Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Konce vekov ! /systémov vecí,sveta/

42
reakcií
1168
prečítaní
Tému 22. novembra 2015, 23:35 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 07. 2017
5
16. 01. 2016
10
14. 01. 2009
24
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2015, 23:35 avatar
Všetci Boží služobníci by si mali vziať k srdcu príklady uvedené v Biblii, lebo v nej čítame: ......„To sa im stávalo ako príklady, a tie boli napísané ako výstraha pre nás, ktorých zastihli konce systémov vecí.“ (1. Kor. 10:11) Dnes žijeme v posledných dňoch tohto zlého systému vecí. A doba, v ktorej žijeme, presne zodpovedá tomu, čo napísal apoštol Pavol:....... „Vedz, že v posledných dňoch nastanú kritické časy, s ktorými sa bude dať ťažko vyrovnať. Lebo ľudia budú milovať samých seba, budú... bez prirodzenej náklonnosti, neprístupní akejkoľvek dohode, ohovárači, bez sebaovládania, divokí, bez lásky k dobru, zradcovia, tvrdohlaví, nadutí pýchou, viac milujúci rozkoše ako Boha, ktorí majú spôsob zbožnej oddanosti, ale vzhľadom na jej silu sa preukazujú ako falošní.“ — 2. Timotejovi 3:1–3.
V Biblii sa nepíše, ako dlho budú posledné dni trvať, v ktorých dnes žijeme. Ale počas nich sa má situácia na zemi zhoršovať, pretože sa Satanovi skracuje čas pôsobenia. Apoštol Pavol varoval, že ........„zlí ľudia a podvodníci budú postupovať od zlého k horšiemu a budú zvádzať a budú zvádzaní“. (2. Timotejovi 3:13) A Ježiš o prichádzajúcich udalostiach povedal:......... „Tie dni budú dňami súženia, aké nebolo od začiatku stvorenia, ktoré Boh stvoril, až dovtedy, a aké viac nebude. Naozaj, keby Boh neskrátil tie dni, nezachránilo by sa žiadne telo. Ale kvôli vyvoleným, ktorých si vyvolil, skrátil tie dni.“ — Marek 13:19, 20.
Samozrejme,....Ježiš hovoril aj o daľších mnohých znakoch ,z ktorých môžme vidieť,že žijeme v období jeho druhého príchodu a zničenia bezbožných!
Ježiš vo svojom proroctve pokračoval: „Bude nedostatok potravín a zemetrasenia na jednom mieste za druhým. To všetko je začiatok tiesnivých bolestí.“ .......Ďalej hovoril, že ......„vzrastie nezákonnosť“. (Matúš 24:7–14) Istotne sme svedkami toho, že sa to dnes deje. Súčasný úpadok morálky je viac ako kritický, čím sa spĺňa biblické proroctvo.
Otázka znie,....naozaj žijeme na konci daľšieho veku/konca sveta,systému vecí/, .......existuje z tohto nejaké východisko? ........Môžme prežiť blížiaci sa zásah Boha? ..........A ako to môžme dokázať?
Určite by sme ale nemali odsúvať dané dni, do dalekej budúcnosti,....bolo by to nemúdre!


3.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 11. 2015, 23:58 avatar
a ty máš aké riešenie ? ..Shagara neber si to v zlom..ale prečo tá potreba varovania ? ...strachom pôsobiť na ľudí s citáciou Bibilie / ....toto ti povie aj dobrý astrológ a ešte aj čosi viac,..viem že apeluješ na to,aby sa ľudia zmenili, verili, milovali Boha,..
rozdávali lásku a polepšili sa , ..vážili si prírodu a tp,..lenže lavína zla sa len tak nezastaví,..a ver, že myšlienky sa zhmotňujú..a
čím vaic budeš nešťastie pripomiínať, tým viac sa bude zhmotňovať cez iných ktorí budú tohoto šíritelia,..celá sila spočíva v
myslení - následok a príčina,... a možno si to neuvedomuješ a myslíš to dobre...ale prispievaš sám k "pogrome" takýmto nepriamym zásahom do podvedomia ľudí , ktorí sa obrazne začnú utápať v obavách čobue ak by bolo,..a ak vieš, tak strach je namiesto posunu, práve brzda mysle..spätný chod,.., takže čo riešiš ? ...ži tu a teraz v prítomnom čase a ostatné ak má byť čo má byť, nezastaví nik.

