hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Ked uz je ten piatok 13 ho....

príspevkov
142
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 13.9.2019 19:57 the X
posledná zmena 16.9.2019 11:17
1
13.09.2019, 19:57
Kiska: Truban ako premiér? Nechajme to na voličov...
Exprezident a predseda strany Za ľudí vysvetľuje, či vníma aj túto predvolebnú kampaň len ako podnikateľskú príležitosť a či by bol lepším premiérom on alebo Michal Truban. Pozrite si nový diel relácie Otvorene.
odkaz
none
2

1. the X 13.09.2019, 19:57

Kiska: Truban ako premiér? Nechajme to na voličov...
Exprezident a predseda strany Za ľudí vysvetľuje, či vníma aj túto predvolebnú kampaň len ako podnikateľskú príležitosť a či by bol lepším premiérom on alebo Michal Truban. Pozrite si nový diel relácie Otvorene.
https://www.etrend.sk/ekonomika/kiska-fico-ukazal-ze-chce-vladnut-s-kotlebom.html

13.09.2019, 20:20
the X , nebudem pozerať reláciu Otvorene, pretože "Otvorene" je lož prvej triedy... domnievam sa totiž, pokiaľ by mala mať relácia takýto názov, potom, podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre, jemne povedané, domýšľania typu:
"Fico ukázal, že chce vládnuť s Kotlebom"

none
7

2. J.Tull 13.09.2019, 20:20

the X , nebudem pozerať reláciu Otvorene, pretože "Otvorene" je lož prvej triedy... domnievam sa totiž, pokiaľ by mala mať relácia takýto názov, potom, podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre, jemne povedané, domýšľania typu:
"Fico ukázal, že chce vládnuť s Kotlebom"

13.09.2019, 22:10
2. tak nepozeraj, máme demokraciu . nie byvaly diktátorsky - komunisticky rezim 😉
none
10

7. the X 13.09.2019, 22:10

2. tak nepozeraj, máme demokraciu . nie byvaly diktátorsky - komunisticky rezim 😉

14.09.2019, 10:40
the X, nepoznám taký režim, ktorý by prikazoval čo máme pozerať v súkromí...
none
53

10. J.Tull 14.09.2019, 10:40

the X, nepoznám taký režim, ktorý by prikazoval čo máme pozerať v súkromí...

14.09.2019, 13:08
13. J.tull chudiatko , byvaly rezim vobec nezakazoval myšlienky ktoré nesuhlasili s byvalym rezimom. a vobec necenzuroval TV, knihy, časopisy, média všeobecne . a kamaráti z štb vobec nešpehovali čo pozerávaš v sukromí , čo rozprávaš v krčme . v sukromí si mohol v TV pozerat len to čo sa zhodovalo s ideológiou alebo nič 😉
👍: kntsz
none
54

53. the X 14.09.2019, 13:08

13. J.tull chudiatko , byvaly rezim vobec nezakazoval myšlienky ktoré nesuhlasili s byvalym rezimom. a vobec necenzuroval TV, knihy, časopisy, média všeobecne . a kamaráti z štb vobec nešpehovali čo pozerávaš v sukromí , čo rozprávaš v krčme . v sukromí si mohol v TV pozerat len to čo sa zhodovalo s ideológiou alebo nič 😉

14.09.2019, 13:21
the X, žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...
... čo sa týka špehovania občanov v súkromí, to je trochu iná téme... predovšetkým je technicky nemožné sledovať všetkých...- i tak si myslím, že som žil asi v inom režime...
none
55

54. J.Tull 14.09.2019, 13:21

the X, žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...
... čo sa týka špehovania občanov v súkromí, to je trochu iná téme... predovšetkým je technicky nemožné sledovať všetkých...- i tak si myslím, že som žil asi v inom režime...

14.09.2019, 13:35
ked si chcel vôbec niečo pozerať, tak si pozeral len to čo oni chceli....bol si masirovaný jednou ideológiou....
👍: J.Tull
none
56

55. ondrej61 14.09.2019, 13:35

ked si chcel vôbec niečo pozerať, tak si pozeral len to čo oni chceli....bol si masirovaný jednou ideológiou....

14.09.2019, 13:40
ľudia si v podstate ani neuvedomovali, že ich mozgy su cieľavedome a učinne vymývané.....ešte dnes vidíme vymytých exotov y bývalého režimu....
👍: kntsz
none
62

56. ondrej61 14.09.2019, 13:40

ľudia si v podstate ani neuvedomovali, že ich mozgy su cieľavedome a učinne vymývané.....ešte dnes vidíme vymytých exotov y bývalého režimu....

14.09.2019, 14:15
ondrej61, v tej dobe neboli mozgy účinne vymývané, pretože len málokto naletel... tie propagandistické komunistické /používané tak často, že mnohým už liezli krkom/ boli totiž väčšinou ľahko prehliadateľnými primitívnymi frázami... pričom mnohými pravdivými, sa dalo oponovať voči ich praktizovaniu... keď sa "proklamované myšlienky rozchádzali s činmi" ...
Dnes je to už o inom, dnes sa vymýva oveľa účinnejšie - sofistikovane, menej okato, ale za to efektívne...
none
124

62. J.Tull 14.09.2019, 14:15

ondrej61, v tej dobe neboli mozgy účinne vymývané, pretože len málokto naletel... tie propagandistické komunistické /používané tak často, že mnohým už liezli krkom/ boli totiž väčšinou ľahko prehliadateľnými primitívnymi frázami... pričom mnohými pravdivými, sa dalo oponovať voči ich praktizovaniu... keď sa "proklamované myšlienky rozchádzali s činmi" ...
Dnes je to už o inom, dnes sa vymýva oveľa účinnejšie - sofistikovane, menej okato, ale za to efektívne...

15.09.2019, 13:58
72-
"Dnes je to už o inom, dnes sa vymýva oveľa účinnejšie - sofistikovane, menej okato, ale za to efektívne..."
Tull, predpokladám, že máš na mysli najmä mecára a ficíka so svojimi suitami.....
none
130

124. kntsz 15.09.2019, 13:58

72-
"Dnes je to už o inom, dnes sa vymýva oveľa účinnejšie - sofistikovane, menej okato, ale za to efektívne..."
Tull, predpokladám, že máš na mysli najmä mecára a ficíka so svojimi suitami.....

15.09.2019, 18:02
kntsz, nie mám na mysli najmä médiá... pre jednoduchosť len pricapím:

Pravda víťazí

Smiech cez slzy
Lož sa škerí z každej konzervy
Sem-tam pravdička,
Drobulinkými písmenami,
Pod zvýraznenými klamstvami,
Na etikete ukrytá
To je symbol tohto sveta
Pravda, nečitateľne,
Bombastickým klamstvom prekrytá

Zvratky a celebrity
Krv a mŕtvoly
Rinú sa z médií
Hnus a sračky
Čo dušu pošpinia
Gumovanie myslenia
Triumf nemyslenia
To tu víťazí

Loď vraj kapitán opustil
Úsmev cez slzy
Loď i snami
Za judášsky groš vymenil
Už nie smiech, úsmev
Už len slzy
Sme predaní ...

Láska víťazí ...?
Surovosť, bezcitnosť,
Vyšpekulovanosť
To sú víťazi
Strach a stres
Frustrácie, depresie
To tu víťazí

Peniaze, majetok - jediné hodnoty
Boh, ktorého sme si stvorili
Tejto „pravde“ „láske“ sa klaniame
Túto svätosť vyznávame
Kristovi balvan staviame:
„Viděl jsem Ho vě měste a v měsícem ozařených horách
Jeho kříž byl samá krev a svým balvanem už téměř nemohl ani
pohnout“*


*citát z Hymn 43 (Jethro Tull)

none
59

55. ondrej61 14.09.2019, 13:35

ked si chcel vôbec niečo pozerať, tak si pozeral len to čo oni chceli....bol si masirovaný jednou ideológiou....

