hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Koho dnes reprezentujú Ohola a Oholiba?

príspevkov
15
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 5.11.2020 09:51 teolog
posledná zmena 10.11.2020 02:25
1
05.11.2020, 09:51
"Všetkým prostitútkam dávajú dar, ale ty sama dávaš dary všetkým, ktorí po tebe vášnivo túžia. Podplácaš ich, aby k tebe chodili zo všetkých strán a smilnili s tebou. Nie si ako iné prostitútky. Tak ako sa ponúkaš ty, to nerobí žiadna z nich. U teba je to úplne naopak: ty platíš druhým, nie oni tebe.’” - Ezechiel 16:33, 34.

Svedkovia Jehovovi nevedeli, že v roku 1992 sa spoločnosť Strážna Veža zapojila do tajného politického partnerstva s Organizáciou Spojených národov. Toto partnerstvo vyžadovalo, aby Strážna Veža použila časť svojich zdrojov na vzdelávanie verejnosti o OSN. Inými slovami, vedúci orgán zmluvne zaviazal všetkých Jehovových svedkov, aby propagovali v mene OSN šírením literatúry, ktorá bola dômyselne posiata článkami a faktoidmi, ktoré hovorili o úspechoch a programoch OSN!

Aj keď Strážna Veža rozpustila svoje tajné zhromaždenie s OSN už v roku 2001, Betel naďalej túži po priazni s politickým systémom tým, že sa hlboko angažuje v otázkach ľudských práv pred OBSE (Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe). Presne tak, ako to Jehova opísal v 16. kapitole Ezechiela, forma prostitúcie Strážnej Veže bola opakom toho, ako to bežne funguje!
none
3

1. teolog 05.11.2020, 09:51

"Všetkým prostitútkam dávajú dar, ale ty sama dávaš dary všetkým, ktorí po tebe vášnivo túžia. Podplácaš ich, aby k tebe chodili zo všetkých strán a smilnili s tebou. Nie si ako iné prostitútky. Tak ako sa ponúkaš ty, to nerobí žiadna z nich. U teba je to úplne naopak: ty platíš druhým, nie oni tebe.’” - Ezechiel 16:33, 34.

Svedkovia Jehovovi nevedeli, že v roku 1992 sa spoločnosť Strážna Veža zapojila do tajného politického partnerstva s Organizáciou Spojených národov. Toto partnerstvo...

05.11.2020, 13:20
Ohola a Oholiba reprezentujú dnes tunajší teolog a Pozorovatel.
👍: Shagara
none
2
05.11.2020, 10:56
none
4

2. teolog 05.11.2020, 10:56

https://jehovajekralom.com/ukoncim-vasu-prostituciu-navzdy/

05.11.2020, 18:37
3, ... Jehova je naozaj kráľom, ..... ale nie tvojim!

Tu sú jeho slová o odpadlíkoch z knihy Júda: ..... " Lebo votreli sa niektorí ľudia, o ktorých platí už dávno napísaný výrok: Bezbožní, ktorí zneužívajú milosť nášho Boha na výstrednosti a zapierajú jediného Panovníka a nášho Pána Ježiša Krista."
........... "Podobne aj títo blúznivci poškvrňujú telo, nikoho neuznávajú nad sebou a rúhajú sa nebeským mocnostiam. " ...... "Títo však sa rúhajú tomu, čo nepoznajú, a práve na to hynú, čo ako nerozumná zver chápu podľa prírody. 11 Beda im! Lebo šli Kainovou cestou, dali sa strhnúť do Balámovho bludu za odmenu a Kórachovou vzburou zahynuli. 12 Sú poškvrnou našich hodov lásky;" ...... " Sú divokými morskými vlnami, ktoré vyhadzujú ako penu svoju vlastnú hanebnosť; bludnými hviezdami, pre ktoré je pripravené temno tmy na večnosť." ...... "Sú nespokojencami, ktorí reptajú na svoj údel, a pritom žijú podľa svojich žiadostí; ich ústa hovoria naduto a lichotia ľuďom za zisk." ...... " V poslednom čase vystúpia posmievači, ktorí budú žiť podľa svojich bezbožných žiadostí. 19 To sú tí, čo vyvolávajú roztržky, ľudia telesní, ktorí nemajú ducha".
---------------------------------------------------------------------------------------
A takými reptákmi, sťažovateľmi, bezbožníkmi, posmievačmi ..... sú aj teológ, alias pozorovateľ. /schizofrenik/
Izaiáš 63:10
"10 Ale oni sa búrili a zarmucovali jeho svätého ducha. Preto sa stal ich nepriateľom a bojoval proti nim."
none
6

