hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Kde končia hranice zdravého rozumu? 6 časť.

príspevkov
94
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 13.11.2016 13:18 Shagara
posledná zmena 15.11.2016 19:48
1
13.11.2016, 13:18
Ježiš povedal:.......„Nezostúpil som z neba konať svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal.“ Ján 6:38
Alebo obdobné slová čítame i u Jána 5:30........:"Sám od seba nemôžem robiť nič; ako počujem, tak súdim, a môj súd je spravodlivý, lebo nehľadám vlastnú vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal". Ján 5:30
Tiež tesne pred svojou smrťou Ježiš povedal:........" „Môj Otče, ak je to možné, nech ma obíde tento pohár. Ale nie ako ja chcem, ale ako ty chceš.“
A nakoniec ešte jeden veľavravný text:........... Tak ako mi, tak ani on/Ježiš/ sa nespoliehal na vlastnú múdrosť. ... Povedal: „Čo učím, nie je moje, ale patrí tomu, kto ma poslal. Ak túži niekto konať Jeho vôľu, pozná, či je to učenie od Boha, alebo či hovorím sám od seba. Kto hovorí sám od seba, hľadá vlastnú slávu, kto však hľadá slávu toho, ktorý ho poslal, ten je pravý a niet v ňom nespravodlivosti." Ján 7:16-18
Čo opäť z tohto plynie?
Ak Ježišova vôľa nie je Otcovou vôľou,tak ako môžeme tvrdiť že sú "jedno".......,že "Ježiš je Jehova"? Alebo ,že ak...... "bol Ježiš dole/na zemi/ tak bol zároveň i na nebi"?
Dané texty to jasne vylučujú! Ježiš ak by bol Boh/Všemohúci/,tak nutne musela byť jeho vôľa zároveň aj Otcova,.....za predpokladu,že veríme ,že Boh je jeden. Ale z textov vyplýva,že Ježišova vôľa bola odlišná od Otcovej a že bola podriadená Otcovej vôli.
To isté môžme tvrdiť aj na Ježišove tvrdenie-"že,to čo učí nie je jeho". Ale ak by bol Ježiš skutočne Všemohúcim Bohom,tak by to čo učil na zemi ako Boh,Bohočlovek muselo byť aj jeho učením! Ale Ježiš opäť jasne poukázal "komu patrí"?! ....."Tomu,ktorý ma poslal"!
Lebo,ak "sám od seba nemôže robiť nič",....tak aký je to potom Všemohúci Boh,ktorý si musí pýtať zvolenie od iného Boha?
Aj pri svojej smrti ukázal, že chce konať takým spôsobom,ako chce Otec,a nie ako on sám. Alebo môže Boh/ktorý sa sám obetoval/ prosiť samého seba ,že chce aby "nemusel zomrieť"/odním tento pohár odo mňa/,a potom sa odvolávať na vôľu iného Boha/vyššieho/,aby sa ale diala jeho vôľa,a nie vôľa jeho,teda Kristova? Lebo ak Ježiš nemohol urobiť svoje osobné rozhodnutie sám,ale sa dovoľoval na vyššiu vôľu niekoho,....tak je zrejme ,kto je Vyšší,kto je skutočne Všemohúci Boh a kto poslušný,podriadený Boží syn?!
Pokračujme,....Ježiš tiež ukázal,že "nehľadá svoju slávu,ale slávu svojho Otca". Ale ak trinitári veria ,že Ježiš je Všemohúci Boh,tak nutne opäť by musela byť jeho sláva ,zároveň i Otcova,poťažne by ju nemal odlišovať od svojej. To odlíšenie vidíme i v jeho slovách:..."kto hovorí sám od seba". Teda,tu zdôraznil,že on nehovoril "sám od seba",ale tak ako mu povedal Otec,ktorý ho poslal.
A teda i slová: "že všetko konal na slávu svojho Otca", nie na svoju,teda na slávu Všemohúceho Boha Jehovu,svojho Otca,......opäť ukazuje odlišnosť syna od Otca a ich vzájomné postavenie. Kde bezpochyby Otec je Najvyššou Autoritou.
Nuž čo, zdravý rozum,pokora a úcta k Božiemu slovu,....k jasným biblickým pravdám ,sa už dnes nenosí! Smutné je to,že sa tak deje u tých ,čo si dávajú prívlastok:"Kresťania".

.
none
2

1. Shagara 13.11.2016, 13:18

Ježiš povedal:.......„Nezostúpil som z neba konať svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal.“ Ján 6:38
Alebo obdobné slová čítame i u Jána 5:30........:"Sám od seba nemôžem robiť nič; ako počujem, tak súdim, a môj súd je spravodlivý, lebo nehľadám vlastnú vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal". Ján 5:30
Tiež tesne pred svojou smrťou Ježiš povedal:........" „Môj Otče, ak je to možné, nech ma obíde tento pohár. Ale nie ako ja chcem, ale ako ty chceš.“
A nakoniec ešte jeden veľavravný ...

13.11.2016, 13:29
Boh Jehova neexistuje. Taký Boh nie je. Alfou a omegou je pravý Boh a pravý človek Pán Ježiš Kristus. Až bude človek umierať a bude volať meno Jehova nič mu to nemôže, lebo Jehova nie je Boh. V Biblií sa slovo Jehova nikdy neuvádzalo a neuvádza. Cesta, pravda a život je jedine meno pod Slnkom a to je Pán Ježiš Kristus.
none
3

2. 13.11.2016, 13:29

Boh Jehova neexistuje. Taký Boh nie je. Alfou a omegou je pravý Boh a pravý človek Pán Ježiš Kristus. Až bude človek umierať a bude volať meno Jehova nič mu to nemôže, lebo Jehova nie je Boh. V Biblií sa slovo Jehova nikdy neuvádzalo a neuvádza. Cesta, pravda a život je jedine meno pod Slnkom a to je Pán Ježiš Kristus.

13.11.2016, 13:32
Ten kto neverí a neuznáva, že jediný Spasiteľ je Pán Ježiš Kristus, že Pán Ježiš Kristus je pravý Boh a pravý človek - nie je kresťanom. A niet iného meno, ktoré vedie k spáse a tým menom je meno nad všetky mená, na ktoré sa zohne každé koleno na Zemi aj podsvetí a tým menom je Pán Ježiš Kristus.
none
5

3. 13.11.2016, 13:32

Ten kto neverí a neuznáva, že jediný Spasiteľ je Pán Ježiš Kristus, že Pán Ježiš Kristus je pravý Boh a pravý človek - nie je kresťanom. A niet iného meno, ktoré vedie k spáse a tým menom je meno nad všetky mená, na ktoré sa zohne každé koleno na Zemi aj podsvetí a tým menom je Pán Ježiš Kristus.

13.11.2016, 13:38
Slepí ťa vedú a sama si slepá. Bolo ti tu zrozumiteľne vysvetlené že Boh má svoje meno. V hebrejčine sa zapisuje spoluhláskami JHVH. V starozákonných knihách sa nachádza Božie meno takmer 7-tisíckrát. Kedže v biblickej hebrejčine sa nezapisujú samohlasky, nevieme z istotou ako sa má Božie meno správne čítať. Božie meno však rozhodne nie je Ježiš, ako to tvrdíte vy. Ak zapieraš že meno jediného pravého Boha je Jahve (Jehova), tak zapieraš biblického Boha.
none
7

5. 13.11.2016, 13:38

Slepí ťa vedú a sama si slepá. Bolo ti tu zrozumiteľne vysvetlené že Boh má svoje meno. V hebrejčine sa zapisuje spoluhláskami JHVH. V starozákonných knihách sa nachádza Božie meno takmer 7-tisíckrát. Kedže v biblickej hebrejčine sa nezapisujú samohlasky, nevieme z istotou ako sa má Božie meno správne čítať. Božie meno však rozhodne nie je Ježiš, ako to tvrdíte vy. Ak zapieraš že meno jediného pravého Boha je Jahve (Jehova), tak zapieraš biblického Boha.

13.11.2016, 13:41
Jahve nie je Jehova. To je podstata jehovistov, že sa klaňajú neexistujúcemu Bohovi Jehovovi - taký Boh neexistuje. Slovo JHVH je jasne vysvetlené a platí - znamená Jahve a nie Jehova.
none
9

7. 13.11.2016, 13:41

Jahve nie je Jehova. To je podstata jehovistov, že sa klaňajú neexistujúcemu Bohovi Jehovovi - taký Boh neexistuje. Slovo JHVH je jasne vysvetlené a platí - znamená Jahve a nie Jehova.