na zdravie


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:19 avatar
3,...Karola,....ak si o niečom presvedčená,napríklad ,že tvojmu priateľovi hrozí smrť,....nevarovala by si ho?
A V Písme je povinnosť varovať ľudí pred zničením,...a je to prejav lásky k blížnemu,....akokoľvek to mnohí chápu. Lebo už som postrehol isté výroky na podobné varovania , a to veľmi vela krát. Nielen tu.
A nie je to o strachu,....pretože ja sa nebojím Božieho zásahu a nemusia sa báť ani mnohí ostatní. Citujem ako by to malo byť...:
„Keď sa to začne diať, vzpriamte sa a zodvihnite hlavy, lebo sa približuje vaše vyslobodenie.“ Luk.21:28. Myslíš si,že je to o strachu,....ked vidíme oslobodenie a "bránu" do nového ,harmonického sveta?
A nereagovať trebárs na hrozbu,ak nás niekto varuje pred výbuchom sopky/odborníci v danej oblasti/ v našej lokalite by viedlo k smrti a iným škodám. Tak je to i s biblickou výtrahou. Vedz,že dané "posolstvo o Božom kráľovstve",...je "dobré posolstvo", a nie zlé! Ved všetci kresťania majú očakávať ten "deň".
Prorok Ámos, bol inšpirovaný napísať: „Zvrchovaný Pán Jehova neurobí nič, pokiaľ nezjaví svoju dôvernú vec svojim sluhom prorokom.“.......a mi si to Karola nemôžme nechať pre seba! Nebolo by to láskavé. Tu nejde o žiadny nábor ale o záchranu ľudských životov. A ani za každú cenu nechceme mať veľké počty kvôli príspevkom od štátu. JS ich neberú,lebo sa držia biblickej zásady:"Zadarmo ste dostali ,zadarmo dávajte"! Tak dávame......


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:23 avatar
Zvláštne, ako tú povinnosť brali kedysi kresťania na ľahkú váhu. 1 500 rokov im trvalo, kým sa zmohli na ten prejav lásky k blížnemu voči pôvodnému obyvateľstvu Ameriky. Bol to krutý prejav!!! Vyhubili sme ich.


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:45 avatar
16.....,....súhlasím, a poznám i iné zvrátenosti "kresťanov". Pamätaj,že Ježiš predpovedal dobu odpadnutia a poukazoval ,že až v čase konca očistí a zhromaždí svoj ľud v jedno! Preto aj Pavol písal o "dobe nevedomosti",...a podobne. Podla Matúša 24:14 ..... sa až v čase konca malo hlásať posolstvo o týchto veciach/i varovanie/,.......a tým sa mal vytvoriť "základ" pre novú,obývanú rajskú zem! Ef.1:9-10....:"pre správu na plnej hranici ustanovených časov, totiž opäť zhromaždiť všetky veci v Kristovi, veci v nebesiach a veci na zemi. [Áno], v ňom,"
V prvej etape to bolo pri prvom príchode Krista. Táto etapa sa začala na Letnice 33 n. l., keď Jehova začal zhromažďovať tých, ktorí majú vládnuť s Kristom v nebi. (Sk. 2:1–4)
Druhá etapa sa týka druhého príchodu a to dnes. V tejto druhej etape sú zhromažďovaní ľudia, ktorí budú žiť v pozemskom raji, keď bude vládnuť Kristovo mesiášske Kráľovstvo. Prvými obyvateľmi rajskej zeme budú členovia „veľkého zástupu“. (Zjav. 7:9, 13–17; 21:1–5) V priebehu tisícročnej vlády sa k nim pripoja miliardy vzkriesených. (Zjav. 20:12, 13)


27.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 11. 2015, 07:12 avatar
Áno, je tu záver, kto chce ten to vidí, pripravuje sa, napráva ešte to, čo sa dá, kto nie, jeho problém, každý si je vlastným pánom života, plakať veru za ním nikto nebude, že spal a neprebudil sa!!!
Súhlasí Mierotvorca, Shagara


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2015, 23:55 avatar
Je to inak. Po miliónoch rokoch už ani ľudia nebudú, alebo už tu budú úplne iné druhy, aj keď budú pochádzať z hominidov.