4. Shagara 05.11.2020, 18:37

3, ... Jehova je naozaj kráľom, ..... ale nie tvojim!

Tu sú jeho slová o odpadlíkoch z knihy Júda: ..... " Lebo votreli sa niektorí ľudia, o ktorých platí už dávno napísaný výrok: Bezbožní, ktorí zneužívajú milosť nášho Boha na výstrednosti a zapierajú jediného Panovníka a nášho Pána Ježiša Krista."
........... "Podobne aj títo blúznivci poškvrňujú telo, nikoho neuznávajú nad sebou a rúhajú sa nebeským mocnostiam. " ...... "Títo však sa rúhajú tomu, čo nepoznajú, a práve na ...

05.11.2020, 18:42
Sh: napísaný výrok: Bezbožní, ktorí zneužívajú milosť

Teolog nie je bezbožný, na neho sa ten výrok nevzťahuje, lebo on verí v boha.
none
8

6. Lemmy 05.11.2020, 18:42

Sh: napísaný výrok: Bezbožní, ktorí zneužívajú milosť

Teolog nie je bezbožný, na neho sa ten výrok nevzťahuje, lebo on verí v boha.

06.11.2020, 21:08
8, ....... texty a slová "bezbožní" sa vzťahovali aj na neverných, židovských ctiteľov. Oni verili v Boha , ale nie podla presného poznania, a tak sa stalo ich uctievanie "zbytočné"! Teda, je veľmi vela vyhlásení o "bezbožných", ktorí majú nesprávne poznanie!
-------------------------------------
Rimanom 10,2 ..... " Veď im môžem dosvedčiť, že horlia za Boha, ale tá horlivosť nie je vedená správnym poznaním."

Mat.15,2-9 ..... " 3 On im odpovedal: „A vy prečo prestupujete Božie prikázanie pre svoju tradíciu? ....... Takto ste zbavili platnosti Božie slovo pre svoju tradíciu. 7 Pokrytci, dobre o vás prorokoval Izaiáš, keď povedal: 8 Tento ľud ma ctí perami, ale jeho srdce je odo mňa ďaleko. 9 Zbytočne ma však uctievajú, lebo ako náuku učia ľudské príkazy.“

none
5
05.11.2020, 18:39
4, ...... lebo aj duchovne smilní a naozaj mu za to neplatia. Akurát dostane odmenu: ..... "Ak dobrý človek na zemi dostáva odmenu, o čo viac dostane odplatu zlý a hriešnik! "
none
7
05.11.2020, 21:44
6 - po toľkých rokoch štúdia by si už mal vedieť, že Júda hovorí o tých bezbožných slobodomurárov a iluminátov, ktorí sú až dodnes skrytí v organizácii, ktorých väčšina z vás ešte nevidí, ale ktorí vás už zapredali Diablovi cez Človeka Bezzákonnosti (a kto vie, možno aj ty budeš jeden z nich podľa tvojich reakcií - a kto vie koľko nikov tu máš ty?)! Apoštol Pavol je predobrazom takých ako som ja, ktorí milujú pravdu, Jehovu Boha a jeho syna a milióny verných bratov a sestier po celom svete! Poslušnosť človeka patrí Jehovovi a jeho synovi Ježišovi Kristovi a Svätým Písmam nadovšetko!
none
9

7. teolog 05.11.2020, 21:44

6 - po toľkých rokoch štúdia by si už mal vedieť, že Júda hovorí o tých bezbožných slobodomurárov a iluminátov, ktorí sú až dodnes skrytí v organizácii, ktorých väčšina z vás ešte nevidí, ale ktorí vás už zapredali Diablovi cez Človeka Bezzákonnosti (a kto vie, možno aj ty budeš jeden z nich podľa tvojich reakcií - a kto vie koľko nikov tu máš ty?)! Apoštol Pavol je predobrazom takých ako som ja, ktorí milujú pravdu, Jehovu Boha a jeho syna a milióny verných bratov a sestier po celom svete! Posl...

