02 avatar
35.....Skôr by som povedal,že Hitler bol len falošný kresťan. A svojho času, Hitlera vnímali mnohí ako "milosrdného samaritána". Dokonca aj v zahraničí! A viem isto,že Hitler /ako nacista/chodil do kostola,dokonca aj celebroval v kostole ,...atd. Mnohí takíto kresťania i dnes páchajú zlo/či v malom,alebo i vo veľkom/. Mnohí vnímali fakt,že trebárs inkvizícia bola predchodkyňou gestapa a podobne. Ak aj v minulosti/nielen temný stredovek/ , a aj dnes kresťania páchajú zlo,zabíjajú sa,....sú kresťania? Ak dnes mnohí kresťania veria v reinkarnáciu,alebo sa venujú vo veľkom špiritistickým praktikám, alebo biblické učenie nahradili pohanským,.....sú ešte kresťania? Teda,nielen Hitler prevzal mystiku,...."kresťanstvo" ju má omnoho viac! Kardinál Newman to vymenuváva, vo svojej knihe. V skutočnosti, je to tak,....že takíto kresťania sú vlastne neveriaci. Svojimi skutkami popierajú Boha! A sekularizmus,je aj dnes vlastný väčšinovému "kresťanstvu". A "moc" /ako i u nacizmu/bola tiež fenoménom,ktorý určoval postulát rímskeho katolicizmu./svätej rímskej ríše/ Aj v tom "plášti" vidím spojitosť...."vlci v ovčom rúchu".


96.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 09:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 09:47 avatar
ako sa dá niečo odmietnuť, čo neexistuje....


98.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 09:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 09:55 avatar
mám na to svokru, do zeleniny sa jej nemiešam....


101.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 09:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 9. 2015, 09:59 avatar
Nemám mrkvu, čo mám okopať?  


104.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 10:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 9. 2015, 10:18 avatar
To nechám veriacim, ja mám inú morálku


107.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 10:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 9. 2015, 11:07 avatar
Aha, takže kopať do veriacich je božská morálka a spravodlivosť, ktorú ja hnusná ateistka odmietam.
No pekne.  


109.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 11:11 avatar
pozri ako do niekoho kope Tvoj Oponent....


115.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 14:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 9. 2015, 15:29 avatar
Kopať do Boha sa nedá, zato do kresťanov, ako mi to radíš ty, hej.
Ak sa niekto správa kruto, nazývame ho krutým.
Pozabíjanie (takmer) všetkého živého vrátane novorodencov je krutosť najvyššieho rangu. Je to tak strašné, že to nemá nikde ani obdoby. Snáď len rozpútanie atomovej vojny by mohlo sa priblížiť...  


117.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 15:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 9. 2015, 16:11 avatar
Právom, ak by boh robil také veci, aké mu pripisujete.
Podľa vás čím je kto mocnejší, tým si môže robiť čo chce, a ešte od nás aj požadovať, že zlo musíme nazývať dobrom.
Keď bude mučiť tvoje deti, kludne ho nazývaj dobrom sveta. ja veci nazvem pravým menom, podľa svojho presvedčenia, nech ich robí kto chce.


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 9. 2015, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 17:41 avatar
pretoze si neuverila a povyšila svoj rozum a moralku nad Boha.....a ty si povýšil zdravý rozum nad zločinné náboženstvo....


121.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 9. 2015, 18:07 avatar
Do fiktívnych, vymyslených, mytologických bytostí sa kopať nedá. Môžeš akurát byť kritický k tým, ktorí veria v existenciu takých bytostí.


111.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 11:32 avatar
veriaci-3 a ambulaciu u psychiatra si už navštívil, vrele doporučujem.....