Keď mohla Zem obiehať milióny rokov okolo Slnka, nič nebráni, aby tak nebolo ďalšie milióny.


4.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 11. 2015, 23:58 avatar
možno raz budeš vystavený v múzeu ako exot../ sorry.. 


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:00 avatar
Jasné, nemám nič proti tomu, lebo čo bude s mojim telom po smrti, je mi už teraz srdečne v paži.

Inak, a čo tí chudáci, ktorí sú dnes vystavení v múzeu?


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:26 avatar
5....Lemmy a chcel by si byť vystavený v múzeu? Nepáčil by sa ti život v ideálnych podmienkach,...kde nebude chudoba,choroby,smrť,zločincov,neporiadku,.....atd,......a kde budeš mať čistú a zdravú myseľ a budeš sa tešiť z každého dňa?


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:27 avatar
Nechápeš? Že mne je ukradnuté, čo bude hocikto robiť s mojím telom. Mne je to úplne fuk.


6.
označiť príspevok

zoozoo muž
   23. 11. 2015, 00:10 avatar
po milionov rokoch bude planeta vycerpana.
stop ropa, stop uhlie, dokonca stop uran.
po milionov rokoch slnko naboptna a pohlti uz davno neobyvatelnu gayu...


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:13 avatar
Ropa, uhlie, vzniká prirodzeným spôsobom, takže predpokladám, že aj o milión rokov sa vytvorí v Zemi ropa a uhlie.


9.
označiť príspevok

zoozoo muž
   23. 11. 2015, 00:16 avatar
z coho? vzniklo to z papradovych pralesov, zle jazyky tvrdia, ze aj z dinosaurov.
na com tu chces stavat lemmy?
tvoje predpoklady su zle.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:17 avatar
No tak, premýšľaj, dnes nie sú lesy? Dnes nie sú živočíchy? Ropa vznikla pravdepodobne rozkladom zvyškov uhynutých rastlín a živočíchov.


14.
označiť príspevok

zoozoo muž
   23. 11. 2015, 00:21 avatar
o tem sa vi.
no tak premyslaj.
vazne si myslis, ze dnesne minimalne zasoby dreva by stacili na obnovenie tychto zasob?
a okrem ineho - vsetko to vzniklo za vysokeho tlaku kdesi hlboko v zemi.
kolko milionov rokov by trvalo, aby sa tento proces zopakoval?


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:30 avatar
7....problém nedostatku nehrozí. Už aj preto,že to nebude len na pleciach ľudí,....ale i Stvoriteľa ,ktorý pozná všetky procesy vo vesmíre a na zemi. A vždy sa môže úbytok niečoho nahradiť niečim iným. Ak nebude uhlie,tak stále je dosť iných zdrojov a podobne. Preto súhlasím s tvojim záverom. Tohto by som sa najmenej obával,...alebo či vyhasne slnko?! 


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:15 avatar
Dĺžka života hviezdy typu G2 je približne 10 miliárd rokov (10 GY) a Slnko vzniklo asi pred 4,5 miliardami rokov. Čaká ho teda ešte približne ďalších 5 miliárd rokov stabilnej existencie.

Takže má času dosť. Času dosť.


11.
označiť príspevok

zoozoo muž
   23. 11. 2015, 00:17 avatar
ano. ale len slnko ma casu dost.
vazne predpokladas, ze za milion rokov tu bude nejaky zivot (nemyslim uz vobec civilizaciu)?


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:20 avatar
Ako môžeš vedieť niečo o tak vzdialenej budúcnosti. Ja uvažujem inakšie. Keď tu mohol byť milióny rokov život, nevidím problém, aby tu nebol ďalšie milióny.


