Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Konečne niečo pozitívne

54
reakcií
1508
prečítaní
Tému 8. septembra 2011, 15:10 založil Cosmo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Cosmo
   8. 9. 2011, 15:10 avatar
Alebo sa len meni strategia?

Čo ak bol 11. september iný? Pochybnosti sú na mieste

Washinghton - Komentátor a vydavateľ amerického internetového spravodajcu Fleet Sheet Erik Best píše o pochybnostiach, ktoré po desiatich rokoch panujú okolo oficiálnej verzie udalostí z 11. septembra 2001. A dáva im za pravdu.

Tesne pred koncom vynikajúceho šesťdielneho seriálu "The Hour", ktorý nedávno odvysielala BBC, sa jedna z hlavných postáv sťažuje na cenzúru britských médií.

"Ak nemôžeme ani diskutovať o tom, čo trápi našu spoločnosť a predovšetkým, čo trápi našu vládu, nemôžeme potom svoju krajinu vôbec považovať za demokratickú," hovorí. Spomínaný program BBC sa odohráva v roku 1956 a týka sa Suezskej krízy, ale jeho posolstvo je univerzálne.

Rovnako ľahko môže byť aplikované na udalosti z 11. septembra 2001, desať rokov potom, čo k nim došlo. Americká vláda zaryto trvá na svojom vyhlásení, že za útokmi z 11. septembra sú islamskí teroristi, a že následné vojny v Afganistane a Iraku boli ich nevyhnutným dôsledkom.

Samotné útoky sú tabu
Stalo sa bežným a prijateľným, že americké médiá spochybňujú rozsah a kontext reakcií na 11. september v zmysle vojenských nákladov a negatívneho vplyvu na práva občanov. Otvárať pretrvávajúce otázky okolo samotných útokov je však stále väčšinou tabu.

Tí, ktorí tak robia, sú obvykle označovaní za priaznivcov sprisahaneckých teórií, prípadne sú obvinení z antiamerikanizmu. Nad udalosťami z 11. septembra však stále visia závažné otázniky.

Napríklad, mohlo také relatívne malé množstvo leteckého benzínu spôsobiť zrútenie dvojičiek? Prečo po náraze prúdového dopravného lietadla do budovy Pentagonu nezostalo okolo viac sutín a po stroji väčšia diera? Prečo po Lete 93 (ktorý údajne skončil v Pensylvánii v poli potom, čo sa cestujúci teroristom vzopreli) zostalo tak málo trosiek, že privolaný záchranár nenašiel žiadne telá? Prečo sa budova nazývaná WTC 7, do ktorej žiadne lietadlo nenarazilo, zrútila takmer rovnakým spôsobom ako Dvojičky?
Vláda USA na tieto otázky odpovedala v oficiálnej "Správe výboru pre 11. september" a v "Záverečnej správe Národného technologického inštitútu" (National Institute of Standards and Technology). Tisíce expertov a členov rodín obetí ale stále vyvíjajú tlak, aby sa vyšetrovanie týchto udalostí znovu otvorilo.

Cesta vedie cez budovu WTC 7
Ich stratégia je šikovná - za cieľ si vybrali menej známu budovu WTC 7, v ktorej sídlili pobočky dôležitých štátnych orgánov ako CIA, Ministerstva obrany, Daňovej správy alebo Úradu pre krízové ??udalosti mesta New York.
Tým, že svoju pozornosť zamerali na tretiu budovu, kde nedošlo k žiadnym stratám na životoch, bolo možné viesť debatu bez väčších emócií. Pri budove WTC 7 je zároveň ľahšie argumentovať znaleckými posudkami, než v prípade dvojičiek zasiahnutých lietadlom.

Kritici oficiálnej verzie toho, čo sa stalo s budovou WTC 7, natočili video v dĺžke 15 minút, v ktorom spochybňujú, že by obyčajný požiar kancelárie spôsobil skrútenie oceľovej konštrukcie budovy so 47 podlažiami.

Dokument cituje architektov a inžinierov, podľa ktorých je nemožné, aby sa takáto budova zrútila týmto spôsobom, pretože všetky podporné stĺpy by museli vypovedať službu v rovnakom čase.