13.11.2016, 13:41
2. Prečo "Jehovovi svedkovia"
Toto pomenovanie vzali len v r. 1931 a malo by značiť "Boží svedkovia". Lebo podľa nich sa Boh volá Jehova, aby bol rozlíšený od falošných bohov. Tomuto menu dávajú mimoriadnu dôležitosť a jedine z neho robia podstatný bod svojho ohlasovania. Hovoria, že jedine ten, kto pozná a užíva toto meno sa môže páčiť Bohu a spasiť sa. Ale, - odpovedáme - ak Boh je len jeden, ako môže potrebovať vlastné meno, aby sa rozlíšil od ostatných božstiev? Okrem toho "Jehova" je pomýlené čítanie štyroch písmen, ktorými hebrejsky originál Sv. písma píše nevysloviteľné meno Božie: JHVH. Vedci už dávno dokázali, že správne čítanie týchto spoluhlások je JaHVeH ( Jahve). Len JS tvrdohlavo čítajú JeHoVaH (Jehova), zatiaľ čo Biblia užíva aj iné termíny (Pán, Najvyšší, Všemohúci, atď.)
Jehova sa definuje ako "centrálny prameň dynamickej energie" mal by mať telo a nebol by prítomný všade, ale len v nebi. Je to pojem primitívny a detský, ktorý je veľmi vzdialený od pravého Boha, zjaveného Ježišom Kristom
none
19

9. 13.11.2016, 13:41

2. Prečo "Jehovovi svedkovia"
Toto pomenovanie vzali len v r. 1931 a malo by značiť "Boží svedkovia". Lebo podľa nich sa Boh volá Jehova, aby bol rozlíšený od falošných bohov. Tomuto menu dávajú mimoriadnu dôležitosť a jedine z neho robia podstatný bod svojho ohlasovania. Hovoria, že jedine ten, kto pozná a užíva toto meno sa môže páčiť Bohu a spasiť sa. Ale, - odpovedáme - ak Boh je len jeden, ako môže potrebovať vlastné meno, aby sa rozlíšil od ostatných božstiev? Okrem toho "Jehova" je po...

13.11.2016, 13:57
9,.....ak sa ti páči výraz -"Jahveh",nič proti. Je to správne,lebo každý vie o akého Boha ide. Ale treba ho používať. Na internete je veľa historických dôkazov /archeologických/ o tom ,že Božie meno sa bežne používalo. Toto meno Jehovah je aj vo Vatikáne,na kresťanských minciach,v kresťanských dielach,v kostoloch ,na pomníkoch,sochách,...atď.
Za ďalšie,nikde a nikto nedokázal obhájiť presnú výslovnosť Božieho mena,preto zavádzaš.
Boh je všade/keď chce byť/ ale iba svojim duchom. Primitívny je názor RKC. Príklad: Ježiš šiel s telom do neba,a ak veríme náuke RKC ,že Boh/teda podľa RKC-Ježiš/ je všadeprítomný,ako to že nevidíme všade jeho telesné údy?
To nepotrebuje komentár. Biblia jasne hovorí, "že telo a krv" nemôžu byť v nebi,v duchovnej sfére. Načo by bol v nebi Ježišovi konečník Lea? Vieš to? A nebudem ďalej zachádzať do detailov.
Podľa tohto textu si dali JS meno:....... „Ste moji svedkovia... áno, môj sluha, ktorého som si vyvolil, aby ste poznali a verili vo mňa a aby ste rozumeli, že som Ten istý. Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebol žiadny. Ja — ja som Jehova a okrem mňa niet záchrancu. Sám som oznamoval a zachraňoval a pôsobil, aby to bolo počuť, keď medzi vami nebol nijaký cudzí boh. Vy ste moji svedkovia... a ja som Boh. A po celý čas som Ten istý; a niet nikoho, kto by dosiahol oslobodenie z mojej ruky. Budem konať, a kto [moju ruku] môže odvrátiť?“ — Izaiáš 43:10–13.
O akých svedkoch je tu reč? O svedkoch bezmenného Boha? Nie! O svedkoch ,ktorí svedčili o jedinom Bohu JHVH,Jehovovi,Jahvem.
none
10

7. 13.11.2016, 13:41

Jahve nie je Jehova. To je podstata jehovistov, že sa klaňajú neexistujúcemu Bohovi Jehovovi - taký Boh neexistuje. Slovo JHVH je jasne vysvetlené a platí - znamená Jahve a nie Jehova.

13.11.2016, 13:45
Je to iná výslovnosť toho istého mena. Koľkokrát ti to mám napísať? To je tak ťažko pochopiteľné, že hebrejčina zapisuje len spoluhlásky, nie samohlásky, a že preto nevieme ako sa má správne čítať Božie meno? Shagara ti napísal, že sa nebráni ani vašej výslovnosti, tú používam aj ja. Hľadáš si len zámienku proti SJ a znesvätcuješ pri tom Božie meno. Snáď ti to Boh odpustí, ako hanlivo zaobchádzaš s Jeho svätým menom.
none
13

10. 13.11.2016, 13:45

Je to iná výslovnosť toho istého mena. Koľkokrát ti to mám napísať? To je tak ťažko pochopiteľné, že hebrejčina zapisuje len spoluhlásky, nie samohlásky, a že preto nevieme ako sa má správne čítať Božie meno? Shagara ti napísal, že sa nebráni ani vašej výslovnosti, tú používam aj ja. Hľadáš si len zámienku proti SJ a znesvätcuješ pri tom Božie meno. Snáď ti to Boh odpustí, ako hanlivo zaobchádzaš s Jeho svätým menom.

13.11.2016, 13:49
Ale vieme ako sa má vysvetľovať židovské pomenovanie Boha JHVH a to správne vyslovovanie a čítanie je vysvetlené odborníkmi a je možné len Jahve. Nie Jehova. Tým pádom je celé učenie o neexistujúcom Bohovi Jehovovi. Jehova neexistuje. A cesta spásy resp. k Bohu je len cez meno pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša Krista.
none
14

13. 13.11.2016, 13:49

Ale vieme ako sa má vysvetľovať židovské pomenovanie Boha JHVH a to správne vyslovovanie a čítanie je vysvetlené odborníkmi a je možné len Jahve. Nie Jehova. Tým pádom je celé učenie o neexistujúcom Bohovi Jehovovi. Jehova neexistuje. A cesta spásy resp. k Bohu je len cez meno pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša Krista.

13.11.2016, 13:50
Meno pravého Boha je podla Biblie, to je tá kniha ktorú neznášaš, JHVH, nie Ježiš.
none
78

7. 13.11.2016, 13:41

Jahve nie je Jehova. To je podstata jehovistov, že sa klaňajú neexistujúcemu Bohovi Jehovovi - taký Boh neexistuje. Slovo JHVH je jasne vysvetlené a platí - znamená Jahve a nie Jehova.

15.11.2016, 01:22
7,...Lea,týmto si zrušila i Krista. Lebo ak neexistuje jeho Otec ,ktorý ho splodil,tak ani Kristus neexistuje. Tomu sa hovorí,zabiť "dve muchy" jednou ranou. Určite nájdeš odmenu za tieto tvoje fantazmagória.-
Ale ešte sa môžeš obrátiť k pravému Bohu!
none
8

5. 13.11.2016, 13:38

Slepí ťa vedú a sama si slepá. Bolo ti tu zrozumiteľne vysvetlené že Boh má svoje meno. V hebrejčine sa zapisuje spoluhláskami JHVH. V starozákonných knihách sa nachádza Božie meno takmer 7-tisíckrát. Kedže v biblickej hebrejčine sa nezapisujú samohlasky, nevieme z istotou ako sa má Božie meno správne čítať. Božie meno však rozhodne nie je Ježiš, ako to tvrdíte vy. Ak zapieraš že meno jediného pravého Boha je Jahve (Jehova), tak zapieraš biblického Boha.

13.11.2016, 13:41
Tvoja cirkev ho dávno zaprela, rovnako ako Krista, svojimi skutkami. Tak čomu sa divím, keď zapierate aj Božie meno....
none
11

8. 13.11.2016, 13:41

Tvoja cirkev ho dávno zaprela, rovnako ako Krista, svojimi skutkami. Tak čomu sa divím, keď zapierate aj Božie meno....

13.11.2016, 13:46
Katolícka cirkev je kristocentrická, čo je správne, lebo hlása pravdu o jedinom Spasiteľovi Pánovi Ježišovi Kristovi. Nepravé náboženstva alebo aj priamo sekty (Jehovovi svedkovia) sú sekta o čom svedčia aj odborníci na sekty. Jehovisti pravého Boha Pána Ježiša Krista a pravého človeka tvrdia, že bol Pán Ježiš pred príchodom na Zem ako Archanjel Michael. Jehovisti sa klaňajú neexistujúcemu Bohu Jehovovi a pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša znížili na hodnotu Archanjela.
none
12

11. 13.11.2016, 13:46

Katolícka cirkev je kristocentrická, čo je správne, lebo hlása pravdu o jedinom Spasiteľovi Pánovi Ježišovi Kristovi. Nepravé náboženstva alebo aj priamo sekty (Jehovovi svedkovia) sú sekta o čom svedčia aj odborníci na sekty. Jehovisti pravého Boha Pána Ježiša Krista a pravého človeka tvrdia, že bol Pán Ježiš pred príchodom na Zem ako Archanjel Michael. Jehovisti sa klaňajú neexistujúcemu Bohu Jehovovi a pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša znížili na hodnotu Archanjela.

13.11.2016, 13:48
Toho vašeho nebiblického "Krista" už nemôžem ani vystáť...
none
15

12. 13.11.2016, 13:48

Toho vašeho nebiblického "Krista" už nemôžem ani vystáť...

