Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kde môže byť "Veľký Babylon" ?

28
reakcií
1397
prečítaní
Tému 19. júna 2015, 07:30 založil Peťo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Peťo muž
   19. 6. 2015, 07:30 avatar
V predchádzajúcej náboženskej téme ste spomínali slovo "Veľký Babylon" .
Čo/kde to môže byť ?

Na tejto stránke som našiel čiastočné vysvetlenie :
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.posolstvo.szm.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 10:01 avatar
babylón sú mimozemštania buď taký zelený, čierny, biely, modrý a sivý alebo mimozemštania predátori a alien, ono sa Ti môže zdať, že to je scifi ale všetky poviedky sú napísané z historických udalostí, v počiatkoch si bohovia (titáni s alienov urobili návnadu a korisť) aby v ich pohanskom božskom živote mali ako tráviť večnosť, ale bol to aj symbol smrti teda zbrane proti iným života schopným bytostiam, teda aj proti ľudom, kedže prišiel ale Boh ktorý pokoril ich nesmrteľnosť vzniklo kresťanstvo a oni síce môžu byť pohanskí bohovia ale smrteľní, potom prišiel Boží syn a spasil ľudstvo, čiže s pohľadu večnosti je všetko zachránené, problém tkvie v nás ľudoch, keď sme chudobní usilujeme sa nadobudnúť bohatstvo, bohatstvo je spojené s pohanskými bohmi, preto ak dosiahne nejaký človek majetok a statok má väčšie problémy ako keď bol chudobný, teda bohatstvom ožívajú pohanské symboly a bohovia a aj mimozemšťania


2.
označiť príspevok

Peťo muž
   19. 6. 2015, 07:31 avatar
Vychádza mi : Brusel,New York alebo Rím .


3.
označiť príspevok

dorota
   19. 6. 2015, 07:36 avatar
Petko ty mas vela volneho case vsak ?:-)
Súhlasí Peťo, Patrick91


5.
označiť príspevok

Peťo muž
   19. 6. 2015, 07:38 avatar
Máš pravdu .
Ale o týždeň už nebudem mať veľa času .


4.
označiť príspevok

Peťo muž
   19. 6. 2015, 07:37 avatar
Krátke pomôcky :
...Zmieňuje sa napríklad o žene, ktorá má na čele napísané meno „Veľký Babylon“. O tejto žene sa tu hovorí, že sedí na ‚zástupoch a národoch. Keďže to doslovne nie je možné, Veľký Babylon musí niečo symbolizovať. Teda čo táto symbolická smilnica predstavuje?...

...táto symbolická žena opísaná ako „veľké mesto, ktoré má kráľovstvo nad kráľmi zeme“. Výraz „mesto“ naznačuje, že ide o organizovanú skupinu ľudí. Keďže toto „veľké mesto“ má moc nad „kráľmi zeme“, žena označená ako Veľký Babylon musí byť vplyvnou organizáciou medzinárodného dosahu. Právom ju možno označiť za celosvetovú ríšu....

Zj.17:3. " a zaniesol ma v Duchu na púšť. A videl som ženu, ktorá sedela na šarlátovej šelme, ktorá bola plná rúhavých mien a mala sedem hláv a desať rohov."

Zj.17:4. "A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár plný ohavností a nečistoty svojho smilstva." (c,d)

Zj.17:9. "Tu je zmysel, ktorý má múdrosť: sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých sedí žena." (f)

Vysvetlí to niekto zrozumiteľne ?


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 14:33 avatar
Co viem, tak purpur a sarlat + odeti zlatom su v Rime..
romancatholicbeliefs.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Cim to je, stale ked dam hladat scarlet purple cardinals bishops
tak mi to najde nieco s antikristom alebo velkym Babylonom... (rozhodne z tych stranok nazor nemam)


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:31 avatar
Pomôcka.........textz v Zjavení,ktoré sa týkajú "Veľkého Babylónu" ,....sa navlas podobajú tým,ktoré sa týkajú neverného Jeruzelemu. Rád poukážem aj konkrétne na dané paralely. Aj Jeruzalem sa dopustil "duchovného smilstva", a je tiež v Písme vela krát označený ako neviestka. Trebárs neviestky ........"Ohola a Oholiba"/staršia a mladšia sestra/ predstavujú v novodobom spĺňaní katolicizmus a protestantizmus. A kto je tu tou staršou sestrou,to je jasné!
Tá podobnosť je viac ako len nejaká náhoda,...ide o identické skoršie a novodobé spĺňanie proroctva o nevernosti Božieho ľudu.
Súhlasí pátrač


6.
označiť príspevok

dorota
   19. 6. 2015, 07:39 avatar
To je jasne...je to OSN.