14.09.2019, 13:49
ondrej61, pozeral som napríklad "Desať stupňov ku zlatej" /v ktorých boli aj vyslovene ideologické témy, ktoré som však ignoroval.../, filmy Jiřího Menzla, ktoré si rád pozriem aj teraz... napr. Vesničko má středisková /z tých známejších... ale i jeho staršie... za študentských čias ma prezývali "cinema king", pretože som s obľubou chodil do kina a čuduj sa svete, väčšinou na tie "kapitalistické" včítane množstva amerických... dovolím si tvrdiť, že boli neporovnateľne kvalitnejšie /nie technikou, ale "kvalitou myšlienky"/ ako v porovnaní obrovská väčšina dnešných brakov...

Z novín som čítal pravidelne Smenu na nedeľu... ostatné len sporadicky...
none
63

54. J.Tull 14.09.2019, 13:21

the X, žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...
... čo sa týka špehovania občanov v súkromí, to je trochu iná téme... predovšetkým je technicky nemožné sledovať všetkých...- i tak si myslím, že som žil asi v inom režime...

14.09.2019, 14:28
57. Áno ? a o čom bola reakcia č.2/ ?
none
70

54. J.Tull 14.09.2019, 13:21

the X, žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...
... čo sa týka špehovania občanov v súkromí, to je trochu iná téme... predovšetkým je technicky nemožné sledovať všetkých...- i tak si myslím, že som žil asi v inom režime...

14.09.2019, 14:49
57-
Tull, nežil si v inom režime, "iba" si žil v režime vedúcej úlohy strany a to na strane inej barikády.
Poznáme prípady špehovania aj v súkromí - viď ako Široký špehoval vlastnú matku
Kto bol ako špehovaný a kým sme sa iba v malom dozvedeli až po 89-tom.
Je pre teba priťažujúcou skutočnosťou, že si o tom nevedel.
👍: ondrej61 , the X
none
74

70. kntsz 14.09.2019, 14:49

57-
Tull, nežil si v inom režime, "iba" si žil v režime vedúcej úlohy strany a to na strane inej barikády.
Poznáme prípady špehovania aj v súkromí - viď ako Široký špehoval vlastnú matku
Kto bol ako špehovaný a kým sme sa iba v malom dozvedeli až po 89-tom.
Je pre teba priťažujúcou skutočnosťou, že si o tom nevedel.

14.09.2019, 15:39
kntsz, svoje "dospelé" roky som žil v režime perestrojky a bol som na tejto strane barikády, ako aj na strane "bežných zamestnancov", často proti vtedajšej komunistickej verchuške ...
none
126

74. J.Tull 14.09.2019, 15:39

kntsz, svoje "dospelé" roky som žil v režime perestrojky a bol som na tejto strane barikády, ako aj na strane "bežných zamestnancov", často proti vtedajšej komunistickej verchuške ...

15.09.2019, 14:04
96-
Tull - mám sklon veriť, že to myslíš úprimne, ale to je pramálo - svoje zmýšľanie nomenklatúrneho kádra nezaprieš.
none
129

126. kntsz 15.09.2019, 14:04

96-
Tull - mám sklon veriť, že to myslíš úprimne, ale to je pramálo - svoje zmýšľanie nomenklatúrneho kádra nezaprieš.

15.09.2019, 15:20
kntsz, nomenklatúrneho kádra? ... nikdy som sa ním byť necítil... už som spomínal, "krátko" po 89., keď mnohí z komunistických kádrov opúšťali potápajúcu sa loď a odišli za inou kariérou, som bol svojim majstrom súrne odvolaný z práce, na ktorej záležalo nielen mne... vraj mám "okamžite" ísť na ZV KSS... tu som "pučil oči" hádam ako nikdy predtým, odrazu, keď predtým z "tejto strany" do mňa "ani pes nezakopol" mi vtedajší predseda navrhol, či by som nezobral jeho funkciu, keďže odchádza mimo podnik, tiež za inou kariérou... samozrejme, že som odmietol, nikdy som sa vo funkcionárčení nevidel, ani len v päte som nič podobné nemal... ani na funkciu predsedu DV ROH som predtým nepomýšľal, dokonca som sa snažil z toho vykrútiť - keď som sa od kolegu dozvedel, že ma navrhujú, zobral som si 2 dni NV na úpravy bytu, ktoré som mal i tak v pláne... prišiel pre mňa majster, či by som nemohol prerušiť prácu doma a ísť do podniku, pretože vedúci chce som mnou čosi prejednať. Tušil som koľká bije, ako i vedel, že sa prehováraniu ani tak nevyhnem ... zobral som si dva dni na rozmyslenie... nebolo to jednoduché rozhodovanie, nakoniec som, po dohode s manželkou, medzi iným aj o tom, že ak ma zvolia, pokým budem vo funkcii, nebudem žiadať o žiadne výhody, ktoré poskytoval podnik cez odbory, že prípadné žiadosti v tomto smere, ak budeme mať, môže podať iba ona svojmu DV ROH... napriek tomu, že som bol v tejto funkcii, temer všetku agendu, ktorú som mohol, som zveril členom výboru, čo bola tiež jedna z mojich podmienok, aby som sa mohol venovať svoje práci mechanika MAR...

mimochodom, aké je to zmýšľanie nomenklatúrneho kádra... ?
none
141

129. J.Tull 15.09.2019, 15:20

kntsz, nomenklatúrneho kádra? ... nikdy som sa ním byť necítil... už som spomínal, "krátko" po 89., keď mnohí z komunistických kádrov opúšťali potápajúcu sa loď a odišli za inou kariérou, som bol svojim majstrom súrne odvolaný z práce, na ktorej záležalo nielen mne... vraj mám "okamžite" ísť na ZV KSS... tu som "pučil oči" hádam ako nikdy predtým, odrazu, keď predtým z "tejto strany" do mňa "ani pes nezakopol" mi vtedajší predseda navrhol, či by som nezobral jeho funkciu, keďže odchádza mimo ...

16.09.2019, 00:17
164-
Tull - nemusel si.
Ja s tým nič neurobím.
Ja som mal väčšie "šťastie".
Niekedy v 87-mom mi môj šéf (inak kamarád - už som ho spomínal ako sa nám nestraníkom ospravedlňoval, že musí ísť do strany) - predseda podnikovej KSS navrhol ísť do strany. Trochu ma rozosmial, lebo vďaka môjmu otcovi, ktorý bol v 69-tom vyhodený ako pravicový oportunista som mal jasno.
Nie, sorry - povedal som.
Nebyť môjho otca, ktorý si v tomto vytrpel svoje, neviem ako by som sa rozhodol......
Teraz môžem mať silné reči......
K tej poslednej vete:
Nie je dôležité, že si bol v strane a ja som nebol.
Dôležité je svedomie a cesta k nemu.
Aj spomínaný priateľ mal problém, lebo ľudia sú často hnusní a radi si do bývalého predsedu strany kopnú. Ja však viem svoje a vždy mu poviem: Neser ma! Ty si komunista nikdy nebol!
Neviem či to s tým súvisí, ja si myslím, že áno. Bol operovaný a bol na druhej strane. Videl sa z hora na operačnom stole a keď sa vrátil, vedel všetko čo sa dialo.
Aj Boh mu potvrdil, že nomenklatúrnym kádrom nikdy nebol.
Ja nemám právo - a ak, tak len upozorniť, kedy sa podľa mňa mýliš a vedz, že nemám potrebu ubližovať.
none
142

141. kntsz 16.09.2019, 00:17

164-
Tull - nemusel si.
Ja s tým nič neurobím.
Ja som mal väčšie "šťastie".
Niekedy v 87-mom mi môj šéf (inak kamarád - už som ho spomínal ako sa nám nestraníkom ospravedlňoval, že musí ísť do strany) - predseda podnikovej KSS navrhol ísť do strany. Trochu ma rozosmial, lebo vďaka môjmu otcovi, ktorý bol v 69-tom vyhodený ako pravicový oportunista som mal jasno.
Nie, sorry - povedal som.
Nebyť môjho otca, ktorý si v tomto vytrpel svoje, neviem ako by som sa rozhodol........