13.11.2016, 13:52
Nielen ty, ale ani jehovisti - oni sú vyslovene proti Pánovi Ježišovi Kristovi, ale hlavne sa prejavujú ako veľkou naučenou nenávisťou voči katolíckej cirkvi a pápežovi. To vidíme pri každom jehovistovi (člen sekty, ktorý vedome alebo skôr nevedome klania sa nepravému Bohovi Jehovovi, pretože Jehova nie je Boh, je to modla (výmysel zakladateľov sekty Svedkov jehovovýhch). V skutočnosti jehovisti nemajú za nič ani pravého Boha Pána Ježiša Krista a zároveň pravého človeka.
none
17

15. 13.11.2016, 13:52

Nielen ty, ale ani jehovisti - oni sú vyslovene proti Pánovi Ježišovi Kristovi, ale hlavne sa prejavujú ako veľkou naučenou nenávisťou voči katolíckej cirkvi a pápežovi. To vidíme pri každom jehovistovi (člen sekty, ktorý vedome alebo skôr nevedome klania sa nepravému Bohovi Jehovovi, pretože Jehova nie je Boh, je to modla (výmysel zakladateľov sekty Svedkov jehovovýhch). V skutočnosti jehovisti nemajú za nič ani pravého Boha Pána Ježiša Krista a zároveň pravého človeka.

13.11.2016, 13:55
Ich Bohom je JHVH, len Jeho meno inak vyslovujú. Si naozaj tak hlúpa že toto nechápeš?
👍: Shagara
none
23

15. 13.11.2016, 13:52

Nielen ty, ale ani jehovisti - oni sú vyslovene proti Pánovi Ježišovi Kristovi, ale hlavne sa prejavujú ako veľkou naučenou nenávisťou voči katolíckej cirkvi a pápežovi. To vidíme pri každom jehovistovi (člen sekty, ktorý vedome alebo skôr nevedome klania sa nepravému Bohovi Jehovovi, pretože Jehova nie je Boh, je to modla (výmysel zakladateľov sekty Svedkov jehovovýhch). V skutočnosti jehovisti nemajú za nič ani pravého Boha Pána Ježiša Krista a zároveň pravého človeka.

13.11.2016, 14:01
15,...teda Otec Ježiša Krista už ani neexistuje? Už nielen jeho meno ste vymazali ,ale aj jeho existenciu?
none
35

15. 13.11.2016, 13:52

Nielen ty, ale ani jehovisti - oni sú vyslovene proti Pánovi Ježišovi Kristovi, ale hlavne sa prejavujú ako veľkou naučenou nenávisťou voči katolíckej cirkvi a pápežovi. To vidíme pri každom jehovistovi (člen sekty, ktorý vedome alebo skôr nevedome klania sa nepravému Bohovi Jehovovi, pretože Jehova nie je Boh, je to modla (výmysel zakladateľov sekty Svedkov jehovovýhch). V skutočnosti jehovisti nemajú za nič ani pravého Boha Pána Ježiša Krista a zároveň pravého človeka.

13.11.2016, 14:15
15,...Písmo hovorí,..."kto nectí Otca,nectí ani syna" a naopak. JS veria v Ježiša Krista a veria že je to,čo on tvrdil -Boží syn. Nejdú nad učenie Písma!
Ale vy nectíte Otca,ale ho odmietate a urážate.
none
63

35. Shagara 13.11.2016, 14:15

15,...Písmo hovorí,..."kto nectí Otca,nectí ani syna" a naopak. JS veria v Ježiša Krista a veria že je to,čo on tvrdil -Boží syn. Nejdú nad učenie Písma!
Ale vy nectíte Otca,ale ho odmietate a urážate.

13.11.2016, 17:23
Shagara
Zámerne sa vyhýbaš mojím argumentom ale to je logické, ak na ne nedokážeš odpovedať.

Uviedol si časť citátu verša Jn 5,23 "Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal." Ale zámerne si neuviedol prvú časť tohto verša, kde sa píše : " aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca."

Viac krát som sa na to pýtal. Ako sa môže Kristus dožadovať tej istej cti, aká patrí len Bohu - Otcovi, ak hovoríte, že Kristus je menší ako Otec, a že si nie sú rovní?
Ak Ježiš nepatrí na podstatu Otca, ako sa môže dožadovať slávy, ktorá mu nepatrí?

Je napísané : "Preto ho Boh nad všetko povýšil a dal mu meno, ktoré je nad každé iné meno, aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí a aby každý jazyk vyznával: "Ježiš Kristus je Pán!" na slávu Boha Otca."

Povýšil Boh skutočne Ježišove meno nad každé iné meno? Ale to by znamenalo, že Boh povýšil meno svojho Syna aj nad svoje vlastné meno. Ako to potom je, ak nie tak, že meno Ježiša je menom aj Boha Otca?
none
22

12. 13.11.2016, 13:48

Toho vašeho nebiblického "Krista" už nemôžem ani vystáť...

13.11.2016, 14:00
Potrebuješ vyslobodenie. 🙂
none
25

22. 13.11.2016, 14:00

Potrebuješ vyslobodenie. 🙂

13.11.2016, 14:05
Aby som prinášal ovocie spravodlivosti ako ty?
none
27

25. 13.11.2016, 14:05

Aby som prinášal ovocie spravodlivosti ako ty?

13.11.2016, 14:06
Alebo ako "vyslobodená" Lea čo tu háji špinavosti svojej "cirkvi"? Ďakujem, o také "vyslobodenie" ani v najmenšom nestojím.
none
36

27. 13.11.2016, 14:06

Alebo ako "vyslobodená" Lea čo tu háji špinavosti svojej "cirkvi"? Ďakujem, o také "vyslobodenie" ani v najmenšom nestojím.

13.11.2016, 14:15
Písal som o tebe, nie o Lei. 🙂 Lea je prípad sám o sebe. 🙂
none
34

25. 13.11.2016, 14:05

Aby som prinášal ovocie spravodlivosti ako ty?

13.11.2016, 14:15
Aby si nebol tak zatrpklý. 🙂
none
39

34. 13.11.2016, 14:15

Aby si nebol tak zatrpklý. 🙂

13.11.2016, 14:17
To si sa naučil od EnaXYpsylóna, písať na konci vety 🙂
none
41

39. 13.11.2016, 14:17

To si sa naučil od EnaXYpsylóna, písať na konci vety 🙂

13.11.2016, 14:21
Vedel som to už predtým. 🙂
none
37

25. 13.11.2016, 14:05

Aby som prinášal ovocie spravodlivosti ako ty?

13.11.2016, 14:15
len clovek pohaňaný satanom može niečo také napísať, čo si predviedol v 25....
none
40

37. 13.11.2016, 14:15

len clovek pohaňaný satanom može niečo také napísať, čo si predviedol v 25....

13.11.2016, 14:17
opr.....samozrejme v 12
none
26

12. 13.11.2016, 13:48

Toho vašeho nebiblického "Krista" už nemôžem ani vystáť...

13.11.2016, 14:05
Rim 14:11
Lebo je napísané:
„Ako že žijem, hovorí Pán,
predo mnou sa zohne KAZDE KOLENO
a každý jazyk sa bude vyznávať Bohu.“

Flp 2:5 Zmýšľajte tak ako Kristus Ježiš:
6 On, hoci má božskú prirodzenosť,
nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom,
7 ale zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu,
stal sa podobný ľuďom
a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka.
8 Uponížil sa, stal sa poslušným
až na smrť, až na smrť na kríži.
9 Preto ho Boh nad všetko povýšil
a dal mu meno,
ktoré je nad každé iné meno,
10 aby sa na meno Ježiš zohlo KAZDE KOLENO
v nebi, na zemi i v podsvetí
11 a aby každý jazyk vyznával:
„Ježiš Kristus je Pán!“
na slávu Boha Otca.
none
29

26. 13.11.2016, 14:05

Rim 14:11
Lebo je napísané:
„Ako že žijem, hovorí Pán,
predo mnou sa zohne KAZDE KOLENO
a každý jazyk sa bude vyznávať Bohu.“

Flp 2:5 Zmýšľajte tak ako Kristus Ježiš:
6 On, hoci má božskú prirodzenosť,
nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom,
7 ale zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu,
stal sa podobný ľuďom
a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka.
8 Uponížil sa, stal sa poslušným
až na smrť, až na smrť na k...

13.11.2016, 14:08
Pavol citoval v liste Rimanom starý Zákon a tam je namiesto slova "Pán" použité Božie meno, pokiaľ viem. A Božie meno nie je meno Ježiš, to nevieš? Nepoznáš Písmo.
none
31

29. 13.11.2016, 14:08

Pavol citoval v liste Rimanom starý Zákon a tam je namiesto slova "Pán" použité Božie meno, pokiaľ viem. A Božie meno nie je meno Ježiš, to nevieš? Nepoznáš Písmo.

13.11.2016, 14:10
ako vidim si jehovista ako vyšitý......vsimni si slova kazde koleno.....
none
32

31. 13.11.2016, 14:10

ako vidim si jehovista ako vyšitý......vsimni si slova kazde koleno.....