17.
označiť príspevok

zoozoo muž
   23. 11. 2015, 00:23 avatar
ja vidim.
ale nemam na mysli


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:25 avatar
Vidieť môžeš, ale len ako veriaci. Staviaš na vode.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:23 avatar
Lemmy, .....moja téma nie je o zničení zeme. Tá bude trvať večne,aj život na nej. Ježiš poukazoval,že "mierni zdedia zem",...a opakujem,......že sa na nej bude bývať večne! Pozemský raj bude tu na zemi...tak to pôvodne malo byť a to stále platí!


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 00:24 avatar
Ani ja nehovorím o zničení Zeme. Kritizujem tvoj názor o konci vekov, či čo to tu táraš.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:33 avatar
18...teda neveríš ani na /koniec veku/ v potope,...a ani na daľší koniec v časoch Ježiša Krista/zničenie Jeruzalemu-predobraz/,...a ani na dnešný vstup do nového veku pod Božou vládou? O tom je Lemmy kresťanstvo. To iba Augustín a spol presunuli ľudí do neba a pozemský raj zavrhli.


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2015, 00:49 avatar
Pavol varoval: ........„Dbajte, aby neprišlo na vás to, čo sa hovorí v Prorokoch: ‚Viďte to, posmeškári, divte sa tomu a zmiznite, lebo konám vo vašich dňoch dielo, dielo, ktorému určite neuveríte, aj keby vám o ňom niekto podrobne rozprával.‘“
Aj preto "podrobne" sa rozpisujem ,aby predsa len niektorí siahli po Písme a skúmali,..."či to tak je"?!


26.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 11. 2015, 05:20 avatar
Shagara, ale ako sa pripravuješ, alebo -tete na onen okamžik, ak neveríš na poslednú večeru a vôbec význam ježišovej existencie ako človeka na zemi ? kde chcete ísť, ak neuznávate odpustenie hriechov, alebo načo sa vlastne spoliehate????


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2015, 07:46 avatar
Elemír.....a ako si na to prišiel ,čo uvádzaš? Nie je to pravda! A je lahké to zistiť!


28.
označiť príspevok

Peťo muž
   23. 11. 2015, 07:59 avatar
Shagara:
A doba, v ktorej žijeme, presne zodpovedá tomu, čo napísal apoštol Pavol:.......

Toto je všeobecné proroctvo ,pretože táto veta bude platiť aj o cca. 200 rokov a tak ďalej ....


29.
označiť príspevok

velasquez
   23. 11. 2015, 08:37 avatar
Tak jehovisti naozaj predpovedali konce svetov uz 200 krat, je to sekta
Súhlasí bázeň, Shagara


30.
označiť príspevok

velasquez
   23. 11. 2015, 08:38 avatar
Ked povies ludom, ze bude koniec sveta, tak hladaju skor zachranu v ich blbej sekte.


31.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 11. 2015, 08:48 avatar
O to dni, nevie nikto len Boh...Ale zároveň si máme všímať, že čo všetko sa bude diať pred koncom, to bude znamením, že ten deň prichádza...A tou je dnešná doba, či zajtra, o rok alebo päť rokov, to nie je až také podstatné, lebo ono je to tu triedenie je takmer ukončené...
Súhlasí Mierotvorca


32.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 11. 2015, 08:48 avatar
O tom dni..


33.
označiť príspevok

velasquez
   23. 11. 2015, 08:49 avatar
Kludne aj o viac 100ci neskor.