16.09.2019, 11:17
kntsz, keď je niekto komunista, potom je už automaticky nomenklatúrny káder? ...nehlásil som sa do strany, prijal som ponuku svojich kolegov komunistov, dokonca aj od môjho vtedajšieho majstra, voči ktorému som mal "protištátne reči". Už som ich tuším spomínal. Keď som nastúpil ako nováčik, skúšal ma tým, že mi zadal úlohy, ktoré som mal vyriešiť a narysovať na pauzák... tuše v tej dobe schli pomalšie, tak som sa často zadumaný prechádzal po chodbe z rukami vo vreckách. Keď mi to prísne vyčítal, odpovedal som:
"Aj súdruh Lenin mal často ruky vo vreckách a aký to bol usilovný človek"
Hovorilo sa o mne, že nemám úctu voči svojim nadriadeným, čo nebola celkom pravda; len som sa /vo svojej "mladíckosti"/ nebál povedať priamo do očí, čo si myslím... neľutujem svoje členstvo, bola to doba perestrojky, ktorej som, možno naivne veril... nebudem opakovať svoje dôvody /už som o nich písal/ prijať ponuku...
Neubližuješ mi /čítal som, že ma považuješ za zdravotne "hendikepovaného" - mám síce isté zdravotné problémy - pomaličky spejem k výmene kolenného kĺbu... / ani keď sa vyjadruješ "extrémnejšie" a už vôbec nie, keď ma upozorňuješ na moje údajné omyly ... čím ani zďaleka nechcem tvrdiť, že som neomylným, len Tvoje argumenty ma nepresvedčili, skôr naopak...
none
80

54. J.Tull 14.09.2019, 13:21

the X, žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...
... čo sa týka špehovania občanov v súkromí, to je trochu iná téme... predovšetkým je technicky nemožné sledovať všetkých...- i tak si myslím, že som žil asi v inom režime...

14.09.2019, 16:10
57. aj ked v podstate v číne a v korey majú povinné sledovat ideologické vysielanie v médiach 😉
none
90

80. the X 14.09.2019, 16:10

57. aj ked v podstate v číne a v korey majú povinné sledovat ideologické vysielanie v médiach 😉

14.09.2019, 17:31
the X, ak je to pravda, potom by ma zaujímalo ako dokážu technicky odkontrolovať túto povinnosť... najmä u tých, ktorí televízory ani nemajú... alebo majú ich v každej rodine aj s možnosťou pokrytia signálom?

none
92

90. J.Tull 14.09.2019, 17:31

the X, ak je to pravda, potom by ma zaujímalo ako dokážu technicky odkontrolovať túto povinnosť... najmä u tých, ktorí televízory ani nemajú... alebo majú ich v každej rodine aj s možnosťou pokrytia signálom?

14.09.2019, 17:38
Aj ja si myslím, že sa The X sekla. Oni tam jednoducho majú svoj svet. Nemajú na výber. V Severnej Kórei si nemôžeš prezerať DF.sk, lebo jednoducho, je diskusné fórum blokované. Nemáš na výber! Môžeš sledovať v TV len to, čo ti ponúka ich televízia. K iným sa nedostaneš ani pomocou satelitu.
none
93

92. Lemmy 14.09.2019, 17:38

Aj ja si myslím, že sa The X sekla. Oni tam jednoducho majú svoj svet. Nemajú na výber. V Severnej Kórei si nemôžeš prezerať DF.sk, lebo jednoducho, je diskusné fórum blokované. Nemáš na výber! Môžeš sledovať v TV len to, čo ti ponúka ich televízia. K iným sa nedostaneš ani pomocou satelitu.

14.09.2019, 17:41
120. lemmy, presne o tom píšem. zase mimo misu ? 🙂
none
94

93. the X 14.09.2019, 17:41

120. lemmy, presne o tom píšem. zase mimo misu ? 🙂

14.09.2019, 17:50
Šetri Kórejčanov, že sú izolovaní od sveta.
none
95

94. Lemmy 14.09.2019, 17:50

Šetri Kórejčanov, že sú izolovaní od sveta.

14.09.2019, 17:54
122. podla toho ktorí 😉
none
96

93. the X 14.09.2019, 17:41

120. lemmy, presne o tom píšem. zase mimo misu ? 🙂

14.09.2019, 17:56
the X, píšeš o povinnosti pozerať... tak by ma zaujímalo ako zistia porušenie tejto povinnosti... ako potrestajú tých, ktorí jej neurobia zadosť...
none
97

96. J.Tull 14.09.2019, 17:56

the X, píšeš o povinnosti pozerať... tak by ma zaujímalo ako zistia porušenie tejto povinnosti... ako potrestajú tých, ktorí jej neurobia zadosť...

14.09.2019, 18:27
124. odkaz
najlepšie ak si pozrieś nejaké doku , v niektorych sa filmovalo tajne z korejskych rodín.
none
100

97. the X 14.09.2019, 18:27

124. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Television_in_North_Korea
najlepšie ak si pozrieś nejaké doku , v niektorych sa filmovalo tajne z korejskych rodín.

14.09.2019, 18:40
the X, medziiným tam čítam:
"Vysielajú sa medzinárodné správy a kvalita vzdelávacích programov je vysoká."
Neignorujem ani:
"Televízia v Severnej Kórei podlieha výboru kórejskej centrálnej vysielanie a riadená propagandy a agitácie oddelením časti Kórejská strana práce . [1] Štúdia v roku 2017 zistila, že 98% domácností malo televízny prijímač*.
* Čo svedčí o tom, že som sa mýlil, ale aj o tom, že s tou životnou úrovňou to predsa len nie je celkom katastrofálne...
Nikde však som sa z toho článku nedozvedel ako zistia porušenie povinnosti sledovať ideologické vysielanie... ako potrestajú tých, ktorí jej neurobia zadosť...
none
102

100. J.Tull 14.09.2019, 18:40

the X, medziiným tam čítam:
"Vysielajú sa medzinárodné správy a kvalita vzdelávacích programov je vysoká."
Neignorujem ani:
"Televízia v Severnej Kórei podlieha výboru kórejskej centrálnej vysielanie a riadená propagandy a agitácie oddelením časti Kórejská strana práce . [1] Štúdia v roku 2017 zistila, že 98% domácností malo televízny prijímač*.
* Čo svedčí o tom, že som sa mýlil, ale aj o tom, že s tou životnou úrovňou to predsa len nie je celkom katastrofálne...
Nikde však...

