Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Keď kresťanstvo oberá ľudí o slobodu

215
reakcií
1922
prečítaní
Tému 10. októbra 2013, 15:26 založil repress.

podobné témy:1.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 15:26 avatar
Viackrát som vyjadrila názor, že náboženstvo a rôzne kresťanské spolky obmedzujú slobodu človeka.Keďže som dostala otázku, že ako, chcela by som, aby sme to tu prebrali spoločne.
Ja totiž nechápem, prečo sa musí veriaci človek nejako združovať a zaraďovať niekam,ak predsa verím v Bibliu, tak som po jej prečítaní dospel k názoru, že je pravdou čo tam je a budem sa držať iba toho. Nebudem počúvať ľudských panákov, ale hlas "z Biblie", ten by mi mal ukázať predsa cestu....nepotrebujem k tomu žiadnu barličku ani "osvetlovača" . Lenže ako vidíme, tých "osvelovačov" je dosť, až moc a svojou šikovnosťou dokážu odpútať nacvičeným spôsobom od podstaty Biblie a upraviť si všetko pre svoj vopred stanovený prospech.

Zoberme si taký najjasnejší príklad - Svedkovia Jehovovi. Dokážu urobiť z človeka nadnesene povedané otroka (alebo bez tej nadnesenosti?) bez akýchkoľvek práv sa samostatne rozhodovať.Riadia celý ďalší život členov tejto "sekty". Čo prinúti človeka odovzdať sa do rúk týchto ľudí?

Čo prinúti vôbec človeka, aby sa vzdal svojej viery a pristúpil na vieru nejakých cirkví alebo kresťanských organizácií?
Súhlasí Lemmy


19.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:29 avatar
..a čo je podľa Teba cirkev?...


53.
označiť príspevok

Pegas muž
   10. 10. 2013, 17:24 avatar
Prvotne som nechcel vôbec reagovať ale predsa.Ale ozrejmím niektorým ako sa dá stratiť sloboda. Psychickou manipuláciou... Je to systematicky cieľavedome ovplyvňované správanie, myslenia, pocitov iného človeka bez jeho vedomia a súhlasu. Postupne dochádza k zmene osobnosti manipulovaného jednotlivca, teda k zmene jeho prežívania, myslenia, cítenia aj správania. Dochádza k rozpadu identity jednotlivca a jej nahradeniu identitou novou. Premena trvá niekoľko mesiacov, dní ale aj iba niekoľko hodín... Výsledkom manipulácie býva totálna závislosť na manipulátorovi, neschopnosť samostatne myslieť, rozhodovať sa, strata slobody cítenia a v podstate samostatnej existencie. Ak si podľa tejto definície do role manipulátora dosadíme médiá, je evidentné, že ak sa voči praktikám manipulátora neubránime, následky môžu byť pre rozvoj slobodnej ľudskej osobnosti, ale aj spoločnosť fatálne...Tieto praktiky vykonávajú niektoré tak zvané cirkvi alebo kresťanské spoločenstvá...
Súhlasí Wolfe, sta2rky


68.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 17:50 avatar
53. Vidíš ako slobodne tu o tom hovoríš. Prečo teba a väčšinu iných sekty nezmanipulovali a nezbavili slobody? Asi preto, že také niečo sa deje možno len vo veľmi malom množstve. Žijeme v otvorenej spoločnosti, kde sú rôzne spoločenstvá, kresťania, budhisti, ateisti, ako aj jednotlivci... Koľko je tých extrémne zmanipulovaných sektami? Jedno percento? A kde sú, ako sa prejavujú - ako zombie, nechodia do práce, neplatia dane? Tých extrémnych sektárov je málo, túto oblasť monitorujú príslušné štátne orgány, ktoré môžu prípadne aj zasahovať atď. Takže pokiaľ ľudia rešpektujú práva a slobody druhých, pokiaľ ich ako chorých či nesvojprávnych nediagnostikuje psychiater... Normálny človek a spoločnosť má dosť rozumu a prostriedkov, aby im nejaké extrémne sekty nevzali slobodu


153.
označiť príspevok

Pegas muž
   10. 10. 2013, 20:22 avatar
68.Neviem odkiaľ máš jedno percento. Ale ak by bolo iba pól percenta je to problém ako pri rakovine, ktorá postupne napadne nakoniec celé telo... Normálny človek? Proti manipulatívnym spoločenstvám, ktoré sľubujú svetlejšie zajtrajšky nie je imúnny nik ani "normálny"... Prostriedky? V každej aj vyspelej spoločnosti sa uvedené praktiky vyskytujú... tak, že na to by som veľmi nespoliehal prax je iná ... V prvom rade treba s prevenciou začať u seba ;-)


163.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 20:53 avatar
153. A začal si u seba? Ja som sa len pýtal, či je to jedno percento. Nestraš, že aj keby to bolo pol percenta zo spoločnosti, že to postupne prejde na celú spoločnosť. Spoločnosť je pluralitná, rôznorodá, je tu veda, štát, tretí sektor, väčšina ľudí nechodí do takých siekt, majú iné záujmy a povinnosti. Pokiaľ ľudia rešpektujú práva a slobody druhých, normálne si plnia povinnosti, realizujú normálne svoje veci, pokiaľ ich ako chorých fanatikov nediagnostikujú psychiatri, ako by sme ich mohli tak "diagnostikovať" my?


166.
označiť príspevok

Pegas muž
   10. 10. 2013, 21:15 avatar
163. Nehnevaj sa ty kde žiješ? ...Väčšina ľudí nechodí ale oni idú za nimi... Využívajú tragédie ťažké životné situácie jedincov ... www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí repress


167.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 21:31 avatar
166. Ako je potom možné, keď sú takí zlí a chodia všade za ľuďmi, že ti ešte nezabránili slobodne písať, myslieť a konať? Prečo potom nemajú podchytenú a zmanipulovanú slovenskú vládu, opozíciu, políciu, tretí sektor, noviny, internet a všetko? Keď ich všade vidíš, prečo sú v skutočnosti len malým percentom v spoločnosti? A to ešte k tomu dosť negatívne hodnoteným, takže ľudia sa im viac stránia. Keď sú podľa teba takí zlí, prečo sa nimi nezaoberajú súdy, prečo ich nezakážu ako fašistov? Je potvrdené, že obmedzujú ľuďom osobnú slobodu, že nerešpektujú práva a slobody ľudí? Vieš, oni azda majú viac alebo menej manipulatívne techniky, ale nemajú žiadny významnejší vplyv v spoločnosti. Sú kvapkou v mori. Robíš z komára slona.


177.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 10:50 avatar
167. Vylez z ulity... alebo si nerob žarty. Myslel som si, že chceš seriózne diskutovať ale ty sa tváriš ako by si spadol z mesiaca... :-))) Prečo súdy robia to alebo ono? Nevidíš to? Šikovní dokážu prekľučkovať a obísť zákony. Registračné konanie trvalo od júna 1992 do marca 1993. Skúmalo sa, či registrácia nie je v rozpore s legislatívou.Stačilo, že sú registrovaní vo vyspelých krajinách ako USA( kde majú centrum) a bolo vybavené... A vieme čo všetko je tam registrované... Nikto nič u nás neskúmal ...Tá kvapka v mori zabíja aj svoje deti ak o tom nevieš, ktoré nie sú ešte SJ ...Tým, že rodičia odmietajú aby im bola podaná transfúzia krvi...www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Wolfe


183.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 17:31 avatar
Zato ty sa posúvaš čoraz hlbšie do svojho paranoidného sveta. V ňom Svedkovia Jehovovi obchádzajú zákony a štátne orgány, polícia, prokuratúra a súdy sú na nich prikrátke. Takmer celé ľudstvo podlieha ich zlu a manipulácii. Podľa teba SJ môžu vyvraždiť ľudstvo tým, že mu odoprú transfúziu krvi. Ovládajú štátne orgány, parlamenty i nadnárodné podniky, ide im o ovládnutie sveta, Nový svetový poriadok. Teda nie slobodomurári, ani židia, ilumináti či kapitalisti, ale jehovisti. Ľudia vo všeobecnosti sú hlúpi, nechajú sa nimi ľahko zmanipulovať, majú o nich klamný pozitívny názor a sú nimi priťahovaní. Nie je ich na svete len malé promile, ale desiatky percent svetovej populácie. Sú iba zlí. Nemajú žiadne pozitívne morálne hodnoty, žiadne desatoro. Zaoberá sa nimi Európska Únia a NATO ako svojím hlavným problémom. V skutočnosti majú podchytené aj EÚ, NATO a OSN. Sú zodpovední aj za globálne otepľovanie. To oni zhodili Dvojičky (WTC) 11. 9. 2001. Atď., atď.
Súhlasí Al_ice


184.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 10. 2013, 17:39 avatar
Toto je slameny strasiak vytvoreny pomocou argumentum ad absurdum
Súhlasí Pegas


185.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 17:44 avatar
Vlk, to je skôr satira a karikatúra, pomocou ktorej si má "postihnutý" uvedomiť, že jeho názor je neadekvátny, zaujatý, prehnaný či zveličený


193.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 20:00 avatar
185.Ak má byť vyjadrenie: "názor je neadekvátny, zaujatý, prehnaný či zveličený"tak to bola tvoja výstižná sebareflexia len tak ďalej ;-)


192.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 19:54 avatar
183. Keď sa upokojíš a začne rozmýšľať možno budeme pokračovať nemá to zmysel. Si mimo...


196.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 20:20 avatar
192., 193. No taký názor, aký máš ty, u mňa nedocieliš. Tvoj problém je zrejme zaujatosť voči jednej skupine a zveličovanie jej negatívneho vplyvu na Slovensku i vo svete. A podceňovanie spoločnosti, ktorá podľa teba tejto skupine ľahko podlieha etc. Som mimo tvojho paranoidného sveta? :-P


56.
označiť príspevok

Oleandra žena
   10. 10. 2013, 17:31 avatar
lenze oni si to neuvedomuju, represss, ze su obmedzovaní...takze oni nemaju co riesit..
práve naopak robia vsetko pre to, aby naplnili svoju vieru.
a co prinuti ludi odovzdat sa do ruk týchto ludi? no predovsetkým silne presvedcenie.
Súhlasí Wolfe


62.
označiť príspevok

Pegas muž
   10. 10. 2013, 17:43 avatar
56. Niekto tomu hovorí silné presvedčenie iný možno povie dobré schopnosti manipulátorov presvedčiť a obrazne povedané "udržiavať oheň" v mysliach zmanipulovaných... ;-)
Súhlasí Wolfe


67.
označiť príspevok

Oleandra žena
   10. 10. 2013, 17:49 avatar
v kazdom prípade dostáva sa im to, po com takpovediac tuzia .) manipulátor koná tak, aby splnil ocakavania..


147.
označiť príspevok

Pegas muž
   10. 10. 2013, 20:09 avatar
67.Je to asi tak ako keď podvodník presvedčí kupujúceho, že mu predáva TOP kvalitné auto a pritom je to obyčajná haraburda so skrytými závadami... ;-)
Súhlasí repress


63.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 17:46 avatar
nie som si istá tým silným presvedčením...aspoň u 75% nie...aby sme sa rozumeli, nie svojim vlastným presvedčením...v mnohých prípadoch ich k presvedčeniu niekto dokopal..šikovný manipulátor určitého spoločenstva..spoliehajú na citové rozloženie ľudí, prečo napríklad pri každej tragickej udalosti prichádzajú Jehovisti v roli utešovateľov??...no a ovečky idú do košiara...a je po slobode ani nevedia ako..
Súhlasí Pegas


70.
označiť príspevok

Oleandra žena
   10. 10. 2013, 17:52 avatar
rozumiem ti, ale to je v konecnom dosledku jedno. Pretoze oni uverili a tak dosiahli to presvedcenie..

nevidia to ze su "chyteni v sieti".. oni na toho "manipulátora" hladia ako na cloveka- posla z "hora" , ktorý im mal ukázat cestu..
Súhlasí Wolfe


113.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   10. 10. 2013, 19:18 avatar
Veriaci ľudia sa stretávajú, majú spoločné záujmy a videnie sveta. Nič nie je zle na spolkoch. Je to výsostne potrebné a nevyhnutné. Cirkev či už kresťanská alebo iná je nevyhnutná a potrebná. Už sú ľudia dosť zalezení doma a čumákujú do počítačov a do mobilov.

Útoky na cirkev alebo združenia veriacich už sú trápne a nikto im neverí.