13.11.2016, 14:11
Tak nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom? To je v pôvodnom texte? Pokiaľ viem tak je tam napísané niečo iné...
none
44

32. 13.11.2016, 14:11

Tak nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom? To je v pôvodnom texte? Pokiaľ viem tak je tam napísané niečo iné...

13.11.2016, 14:23
32,.....Origenes v komentári k Jánovi hovorí "Veľkosť Ježiša Krista viacej vynikla tým, že sa pokoril, než keby si bol myslel, že sa musí pridržiavať svojej rovnosti s Bohom .Opačný výklad je totiž jasný nezmysel, čo by znamenalo:,Pokladajte iných za lepších od seba. Konajte podla Ježiša, ktorý si nemyslel ,že koristia zneužíva, keď sa pridržiava svojej rovnosti s Bohom."Takto by sa tvrdil pravý opak, velikášstvo by sa dávalo za príklad skromnosti , bol by to hriech proti zdravému rozumu./Fil.2.,6,7/ Zdá sa že tento odsek veľmi podrobne rozobral a dokonale vystihol list z roku 117, ktorý sa zachoval vo Vienenských a Lyonských kostoloch, vzácna to staroveká pamiatka.List chváli skromnosť niektorých učeníkov :"Nechceli prijať honosný titul martýr/kvôli pár nepríjemnostiam/,pretože sa riadili príkladom Ježiša Krista..../Filozofický slovník str.169/
none
47

44. Shagara 13.11.2016, 14:23

32,.....Origenes v komentári k Jánovi hovorí "Veľkosť Ježiša Krista viacej vynikla tým, že sa pokoril, než keby si bol myslel, že sa musí pridržiavať svojej rovnosti s Bohom .Opačný výklad je totiž jasný nezmysel, čo by znamenalo:,Pokladajte iných za lepších od seba. Konajte podla Ježiša, ktorý si nemyslel ,že koristia zneužíva, keď sa pridržiava svojej rovnosti s Bohom."Takto by sa tvrdil pravý opak, velikášstvo by sa dávalo za príklad skromnosti , bol by to hriech proti zdravému rozumu./Fil.2....

13.11.2016, 14:26
Ale nie je nesprávny samotný preklad? Nie je správnym prekladom, nepovažoval rovnosť s Bohom za vytúženú korisť?
none
38

31. 13.11.2016, 14:10

ako vidim si jehovista ako vyšitý......vsimni si slova kazde koleno.....

13.11.2016, 14:16
31,...to je v poriadku,aj ja skloním svoje koleno pred Kristom/aj každý JS/,ale uctievam iba jeho Otca. Kde je tu problém?
none
43

38. Shagara 13.11.2016, 14:16

31,...to je v poriadku,aj ja skloním svoje koleno pred Kristom/aj každý JS/,ale uctievam iba jeho Otca. Kde je tu problém?

13.11.2016, 14:23
to su len také reči z tvojej strany, ale skutocnosť je iná......Ste vy jehovisti takto chváliť Boha ako to vidíš, vyvýšovat meno Ježiš?......Pokial viem ,tak je to podla jehovistov ruhanie......
odkaz
none
49

43. 13.11.2016, 14:23

to su len také reči z tvojej strany, ale skutocnosť je iná......Ste vy jehovisti takto chváliť Boha ako to vidíš, vyvýšovat meno Ježiš?......Pokial viem ,tak je to podla jehovistov ruhanie......
https://www.youtube.com/watch?v=HcnfT4arZtI

13.11.2016, 14:28
43,....to nie sú "reči". Pavol sa poklonil aj pohanskému kráľovi, tak prečo by sme sa nemohli klamať nášmu vodcovi,učiteľovi ,ktorý sa za nás obetoval? Ale opakujem,....Ježiš nám sám povedal ,že uctievať máme iba "jediného Boha",teda jeho Otca! Mat.4 kap.
none
52

49. Shagara 13.11.2016, 14:28

43,....to nie sú "reči". Pavol sa poklonil aj pohanskému kráľovi, tak prečo by sme sa nemohli klamať nášmu vodcovi,učiteľovi ,ktorý sa za nás obetoval? Ale opakujem,....Ježiš nám sám povedal ,že uctievať máme iba "jediného Boha",teda jeho Otca! Mat.4 kap.

13.11.2016, 14:41
takže vyvýšovať meno ježiš ,ako to vidíš je nespravne?......podla teba by sa meno Ježiš malo pri takýchto chvalach zameniť za jehova?
none
54

52. 13.11.2016, 14:41

takže vyvýšovať meno ježiš ,ako to vidíš je nespravne?......podla teba by sa meno Ježiš malo pri takýchto chvalach zameniť za jehova?

13.11.2016, 14:47
Prečo zameniť? Keď chválim Božieho syna, chválim ho Jeho menom Ježiš. Keď chválim Boha a Otca pána Ježiša, chválim ho Jeho svätým menom. Veď je to prosté.
none
55

54. 13.11.2016, 14:47

Prečo zameniť? Keď chválim Božieho syna, chválim ho Jeho menom Ježiš. Keď chválim Boha a Otca pána Ježiša, chválim ho Jeho svätým menom. Veď je to prosté.

13.11.2016, 14:50
no podla jevovistoch, ako viem ,tak je to ruhanie......niečo take ako ked katolíci uctievaju Mariu.......a považuju taketo verejne vyvýsovanie mena Ježiš ako ruhanie a hrubu chybu......Ale ked sa ho opytaš, tak ti povie......Ja s tým problem nemám....On nič on muzikant.....
none
56

55. 13.11.2016, 14:50

no podla jevovistoch, ako viem ,tak je to ruhanie......niečo take ako ked katolíci uctievaju Mariu.......a považuju taketo verejne vyvýsovanie mena Ježiš ako ruhanie a hrubu chybu......Ale ked sa ho opytaš, tak ti povie......Ja s tým problem nemám....On nič on muzikant.....

13.11.2016, 14:54
Nemôžem hovoriť za nich, len vyjadrím svoju domnienku. Kedže oni ako ja považujú Ježiša za jednorodeného Božieho syna, neuznávajú keď sa Ježišove meno zvelebuje ako meno samotného Boha, lebo za jediného Boha považujú Jeho Otca. Ja na chvále Ježiša ako Božieho syna a Mesiáša nič zlého nevidím.
none
58

56. 13.11.2016, 14:54

Nemôžem hovoriť za nich, len vyjadrím svoju domnienku. Kedže oni ako ja považujú Ježiša za jednorodeného Božieho syna, neuznávajú keď sa Ježišove meno zvelebuje ako meno samotného Boha, lebo za jediného Boha považujú Jeho Otca. Ja na chvále Ježiša ako Božieho syna a Mesiáša nič zlého nevidím.

13.11.2016, 15:08
Radosť návštevníka chrámu
1 Ďakovný žalm. 2 Jasaj na chválu Pánovi, celá zem, s radosťou slúžte Pánovi. S plesaním vstupujte pred jeho tvár. 3 Vedzte, že náš Pán je Boh; on je náš stvoriteľ a jemu patríme, sme jeho ľud a ovce z jeho stáda. 4 Vstupujte do jeho brán s piesňou chvály a do jeho nádvorí s piesňami oslavnými; chváľte ho a velebte jeho meno. 5 Lebo Pán je dobrý; jeho milosrdenstvo trvá naveky a jeho vernosť z pokolenia na pokolenie.

Vysloviť že Ježiš je pan, môžeš len v Duchu Svatom....

3 Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. 4 Vkradli sa totiž medzi vás niektorí ľudia, už dávno zapísaní na odsúdenie, bezbožní, čo zamieňajú milosť nášho Boha za výstrednosti a zapierajú jediného Vládcu a nášho Pána Ježiša Krista.
none
57

55. 13.11.2016, 14:50

no podla jevovistoch, ako viem ,tak je to ruhanie......niečo take ako ked katolíci uctievaju Mariu.......a považuju taketo verejne vyvýsovanie mena Ježiš ako ruhanie a hrubu chybu......Ale ked sa ho opytaš, tak ti povie......Ja s tým problem nemám....On nič on muzikant.....

13.11.2016, 15:03
A nediv sa tej mojej 12. keď niektorí ľudia predkladajú Krista ako niekoho, kto prišiel "zrušiť" Boha a vymazať Jeho meno. Takto predkladaný Kristus je falošný, nebiblický, imaginárny, toho nemôžem vystáť. Ježiš je predsa cestou k Bohu, o sám to povedal.
none
59

57. 13.11.2016, 15:03

A nediv sa tej mojej 12. keď niektorí ľudia predkladajú Krista ako niekoho, kto prišiel "zrušiť" Boha a vymazať Jeho meno. Takto predkladaný Kristus je falošný, nebiblický, imaginárny, toho nemôžem vystáť. Ježiš je predsa cestou k Bohu, o sám to povedal.