14.09.2019, 19:31
128. k tej kvalite 🙂 The quality of programming has improved over the years. International news is broadcast and the quality of educational programming is high. Documentaries are aired often and are usually on the topic of health, Korean and world history and geography.[17
nezabúdaj ze sa bavíme o korey, a tam podobne akov Číne, je cenzúra a prekrucovanie informácii tak bezny jav , ze mnozstvo populácie nepozná skutočny svet ani historiu.
k zivotnej úrovni, myslím dokonca ze tie TV dostali domácnosti zadarmo od vlady, čo teda velmi nesvedčí o vyššej zivotnej úrovni. skor o všade prítomnej propagande. zistit sa dá elektronicky, ja neviem asi pod. ako sa robia štatistiky sledovanosti programov vo svete, a samozrejme všade prítomni špehúni. detto, rodiny vačšinou zdielaj? jednu miestnost a tam máš telku v ktorej dve hodiny denne bezí propaganda . okrem iného, v podstate su kórejci aj ekonomicky otroci. Kim posiela svojich občanov pracovat do inych krajín prakticky za almuznu. za tri mesiace je im slúbene cca 120 dolarov , čítaš dobre 😉 ani toim nie je v plnej vyške vyplatené. a to sa tyka všetkych odvetvi, ako robotníkov na stavbách, lekárov, zdr. sestry, rozne ine profesie . najnovšie sa prevalil obchod s bielym masom 😉 a vsetky tie financie tečú kimovi, to sú milióny ročne
none
103

102. the X 14.09.2019, 19:31

128. k tej kvalite 🙂 The quality of programming has improved over the years. International news is broadcast and the quality of educational programming is high. Documentaries are aired often and are usually on the topic of health, Korean and world history and geography.[17
nezabúdaj ze sa bavíme o korey, a tam podobne akov Číne, je cenzúra a prekrucovanie informácii tak bezny jav , ze mnozstvo populácie nepozná skutočny svet ani historiu.
k zivotnej úrovni, myslím dokonca ze tie TV dos...

14.09.2019, 19:33
132. čize k ovládaniu populácie v krajine, má určite svoje overené tech. moznosti .
none
114

102. the X 14.09.2019, 19:31

128. k tej kvalite 🙂 The quality of programming has improved over the years. International news is broadcast and the quality of educational programming is high. Documentaries are aired often and are usually on the topic of health, Korean and world history and geography.[17
nezabúdaj ze sa bavíme o korey, a tam podobne akov Číne, je cenzúra a prekrucovanie informácii tak bezny jav , ze mnozstvo populácie nepozná skutočny svet ani historiu.
k zivotnej úrovni, myslím dokonca ze tie TV dos...

15.09.2019, 11:01
the X, nebavíme sa o Kórey, ale o
„žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...“
Pričom si uviedla ako príklad Kóreu. Neviem či tamojšia vláda rozdávala zadarmo televízory, možno skôr nejakým spôsobom dotovala, zvýhodnila ich kúpu, ale neviem... súhlasím aj s tým, že je v tejto krajine silná cenzúra, propaganda, že je možné technicky odsledovať, čo kto pozerá, či sa nepozerá /nepočúva/ zakázané... Ako však odsledujú nepozeranie /nepočúvanie/? Televízor /rádio/ je predsa možné zapnúť a naladiť na povinný program, stíšiť hlas a nepozerať /nepočúvať/... dajú sa síce robiť previerky, testy, ktoré by overili, či táto povinnosť bola splnená... zdá sa mi však ich realizácia veľmi nepravdepodobná...
Aby som pravdu povedal, aj keď mi nie je z viacerých dôvodov ľahostajné čo sa v Kórey deje, nezaoberám sa detailne vnútornou politikou tejto krajiny, len všeobecne... napriek tomu, aj z toho mála čo viem, odsudzujem ju a to aj vtedy, keď zoberieme v úvahu historický kontext... Vítam každú snahu, ktorá môže viesť k zlepšeniu pomerov nielen ohľadne Kórejcov, ale aj k odstráneniu hrozby možných vojnových konfliktov... odsudzujem totality všeobecne a to včítane tej komunistickej, či totality kapitálu...
Ale to som už moc odbočil... tak ešte jedno odbočenie

odkaz

👍: the X
none
115

114. J.Tull 15.09.2019, 11:01

the X, nebavíme sa o Kórey, ale o
„žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...“
Pričom si uviedla ako príklad Kóreu. Neviem či tamojšia vláda rozdávala zadarmo televízory, možno skôr nejakým spôsobom dotovala, zvýhodnila ich kúpu, ale neviem... súhlasím aj s tým, že je v tejto krajine silná cenzúra, propaganda, že je možné technicky odsledovať, čo kto pozerá, či sa nepozerá /nepočúva/ zakáza...

15.09.2019, 11:14
Ahoj Jethro.
Jednoducho sa dá odsledovať. Ako s škole na 5. minútovke. či si niečo nesledoval. Tak isto aj p práci náhodným výberom a skúškou a prípadným internovaním v prac tábore. To si každý okamžite rozmyslí, či bude sledovať, alebo pokúšať Kima.
👍: J.Tull , kntsz
none
117

115. 15.09.2019, 11:14

Ahoj Jethro.
Jednoducho sa dá odsledovať. Ako s škole na 5. minútovke. či si niečo nesledoval. Tak isto aj p práci náhodným výberom a skúškou a prípadným internovaním v prac tábore. To si každý okamžite rozmyslí, či bude sledovať, alebo pokúšať Kima.

15.09.2019, 11:56
Temnýmyseľ , možné to je, lenže považujem nejaké "celonárodné testovanie" za veľmi nepravdepodobné, za nepravdepodobné i "námatkové testy", pri ktorých by hrozil za nesprávne odpovede pobyt v pracovnom tábore...
none
118

117. J.Tull 15.09.2019, 11:56

Temnýmyseľ , možné to je, lenže považujem nejaké "celonárodné testovanie" za veľmi nepravdepodobné, za nepravdepodobné i "námatkové testy", pri ktorých by hrozil za nesprávne odpovede pobyt v pracovnom tábore...

15.09.2019, 12:08
Jethro. Neskúsili sme na vlastnej koži až také absurdity, ale ak sa dá veriť:
odkaz
tak asi to tam veselé nebude. Je to vôbec možné? Také čosi?
Bol som v Poľsku dva dni po smrti s. Brežneva, ani cez hranice nás nechceli pustiť- šachový turnaj mládeže- tam veselo, diskotéky oslavy, pocit uvoľnenia au nás? Večerníček Vlk a Zajac zrušený, lebo sa tam dalo zasmiať. Pravda vyšla iba čierno-bielo, hoci znaky boli v hlavičke vždy farebné, iba dokumenty o s. Brežnevovi, povinné pozeranie na pohreb v izbách revolučných tradícii. Celý týždeň iba s. Brežnev. Tak v Korey je to možné, že ich do táborov zatvárajú.
👍: J.Tull
none
119

118. 15.09.2019, 12:08

Jethro. Neskúsili sme na vlastnej koži až také absurdity, ale ak sa dá veriť:
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/kldr-potresta-ty-kdo-byli-po-smrti-kima-malo-smutni-141885
tak asi to tam veselé nebude. Je to vôbec možné? Také čosi?
Bol som v Poľsku dva dni po smrti s. Brežneva, ani cez hranice nás nechceli pustiť- šachový turnaj mládeže- tam veselo, diskotéky oslavy, pocit uvoľnenia au nás? Večerníček Vlk a Zajac zrušený, lebo sa tam dalo zasmiať. Pravda vyšla iba čierno-...