114.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 9. 2015, 12:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 10:25 avatar
TO19: naprieš ľudskými dejinami nenájdeš jedinú

Je to vývoj. Kedysi ľudia verili v mnohých, rozličných bohov, dnes sa to ustaľuje na jednom bohu, a vývoj smeruje k nulovému stavu. Že ľudia nakoniec pochopia, že k životu nepotrebujú náboženstvá. A my sme na začiatku toho deja. V antike sa objavili nepatrné náznaky, a aj dnes je to ešte chatrné, a vývoj smeruje k nulovému stavu. Je to dané pokrokom, poznatkami zo sveta, mne je to ťažké hodnotiť, lebo žijem v súčasnosti, ale budúce generácie budú vedieť mať nejaký pohľad na to, čo spôsobilo, že už prakticky nikto nevyznáva nejaké náboženstvo. Dnes je to hudba budúcnosti, a v tomto vývoji sme na začiatku. Ale vyzerá to sľubne, nádejne. Myslím si, že tak, ako kedysi zanikli polyteistické náboženstvá (napr. sumerské), tak zaniknú aj monoteistické. Otázka dlhého času.
Súhlasí Peťo, Kasafran, fajer


45.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:44 avatar
Opäť dokazuješ, že Tvoj ateizmus je vierou  
To, že niečo nepotrebuješ, neznamená, že to neexistuje, no môžeš si to navrávať. Ja napríklad nepotrebujem New York a napriek tomu netvrdím, že neexistuje, hoci by som mohol.


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 11:01 avatar
TO: ateizmus je vierou

Môj ateizmus je vierou? Napísal si totálnu hlúposť. Problém predsa spočíva na tvojej strane. Ty čosi tvrdíš o existencii boha. Zatiaľ si nepredložil seriózny dôkaz o jeho existencii. Môj ateizmus je len odpoveďou na tvoju neschopnosť dokázať jeho existenciu. A inak, opäť som ťa prichytil pritom, ako odvádzaš od témy. Reč je totiž úplne o inom, o tom, že taký je vývoj, že kedysi bol polyteizmus, neskôr monoteizmus, a vývoj naznačuje (existenciou mnohých, miliónov ľudí, ktorí vedia žiť bez náboženstiev), že raz bude spoločnosť bez náboženských ideológií. Ale ako som povedal, sme len na začiatku, a ťažko dnes vedieť odhadnúť, ako to bude naozaj vyzerať v budúcnosti, ale smer z mnoho bohov k jednému bohu naznačuje postupnosť k nulovému bohu. Moje poznámky nesúvisia s tvojim problémom chápania viery, že nepotrebuješ New York k existencii. Hovorím o vývoji, ktorý chápem ako prirodzený jav, že pokrok a nové poznatky, vzdelanie, to všetko spôsobí, že ľudia nebudú potrebovať náboženstvá. Stanú sa najskôr folklórom, mytológiou. Tak ako sa dnes dívame na antické náboženstvá, že ide o mytológiu, tak bude raz aj kresťanstvo zaradené do mytológie. Kto dnes vyznáva boha Enlila? Tak raz bude oprávnená otázka, že kto dnes vyznáva kresťanského boha.
Súhlasí fajer


66.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 12:28 avatar
Nič také netvrdím. Naopak, čakám, kým poskytneš dôkaz, potom ťa budem brať vážne. Dovtedy ťa môžem považovať len za výmyselníka.


73.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 13:03 avatar
Tvrdíš, že nevieš poskytnúť dôkaz o jeho existencii, preto na jeho existenciu nazerám rovnako ako na existenciu Snehulienky alebo Kentaura. Tie dôkazy, ktoré poskytuješ, nie sú dôkazmi existencie boha, ale dôkazmi toho, že nejakí ľudia niečo tvrdia.
Súhlasí fajer


84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 17:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 12:30 avatar
ak ty niečo tvrdiš bez dôkazu, aj ja môžem tvdiť bez dôkazu....


71.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 13:03 avatar
Žiaden argument, ktorý si dosiaľ použil, nie je dôkazom existencie boha.


87.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 17:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 08:17 avatar
Keby náboženstvo bolo zrozumiteľné a jasné, bolo by zďaleka menej príťažlivé pre nevedomcov; títo potrebujú nejasnosti, záhady, hrôzy, báchorky, zázraky a iné neuveriteľné veci, ktoré ustavične živia ich fantáziu. Romány, rozprávky a historky o strašidlách a čarodejníkoch majú pre nevzdelaných ľudí oveľa väčšie čaro než skutočné príbehy.
V náboženských otázkach sú ľudia iba veľkými deťmi. Čím je náboženstvo nezmyselnejšie a čím väčšiu úlohu v ňom hrajú divy, tým väčšmi má na nich vplyv. Pobožný človek verí, že svojej viere nesmie klásť nijaké hranice. Čím je náboženstvo nepochopiteľnejšie, tým božskejšie sa mu vidí. Čím je neuveriteľnejšie, tým je záslužnejšia jeho viera, ako sa nazdáva.
Súhlasí sta2rky