Apropo dnes neodhalili nejakého pedofilného kňaza, lebo už viac pedofilných kňazov ako pedofilov vôbec na svete existuje. Len sa tak pýtam.
Súhlasí lahoda, elemír


116.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   10. 10. 2013, 19:23 avatar
A ešte jedno veľké plus v prospech cirkvi, kým cirkev niečo pozitívne robí a je za niečo a robí užitočné veci pre núdznych - je to stáročiami osvedčená inštitúcia, ktorá vždy urobila viac dobra ako zla.

Ale dávaj teraz pozor. Ateistické združenia - nič netvoria, ich náplň a existencia je byť proti a búrať ... A to je dosť závažné. A myslím si, že každý kto má iq nad 100 to pochopí a nemôže sa dobrovoľné hlásiť a ešte propagovať, prípadne tráviť svoj život v takej organizácií. Ale nájdu sa takí ľudia, lenže je zjavné, že ide o nízkointeligetných a zlých ľudí, ktorých politika proti a rúcanie niečoho užitočného napĺňa. Až tak, že tu na fóre máme kopec starých mládencov, ktorý svoj život upísali takej úbohosti.
Súhlasí lahoda


120.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   10. 10. 2013, 19:28 avatar
Keď budeš Ty alebo hocikto iný starý alebo chorý - nič a nikto Ti nedá útechu, jedine viera, púšťanie si rádia Lumen alebo televízného programu Lumen a chodenie do kostola udržuje starých alebo chorých alebo ťažko chorých či invalidných či nezamestnaných pri rozume - dáva im duševnú silu, oporu, núti ich každý deň sa obliecť do spoločnosti ľúdi na dobré miesto (lebo ateistu nájdeš s krígľom piva, s cigaretou alebo zúboženého pri pc ako snorí cez Google a hľadá či sám vytvára dehonestujúce obrázky veriacich, cikrvi, pápeža či Boha, ktorého popiera - čiže totálny úpadok).

Skrátka chodenie do kostola udržuje v mnohých sociálne, hygienicke návyky, nemusia ako ateisti chodiť za psychiatrom či psychológom, dáva silu, radosť, povinnosť niekde sa načas vybrať...
Súhlasí lahoda


122.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   10. 10. 2013, 19:30 avatar
Odpoveď si prídem prečítať neskôr. Mám dosť povinností.


144.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:58 avatar
Neviem ci tolko starych ludi zrovna pozera Lux, ci pocuva Lumen, stari ludia taktiez hlavne pozeraju telenovely, "modre z neba" a "posta pre teba". Niektori su unaveni alebo nevladni takze do kostola chodit nemozu.

clovek je socialny druh takze spolocnost vyhladava a nezalezi na tom na co je ta spolocnost zamerana.
Presne toho vyuzivaju aj smejdi, pretoze stari ludia si na ukor seba z toho robia dochodcovsky klub, aby sa mohli stretat s inymi ludmi, pretoze su sami..

"nikto Ti nedá útechu, jedine viera" >> sebaklam je najlepsi liek na bolest.
(Nehovorim, ze tomu sebaklamu raz v buducnosti nepodlahnem. Tiez som len clovek.. A clovek si tak rad taha medove motuzy popod nos aj sam.)

preto tolko vedcov a ateistov je zrazu veriacich v starobe. Dufaju, ze nezomru po smrti  

Jasne samozrejme, kazdy ateista a len ateista chodi do krcmy a pije pivo. Preto sa niekedy kostoly stavali pri krcmach a naopak krcmy pri kostoloch  

Bud mas pokrivene nazory, alebo si realitu osekas a ako argument das len to co sa ti hodi.


209.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2013, 09:46 avatar
Určite je to spoločnosťdobrých ľudí Lea, ale areisti sa tiež stretávajú, aj oni majú svoje chrámy, aj oni sa zabávajú tým čo ich navzájom baví a to sú rôzne sexi akcie a radšej to nebudem ďalej rozvádzať.


212.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2013, 17:48 avatar
Mozno poznas len zopar a len takychto, lenze z tohoto robis usudok a zovseobecnujes...
Nie vsetci ateisti su promiskuitni. Taktiez sa najde vela napodobne hriesnych krestanov.
Súhlasí RightSaidFred, Al_ice


136.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:44 avatar
Poznam tu klasiku o tom ako krestania vybudovali skoly a nemocnie .... atd.
Mozno to je tym, ze tu bolo krestanstvo niekedy povinne.
to je ako hovorit ze v spojenych arabskych emiratoch postavili skoly a nemocnice moslimovia...
Za komunizmu komunisti atd...
Islo o rezim .. z toho majetku co ma vatikan by sa toho vybudovalo ovela viac...
Len tak ... kolko je kostolov vs. kolko je nemocnic?
Súhlasí Al_ice


138.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 10. 2013, 19:47 avatar
Počet kostolov: 5 639

www.cez-okno.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Počet nemocníc je podstatne menší. Podstatne!


141.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 19:52 avatar
to je pravda a dokonca sa robia zbierky na vystavbu tych skaredych monstier,
hoci cirkev ma penazi dost.
odbocim od temy, na jar som sa bola pozriet v Klastore pod Znievom,kostol v rekonstrukcii,
za nim schatraly,polorozpadnuty dom z 18.st.co sluzil kedysi ako fara,s priestrannou zahradou.
este stale bolo poznat,aka nadherna stavba to bola.
cez ulicu nova fara,typicky dedinsky,novopostaveny stvorec.
takto chradnu kulturne pamiatky a takto sa o ne stara bohata cirkev.
Súhlasí zoozoo


126.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 10. 2013, 19:33 avatar
Comte-Sponville raz povedal: Mám pocit, že žijem lepšie, odkedy som ateistom, jasnejšie, voľnejšie, intenzívnejšie.

Čiže sa dá povedať, že náboženstvá oberajú ľudí o slobodu.
Súhlasí repress


135.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 19:42 avatar
...nemám čo dodať    


145.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 20:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 10. 2013, 20:03 avatar
Jasné, že nielen na základe tohto vyjadrenia, ale… aspoň vidím, že šteklím tigra.  


149.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 20:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 20:26 avatar
Ono aj veriaci Dostojevskij povedal, že bez Boha je všetko dovolené, ale myslel tým zlé veci, krádeže, násilie a pod. Takže nie je sloboda ako sloboda, bez zodpovednosti to nie je ok.

"Ak deťom zoberiete Boha, prežijú svoj život v strachu, a keď dosiahnu svoje ciele, zistia, že z nich nemajú plnú radosť." Anton Srholec

sk.wikiquote.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


161.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:47 avatar
Je to individualne, krestan nekrestan...
Zle veci pachali ako krestania tak ateisti...
Súhlasí Pegas


172.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   10. 10. 2013, 23:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.179.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 10. 2013, 14:47 avatar
Anti-ruwolf,172, oberal. O slobodu konať zlo. Ale Boh nedal ľuďom slobodu na to, aby ju zneužívali na konanie zla, takže oberanie ľudí o takúto "slobodu" je, myslím si, v poriadku.


173.
označiť príspevok

Amater muž
   11. 10. 2013, 00:19 avatar
Jaké víry se má vzdát? Vždyť je přece nevěřící. 
Súhlasí Slušný človek


208.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 10. 2013, 09:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

RighteousFred
   10. 10. 2013, 15:29 avatar
Trosku od temy, ale neda mi.. Podstatne vacsich otrokov ako nabozenstva robi z ludi system a feudalisti ktori ho riadia.. toto ale paradoxne akosi nikomu neprekaza.. Veriacich maju v poslednej dobe v zuboch takmer vsetci.... nerozumiem tomu.


3.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 15:31 avatar
...naopak, ja napríklad proti veriacim nemám nič...horšie je to s kresťanmi :-)))


5.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 15:35 avatar
..aj tých si nevšímam do chvíle, kým sa mi nesnažia vnútiť ich názory a ich kresťanstvo  


6.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 15:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 15:43 avatar
...ako si pri tom zovšeobecnení prišiel k záveru, že verím Biblii?...ja mám svoju vieru...a kresťanstvo?...hmm...posledný kresťan zomrel na kríži...a s tým nič neurobíš, ani keby si sa ako vrtel!!


9.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 15:56 avatar
...témou je ako kresťanstvo oberá ľudí o slobodu.....nie či repress verí v Boha !!
Súhlasí Pegas, Lemmy


13.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 16:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 16:16 avatar
viera nemusi byt nutne nabozenska.
Ak veris v dobro, tiez je to viera...
Súhlasí Al_ice, veriaci-3, Lemmy


22.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 16:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

Amater muž
   11. 10. 2013, 00:56 avatar
To je matení pojmů. Víra je jen ve smyslu náboženském.


180.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 10. 2013, 14:51 avatar
Amater, ako to myslíš, že viera je len v zmysle náboženskom. Predsa, môžeme veriť v rôzne veci, nie len v existenciu Boha. Alebo sa (zasa) mýlim? 
Súhlasí Wolfe


20.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:25 avatar
...mám vieru v silu lásky...
Súhlasí veriaci-3, Lemmy


25.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 16:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:36 avatar
...niečo na spôsob Galaťanom5 ? :-))
Súhlasí Wolfe, veriaci-3


186.
označiť príspevok

veriaci-3
   11. 10. 2013, 17:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.187.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 10. 2013, 18:50 avatar
tak ako krestania vyberaju len tie spravne dobre o laske a spravodlivosti a velkosti boha..
myslim, ze je to to iste len s opacnou polaritou.

Moze pouzivat ateisticke argumenty, alebo moze pouzivat take, ktore su ti blizsie...


8.
označiť príspevok

RighteousFred
   10. 10. 2013, 15:47 avatar
Tak pri nabozentvach a veriacich mas na vyber. mozes ich v klude ignorovat, ale feudalni pani sa ta na nic nepytaju, musis sa prisposobit..
Naozaj nevnimam problem v nabozenstvach, aj ked dost ludi ohlupuju.


11.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 15:58 avatar
..skús napísať na to tému...tu sa bavíme o strate slobody práve pri náboženstvách..
Súhlasí Scarletshadow, Pegas


36.
označiť príspevok

RighteousFred
   10. 10. 2013, 16:45 avatar
Napisal som svoj nazor aj k teme.


89.
označiť príspevok

lahoda muž
   10. 10. 2013, 18:33 avatar
repress
Naozaj neviem o akej strate slobody hovoris a ake nabozenstva mas na mysli.
Co a tyka krestanstva tak, to skor naopak oslobodzuje.
A urcite si nikdy neverila a nevies sa vzit do pocitov krestana.
Pocity pekne vystihuje tato pesnicka
http://www.youtube.com/watch?v=Y8R9ZPT2T-I Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Naopak, niektore ine nabozenstva, naozaj tu slobodu mozu brat.


94.
označiť príspevok

lahoda muž
   10. 10. 2013, 18:42 avatar
Repress
Preco?? Pretoze, si stoja za svojim alebo vedia povedat svoj nazor. Ci iba ateisti sa mozu vyvysovat na krestanoch, ked sa to robi opacne to uz je nekrestanske, ty mas akysi cudny meter posudzovania ludi.
Ja mam pocit ze ateistov ovela viec trapy krestanska viera, co pekne vidno pod krestanskymi blogmi, kde ateisti sa vyvysuju a vyvrbuju na krestanstve a kde je vzdy viac ateistov ako krestanov, co je trocha cudne.
Naopak krestanov nechava ateizmus chladnych a na ateistov nereaguju.


4.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 10. 2013, 15:31 avatar
vsetkych teistov by som povinne zavrela do chladku na par rokov za sirenie poplasnych sprav a za hanobenie zdraveho usudku,plus par rokov za zastrasovanie deti peklom a strachom zo slobodneho zivota a myslenia bez toho,aby mali vycitky svedomia z toho,ze sa narodili s trestom a s hriechom !
Súhlasí huranato, Wolfe


23.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 10. 2013, 16:28 avatar
Ja som teista a neverím na dedičný hriech a peklo. Dostanem milosť?


12.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:03 avatar
neobera, kazdy je slobodny verit,alebo neverit.
nikto nema pravo niekomu predpisovat, co ma robit a ukazovat na neho prstom.
mna krestania neobtazuju ani s ich modlenim,ani chodenim do kostola.
ani ja ich,mna tam nevolaju,ani mi nekazu,aby som sa modlila.
ale su ludia,ktori maju radi pichnuty rypak vsade,ci uz veriaci,alebo nie;


14.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   10. 10. 2013, 16:09 avatar
Ku príkladu, ty ho máš pichnutý v každej téme. 
Súhlasí repress, Svato z Bronxu


16.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:15 avatar
14. takto fukso, ak mam,tak debatujem k teme,ako aj pred chvilou.
este nieco okrem prilievania oleja?  