34.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 11. 2015, 08:52 avatar
To už by bolo neskoro, ľudstvo by zaniklo...Tu ide tu len o pár tých dobrých, ktorí to zažijú a prežijú, väčšina nee, lebo nič by sa potom nezmenilo, nič...
Súhlasí Mierotvorca


35.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 11. 2015, 09:26 avatar
Doplním...Zažijú to všetci, prežije málokto...
Súhlasí velasquez, Mierotvorca


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2015, 07:35 avatar
29....súhlasím,...len neboli to jehovisti ale RKC a protestanti. Vid téma....:Konce sveta v dejinách kresťanstva.
JS sa pár krát upreli na biblickú chronológiu, a dané časy sa naplnili,len nie tým spôsobom ako čakali. Dané dátumy/5/ sú platné!
Na druhej strabe,....konce sveta v réžií RKC a pod,.....boli omnoho dramatickejšie,.....a tie možno rátať na stovky.
Jedna spisovateľka ,čo napísala na túto tému knihu,uvádza ,..."že len v jednom krátkom období ich bolo 80!"
Tak by som trochu pribrzdil a preskúmal lepšie históriu,....a potom niečo tvrdil!


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2015, 13:30 avatar
"JS sa pár krát upreli na biblickú chronológiu, a dané časy sa naplnili,len nie tým spôsobom ako čakali. " >> A akym sposobom sa naplnili?

Pride mi to ako nasilu natlacenie, ked nevyslo to, tak dame ono..


40.
označiť príspevok

velasquez
   24. 11. 2015, 14:23 avatar
Cirkev konce sveta nepredpoveda. Je pravda, ze blizki prichod Pána čakal aj svaty Pavol, ale datumy?

"Jedna spisovateľka"
"preskúmal lepšie históriu,..."
Súhlasí Wolfe


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 08:26 avatar
4O......Velasquez,.....čítal si čo som napísal? Je to z historických zdrojov, a našiel som to na internete za malú chvíľu. Samozrejme,je ich daleko viac,ako som ja našiel. Citujem tvoju "nedátumovú" cirkev......"Rok 1284, papež Inocenc III.
Papež vypočítal datum konce světa tak, že k datu založení Islámu (618) přičetl 666. Jde o nechvalně proslulé období křížových výprav…"
Dalšie tvrdenie....:Komentár z Katolíckych novín,citujem:" V dejinách poznáme mnohé „apokalyptické“ roky, napríklad: 33, 666, 900, 999, 1000, 1013, 1033, 1070, 1492, 1584, 1600, 1648, 1666, 1844, 1899, 1900. "
................."Římský biskup Řehoř I. (590–604) po katastrofických záplavách v Galii a Itálii a po zemětřesení, které zdevastovalo celou Antiochii, údajně očekával blízký konec, což mělo pravděpodobně vliv na urychlené vyslání misie do Anglie."
......................"Spekulacemi na téma 6000 let od stvoření se zabýval například Isidor Sevilský (+636) či Beda Ctihodný (+ pol. 8. stol.), jenž je podobně jako Beatus z Liebany, očekávající konec kolem roku 800, autorem velkého komentáře k Apokalypse."
..................."ipolitus a Julius Sextus Africanus na rok 500 n.l. předpověděli konec světa."
...................."K těm, kteří předvídali konec světa s příchodem nového milénia, se zařadila i hlava katolické církve papež Silvestr II. (950 – 1003). Když konec světa v roce 1000 nepřišel, korigovali mnozí křesťané své předpovědi zániku světa na tisící výročí ukřižování Krista a očekávali apokalypsu v roce 1033. "
-----------------------------
Naozaj tam a inde nevidíš dátumy?


42.
označiť príspevok

velasquez
   28. 11. 2015, 10:51 avatar
Vidim tam datumy, ale tebou povymyslane, s historiou to nic nema.