7.
označiť príspevok

Peťo muž
   19. 6. 2015, 07:42 avatar
Takže je to New York ?
Tam sídli OSN ,nie ?
Súhlasí dorota


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:22 avatar
Dorota,....protestanti v tom mali jasno. Aj na internete sú stránky,ktoré vnímajú rímsku cirkev ako "antikrista". Ak ked mnohí verejne proklamujú ekumenizmus. Je to niečo,ako ked Mečiar sľuboval "malé Švajčiarsko". /ilúzia/
Súhlasí Wolfe


8.
označiť príspevok

Peťo muž
   19. 6. 2015, 07:45 avatar
Zj.17:4. "A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár plný ohavností a nečistoty svojho smilstva." (c,d)

Socha slobody drží fakľu ,ktorá môže pripomínať pohár .


9.
označiť príspevok

dorota
   19. 6. 2015, 07:52 avatar
Aj tie rohy sedia.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:40 avatar
Divé zviera/rohy/.....predstavujú politické prvky sveta, na ktorých sedí daná "žena"/duchovná smilnica/. Teda,...práve to je jej smilstvo,že sa priatelí so svetom,vládcami,mieša sa do politiky...atd.
Asi nevedela ,že Jakub a Ježiš ,Biblia poukazovala,že praví kresťania majú byť oddelení od sveta. Čo Augustín zrušil a zmenil na priateľstvo.
Jakub 4:4.........."Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvo s Bohom? Teda ktokoľvek chce byť priateľom sveta, stáva sa nepriateľom Boha."
Ján 15:19
19 "Keby ste boli časťou sveta, svet by mal rád to, čo je jeho. Keďže však nie ste časťou sveta, ale ja som si vás vyvolil zo sveta, preto vás svet nenávidí."
1. Jána 5:19
19 "Vieme, že pochádzame z Boha, ale celý svet leží [v moci toho] zlého"


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:19 avatar
Peťo.............z kontextu Písma vyplýva,...že ,ked dotyčná neviestka,náboženská smilnica/Veľký Babylon/ bude zničený,...tak "obchodníci a králi budú smútiť nad ňou".
To jest, daná žena potom nemôže byť ani politickým ,ani obchodným prvkom sveta! A bolo to vždy falošné náboženstvo,ktoré prenasledovalo a zabíjalo pravých kresťanov. Vid 1 storočie. A dnes je tomu rovnako tak. Mnohí JS boli zabitý aj vdaka falošnému náboženstvu. Sú o tom aj historické záznamy.
A Boha ani nezaujimajú neveriaci. Tí maju údel jasný,...a vedia to aj sami. Boh sa tu v Zjavení venuje tým,čo ho zradili a opustili "cestu priamosti",...a ešte aj prenasledovali,zabíjali inak zmýšľajúcich.


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 10:17 avatar
G7 kfzigoôujio


13.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 6. 2015, 17:59 avatar
A možno je to Springfield.Tam sídli AHL a ešte Homer Simpson.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:32 avatar
A i.............. "cirkev bez iča". 