82.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 13:31 avatar
Tvojateizmus je vierou bez dôkazov a Ty prehlasuješ, že si veriaci Tým Bohom je Človek#post65
Súhlasí Fotooon


86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 17:16 avatar
To je tvoj ďalší dôkaz, že nerozmýšľaš, logiku nepoznáš, a preto táraš také nezmysly. Tam predsa netvrdím, že verím ateizmu. Verím napríklad tomu, že v Mekke spadol žeriav. Jednoducho, niekto to tvrdí, a ja som si to neoveril priamo na mieste, ale tomu verím. Len idiot ako si ty z toho odvodí, že bohom je človek. To, že niečomu niekto verí, neznamená, že je nábožensky veriaci. Nábožensky veriaci verí nejakej náboženskej ideológii. Ja neuznávam náboženské ideológie. A zbytočne budeš tárať nezmysly, že môj ateizmus je viera bez dôkazov, pretože ja mám jasný dôkaz toho, že si mi ešte neposkytol dôkaz existencie boha, ktorý by sa dal uznať. Len obyčajné bájky, výhovorky vieš poskytnúť, tak neklam, že verím bez dôkazov. Mám dôkaz, že si mi ešte neposkytol rozumný dôkaz existencie boha, v ktorého veríš.
Súhlasí fajer


13.
označiť príspevok

Fotooon muž
   11. 9. 2015, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 22:37 avatar
Pre cenzora: Aj táto téma je úplne celá skopírovaná. Ale odstránená nie je. Čo už zlé bolo na téme o názore?

Stade je to skopírované: neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


125.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 9. 2015, 08:00 avatar
Rozdiel je v tom, že na oboch stránkach je autorom tá istá osoba - ja. Takže k porušeniu autorských práv nedošlo - čo je podstata zákazu kopírovania článkov iných autorov. Logika Ti nejde, aj keď rád obviňuješ z alogického myslenia iných :-)


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   11. 9. 2015, 18:38 avatar
Moralka budovana na strachu nieje moralkou. Je to len strach..
Súhlasí fajer, sta2rky, Kasafran


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   11. 9. 2015, 18:55 avatar
Existuje iné slovo vystihujúce tebpou predostieraný problém : bázeň


10.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2015, 20:21 avatar
Všetky deti sú ateisti; nemajú nijakú predstavu o bohu. Možno túto ich nevedomosť pokladať za hriech? V ktorom veku má dieťa začať veriť v boha? Odpovedia vám, že vtedy, keď sa stane rozumnou bytosťou. A v koľkých rokoch sa človek stáva rozumnou bytosťou? Napokon, ak najhlbokomyseľnejší teológovia nemôžu pochopiť božskú podstatu ani si netrúfajú jej porozumieť, aké predstavy môžu mať o bohu jednoduchí smrteľníci: ženy, remeselníci, slovom, tí, čo tvoria väčšinu ľudstva?
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Fotooon muž
   11. 9. 2015, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 07:05 avatar
a ty máš tiež len predstavu o bohu vieš hovno.....


59.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 12:21 avatar
Odkedy?


64.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 12:23 avatar
Môže byť niekto naozaj úprimne presvedčený o existencii bytosti, ktorej prirodzenosť je nedostupná všetkým zmyslom človeka a o ktorej sa ustavične tvrdí, že jej vlastnosti sú nám nepochopiteľné? Aby ma niekto presvedčil o tom, že nejaká bytosť existuje alebo môže existovať, musí mi predovšetkým povedať, čím táto bytosť je, ďalej uviesť o nej také skutočnosti, ktoré by si neodporovali a nevylučovali sa navzájom. Napokon, aby ma plne presvedčil o existencii tejto bytosti, musí ju opísať tak, aby som ju mohol pochopiť, a dokázať mi, že je nemožné, aby neexistovala bytosť, ktorej sa tieto vlastnosti pripisujú.
Súhlasí Lemmy


65.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 12:31 avatar
daj si dole božie okuliare, aby si videl pravdu....