15.09.2019, 12:37
Temnýmyseľ, možné je všeličo. Ľudská hlúposť je nekonečná... a medziiným aj o ňu v týchto prípadoch ide... pripomenul si mi vtip:
Starček prišiel za kolotočiarmi a pýtal sa prečo nefungujú...
„Zomrel Stalin“
„A to nemáte nikoho druhého kto by s tým krútil“
none
120

119. J.Tull 15.09.2019, 12:37

Temnýmyseľ, možné je všeličo. Ľudská hlúposť je nekonečná... a medziiným aj o ňu v týchto prípadoch ide... pripomenul si mi vtip:
Starček prišiel za kolotočiarmi a pýtal sa prečo nefungujú...
„Zomrel Stalin“
„A to nemáte nikoho druhého kto by s tým krútil“

15.09.2019, 12:42
J.Tull, stratila sa mi téma, kde sme debatovali o Behemotovi.
none
123

120. Augustín 15.09.2019, 12:42

J.Tull, stratila sa mi téma, kde sme debatovali o Behemotovi.

15.09.2019, 13:04
Augustín, odkaz
none
125

123. J.Tull 15.09.2019, 13:04

Augustín, www.diskusneforum.sk/tema/su-dinosaury-spomenute-v-biblii

15.09.2019, 14:02
Ok, dík... Odpoviem.
none
121

114. J.Tull 15.09.2019, 11:01

the X, nebavíme sa o Kórey, ale o
„žiadny režim nemôže nikoho donútiť aby nepozeral čo pozerať nechce... neprinúti ani ku kúpe televízora ... nepísal som nič ohľadne cenzúry...“
Pričom si uviedla ako príklad Kóreu. Neviem či tamojšia vláda rozdávala zadarmo televízory, možno skôr nejakým spôsobom dotovala, zvýhodnila ich kúpu, ale neviem... súhlasím aj s tým, že je v tejto krajine silná cenzúra, propaganda, že je možné technicky odsledovať, čo kto pozerá, či sa nepozerá /nepočúva/ zakáza...

15.09.2019, 12:44
148. ked komanči donútili chodit trišvrte populácie na spartakiády a prvo májové pochody. brainwasching cez TV je nic 🙂
none
122

121. the X 15.09.2019, 12:44

148. ked komanči donútili chodit trišvrte populácie na spartakiády a prvo májové pochody. brainwasching cez TV je nic 🙂

15.09.2019, 13:01
the X, komanči donútili chodit trišvrte populácie na spartakiády?
...možno vojakov... "školopovinných" ... zúčastnil som sa spartakiády v Prahe ako študent VŠ a to dobrovoľne, pričom bol uskutočnený výber "gymnasticki" zdatnejších... a už vôbec nik nenútil byť divákom, dokonca boli vstupenky; pravdou je, že väčšinou ich kupovali podniky... podobne aj ani prvomájové sprievody neboli nanucované pod hrozbou trestania /hoci snaha tu bola... mám osobnú skúsenosť, keď bol prednesený návrh trestať neúčasť vyškrtnutím z výhod, ktoré poskytovali odbory, pričom som voči zavedeniu takýchto praktík ostro vystúpil a tento návrh neprešiel.../. Na účasť do prvomájových sprievodov sa volilo presvedčovanie a hlavne rôzne formy "podplácania"
none
128

96. J.Tull 14.09.2019, 17:56

the X, píšeš o povinnosti pozerať... tak by ma zaujímalo ako zistia porušenie tejto povinnosti... ako potrestajú tých, ktorí jej neurobia zadosť...

15.09.2019, 14:08
124 -
Tull, veľmi jednoducho.
Napr. od malých detí v škole alebo v škôlke.
none
8

2. J.Tull 13.09.2019, 20:20

the X , nebudem pozerať reláciu Otvorene, pretože "Otvorene" je lož prvej triedy... domnievam sa totiž, pokiaľ by mala mať relácia takýto názov, potom, podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre, jemne povedané, domýšľania typu:
"Fico ukázal, že chce vládnuť s Kotlebom"

13.09.2019, 22:19
Tull, ktoré relácie vnímaš ako demokratické?
none
9

8. Lemmy 13.09.2019, 22:19

Tull, ktoré relácie vnímaš ako demokratické?

13.09.2019, 22:20
Farmu.
none
11

8. Lemmy 13.09.2019, 22:19

Tull, ktoré relácie vnímaš ako demokratické?

14.09.2019, 10:45
Lemmy, napríklad TA3... ale "absolútne" demokratické sa dosiahnuť asi ani nedajú... väčším problémom, ako "nedemokratickosť" sú však polopravdy až lži...
none
12

11. J.Tull 14.09.2019, 10:45

Lemmy, napríklad TA3... ale "absolútne" demokratické sa dosiahnuť asi ani nedajú... väčším problémom, ako "nedemokratickosť" sú však polopravdy až lži...

14.09.2019, 10:49
Tvoj problém spočíva v prznení slova demokratické. Preto som položil otázku. Demokratické relácie môžu byť také, pri ktorých rozhoduje väčšina. Neviem o tom, aby v TA3 rozhodovala väčšina. Väčšina koho? Ide o súkromné spravodajstvo, takže žiadna väčšina tam nemôže rozhodovať. To by TA3 muselo byť družstvo, kde každý zamestnanec by mal 1 volebný hlas v TA3. Ale v TA3 tak nie je, takže tam nie je nič demokratické.

Správne o reláciách sa má hovoriť, či sú nezávislé, slobodné, objektívne. Toto sú kritériá pre relácie, a nie demokracia. Nemám rád, keď niekto slovo demokracia nesprávne používa.
none
13

12. Lemmy 14.09.2019, 10:49

Tvoj problém spočíva v prznení slova demokratické. Preto som položil otázku. Demokratické relácie môžu byť také, pri ktorých rozhoduje väčšina. Neviem o tom, aby v TA3 rozhodovala väčšina. Väčšina koho? Ide o súkromné spravodajstvo, takže žiadna väčšina tam nemôže rozhodovať. To by TA3 muselo byť družstvo, kde každý zamestnanec by mal 1 volebný hlas v TA3. Ale v TA3 tak nie je, takže tam nie je nič demokratické.

Správne o reláciách sa má hovoriť, či sú nezávislé, slobodné, objektívne. T...

14.09.2019, 11:32
Lemmy, čo tu splietaš dokopy? ... demokratické, pokiaľ sa týka relácií, médií a pod., ide o právo na objektívne /ne polopravdivé, lživé.../ informácie, právo na názor... slobodu slova... na rozdiel od totalitných, v ktorých sa pripúšťa len jeden...
none
14

13. J.Tull 14.09.2019, 11:32

Lemmy, čo tu splietaš dokopy? ... demokratické, pokiaľ sa týka relácií, médií a pod., ide o právo na objektívne /ne polopravdivé, lživé.../ informácie, právo na názor... slobodu slova... na rozdiel od totalitných, v ktorých sa pripúšťa len jeden...

14.09.2019, 11:36
Lemmy, v zmysle, ako som uviedol, je podľa mňa "relácia Otvorene" nedemokratickou, totalitnou... môže si podať ruky s mnohými "reláciami" za socíku...
none
16

14. J.Tull 14.09.2019, 11:36

Lemmy, v zmysle, ako som uviedol, je podľa mňa "relácia Otvorene" nedemokratickou, totalitnou... môže si podať ruky s mnohými "reláciami" za socíku...

