hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Keď sa žena zaľúbi do muža

príspevkov
52
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 17.2.2009 11:58
posledná zmena 17.2.2009 19:54
1
17.02.2009, 11:58
Z globálneho hľadiska sú ženy považované za emotívne stvorenia, zatiaľ čo muži rozmýšľajú a konajú skôr racionálne. Je teda logické, že ženy majú tendenciu prechovávať k svojim čisto sexuálnym partnerom v priebehu určitého času citové väzby. Môže sa to samozrejme prihodiť aj naopak, pravdepodobnosť je však u žien niekoľko násobne vyššia.

Nežné stvorenie na rozdiel od silnejšieho pohlavia prežíva sexuálny styk predovšetkým duševne, fyzická rozkoš je len výsledkom akéhosi psychického nažhavenia. Je preto len pochopiteľné, že žena sa na svojho milenca počas dlhšieho obdobia naviaže nielen telesne, ale aj hlavou. Aj napriek tomu, že si je vedomá neperspektívnosti svojho zaľúbenia a dokáže sa na celú záležitosť pozerať triezvo. A jej citové vzplanutie jej neskôr obyčajne spôsobí zbytočné rany na duši.
none
2
17.02.2009, 12:13
Skupina vedkýň nazývajúca sa "Female Affairs" robila hĺbkový rozhovor so ženami, ktoré sa v sexe nevedia uvoľniť. Zistili, že ženy majú strach, že nie sú dostatočne atraktívne, že v určitých polohách sa nemôžu ukázať a preto sa im vyhýbajú. Keď sa dennodenne prirovnávajú k vyretušovaným fotografiám a reklamným ilúziám, zistia: Ja mám priveľa nedostatkov. Jeden prsník mám menší ako druhý, mám pneumatiku na bruchu, celulitídu a nie som ani dosť mladá. Nemám telo také zázračne hladké ako úhor. A „to dole“ nie je také príťažlivé a zvodné... Samozrejme, že takéto negatívne samohodnotenie má dôsledky v manželských, či partnerských posteliach. Zistili aj to, že vzťah k vlastnej vagíne je pre ženy veľmi problematický. Niektoré sa na ňu ešte ani raz nepozreli. Keby sme sa naučili akceptovať naše pohlavné orgány, také aké sú, pozerať sa na ne ako na kvetinu, alebo na niečo, čo máme radi, mali by sme o jeden problém menej. No pre ženy sa vagína stala neustálym zdrojom obáv. Pomohlo by uvoľnenie, akceptácia vlastného bytia a vlastnej hanby a mohli by sme sa inšpirovať aj príkladom Kamasútry, ktorá pozná 36 vaginálnych typov, kým v našich zemepisných šírkach zdobí učebnice len jeden. Ako sa asi cítia ostatné ženy spadajúce do tých 35 typov? Môžu zostať na pochybnostiach, či sú vôbec normálne, či sa sformovali správne! Práve na tomto budujú svoju ponuku plastickí a intímni chirurgovia, ktorí potom zmenšujú pysky alebo klitoris, len aby to vyzeralo „normálne“. Keby sme boli sčítaní a poznali svoje telo, mohli by sme sa takejto ponuke chirurgov schuti vysmiať.
none
3
17.02.2009, 12:18
Muži majú intenzívnejšie sexuálne libido. Nie je to ich chyba, skôr dôsledok konkrétnych biologických faktorov, prebiehajúcich v ich telách (vyššia hladina testosterónu a tvorba ejakulátu, ktorý sa z tela musí pravidelne vyprázdňovať). A muži vedia vcelku efektívne oddeliť sex od lásky.

Rola lovca – oplodniteľa je zakódovaná v ich genetickom programe, viac sexu zabezpečuje väčšiu šancu mať potomkov a teda úspešné predanie vlastných génov. Podvedome vštepený model sexuálneho správania sa samičky zas spočíva vo výbere najlepšieho, najperspektívnejšieho samčeka a teda toho najvhodnejšieho genetického materiálu. Práca matky prírody.