85.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 17:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 12:28 avatar
od kedy berie Fotoon tabletky od psychiatra....


69.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 9. 2015, 12:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2015, 18:41 avatar
Tvoja morálka sa nachádza na tejto úrovni: Poslušnosť voči pravidlám. Veľká časť náboženskej morálky nikdy neprekoná toto autoritatívne štádium.

Mal by si však vedieť, že je aj humanistická etika. Použi Ctrl+F pre: Poslušnosť voči pravidlám. Humanistická etika.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   11. 9. 2015, 18:56 avatar
Tvoja morálka sa nachádza na akej úrovni?


6.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2015, 19:49 avatar
§ 2. ČO JE TO TEOLÓGIA?

Existuje veda, ktorej predmetom sú iba veci nepochopiteľné. Na rozdiel od všetkých ostatných vied zaoberá sa len tým, čo nemožno vnímať zmyslami. Hobbes ju nazýva kráľovstvom tmy. Tam platia celkom iné zákony než na tomto svete obývanom smrteľníkmi. V tejto podivuhodnej ríši svetlo je tmou, všetko zrejmé sa stáva pochybným alebo klamným, nemožné sa stáva uveriteľným, pravda je tu nespoľahlivým sprievodcom a zdravý rozum sa mení na šialenstvo. Táto veda sa volá teológia a táto teológia je stálou urážkou ľudského rozumu.
Súhlasí sta2rky


7.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2015, 19:51 avatar
§ 4. ČLOVEK SA NERODÍ ANI NÁBOŽNÝM ANI DEISTOM

Každé náboženstvo sa zakladá na predstave boha: Ľudia však nemôžu mať správne predstavy o bytosti, ktorú nie sú schopní vnímať svojimi zmyslami. Všetky naše predstavy sú odrazom predmetov, ktoré pôsobia na naše zmyslové orgány. Akú skutočnosť však môže odrážať idea boha, ktorá je zrejme ideou bez akéhokoľvek obsahu? Nie je takáto predstava priam taká nezmyselná ako následok bez príčiny? Je predstava bez predobrazu čímsi iným ako výplodom obrazotvornosti? No niektorí učenci nás ubezpečujú, že predstava boha je nám vrodená, alebo, že si ľudia túto predstavu priniesli už z materinského lona. Každý pojem je výsledkom súdu, každý súd je výsledkom skúsenosti a skúsenosť sa získava iba činnosťou našich zmyslov. Z toho vyplýva, že náboženské predstavy sa zrejme nevzťahujú na nijakú skutočnosť, a nie sú nám vrodené.


9.
označiť príspevok

Peťo muž
   11. 9. 2015, 20:08 avatar


12.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2015, 20:57 avatar
Ježiš zase nedodržal slovo....
Súhlasí Peťo


15.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2015, 22:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 08:36 avatar
To bol zámer. Kým Hitler s konečným riešením židovskej otázky chcel vyvraždiť v duchu darwinizmu a evolucionizmu židov (pozor, nielen ich, môj dedo prešiel peklom poľského koncentráku a nebol ani jehovista, ani žid, cigán, buzerant, komunista, Rus, schizofrenik,jehovista...). Hitler konal racionálne a chladnokrvne. Uvoľnoval priestor preferovanému národu rovnako, ako ateisti vraždia svoje deti len preto, aby ich životný priestor neohrozovali ich vlastní potomkovia, ja sa snažím konečne nájsť odpovede ohľadom morálky ateistov.
Len pore Tvoju zaujímavosť, nacisti sa inšpirovali konečným riešením židovskej otázky u Marxa - Karol Marx bol totiž zaprisahaný antisemita, nenávidel židovské náboženstvo a jedno z jeho diel sa venuje aj konečnému riešeniu židovskej otázky. V roku 1843 vydal brožúru "The Jewish Question" (Židovská otázka), toto dielo však samozrejme nie je veľmi známe - skôr zatajované - a nie je ani uvádzané v zoznamoch jeho prác. V roku 1959 bolo znovu vydané pod menom "A World Without Jews" (Svet bez Židov). Okrem iného napísal aj toto:
V knihe “Svet bez židov píše:

“Peniaze sú jediným bohom Izraela…..”
“Boh židov je teraz bohom sveta”.
“Peniaze sú skutočným bohom žida”.