Požiar kancelárskych priestorov navyše nemôže vygenerovať takú vysokú teplotu, aby roztavil oceľ. Dôkazy o roztavených častiach budovy č. 7 však existujú. Odborníci vo videu vyhlasujú, že išlo o perfektne naplánovanú demolácii pri použití určitej formy pyrotechnického termitov, ktoré podťali oceľové nosníky, a že stopy onej látky sa našli v troskách. Ako inak by sa prvých osem poschodí budovy zrútilo k zemi rýchlosťou zodpovedajúcou voľnému pádu?

Rovnakí stavební experti tvrdia, že tento efekt bolo možné docieliť len a len plánovanou demoláciou, pričom príprava takejto akcie podľa nich zaberie mesiace. Ak citovaní experti majú pravdu a budova č. 7 sa nezosypala k zemi v dôsledku požiaru, muselo sa jednať o dlhodobo plánované a prepracované sprisahanie, ktoré sa mohlo vzťahovať aj na ďalšie udalosti 11. septembra.

Otázky prijíma aj Fox News
Ak ľudia, ktorí inak celkom ochotne prijali vládne vysvetlenie udalostí 11. septembra, začnú pochybovať o oficiálnych príčinách pádu WTC 7, budú potom ochotnejší venovať pozornosť aj ďalším nezrovnalostiam. Toto pätnásťminútové video cituje, napríklad, aj slávneho amerického novinára Geralda Riveru z Fox News, ako hovorí, že je teraz voči udalostiam z 11. septembra omnoho otvorenejší.

Je to vskutku pozoruhodné, pretože spravodajstvo Fox bolo vždy najväčším americkým podporovateľom politiky Bushovej administratívy. CNN tiež prelomila tabu, keď dovolila bývalému guvernérovi štátu Minnesota Jessemu Venturi, aby vo vopred nahratom rozhovore vyhlásil, že si myslí, že prinajmenšom Dick Cheney (nie však George W. Bush) o útokoch vopred vedel.

Zmenia sa USA?
V rozhovore ďalej uviedol, že ako bývalý vojak námorníctva, ktorý prešiel školením o výbušninách, vie, že tieto budovy sa mohli zrútiť len za prispenia plánovanej demolácie. Jeden z hlavných predstaviteľov teórie zapojenia Spojených štátov do útokov 11. septembra, David Ray Griffin (ktorý o tejto téme napísal necelú desiatku kníh), vyhlasuje, že "11. september 2011 nebolo len zločinom proti americkému ľudu a celému svetu ... ale tiež zločinom proti demokracii samotnej."
"Je nemožné skúmať rýchly úpadok USA počas posledných desiatich rokov, bez toho, aby sme brali do úvahy zostrenie vojenských opatrení a obmedzenia občianskych slobôd, ku ktorým sa po 11. septembri USA uchýlili. Ak vláda Spojených štátov nie je ohľadom svojej úlohy v udalostiach 11. septembra úplne otvorená a úprimná, ako napovedajú niektoré dôkazy, úpadok krajiny sa náhle javí v úplne inom svetle. Znamená to, že bol spôsobený oveľa viac zvnútra samotných Štátov, ako je vláda ochotná pripustiť."

Ak sa oponentom oficiálnej verzie 11. septembra podarí dokázať určitú spoluvinu oficiálnych miest, mohlo by to naozaj viesť k akejsi vylepšenej forme demokracie, alebo by to tiež mohlo viesť ku koncu USA v podobe, aké doposiaľ poznáme. Alebo by snáď mohla pokračovať taká "demokracia", keď jej vláda bola zapojená v tak opovrhnutiahondom čine?
aktualne.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Krištof
   8. 9. 2011, 16:03 avatar
K tejto veci by sa možno mala zriadiť komisia zložená z odborníkov z rôznych strán, z "vládnych" aj iných, aby sa to objektívne prešetrilo a napokon sa prišlo s nejakými závermi. Aby z toho neprofitovali ani "odporcovia", ani vládi... Zvyčajne sa k tomu "konšpiračne" vyjadrujú ľudia "z opozície"...
Hoci keď aj samotní teroristi sa k tomu útoku priznali, ako aj k ďalším podobným útokom. Okrem toho samotní Američania by si to zrejme nespôsobili, má to ďalekosiahle dopady napr. aj na ekonomiku USA. "Samoútok" sa sám o sebe javí nepravdepodobný.


6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 9. 2011, 19:29 avatar
koli comu nepravdepodobny?


