hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Keď sa dajú zdieľať užitočné veci ako oči, snežné pluhy, havkovia a spovedníci, prečo zdieľať nenávistné hoaxy?

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 7.8.2018 14:57 Osvietený
posledná zmena 7.8.2018 14:57
1
07.08.2018, 14:57
Ako sa vo svete zdieľajú cestári, psy, farári, lietadla alebo hokejoví brankári

Ak máte nevyužívané auto, ale nechce sa vám s ním jazdiť cez Uber, môžete ho niekomu požičať cez platformy Turo, Getaround, Drivemycar alebo Carrivederci na Slovensku. Keď už auto zarába, prázdne parkovacie miesto môžete monetizovať cez Justpark, Parkindigo, alebo Mobypark. A s parkovacím miestom rovno prenajmite aj vybavenie vašej garáže na platforme Toolsity, Jelouetout, Allovoisins, Open Shed, alebo Pujcim.to v ČR. Ak sa vám podarí rozpožičať všetko vybavenie garáže, prázdny priestor môžete prenajať ako sklad pre suseda cez platformu Spacer.com alebo StoreAtMyHouse. Možno nebudete potrebovať ani šatník, cez platformu Rent the Runway si môžete prenajať oblečenie všetkého druhu. Za 112 eur mesačne máte k dispozícii akékoľvek tri časti outfitu a neustále ich môžete meniť. Poštovné hradí platforma. Špeciálne pre ženy funguje platforma s oblečením StyleLend.

Keď už nemáte auto, parkovacie miesto, šatník, garáž, ani jej vybavenie, môžete ostať doma a niečo dobré si uvariť. A o výsledok sa podeliť so susedmi alebo s turistami cez platformy MealSharing, EatWith, Withlocals alebo AirDnd (Air Drink ‘n Dine). Ak predsa len preferujete klasické reštaurácie, tak môžete skúsiť appky LoveYourLeftovers alebo TooGoodToGo, kde sa s vami podelia o zvyšky jedál, ktoré nedojedol niekto iný. Po dobrom obede sa môžete ísť prejsť so psami vašich susedov a privyrobiť si tak cez platformu DogVacay alebo Wagwalking. Alebo naopak, ak máte psa, môžete ho cez appku BorrowMyDoggy požičať niekomu, komu ho rodičia nechcú dovoliť. A vy sa môžete ísť previesť na požičanom bicykli cez Cycle.land alebo Spinlister. Ak potom dostanete potrebu trocha popracovať, kanceláriu si môžete prenajať u niekoho doma cez Pivotdesk alebo Sharedesk. V nej sa prihlásite na unikátnu slovenskú platformu Hacktrophy, ktorá spája šikovných hackerov a tvorcov webov, ktorí potrebujú otestovať ich bezpečnosť.

Po práci si treba oddýchnuť a nikde sa neoddychuje lepšie ako na samote v prírode. Platformy YouCamp, Shacky či Unyoked spájajú ľudí, ktorí chcú na nejakom odľahlom mieste kempovať, stanovať, športovať alebo zažiť tradičnú atmosféru s majiteľmi pozemkov, kde je toto všetko možné. Na platformách už nájdete všetko od pláži, po púšte až po lesy a hory (hlavne v Austrálii). Okrem toho niektorí majitelia ponúkajú aj „zážitky“. Môžete si s nimi skúsiť život na odľahlej farme, loviť ryby v ďalekých riekach, založiť oheň alebo stopovať zvieratá v lese. Ak sa vám zdá Austrália ďaleko, môžete si cez platformu Flytenow stopnúť lietadlo. Teda presnejšie mohli. Zdieľanie letov nakoniec zakázal federálny úrad v USA.