06.11.2020, 21:20
8, ..... tam si všimni slová: .... "nikoho nad sebou neuznávajú, .... nerešpektujú ani /nebeské/ autority", .... a to je na odpadlíkov ako vyšité!
Kto sa tu vysmieva Kristovým bratom, pomazaným? /autoritám, slávnym/
Kto je "telesní"?
Kto sa stále sťažuje?
Kto stále reptá?
A kto sa rúha tomu čo vôbec nepozná?
A ty teológ si ukážkou ako by kresťan nikdy nemal dopadnúť!
A to že sa porovnávaš s Pavlom je rúhanie, .... Pavol nebol pokrytec ako si ty!
Roky predo mnou si sa tu hral na svedka, a až neskôr si ukázal čo a kto si!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A čo trepeš o "miliónoch"!?
Vás je dokopy tak pár tisíc odpadlíkov!
A sem tam vytŕčate svoje rožky len cez internet.


Príslovia 11:9 ....... " 9 Odpadlík ničí blížneho svojimi ústami, ale spravodlivých zachráni poznanie."
none
10
07.11.2020, 00:06
Svedkovia Jehovovi boli vedení k viere, že budú pasívnymi okoloidúcimi pri odhalení Božieho hnevu. Očakávajú, že Vedúci Orgán bude zdrojom neutíchajúceho svetla, ktoré ich zavedie do nového sveta. Namiesto toho to bude ako so zbieračmi hrozna, ktorí dokončia zber a zistia, že pre nich nie je čo jesť! Tieto slová Mícheášové sa vyrovnajú tým Kristovým týkajúce sa bratov nenávidiac a zrádzajúc sa navzájom; deti vydávajúce svojich rodičov na smrť a naopak. To sú veci, ktoré sú určené na to, aby postihli Kristových nasledovníkov, keď dôjde k zrúteniu systému a vzostupu posledného kráľa.

odkaz
none
11
07.11.2020, 21:23
13, ..... ty pochop jednu skutočnosť! Je isté mnohým, .... teda zrejme aj vám , ..... že dnes sa spĺňajú všetky ZNAMENIA príchodu Ježiša Krista!
A z Písma vieme aj to, že pred zásahom Boha, musí niekto po celom svete zvestovať "dobré posolstvo o Božom kráľovstve"!

A dnes 8 miliónov svedkov koná také celosvetové dielo, ...... ktorému sa nevyrovná ani činnosť dvoch miliard iných "kresťanov".
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
A tento fakt ty úplne ignoruješ.
Hádam skupinka odpadlíkov sú tou skupinou ktorú dnes Boh používa?
Vieš, skutoční svedkovia v minulosti a aj dnes niečo dokázali, a obstáli aj v tých najťažších skúškach, .... a vy vytŕčate len svoje jedovaté rožky z obyvačiek a hráte sa na Božích ctiteľov!
To vy ste zradili svojich bratov a aj pomazaných!
Skutoční svedkovia vždy budú jednotní, aj ked pár ešte takých ako si aj ty, odídu od JS!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chápem, že nerozumieš Písmu, ...... chápem to, že u vás sa nerešpektujú autority, ......... chápem aj to, že nemáte žiadnu viditeľnú organizáciu, ......... chápem aj to, že sa vám nechce zvestovať takým spôsobom ako to robia skutoční svedkovia Jehovu Boha, ........ a chápem aj to, že ak vás vedie ten, ktorý prvý neposlúchal Boha/otec lží/, že len kritizujete svedkov Boha Biblie, ....... ale NECHÁPEM to, že nevidíte to NAJVÄČŠIE ZNAMENIE na svete, ktoré dnes konajú Jehovovi svedkovia!