7.
označiť príspevok

feex8 muž
   8. 9. 2011, 22:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Vlado muž
   8. 9. 2011, 16:43 avatar
komisia zložená z odborníkov z rôznych strán: teológ, astrológ, veštica, odborník na tarot, numerológ…  


4.
označiť príspevok

Krištof
   8. 9. 2011, 16:56 avatar
...a ešte zoológ, primatológ, odborník na opice a pod.  


5.
označiť príspevok

netus muž
   8. 9. 2011, 16:59 avatar
Cosmo okrem toho že si debil trpíš aj paranojou. Doporučujem ti návštevu odborníka.


8.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 07:55 avatar
Poradil by som ti tiez nieco, ale cloveku po lobotomii uz asi niet pomoci.


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:20 avatar
Pises o sebe, zas to iste, si naivný, nevies nic. Pekne si sa opisal Cosmo.


10.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:28 avatar
Ranexill, preco nedokazes drzat slovo? Pisal si uz X krat, ze na mna nebudes reagovat, ale nikdy to nedokazes. Dovod je zrejmy... si slaboch. Tvoja slabost prameni z tvojej hluposti, kedze sa denne najde x ludi, co ti dokazu aky si hlupak, co ta samozrejme zerie a preto ta nenavist, ten jed v krvi.


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:34 avatar
Neustale analyzovanie mojej osoby od teba.   Zas si iba opisal, a celkom pekne. Spamujes tu DF politickymi temami, ktoré maju spolocne len jedno- smeruju ludi k nenavisti voci spolocnosti kde ziju, kedze sam ju nenavidis.
Mna ale obvinujes , ze ja nenavidím.  
Je zname ze psychopat, nechape ze je psychopatom- nedokaze to pochopit, poklada svoj pomylený nazor, za jediny spravny.
Nuz co teda? si slaboch, ktorý obvinuje spolocnsot zo svojho neuspechu...pricom vsak nevies , ze neuspesny si preto, elbo si neschopny.


12.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:36 avatar
Ty nenavidis vsetko, co je proti tvojim zvratenym predstavam    
A slaboch neznesie realitu  


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:39 avatar
Ved ty kritizujes realitu kazdou temou. 
Tebe chyba akakolvek sebareflexia?
Súhlasí Style


19.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:42 avatar
Kedze mas taky bordel v hlave chapem, ze tomu nerozumies. Kritizujem konkretne veci. Tie, ktore za kritiku nestoja prezivam plnymi duskami a nepotrebujem sa o nich vykecavat.. moje sebavedomie je zdrave, netrpim ziadnymi depresiami, ci uzkostami, zboznujem svet a jeho kazdodenne krasy, ale to ty tazko pochopis  


13.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 08:37 avatar
ser na neho, nevie ťa prežuť, chce sa ti podobať a nemá na to. Proste ho také typy ako ty serú , stačí že sa do teba pravidelne naváža. Keď mu to robím ja zámerne   aby sa videl, tak je nervózny , nepáči sa mu a odvoláva sa na SISku. 
Použijem jeho slová "žneme to čo zasejeme " cosmodisk, ruku na temeno hlavy, po- cítiš to .
Súhlasí Ranexill


16.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:39 avatar
Ty si Style normalne extra specialne presny priklad vritpicha.    


17.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 08:40 avatar
radšej nepindaj a pracuj na sebe, vyčisti si hlavu, máš tam samé piliny.


21.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:43 avatar
To robim kazdy den, kedy zacnes ty?


55.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 09:16 avatar
21, ešte že si si to priznal, použi vysavač, jo ale predtým vymeń sáčok plný tvojich pilín, to máš ako"hrnček var"plní sa samo. 


15.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:39 avatar
este je smutne, ze mi tu mnoho ludi vycita, ze mam "jediny ten spravny nazor" len mi nikto nedokaze povedat, aky moj nazor vlastne je     ale to je asi normalne, kedze kazdy sudi podla seba a aj mne sa vycitaju vlastne len chyby, ktore su chybami ich.


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:41 avatar
Kazda snaha kohokolvek ti neico povedat stroskotala natom, ze si enni schopny ho vypocut a zas len spustís tu istu pesnicku.
Mylsím si ze nie si clovek, ale robot, tkroý ma v sebe jediny spravny program a toho sa drzi. No najdem programatora, co ta nastavil anech ta trochu modifikuje, lebo lezies na nervy este aj tym, ktorí ti chrbat kryli. A zrazu tu bude robot hovorit nieco mile a ani enbude vediet aky bol idiot.