Ak sa vám napriek tomu podarí ubytovať u nejakého odľahlého poľnohospodára, určite mu povedzte o platforme Mermix, kde ľudia prenajímajú všetky druhy poľnohospodárskych strojov a mechanizmov. Poľnohospodári by taktiež mohli uvítať platformu Teambrella, kde ľudia navzájom zdieľajú riziko. Je to Uber pre poistenie. Zlá úroda tak nemusí znamenať koniec. A ak bude ten koniec blízko, určite sa hodí platforma ConfesorGo, ktorá spája ľudí s hriechmi a potrebou sa vyspovedať s dostupnými kňazmi. Ak už by bolo naozaj najhoršie a došlo k nejakej nehode, je tu platforma GoodSam, ktorá pomáha poskytnúť rýchlu prvú pomoc okoloidúcimi pri rôznych ohrozeniach. Ak ste lekár, hasič alebo len máte školenie prvej pomoci, môžete sa prihlásiť medzi tzv. "responders". Najskôr si preveria vás a vaše schopnosti a následne môžete pomáhať ľudom v núdzi. Na Slovensku máme prvých dvoch prihláseného v Banskej Bystrici a na letisku v Poprade. Pomáhať však môžete aj bez špeciálneho školenia. Napríklad nevidiacim cez appku BeMyEyes. Pri jej spustení si vyberiete, či potrebujete alebo ponúkate zrak. Software následne automaticky spojí nevidiaceho s vidiacim dobrovoľníkom a tomu zobrazí živý prenos z jeho kamery na šikovnom telefóne. Nevidiaci kameru namieri na priestor alebo objekt, ktorý potrebuje identifikovať a človek na druhej strane platformy sa stane jeho očami. Ak sa vám niekedy stalo, že ste aj chceli pomôcť, ale nemali ste dostupný internet, určite využite platformu Fon, kde ľudia zdieľajú prístupy na wifi pripojenia z celého sveta.

Stalo sa vám niekedy, že vám ušiel autobus pred nosom? Využite čakanie na zarobenie si na lístok - voľné minúty môžete monetizovať cez platformu Spare5. Na nej máte možnosť získať drobné na kávu cez mikrofušky ako tagovanie a interpretácia fotiek, dopĺňanie kľúčových slov alebo vypĺňanie dotazníkov. Ak máte aspoň trocha dobré reflexy, privyrobiť si môžete aj cez platformu GoalieUp. Tá spája hokejové tímy s voľnočasovými brankármi. Väčšinou chce každý strieľať góly, ale nikomu sa nechce ich dostávať. Vďaka tejto appke si brankári vždy dobre zahrajú a ešte aj privyrobia. Najväčšiu popularitu platforma má v Kanade. V tejto krajine sa taktiež objavil aj prvý „Uber pre cestárov“. Dnes funguje napr. platforma Plowme.com, kde si môžete objednať auto s pluhom na odhrnutie snehu podobne, ako si objednávate vodiča cez Uber. Obdobná appka pre množstvo ďalších cestných zariadení a údržbových vozidiel sa volá MuniRent a pomáha pri ich zdieľaní samosprávam v USA. Alebo obdobná aplikácia CoHealo funguje pre zdravotnícke prístroje – tie sú spravidla veľmi drahé a ich efektívnejšie zdieľanie môže zachrániť životy.

V USA začala fungovať zdieľaná ekonomika aj ďalšej oblasti, ktorá je spravidla v područí štátu - vzdelávanie. Na platforme TeachersPayTeachers môžu učitelia zdieľať a predávať svoje vlastné najlepšie postupy a učebné materiály pre žiakov. Do dnešného dňa sú na stránke zaregistrované 4 milióny učiteľov, ktorí dokopy vyplatili skoro 200 miliónov eur rôznym kolegom (12 najlepších učiteľov sa stali milionármi). Ultimátnu formu zdieľanej ekonomiky priniesla platforma Omni. V skratke by som ju opísal ako „sklad s frakčnými rezervami“. Pôvodne chcel jej zakladateľ vybudovať platformu, kde ľudia môžu zdieľať skladovacie priestory. Neskôr ho však napadlo, že prečo by tieto veci mali ležať v nejakom sklade, keď môžu byť ďalej použité a tak prinášať dodatočný príjem. O tento príjem sa platforma delí pol na pol s ľuďmi, ktorí si tam veci odložili. Vynechal som nejakú zaujímavú platformu? Kľudne zdieľajte tipy.
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred hodinou
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 84 214 B vygenerované za : 0.082 s unikátne zobrazenia tém : 36 215 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Chránený v Otcovi Veď aj Kristus raz trpel za hriešnikov, spravodlivý za nespravodlivých, aby nás priviedol k Bohu, keď bol podľa tela usmrtený, ale Duchom oživený. 1 Petra 3,18 Môžem vám ukázať krásny obraz Božej lásky k vám v príbehu o Danielovi...

citát dňa :

Mimoriadne situácie neexistujú.