Oficiálna webová stránka pre svedkov Jehovových je v skutočnosti najviac preloženou webovou stránkou na svete. /1026 jazykov/ Zahraničné stránky opisujú JS a ich preklady stránok za ...... „ohromujúce“. Citujem: ..... “Ale bez ohľadu na váš pohľad na túto záležitosť, práca, ktorá vedie k vytvoreniu konzistentného prekladu v takomto rozsahu, je skutočne ohromujúca!“
Alebo: ...... „Prekladateľské práce v tomto rozsahu sú bezprecedentné!“
Pokračujem. : ….. .„Je to najviac preložený web na tejto planéte“.
A takýchto faktov na dnešné dielo ktoré dnes konajú Jehovovi svedkovia po celom svete, je viac.
Aj preto publikácia - The Religious Bodies of America od Fredericka Mayera, ktorá sa zaoberá náboženstvami, uvádza, že zvestovateľská činnosť Jehovových svedkov je .... „bezprecedentná v intenzite i rozsahu“.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Pýtam sa: .... "dala by sa táto činnosť dosiahnuť bez podpory Božieho svätého ducha?
NIE !!! NIKDY !!!!
Teda ak nevidíš ani tieto FAKTY, tak čo môžeš ty vidieť, alebo čomu ty môžeš rozumieť?
Alebo príde ešte niekto po JS ???
none
12
08.11.2020, 06:28
14 - uvedom si túto nemennú pravdu: "“Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu.” - 1. Petra 4:17.

Boží dom = Betel…!
none
13
08.11.2020, 23:42
15, ...... Bétel? Teda ako Bétel JS ?

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Vieš, nikdy by som netvrdil to čo ty! Teda, že si nájdem nejaký text a poviem, že "človek nezákonnosti" je ten a ten, ... alebo tá a tá skupina, ..... ak by som to nevedel podložiť presne Písmom.
Pretože si uvedomujem dosah svojich slov a Písmo hovorí/vystríha/ : .... „Vynasnaž sa, aby si sa predstavil Bohu ako schválený, ako robotník, ktorý sa nemá za čo hanbiť a správne zaobchádza so slovom pravdy.“ — 2. TIMOTEJOVI 2:15.


Neviem, či si uvedomuješ, že ak klameš iných a tvrdíš niečo čo neučí Písmo, ..... tak budeš za to niesť zodpovednosť?!
Ježiš povedal: ...... „Ktokoľvek privedie k potknutiu jedného z týchto maličkých, ktorí veria, pre takého by bolo lepšie, keby mu dali na šiju mlynský kameň, akým otáča osol, a hodili ho do mora.“ (Mar. 9,42)

Tak si už pomaly priprav KRK na ten mlynský kameň!
Vieš čo je Boží dom? .... Heb 3:6

Hebrejom 3,6 ..... "6 ale Kristus bol verný nad Božím domom ako syn. My sme jeho domom,"
V 1 storočí to boli neverní židia!
Citujem na podporu tohoto tvrdenia: .... Ježiš povedal: „Hľa, váš dom sa vám zanecháva opustený.“ ?(Matúš 21:43; 23:38)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak aj dnes sú tým "DOMOM" všetci kresťania čo tvrdia že nasledujú Krista , ale sú mu neverní! /RKC,protest.,/
A samozrejme aj odpadlíci od JS, neverní!
Uvedom si, že ked prebehol ten "súd od Božieho domu", tak si Boh vyvolil ostatok pomazaných a to práve od Bádateľov Biblie ma konci "časov pohanov"! A túto skupinu Boh dnes používa na oznamovanie jeho posolstiev a súdov!
Ten Boží "dom" totiž nemôže byť nejaká len jedna skupina kresťanov/nedajbože-Bétel/, .... ale sa týka všetkých kresťanov na svete!
Teda, .... ty prichádzaš s krížikom po funuse! Súd na Božím domom už prebehol! Ale zas tebe to zabudli povedať!
POZRI aj .... (Mal. 3:1–5) !!!
none
14
09.11.2020, 01:24
SESTRY PROSTITÚTKY