39.
označiť príspevok

Pegas muž
   10. 10. 2013, 16:49 avatar
16.V poslednej dobe hrá prim u teba domýšľavosť, že jo cica ? ... ;-)
Súhlasí Svato z Bronxu


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 16:19 avatar
To mas fajn, ze nemas ani vlastnu rodinu, ani svokru so svagrinami krestanov  
Mam dost, ako stale manzelke matka stale prizvukuje ako by mala chodit do kostola.

Okrem toho vseobecne krestania si myslia, ze maju patent na moralku.


21.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:26 avatar
18. ake mam Wolfe*,polovica rodiny neveriaci,polovica rk,ale nik ma k nicomu nenuti,ani neodhovara;-)
Súhlasí RighteousFred


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 16:32 avatar
No nasi ma tiez uz nenahanaju. Ak sa zacne tema nabozenstvo, tak teraz su to oni kto uteka. To je tak, naucia nieco deti, a ked sa tie deti neskor spytaju na komplikovane otazky, tak odpovede nikde.
Svokra a jej par dcer (teraz uz tiez dospelych) su tak trosku fanaticky.
Jedna ked si nemoze spravit hodinku modlitby, pretoze nema cas alebo miesto, tak sa jeduje  
Nic nie je dolezite len modlitba a Boh..
A to krestania oznacuju ateistov za nihilistov, a co tento seminihilizmus, ked ludia neziju svoj zivot, pretoze ved aj tak je dolezitejsi ten druhy vecny  


31.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:38 avatar
26. my sa moc o nabozenstve nebavime;-)
ale ak dojde rec,tak kazdy vie,ze so nou nepohnu, tak ci onak  


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 16:42 avatar
Z matkinej strany su to evanjelici hlavne jej sestra a matka (niekedy ked zil, tak aj matkin otec, ten bol dokonca dozorca v zbore), z otcovej strany to boli katolici, ale s nimi som nemal az taky kontakt, a ked otec zomrel, ked som mal 13, tak uz vobec nie (som sa prednedavnom dozvedel, ze otec sa priatelil s nejakym knazom a ze mal tiez na neho podobne otazky ako mavam ja... jablko asi nespadlo daleko).
No manzelka a cela jej rodina (okrem svokra, ten to ma na haku) bola fanaticka katolicka - z manzelky je teraz zaryta ateistka (jej matka si mysli, ze sa jej len nechce chodit do kostola) - co sa divim, pretoze u nej to fungovalo ako vypinac svetla ..., to ja prechadzam trnistou cestou "transformacie"  .


27.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:33 avatar
..takže Teba by sme mali prebranú, hoci téma bola dosť všeobecne položená, ale jasne znela otázka nie či Vás niektorého niekto uberá o slobodu...čo už, vďaka aj za takýto názor...


28.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:36 avatar
28. spravne, mna uz mate prebranu  
v mojom prispevku 12. som sa jasne vyjadrila, ze MNA O SLOBODU NEOBERA
a nechapem,ako niekoho ineho moze.
bola a som dost konkretna?
Súhlasí RighteousFred, zoozoo


30.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:38 avatar
..vieš, lenže na svete je uff uff ľudí....nie iba Ty....a predsa si sa vyjadrila za všetkých   
Súhlasí Wolfe


33.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:41 avatar
30. o com to tocis?
vyjadrila som sa za seba,tak mi potom nevedomej vysvetli,o com je tema,
mozno som nepochopila:o)

napisala som svoj nazor a ty,ak sa ti nepacil,zacni si pisat dennik,lebo tu
na verejnom fore sa docitas vselico,ze jo?  


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 16:48 avatar
mozno si to tak nemyslela, ale skusim ti prelozit ako mozno chapat toto "som sa jasne vyjadrila, ze MNA O SLOBODU NEOBERA
a nechapem,ako niekoho ineho moze."
Mna o slobodu nikto neobera, takze je jasne, ze nikto neobera o slobodu nikoho
Súhlasí repress


44.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 16:58 avatar
38. z mojho pohladu, lebo pisem za seba a ja naozaj nechapem,ako moze
napr. nejakeho ateistu oberat krestanstvo o slobodu.ty ano?ved je to proti logike.
pokial viem, tak veriaci si tiez nestazuju,preto to nechapem.este som necitala ani od jedneho
veriaceho,AKO KONKRETNE ho krestanstvo obera o slobodu.
je vela nabozenstiev,ale ako zida,moslima,hindu....obera krestanstvo o slobodu?
vyjadrujem sa nezrozumitelne?lebo fakt som teraz o sebe trochu zapochybovala  


59.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:39 avatar
alice, presne tak :-) čo poznám úprimných veriacich sú to vyrovnaní pokojní ľudia. žiadni otroci trasúci sa pred peklom, žasnem ako si to niektorí inteligentní ľudia vôbec môžu myslieť :-)) a už úplne nechápem, prečo to tak trápi neveriacich .-)


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 17:47 avatar
krestania su rozni, kazdy ma k viere ine pohnutky..


75.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:57 avatar
...aj k neviere....


88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 18:30 avatar
potom to nie su krestania...
ah vlastne oni to nie su krestania aj tak, pretoze nikto sa nesprava ako krestan, len to deklaruje...


97.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:46 avatar
myslela som to tak, že každý máme tie svoje dôvody veriť, či neveriť. občas sa aj za zanieteným neveriacim skrývajú osobné dôvody ...nie celospoločenské, ale osobné ...


92.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 18:35 avatar
65. suhlas,ale aj ak maju akekolvek pohnutky,
je to ich vec;
nejde mi do hlavy,preco taky povyk okolo krestanov,ktori su radi krestanmi?


66.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 17:48 avatar
Neveriacich to trápi preto, lebo majú strach z takých občanov čo sú ľahko manipulovatelní a uveria hocičomu. Trápi ich to nie ideologicky ale jednoducho preto, že musia v tejto spoločnosti žiť a pracovať.....
Súhlasí Wolfe, Pegas


71.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:53 avatar
tak by sa mali starať najmä o seba a svoje životy. a ked ich budú mať v poriadku a budú môcť byť vzorom, potom nech poučujú čo je správne a čo nie. a zvlášť, ak majú úplne scestný názor a zovšeobecňujú. pretože to, čo odmietajú reálne aj pomáha, akosi zabúdajú na tento významný aspekt. vidia len tých pár pobláznených fanatikov a podľa toho súdia všetkých. čo je dosť hlúpe. tiež ma trápi, že musím žiť v takejto spoločnosti aj s takými ...čo už : )


74.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 17:57 avatar
Veď práve tým že poukazujem na nebezpečenstvo manipulácie sa starám o svoj život, nie ? Ve´d sa nebavíme iba o nejakých ideologických manipuláciách ale hrozí dopad na zákonodarstvo, na trestné právo, na rozpočet štátu, to sú vážne veci. Mimochodom poučovanie čo je správne a čo nie je práve výsadou veriacich a ich cirkví......
Súhlasí Pegas


78.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:02 avatar
vidíš stále len tú jednu stranu, vždy len tú zlú .. ako som ti už písala, nemá zmysel debata s tebou na túto tému. občas by mali mať veci len dve farby pre nás, čiernu a bielu ...ale nie zákonite, občas je potrebné vidieť aj viac farieb, možností, kompromisov ....ty vidíš ale len čiernu. to skutočne nemá zmysel.
Súhlasí lahoda


81.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 18:09 avatar
Čudujem sa, lebo musíš vedieť že aj k veriacim mám dosť liberálny postoj, ja sa iba bránim, mrzí ma že nechceš so mnou debatovať, možno iba preto že nazývam veci priamo ?


90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 18:33 avatar
Stale nechapem, preco maju krestania stale mienku ze tym (moralnym) vzorom su oni...


100.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:51 avatar
zle pochopené. nie oni, ich ideologia. a podľa nej nikto nie je hriešnejší ako ten, či si myslí, že je bez hriechu ....napríklad :-)
ideologia=smer, ukazovateľ. alebo poeticky cesta.. :-)


107.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:10 avatar
Problem je, ze mnoho (vacsina) krestanov si mysli, ze tou ideologiou zije a tym su vyssie od ateistov..


112.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:16 avatar
ak sa veriaci vyvyšuje nad hocikoho, tak je to obyčajný farizej. zas a znovu, neriešte ľudí, sme rôzni.
"prví budú poslednými" povýšení budú ponížení ...toto je ten smer. idea. kto ju zámerne porušuje je pokrytec.

ideologia nezotročuje, zotročujeme sa sami.


125.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:33 avatar
A nedokazala by ideologia existovat bez transcendentalneho boha?
Niekoho neviditelneho nad nami, kto by nam jednu svihol ak tu ideologiu nedodrzujeme?
(sorry ze offtopic, ale myslim, ze dodrzovanie topicu na df sa uz aj tak berie ako podivinstvo  )


142.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:53 avatar
teoreticky mohla. ale stratila by asi skutočný význam, kedže jej pôvod je "božský".zase by to mohlo skĺznuť ku tomu, že si to ľudia budú prevracať ako sa im zachce. síce sa to robí aj teraz a to na oboch stranách, ale tak by v tom bol asi ešte väčší bordel. môj názor. takže tebe prekáža len Boh, nie myšlienky? tak potom o čo ide? povedz, že v Boha neveríš, ale s princípmi súhlasíš. :-) je len na tebe čo si vyberieš ...možno tá skutočná pravda je kombináciou našich všetkých právd :-)


79.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 18:07 avatar
Skúsim odpovedať : kresťania u nás bojujú za uzákonenie zákazu potratov, bojujú proti štandartizácii vzťahu homosexuálov, do medzištátnej zmluvy s Vatikánom dali niekolko vecí ktoré priamo ohrozujú slobodu, napr. že budú podporovať náboženstvo, výhrada svedomia unikla o vlások, ale bola pripravená a schválená v zmluve. Financovanie cirkvi je na základe prieskumu verejnej mienky - štatistiky a nie cirkevnej dane alebo samostatného sčítania kto sa hlási k nejakej cirkvi, cirkve zaťažujú štátny rozpočet aj z daní ateistov, dobrovolne povinne sa vyučuje náboženstvo aj na štátnych školách, pred volbami sa cirkve snažia radiť občanom koho majú voliť.....to som si len narýchlo spomenul. Takže nejde o žiadne neviniatka......
Súhlasí Wolfe, repress


83.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:19 avatar
ako vravím, zase samé zlo ... a okrem toho, ja som písala predovšetkým o ideologii, náboženstve, viere, cirkev som neriešila. tam mám tiež výhrady. jednoznačne by sa cirkevná moc nemala pliesť so svetskou mocou. ale to je už o niečom inom ...
Súhlasí Oleandra, lahoda


85.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 18:23 avatar
Tvrdím niečo nepravdivé ? Inak pri štatistickom sčítaní sa nevyjadruješ k ideologii ale k finacovaniu cirkvi. Tvoje výhrady nikoho nezaujímajú, tvoj hlas má cenu peniažkov pre to čo si tam uviedla. Ale vám je to asi jedno, ešte som nepočul že niekto pobožný protestoval, ja áno. Ty ako veriaca nemáš žiaden dosah na tvoju cirkev ?
Súhlasí Wolfe


91.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:33 avatar
žiadne štatistiky, žiadna moja cirkev a žiadny dosah. ja sa nikam nezaradzujem, zase posudzuješ niečo, o čom nič nevieš. píšem o ideologii. o životnom nasmerovaní. nie smere, nasmerovaní. stále to nechceš pochopiť. ľudia nie sú postavičky zaradené do krabičiek.
Súhlasí lahoda


101.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 18:51 avatar
Nehovoriac o tom ako to prizvukuju v kostoloch aby nezabudli zaskrtnut spravnu kolonku.
To som pocul ako v katolickom (tu hlavne doraz na to ako je kazdy katolik kto bol pokrsteny v katolickom kostole) tak v evanjelickom kostole.


98.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 18:48 avatar
"kresťania u nás bojujú za uzákonenie zákazu potratov"

Iba niektorí, nie všetci. Iní kresťania sú proti tomu, preto aj keď boli vo vláde a v parlamente kresťania, nedošlo k zákazu potratov. V podstate potraty nie sú správne, lepšie je, keď sa človek môže narodiť. No je to skôr vec etiky než zákonu.