23.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:44 avatar
Tebe len vadi, ze nechcem uz pocuvat tvoje stupidity, inak sa tu bezne viem dohodnut s mnohymi ludmi, co tvoje prerastene ego jednoducho nemoze vidiet bo by ho porazilo na fleku  


25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:45 avatar
prerastene ego? looooooool, si normalne drbly.


27.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 08:46 avatar
kamo, on vždy preberal identitu niekoho, nemá vlastnú istotu , teraz sa hraje na scarlett. 


28.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:47 avatar
To je vsetko, co dokazes? uz si na pomyslenej urovni pouzivania sllovka "lol" ktore si tak vehementne vycital Scarlet? ubohost  


32.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:49 avatar
Ja imituejm inteligentnych ludi a nie scarlet, trebars Dorotu. My pouzivame loool, ako parodiu na vas truhlikov.
Súhlasí Style


34.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:53 avatar
To iste           ach ranexil tak priehladny az no. Staci iskricka nadeje, ze mas o jednu osobu viac na svojej strane, tak jej hnes lahnes k noham a oblizujes palce     


35.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:55 avatar
Naozaj opisujes len svoj sposob existencie tu na fore. Ani mi to nedoslo, zeby som robil to, co si zasa opísal. Si tragicky omyl prírody a este sem aj fotku vycapís. Vzdy ma prejde chut na jedlo ked ta uvidím. Ved aj sam musis vidiet ze mas v ociach zakernost a komplex, a to je len fotka.
Súhlasí Style


37.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:57 avatar
Ranexil tu fotku som sem dal presne z tohoto dovodu, aby sa zakomplexovani jedinci ako ty mali o co opierat, ked uz o nic ine nemaju   


39.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:59 avatar
okej gutalax


40.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:00 avatar
gutalax sa pekne rymuje s tvojim nickom a ty si ten, co spodobuje mena s vyznamom   zase si sa osral sam  


43.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 09:02 avatar
kvoli pismenu x? No tvoje kombinacne schopnosti unikaju aj mne a to je co povedat)) ze ty si nadiktoval Hawkongovi celu teoriu vesmiru?


46.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:04 avatar
Neviem ranexil, ked si videl podobnost so mnou, tak ta z tebou bola iste zrejma, ale tejto zlozitej logike uz asi nestihas  
Súhlasí Ranexill


48.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 09:05 avatar
To fakt nestíham.
Súhlasí Cosmo, Style


51.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:07 avatar
Aj som si myslel, teda nestihas ani vlastnu blbost. Skoda vysvetlovat    


41.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 09:00 avatar
čo tak mať zmysel pre srandu ?


44.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:02 avatar
No to by si mohol  


20.
označiť príspevok

dorota
   9. 9. 2011, 08:42 avatar
noooo to je ale velka zaplata lol
tvoje chyby su stale tvojimi chybami.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:44 avatar
posmieval sa , ako mena nerobia s clovekom nic...a hla:
Boris- si ROB (ot-uz len chyba) skratka, robot a jeho program. Robot je neomylny- nevies? Laebo je omylny len tak, ako ten co ho naprogramoval. 


22.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 08:43 avatar
15, názor ? doteraz som si nikde nevšimol tvoj názor, zjavne si pletieš arogantné konštatovanie a osobný atak s názorom. Ako hovorím, značné intelektuálne medzery, čo by nevadilo, keby si sa nehral na to čo sa hraješ.


26.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:45 avatar
Style, pohov. Nic nic si nedosiahol a ani nic nedosiahnes.. Zbytocne si nahanas sediny pupik  


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:47 avatar
Cosmo, vsade sa docitas to iste odo mna. To co robis ty kazdemu v jeho teme. Teda : Zas píses o sebe, nevies nic, prerastene ego...a loool zabudol som, nastzavovanie zrkadiel. 
Súhlasí Style


33.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:51 avatar
Ranexil ja sa len smejem na tvojej nekonecnej hluposti   to je rozdiel medzi nami dvoma.. kym teba dviha kazda hovadina zo stolicky az tak, ze si nie raz musel behat po celom dome predychavat to, tak ja sa nechavam zasiahnut len tym, cim sam chcem. To je co?   aj take sa da  


36.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 08:57 avatar
Jo ty si ma zdvihol zo stolicky. Ano bol som sa vykadit, lebo teba ked vidim tak ma bud napne na grc, alebo sa mi chce srat. Namiesto gutalaxu by som daval tvoju fotku tym co maju zapchu.


