hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  filozofia  /  téma

Konečná odpoveď na otázku Kto Som?

príspevkov
1
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 16.4.2023 15:13 vrana
posledná zmena 16.4.2023 15:13
1
16.04.2023, 15:13
Konečná odpoveď na otázku Kto Som?

Keď Som, tak Som, viem, že Som
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som

• Od narodenia mi boli vštiepené myšlienky a názory, presvedčenia a dohody druhých, iných, rodiny, príbuzných, priateľov, partnerov, kolegov, učiteľov, politikov, kňazov... Ovládali ma a riadili ma. Bol Som ich otrokom, žil Som v ich väzení, ich odpadom. Neskorej má ovládal a riadil myšlienkový parazit Sudca a otrok. Viedol Som nekonečný a nezmyseľný boj, ktorý nepoznal víťaza a ani porazeného. Niektoré vytíčené myšlienky a názory, dohody a presvedčania, plány a ciele, sny a túžby, priania a želania, nápady a prosby, príkazy a rozkazy... sa naplnili, niektoré nie, no príšli aj neprišli nové a ja Som bol tak stále nespokojný, trápili sme sa. Boli sme tak povediac v bludnom kruhu. Jedine, čo sa dalo urobiť bol kompromis Win/Win alebo pochopiť, porozumieť mysli, ako funguje, akú úlohu tu hrá.

• Z toho dôvodu už niekoľko rokov nepozerám TV, rádio a nečítam noviny. Kdežto, za to si pozriem dobrý film, vypočujem dobrú relaxačnú hudbu, prečítam knižku, či zahrám videoHru.

• Hľadal Som odpovede na otázky meditovaním jak vo vonkajšej, tak aj vo vnútornej sfére. Vo vonkajšej Som našiel samú faloš a vo vnútri to pravé orechové.

• Vo vonkajšej sfére Som našiel osobnosť, postavičku, panáčika a figúrku ovladajúcu a riadiacu spoločnosťou, organizáciami, cirkvou, ako rodiny, príbuzných, priateľov, partnerov, kolegov, učiteľmi, politikmi a kňazmi. Toto je falošné "ja"!

• Vo vnútornej sfére Som našiel myseľ, emócie, eGo, dušu a ducha, ovladajúc a riadiac mňa samotného. Ale ani toto Som nebol pravé "ja".

• V meditatívnej prítomnej-vnútornej hĺbke Som tak nenašiel Nikoho a Nič, len priestor, vedomie, netelo a Bytie, v ktorom existuje myseľ, kde si je tento priestor vedomý samého seba. Z toho titulu odpoveď na otázku, kto Som znie "Nikto a Nič".

• Funkciou Nikto a Nič je Nirvána (pokoj, kľud, ticho, mier, jednota) , Prázdnota a Ničota. Nikto a Nič tak neotravuje. Vedomie, myseľ, eGo a emócie sú tak nezaťažené, ztransformované, sú vo večnom pokoji. Otázka sa tak stala minulosťou a už neexistuje.

• Neverím Nikomu a Ničomu, iba vlastnej skúsenosti, zážitku, prežití, overených na vlastnej koži, uvidených na vlastných očiach.

• Preto verím vo svoje presvedčenia nie odpadu, ako hypotézam, nepravdám druhých, iných.
• Nepatrím žiadnej cirkvi a ani organizácií.

• Nie Som eGoista, nežijem minulosťou a ani budúcnosťou, ale žijem iba prítomnosťou.

• Žijem prítomným oKamihom, užívam si ho. Tancujem, spievam, teším sa, radujem sa, oslavujem, skáčem tak povediac tri mentre do výšky od radosti.

• Mojim náboženstvom, filozofiou a životným štýlom je uvedomelosť.
• Snažím sa Nikoho neovládať a neriadiť, nepodmaňujem si Nikoho. Snažím sa nikomu vnucovať moje nazory, fakty, dohody, pravdy a presvedčania...

• Som duchovným vedcom, nehľadám Boha, nezakladám žiadne organizácie, cirkvi, nemám a nebudem mať nasledovníkov.

• Meditujem pre budúcnosť.
• Rebélia je vec jednotlivca, je nenásilná a mierumilovná, je to pochopenie, porozumenie, o tom, o čo skutočne ide, rebélia je rovnováha, neboj ani s vonkajškom a ani s vnútornajškom.

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 80 596 B vygenerované za : 0.075 s unikátne zobrazenia tém : 128 466 unikátne zobrazenia blogov : 1 800 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.