14.09.2019, 11:38
Je nedemokratická, pretože o tejto relácii rozhoduje veľmi malá skupinka vlastníkov, prípadne zodpovedných ľudí za výrobu relácie. S demokraciou to nemá nič spoločné. Si przniteľ slova demokracia.
none
15

13. J.Tull 14.09.2019, 11:32

Lemmy, čo tu splietaš dokopy? ... demokratické, pokiaľ sa týka relácií, médií a pod., ide o právo na objektívne /ne polopravdivé, lživé.../ informácie, právo na názor... slobodu slova... na rozdiel od totalitných, v ktorých sa pripúšťa len jeden...

14.09.2019, 11:36
Ja nič nesplietam. Ty tu táraš nezmysly o demokratických reláciách. Tento blud si vyhoď z hlavy.
none
17

15. Lemmy 14.09.2019, 11:36

Ja nič nesplietam. Ty tu táraš nezmysly o demokratických reláciách. Tento blud si vyhoď z hlavy.

14.09.2019, 11:38
Lemmy, prečítaj si "10"...
none
18

17. J.Tull 14.09.2019, 11:38

Lemmy, prečítaj si "10"...

14.09.2019, 11:40
Nepoučuj ma, keď trepeš bludy o demokracii.
none
21

18. Lemmy 14.09.2019, 11:40

Nepoučuj ma, keď trepeš bludy o demokracii.

14.09.2019, 11:44
Lemmy, ktože sa ma pýtal /hoci som nič o reláciách, v zmysle "demokratické", nepísal.../:
Tull, ktoré relácie vnímaš ako demokratické?
none
24

21. J.Tull 14.09.2019, 11:44

Lemmy, ktože sa ma pýtal /hoci som nič o reláciách, v zmysle "demokratické", nepísal.../:
Tull, ktoré relácie vnímaš ako demokratické?

14.09.2019, 11:49
V 2. si napísal: podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre…

Tak som sa spontánne opýtal, lebo pre všetky názory znamená dosť silný záber na demokratickú hodnotu, a tou je väčšinový záujem. Ty si použil neobvyklý výraz: pre všetky názory. To je aj pre názory fašistov? Názory extrémistov? Názory islamistov?
none
28

24. Lemmy 14.09.2019, 11:49

V 2. si napísal: podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre…

Tak som sa spontánne opýtal, lebo pre všetky názory znamená dosť silný záber na demokratickú hodnotu, a tou je väčšinový záujem. Ty si použil neobvyklý výraz: pre všetky názory. To je aj pre názory fašistov? Názory extrémistov? Názory islamistov?

14.09.2019, 12:01
Lemmy, zabudol si na kontext... reagoval som na názov relácie "Otvorene" /aj keď som dal pojmu dal iný zmysel/ a nie k demokratickosti...
none
30

28. J.Tull 14.09.2019, 12:01

Lemmy, zabudol si na kontext... reagoval som na názov relácie "Otvorene" /aj keď som dal pojmu dal iný zmysel/ a nie k demokratickosti...

14.09.2019, 12:02
Tvoj iný zmysel je v praxi neuskutočniteľný, ako som uviedol v príspevku č. 32. Nie všetko môžeme otvorene povedať.
none
31

24. Lemmy 14.09.2019, 11:49

V 2. si napísal: podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre…

Tak som sa spontánne opýtal, lebo pre všetky názory znamená dosť silný záber na demokratickú hodnotu, a tou je väčšinový záujem. Ty si použil neobvyklý výraz: pre všetky názory. To je aj pre názory fašistov? Názory extrémistov? Názory islamistov?

14.09.2019, 12:05
Lemmy, nemal som na mysli práve extrémy /hoci aj pri nich je to diskutabilné... možno stojí za úvahu verejne diskutovať s extrémistami.../, ktoré sa sami vyčleňujú z demokracie...
none
32

31. J.Tull 14.09.2019, 12:05

Lemmy, nemal som na mysli práve extrémy /hoci aj pri nich je to diskutabilné... možno stojí za úvahu verejne diskutovať s extrémistami.../, ktoré sa sami vyčleňujú z demokracie...

14.09.2019, 12:08
Máš jeden základný problém: Strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko sa hlási k priamej demokracii, aj keď nijako nehovorí, čo pod tým pojmom myslí. Takže oni (kotlebisti) sa nevyčleňujú z demokracie, keď chcú priamu demokraciu. Otázka je, či hovoria pravdu. Či nejde len o politický smog, ktorým chcú zatrieť oči voličom.
none
36

32. Lemmy 14.09.2019, 12:08

Máš jeden základný problém: Strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko sa hlási k priamej demokracii, aj keď nijako nehovorí, čo pod tým pojmom myslí. Takže oni (kotlebisti) sa nevyčleňujú z demokracie, keď chcú priamu demokraciu. Otázka je, či hovoria pravdu. Či nejde len o politický smog, ktorým chcú zatrieť oči voličom.

14.09.2019, 12:20
Lemmy, nemám žiadne problémy /dokonca vraj základné.../ ktoré mi prisudzuješ... neviem aký osobný problém by som mal mať s "Strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko"... nepáči sa mi, že sa takéto strany dostávajú do parlamentov... ale to je na dlhšiu diskusiu... s časti som reagoval k tejto otázke "možno stojí za úvahu verejne diskutovať s extrémistami"... ako aj chyba je i práve v médiách, ktoré dávajú prednosť "senzáciám", pred objektívnou informovanosťou...
none
37

36. J.Tull 14.09.2019, 12:20

Lemmy, nemám žiadne problémy /dokonca vraj základné.../ ktoré mi prisudzuješ... neviem aký osobný problém by som mal mať s "Strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko"... nepáči sa mi, že sa takéto strany dostávajú do parlamentov... ale to je na dlhšiu diskusiu... s časti som reagoval k tejto otázke "možno stojí za úvahu verejne diskutovať s extrémistami"... ako aj chyba je i práve v médiách, ktoré dávajú prednosť "senzáciám", pred objektívnou informovanosťou...

14.09.2019, 12:23
Myslím, že máš problém, pretože v 2. si napísal: nebudem pozerať reláciu Otvorene, podľa mňa, by mala byť "otvorenou" pre všetky názory a nielen pre…

Takže si už pochopil, že pre všetky názory nie?
none
39

36. J.Tull 14.09.2019, 12:20

Lemmy, nemám žiadne problémy /dokonca vraj základné.../ ktoré mi prisudzuješ... neviem aký osobný problém by som mal mať s "Strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko"... nepáči sa mi, že sa takéto strany dostávajú do parlamentov... ale to je na dlhšiu diskusiu... s časti som reagoval k tejto otázke "možno stojí za úvahu verejne diskutovať s extrémistami"... ako aj chyba je i práve v médiách, ktoré dávajú prednosť "senzáciám", pred objektívnou informovanosťou...

14.09.2019, 12:25
Slovo základný sa vzťahuje na tvoje chybné slovo: všetky.
none
44

39. Lemmy 14.09.2019, 12:25

Slovo základný sa vzťahuje na tvoje chybné slovo: všetky.

14.09.2019, 12:31
Lemmy, ok, použil som nesprávny výraz /pozabudol som na "extrémistické" názory; zvyčajne, pri pojmoch, "vždy" "všetko" a pod. dávam do úvodzoviek, prípadne píšem "vo všeobecnosti"/
👍: Lemmy
none
47

44. J.Tull 14.09.2019, 12:31

Lemmy, ok, použil som nesprávny výraz /pozabudol som na "extrémistické" názory; zvyčajne, pri pojmoch, "vždy" "všetko" a pod. dávam do úvodzoviek, prípadne píšem "vo všeobecnosti"/

14.09.2019, 12:33
Ale OK, že sme si to vysvetlili. Ako som v 48. spomenul fašistu Kasafrana, ten by sa v tej relácii nemohol objaviť. Iba ak, by o ňom hovorili ako o zločincovi.
none
34

31. J.Tull 14.09.2019, 12:05

Lemmy, nemal som na mysli práve extrémy /hoci aj pri nich je to diskutabilné... možno stojí za úvahu verejne diskutovať s extrémistami.../, ktoré sa sami vyčleňujú z demokracie...