A tak, v romantických okamihoch pri vzájomnom vychutnávaní si fyzickej blízkosti dvoch tiel, pri vymieňaní si nežných dotykov, akonáhle príde k slovu erekcia, muž sa prepína aj z toho najsentimentálnejšieho módu do čisto sexuálneho režimu. Režimu, v ktorom ide najmä o túžbu dosiahnuť fyzické uspokojenie. Vyprázdnenie ejakulátu, spojené so zbavením sexuálneho napätia. Emotívna zložka je deaktivovaná. Je to takmer ako s hrtanovou prepážkou v ľudskom krku – pri prehĺtaní potravy uzavrie hrtan, otvorí hltan. Nikdy však nie sú otvorené ústia oboch trubíc naraz.

Nespájanie sexuality s emotívnou zložkou počas aktu a vlastné intenzívne libido umožňujú mužom kvalitne vychutnávať sex aj bez lásky. Pre silnejšie pohlavie je totiž sex predovšetkým uspokojenie biologickej potreby. Nejedná sa o žiadnu zlomyseľnosť, páni sú proste len inak skonštruovaní. Neznamená to, že sex s láskou nie je hodnotnejší, resp. že muži sú tvory s citlivosťou mäsiarovho psa. Ide len o to, že krédo „šampanské bez bubliniek“ nemusí nutne platiť pre časť obyvateľstva, pochádzajúceho z Venuše a ten zvyšok z Marsu rovnako.
none
4
17.02.2009, 12:28
Samozrejme toto vyssie napísané je z hlavy ženy.
none
5

4. ranexil 17.02.2009, 12:28

Samozrejme toto vyssie napísané je z hlavy ženy.

17.02.2009, 12:35
Predstav si ranexil, že tentoraz nemáš pravdu. Ak by Rexana uvádzala zdroj, vedel by si to:
Martin Fabok
© 2006 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
none
6

5. 17.02.2009, 12:35

Predstav si ranexil, že tentoraz nemáš pravdu. Ak by Rexana uvádzala zdroj, vedel by si to:
Martin Fabok
© 2006 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

17.02.2009, 12:41
Berenika dám ti odpoved pozri si môj profil ,niečo o mne
none
7

6. ranexil 17.02.2009, 12:41

Berenika dám ti odpoved pozri si môj profil ,niečo o mne

17.02.2009, 12:43
Ranexil, ako vidím, zase sa zmenilo niečo v tvojom profile, ale vždy je tam to tvoje JA
none
8

7. 17.02.2009, 12:43

Ranexil, ako vidím, zase sa zmenilo niečo v tvojom profile, ale vždy je tam to tvoje JA

17.02.2009, 12:54
Vieš je to taký vyvoj ranexila tu na fore ,ako zistuje kym je či nie je .Dnes je faktom to ,že vsetci tu pravdu maju okrem neho ,nuž tak to sledujem a len tak kecam -poväčšine
none
9

5. 17.02.2009, 12:35

Predstav si ranexil, že tentoraz nemáš pravdu. Ak by Rexana uvádzala zdroj, vedel by si to:
Martin Fabok
© 2006 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

17.02.2009, 13:09
načo Berenika, veď na to si tu ty
none
10
17.02.2009, 13:15
Keď sa dvaja do seba zaľúbia, v mozgoch sa im spustí celá kaskáda chemických procesov. Uvoľní sa pri nich predovšetkým fenetylamín, ktorý vyvoláva silnú eufóriu a neprítomný zaľúbený úsmev, ale aj dopamín a adrenalín, po ktorých sa zvýši tep a telo pracuje na plný výkon. Čerstvo zaľúbení nemusia ani jesť, pretože tieto látky sa chemicky podobajú amfetamínom a rovnako ako ony majú silné povzbudivé účinky.