13.11.2016, 15:12
tieto veci musíš pýsať inač......Oni maju svojho eucharistického krista, nie toho ktorý vstal z mrtvých.......
none
60

57. 13.11.2016, 15:03

A nediv sa tej mojej 12. keď niektorí ľudia predkladajú Krista ako niekoho, kto prišiel "zrušiť" Boha a vymazať Jeho meno. Takto predkladaný Kristus je falošný, nebiblický, imaginárny, toho nemôžem vystáť. Ježiš je predsa cestou k Bohu, o sám to povedal.

13.11.2016, 15:40
57,....Súhlas. nemôže byť "cesta,..."prostredník"/sprostredkovateľ/,....zároveň aj tým k čomu vedie, čoho/ku komu/ je prostredníkom! Na to poukazuje aj jeden Pavlov text!
Takýto Kristus je antikristom ,ktorého splodil vládca tohto sveta.
none
61

60. Shagara 13.11.2016, 15:40

57,....Súhlas. nemôže byť "cesta,..."prostredník"/sprostredkovateľ/,....zároveň aj tým k čomu vedie, čoho/ku komu/ je prostredníkom! Na to poukazuje aj jeden Pavlov text!
Takýto Kristus je antikristom ,ktorého splodil vládca tohto sveta.

13.11.2016, 15:54
je ale treba chapať v com je nebiblickosť Krista.....Ak by to bolo podmienene spravaním jednotlivých ludí, potom bi toho praveho biblického Krista nemali nikde.....V RKC su urcite aj "dobrí" krestania.......
nebiblickosť krista v RKC spociva v tom že oni maju svojho eucharistickeho......ktorý sa im zjavuje v oplatke.....Ich kristom je maly slaby ježisko v naruči velkej a silnej ženy......ich kristom je figura vystruhana z dreva.....ktora je imervere pribita na kríži...strazia si ho tam akokeby sa bali že im z toho kríža utecie.......
A to už platí pre vsetkých katlikov, ani keby od dobroty kakali medove cukriky........a rozdavali ich nudzným.....
none
62

60. Shagara 13.11.2016, 15:40

57,....Súhlas. nemôže byť "cesta,..."prostredník"/sprostredkovateľ/,....zároveň aj tým k čomu vedie, čoho/ku komu/ je prostredníkom! Na to poukazuje aj jeden Pavlov text!
Takýto Kristus je antikristom ,ktorého splodil vládca tohto sveta.

13.11.2016, 16:32
Tak čo Shagara.....je spravne takto verejne vyvýšovať meno Ježiš....vzývať ze je pan panov a kraľ kralov?...Dvíhať pri tom aj ruky ak treba, a vstupovať do božej prítomnosti....
Vy jehovisti to nemôzete robiť....lebo to sa da len v Duchu a pravde........to že kecaš ze ti nerobi pokľaknuť pred nejakým podla vas anjelom je zjavné.....tu mate velký problém, satanoví služobníci.....
none
16

8. 13.11.2016, 13:41

Tvoja cirkev ho dávno zaprela, rovnako ako Krista, svojimi skutkami. Tak čomu sa divím, keď zapierate aj Božie meno....

13.11.2016, 13:55
Jediná pravá a jednotná cirkev Katolícka cirkev, ktorá je Kristovou cirkvou, lebo sám ju založi a vediecl cez sv. Petra(prvého pápeža) a následne cez všetkých pápežov a kňazov správne učí o svätej Trojici - a to je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.
none
18

16. 13.11.2016, 13:55

Jediná pravá a jednotná cirkev Katolícka cirkev, ktorá je Kristovou cirkvou, lebo sám ju založi a vediecl cez sv. Petra(prvého pápeža) a následne cez všetkých pápežov a kňazov správne učí o svätej Trojici - a to je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.

13.11.2016, 13:56
Zaisté a Kristus je asi zločinec, keď má telo čo vykonalo toľko zla, že?
none
48

18. 13.11.2016, 13:56

Zaisté a Kristus je asi zločinec, keď má telo čo vykonalo toľko zla, že?

13.11.2016, 14:28
reaguješ s predsudkami.....učenie v RKC o svatej trojici je spravne.....akurát je hlupe povedať že len jedina prava katolicka cirkev....
none
20

16. 13.11.2016, 13:55

Jediná pravá a jednotná cirkev Katolícka cirkev, ktorá je Kristovou cirkvou, lebo sám ju založi a vediecl cez sv. Petra(prvého pápeža) a následne cez všetkých pápežov a kňazov správne učí o svätej Trojici - a to je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.

13.11.2016, 13:59
Svätá Trojica
„Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého“ (Mt 28, 19). V Novom zákone je doslova každé učenie, ktoré má do činenia s našou kresťanskou skúsenosťou, popísané v trojičných pojmoch. Či sa jedná o krst, milosť, spásu, vyvolenie, jednotu. Aj keď pojem „Trojica“ nenachádzame v Písme, tvorí pre nás poklad viery, pretože sa veľmi často hovorí o troch: Otec, Syn, Duch Svätý. Pojem „Trojica“ prvýkrát použil Teofil z Antiochie okolo roku 180 a začal sa používať na označenie jediného Boha v troch osobách.

Gregor Nazianzský takto zveril katechumenom zhrnutie trojičnej viery: „Predovšetkým, prosím, zachovaj vzácny poklad, pre ktorý žijem, za ktorý bojujem a ktorý nech ma sprevádza, keď sa rozlúčim s týmto životom. S ním znášam aj všetky ťažkosti života a pohŕdam všetkými radosťami a nepokladám ich za nič; vieru, hovorím, a vyznanie viery v Otca i Syna i Ducha Svätého. Dnes ti ju zverujem. S ňou ťa ponorím do očistnej vody a vyzdvihnem z nej. Dávam ti ju za spoločníčku a ochrankyňu celého života: jediné božstvo a moc, jestvujúce spoločne v Troch a obsahujúce Troch odlišným spôsobom: božstvo rovnakej podstaty alebo prirodzenosti, ktoré sa vznešenosťou nezväčšuje ani podriadenosťou nezmenšuje… Nekonečnú jednotu Troch nekonečných. Každý z nich je Boh, ak sa berie do úvahy osve…; a Boh sú títo Traja, ak sa berú do úvahy spolu… Len čo som si v duchu predstavil Jedného, hneď mi zažiarili Traja. Len čo začnem rozlišovať Troch, hneď som privedený k Jednému.“

Ako spojiť chápanie nášho Boha – Svätej Trojice s naším kresťanským životom?

Pre dostatočne hlboké vyjadrenie kresťanskej skúsenosti a chápania Boha sú dôležité tri základné roviny. Žiadne zobrazenie, obraz ani stvárnenie Boha nestačí a tieto tri roviny potrebujeme, ak máme zachovať základné východiská svojho kresťanského chápania Boha. Prvá rovina je transcendentný Boh, ktorý žije mimo tento svet a je jeho prameňom a tvorcom. Druhá rovina je ľudská tvár Boha, zjavená v osobe Ježiša Krista. Tretia rovina je Boh prítomný, ktorý je prítomný svojmu stvoreniu a ktorý tu aktívne pôsobí. Učenie o Trojici nás ubezpečuje, že kombinácia týchto troch rovín určuje základné kresťanské prístupy k Bohu, ktorý vzkriesil Ježiša Krista z mŕtvych. Ani jedna z nich, keby sme ich vzali nezávisle, by nestačila, aby sme mohli vnímať bohatstvo kresťanskej skúsenosti s Bohom.

Práve trojjediný Boh napĺňa tie najzákladnejšie duševné potreby ľudských bytostí. Všetci totiž potrebujeme v základe tri veci. Najprv potrebujeme poznať svoj pôvod. Potrebujeme vedieť kto sme, odkiaľ sme prišli a kam smerujeme. V druhom rade potrebujeme vzor a po tretie potrebujeme niekoho, kto nám pomôže dôjsť tam, kam máme ísť. Ako kresťania si uvedomujeme, že máme svoj pôvod v Bohu Otcovi. Kristus sa stal naším vzorom a Duch Svätý nám pomáha dôjsť tam, kam potrebujeme.
odkaz
👍: Astax1
none
28

20. 13.11.2016, 13:59

Svätá Trojica
„Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého“ (Mt 28, 19). V Novom zákone je doslova každé učenie, ktoré má do činenia s našou kresťanskou skúsenosťou, popísané v trojičných pojmoch. Či sa jedná o krst, milosť, spásu, vyvolenie, jednotu. Aj keď pojem „Trojica“ nenachádzame v Písme, tvorí pre nás poklad viery, pretože sa veľmi často hovorí o troch: Otec, Syn, Duch Svätý. Pojem „Trojica“ prvýkrát použil Teofil z Antiochie okolo roku 180 a zača...

13.11.2016, 14:08
20,....Lea,vieš odpoveď ,prečo prvotní kresťania,cirkevní otcovia neverili v trojicu a Ježiša považovali za stvoreného a podriadeného Otcovi,a považovali ho za anjela? Oni žili len niekoľko desaťročí po smrti apoštolov?!
none
30

28. Shagara 13.11.2016, 14:08

20,....Lea,vieš odpoveď ,prečo prvotní kresťania,cirkevní otcovia neverili v trojicu a Ježiša považovali za stvoreného a podriadeného Otcovi,a považovali ho za anjela? Oni žili len niekoľko desaťročí po smrti apoštolov?!