A na konci knihy, prorocká veta:
“Sociálna emancipácia Judaizmu je emancipáciou spoločnosti od židov”.


34.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 9. 2015, 10:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:33 avatar
Imaginárnych nepriateľov nepotrebuujem, stačí mi Tvoja nenávisť :-)


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 08:41 avatar
Prečo sa teda ateista správa vraj morálne?


22.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 9. 2015, 08:55 avatar
(19.) To je spravna otazka. Ateista sa sprava moralne preto, ze chce zit bez konfliktov so spolocnostou a svojim vlastnym svedomim.
Súhlasí J.Tull


26.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 09:19 avatar
Prečo ale vyvoláva konflikty s kresťanmi a podporuje zmeny v zákonoch, ktoré ku konfliktom vedú, prípadne neprotestuje proti takému koaniu iných ateistov?
Mimochodom motivácia morálneho konania nekonfliktnosťou sa nazýva kolaborácia alebo/aj pätolizačstvo


51.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 9. 2015, 11:33 avatar
(26.) Spomen nejaky konkretny konflikt, ktory ateisti vytvaraju nech mozeme konkretne podebatovat.

Co je potom pozitivnym opakom nekonfliktnosti alebo ako patolizacstva/kolaboracie ako si to ty nazval?


52.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 11:48 avatar
www.blesk.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ateisti postavili sochu svojmu bohu - diablovi
www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Akcia P, K...
Akcia Visla - Lemkovská inteligencia v podobe kňazov, učiteľov a buditeľov skončila v Osvienčime. Áno priatelia, tam kde predtým boli vyvražďovaní židia a odporcovia nacistického režimu, v 1947 vyvraždili lemkovskú inteligenciu.
A mnoho ďaľších napr. tu: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


53.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 11:54 avatar
zobudiť by si sa mal hlavne ty...


54.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 11:56 avatar
53 Ty by si mal konečne zaspať


78.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 9. 2015, 13:01 avatar
(51.) To su polutovania hodne a odsudenahodne akcie jednotlivcov, neznamena to, ze sa ateisti ako nejaka lobbysticka skupina snazia vyvolavat konflikty systemovo. To zo sochou bafometa je princialna zalezitost a s tym ja suhlasim, tam sa ukazuje nezmyselnost preferovania jedneho svetonazoru pred ostatnymi. Tak ak osa medzi ateistami najdu hovada najdu sa aj medzi krestanmi.


90.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 08:11 avatar
kresťania sochy svojich šašov majú skoro po celom svete....


28.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 09:35 avatar
aby sa ateista správal morálne, na to nepotrebuje boha, on to má vrodené...
Súhlasí Peťo


31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:11 avatar
Takže existuje gén ateistickej morálky?  


55.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 11:58 avatar
určite áno, vám kresťanom ho boh nenadelil....alebo vám ho zabijú vaši učitelia náboženstva....náboženstvo je nemorálne už vo svojej podstate, lebo je lož.....a klamstvo...


56.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 12:03 avatar
... dôkazné bremeno je na Tvojej strane, keďže si použil pozitívne tvrdenie, že náboženstvo je lož  


57.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2015, 12:10 avatar
ak ty niečo tvrdíš bez dôkazov, tak aj ja nemusím používať dôkazy...pozri sa len na súčasne dianie, čo spôsobilo tú utečeneckú hystériu, nie náhodou hlúpe a primitívne náboženstvo....


30.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 9. 2015, 09:56 avatar
Ktoré zákony máš na mysli? NRSR je zostavená z prevažne kresťansko orientovaných poslancov. Spolupráca, kolaborácia v spoločnosti, na spoločenskom dobre, je pozitívna. Máš dojem, že nie?


32.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:15 avatar
Likvidácia cigánov by bola tiež - pre mnohých ak nie väčšinu - považovaná za spoločenské dobro. Podobne aj židov... Dám iný príklad. Ak Ťa v noci prepadne pätica ateistov s nožom v ruke, je ich úmysel Ťa okradnúť morálny, lebo po porovnaní počtov to urobí piatim dobre a len jeden bude poškodený?
Morálka nerovná sa vôľa väčšiny. Musí mať iné vlastnosti a nastavenie.