"bojujú proti štandartizácii vzťahu homosexuálov"

Opäť len niektorí a niektorí homosexuáli sú kresťania. Vraj aj niektorí homosexuáli sú proti tomu, aby sa mohli sobášiť ako "normálni". Je to aj otázka názoru, ktorý sa prezentuje, či už ide o podporovanie homosexuálnych zväzkov alebo o opak. Niektoré kresťanské cirkvi nemajú nič proti homosexuálom, ba aj sobášia ich a pod. Je to dobré? Neviem. Aj niektorí ateisti "bojujú proti štandardizácii vzťahu homosexuálov".

"napr. že budú podporovať náboženstvo"

To treba konkretizovať. Chceš niekomu upierať slobodu a právo na názor, na náboženstvo?

"výhrada svedomia unikla o vlások"

Však výhradu vo svedomí si nemusíš uplatňovať, keď nechceš. Ale aj môžeš. To je liberálny prvok, preto proti nemu nie sú ani liberalisti

"dobrovolne povinne sa vyučuje náboženstvo aj na štátnych školách"

A prečo by sa malo niečo zakazovať? Lebo majko1 chce len ateizmus na školách? To bolo za socializmu. Zaspal si dobu? Dnes je väčšia možnosť výberu
Súhlasí Slušný človek


102.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:54 avatar
presne. niekto je zaujatý a vidí len to, čo chce vidieť.

inak, môžem potvrdiť, deti na škole môžu navštevovať aj etiku, nemusia náboženstvo, je to len a len na ich rodičoch. a ja osobne ako veriaca by som bola proti, aby bolo náboženstvo povinné.


109.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:12 avatar
"presne. niekto je zaujatý a vidí len to, čo chce vidieť. " - to plati vseobene, nie len tym smerom ktorym to niekto povie.  
Súhlasí repress


114.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:19 avatar
ale napríklad ja píšem o oboch stránkach, nielen o tej jednej. ak ma čítaš, pripúšťam aj zlo, aj dobro a to na oboch stranách. či máš zo mna pocit, že som zaujatá? lebo to budeš prvý na svete :-)
Súhlasí Wolfe


150.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:15 avatar
Samozrejme tym suhlasom myslim tu prvu cast  


127.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 19:33 avatar
Ste neuveritelne neuprímní......musia navštevovať buď jedno alebo druhé, musia proste navštevovať náboženstvo, lebo niekto kalkuloval s tým, že ak sa hlási k náboženstvám 75% tak tam dajú aj svoje detičky. Etika nie je ideologia, je to blbosť , v realite potom na školách cez hodiny etiky nerobia nič a ty to musíš dobre vedieť ako učitelka. Je to proste svinstvo . Výuka ateizmu neexistuje, nikdy v živote som o takom predmete nepočul, to ste si vymysleli na ospravedlnenie náboženstva.......Ale tiež končím, lebo to nemá aspoň tu význam, vy kašlete na relevantné argumenty, vy robíte biele čiernym a naopak, je to hnus.
Súhlasí Lemmy, repress


137.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:45 avatar
ani nevieš, čo sa učí na takej etike, u nás si museli kvôli tomu učiteľky doplňať vzdelanie a sú tam veľmi pekné osnovy, vzťahy k ľudom, rodinné vzťahy, vzťah k prírode a pod. zase posudzuješ niečo, čo nepoznáš. ku zvyšku sa ani nevyjadrujem.
Súhlasí Krištof


139.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 19:47 avatar
"musia navštevovať buď jedno alebo druhé"

Je výber, môžu si vybrať, buď jedno alebo druhé. Ty máš subjektívne problémy s etikou, náboženstvom či slobodou?

"Etika nie je ideologia, je to blbosť"

Ty by si tie deti poslal do krčmy namiesto etiky?

"Výuka ateizmu neexistuje"

Za socializmu bolo náboženstvo zakazované, bol to ateistický režim, bol tam tzv. vedecký ateizmus, podľa toho vyzerali aj školy. Teraz je sloboda, kto je ateista, nedá svoje dieťa na náboženstvo, takže dieťa sa učí tak, ako keby svet existoval bez Boha, len podľa "prírody", kvázi naturalisticky. Kto však chce, môže dať dieťa na náboženstvo.

"Ale tiež končím, lebo to nemá aspoň tu význam"

Končíš, lebo to s tebou to nemá význam?


55.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 17:36 avatar
Niekomu staci ak najde, to co hlada. Na tom, ci je to pravda alebo nie nezalezi, hlavne ked to vyhovuje podmienkam.
Naco skusat rozmyslat rozumom? Ved staci rozmyslat srdcom.
Ja radsej srdcom milujem, ale rozmyslanie nechavam na rozum.


76.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 10. 2013, 17:58 avatar
A v akom rozpore sú správne formulácie a pravda ?


93.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 18:40 avatar
Myslim, ze on tym mysli nieco ako sofizmus...
Súhlasí veriaci-3


129.
označiť príspevok

ra.am muž
   10. 10. 2013, 19:36 avatar
veriaci3', pravda a poznanie je rozdiel. Tvoje poznanie je tvojou pravdou avsak nie ich, i ked su taki ako ty, ktori ju tiez zdielaju.
Pravda je vsak ta, ktoru ma za pravdu kazdy...napr. 1+1=2. Ak sa pride k vseobecnemu odhaleniu pravdy o Bohu, tak bude pravdou pre vsetkych. Ale podla toho, ze su aj neveriaci, je zrejme len to, ze nie je v zaujme Boha, aby oni pravdu o nom vedeli.
Ak existuje, je logicke, ze si toto poznanie este nezasluzili, alebo prave to poznanie im ublizi, kedze Boh milujje vsetkych..


158.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:29 avatar
co ak
ateisti hovoria, ze 2+2 = 3
krestania hovoria, ze 2+2 = 5
a pravda je niekde inde?
Tak sa krestania budu ohanat, ze 5 je vacsie cislo?


133.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 19:40 avatar
...no a Vám tu pravdu v zboroch podsunuli svojim špecifickým spôsobom...no nepomôž blížnemu, že?  
Súhlasí Pegas


42.
označiť príspevok

RighteousFred
   10. 10. 2013, 16:55 avatar
Fakt je, ze nikoho o slobodu obrat nemoze.. Ked tak, tak sa o nu clovek oberie leda sam...


46.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 17:02 avatar
Bingó, dostaneme sa aj k téme...čo núti človeka vzdať sa viery (viera je slobodné rozhodnutie každého , kto má slobodu) a pristúpiť na manuál spoločenstva?...


47.
označiť príspevok

RighteousFred
   10. 10. 2013, 17:03 avatar
Nerozumiem..
Súhlasí Al_ice


49.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 17:04 avatar
..zrejme si čítal iba titulok...asi preto nerozumieš...


50.
označiť príspevok

RighteousFred
   10. 10. 2013, 17:07 avatar
Asi, neviem. Jednoducho tie slovne spojenia mi nedavaju zmysel.
Súhlasí Al_ice


15.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 10. 2013, 16:12 avatar
Spoločenstvo ľudí je dobré na rast. V spoločenstve sa zdieľa spoločné a konfrontuje sa odlišné. V spoločenstve by malo dochádzať k diskusii o tom čo je odlišné. Obidve / všetky strany pritom argumentujú a presviedčajú ostatných. Ak nájdu zhodu, je to super, ak nenájdu zhodu, vydržia alebo sa oddelia. Inak povedané, môžem duchovne / v poznaní rásť na úkor niekoho, kto je zaseknutý na jednom poznaní, jednej pravde / viere, kto sa nehýbe a je statický.


32.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 10. 2013, 16:40 avatar
To je odpoveď na tvoju otázku v 1, prečo sa musí veriaci človek nejako združovať a zaraďovať niekam,aj keď verí v Bibliu. Veriť v Bibliu je čo? Veríš, že je pravda čo tam stojí, ale poznáš tu pravdu? Práve nato je spoločenstvo, aby spoločne poznávali a zdieľali pravdu, aby spoločne oslavovali Boha, i keď je pravda, že ja to moc nerobím.


37.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:45 avatar
..a kto s tých ľudí v spoločenstve vie,že Biblia je pravdivá?...veď si ju každé spoločenstvo upravilo a preložilo pre svoje vlastné ciele...a každé to spoločenstvo si tvrdí, že to ich vysvetlenie a pravda je zaručená
Súhlasí Wolfe, Pegas


41.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 10. 2013, 16:54 avatar
to už je ďalšia offtopic otázka, či biblia je pravdivá? Mám pocit, že si začala o zboroch, spoločenstvách. ... Spoločenstvá nemajú svoj vlastný preklad, to platí možno len u jehovistov, ale inak používajú len niektoré z existujúcich .... Spoločenstvo môže byť ako jehovisti, ale môže byť aj ich opak, ktoré pripúšťa diskusiu a hľadá pravdu, takže sa môže vyvíjať. Môže byť aj viac zborov, ktoré majú rovnaké chápanie / výklad Písma alebo sú rozdieli malé.


43.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:56 avatar
...hovoríme o spoločenstvách...a predpokladala som, že si Ty mal na mysli dôležitosť spoločenstiev pri výklade pravdivosti Biblie...či?


45.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:58 avatar
...i keď musím zdôrazniť, že v prípade Jehovistov ide o niečo zcela iné....napríklad ako dostať majetok veriacich ovečiek v ich zaručenú pravdu na svoje meno....


51.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 10. 2013, 17:09 avatar
v 41 som chcel povedať, že preklady vznikajú nezávislé od zborov ..... zbory vedú biblické kurzy, pritom používajú špecifický / svoj výklad Písma, účastník kurzu sa s tým výkladom / porozumením môže ale nemusí zhodnúť. Potom mu nič nebráni daný zbor opustiť, ak je nezhoda v nejakej zásadnej / závažnej veci. Obyčajne môžu nastať nezhody v "nepodstatných" záležitostiach.


73.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 17:55 avatar
...ako si niekto môže dovoliť viesť biblický kurz so špecifickým výkladom Písma?.....hmm...nie je to falšovanie Biblie?...ak je dané, ako tu viacerí hovoríte, že nájsť Pravdu znamená "hovoriť s Bohom" (skrátila som to celé) tak potom s tým Bohom nehovoril (okrem veriaceho) nikto...lebo si špecificky vykladajú Bibliu...


77.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 18:02 avatar
73. moze,aj ma dostatok posluchacov,
tak ako napr. mozu predavat smejdi tovar nevalnej kvality,alebo dokonca
moze byt hlupak prezidentom v nejakom state.
vsetko je mozne,zalezi,ci sa ludia zucastnia,resp. si smejd kupia,alebo znasaju,
ze na cele ich krajiny figuruje idiot;


103.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 10. 2013, 19:01 avatar
No zjavne nevieš o čom hovoríš. Ja hovorím o výklade Písma, čo hovorí napr. podobenstvo o hrivnách, o desiatich pannách, o robotníkoch, najatých do vinice, o kráľovskej svadbe, všetky menované sú Matúš 25, Matúš 20, Matúš 22. Hovorím o tom, čo je napr. ohnivé jazero v Zjavení Jána 20 a kto sú 144.000 panencov v Zjavení Jána 14. Teda hovorím celkovo o božom slove a božom pláne. Existuje len jeden správny výklad a každý cirkev / zbor sa ho pokúša nájsť alebo už nejaký má a ten je špecifický, ale mnohé sú rovnaké alebo podobné. Tým sa dokazuje ich správnosť, lebo je len jeden Boh, jedno telo, jeden duch a jedna cirkev (efežanom 4,4).


111.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:15 avatar
No ano.. zozen hovadzie srdcia, budeme grilovat, uhlie uz mam....


34.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 16:41 avatar
Kto má zdravé sebavedomie, toho pár náboženských fanatikov nedokáže rozrušiť. A veriaci kresťania, ktorí nie sú fanatici, nie sú škodliví vôbec. Majú právo na svoj názor ako aj ostatní. Nemožno im brať slobodu názoru. Takže kto má s tým problémy, mal by popracovať skôr na svojom sebavedomí, sebaistote. Rozhodne by za to nemal viniť kresťanstvo. Prípadne aj keď má problémy so svedomím


40.
označiť príspevok

repress žena
   10. 10. 2013, 16:51 avatar
...a poznáš nejakých pravých kresťanov okrem Ježiša?....