13.11.2016, 14:10
Mal by si ich asi citovať. Ja myslím že za anjela ho nepovažovali, snáď s výnimkou Hermasa. Považovali ho za niekoho vyššieho od anjelov ale nie za Boha samotného.
none
21

16. 13.11.2016, 13:55

Jediná pravá a jednotná cirkev Katolícka cirkev, ktorá je Kristovou cirkvou, lebo sám ju založi a vediecl cez sv. Petra(prvého pápeža) a následne cez všetkých pápežov a kňazov správne učí o svätej Trojici - a to je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.

13.11.2016, 13:59
16,....cirkev ktorá koná a napáchala toľko zla nemá morálne právo sa hrdiť termínom:"Kresťanská"! A to platí i na zvrhlých pápežov. Prečítaj si- Dejiny pápežov! /Rosa,atď/
none
42

21. Shagara 13.11.2016, 13:59

16,....cirkev ktorá koná a napáchala toľko zla nemá morálne právo sa hrdiť termínom:"Kresťanská"! A to platí i na zvrhlých pápežov. Prečítaj si- Dejiny pápežov! /Rosa,atď/

13.11.2016, 14:22
Katolícka cirkev a kresťanstvo naopak urobila veľa dobra pre svet a ľudí. Niektoré omyly, pády pápeža či nesprávne rozhodnutia a kresťanstvo neohrozia. O dobrách, ktoré vďačím len katolíkom a pápežom s ľahkosťou niektorí zabúdajú. Pri sekte však platí - že sekta nič dobré neurobila pre svet a ani pre svojich oklamaných členov, naopak vždy a plnom rozsahu narobila len škodu. Preto sa varuje pred sektami aj zo strany veriacich aj neveriacich, lebo sekta ako taká nemá dobrý základ a ani dobré ciele. Tým pádom byť v sekte znamená ohrozovať seba, svoje rodiny a vzťahy ako aj škodlivosť pre spoločnosť, lebo produkuje ľudí s nenávisťou a zlosťou a nič pozitívne pre svet neurobila žiadna sekta. Akurát sa nabalil jej vodca(guru) a nechal v nešťastí svojich oklamaných členov. Ktorí skôr či neskôr skončia rozčarovaní a mnohí aj spáchajú samovraždu alebo skončia v rukách psychológov či psychiatrov.
👍: Astax1
none
45

42. 13.11.2016, 14:22

Katolícka cirkev a kresťanstvo naopak urobila veľa dobra pre svet a ľudí. Niektoré omyly, pády pápeža či nesprávne rozhodnutia a kresťanstvo neohrozia. O dobrách, ktoré vďačím len katolíkom a pápežom s ľahkosťou niektorí zabúdajú. Pri sekte však platí - že sekta nič dobré neurobila pre svet a ani pre svojich oklamaných členov, naopak vždy a plnom rozsahu narobila len škodu. Preto sa varuje pred sektami aj zo strany veriacich aj neveriacich, lebo sekta ako taká nemá dobrý základ a ani dobré ciel...

13.11.2016, 14:25
42,...ten záver vnímam ako tvoju sebareflexiu na RKC. Skús sa pozrieť do blázincov a väzníc a zistíš kto tam je!
none
46

42. 13.11.2016, 14:22

Katolícka cirkev a kresťanstvo naopak urobila veľa dobra pre svet a ľudí. Niektoré omyly, pády pápeža či nesprávne rozhodnutia a kresťanstvo neohrozia. O dobrách, ktoré vďačím len katolíkom a pápežom s ľahkosťou niektorí zabúdajú. Pri sekte však platí - že sekta nič dobré neurobila pre svet a ani pre svojich oklamaných členov, naopak vždy a plnom rozsahu narobila len škodu. Preto sa varuje pred sektami aj zo strany veriacich aj neveriacich, lebo sekta ako taká nemá dobrý základ a ani dobré ciel...

13.11.2016, 14:26
Katolícka cirkev urobila veľa dobra pre svet a ľudí. Napríklad pomohla vytvoriť ateistov a evolučnú báchorku. 🙂
none
50

46. 13.11.2016, 14:26

Katolícka cirkev urobila veľa dobra pre svet a ľudí. Napríklad pomohla vytvoriť ateistov a evolučnú báchorku. 🙂

13.11.2016, 14:30
46,....a stvorila "náboženský formalizmus",matrikových kresťanov a zabila Boha v mysliach ľudí.
Dodnes v mnohých krajinách nevedia zabudnúť na násilnú christianizáciu.
none
51

50. Shagara 13.11.2016, 14:30

46,....a stvorila "náboženský formalizmus",matrikových kresťanov a zabila Boha v mysliach ľudí.
Dodnes v mnohých krajinách nevedia zabudnúť na násilnú christianizáciu.

13.11.2016, 14:33
A koľko slušných ľudí neznáša kresťanstvo pre ich zločinné skutky? To je bežná reakcia s ktorou sa stretávam, mnoho ľudí cíti ku kresťanstvu averziu, lebo sa im spája s katolíckou cirkvou a vidia čo koľko zla napáchala.
none
53

51. 13.11.2016, 14:33

A koľko slušných ľudí neznáša kresťanstvo pre ich zločinné skutky? To je bežná reakcia s ktorou sa stretávam, mnoho ľudí cíti ku kresťanstvu averziu, lebo sa im spája s katolíckou cirkvou a vidia čo koľko zla napáchala.

13.11.2016, 14:44
s tymto sa da súhlasiť....RKC pribuchla dvere pred živým Bohom mnoho ludom, ktorí by aj uverili.....
none
4

2. 13.11.2016, 13:29

Boh Jehova neexistuje. Taký Boh nie je. Alfou a omegou je pravý Boh a pravý človek Pán Ježiš Kristus. Až bude človek umierať a bude volať meno Jehova nič mu to nemôže, lebo Jehova nie je Boh. V Biblií sa slovo Jehova nikdy neuvádzalo a neuvádza. Cesta, pravda a život je jedine meno pod Slnkom a to je Pán Ježiš Kristus.