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2015, 20:11 avatar
42.....pýtam sa: "Vedeli židia podla biblickej chronológie,kedy príde mesiáš v 1 storočí"? Ano,.....a knihy Daniel/9 kap./ to mohli zistiť. Daný výpočet nájdeš aj v Katolíckej Biblii /Rím 1995/ na strane 1859. Je to pri Danielovi danej 9 kapitole v poznámke pod čiarou. Židovská história skutočne dosvedčuje, že na základe mesiášskeho proroctva zaznamenaného v Danielovi 9:24–27 niektorí Židia očakávali Mesiáša v prvom storočí n. l. (Luk. 3:15)
Presne sa dá podla biblickej chronológie vypočítať aj 2 príchod/nie koniec,...to sú dve pojmy/ Krista,na konci "časov pohanov".
To,čo nevieme,...je to ,kedy po istom období/varovania,zvestovania/ Kristus zasiahne?! Príklad:1 storočie: Židia Mesiáša očakávali v 20-30 rokoch tohto storočia,....a Kristus začal službu ako mesiáš v roku 29/pri krste/,.....ale daný koniec/čo sa nevedelo/ židovského systému vecí,prišiel v roku 70 n.l,....ked Titus zrovnal Jeruzalem zo zemou,tak ako bolo predpovedané.
Danému zničeniu predchádzalo zvestovanie dobrého posolstva o Božom kráľovstve. A presne to sa i dnes deje.
Prikladám aj daný chronologický výpočet príchodu mesiáša v 1 storočí:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DODATOK

Príchod Mesiáša predpovedaný v Danielovom proroctve

HOCI prorok Daniel žil viac ako 500 rokov pred narodením Ježiša, Jehova mu zjavil informácie, ktoré umožňovali vypočítať čas, keď mal byť Ježiš pomazaný, teda ustanovený za Mesiáša, čiže Krista. Danielovi bolo povedané: „Máš vedieť a mať pochopenie, že od vyjdenia slova, aby bol obnovený a znovu postavený Jeruzalem, po Vodcu Mesiáša bude sedem týždňov, okrem toho šesťdesiatdva týždňov.“ — Daniel 9:25.

Ak chceme vypočítať, kedy mal prísť Mesiáš, najprv potrebujeme zistiť východiskový bod — začiatok obdobia, ktoré malo uplynúť do príchodu Mesiáša. Podľa tohto proroctva východiskovým bodom malo byť ‚vyjdenie slova, aby bol obnovený a znovu postavený Jeruzalem‘. Kedy došlo k tomuto ‚vyjdeniu slova‘? Podľa biblického pisateľa Nehemiáša „slovo“, aby boli znovu postavené múry okolo Jeruzalema, vyšlo „v dvadsiatom roku kráľa Artaxerxa“. (Nehemiáš 2:1, 5–8) Historici potvrdzujú, že rok 474 pred n. l. bol prvým úplným vládnym rokom Artaxerxa. To znamená, že jeho dvadsiatym rokom bol rok 455 pred n. l. Východiskovým bodom Danielovho mesiášskeho proroctva je teda rok 455 pred n. l.

Daniel ukazuje, aký dlhý čas mal uplynúť do príchodu „Vodcu Mesiáša“. Proroctvo hovorí o ‚siedmich týždňoch‘ a tiež o ‚šesťdesiatich dvoch týždňoch‘ — čo je spolu 69 týždňov. Ako dlho malo trvať toto obdobie? V niekoľkých biblických prekladoch je zmienka, že to nie sú bežné týždne trvajúce sedem dní, ale týždne rokov. To znamená, že každý týždeň predstavuje sedem rokov. Táto predstava týždňov rokov alebo sedemročných časových období bola Židom v staroveku známa. Židia napríklad zachovávali každý siedmy rok ako sabatný. (2. Mojžišova 23:10, 11) Je teda zrejmé, že 69 prorockých týždňov zodpovedalo 69 obdobiam, z ktorých každé trvalo sedem rokov, čiže spolu 483 rokov.

Teraz už stačí iba počítať. Ak počítame 483 rokov od roku 455 pred n. l., dostávame sa k roku 29 n. l. A presne v tom roku bol Ježiš pokrstený a stal sa Mesiášom!* (Lukáš 3:1, 2, 21, 22) Nie je to pozoruhodné splnenie biblického proroctva?

Od roku 455 pred n. l. do roku 1 pred n. l. je 454 rokov. Od roku 1 pred n. l. do roku 1 n. l. je jeden rok (rok nula neexistuje). A od roku 1 n. l. do roku 29 n. l. je 28 rokov. Keď to zrátame, dostaneme výsledok 483 rokov. Ježiš bol „odrezaný“, čiže usmrtený, v roku 33 n. l., v priebehu 70. týždňa rokov. (Daniel 9:24, 26)
Je tam aj nákres,....ale neviem čo ho bude vidno?


