Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Komunista vs Demokrat

24
reakcií
1453
prečítaní
Tému 3. septembra 2018, 21:27 založil panoramix.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 12. 2019
19
03. 09. 2019
32
21. 12. 2019
0
24. 10. 2018
58
29. 10. 2018
99
 
 


1.
označiť príspevok

panoramix muž
   3. 9. 2018, 21:27 avatar
Komunistický pohlavár mal o jeden domček, záhradku, chatku, autíčko naviac ako bežný občan.

Kapitalistický demokrat má o 1 dom, 1 haciendu na Bahamách, 1 hotel, 1 auto, 5 milionov vo Šajč. banke viac ako jeho kolega :D obyčajný ľud nemá často ani na ten dom
Súhlasí Boris, ardzun, milky945


2.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 9. 2018, 21:34 avatar
Otázka feudalizmus/kapitalizmus verzus socializmus/komunizmu je otázkou nie len intelektu, ale aj morálky, etiky človeka.
Preto vo feudálnokapitalistickej spoločnosti je kladený dôraz na to, aby spoločnosť hlúpla. Je jej preto dožičené amorálnej zábavy na tony, oni vedia prečo. Chlieb a hry.


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 9. 2018, 08:20 avatar
život človeka je potrebné chápať z troch hľadísk, ako vie pracovať, aké má srdce a je potrebné študovať aj minulosť, lebo sú viacerí ľudia čo dreli, makali a tvorili pred tebou, čiže ak ak vie niekto pracovať a tvoril v minulosti a nemá veľké srdce, neznamená, že nemá právo žiť


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 9. 2018, 13:28 avatar
tak si pustime pesničku ako končia niektorí kapitalisti

http://www.youtube.com/watch?v=pLTlbqZHSjk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   4. 9. 2018, 13:41 avatar
Stan sa kapitalistickym demokratom aj ty a budes mat. Alebo zeby to nebolo take jednoduche?
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 14:51 avatar
Nicolae Ceau?escu , Chavéz , Maduro , Janukovič . Castro či Kim s malou chatkou a záhradkou

                              

Kam ty na tie žartíky chodíš náci výhodňárský ? ??


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 14:54 avatar
Pobavme sa na chudobných súdruhoch .

www.expres.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Vůdce kubánské revoluce a pravověrný komunista Fidel Castro kázal vodu a pil víno. Zatímco lid vyzýval k nesmiřitelnému boji proti kapitalismu, sám na ruce nosil hodinky luxusní značky Rolex, které si mohou dovolit jen ti nejbohatší. A aby toho nebylo málo, Fidelovo zápěstí nezdobily jedny, ale hned dvoje Rolexky zároveň, asi aby mu neunikla žádná revoluční příležitost.

Na Rolexky si nepotrpěl jen Fidel, ale i jeho kamarád revolucionář Che Guevara.


8.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 9. 2018, 14:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:20 avatar
súdruh ani jeden prezident USA o sebe nevyhlasoval že je komunista a chudobný občan zase si nepochopil    

Ale jedného Kapitalistu poznám čo dodnes vyhlasuje že je chudáčisko

Čo je tvoje je aj moje: Putin ako najbohatší človek na svete

Bývalý šéf Microsoftu Bill Gates, ktorý má podľa odhadov časopisu Forbes majetok vo výške 86 miliárd dolárov, nie je najbohatší človek na svete. Majetok ruského prezidenta môže podľa najodvážnejších odhadov dosahovať až 200 miliárd dolárov.

openiazoch.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 14:58 avatar
súdruh Janukovič

plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Luxus za milióny: Ukrajinský prezident Janukovyč si nič neodoprie

Za cesty bez jám - jedno z hesiel ukrajinskej revolúcie, ktoré človeka možno prekvapí. Veď sa to celé začalo sporom, či sa naši východní susedia stanú súčasťou Európskej únie, alebo sa primknú bližšie k Rusku, a zrazu - cesty bez jám! Keď vám však mladý muž zo západnej Ukrajiny povie, že súčasná vláda všetko rozkradla a na cesty už nezostali peniaze, zrazu sa pred očami začne vynárať pozoruhodná skladačka.

Krajina neobmedzených možností

„Na Ukrajine nie je politik, ktorý by svoju moc tak nehanebne zneužil vo svoj prospech ako on. Aby tak obohatil seba a svoju rodinu,“ vyhlásil opozičný ukrajinský politik Vitalij Kličko a myslel tým, samozrejme, prezidenta Viktora Janukovyča. „Jeho majetok sa odhaduje na 200 miliónov eur, no v daňovom priznaní uvádza ani nie tri milióny amerických dolárov, čo je 2,22 milióna eur,“ dodáva.