14.09.2019, 12:11
Daniel Milo, odborník na extrémizmus: Je dôležité veľmi presne rozlišovať medzi slovom extrémny v zmysle, prekonávajúci zvyčajné, normálne, obyčajné alebo nachádzajúci sa na najvzdialenejšom bode od stredu a extrémistický. Extrémny názor, postoj či správanie nemusí byť zároveň extrémistické. Extrémizmus môžeme označiť za žurnalistický alebo politologický pojem, ktorý, napriek pomerne častému používaniu v rôznych kontextoch, nie je vždy správne chápaný.

odkaz
none
19

17. J.Tull 14.09.2019, 11:38

Lemmy, prečítaj si "10"...

14.09.2019, 11:41
Lemmy, právo na objektívne informácie, na názor... sloboda slova... nepatrí k demokracii?
none
20

19. J.Tull 14.09.2019, 11:41

Lemmy, právo na objektívne informácie, na názor... sloboda slova... nepatrí k demokracii?

14.09.2019, 11:43
Patrí, ale to neznamená, že budeme súkromné relácie nazývať demokratickými. Facebook je súkromný projekt. Ale mnoho idiotov si ho mýli s akousi falošnou demokraciou, keď im vlastník Facebooku nevyhovie. A je jedno, či ide konkrétne o vlastníka, alebo o povereného zástupcu.
none
23

20. Lemmy 14.09.2019, 11:43

Patrí, ale to neznamená, že budeme súkromné relácie nazývať demokratickými. Facebook je súkromný projekt. Ale mnoho idiotov si ho mýli s akousi falošnou demokraciou, keď im vlastník Facebooku nevyhovie. A je jedno, či ide konkrétne o vlastníka, alebo o povereného zástupcu.

14.09.2019, 11:47
Lemmy, pravdepodobne si si nevšimol - písal som:
""absolútne" demokratické sa dosiahnuť asi ani nedajú... väčším problémom, ako "nedemokratickosť" sú však polopravdy až lži..."
none
25

23. J.Tull 14.09.2019, 11:47

Lemmy, pravdepodobne si si nevšimol - písal som:
""absolútne" demokratické sa dosiahnuť asi ani nedajú... väčším problémom, ako "nedemokratickosť" sú však polopravdy až lži..."

14.09.2019, 11:50
Použil si chybné slovné spojenie: "absolútne" demokratické.

Mohol si predsa napísať rozumne: objektívne spravodajstvo.
none
26

25. Lemmy 14.09.2019, 11:50

Použil si chybné slovné spojenie: "absolútne" demokratické.

Mohol si predsa napísať rozumne: objektívne spravodajstvo.

14.09.2019, 11:51
Alebo nestranné, nezávislé…
none
22

19. J.Tull 14.09.2019, 11:41

Lemmy, právo na objektívne informácie, na názor... sloboda slova... nepatrí k demokracii?

14.09.2019, 11:45
Idioti v kapitalizme si pletú slobodu slova s demokraciou. Sú to 2 rozdielne veci.

Slobodu slova môže využívať aj jednotlivec.

Demokracia je o rozhodovaní väčšiny.
none
27

22. Lemmy 14.09.2019, 11:45

Idioti v kapitalizme si pletú slobodu slova s demokraciou. Sú to 2 rozdielne veci.

Slobodu slova môže využívať aj jednotlivec.

Demokracia je o rozhodovaní väčšiny.

14.09.2019, 11:57
Lemmy, zabudol si na minimálne rovnako podstatné... aj keď demokracia je o rozhodovaní väčšiny je neodmysliteľne spojená s ochranou práv menšiny, princípom rovnosti občanov... ku ktorým patrí aj sloboda diskusie, dokonca sa spomína aj ako základný kameň demokracie...
none
29

27. J.Tull 14.09.2019, 11:57

Lemmy, zabudol si na minimálne rovnako podstatné... aj keď demokracia je o rozhodovaní väčšiny je neodmysliteľne spojená s ochranou práv menšiny, princípom rovnosti občanov... ku ktorým patrí aj sloboda diskusie, dokonca sa spomína aj ako základný kameň demokracie...

14.09.2019, 12:01
Nezabudol, preto ti pripomeniem existenciu trestného zákona. Pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie.
none
33

29. Lemmy 14.09.2019, 12:01

Nezabudol, preto ti pripomeniem existenciu trestného zákona. Pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie.

14.09.2019, 12:10
Lemmy, medzi základné demokratické práva patrí ochrana "neodňateľných práv človeka" a "rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie" sú proti týmto právam...
none
35

33. J.Tull 14.09.2019, 12:10

Lemmy, medzi základné demokratické práva patrí ochrana "neodňateľných práv človeka" a "rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie" sú proti týmto právam...

14.09.2019, 12:12
To znamená, že všetko nemôže odznieť v relácii Otvorene, ktorú kritizuješ. Som rád, že si to pochopil.
👍: J.Tull
none
38

35. Lemmy 14.09.2019, 12:12

To znamená, že všetko nemôže odznieť v relácii Otvorene, ktorú kritizuješ. Som rád, že si to pochopil.

14.09.2019, 12:24
Lemmy, lenže to som chápal i predtým, len som považoval za normálne, že pod "pre všetky názory" sa rozumie, názory "druhej strany" o ktorej sa v relácii hovorí...
none
40

38. J.Tull 14.09.2019, 12:24

Lemmy, lenže to som chápal i predtým, len som považoval za normálne, že pod "pre všetky názory" sa rozumie, názory "druhej strany" o ktorej sa v relácii hovorí...

14.09.2019, 12:26
Lenže nie je možné dať názor aj druhej strane, ak by došlo ku konfliktu so zákonom. Mazurek dostal pokutu za svoje slová 10 000 €.
none
51

40. Lemmy 14.09.2019, 12:26

Lenže nie je možné dať názor aj druhej strane, ak by došlo ku konfliktu so zákonom. Mazurek dostal pokutu za svoje slová 10 000 €.

14.09.2019, 12:36
Lemmy, v tej relácii hovorí Kiska predovšetkým o Ficovi, prečo by nemohol dostať priestor aj on /prípadne i Mazurek byť konfrontovaný napríklad s Ábelom Ravaszom... neviem či by to bolo v rozpore so zákonom...
none
52

51. J.Tull 14.09.2019, 12:36

Lemmy, v tej relácii hovorí Kiska predovšetkým o Ficovi, prečo by nemohol dostať priestor aj on /prípadne i Mazurek byť konfrontovaný napríklad s Ábelom Ravaszom... neviem či by to bolo v rozpore so zákonom...

14.09.2019, 12:39
Jaj, ale mňa konkrétna relácia nezaujíma. Kiska len vyjadruje svoj subjektívny názor. Čo ty vieš o pozadí relácie? Sťažoval sa Fico, že nedostal priestor na odpoveď? V takom prípade, ak by to bola pravda, že Ficovi neumožnili reagovať, tak by išlo o neobjektívnu reláciu.
none
75

52. Lemmy 14.09.2019, 12:39

Jaj, ale mňa konkrétna relácia nezaujíma. Kiska len vyjadruje svoj subjektívny názor. Čo ty vieš o pozadí relácie? Sťažoval sa Fico, že nedostal priestor na odpoveď? V takom prípade, ak by to bola pravda, že Ficovi neumožnili reagovať, tak by išlo o neobjektívnu reláciu.