Časom však zaľúbenosť prejde do fázy zrelého partnerstva, keď sa začnú v tele uvoňovať úplne iné chemické látky – endorfíny. Podobne ako morfín či heroín majú utišujúci efekt a pri ich „vysadení“ po dkončení vzťahu sa môžu dostaviť aj abstinenčné príznaky.

Dá sa teda láska skutočne zredukovať IBA na chémiu v mozgu? Istotne nie. Napokon celý tento proces chemických reakcií nastáva – rozbieha sa až potom, čo SA DVAJA DO SEBA ZAĽÚBIA...

Časté a vášnivé bozkávanie vyhládza pleť a doslova vás rozžiari. Pri dlhom a vášnivom bozku sa aktivuje až 38 svalov tváre, ktoré napínajú pokožku atým ju zbavujú neželaných príznakov starnutia 😉
none
11
17.02.2009, 15:34
Takže endorfín neskor spôsobuje psychicku zavislost na nom samom ,ako látke a clovek ,aby ho opat vyplavil do organizmu vyhladava tie situacie a osoby opacneho pohlavia ,ktore mu pripadaju ako taka situacia ,kde k vyplaveniu endorfínov doslo ? Ale ved my sme fataci an laske . A co tak abstinencia neposkodzuje mozog ? Lebo zda sa že bez endorfínov nejak nespravne fungujeme a hned ideme nicit .Skratka treba s tým niečo robit ,treba byt non -stop zamilovaný a toho kto to chce pokazit treba dorazit .
none
12
17.02.2009, 17:50
neviem či ste si to všimli, ale teraz? je taký trend, že endorfíny u žien sa zvyšujú v závislosti od finančného konta daného muža. taký Svoboda, ktorý bol známy v podsvetí pod prezývkou Tlstý moc krásy nepobral. známa bola príhoda ked mu istá nočná dáma dala v bare košom a tak si dal záležať na tom aby si všimla že sedí na pekne plnej peňaženke. vzápätí v jej očiach mimoriadne skrásnel...možno je to tým, že ženy podvedome sú v role matky, prípadne budúcej matky ktoré sa musia postarať o deti. to by asi povedal sociológ... čo je to vôbec naozajstná láska? neni to všetko skôr akási podvedomá vypočítavosť, pudy?
none
14
17.02.2009, 18:13
Asi nie je .
none
15
17.02.2009, 18:19
laska je padajka..a Valentin je kecup
none
18

15. 17.02.2009, 18:19

laska je padajka..a Valentin je kecup

17.02.2009, 18:33
natalia co je laska ? padajka ? to ako že je rajčina ?
none
20

18. ranexil 17.02.2009, 18:33

natalia co je laska ? padajka ? to ako že je rajčina ?

17.02.2009, 18:38
Boze ranexil nepytaj sa ako sprosty..jasne ze rajcina
none
16
17.02.2009, 18:25
najväčšou potrebou ,, duše" je dosiahnuť takého stupna Lásky samého k sebe ktorá prinesie jednotu v ktorej budú odstránené súdy ktoré spôsobili bolesť človeku samotnému. pokiaľ nezačneme prijímať samého seba, zatvárame bránu od rozvoja po ktorom tak túžime. dokonalosť v tejto úrovni uvedomovania asi neexistuje. tu môže nastať len relatívna dokonalosť. trvaním na dokonalosti však zabranujeme postupu.. väčšinou pri vzťahoch platí, že ten druhý je akoby našim zrkadlom v danom momente vývoja. a to hovorí za všetko.
none
19

16. 17.02.2009, 18:25

najväčšou potrebou ,, duše" je dosiahnuť takého stupna Lásky samého k sebe ktorá prinesie jednotu v ktorej budú odstránené súdy ktoré spôsobili bolesť človeku samotnému. pokiaľ nezačneme prijímať samého seba, zatvárame bránu od rozvoja po ktorom tak túžime. dokonalosť v tejto úrovni uvedomovania asi neexistuje. tu môže nastať len relatívna dokonalosť. trvaním na dokonalosti však zabranujeme postupu.. väčšinou pri vzťahoch platí, že ten druhý je akoby našim zrkadlom v danom momente vývoja. a to...