Ako sa dá do daňového priznania uviesť iba jedno percento majetku? - pýtate sa. Na Ukrajine je, zdá sa, možné všetko. Podobne ako v iných bývalých sovietskych republikách, ktoré sú však o čosi chudobnejšie. Napríklad Turkménsko. Dnes už nebohý Saparmurat Nijazov sa dal vyhlásiť za otca všetkých Turkménov, Turkmenbašiho, neskôr dokonca za tamojšieho šacha. V Ašchabade, na púšti, dal postaviť sedemsto fontán, v centre mu Francúzi vystavali rezidenciu, v neďalekom mestečku, kde sa narodila jeho matka, vyrástla najväčšia mešita v celej krajine. No o luxuse, aký má Viktor Janukovyč, sa mu asi ani nesnívalo.

Poľovnícky raj

Začnime tým menej honosným, poľovníckym domčekom v Sucholičí, ktorý vyrástol na brehu Kyjevskej vodnej nádrže v rokoch 2010 až 2011. Dlho sa o ňom nevedelo nič, kým nezačal rozprávať jeden zo stolárov, ktorý za svoju prácu na prezidentovom oddychovom domčeku nedostal zaplatené. Novinárom v nemom úžase opisoval, čo videl. Vraj na výstavbe domu pracovali Maďari i Rumuni a naozaj sa pri prácach nešetrilo.

Zátoka na jachty, umelý vodný kanál na chov rýb a kačiek, letná besiedka, automatické zavlažovanie trávnikov, volejbalové ihrisko, domček pre personál - pre dvanásť rodín, heliport. Muža zaujal aj altánok na grilovanie, čo na prvý pohľad vyzerá ako obyčajná záležitosť. No najskôr museli prísť elektrikári a zosilniť elektrické napájanie, pretože „altánok“ má veľa techniky. Napríklad ohrievanie striech, kuchyňu vybavenú talianskou technikou, výkonné klimatizačné zariadenia. Dom podľa neho pripomína loď prevrátenú hore bruchom - stropy pôsobia ako jej dno a celé zariadenie je údajne ladené „tak morsky“.

Nábytok je pozlátený, wellness štúdio má masážny stôl vyrobený z talianskeho bieleho kararského mramoru, v miestnostiach je rozostavených dvadsať televízorov, každý na jeden kanál. Už deň pred príchodom „vládcu“ na poľovačku sú zakázané hlučné práce a keď je tam, všetci musia „z dôvodu vlastnej bezpečnosti“ zostať doma. Parcela okolo poľovníckeho domčeka má tridsaťtisíc hektárov dokola obohnaných protitankovými zátarasami a chránia ho po zuby vyzbrojené silové zložky Ukrajiny. Nedá sa doň dostať po súši ani po vode, o čo sa už pokúšali ukrajinskí novinári. Tí vyjadrili počudovanie nad tým, prečo objekt chránia štátne silové jednotky, keď tu prezidentovi oficiálne patrí len 17,5 hektára lesa.
Kam sa hrabe Putin a Obama

Vlastniť všetko a nič. Filozofia, ktorú veľmi podrobne opísala ruská internetová stránka compromat. ru ešte v roku 2009 pod titulkom Šesť štátnych chát Janukovyča a tri koše klamstiev. Bolo to pred piatimi rokmi, pred voľbami, keď súčasnému prezidentovi vyhlásila vojnu dnes uväznená Julia Tymošenková. Ale poďme po poriadku. V roku 2004 vtedajší prezident Ukrajiny Leonid Kučma odovzdal Viktorovi Janukovyčovi „na doživotné užívanie“ Chruščovov domček. Ako sa posťažoval novinárom, o rok neskôr ho vraj nová moc vysťahovala, vypli mu elektrinu a kúrenie. Údajne od zlosti vtedy porozbíjal okná a pováľal múry, to však nebol dôvod, prečo domček v roku 2007 zbúrali.