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 10:16 avatar
TO19: Likvidácia cigánov by bola tiež - pre mnohých ak nie väčšinu - považovaná za spoločenské dobro.

A to je väčšina kresťanov.


37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:25 avatar
Prehliadnem Tvoju narážku a použijem Tvoju odpoveď ako potvrdenie môjho predpokladu, že morálka nemôže byť podmienená väčšinou.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 10:30 avatar
Ty už hovoríš o inom, a to robíš stále, keď ťa niekto pristihne pritom, ako zamlčíš niečo. Hovoríš, že väčšina by bola za likvidáciu cigánov, ale už nepriznáš, že väčšina sú kresťania.


42.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:37 avatar
Nie ja, ale Ty posúvaš túto debatu inam. Ak je väčšina formálne kresťanská, ani v tom prípade nemôže táto väčšina pošliapavať slobody iných. nSi rád, že som to takto napísal?
Tvrdenie, že morálka sa odvíja od priania väčšiny proste neobstojí.
Považuješ potraty za morálne? Ak to budú tvrdiť v ateistickej spoločnosti všetci ateisti, prispôsobíš sa?


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 10:46 avatar
TO19: Ak je väčšina formálne kresťanská

Čo zasa trepeš za nezmysly? Ty keď si prichytený pri blude, tak začneš vymýšľať, zrazu formálne, to vysvetľuj ministerstvu, ktoré financuje KBS, a svojich nadriadeným kolegom, biskupom, ktorí žijú z takých formálnych!!!


47.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:53 avatar
Prečo sem pletieš financovanie? To je tá Tvoja logika. Namiesto toho, aby si sa dištancoval od tvrdenia, že morálka je prejavom vôle väčšiny, zahmlievaš a zahmlievaš...


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 11:02 avatar
No pretože financovanie je preto také, lebo máme na Slovensku kresťanov, ale ty tvrdíš niečo iné, že tu nemáme kresťanov, ale len dajakých formálnych. Takže tvrdíš, že formálni ľudia zneužívajú zákon, a neoprávnene sa obohacujú. Lebo financovanie je postavené pre kresťanov, nie pre formálnych.


50.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 11:27 avatar
Kde je Tvoje vyjadrenie k väčšinovému systému morálky?


61.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 12:21 avatar
Opäť si v úzkych. Ako vždy, keď si niečo vymýšľaš, a potom to nevieš obhájiť. Hovoríš, že za likvidáciou cigánov je väčšina, a väčšina sú kresťania, a ty nevieš ako z toho vykĺznuť, tak si si vymyslel blud, že sú formálni. To už nie sú kresťania? Vari už neveria kresťanskej ideológii? Veria, len tebe je ťažko uznať prehru v diskusii, lebo si si uvedomil, akí v skutočnosti sú kresťania.


39.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 9. 2015, 10:30 avatar
32 TO -Morálka je historický dohovor určitej komunity, ale jestvujú všespoločenské morálne princípy pôsobiace tak, aby sme všetci mohli prežívať šťastný a správny život tu na Zemi. Ale nerozumiem prečo debatu ženieš do nesprávnych smerov. Zdá sa, že vo všeličom možnom hľadáš nejaké ateistické zlo. Čo si ty za človek? TO
Súhlasí Kasafran


43.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 10:38 avatar
Vymenu tie všespoločenské princípy! :-)


81.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 9. 2015, 13:16 avatar
43 TO - aby sme všetci mohli prežívať šťastný a správny život tu na Zemi


83.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 9. 2015, 13:33 avatar
Teda aj počaté deti a veriaci, aby mohli slobodne vyznávať vieru a neboli atakovaní ateistami? A čo vrahovia, ktorým robí dobre vraždenie? Tým tiež dopraješ šťastný a správny život tu na Zemi?


89.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 08:09 avatar
kto koho atakuje , ty šašo pozri na vlnu imigrantov, len mi nepovec, že sú to ateisti.....


95.
označiť príspevok

sta2rky muž
   13. 9. 2015, 09:37 avatar
Prečítaj si čo o tom píšem ešte raz: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk tam píšem aj o správnom a šťastnom živote
A ty máš aký názor, akú odpoveď, na tebou položené otázky? Čo s tými vrahmi, ateistami, ako naložiť?