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 20:34 avatar
Jednoducho,....ak niekomu nestačilo vysvetlenie na našej stránke, tak sa treba vrátiť do minulosti,...k prameňu.
Doslovný, Babylon bolo mesto ,kde sa stavitelia babylonskej veže,postavili proti predsavzatiu Boha a bolo to asi pred 4 000 rokmi,.....ked stavitelia babylonskej veže plánovali zabrániť tomu, aby sa ľudský rod rozšíril po celej zemi. Povedali: „Poďme, postavme si mesto a aj vežu s vrcholom v nebesiach a urobme si slávne meno, aby sme neboli rozptýlení po celom povrchu zeme.“ — 1. Mojžišova 11:4.
No Boží zámer so zemou bol celkom iný. Noachovi a jeho synom dal Boh príkaz: „Buďte plodní a rozmnožte sa a naplňte zem.“ (1. Mojžišova 9:1) Ako Boh reagoval, keď videl, aké plány majú títo buriči z Bábelu? ........Zmiatol ich jazyk, takže už nemohli medzi sebou komunikovať. K čomu to viedlo? „Boh [ich] odtiaľ rozptýlil po celom zemskom povrchu.“ (1. Mojžišova 11:5–8)
Nie div, že miesto, kde stavali vežu, dostalo názov Bábel, čo znamená zmätok. (1. Mojž. 11:9)
Dané "rozptýlenie" malo za následok,že časom sa rozšírili babylonské náboženské názory a praktiky do mnohých krajín. /triády,kult matky,peklo,nesmrteľná duša...atd:/
Tak sa meno Veľký Babylon stalo vhodným označením falošného náboženstva ako celku.
Z toho logicky vyplýva, že Veľký Babylon, o ktorom hovorí Zjavenie, je náboženským prvkom. Keďže je podobný mestu a ríši, nevzťahuje sa iba na jednu náboženskú skupinu, ale zahŕňa všetky náboženstvá, ktoré odporujú pravému Bohu.
Už i z výrazu-"Veľký Babylon,matka smilníc a ohavností zeme",....je zrejme, že dané /dcéry/ smilnice sú jednotlivé náboženstvá,.....teda sú jej "dcérami" kedže napodobňujú jej duchovnú prostitúciu. Je tiež "matkou ohavností zeme". v tom zmysle,že zrodila ohavné potomstvo ako napríklad:modlárstvo,špiritizmus,veštectvo,astrológiu,ľudské obete,chrámovú prostitúciu,....atd.
"Šarlát a purpur" ....a dané "bohatstvo" ktoré táto "matka,neviestka" nahanobila,tiež mnohé naznačuje. A tak,, jej duchovné smilstvo ju radí k náboženskej organizácií,konglomerátu.
V súčasnosti je z doslovného mesta iba neobývaná zrúcanina. Ale "Veľký Babylon" /obrazné označenie/je všade tam,kde sa neučí biblická pravda, .......a kde táto Božia pravda bola nahradená náboženskými,nebiblickými prvkami pohankého ,starovekého ,doslovného mesta Babylonu.
Súhlasí milky945


20.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 6. 2015, 02:40 avatar
Odpoviem jednoducho a krátko, čo si myslím.
Veľký babylon nie je konkrétne miesto / mesto, je to celý svet, je to šelma z mora (Zj 13).


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 6. 2015, 14:57 avatar
Milky nie! Babylon ked bude zničený,tak daná šelma ešte bude existovať. Na to čo povieš? To ti nejak uniklo! A politické prvky/i šelma/ budu nariekať nad jej zánikom. Tak ako to môže byť šelma? A Babylon je náboženská,duchovná smilnica. Preto ten výraz-Neviestka,...lebo jej smilstvo je duchovné. Stalo sa to vtedy,ked v 4 storočí sa cirkev spojila so svetom. Tým sa dala bodka za biblickým kresťanstvom. To tvrdia i mnohí historici. Jak.4:4....."Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvo s Bohom?" Cháp,....trinitárske kresťanstvo je teda nepriateľom Boha!