13.11.2016, 13:33
Rovnako ani pápež nie je nástupca Petrov. 🙂
none
6

4. 13.11.2016, 13:33

Rovnako ani pápež nie je nástupca Petrov. 🙂

13.11.2016, 13:39
Ježiš Kristus je jediný Stvoriteľ a hlava Cirkvi, ktorá je jeho mystickým Telom. Vďaka Kristovi „celé telo, vyživované a pospájané väzivami a spojivami, rastie Božím vzrastom“ (Kol 2, 19). Všetci členovia Cirkvi sú navzájom zjednotení Duchom Svätým. Je to Kristova jediná Cirkev, ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom (Jn 21, 17), poveril ho, ako aj ostatných apoštolov, aby ju rozširovali a spravovali (pozri Mt 28, 18 nn). Na veky ju vztýčil ako „stĺp a oporu pravdy“ (1 Tim 3, 15). Táto Cirkev, založená a organizovaná vo svete ako spoločenstvo, žije v Katolíckej cirkvi, ktorú vedie Petrov nástupca a biskupi v jednote s ním (2. Vatikánsky koncil, Lumen Gentium 8).
V tomto živom tele Cirkvi má každý človek uskutočniť svoje jedinečné poslanie. A tak náš Pán Ježiš vybral dvanásť apoštolov, odovzdal im dar kňazstva a prikázal im, aby riadili celú Cirkev pod Petrovým vedením, udeľovali sviatosti a ohlasovali zjavenú pravdu. Takto Kristus ustanovil hierarchickú štruktúru. Ježiš zveril apoštolovi Petrovi najväčšiu pastoračnú moc: „A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi“ (Mt 16, 18–19).
Ježiš tým, že dal Šimonovi nové meno, dal mu potrebnú silu a moc, aby uskutočnil nové a mimoriadne dôležité poslanie v jednote spoločenstva Cirkvi. Pán Ježiš mení Šimona na Petra, čo znamená Skalu (po hebrejsky Kefas, po grécky Petros), na ktorú položí základy Cirkvi (viď. Lk 6, 48). V skutočnosti iba Ježiš je pravým základom (Mt 21, 42; Ef 2, 20), ale Peter sa na nich bude podieľať tým, že dostane osobitné výsady.
Pán Ježiš vysvetľuje, ako bude Peter základom Cirkvi. Predovšetkým mu zveruje najvyššiu právomoc, keď hovorí, že mu dá „kľúče od nebeského kráľovstva“. Dať kľúče znamená odovzdať celú moc (pozri Iz 22, 22). Pán Ježiš slovami o moci dovoliť a zakázať zdôrazňuje, že táto moc je úplná. Ježiš, ktorý má všetku moc na nebi i na zemi (Mt 28, 18), zveruje túto plnú moc Šimonovi, aby ju uplatňoval v jednote Cirkvi.
„Ale ja som prosil za teba, aby neochabla tvoja viera. A ty, až sa raz obrátiš, posilňuj svojich bratov“ (Lk 22, 32). Takto Pán Ježiš vysvetľuje, čoho sa týka Petrovo uplatnenie najvyššej moci v Cirkvi. Peter má predovšetkým posilňovať svojich bratov vo viere. Bude to robiť mocou, ktorú dostal osobitným darom neomylnosti v otázkach viery a mravov. Túto úlohu dostal Peter vo zvláštnej súvislosti – s pravdou o Eucharistii, ktorá bola zverená apoštolom a ich nástupcom, aby opakovali to, čo urobil Ježiš pri Poslednej večeri. Ježiš veľmi tesne previazal vieru s Eucharistiou (Jn 6, 26–71). Peter, ktorý má posilňovať vieru svojich bratov, zároveň má viesť apoštolov pri slávení Eucharistie a pri ohlasovaní právd viery.
Pán Ježiš sa po svojom zmŕtvychvstaní trikrát opýtal Petra, či ho miluje väčšmi ako ostatní. Je to narážka na Petrovo trojnásobné zapretie a zároveň povolanie k najväčšej láske, ktorú človek musí prijať ako dar.
Ježiš odovzdal Petrovi pastoračnú právomoc nad celou Cirkvou, keď povedal „pas moje baránky“, „pas moje ovce“ (Jn 21, 5–17). Odvtedy sa Ježišovo poslanie stalo poslaním svätého Petra. Predpoveď mučeníckej smrti to potvrdzuje (Jn 21, 18). Ježiš bude plniť poslanie „dobrého Pastiera“ cez Petrovu službu. Spôsob, ktorým predpovedá jeho umučenie, ukazuje, že od tejto chvíle Ježiš preberá zodpovednosť za celý Petrov život.
Všetci cirkevní Otcovia i prvé kresťanské dokumenty poukazujú na pravdu viery, ktorú všeobecne prijímali prví kresťania, že Kristus Pán dal apoštolovi Petrovi najvyššiu autoritu a moc nad celou Cirkvou a ktokoľvek je Petrovým nástupcom v Ríme, nadobúda Petrovo prvenstvo nad celou Cirkvou.
A tak Cirkev, ktorá je Kristovou jednotou s hriešnikmi, má viditeľnú štruktúru. Ustanovil ju sám Ježiš Kristus: pápež, biskupi, diakoni, laici. Niektorí tvrdia, že stačí samotná viera a priamy kontakt s Ježišom, a preto vôbec nepotrebujú nijakú hierarchiu, ani cirkevnú. Toto vyhlásenie je však v rozpore samo so sebou, pretože každý skutočný kontakt s Ježišom je kontaktom s jeho mystickým Telom, ktorým je Cirkev. Teda skutočné stretnutie s Ježišom a skúsenosť jeho lásky možno prežívať iba cez a v spojení s Cirkvou, ktorú vedie pápež, nástupca svätého Petra a zástupca Ježiša Krista. Preto slová, ktoré predniesla sestra Lucia vo Fatime, vzbudzujú neobyčajný, stále aktuálny záujem: „Kde je Peter, tam je Cirkev… kto nie je s pápežom, nie je s Bohom, a ten, kto túži byť s Bohom, musí byť s pápežom.“

odkaz
👍: Astax1
none
24

6. 13.11.2016, 13:39

Ježiš Kristus je jediný Stvoriteľ a hlava Cirkvi, ktorá je jeho mystickým Telom. Vďaka Kristovi „celé telo, vyživované a pospájané väzivami a spojivami, rastie Božím vzrastom“ (Kol 2, 19). Všetci členovia Cirkvi sú navzájom zjednotení Duchom Svätým. Je to Kristova jediná Cirkev, ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom (Jn 21, 17), poveril ho, ako aj ostatných apoštolov, aby ju rozširovali a spravovali (pozri Mt 28, 18 nn). Na veky ju vztýčil ako „stĺp a ...

13.11.2016, 14:02
A o pápežovi ani slovo... 🙂
none
64

2. 13.11.2016, 13:29

Boh Jehova neexistuje. Taký Boh nie je. Alfou a omegou je pravý Boh a pravý človek Pán Ježiš Kristus. Až bude človek umierať a bude volať meno Jehova nič mu to nemôže, lebo Jehova nie je Boh. V Biblií sa slovo Jehova nikdy neuvádzalo a neuvádza. Cesta, pravda a život je jedine meno pod Slnkom a to je Pán Ježiš Kristus.

13.11.2016, 17:45
Neviem, či je dôležité sa zameriavať na správne vyslovovanie mena Jahve alebo Jehova.
Myslím si, že to ani nie je nejako podstatné.

Ale čo je podstatné je to, že JS a všetci ostatní, ktorí neuznávajú Ježišovo Božstvo, neuznávajú ani Otca. Ich viera je založená na klamstve. Myslia si, že sa páčia Otcovi ale tí čo si "nectia Syna, nectia si ani Otca". A Kristus hovorí, "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca". Ak vy teda odopierate úctu Kristovi, ktorá mu patrí a dávate ju len Bohu Otcovi vaša úcta nie je úplná a podľa svätého písma je neplatná. Tak to povedal aj Ježiš Kristus: "Boh chce, aby bol uctievaný v celej jeho celistvosti, ako Otec, tak Syn v jednote s Duchom Svätý"

Viera JS je založená na cielenom a systematickom prekrúcavaní sv.písma. Ak nám písmo hovorí, že Kristus vystúpil do neba so svojím telom oni odpovedia, že to tak nie je. Ak nám písmo hovorí, že duša je nesmrteľná "Lebo nenecháš moju dušu v podsvetí" Sk 2, 27 oni povedia opak. Ak nám písmo hovorí, že naše telá budú vzkriesené na večný život, oni to poprú. Ak nám písmo hovorí o pekle, oni to nepríjmajú. Ak nám sv.písmo hovorí, že Kristus nebol anjel Hebr 1, oni to poprú, aby všetko zapadalo do ich klamstiev.

Smutné na tom je, že väčšina týchto ľudí sa pridala k SJ pre finančné výhody. Smutné na tom je, že zrádzajú Krista dennodenne, ako kedysi Judáš. Smutné na tom je, že väčšina SJ boli predtým kresťanmi a teda do väčšej, či menšej miery poznali pravdu.

Teda čo na to povedať?
Ponechávam vás Božej spravodlivosti ale zároveň vás odporúčam Božiemu - Kristovmu milosrdenstvu, lebo Ježiš v jednote s Bohom Otcom a Duchom Svätý je Bohom všetkých.
none
65

64. Astax1 13.11.2016, 17:45

Neviem, či je dôležité sa zameriavať na správne vyslovovanie mena Jahve alebo Jehova.
Myslím si, že to ani nie je nejako podstatné.

Ale čo je podstatné je to, že JS a všetci ostatní, ktorí neuznávajú Ježišovo Božstvo, neuznávajú ani Otca. Ich viera je založená na klamstve. Myslia si, že sa páčia Otcovi ale tí čo si "nectia Syna, nectia si ani Otca". A Kristus hovorí, "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca". Ak vy teda odopierate úctu Kristovi, ktorá mu patrí a dávate ju len Bo...

13.11.2016, 18:16
teraz bude písať o sto šesť ako si cti Ježiša....ale to bude klamať......Niekedy mam pocit , ako keby si Shagara sam upravoval svoje učenie, na zaklade roznych debat.....vykruca sa ako líška.......
Ale zas na druhej strane, ked si pomslim ako v katolíci zarputilo obhajujete uctievanie Marie......Ježisa mame uctievať, to sam vidíš v pisme.......ale Mariu uz nie.....a uz vôbec ju nedavať na uroven Boha( to ze je bezhriesna atd)........
Mame si ju ctiť samozrejme, ako bohabojnu židovku, ktora prijala bez problemov, ulohu, v božom vykupitelskom diele.....
none
66

65. 13.11.2016, 18:16

teraz bude písať o sto šesť ako si cti Ježiša....ale to bude klamať......Niekedy mam pocit , ako keby si Shagara sam upravoval svoje učenie, na zaklade roznych debat.....vykruca sa ako líška.......
Ale zas na druhej strane, ked si pomslim ako v katolíci zarputilo obhajujete uctievanie Marie......Ježisa mame uctievať, to sam vidíš v pisme.......ale Mariu uz nie.....a uz vôbec ju nedavať na uroven Boha( to ze je bezhriesna atd)........
Mame si ju ctiť samozrejme, ako bohabojnu židovku, kto...

13.11.2016, 18:24
"blahoslaviť ma budú odteraz všetky pokolenia, lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný" Lk 1, 48
none
67

66. Astax1 13.11.2016, 18:24

"blahoslaviť ma budú odteraz všetky pokolenia, lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný" Lk 1, 48

13.11.2016, 18:36
to nie je dovod na to ab sme ju davali na uroven Boha......jej uloha bola samozrejme nevsedna, len jedna zena mohla priviesť na svet ježiša.....
blahoslavení podla bozieho slova su viacerí.......ale nikd nie su davaní na uroven Boha...toto uz je popretie bozich pravd.....že totižto vsetci zhresili a niet na nich bozej slavy....
none
68

67. 13.11.2016, 18:36

to nie je dovod na to ab sme ju davali na uroven Boha......jej uloha bola samozrejme nevsedna, len jedna zena mohla priviesť na svet ježiša.....
blahoslavení podla bozieho slova su viacerí.......ale nikd nie su davaní na uroven Boha...toto uz je popretie bozich pravd.....že totižto vsetci zhresili a niet na nich bozej slavy....