38.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:58 avatar
A to od cloveka, co mi raz do coi povedal, ze MY sme ini ludia, MY si inak tozumieme     
boze tak pateticky  


42.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 09:01 avatar
Ved nesiris zaidne energie vokol seba. Si komplet bloknuty. Este aj teraz. Ty len cakas co dostanes. Co myslís dokedy ti bude niekto davat. teraz mas zdroj u niekoho ineho a kvalitne mu jebe, tak sa tak prjavujes. ALe ved nemas okrem upirskej identity nic. Stale si niekym koho vyzieras a tym sa prejavujes.
Súhlasí Style


45.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:03 avatar
Ranexil neoblbuj.
Kto sa zivi na cudzopasnictve si ty.  


50.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2011, 09:07 avatar
Ale kdeze. Vieme ako si sa prejavoval, ked si vyzieral nas. A vieme ako sa prejavujes ked vyzieras Scarlet. Vieme ako to bolo ked si cucal dorotu a tak by sa dalo pokracoivat. Vzdy zahadna zmena vlastností a nazorov.


54.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:13 avatar
Zahadna zmena   ... zial niesom nadclovek a nejaky cas trva, kym pochopim s kym mam tu cest.
Scarlet sa mi snazila celu tu dobu dohovarat... mala taku pravdu do kelu  


30.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 08:48 avatar
ja ?       magor, keby si ty vedel, závisťou by si zmodral. 


31.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 08:49 avatar
Ale no utri si slinku Style   ja niesom nejaka napudrovana nana  


47.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 09:05 avatar
31, chudák, ty už nevieš čo by si a táraš dve na tri, nerozoznáš ani vtáka po perí 


49.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:07 avatar
Vtak, ktoreho tu znazornujes ty veru perie nema      


52.
označiť príspevok

Style muž
   9. 9. 2011, 09:08 avatar
vtipný     
Súhlasí Cosmo


53.
označiť príspevok

Cosmo
   9. 9. 2011, 09:11 avatar
no vidis a casto sa mi vycita, ze niesom  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:02,  edo SS mega klamár a hoaxovič zasa prasí
dnes, 16:01,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/107593604_698023134381135_1840920056026134...
dnes, 16:01,  J.Tull ale môžeme urobiť i skúšku správosti kde hakovySS klame s hoxovičom Kasafranom...
dnes, 16:00,  No lebo tam vidíš seba - tupca ;)
dnes, 16:00,  Nie je čo závidieť ;) Kurwa človek by SOM nechcel byť ;)
dnes, 15:59,  91. teba tam nevidím, takze ziadneho tupca *39
dnes, 15:58,  27. EnaXnaY : Ja Skaje nezávidím HehehehHehehehZávidím jej jak hovadoHehehehHeheheh...
dnes, 15:56,  No lebo tam vidíš seba - tupca ;)
dnes, 15:56,  Je ti asi veľmi zle ak projektuješ na MŇA, že sa mi má uľaviť ;)
dnes, 15:56,  Bijoux by mala mať priezvisko - Projekcia :)
dnes, 15:55,  88. teba tam nevidím *39
dnes, 15:55,  Rusko nepotrebuje robiť cielene dezinformacie ako to robia USA, ktoré aj na základe klamstiev...
dnes, 15:55,  22. zaloz o mne nejakú témičku, ulaví sa ti *19
dnes, 15:55,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107802332_10207368637290717_4416434673046516971_n.j...
dnes, 15:55,  Pozrieš do zrkadla a hľa tupec ;)
dnes, 15:54,  Bijoux neustále sa handrhuje :)
dnes, 15:54,  86. ja nemám rada lúzrov a tupcov . zial Boh vas rozmiestnil strategicky*39
dnes, 15:53,  Za 40 rokov humplovania našej krajiny totalitnou komunistickou stranou ktorú si ľudia nikdy na...
dnes, 15:52,  Daj nejake .....USA nepotrebuje robiť cielene dezinformacie...ako to robí Rusko. USA na...
dnes, 15:52,  Aký problém? ;) JA žiadny nevidím ;) Reagovať na diskusnom fóre je prirodzené ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(145 702 bytes in 0,435 seconds)