Od roku 2003 využívala rodina Janukovyčovcov aj štátnu chatu No 20, dohodu o prenájme podpísali do roku 2052. Chatu si prenajímali cez dobročinný fond. Len na spresnenie - takéto fondy zo ziskov a z majetku na Ukrajine neplatia dane. Zakladateľom fondu bola firma, na ktorú mal podľa ruského zdroja napísanú svoju jachtu najstarší syn prezidenta Janukovyča. Aj štátnu chatu ako „nevhodnú na bývanie“ v roku 2007 zbúrali. Podstatné je - ako tvrdí zdroj -, že tam, kde sa búralo, sa hneď aj vo veľkom stavalo. Spevňovali sa brehy Dnepra, budovalo sa umelé jazierko, stavala sa iná rezidencia. Väčšia, hodná vodcu Ukrajiny, ako prezidenta Janukovyča označil ruský zdroj.

Dnešné sídlo prezidenta v Mežigorí, na brehu Dnepra, sa rozkladá na 145 hektároch. Informácie o ňom sú pomerne strohé, ale stačí si pozrieť fotografie. Napríklad cez Google Maps. K palácu prezidenta patrí okrem iného obrovský bazén, dve jazerá s rybami - keďže je údajne vášnivý rybár -, oranžéria, skleníky, zoologická záhrada, no a, samozrejme, heliport. Hoci je palác iba zo dvadsať kilometrov od centra mesta a cesta k nemu je nielen výborná, ale aj dokonale osvetlená, chce vraj pán prezident domov lietať vrtuľníkom, aby nevytváral dopravné zápchy. Mimochodom, nie hocijakým. Ten jeho bol údajne trikrát drahší než Obamova alebo Merkelovej helikoptéra. Taliansko- -americká AgustaWestland 139 má byť ferarri medzi vrtuľníkmi a jej približná cena sa pohybuje niekde okolo 17 miliónov dolárov. Obama, ale aj Putin majú len také „obyčajné“, asi za šesť miliónov dolárov.
Vládca a cárovič

„Pokiaľ ide o Európsku úniu, vyzývame na začiatok protikorupčného vyšetrovania proti Janukovyčovi a jeho rodine,“ povedal Serhij Vlasenko, advokát expremiérky Tymošenkovej. Pripomeňme, že tá si odpykáva sedemročný trest za zneužitie premiérskych právomocí. „Vďaka korupčným plánom vlastnia Janukovyčovci majetok a bankové účty v európskych krajinách,“ dodal.

O týchto majetkoch sa zatiaľ veľa nevie, isté však je, že syn prezidenta Viktora Janukovyča, štyridsaťročný Oleksandr, je s majetkom ohodnoteným na 510 miliónov amerických dolárov, teda asi 375 miliónov eur, podľa časopisu Forbes najbohatším Ukrajincom! Darí sa mu naozaj veľmi dobre, pretože ešte v roku 2012 bol s majetkom 99 miliónov dolárov až na 98. mieste v poradí bohatých Ukrajincov. Pôvodne zubár Oleksandr založil banku, ktorej sa podarilo splniť nesplniteľný sen všetkých bankárov na svete - za jediný rok hodnota kapitálu vzrástla o vyše tisíc percent! Či sa to dá? Dá, ak skúpite úspešné firmy za tretinovú cenu ich skutočnej hodnoty. A ak vám ich nepredajú, pošlete na majiteľov štátnych úradníkov, ktorí ich o firmu oberú. Ale - „ o cárovičovi len v dobrom alebo nijako,“ cituje ruský internetový zdroj jedného z podnikateľov z Donecka, kde má sídlo jedna z Oleksandrových firiem.


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:01 avatar
Ceausescu žil zhýralo, zomrel potupne

Kým Rumuni bojovali s hladom a zimou, diktátor si budoval palác snov. Tvrdo na to doplatil.

Keď pred 20 rokmi vypukla revolúcia, Ceausescu sa pokúsil o útek. Neúspešne. Armáda ho dolapila aj s manželkou. Popravila ich na Prvý sviatok vianočný.

Na cintoríne Ghencea takých hrobov veľa nie je. Dvierka nízkej ohrady sú dochrámané, kahance dávno vyhorené. Náhrobný kameň chýba. Keby na malom kríži nebola veľká červená hviezda, cudzí návštevník by si hrob niekdajšieho rumunského prezidenta ani nevšimol.