48.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 17:52 avatar
Veriaci-3, ku konkrétnym menám sa nevyjadrujem


110.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 19:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:23 avatar
ľudstvo potrebuje obmedzenia, mantinely, kde by sme boli, keby sme nemali napr. aj tie naše síce deravé, ale zákony? samozrejme, nie je obmedzenie ako obmedzenie, na to máme rozum, aby sme dokázali rozlíšiť čo ešte áno a čo už nie.
ideologie nemusia zotročovať, naopak, môžu obohatiť, rozvinúť, vykresať človeka. máme veľa osobností, ale tak málo charakterov ..
Súhlasí Slušný človek


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 17:28 avatar
Problem je, ze mantinely robia ludia mimo nich (to plati vseobecne).


57.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:33 avatar
môže byť, ale ved nie sme ovce, čo sa nám nezdá, preskočíme. nikto by nemal slepo veriť svojim ideálom.


72.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 17:53 avatar
suhlasim Wolfe,aj tu na df,vid temy a debaty pod sekciou nabozenstvo.
Súhlasí Slušný človek


60.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:42 avatar
inak, o slobodu oberajú napríklad závislosti ...rôznych druhov. ak sa náboženstvo, ideologia stane závislosťou, tak obmedzuje. tak ako akýkoľvek extrém, ak mu podľahneme.
Súhlasí Wolfe


134.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 17:42 avatar
Nie vzdy je to mozne. Hlavne ked to maju v rukach mocnejsi - ti ktori vedia dobre manipulovat...
Potom sa nechaju masovo zlakat aj hlupaci ktori by individualne boli proti tomu. A moze to ist kludne kaskadovito, zmanipulovani sa stanu manipulatormi... (je tam velmi vela aspektov)


64.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 17:47 avatar
každopádne je to ale na tebe, môžeš viniť len a len seba, ak sa podriadiš. nemusíš v podstate nič, len umrieť. raz :-)


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 18:29 avatar
Nie pokial si dieta a indoktrinuju ta. Potom si to nesies cely zivot ci chces, alebo nie. To je tiez jeden zo sposobov obmedzovania. Plus precitaj si 53 od Pegasa.
Podla mna by mali byt navrhnute moznosti, ale nie tlacit do tej o ktorej som presvedceny.
(Len dufam, ze si to tu niekto nespletie so spravnou vychovou)
Súhlasí repress


95.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:42 avatar
nebrala by som to ako nejakú tragédiu, ved ako dospelý jedinec je len na tebe, či budeš pokračovať, či nie,či to odvrhneš ...až vtedy je to relevantné, ked už dokážeš sám myslieť a rozhodovať sa. ale inak súhlas, toto vnímam aj ja do istej miery ako obmedzenosť, kedže dieťa sa ešte nevie rozhodnúť. ale ...rodičia určite nechcú svojmu dieťaťu zle, ich úmysel je dobrý.


105.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:02 avatar
Ako odstrihnes z dospeleho kosateho stromu step?
To ako vplyvas na dieta ma nasledky aj do buducnost a aj v dospelosti.


106.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:07 avatar
a niekedy vďaka Bohu za tie následky, nemôžeš totiž povedať, že budú zákonite zlé, ved také kresťanstvo je smerovanie ku láske a dobru :-) prečo stále ten negativistický jednostranný názor? čo ak vďaka práve kresťanstvu vyrastie z dieťaťa dobrý človek? :-)


108.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:11 avatar
...nedávno som bola v mojej triede na hodine náboženstva, som potrebovala niečo doriešiť a počúvala som o čom sa učili ...katechétka učila deti, že sa nemá kradnúť, že je to zlé, pretože aj Boh tvrdí, že "nepokradneš. samozrejme adekvátnym spôsobom. odvtedy si deti prestali kradnúť desiate, tento problém sa vyriešil .-)
Súhlasí Slušný človek


119.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:27 avatar
Zabudla im povedat, ze sa nepokradne a nezabija pokial sa to Bohu nehodi.
Akoze to desatoro by som az tak vazne nebral, ked vidim co ti Jahveovi zverenci robili  


115.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:20 avatar
poviem to takto, mne to pride ako predieranie sa trnovym krovim.
Skus si najst nieco o kognitivnej disonancii a aku moze narobit neplechu...


118.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:26 avatar
jasne stanovené princípy nemôžu narobiť neplechu, skôr tie, ktoré nebezpečne relativizujú...


151.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:18 avatar
Vies ja nemam problem s urcitou ideologiou ktora v krestanstve je, ako dobro, laska, zdielanie atd
Len ten balast okolo, zastrasovanie, pokrytectvo...


117.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:25 avatar
Niekedy staci laskavy a rozumny pristup.
Takze vsetci ateisti a su zakonite zli hej?
Tym si vlastne implicitne vyjadrila to co som pisal o moralnej nadradenosti krestanov..  

Okrem toho potom "nedivu", ze vznikaju stranky ako
www.exchristian.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


124.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:32 avatar
kde som napísala, že sú zlí? bože, ako toto nemám rada na fore. ak už asi nemáte čo napísať, tak napíšete, že som napísala niečo, čo som nenapísala a mám sa ku tomu vyjadrovať :-) píšem presne niečo iné. čítaj napr príspevok 82.

nejde o vierovyznanie, ale o to, aký je človek. viera môže pomôcť nasmerovať, ujasniť často relativizujúcu morálku, ktorú si ľudia menia ako sa im páči a hodí. náboženské princípy sú jasné a nemenné. kresťania nie sú nadradení, ľudia nie sú nadradení, ideologia je nadradená. a už sa zas musím opakovať , I love it :-)


155.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:23 avatar
Ok ospraveldnujem sa, vyzeralo to ako implikacia...  

Ono zda sa, ze ty si podchytavas len urcitu cast viery v podstate viera v dobro, lasku (ako som uz napisal) atd, ale neznamena to, ze za tym musi byt nutne boh.

Proste nemam rad kategorizovanie vsetko dobre ide od Boha, vsetko zle od ludi (ok niektori povedia od ludi ovplyvnenych satanom - aj ked myslim si, ze to je len taky alibizmus)


121.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:29 avatar
"čo ak vďaka práve kresťanstvu vyrastie z dieťaťa dobrý človek? :-)" >> ok moze byt, ale nie je to jedina cesta..
Súhlasí Malá Zoe


128.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:35 avatar
ok, ok, môžem súhlasiť. nie je to jediná cesta, ale NIE JE TO ZLA CESTA :-)


156.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:25 avatar
je to ako muchu zabijat kladivom (aj tak sa da)  


168.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 10. 2013, 21:35 avatar
Wolfe, 105, ty sám si dôkazom toho, že s tým vymývaním mozgu detí náboženstvom to nie je až také tragické. Bol si vychovávaný k viere, a napriek tomu si ateista, to je dôkaz, že náboženská výchova nezanecháva také následky, že človek sa nevie slobodne rozhodnúť, byť aj neveriacim.


170.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 22:07 avatar
ako som uz pisal, nevies co som prezival/prezivam (ono asi trochu pomohlo ze som to tu na diskusnom fore dal von .. taky ventil  )
Strata viery je docela bolestiva zalezitost..


96.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 18:44 avatar
87. kazde dieta je indoktrinovane- vedene.pretoze vyrasta v nejakej rodine,teda vacsinou.
povedz Wolfe co treba podla teba robit?deti odchytavat od rodicov?
ruku na srdce,ty,Pegas,ja,alebo hociktory rodic nevedie svoje deti k niecomu?
si presvedceny,ze tvoje dieta bude lespie,ako dieta veriaceho,lebo tvoj sposob vychovy
je lepsi?
myslim si, ze pokial su rodicia zodpvedni za svoje deti,maju pravo ich vychovavat a viest ako najlepsie vedia.
nikto nema pravo im diktovat ako, ci vo viere,alebo bez nej.


140.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 19:50 avatar
87. Vo väčšej spoločnosti na ľudí až tak nevplýva to, aký názor mali či majú jeho rodičia, kresťania či ateisti... Napr. poznal som jedného, ktorého veriaci rodičia chceli, aby chodil do kostola, no on nechcel a ak aj šiel, robil to len formálne, "akože", pretože býval u rodičov. Inak sám nebol "veriaci" a vplyv jeho rodičov nebol rozhodujúci. Podobne aj keď niekto vyrastal medzi ateistami, alebo iba formálnymi papierovými kresťanmi, ako mladý dospelý sa dal na kresťanstvo. Každopádne je zdravé, keď deti, ktoré už odrástli, nie sú názorovo závislé na rodičoch a urobia si názor sami


143.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:56 avatar
...a inak, poznám pár zanietených ateistov, ktorí sú ateistami práve preto, že boli ku náboženstvu nasilu vedení. čiže rodinné prostredie môže mať aj opačný účinok. ktovie koľko ateistov aj na fóre pochádza z fanaticky veriacich rodín ...
Súhlasí Slušný človek


148.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 20:09 avatar
143.
jedno nechapem o co ide v takychto debatach.
v beznom zivote nikoho nezaujima nabozenske presvedcenie inych.
povedzme spoznas nejakeho cloveka,o com sa bavite?
kde a ako zije,ci ma rodinu,v akom fachu robi,ake ma zaluby....
teda mne sa este nikdy nestalo,aby sa mi niekto predstavil-
Ja som nejaky Viktor,katolik, tesi ma:o)))
Súhlasí Malá Zoe, zoozoo


154.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 20:23 avatar
ak si všimneš, väčšinou si tu veriaci snažia brániť vlastnú vieru, či ju prezentovať. ale skôr sa bránia. a kedže argumentovať v tejto veci je obtiažne, dôkazy aké neveriaci požadujú nie sú pre nich dostačujúce ...je to tu nekonečný príbeh. a aj ním ostane :-)
a čo sa reálu týka, skutočne je to tak, presvedčenia nie sú prvoradé a občas neskôr dokážu aj prekvapiť u ľudí, u ktorých ani niečo podobné nečakáme :-)
idem, začína mi luther na jednotke, pekný večer : )


160.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:45 avatar
Presne tak ale taktiez ako katolik zareaguje ked zisti, ze ten druhy je tiez katolik a ako zareaguje ked zisti, ze je ateista. Hned u neho klesne aspon o priecku. (Samozrejme zavisi na cloveku).

Serial: Martin Luther vysetruje kriminalne pripady  


162.
označiť príspevok

Al_ice
   10. 10. 2013, 20:53 avatar
160. no schvalne ako?
ja viem, ze taki sa aj bezne sobasia-ateista s veriacim,
ale mozno nepozerali serial  


165.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 21:04 avatar
To co je napisane v zatvorke neznamena, ze sa to nema citat vobec  
Napriklad si viem docela predstavit, ako by sa svokra zatvarila keby som jej povedal, ze som uz neveriaci.
A moja najstarsia svagrina a odmerany pohlad jabysmed.
Súhlasí Pegas


169.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 10. 2013, 21:50 avatar
Wolfe,165, svokra nečíta tvoju internetovú komunikáciu?


171.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 22:08 avatar
To asi nie, len dufam, ze sem nezabrdne nejaka zo svagrin.  
Ale tie su skor facebookovo naladene  


164.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 21:02 avatar
tento sa nevolá Martin, ale John a jeho priezvisko je symbolické, pretože tak ako M. Luther sa kedysi vzbúril, tak aj tento vyšetrovateľ sa "búri" a používa aj netypické metódy vyšetrovania, kedy sa sám pohybuje na hrane zákona :-)
www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

a už pst, nevyrušuj .-))


80.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 18:08 avatar
Z pohľadu fungovania spoločnosti nie je správne deliť ľudí na kresťanov či ateistov, ale skôr podľa etiky a podobne, teda či chodia do práce, platia dane, či rešpektujú práva a slobody a pod.


82.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 18:13 avatar
...a ľudia by sa mali spájať a nie rozdeľovať.ja sa radšej porozprávam s úprimným ateistom, ktorý toleruje aj náboženstvá a uznáva ich miesto v spoločnosti ako s fanatickým veriacim, ktorý hrozí Božím prstom ..


123.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:36 avatar
tvoja sol mi pripomina moju analogiu so smerovou tabulou.
Ako su krestania smerove tabule k bohu. S velkymi krasnymi pismenami napisane "K BOHU", az na to, ze kazda chaoticky ukazuje inam.