102.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 09:58 avatar
Mňa by len zaujímalo kde je to konečné riešenie....


110.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 9. 2015, 11:32 avatar
neznasam teistov,zase sme kvoli nim v srabe a aj napriek tomu budu si buchat do hrude,ze su vyvolenymi pred ich Bohmi
nech ich parom vezme a ateistov nech nechaju na pokoji
ved su to zvierata a hyeny,bestie a uzurpatorske namyslene monstra


112.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 9. 2015, 11:35 avatar
zase kvoli nim musia umierat bezbranne deti,najradsej by som im ich z ruk vytrhla a utiekla s nimi do bezpecia,kde sa mozu normalne vzdelavat a intelektualne rast,bez moznosti byt pod vplyvom ich nacistickeho nasilneho rezimu,siriaceho strach z vlastneho bytia a to na celom svete
ja ich tak neznasam,ze az
vsetky mesity,chramy a synagogy by som vyhodila do luftu aj s tymi ich diktatorskymi knihami


113.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 9. 2015, 11:40 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=iBfk37Fa3H0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

kde su tie mudre zive tvory z inych planet ,preco nepomozu zabranit skaze ?
preco sa nemo prizeraju na dalsiu krvavu dramu,preco nezabrania teistom byt opat a opat autormi novej svetovej vojny ?
ved siria nenavist a zlo ,antipatiu a egocentrickost


122.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 9. 2015, 18:31 avatar
ateizmus je len nasledok, viery pojebanych ludi v Boha. Radsej keby v neho verili psy a macky a nie ludia.
Sa ateistom nedivim, ked vidia sprostych posahancov, ze v cosi veria.
Ono ak by svet fungoval spravne, tak by prave ti sprosti neverili v nic.


123.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 9. 2015, 18:33 avatar
Inak ateisti nic pekne nevyprodukovali. Iba atomove bomby evolucnu teoriu a same svinstva.
&&&&&&&&&&&&
O tomto s bavme, co pekne dali svetu ateisti???


124.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 19:02 avatar
ranexil , prečo neberieš tabletky, psychiater sa bude hnevať.....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:09,  Selektívna pravda áno. To je, akoby fotograf fotil niekoho iba z jednej strany. *21
dnes, 00:35,  2 toto co uvadzas sú nevyhnutné potreby k životu a mali by setrit cas. stát vo fronte pri...
dnes, 00:30,  2 vsak cas sú peniaze, ktosi povedal, preto ludom prepína, lebo svoj cas merajú peniazmi.
dnes, 00:27,  Prílišné a úplne zbytočné premýšľanie, je známka toho, že naša myseľ je našim...
včera, 23:42,  To nedáva logiku. Skús vymyslieť niečo iné. :)
včera, 23:41,  Dúfam, že si aspoň platíš zdravotku, lebo z Kremeľského platu ruského trolla za šírenie...
včera, 23:32,  Nepozeraj do zrkadla uvidíš zlo :)
včera, 23:31,  Tak tak paranoidný blázon foton trpí projekciou :)
včera, 23:30,  Už toľko nepozeraj do toho zrkadla. :)
včera, 23:29,  A ešte seba vidíš aj v druhých naokolo. Nejako moc psych. nemocí naraz musí tvoj lekár...
včera, 23:29,  Tak tak si zlý :)
včera, 23:28,  Chorého magora fotona nejako často v blázinci púšťajú na internet :)
včera, 23:28,  Ja som nepísal 41. :)
včera, 23:27,  Dokonca na cajle ti ich menili. To už áno... :)
včera, 23:27,  Ano foton je plný zloby a nenávisti :)
včera, 23:26,  Stačí si prečítať tento tvoj príspevok a hneď je každému súdnemu človeku jasné, kto...
včera, 23:25,  Chorý paranoiku zasa ťa na cajle pustili na internet ? :)
včera, 23:24,  foton je špinavé prasa, preto stále klame, šíri zlobu... :)
včera, 23:24,  Bol si si vymeniť plienky? :)
včera, 23:23,  Vo fotonovej chorej hlave sa preháňa všeličo :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(277 735 bytes in 0,409 seconds)