A pritom len zopár kilometrov odtiaľ doteraz stojí jeho veľdielo. V Paláci ľudu dnes sídlia obe komory parlamentu, ďalšie stovky miestností s lustrami z krištálu a stenami z mramoru sa prenajímajú. Po americkom Pentagone je to druhá najrozľahlejšia budova na svete.
Jeho trápili dlhy, ľudí hlad

Kontrast medzi hrobom Nicolaea Ceausesca a jeho palácom, symbolizuje aj rozdiel v tom, ako sa vnímal diktátor a ako ho videli Rumuni. A naznačuje, prečo tak potupne skončil.

Mnohí Rumuni dnes smútia za starým režimom, ale v roku 1989 ho nenávideli. „V obchodoch nebolo nič. Bol to každodenný hon za kúskom jedla, obrovské rady,“ rozpráva niekdajšia disidentka Ana Blandiana. Najmenej v poslednom roku pred revolúciou sa opakovali výpadky tepla a vody a potraviny boli na prídel.

„Keď sme počas revolúcie obsadili radnicu, jedna žena zakričala: Naše deti budú mať konečne na Vianoce banány a čokoládu,“ hovorí Temešvárčanka Smaranda Vultur. Pred revolúciou si pritom mohli Ceausesca pozrieť v televízii, ako sa prechádza medzi plnými regálmi a hovorí o blahobyte.

Za biedou stála Ceausescova snaha splatiť Západu všetky dlhy. Strach z uvoľňovania vo východnej Európe chcel riešiť ekonomickou nezávislosťou.

Legendy o živote Ceausescovcov, napríklad tá, že syn Nicu znásilňuje mladé panny, Rumunov len provokovali. Mnohé pritom boli podľa historikov len výmyslom zbedačených.
Sultanistický režim

Rumunský režim ako jediný v Európe západní politológovia nazvali sultanistický – podľa arabských sultánov, ktorí pozície v štáte obsadzovali rodinnými príslušníkmi. Elena bola napríklad vicepremiérkou a šéfkou akadémie vied, hoci žiadne univerzitné vzdelanie nemala.

Na kritiku bežní občania nemali právo. Okamžite ju potlačila tajná polícia Securitate – najväčšia na počet obyvateľov v celom východnom bloku.

Dlhý proces s diktátorom však Rumunom súdený nebol. Po tom, ako pred demonštrantmi 22. decembra utiekol aj s manželkou na helikoptére, prebehlo všetko veľmi rýchlo.

Nový človek

Stroju zakrátko došiel benzín a v aute, ktoré ukradli bodyguardi, sa pred armádou utekalo ťažko. Niekoľko dní oboch väznila a 25. decembra nakoniec popravila. Líder revolúcie Ion Iliescu dnes tvrdí, že smrť Ceausesca chcel celý národ. Na zastavenie násilia, ktoré v Bukurešti páchali Ceausescovi ľudia, to podľa neho navyše bolo nevyhnutné. Iní naopak hovoria o prepracovanom štátnom prevrate a spomínajú nevyužité únikové tunely.

Napriek tomu aj napriek biede, ktorá Rumunov ešte dlho trápila, sa im po Ceausescovom páde uľavilo. „V uliciach sa ešte strieľalo, ale ceausescovský svet sa definitívne strácal v minulosti,“ hovorí Milan Resutík, ktorý do Rumunska prišiel v januári 1990 písať reportáž, aby tam neskôr išiel už ako československý veľvyslanec. „Rozdiel bol asi v tom, že u nás sa zmenil systém, ale v Rumunsku sa zmenil človek.
Totálne kontroloval iba krajinu. Seba nie

Ceausescu mal ku koncu života problémy pochopiť, čo sa deje naokolo. Trápilo ho aj vlastné zdravie.

BUKUREŠŤ. Domáca propaganda ho nazývala „karpatským géniom“, západné médiá zase „posledným európskym stalinistom“. Tým prvým v skutočnosti nebol nikdy, tým druhým najmä v neskoršom období.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlette


12.
označiť príspevok

Scarlette žena
   4. 9. 2018, 15:06 avatar
ktori rumuni ? ti ktori sa nedostali, do detskych domomov, nemocnic, a inych zariadeni ktore pripominali koncentraky . ja som videla original fotky, z jednej nemocnice s detmi nakazenymi HIV. a poviem ti ze cinania su howno
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:25 avatar
Scarlette ja som videl tú biedu pod vedenim multimilionara Čaučesku vidieť na vlastné oči .
Mal som 100 lei čo bolo 100 kčs ale minuť sa nedali ani v hlavnom meste kedže nebolo na čo ich minúť

sudruh v zlatých palacoch žil mimo realitu .