17.02.2009, 18:36
Pravda,mame zodpovednost iba ku konkretnej osobe a to seba samemu. ano mudr leila..ak sa nedokazeme akceptovat nikdy sa nam nepodari Fly
none
25
17.02.2009, 18:44
A co ak je tu v nasich životoch preto tolko vela otazok o hladaní samych seba ,že sme neboli schopní príst nato ,že s nejakym partnerom sme spolocna existencia a to co si myslím ze som ,je vlastne nejakym sposobom ten partner vo mne .Problem nepodarenych vztahov a lasok by bol potom len preto,žeby sme nemali toho v kom skutocne ta nasa substitucia prebyva ,ale len nejake synonymum ,podobnost . Ale to nikdy dlho nevydrží ako vie kazdy . Potom zostavaju spolu už len pre pocit zo sexu ,ci vazby na spol.majetok .Ale ktokolvek najde skutocne to zrkadlo seba sameho v partnerovi tomu zaleží rovnako na jeho tele ,ci dusi ako na svojej ,alebo ovela viac .Takeho partnera si hladajte a najdite a bude vam jedno ci ma on sto rokov kym vy dvadsat ,alebo nema ruku ci nohu ,lebo ste jedno telo na dva sposoby zvane -muž a žena .No co vy nato ?
none
29

25. ranexil 17.02.2009, 18:44

A co ak je tu v nasich životoch preto tolko vela otazok o hladaní samych seba ,že sme neboli schopní príst nato ,že s nejakym partnerom sme spolocna existencia a to co si myslím ze som ,je vlastne nejakym sposobom ten partner vo mne .Problem nepodarenych vztahov a lasok by bol potom len preto,žeby sme nemali toho v kom skutocne ta nasa substitucia prebyva ,ale len nejake synonymum ,podobnost . Ale to nikdy dlho nevydrží ako vie kazdy . Potom zostavaju spolu už len pre pocit zo sexu ,ci vazby na ...

17.02.2009, 18:47
ustavicne hladat sam seba..lopatu do ruky
none
34

29. 17.02.2009, 18:47

ustavicne hladat sam seba..lopatu do ruky

17.02.2009, 18:53
Dobre ty vies kde ta tvoja beha
none
38

34. ranexil 17.02.2009, 18:53

Dobre ty vies kde ta tvoja beha

17.02.2009, 19:06
rany najdolezitejsie,ze teba nikdy nebudem chciet prerobit na moj obraz...ty to zvladnes v pohode aj sam

ale vazne..ILY
none
41

38. 17.02.2009, 19:06

rany najdolezitejsie,ze teba nikdy nebudem chciet prerobit na moj obraz...ty to zvladnes v pohode aj sam

ale vazne..ILY

17.02.2009, 19:17
A prečo by som to robil ??
none
46

41. ranexil 17.02.2009, 19:17

A prečo by som to robil ??

17.02.2009, 19:23
to je dobra otazka
none
47

46. 17.02.2009, 19:23

to je dobra otazka

17.02.2009, 19:25
Popís mi pozitíva ..
none
48

47. ranexil 17.02.2009, 19:25

Popís mi pozitíva ..

17.02.2009, 19:30
ranexil ja idem..uz ma to neba..stale to iste caf
none
50

48. 17.02.2009, 19:30

ranexil ja idem..uz ma to neba..stale to iste caf

17.02.2009, 19:38
Aj aj idem -vysavat
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 140 107 B vygenerované za : 0.109 s unikátne zobrazenia tém : 23 966 unikátne zobrazenia blogov : 278 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.