131.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 19:37 avatar
ale hlavne, ze chcu ateistom ukazovat kadial sa k nemu dostanu  


132.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   10. 10. 2013, 19:38 avatar
veriaci, nerozumiem súvisu s mojim príspevkom ... aký falošný súcit? aký súcit? ja ateistov neľutujem, vážim si ich ako každého iného človeka. len s niektorým si pokecám rada, s iným nie. presne tak ako s kresťanom. a vôbec, v reále to absolutne nedelím, to len tu na fóre je taká "móda" , či čo :-)
Súhlasí Lemmy, Wolfe


152.
označiť príspevok

veriaci-3
   10. 10. 2013, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.159.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 20:38 avatar
48 Dovol mi odpovedat za Kristofa: Si
Nemyslim to v zlom, docela som si ta oblubil ako taktiez zopar dalsich ludi s uplne opacnym nazorom k tomu mojmu,
ale si do toho prilis zazrany, a stracas rozmer.
Mozem to povedat tvojou cestou: v biblii je pisane, ze Jezis povedal, ze ludia maju milovat svojich bliznych a dokonca nepriatelov. Nepovedal tych ktori veria v neho.
Nikdy nevies, moze sa stat... ze si mohol spravit svet TU lepsim svojou laskavostou a dobrotou, pretoze sa moze stat, ze po smrti zistis, ze nic nezistis. Alebo zistis, ze je vsetko uplne inak.


190.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   11. 10. 2013, 19:08 avatar
ok, veriaci, ale kde píšem, že to stačí? stále nerozumiem súvisu s mojim príspevkom, kde píšem, že si vážim každého človeka, ak je slušný a tolerantný a láskavý, aj ateistu. a ak budem ľudom hroziť "Božím prstom" ako niektorí "zanietení veriaci, vari to je cesta, akou im sprostredkujem spasenie? hrozbami a strachom z Boha ich vari prinútim sa kajať? určite nie. žiadny súcit, pochopenie predovšetkým a nájdenie tej správnej cesty. a strach z pekla to asi nebude .-)

vieš, čo je najúčinnejšie? osobný príklad. ak ľudia uvidia, že ťa viera robí pokojným a dobrým človekom a že to, čo hovoríš dáva zmysel a podkladáš to aj svojim životom. žiadne evanjelium ak budeš citovať a pritom napádať iných nezaváži, môžeš ho citovať aj odzadu, aj odspievať ...


201.
označiť príspevok

veriaci-3
   11. 10. 2013, 22:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 18:20 avatar
Ak niekto hovorí o tom, že kresťania sú zmanipulovaní a manipulujú, nech uvedie reálne dané prejavy tohto stavu u významnej časti kresťanov. Možno vo veľmi malom množstve naozaj existujú také prejavy. Avšak veľmi malé množstvo nie je relevantné ako problém pre spoločnosť. Teda ako - títo eventuálne mnohí kresťania niekoho mučia, obmedzujú mu osobnú slobodu? Ako to, že sa tým nezaoberajú príslušné štátne orgány? Alebo porušujú práva a slobody druhých? Alebo sú leniví, nechcú pracovať, kradnú, neplatia dane? Diagnostikovali ich psychiatri ako strašných fanatikov?


99.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2013, 18:48 avatar
inak neviem co to mas stale s tou pracou a platenim dani  
Súhlasí Krištof


104.
označiť príspevok

Krištof
   10. 10. 2013, 19:02 avatar
Asi som to napísal ako etický príklad. Alebo nie je neetické vo všeobecnosti vyhýbať sa práci a plateniu daní? :-) Samozrejme, ak človek môže pracovať.


178.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 12:44 avatar
84. Niečo podobné som napísal ale aby som sa neopakoval uvádzam aj iný zdroj ateisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


181.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 10. 2013, 15:41 avatar
Uf, to som si oddýchol, lebo podľa tých symptómov nie som náboženský fanatik.Väčšina sa ma netýka, niektoré len v minimálnej miere. Uvediem príklad- uvedomovanie potreby modlitby.Ale skôr mám pocit, že modlitbu zanedbávam, ako že by som mal nutkanie stále sa modliť.
Súhlasí Krištof, Pegas


182.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 17:14 avatar
181. Teším sa s tebou, že nie si ;-)
Súhlasí Slušný človek


188.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 18:58 avatar
178. "Nábožnosť sa môže vypestovať až do návykovej závislosti."

Keď má niekto problémy s drogami (napr. heroín), prejavuje sa to negatívne na jeho fyzickom a psychickom zdraví, na etike, problémoch so spoločnosťou a pod. Povedzme, že si potrebuje zadovážiť drogu a už nemá peniaze, tak je schopný lúpiť, kradnúť a pod. Toto u praktizujúcich teistov neplatí, takže aj keby náboženstvo bolo nejakou "závislosťou", je tam podstatný rozdiel. Okrem toho podobná "droga" môže byť aj fanatický ateizmus a pod.

"neviera a vyvracanie zásad vedy, medicíny a vyučovania"

Niekedy sú náboženskými veriacimi práve aj lekári, vedci a pod.

"postupné odpútavanie sa od skutočnej práce, izolovanosť a prerušenie príbuzenských vzťahov"

S takými som sa ešte nestretol. To je to, čo som už spomínal, že ide o veľmi malý výskyt, ktorý nemôže ohroziť spoločnosť


189.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 19:00 avatar
Pozri pre zmenu napr. toto

"...Sú empirické dôkazy o tom, že religiozita – kladný vzťah človeka k náboženstvu, najmä účasť v náboženských spoločnostiach má silný vzťah k zdraviu (Koening, 1997; Larson, Swyers a McCullough, 1997; George et all, 2000). Tento účinok viery potvrdzujú výskumy vo viacerých vedných odboroch – sociológii, psychológii zdravia, psychiatrii, gerontológii a sociálnej epidemiológii. Prehľad literatúry o duševnom zdraví a užívaní drog ukazuje, že kladný vzťah k náboženstvu je sprevádzaný zníženým výskytom anxiety, depresie, alkoholovej a drogovej závislosti (Koenig, 1997; Miller, 1998; George, et al., 2000). Podobné zistenia jestvujú pre správanie adolescentov – hlboko veriaci adolescenti majú sklon používať menej nepovolených drog, menej fajčia a menej sa zapájajú do riskantných pohlavných stykov než ich menej veriaci rovesníci (Wallace & Forman 1998).
Vzťah medzi náboženstvom a užívaním alkoholu u vysokoškolských študentov zisťovali prinajmenšom štyri výskumy. V oblasti používania nelegálnych drog zistili Bell a spol. na vzorke viac ako 17000 vysokoškolských študentov, častejšie používanie marihuany u študentov, ktorí považovali vieru za nedôležitú (Bell, Wechsler, a Johnston, 1997).
Patock-Peckham, Hutchinson, Cheong, & Nagoshi (1998) zistili že študenti bez vierovyznania uvádzali pitie alkoholických nápojov a opilosť častejšie než veriaci študenti. Templin a Martin (1999) zistili silný záporný vzťah medzi používaním alkoholu a religiozitou u vysokoškolačiek – katoličiek no nie u vysokoškolákov - katolíkov. Čo sa týka iných psychosociálnych charakteristík, Kirkpatrick a kol. (Kirkpatrick, Shillito, a Kellas, 1999) skúmali na vzorke vysokoškolských študentov vzťah medzi náboženskou vierou a osamelosťou. Ich výsledky ukázali, že náboženská viera korelovala s nižšou osamelosťou u žien ale nie u mužov.
Hammermeister a kol. skúmali vzťah medzi náboženskou vierou a ôsmimi psychosociálnymi charakteristikami a charakteristikami týkajúcimi sa duševného zdravia. Výskum overoval hypotézu, že viera v Boha súvisí s duševným zdravím. Účastníkmi bolo 462 vysokoškolských študentov. Výsledky ukázali, že študenti skórujúci vysoko na škále religiozity skórovali nízko v ukazovateľoch ako osamelosť a beznádej, a vyššie na škále sebavedomia. Vysoko a nízko veriaci sa tiež líšili v používaní alkoholu a drog. ...
U celej vzorky sme zistili štatistický významný záporný vzťah medzi zvnútornenou religiozitou a frustrovanosťou. To znamená, že študentky skórujúce vysoko v dimenzii zvnútornenej orientácie skórovali nízko v hodnotách frustrovanosti.
Študentky skórujúce vysoko v dimenzii vonkajšej religiozity t. z. tie, ktoré používajú kresťanské náboženstvo na dosiahnutie iných, nenáboženských cieľov, napr. na dosiahnutie pocitu bezpečia, neintegrujú náboženstvo do svojho života, podriaďujú ho iným hodnotám, voči náboženskej doktríne sú výberové, boli oproti študentkám so zvnútornenou religiozitou významne viac frustrované a so životnými okolnosťami spokojné menej. Študentky bez vierovyznania skórovali so všetkých troch skupín najnižšie v dimenzii spokojnosti a najvyššie v dimenzii frustrovanosti. ...
Keďže sa – na základe výskumov - ukazuje, že fajčenie, pitie alkoholických nápojov a používanie nelegálnych drog je u veriacich a neveriacich skupín odlišné, poukazuje to na skutočnosť, že náboženská viera môže byť ochranným faktorom proti alkoholu, nepovoleným drogám, ako aj iným sociálne-patologickým javom."

www.pulib.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


191.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 19:38 avatar
189. Nepochopil si. Ja nie som proti náboženstvu ale proti chorému náboženstvu,ktoré rozkladá pôvodnú identitu človeka a nahradzuje ju novou.Všetko to čo bolo súčasťou života jedinca musí podriadiť pravidlám dogmy. Ako má žiť, s kým sa stretávať, aké knihy čítať ... Týmto sa ovplyvňuje správanie jedinca a potlačia prvok racionality, samostatného prežívania... Títo nositelia falošného kresťanstva sa oháňajú Ježišom ale zrejme zabúdajú na jeho morálne posolstvo. Ježišovo morálne posolstvo má všeľudskú hodnotu. Dokáže morálne inšpirovať nielen kresťanov, ale všetkých ľudí bez ohľadu na vieru. V tomto zmysle je druhoradý spor o to, či Ježiš Kristus bol historickou osobnosťou, alebo ho máme chápať len ako symbol. Biblia by mala byť pre každého človeka knihou, do ktorej sa môže začítať vždy, keď hľadá odpovede na svoje životné problémy. Kresťania veria, že Ježiš je Božím synom, ktorý sa zrodil z vôle svojho otca, aby dal ľudstvu nádej lepšieho, zmysluplného života. Záleží na tom, ako pochopíme význam tohto posolstva a naplníme každú minútu nášho života.
Budúcnosť je našou vecou a to v každom okamihu, súvisí s tým, ako žijeme v súčasnosti. Ježiš hovorí: „Žiť treba so srdcom naplneným láskou“.


194.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 20:09 avatar
191. Avšak zdá sa, že to prezentuješ v tejto téme tak, ako keby šlo o nejaký veľký problém v spoločnosti, ktorý má negatívne následky pre jednotlivcov a spoločnosť celkovo. Ide o to, 1. aký veľký je výskyt toho - ako hovoríš - chorého náboženstva, chorého kresťanstva a 2. aké má reálne negatívne prejavy u jedinca a pre spoločnosť. Ak je to veľmi nízky výskyt, tak ho netreba zveličovať, existujú aj oveľa väčšie problémy, napr. s drogovo závislými. Otázka teda je, ako negatívne sa to prejavuje vo veľkom, ak je to vo veľkom. Je väčšina aktívnych kresťanov nejakých nemorálnych či protizákonných? Obmedzujú niekomu osobnú slobodu? Nerešpektujú práva a slobody ostatných? Nestarajú sa o zdravie seba a svojej rodiny, odmietajú chodiť do práce? Sú horší než ostatní ľudia, inoverci a neveriaci? Isteže by sa dalo čo zlepšovať, zdokonaľovať, ale myslím si, že nejde o väčší problém spoločnosti. Existujú aj fanatici, avšak je ich pomerne málo a nie sú naozaj škodliví. Ba sú vyvažovaní "fanatikmi" z opačnej strany. Je to aj o existencii a "boji" odlišných názorov. To, že máš ty taký alebo onaký náboženský názor, je tvoja vec, máme slobodu názoru
Súhlasí Al_ice, rastos


198.
označiť príspevok

Pegas muž
   11. 10. 2013, 20:40 avatar
194.Tebe sa to zdá malé. Možno preto, že ťa to obchádza naďaleko a doplácajú na to iní, ktorých nevidíš... Berieš to ako oznam v čiernej kronike o dopravnej nehode alebo zas niekto vypadol z okna... Ja som na tom inak s náboženskými fanatikmi sa stretávam a vidím ich "ovocie" na vlastné oči. Jediným mojim zámerom je vystríhať pred nimi aby do ich osídiel nepadlo viac nešťastníkov pod zámienkou prísľubu svetlejších zajtrajškov. Uvedom si všetko zlé začína v malom. Spoločnosť sa nad tým začne zamýšľať keď je tu veľký problém... To máš obrazne povedané ako s ohňom.Malý rýchlejšie zahasíš ako ten veľký, ktorý pokiaľ sa hasiči spamätajú spáli hektáre lesa ... Bagatelizuješ aby si mohol rozvíjať debatu, v ktorej sa potrebuješ vyfučať... Prípadne udržiavať na diskusii oheň... ;-) Na rozdiel od teba ja iba nedebatujem ako ty ale skutočne pracujem v teréne a poznám postihnutých ľudí činnosťou falošných nositeľov kresťanstva... Možno by si zmenil názor ak by si obete videl na vlastné oči... Ja sa nesnažím zachraňovať svet ako ty... ale stačí mi ak pomôžem aspoň jednému človekovi postaviť sa na nohy, ktorý sa dostal do problémov...