V Ezechielovej kapitole 23 nájdeme bodavé vypovedanie Božieho ľudu za jeho nevernosť. V mnohých ohľadoch táto kapitola porovnáva kapitolu 16. Rovnako ako táto predchádzajúca správa, aj kapitola 23 používa snímky prostitúcie. O Jeruzaleme sa hovorí, že je mladšou sestrou, a Samaria, jej staršia sestra. Obe kapitoly ukazujú, ako mladšia sestra nasledovala staršiu za prostitúciou, potom ju však prekročila zlosťou a nemorálnosťou. V 23. kapitole Jehova uvádza mená týchto dvoch sestier: Ohola je staršia sestra, Samaria, hlavné mesto desaťkmeňového izraelského kráľovstva; Oholiba je mladšia sestra, Jeruzalem, hlavné mesto Júdska—Ezek. 23: 1–4.
Dve sestry majú ďalšie paralely. Možno najdôležitejšie sú tieto: Prostitútky začínajú ako manželky s Jehovom a potom ho zradia. Existuje tiež prísľub nádeje. Kapitola 23 ponúka menej výslovnú nádej na vykúpenie, ale je paralelná s kapitolou 16, keď Jehova hovorí: „Ukončím tvoje obscénne správanie a tvoju prostitúciu.“ - Ezech. 16:16, 20, 21, 37, 38, 41, 42; 23: 4, 11, 22, 23, 27, 37.
Predznamenávajú kresťanstvo?
V minulosti naše publikácie hovorili o tom, že obe sestry, Ohola a Oholiba, sú prorockými typmi kresťanstva s rozdelením medzi katolícku a protestantskú vieru. Ďalšie myslenie a výskum v modlitbe však priniesli niekoľko sondážnych otázok. Bolo kresťanstvo niekedy s Jehovom v nejakom zmysle manželka? Uzavrela s ním niekedy zmluvu? Zjavne nie. Kresťanstvo ani neexistovalo, keď Ježiš sprostredkoval „novú zmluvu“ so skutočným Izraelom; ani kresťanstvo nikdy nebolo súčasťou tohto duchovného národa pomazaných kresťanov. (Jer. 31:31; Lukáš 22:20) Kresťanstvo vzniklo až dobre po smrti apoštolov. Svoju existenciu začalo vo štvrtom storočí nášho letopočtu ako odpadlícka a skazená organizácia zložená z „buriny“ - imitujúcich kresťanov - z Ježišovho proroctva o pšenici a burine. - Mat. 13: 24-30.

Ďalší kľúčový rozdiel: Jehova držal nádej na vykúpenie pre neverný Jeruzalem a Samáriu. (Ezek. 16:41, 42, 53–55) Má Biblia podobnú nádej pre kresťanstvo? Nie! Nemá viac nádeje ako pre zvyšok Veľkého Babylonu. Takže Ohola a Oholiba neexistujú ako prorocké typy kresťanstva. Ich existencia však vrhá svetlo na niečo ešte dôležitejšie: na to, ako sa Jehova cíti k tým, ktorí skresľujú jeho sväté meno a jeho normy čistého uctievania. Kresťanstvo nesie v tomto ohľade osobitnú vinu, pretože jej nespočetné cirkvi tvrdia, že predstavujú boha Biblie. Ba čo viac, považujú za svojho vodcu Jehovovho milovaného Syna, Ježiša Krista. Veria však týmto tvrdeniam tak, že zastupujú Ježiša ako súčasť trojjediného božstva a neposlúchajú jeho jasný príkaz zostať „žiadnou časťou sveta“. (Ján 15:19) Svojím vytrvalým zapojením sa do modlárstva a politických intríg sa kresťanstvo ukázalo ako súčasť „veľkej prostitútky“. (Zjav. 17: 1) Bezpochyby musí zdieľať osud, ktorý čaká svetovú ríšu falošného náboženstva!
none
15
10.11.2020, 02:25
17, ..... súhlasím! A čo ako?
none

najnovšie príspevky :

rozumel
Yanko [zobraz vlákno] pred 3 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 142 260 B vygenerované za : 0.106 s unikátne zobrazenia tém : 48 400 unikátne zobrazenia blogov : 839 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.