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 6. 2015, 23:33 avatar
Nechápem, prečo by mali politické prvky / šelma z mora nariekať nad zánikom smilnice, keď "tí budú nenávidieť smilnicu a spustošia ju a obnažia a budú jesť jej mäsá a ju spália ohňom." (Zj 17,16)


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 6. 2015, 01:00 avatar
Milky,...správne uvažuješ. Ich zármutok je len sebeckou reakciou,že prišli o významný zdroj svojho bohatstva a využívania danej inštitúcie. V dejinách táto podpora bola obojstranne výhodná ,ale v čase konca,to už je o niečom inom. Stále platí,že daný impulz na zničenie dal "Boh do ich srdc". To platí i na obchodníkov. A ako čítaš -"stoja obdaleč a neprichádzajú jej na pomoc".
A le zgustnú si na jej bohatstve,vyplienia ho ,ked odkryjú jej skutočný charakter
Ale ,pre lepšie porozumenie,...kto dal do srdca Babylonského vládcu/Nabuchonodozoŕa/ zámer aby bol potrestaný neverný Jeruzalem,židia? Bol to opäť Boh a bola to opäť veľmoc,vláda ktorá zrovnala Jeruzalem a tých čo si hovorili že.slúžia Bohu,že sú Božím ľudom a pritom boli modlári. A aj on vyplienil Jeruzalem o bohatstvo a sám poukázal na skutočnosť ,že bol prorockým vykonávateľom rozsudku nad neverným Jeruzalemom. Aj sám vedel to,čo nevedeli spurní a zlí ,neverní židia. Jeremiáš to vedel tiež a aj preto ho Nabuchonodozor chránil a odmenil.


22.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 6. 2015, 22:54 avatar
Shagara, máš pravdu, pomýlil som sa. Podľa ZJ 13 a 17 veľký babylon = smilnica = šelma zo zeme, nie z mora. Len ten zvyšok, ktorý tvrdíš, neviem overiť písmom. Mohol by si to viac rozviesť, ako si to myslel.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 6. 2015, 23:07 avatar
Milky....myslíš oddelenosť od sveta? Ak áno,...tak to znamenalo ,že kresťania boli vždy neutrálni,apolitickí a odmietali hodnoty a riešenia sveta. Samozrejme,...poslúchali vrchnosti/pokiaľ to nebolo v rozpore s ich svedomím/ a výlučne sa sústredovali na službu Bohu a jeho normu života./Bibliu/
Augustín napísal jedno dielo,ktorým chcel navodiť ,že kresťanstvo a svet sa zmierili,a že už neexistuje nepraiateľstvo,...ale to bola len jeho detinská predstava. Satan je stále vládcom sveta,a ked podporujeme tento svet,tak podporujeme jeho./to v súvislosti s politikou a ambíciami sveta/.
Slová Ježiša nemôže zmeniť nejaký konvertovaný pohan,s telesným myslením! Sú platné a nadčasové. Pokiaľ tomuto svetu vládne satan,Boží odporca. Preto aj jeden historik napísal,že-"ked sa cirkev spojila so svetom,skončilo kresťanstvo"! A mal pravdu. To,čo z toho vzišlo bola len obludná a nechutná náhražka.


24.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 6. 2015, 23:13 avatar
Shagara nie to som myslel. Prepáč, že som to nekonkretizoval skôr. S 23 v podstate súhlasím.

Myslel som tieto tvoje slová:
"Milky nie! Babylon ked bude zničený,tak daná šelma ešte bude existovať. Na to čo povieš? To ti nejak uniklo! A politické prvky/i šelma/ budu nariekať nad jej zánikom."
Je to v Písme?


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 6. 2015, 00:04 avatar
Ano Milky!
" A kupci zeme budú nad ním plakať a žialiť,"......." Plakať a nariekať nad ním budú králi zeme, ktorí s ním smilnili a hýrili, keď uvidia dym jeho požiaru. 10 Budú stáť obďaleč pre hrôzu nad jeho smrteľným zápasom a budú hovoriť: "Beda, beda! Ty ohromné mesto, Babylon, mesto mocné, lebo v jedinú hodinu prišiel na teba súd!" Zjav.18 kap.
Teda, ked vylúčime obchod,vládcov ,...tak zostáva iba náboženstvo.
A falošné náboženstvo je opisované v Písme na mnohých miestach. Ved aj "človek neprávosti" je náboženský atribút.
Citujem...:"Nech vás nikto nezvedie nijakým spôsobom. Veď najprv musí nastať odpadnutie od Boha a zjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia, 4 ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo nesie Božie meno alebo je predmetom úcty, a to tak, že sa posadí do Božieho chrámu a bude sa vydávať za Boha. 5 Nepamätáte sa, že som o tom už hovoril, keď som bol u vás? " 2 Sol.2:3-5.....tu sa opisuje duchovenstvo trinitárskeho kresťanstva!
K tomu Zjaveniu......"Kráľi zeme" ...tvoria politické prvky zeme,a z ních je aj "šelma". Ved aj dnes majú národy ,mocnosti v erbe,znaku zvieratá:"Drak,medved,orol,lev,orlica...atd". Aj "zvieratá" z Daniela jasne identifikujú dané mocnosti./Grécko,Babylon,Médoperzia,Rím/