199.
označiť príspevok

Krištof
   11. 10. 2013, 21:14 avatar
198. Netáraj. Je podstatný rozdiel medzi napr. krčmovou bitkou a svetovou vojnou. Budeš tvrdiť, že krčmová bitka je zlá vec, že keby som bol prítomný, nebagatelizoval by som to, lebo niektorí tam prišli o zuby. Avšak je to niečo úplne iné ako svetová vojna. Na svete existujú rôzne problémy: drogy, násilie, hlad, ekonomické, politické atď. Prečo neplačeš aj nad nimi? Prečo zaujato kritizuješ pár fanatikov? Lebo sa ti to hodí do kritizovania iného náboženského názoru ako máš ty? Tvoje reči bez dôkazov nestoja za nič. Ľudia majú úplne iné záujmy, radosti a starosti ako sa zaoberať necelým jedným promile fanatikov, spoločnosť je niekde inde. Podľa teba teda napokon svet neovládnu tí, ktorí ju majú ovládnuť podľa konšpiračných teórii, ale ovládnu ju postupne jehovisti? Takže nie slobodomurári, židia, ilumináti, NWO, kapitalisti...?
Súhlasí Al_ice, rastos


202.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 10. 2013, 08:35 avatar
200. Píšeš nezmysli len aby si niečo napísal a naťahoval diskusiu...Ak sa dá hovoriť v tvojom prípade o nejakej diskusii.Aj Joseph Goebbels tak začínal aj on bol súčasťou na začiatku promile fanatikov... :-)) Plakať vieš úžasne drogy, násilie, hlad, ekonomické, politické problémy. Si záchranca celosvetovo utláčaných od PC... ;-) Ja radšej budem menej užitočný ako ty a radšej budem zabraňovať v reály aby slušným ľuďom niekto nevybili zuby,nerozpárali ich nožom alebo ich deti nenamotal na drogy a sľuby o svetlých zajtrajškoch.


204.
označiť príspevok

Krištof
   12. 10. 2013, 12:43 avatar
202. Na mňa nemusíš reagovať, ak nechceš. Takže ak so mnou diskutuješ, je to len tvoja vec.
Čo to má spoločné s Goebbelsom? Chceš tým povedať, že jehovisti chcú ovládnuť svet politicky a vojensky ako nacisti za Geobbelsa? To je dosť čudná "teória".
Neplačem nad drogami, násilím a inými problémami, len hovorím, že ak ty plačeš - aspoň akože - nad "postihnutými chorými kresťanskými sektami", tak potom sú tu aj mnohí iní a ešte viac postihnutí - drogami, násilím, mafiou atď. Nad nimi prečo neplačeš?
Odkiaľ máš ten blud, že som "záchranca celosvetovo utláčaných od PC"? To, že ty údajne zachraňuješ v reáli slušných ľudí od všetkých tých vecí, sú zatiaľ iba reči, ktoré by si mal podložiť dôkazmi, aby to neboli len prázdne slová od PC. Mne to skôr vychádza tak, že máš problémy proste s tým, že niekto má iný náboženský kresťanský názor ako ty, že ťa to zneisťuje a pod.
Súhlasí Al_ice


205.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 10. 2013, 14:21 avatar
204. Ty nečítaš príspevky iba reaguješ ako anarchista... Nikde som nepísal, že sú jehovisti najväčší problém to si si ty vsugeroval a toho sa držíš ... Je to je to iba škodlivé. Samozrejme nie ako tvoja " gobalizácia, skleníkový efekt" atď. " Mne sa zdá", že máš ty problém, že má niekto iný názor na manipulatívne spoločenstvá ako ty. Možno si sám členom nejakej sekty alebo združenia... Uvedom si, že ty ma zneistiť nemôžeš nakoľko nemáš ani základné vedomosti o sektách a tkzv. cirkevných spoločenstvách.Ak si ich členom tak si ani neuvedomuješ do čoho si vstúpil. Krútiš sa dookola píšeš obrazne povedané "o svetovom miery a vykorisťovaní" a pritom si nevidíš alebo nechceš vidieť pod vlastne nohy lebo chodíš ako namyslený páv. Rád by som ti doprial praktickú skúsenosť aby si precitol keď ti sekta alebo manipulatívne spoločenstvo namotá tvoju dcéru alebo syna...Keď sa z nich stanú bezduché schránky... Potom ti tvoj obrazne povedaný "svetový mier bude ukradnutý" a budeš konečne na zemi... Potom sa ťa to tvoje promile dotýkať bude tak ako sa to dotýka iných ľudí na Slovensku... PS:Ak bude téma drogy, násilie, hlad, ekonomické, politické atď budem sa venovať aj im. Toto je náboženská téma tak sa jej drž a neutekaj niekde do stratosféri... ;-)
Súhlasí Wolfe, repress


206.
označiť príspevok

Krištof
   12. 10. 2013, 17:15 avatar
205. Zase samé prázdne reči. Táto téma je o tom, že vraj kresťanstvo oberá ľudí o slobodu. Jej autorka píše, že "ja napríklad proti veriacim nemám nič... horšie je to s kresťanmi. aj tých si nevšímam do chvíle, kým sa mi nesnažia vnútiť ich názory a ich kresťanstvo... ako si pri tom zovšeobecnení prišiel k záveru, že verím Biblii?...ja mám svoju vieru...a kresťanstvo?...hmm...posledný kresťan zomrel na kríži." (pozri 3., 5., 7.) Takže podľa autorky kresťanstvo ľudí oberá o slobodu, ona má svoju inú vieru a pod. Ty to dopĺňaš tým, že kritizuješ kresťanské spoločenstvá s tým, že vraj ničia a manipulujú ľudí tak, že dochádza k rozpadu osobnosti a pod. (pozri napr. 53.) Okrem toho konkrétne útočíš na jehovistov, akým sú oni zlom, že obchádzajú zákony, vraždia svoje deti atď. (166., 177.) Podľa teba vraj títo nebezpeční fanatici sa môžu strašne rozmnožiť, že aj z pol percenta a z malého počiatku môžu postupne ovládnuť celú spoločnosť atď. (153., 198.) "Aj Joseph Goebbels tak začínal aj on bol súčasťou na začiatku promile fanatikov," píšeš napr. v 202. Teda problematika sa tu prezentuje tak, ako keby išlo o veľký problém na Slovensku a vo svete, či už reálne alebo potenciálne, ktorý je zapríčinený kresťanstvom resp. kresťanskými spoločenstvami. Táto téma tým pádom nie je o tom, že len nejaké necelé jedno promile zo spoločnosti s tým má problém. Keď som sa ťa pýtal na reálne prejavy toho negatívneho vplyvu spoločenstiev na ľudí, neodpovedal si (194.). Kde sú tie rozpadnuté a zničené ľudské osobnosti? Pozri, je mi ľúto, ak sa niekto stane nejakou obeťou zo strany extrémnej kresťanskej sekty. Podobne je smutné, ak sa niekomu stane niečo iné, napr. závislosť na heroíne. Avšak cez takéto zriedkavé prípady nemožno bezdôvodne kritizovať kresťanské spoločenstvá ako také. Na to, aby sa odôvodnene dalo kritizovať kresťanstvo resp. kresťanské spoločenstvá, sú potrebné argumenty, konkrétne negatívne prejavy v spoločnosti, čím sú kresťania horší než ostatní ľudia a pod. Tam nestačí to, že majú odlišný názor ako ty - citujem ťa: "Títo nositelia falošného kresťanstva sa oháňajú Ježišom ale zrejme zabúdajú na jeho morálne posolstvo. Ježišovo morálne posolstvo má všeľudskú hodnotu." (191.) Myslím si, že aj u nich má miesto to morálne posolstvo, no ako súčasť duchovného života.


215.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 10. 2013, 09:51 avatar
206. To čo som napísal ne je vymyslené ale skutočnosť za tým si stojím. Opakujem pre tých, ktorých sa uvedené spoločenstvá dotkli je to veľký problém nakoľko sa ich to bytostne dotklo. Rozvrátilo rodiny poštvalo súrodencov otca matku proti sebe a niektorých poslalo aj na cintorín... Ty to tak nevidíš lebo teba sa to netýka a chápem ťa veľmi dobre. Možno som použil slová s nadsadením ale obsah sa tým nezmenil. Nie som proti náboženstvu ako takému ale proti ľuďom, ktorí zneužívajú veriacich pre svoj prospech...


207.
označiť príspevok

Krištof
   12. 10. 2013, 17:48 avatar
A čo sa mňa týka, nie som veľmi typ na spoločenstvá, predsa len som prirodzene skôr individualista, ktorý hľadá aj samostatne. Poznám ľudí z viacerých spoločenstiev, z rôznych denominácií, mám pár veriacich aj v rodine či medzi kamarátmi. Nie so všetkým v tých spoločenstvách súhlasím, tiež si myslím, že sú niekedy pomerne úzkoprso zameraní. Je sa v čom zlepšovať. No že by niekomu ničili osobnosť, že by boli horší ako ostatní? To nie. Ako veriaci mám v základoch tú istú kresťanskú vieru ako oni. Jeden kamarát chodil 5 rokov dokonca medzi jehovistov, ale potom odišiel. Hovoril, že mu tam nebolo zle, mal tam kamarátov, všelikam spolu chodili, na výlety etc. Ale predsa len tam cítil určitú manipuláciu. Keď odišiel, nechali ho tak. Začal chodiť dosť do katolíckeho kostola, no neskôr už pomenej.