14.09.2019, 15:42
Lemmy, mňa zas nezaujíma pozadie, o ktorom si môžem len domýšľať...
none
77

52. Lemmy 14.09.2019, 12:39

Jaj, ale mňa konkrétna relácia nezaujíma. Kiska len vyjadruje svoj subjektívny názor. Čo ty vieš o pozadí relácie? Sťažoval sa Fico, že nedostal priestor na odpoveď? V takom prípade, ak by to bola pravda, že Ficovi neumožnili reagovať, tak by išlo o neobjektívnu reláciu.

14.09.2019, 15:47
Lemmy, neobjektívnou je v tom, som o tom presvedčený, že budú dávať priestor len "jednej strane", pričom budú často kopať do tej druhej... uvedené platí všeobecne, je jedno ktorá strana "kope" a ktorá je "kopaná"... nemožno hovoriť o objektivite...

none
87

77. J.Tull 14.09.2019, 15:47

Lemmy, neobjektívnou je v tom, som o tom presvedčený, že budú dávať priestor len "jednej strane", pričom budú často kopať do tej druhej... uvedené platí všeobecne, je jedno ktorá strana "kope" a ktorá je "kopaná"... nemožno hovoriť o objektivite...

14.09.2019, 17:07
V takom prípade to môžeš kritizovať alebo nesledovať. Nie každého zaujíma bulvár. Napríklad reláciu Otvorene nepoznám. Každého zaujíma čosi iné. A to je na demokracii nádherné.
👍: Osvietený
none
88

87. Lemmy 14.09.2019, 17:07

V takom prípade to môžeš kritizovať alebo nesledovať. Nie každého zaujíma bulvár. Napríklad reláciu Otvorene nepoznám. Každého zaujíma čosi iné. A to je na demokracii nádherné.

14.09.2019, 17:11
Demokracia nám dáva priestor na realizáciu. Nikoho nenúti, nikomu sa nevnucuje. Kto chce, vyžíva sa v alternatíve. Máme len akési právne mantinely, aby sa v rámci demokracie sloboda slova nezneužila, v zmysle odtiaľ potiaľ. Preto Mazurek dostal pokutu 10 000 €. Mohol sa predsa lepšie vyjadriť, lenže on neuznáva slušnosť, a namýšľa si, že bude rozprávať politicky nekorektne. Je hlupák, pretože nekorektne znamená nesprávne. A on sa naozaj vyjadroval nesprávne, klamlivo, ohováračsky, hanobil celé etnikum, a teda dostal zaslúžene pokutu.
👍: Osvietený
none
89

88. Lemmy 14.09.2019, 17:11

Demokracia nám dáva priestor na realizáciu. Nikoho nenúti, nikomu sa nevnucuje. Kto chce, vyžíva sa v alternatíve. Máme len akési právne mantinely, aby sa v rámci demokracie sloboda slova nezneužila, v zmysle odtiaľ potiaľ. Preto Mazurek dostal pokutu 10 000 €. Mohol sa predsa lepšie vyjadriť, lenže on neuznáva slušnosť, a namýšľa si, že bude rozprávať politicky nekorektne. Je hlupák, pretože nekorektne znamená nesprávne. A on sa naozaj vyjadroval nesprávne, klamlivo, ohováračsky, hanobil celé e...

14.09.2019, 17:17
Sloboda v demokracii má svoje hranice. Keď prídeš do obchodu, a vidíš tisícky rôznych tovarov, tak si nekúpiš všetky, ale len to, čo nevyhnutne potrebuješ. Ľudia, ktorí majú sklon v obchodoch míňať peniaze na veci, ktoré aj nepotrebujú, sa vnímajú ako chorí ľudia. Ja som to kedysi spozoroval na Mojsejovej, keď sa v televízii chválila, že išla lietadlom do Talianska kúpiť si jeden pár topánok. Ukázala pritom skriňu s tisíckou topánok. Ona sa chválila v skutočnosti svojou chorobou. Preto tak biedne aj skončila.
👍: Osvietený
none
41

38. J.Tull 14.09.2019, 12:24

Lemmy, lenže to som chápal i predtým, len som považoval za normálne, že pod "pre všetky názory" sa rozumie, názory "druhej strany" o ktorej sa v relácii hovorí...

14.09.2019, 12:27
Televízia TA3, či relácia Otvorene, musí byť v súlade so zákonmi SR.
none
42

41. Lemmy 14.09.2019, 12:27

Televízia TA3, či relácia Otvorene, musí byť v súlade so zákonmi SR.

14.09.2019, 12:29
Sloboda slova nie pre všetkých, ale v rámci zákonov.
none
43

42. Lemmy 14.09.2019, 12:29

Sloboda slova nie pre všetkých, ale v rámci zákonov.

14.09.2019, 12:30
To je čosi podobné, ako sa hovorilo za bývalého režimu: Všetci sme si rovní, ale niektorí ešte rovnejší 🙂
none
45

42. Lemmy 14.09.2019, 12:29

Sloboda slova nie pre všetkých, ale v rámci zákonov.

14.09.2019, 12:31
Napríklad fašista Kasafran sa na DF.sk môže ukazovať, ale v relácii Otvorene by nemohol. Tam si ctia zákony SR.
none
48

45. Lemmy 14.09.2019, 12:31

Napríklad fašista Kasafran sa na DF.sk môže ukazovať, ale v relácii Otvorene by nemohol. Tam si ctia zákony SR.

14.09.2019, 12:33
48. Ľudia si dnes príliš zamieňajú slová, ktoré sa vyslovujú a činy, ktoré sa konajú.
none
50

48. -era- 14.09.2019, 12:33

48. Ľudia si dnes príliš zamieňajú slová, ktoré sa vyslovujú a činy, ktoré sa konajú.

14.09.2019, 12:36
A vieš aj vysvetliť, prečo fašista Kasafran si zamieňa slová, a prečo jeho fašistické činy sú v rozpore so stanovami KSS?
none
73

50. Lemmy 14.09.2019, 12:36

A vieš aj vysvetliť, prečo fašista Kasafran si zamieňa slová, a prečo jeho fašistické činy sú v rozpore so stanovami KSS?

14.09.2019, 15:10
53. Lemmy - nepoznám žiadne Kasafranove činy. Čítam iba jeho slová.
👍: J.Tull
none
46

42. Lemmy 14.09.2019, 12:29

Sloboda slova nie pre všetkých, ale v rámci zákonov.

14.09.2019, 12:32
45. Potom sa netreba čudovať, že sa strany, ktoré chcú revidovať tento zákonný systém, maskujú, aby vyzerali, že sú "v rámci zákonov" - inak by sa nemohli dostať do parlamentu a zákony zmeniť. (ak teda vylúčime násilnú revolúciu)
none
49

46. -era- 14.09.2019, 12:32

45. Potom sa netreba čudovať, že sa strany, ktoré chcú revidovať tento zákonný systém, maskujú, aby vyzerali, že sú "v rámci zákonov" - inak by sa nemohli dostať do parlamentu a zákony zmeniť. (ak teda vylúčime násilnú revolúciu)

14.09.2019, 12:34
Ani ja sa nečudujem. Všimol som si tú výraznú zmenu, keď nacistické uniformy vymenili za obleky a kravaty.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 341 188 B vygenerované za : 0.151 s unikátne zobrazenia tém : 49 814 unikátne zobrazenia blogov : 880 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.