28.
označiť príspevok

milky945 muž
   23. 6. 2015, 21:32 avatar
Shagara, tie dva citované verše si neprotirečia, čo som si pôvodne nemyslel. Smilnicu "zabijú" mocný tohto sveta - desať rohov (Zj 17,16), asi keď im prestane byť užitočná. Ale plakať za ňou a možno aj úprimne budú kupci (Zj 18,11).

Zj 17,16: A desať rohov, ktoré si videl, i šelma, tí budú nenávidieť smilnicu a spustošia ju a obnažia a budú jesť jej mäsá a ju spália ohňom.

Zj 18,11: Aj kupci zeme budú plakať a žialiť nad ním, pretože nikto viac nekúpi ich tovaru ...


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 09:14 avatar
Nie Milky,.....prehliadol si kontext Písma. Písma hovoria,že budú odhalené jej hriechy a pokrytectvo,a aj samotní ľudia/veriaci/ sa proti nej obrátia. Kupcom išlo tiež len o sebecké ciele....zbohatnúť!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:45,  PartOFgod - asi by to nebolo dobre, keby sa to udialo tak skoro. Dúfam , že nečítal Lenina a...
dnes, 20:45,  A na zem poslal svojho syna Ježiška aby nalovili ryby (otrokov) do toho jeho pochybného...
dnes, 20:44,  Asi v tom nebi bude panovať tvrdá totalita na čele s despotom Jehovou ;)
dnes, 20:42,  Zaujímavé že všetci sa túžia dostať do neba a pri tom sa tam ani slobode nedá priučiť ;)
dnes, 20:40,  Zuzka8- veľa sa divíš, si prekvapená a málo sleduješ vyhlásenia vodcu? Hádam si počula,...
dnes, 20:40,  219. Nerozumiem tak úplne presne o čom píšeš, ale ľudskej slobode sme sa naozaj v nebi...
dnes, 20:39,  To sa moze velice lahko zvrtnut blizi sa revolucny den 17. November ma cas vybicovat v...
dnes, 20:36,  Ten národ asi bude veľmi vystrašený, keď som tam uvalil v zápale takú hrúbku*39*03. No aj...
dnes, 20:32,  Seriem aj na ceruzku, nech sa nevyhovára a vymáčkne sa ;)
dnes, 20:32,  Kde to tvrdiil, či to bolo v správach ? ..
dnes, 20:31,  To máš asi prvú lekciu, lekciu trpezlivosti. .. jaaaj, veď počkaj, ale ona Ti už...
dnes, 20:30,  Už mala kopec príležitostí na to ;)
dnes, 20:30,  Všaka tu od štvrtej ani nebola. .. *19
dnes, 20:29,  Zuzka8- aké články by si rada videla?*39*40
dnes, 20:29,  A tá shvinka ninka nechce a nechce prezradiť ;)
dnes, 20:27,  PartOFgod- tá rozprávka je veľmi krátka a smiešná a Zmatkovič to tak dokonale zamotáva,...
dnes, 20:26,  Ukáž článok. .. *19
dnes, 20:26,  To ma nezaujíma ;) MŇA zaujíma NAČO SME TU ;)
dnes, 20:26,  Konečne Shagara vie prečo mu ráno smrdí prst ;)
dnes, 20:24,  Tak sa jej opýtaj ako sa má, keď príde. .. *21 ak príde dnes. *01
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 782 bytes in 0,234 seconds)