domacnosť mala potraviny na prídel a žiarovka bola pre domacnosť povolená 25 W    

sekuritate vraždili ľudí ako na bežiacom páse
Súhlasí Scarlette


21.
označiť príspevok

Scarlette žena
   4. 9. 2018, 15:31 avatar
18. co si robil v rumunsku, vsak tam nic nie je


22.
označiť príspevok

Scarlette žena
   4. 9. 2018, 15:31 avatar
a preco nechces hodit nejaku temicku na fotonove forum


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:04 avatar
rok 2010 a multimilionár

Venezuelský prezident Hugo Chávez vyjadril obavy nad vodou, ktorú si sprivatizovali nadnárodné koncerny, pričom menoval Coca-Colu a Pepsi.

Venezuelský prezident Hugo Chávez rozhodol o znárodnení ďalších súkromných spoločností a ako dodal, vláda by mala "preskúmať využívanie vody nadnárodnými firmami ako Coca-Cola a Pepsi".

Chávez v pravidelnom televíznom a rozhlasovom prejave vysielanom každý týždeň oznámil, že podpísal dekréty na "nútené vyvlastnenie" firmy Alentuy vyrábajúcej konzervy a iné hliníkové produkty a Envases Internacional, ktorá vyrába kontajnery pre potravinársky priemysel.

Okrem toho vyjadril obavy "nad vodou, ktorú si sprivatizovali nadnárodné koncerny," pričom menoval Coca-Colu a Pepsi. "Toto musíme urýchlene preskúmať," povedal Chávez smerom k americkým firmám. "Tá voda patrí predovšetkým ľudu," dodal venezuelský prezident.

Po 8 rokoch má konečne znárodnovanie i výsledky ktoré žne MADURO    

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:07 avatar
Pravá tvár komunistickej Číny: Vnučka Mao Ce-tunga je miliardárka!

10.05.2013 11:30

PEKING - Vnučka čínskeho revolučného vodcu Mao Ce-tunga, ktorý v krajine zaviedol komunistický režim, je milionárkou. Podľa agentúry AFP toto zistenie vyvolalo na internete narážky odsudzujúce pokrytectvo režimu, ktorý naďalej navonok obhajuje revolučné ideály zakladateľa Čínskej ľudovej republiky. Pritom veľká časť čínskych funkcionárov sa ani netají svojím bohatstvom.

Kchung Tung-mej, ktorá má okolo 40 rokov, a jej manžel Čchen Tung-šeng sa objavili na 242. mieste v zozname najbohatších ľudí v krajine, ktorý zverejnil čínsky finančný magazín New Fortune. Ich majetok sa odhaduje na päť miliárd jüanov (0,6 miliardy eur).

Kchung je vnučkou Maa a jeho tretej manželky Che C'-čen. V roku 2001 otvorila v metropole Pekingu kníhkupectvo, v ktorom propaguje "červenú proletársku kultúru" namierenú proti kapitalizmu.

Pre mnoho diskutérov na internete táto žena symbolizuje súčasný vládnuci režim a ukazuje, nakoľko je vzdialená ideálom komunizmu zatracujúcim akúkoľvek formu súkromného vlastníctva. Zároveň je kritizovaná za pošliapanie pravidla "jedného dieťaťa", ktoré úrady zosobášeným párom najviac povoľujú. Podľa New Fortune pár má tri deti.

"Predseda Mao nás viedol k odstráneniu súkromného vlastníctva, ale jeho vnučka sa vydala za kapitalistu a porušila zásady plánovaného rodičovstva," napísal podľa AFP úradník provinčnej vlády z juhozápadnej Číny Luo Čchung-min.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-
Súhlasí Scarlette


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:11 avatar
Život Vasiľa Biľaka (†96): Kráľovský plat, luxus a benefity

komunistický funkcionár Vasil Biľak po sebe zanechal pomerne slušný majetok. Jeho presná hodnota sa v súčasnosti vyčísliť nedá, no dá sa odhadnúť. Stačí sa pozrieť na vilu v ktorej posledné roky žil. Ako vplyvný funkcionár zarábal viac ako dobre. A mal aj iné nadštandardné výhody.

Vysoký plat, ktorý zaprel

"Ja som za posledných 30 rokov mal priemerný ročný plat od 120 do 150-tisíc," povedal pri diskusii s občianskymi aktivistami pred svojim domom komunistický pohlavár. A zdá sa, že Vasil Biľak nebol ďaleko od pravdy. Skúsený historik však pre Televíziu JOJ potvrdil o niečo vyššie Biľakove príjmy.