216.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 10. 2013, 10:08 avatar
207.Rozumiem ti Krištof. Tvojmu priateľovi môžem zablahoželať, že našiel toľko sily a opustil rady SJ...Mnohé pravidiel, ktoré sú Svedkovia Jehovovi povinní dodržiavať slúžia vedeniu spoločnosti na to, aby udržiavali kontrolu nad svojimi členmi a zabránili im stretávať sa s ľuďmi, ktorí by im mohli otvoriť oči. Svedkom Jehovovým sa človek stáva krstom( neviem či to tvoj priateľ absolvoval),ktorý sa vykonáva ponorením celého človeka do vody. Ako náhle sa stane členom, je povinný zúčastňovať sa na hodinách štúdia Biblie, ktoré sa organizujú v menších spoločenstvách a hlásať božie slovo od domu k domu. Toto je zároveň činnosť, ktorá mu umožní spasiť sa a ak bude veľmi horlivý, tak sa môže dopracovať medzi 144 000 vyvolených, ktorí budú s Kristom vládnuť v nebi. Zvýrazňujú hodnotu rodiny, avšak ak by jeden z partnerov ohrozoval duchovný stav toho druhého, vtedy je povolená a potrebná rozluka... Tvrdia, že Kristus bol ukrižovaný nie na kríži, ale na mučiacom kole. Neuctievajú štátne vlajky, nespievajú hymny a národné piesne. Nesmú sa stretať ani s členmi, ktorí odišli od Svedkov Jehovových, alebo boli vylúčení. Trestom je vylúčenie.Samotný ich zakladateľ Ch.T. Russell bol už vo svojej mladosti ovplyvnený a fascinovaný viacerými sektami, ktoré predpovedali koniec sveta a zároveň sa poučil z ich predpovedí, ktoré nevyšli a určil si vlastné roky. Samozrejme, že ani jeden z nich sa nesplnil. Koniec sveta, bola téma, ktorá Svedkom Jehovovým vždy získala množstvo členov, ako sa blížil predpovedaný koniec sveta a zároveň ich mnoho stratili, keď sa predpovede nesplnili. A oni ich posunuli na iný rok. Russell určil prvý rok konca sveta na rok 1914. Keďže tento rok nevyšiel boli určené postupne roky 1918, 1925 a 1975. Ani jeden z nich nevyšiel. Po týchto omyloch potom Svedkovia Jehovovi upravili svoje učenia a už sa nesnažia učiť o presnom príchode Krista. Obmedzili sa na vyjadrenie, že ten čas je už blízko a že sa bude dať určiť podľa určitých znamení ako napríklad aj to, že sa bude posolstvo hlásať po celom svete. Rok 1914 bol rokom, kedy začal Ježiš kraľovať v nebi, pretože sa už pominul čas pohanov. K tomuto číslu došli zaujímavou kombináciou z proroka Daniela Apokalypsy. Samozrejme, že je to urobené tak, aby to sedelo. Ako základný rok, sa používa rok dobytia Jeruzalema a tu používajú rok 607 p.n.l., ktorý nie je historicky správny.
Rozprávka z tisíc a jednej noci z dielne SJ ... Prvým padlým Anjelom bol Satan, ktorý zviedol Adama a Evu. Ostatný anjeli sa k nemu pridali za dní spravodlivého muža Noacha . Tí opustili svoju službu v nebi a vzali na seba hmotné telo, aby mohli uspokojiť svoju sexuálnu žiadostivosť s pozemskými ženami. Stali sa otcami hybridných potomkov zvaných Nefilim, ktorý boli tyranmi. Vo veľkej potope, ktorá potom prišla zahynuli všetci ľudia i títo neprirodzení potomkovia padlých anjelov. „Urobil teda Boh z hliny človeka z hliny zeme a vdýchol mu dych života.“ Pri stvorení človeka Boh do Adama nevdýchol dušu, ale iba oživujúci princíp a teda ani človek nemá dušu, ale je sám dušou, pretože v ňom je tento oživujúci princíp, ktorý mu dáva život. Keď človek zomrie, opustí ho táto životná sila a človek celý prestáva existovať. Ide do Sheolu. Ibaže ak prestáva existovať, tak čo potom ide do Sheolu? Podľa Svedkov Jehovových, ak by existovala nesmrteľná duša, tak by bolo zbytočné vzkriesenie. Načo privádzať dušu naspäť do sveta, keď už je na mieste, kde mala byť? Je to spôsobené tým, že nechápu pojem vzkriesenia tak, ako ho vysvetľuje katolícka Cirkev. Keď potom nastane vzkriesenie, tak Boh , ktorý si pamätá všetkých ľudí bude z pamäti kriesiť ľudí, ktorí už zomreli. Avšak ľudí ktorí za života odmietli Boha (aj tí, čo odpadli od svedkov Jehovových) Boh pri vzkriesení nestvorí. Budú úplne vymazaní...
Poznám oveľa viac.Hlavne ich postupy pri manipulácii s ľuďmi. Rozumných ľudí s vlastným pohľadom na vec oni nepotrebujú. Stačia im obrazne povedané cvičené opice... A ak sa u niektorých prejaví rozum a vlastný úsudok šmahom ruky sa ho snažia zbaviť a označia ho za odpadlíka... Preto neodporúčajú svojim členom štúdium na vysokých školách lebo sa boja nových obrodných myšlienok a spochybnenia svojej dogmy... Čím prázdnejšia hlava tým je pre princov ( centrála)v Brooklyne (USA)lepšie ovládateľná... Preto výdatne aplikujú brainwashing...
Nebudem sa s tebou púšťať do debaty o SJ alebo o manipulatívnych spoločenstvách bolo by to bez urážky ako púšťať sa (obrazne povedané) do súboja s neozbrojeným mužom... Ty si zas doma v iných témach a rešpektujem to... Želám ti pekný deň! ;-)
Súhlasí Wolfe


195.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   11. 10. 2013, 20:15 avatar
takže pegas ty nekritizuješ náboženstvo, ale ľudí, ktorí ho nepochopia, či zneužívajú. takže nekritizuješ ideologiu, ale ľudskú hlúposť, naivitu, vypočítavosť, zákernosť a pod. správne som pochopila?
aj Bibliou môžeme zabiť, ak ňou poriadne tresneme niekomu po hlave .-) ale na vine nebude tá kniha, ale ten človek, ktorý to urobil ...
Súhlasí Al_ice, Wolfe


203.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 10. 2013, 11:26 avatar
195. Nekritizujem ale vystríham milá Zoe ;-)
Súhlasí repress


86.
označiť príspevok

Oleandra žena
   10. 10. 2013, 18:23 avatar
fanatizmus je spojený predovsetkým so sektami...takze tieto ovecky su hlavne zmanipulovane..
Súhlasí Malá Zoe, Pegas, Wolfe


174.
označiť príspevok

ventoux
   11. 10. 2013, 00:20 avatar
hehehe

tak repress tu ide rozpravat o tom, ze naco sa maju ludia zdruzovat a ona nepotrebuje pocuvat ludskych panakov

a zalozia si zdruzenie, ktore si nazvu Rodina a tito osmi(?) ludski panaci jeden druheho pocuvaju

nuz ale veriaci sa nesmu zdruzovat, lebo naco zdruzovat sa treba len za ucelom pokecu o nicom...

hehehe ))))


200.
označiť príspevok

veriaci-3
   11. 10. 2013, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.176.
označiť príspevok

Amater muž
   11. 10. 2013, 01:21 avatar
Taky by mě zajímalo, jak konkrétně křesťanství o tu svobodu odírá
Súhlasí Krištof, Malá Zoe


197.
označiť príspevok

TvojOponent19
   11. 10. 2013, 20:35 avatar
Kresťanstvo je veľmi široký pojem. Ak pod výraz kresťanstvo zahrnieme aj spoločensko-sociálne pohyby motivované vieroukou kresťanstva, potom narazíme na veľa heréz čo by základu rôznych kresťanských siekt.
Najkrikľavejším príkladom zneužitia viery je obdobie nacizmu...napríklad.
Pri podrobnejšom skúmaní však odhalíme veľmi často sa vyskytujúci znak - nespokojnosť ovplyvnenú s hrobou neznalosťou kresťanskej vierouky.
Súhlasí Pegas, repress


210.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2013, 14:04 avatar
nemyslim si ze krestanstvo ludi obera o slobodu, clovek s fundamentalistickym myslenim mozno pride o urcity nadhlad ale to je vsetko, tiez si nemyslim ze je spravne nutit ludi s rovnakym nabozenskym citenim aby sa nestretavali alebo svoju vieru praktizovali len u nich doma, to zavana diktaturou,

jediny problem vidim v akciach ked nabozenske organizacie sa snazia presadit zakony vlastne len nabozenskej moralke, napriklad aby cirkev neplatila dane, ci ruhanie urobit trestnym cinom, ci napriklad branenie roznym potrebnym lekarskym zakrokom ako napriklad svedkovia jehovovi, ci aplikovanie jednostrannej viery do ustavy, tvrdenie ze krajina je krestanska, katolicka a pod.
Súhlasí Wolfe


211.
označiť príspevok

Krištof
   13. 10. 2013, 14:33 avatar
S prvým odsekom viac-menej súhlasím. Hoci nie všetci z nich musia mať fundamentalistické myslenie a na druhej strane (mimo tých spoločenstiev) môžu mať ľudia tiež nejaké obmedzenia v pohľadoch či chápaní.

Rúhanie je podľa mňa iba etický problém daného rúhača, teda nemal by na to byť zákon, ktorý by to postihoval ako trestný čin. Pokiaľ viem, Jehovovi svedkovia sa nesnažia presadiť zákaz transfúzie krvi do politiky, sú skôr apolitickí. Duchovno-nábožensky má krajina kresťanské "korene", teda nie napr. moslimské či budhistické. Avšak iste že má byť sloboda vyznania, názoru etc. Existujú nejaké iniciatívy zo strany kresťanských spoločenstiev, aby boli nejaké zákony, známi sú katolíci s ich snahou o zákaz interupcie. Avšak iní katolíci (i nekatolíci) v parlamente majú taký prístup, že to neschvália, pretože by to mohlo byť mimo demokracie a pod. Ako som povedal, je to aj o existencii a "boji" rôznych názorov, pričom prevažovať môžu skôr tie "mimokresťanské"


213.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 10. 2013, 19:57 avatar
Ten druhý odsek je o morálke. Bez definície morálky sa ďalej nedostanete.
Ak si ale osvojím (veľkoryso) ateistický princíp, že morálka je len spoločenská dohoda s ľubovoľnýmmi parametrami, potom v spoločnosti, kde prevláda kresťanstvo, je správne, aby spoločnosť sa riadila kresťanskou morálkou, vrátane zákazu interrupcií. Tu však ateisti narážajú na vlastnú definíciu morálky - nevoní im spoločenská dohoda.
Oni chcú diktovať menšine - nastavujú morálku v rozpore s im vlastnou definíciou čo by dohodou spoločnosti.
Kresťanstvo (RKC) má však aj tu bod navyše, presahuje ateizmus,keď tvrdí, že kresťanský pohľad na morálku nemôže byť iba diktátom, ale snahou o vnútornú obrodu spoločnosti. Kresťanstvo teda nemá problém vstrebať to dobré, čo prinášajú ateistické ideológie. Ateizmus sa však vyhraňuje voči kresťanstvu a presadzuje opak kresťanských cieľov - napríklad genderizmus.


214.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2013, 20:51 avatar
jednoduchu vec chapes zle, moralka a zakony spolocnosti maju byt take aby nikto nemohol nikomu zamerne skodit a zaroven aby bola co najviac zachovana sloboda jednotlivca, nema byt demokraticka, to jest neda sa riadit moralkou vacsiny, ma byt co najuniverzalnejsia aby sa zachoval uz spomenuty princip

to ze moralka je dohodou spolocnosti nie je ateisticky princip ( kedze ateizmus ich ziadne nema ) ale nietzscheho nazor
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:19,  Mna tu najviac laka to ze tu mozem S.I.S karom skorumpovanym vlastizradnym sfetovanym...
dnes, 01:52,  Zdravím. Pardon za názov témy, je jasné, že to mi zistí obvodný lekár po odbere krvy, ale...
dnes, 01:00,  https://www.youtube.com/watch?v=hjTcOYfMl9Y Svetlá dobrú noc, * ranexil *
dnes, 00:02,  Zdá sa, že tu máme späť mil a nička alias kacíra......*13 vitaj, kade si sa fľákal...
včera, 23:44,  100- áno a v 16 to tvrdím citáciu Poppera: "... že pravda je pre človeka...
včera, 23:25,  Čo ťa láka na tomto fóre, ale pravdu ?!!!!!!!!!!!!!!!
včera, 23:25,  Ale ja píšem pravdu. Pravda.
včera, 23:23,  Ak by si písala pravdu, tak nemáš dôvod chodiť na toto agresívne fórum, takže tvoj život...
včera, 23:17,  Môj život nikdy nebol nudný ani plytký. Ba naopak, je nesmierne bohatý a plný...
včera, 23:14,  Je to lož, je to len bohapustá súlož. *03*03
včera, 23:13,  Tak ty máš teda nudný život keď túto stránku berieš za najzaujímavejšiu, nechceš ešte...
včera, 23:12,  Áno. Pravda. *40
včera, 23:11,  Táto stránka je to najzaujímavejšie, čo sa mi v živote udialo. Záleží, ako sa na DF-ko...
včera, 23:06,  Ak chodí žena s dvomi chlapmi naraz ,berieš ju za štetku ? *06*06
včera, 23:04,  Ak pije každý raz za týždeň, každý týždeň, mám dôvodné obavy, že áno. Pravda.
včera, 23:03,  Ak si chlap vypije raz za týždeň, berieš ho za opilca ?
včera, 23:02,  Neberiem. :-) Pravda
včera, 23:01,  Ak si chlap vypije raz za pol roka, berieš ho za opilca ? *06*06
včera, 23:00,  Dobre. Neviem, ako by som reagovala, keby sa mi domov vrátil chlap z krčmy. Ja nemám chlapa....
včera, 22:56,  Presne tak, odpovedajte prosím čo možno najbližšie k pravde, ďakujem. *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
O práci iba v práci. O škole iba v škole.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(471 865 bytes in 0,233 seconds)