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2015, 07:45 avatar
Peťo.....ja som uviedol len zlomok toho,čo hovorí o týchto časoch Biblia. Ked to všetko spojíš,....tak ti nemôže výjsť iná doba,ako tá dnešná. Aj biblická chronológia poukazuje,že "časy pohanov" skončili v roku 1914. Ale je toho omnoho viac a tak presne to poukazuje na dnešné časy ,....ako ked porovnáš dva rovnaké otlačky prstov! My nie sme len v posledných dňoch tohto sveta,....ale my žijeme v úplne záverečnej časti týchto dní!
A neberieš v potaz to,....čo robia dnes po celom svete JS. To nemalo a nebude mať obdobu v celoej histórií ľudstva. Hovorím o celosvetovej zvestovateľskej kampani v zmysle Matúša 24:14. Po JS už nikto iný nepríde a nebude varovať ľudstvo. Navlas sa všetko opakuje ako v minulosti. A nikdy sa neverilo Noemovi,prorokom,Ježišovi! Ludia sú nepoučiteľní.
Opakujem daný text....: „Dbajte, aby neprišlo na vás to, čo sa hovorí v Prorokoch: ‚Viďte to, posmeškári, divte sa tomu a zmiznite, lebo konám vo vašich dňoch dielo, dielo, ktorému určite neuveríte, aj keby vám o ňom niekto podrobne rozprával.‘“
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:11,  2Pac - Whats Going Wrong 'New2013' ( DJThugMind )
dnes, 10:47,  O snehu by vedeli veľa rozprávať na Vianoce Austrálčania.
dnes, 09:28,  ninka, Vianoce sú krásne ... pekné sú, keď ich atmosféru dopĺňa zasnežená krajina....
dnes, 09:04,  Keď sa duša rozklolíše, dosť to zabolí, ale bolo by opovážlivé hodnotiť, či je to...
dnes, 08:58,  Všetky vianočné rozprávky si pozrieme. Sobík Niko si videl? A Frozen? Tiež celkom pekná...
dnes, 08:54,  Tomasi, vela veciam nerozumieš....Kristova cirkev nemože byt nejaka denominacia vytvorena...
dnes, 08:45,  Tento som mala na mysli: https://www.youtube.com/watch?v=0-i5u9n8oSc Gabčo, nespite ako...
dnes, 08:31,  Keď sa niekto od malička teší povedzme na Budhu , je potom sklamaný , že všetko jedno inak .
dnes, 08:31,  kesha - zaujímavá myšlienka. Myslím, že aj to môže byť - ale to by ten človek musel mať...
dnes, 08:27,  to by som netvrdil......
dnes, 08:22,  V slovenskom jazyku neexistuje veľa ekvivalentov slov iných jazykov. Napríklad voči...
dnes, 08:18,  No lenže , to odlúčenie bude sotva nejaký trest pre človeka , ktorému Biblický Boh...
dnes, 07:49,  Mysliteľ,táto odpoveď je úplne dostačujúca,všetky ostatné odpovede by boli len...
dnes, 07:47,  Akože neexistuje. Je to premýšľanie.
dnes, 07:43,  Tomasi nevieme ako to bude na večnosti v zatratení....v Božom Slove su naznaky....a ver, že...
dnes, 07:28,  tak to gratulujeme k povýšeniu :P
dnes, 07:24,  Aha takže,ak to bolo schvalene bulami papeža, tak je to ok.....Tomas, akekolvek nasilie pachane...
dnes, 07:23,  Uz len samotna slovna zasoba by mohla byt odpovedou. Zalezi na tom ktory slovnik vezmes, ale...
dnes, 06:41,  Ano další co ospravedlnuje inkvizície.....Kolko Vas tu je inkvizítori?.....*10*10*10*10*10
dnes, 06:16,  Akoto že neexistuje v slovenskom jazyku ekvivalent anglického výrazu - Overthinking ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 902 bytes in 1,171 seconds)