"Prvý tajomník UV KSS to bol Biľak v roku 1968, mal plat 8 000 + ďalších 8 000 boli nezdanené čiastky na výkon funkcie," upresnil historik PhDr. Stanislav Sikora PhD.
Vila za viac ako milión

To mu stačilo na to, aby zabezpečil nie len seba, ale aj svoju rodinu. Napríklad nehnuteľnosťami. Vila nebohého komunistického pohlavára mala svoju cenu ešte za čias tvrdej totality. Na hodnote jej neubrali ani desaťročia. Momentálne nie je známa presná výmera pozemku a ani vybavenie vily.

Realitná maklérka však jej hodnotu odhadla až na 1 milión 300-tisíc eur. Môže za to najmä lukratívna lokalita priamo pod Slavínom a Bratislavským hradom. "Táto lokalita je veľmi vyhľadávaná bohatými ľuďmi, ambasádormi, ambasádami, firmami," vysvetľuje predsedkyňa asociácie realitných maklérov Daniela Danihel Rážová.
Biľakova chata na východe

Hovorí sa však o tom, že nehnuteľnosť na tejto adrese nie je jediná, ktorú Vasil Biľak počas života nadobudol. Asi kilometer od rodiska Vasiľa Biľaka, Krajnej Bystrej v okrese Svidník, sa nachádza ďalšia stavba, obrovská chata ukrytá v lese. Dole v dedine jej inak ako Biľakova chata nepovedia.

Písali sa 80. roky. Pani Mária bola ženou v stredných rokoch keď za dedinou v slovensko-poľskom pohraničí vyrástla táto trojpodlažná murovaná chata ku ktorej viedla asfaltová cesta. Z chaty je už pomaly ruina, ale mramor na zemi v obývačke a vzorované kachličky v kúpeľni svedčia o tom, že to na tú dobu len tak hocaká chata nebola. Priam do oči bijúce sú kachličky v kúpeľni. Vzorované. Presne také aké ste niekedy v obchode len tak nezohnali.
Vymoženosti papalášov

Murovaná trojpodlažná chata Vasiľovi Biľakovi ale nikdy nepatrila. I dnes ju zdobí tabuľka s označením majetok slovenskej republiky. "Ten názov je čisto fabulácia. To je ľudová slovesnosť. Vieme o tom, že sa tam možno dvakrát, trikrát zastavil, ale to je asi tak všetko," ozrejmil hovorca Lesy SR Vlastimil Rezek.

Chata, postavená na Biľakov obraz nebola jediná "vrtocha" funkcionárov komunistického režimu. Pospolitému ľudu sa o vtedajších vymoženostiach ani len nesnívalo. Zatiaľ čo obyčajná rodina si sotva našetrila na bežné ľudové auto, na ktoré si navyše musela počkať v poradovníku, pre komunistických funkcionárov tu boli vždy pripravené luxusné limuzíny.
Vodu kázali, víno pili

"Víno pili a vodu kázali," myslí si Sikora z Historického ústavu SAV, podľa ktorého nepoznali to, čo obyčajný pracujúci ľud. Nedostatok tovaru, cestovanie. Aj o ich zdravie sa starali na špičkových klinikách.

"Radi chodievali na inšpekcie na JRD, lebo tam dostávali fantastické benefity potravinárske, ktoré boli špičkové. Radi chodili do závodov, kde sa niečo exkluzívne vyrábalo, tam dostávali všetko zadarmo," dodal historik.

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlette


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:21 avatar
Enormné bohatstvo Vladimira Putina: Toľko núl pokope svet ešte nevidel!

www1.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:23 avatar
Opozícia odhalila Putinovu novú vilu: FOTO Toto je jeho luxusná "chalúpka" snov!

                  

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-


19.
označiť príspevok

Scarlette žena
   4. 9. 2018, 15:26 avatar
nevkusne ale je mi luto toho zbedaceneho ruskeho naroda


23.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 9. 2018, 15:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:30 avatar
Každý národ má takého vodcu akého si zaslúži .


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2018, 15:38 avatar
Ukrajinský národ sa nechal oklamať ruskou propagandou že ukrajine bude dobre v neutralite a že im rusko zabezpečí uzemnu celistvosť a mier v Budapeštskom memorande


25.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 9. 2018, 15:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(118 534 bytes in 0,373 seconds)