13.11.2016, 18:56
Nechcem sa znovu a zas bezvýsledne vracať k tejto téme.
Panna Mária nie je ako Boh, ona je tiež len stvorenie ale zároveň bola stvorená, ako najdokonalejšie Božie dielo hodné prijať samého Boha - "veľké veci jej urobil ten, ktorý je mocný", preto bola naplnená plnosťou milosti, aby v nej nebol ani tieň hriechu. Ona je najbližšie svoju Synovi, teda Bohu a žiadna jej prosba neostáva nevypočutá. Ona nám sprostredkuváva Syna, tak ako to urobila pri Jeho prvom príchode, tak isto to urobí aj pri Jeho druhom príchode, aj ked iným spôsobom. A preto, Panna Mária sprostredkuváva každému človekovi Syna, ktorý ho hľadá ale iba do takej miery, do akej je ho človek schopný prijať a do takej miery, do akej prijma Bránu milosti.

Môžu sa blahoslavenstvá naplno uskutočňovať kým sme v tele? Môžu sa len do takej miery, do akej sme schopní naplniť sa Bohom. Mária bola naplnená plnosťou Boha a preto, je najdokonalejšie blažená, a patrí jej najväčšia úcta spomedzi všetkého stvorenstva.

Panna Mária je tvoja Matka a ak o to stojíš, pomôže ti do neba.
none
69

68. Astax1 13.11.2016, 18:56

Nechcem sa znovu a zas bezvýsledne vracať k tejto téme.
Panna Mária nie je ako Boh, ona je tiež len stvorenie ale zároveň bola stvorená, ako najdokonalejšie Božie dielo hodné prijať samého Boha - "veľké veci jej urobil ten, ktorý je mocný", preto bola naplnená plnosťou milosti, aby v nej nebol ani tieň hriechu. Ona je najbližšie svoju Synovi, teda Bohu a žiadna jej prosba neostáva nevypočutá. Ona nám sprostredkuváva Syna, tak ako to urobila pri Jeho prvom príchode, tak isto to urobí aj pri ...

13.11.2016, 20:32
Panna Maria je moja Matka?.....uvažujem ako daleko dôjdete katolici vo svojej zarputilosti ohladom Marie...
Teraz ti niečo napíšem, a možno si to nikdy takto nečital....v uctievaci Marie ukazujete že vôbec nechapete bozie dielo , co sa stane s clovekom ked sa znovuzrodí.....
ako clovek som sa narodil svojim rodičom a mam svojho telesneho otca aj telesn Matku.....Ked som sa znovuzrodil, nezrodil som sa už z vole muža a zeny...clovek ma vnutorne svedectvo že je bozie dieťa, nenarodeneho z tela akrvi, ale z Boha....Takto narodeny clovek už nema matku, ale len Otca......
ak mas to svedectvo, nevolaš matka ani nič také ale voláš Abba Otče.....(kde tam vidiš matku?).....Je az neuveritelne ako nechapeš astax tieto veci, a pri tom si v pisme celkom rozhladený.......
Ak pochopíš zlozenie bozej rodiny, potom pochopíš aj postavenie Marie v bozom diele.....
none
70

64. Astax1 13.11.2016, 17:45

Neviem, či je dôležité sa zameriavať na správne vyslovovanie mena Jahve alebo Jehova.
Myslím si, že to ani nie je nejako podstatné.

Ale čo je podstatné je to, že JS a všetci ostatní, ktorí neuznávajú Ježišovo Božstvo, neuznávajú ani Otca. Ich viera je založená na klamstve. Myslia si, že sa páčia Otcovi ale tí čo si "nectia Syna, nectia si ani Otca". A Kristus hovorí, "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca". Ak vy teda odopierate úctu Kristovi, ktorá mu patrí a dávate ju len Bo...

14.11.2016, 04:47
Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je. Ježiš sám neprijal ani len oslovenie že je dobrý, s tým že to patrí len Bohu. Vyznal pred svojimi učeníkmi aj pred Židmi, že Jeho Otec je väčší ako on. Prijímať Ježiša ako syna Najvyššieho Boha, veď ním podla Písma je, nie je neúctou ku Kristovi. Navyše úcta k nemu sa prejavuje zachovávaním Jeho učenia. Vy si viete ctiť Krista akurát ústami, skutkami ho popierate. Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺudí, tak ako sa vaši bratia vo viere zachovali? Počuvali Krista, ktorého si údajne ctíte, alebo ľudí - zločincov? Zatiaľ čo Svedkovia Jehovovi zachovali Kristove učenie o láske k nepriateľom a nešli zabíjať, hoci to znamenalo pobyt v koncentračnom tábore. Tak si Astax vyber najprv to brvno čo máš ako katolík v oku a potom niekoho súď.
none
71

70. 14.11.2016, 04:47

Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je. Ježiš sám neprijal ani len oslovenie že je dobrý, s tým že to patrí len Bohu. Vyznal pred svojimi učeníkmi aj pred Židmi, že Jeho Otec je väčší ako on. Prijímať Ježiša ako syna Najvyššieho Boha, veď ním podla Písma je, nie je neúctou ku Kristovi. Navyše úcta k nemu sa prejavuje zachovávaním Jeho učenia. Vy si viete ctiť Krista akurát ústami, skutkami ho popierate. Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺu...

14.11.2016, 04:54
odkaz

Úcta ku Kristovi na katolícky spôsob. Fuj!
none
73

70. 14.11.2016, 04:47

Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je. Ježiš sám neprijal ani len oslovenie že je dobrý, s tým že to patrí len Bohu. Vyznal pred svojimi učeníkmi aj pred Židmi, že Jeho Otec je väčší ako on. Prijímať Ježiša ako syna Najvyššieho Boha, veď ním podla Písma je, nie je neúctou ku Kristovi. Navyše úcta k nemu sa prejavuje zachovávaním Jeho učenia. Vy si viete ctiť Krista akurát ústami, skutkami ho popierate. Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺu...

14.11.2016, 16:30
Ludwig
Najlepšia obrana je útok? Lebo tak mi to z tvojho komentára pripadá.
Ale poďme postupne.

"Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je." My Ježiša neoznačujeme za niekoho kým nie je. Ale on sám sa dožaduje tej istej slávy a cti, aká patrí Otcovi - "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca" . Označoval sa teda Ježiš podľa teba za niekoho kým nie je? Alebo previnil by sa Ježiš voči svojmu Bohu tým, že by sa mu robil rovným a dožadoval by sa tej iste cti, ak mu skutočne nebol rovný?

Ctíš si teda Ježiša tak, ako si ctíš Otca? To značí, preukazuješ Kristovi tú istú slávu, akú preukazuješ Otcovi, alebo popieraš Ježišove slová?

" Ježiš sám neprijal ani len oslovenie že je dobrý, s tým že to patrí len Bohu." Teda z tohto verša usudzuješ, že Ježiš nie je dobrý a tým pádom neguješ jeho slová "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca"?
Ježiš sám povedal, že "prišiel plniť vôľu Otca". A sám seba dáva za príklad "Učte sa odomňa, lebo som tichý a pokorný srdcom" Ježiš sa "zriekol svojej rovnosti s Bohom" "vzal na seba prirodzenosť ľudskú a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka". Ak teda prišiel Ježiš, aby sa pokoril "až na smrť na kríži" nie sú jeho slová "Nik nie je dobrý, jedine Boh." aktom pokory?
Vždy, keď sa Ježišovi mala dostať sláva a úcta, on pozornosť ľudí presmeruváva od seba. Sám povedal "Slávu od ľudí neprijímam." A v tomto duchu presmeroval pozornosť od seba "Prečo ma nazývaš dobrým?" k Bohu Otcovi "len jeden je dobrý - Boh"

"Vyznal pred svojimi učeníkmi aj pred Židmi, že Jeho Otec je väčší ako on. " Ale inde zas povedal "Ja a Otec sme jedno", "Kto vidí mňa, vidí Otca". Už som na to odpovedal mnoho krát. Ak Ježiš bol Boh a človek zároveň, tak ako človek bol menší ako Otec ale ako Boh bol mu rovný. Preto mohol vyznať "Otec je väčší ako som ja" a zároveň mohol povedať "Ja a Otec sme jedno".
V tejto súvislosti som uviedol verš, kde Ján konštatuje, že sa Ježiš robil rovným Bohu. "Preto sa Židia ešte väčšmi usilovali zabiť ho, lebo nielenže porušoval sobotu, ale aj Boha nazýval svojím Otcom a robil sa rovným Bohu". Tu nie je reč o židoch, ktorí by to povedali ale sám apoštol konštatuje "a robil sa rovným Bohu".
Odpovedz mi ako sa mohol robiť rovným Bohu, ak Bohu rovný nebol?

"Navyše úcta k nemu sa prejavuje zachovávaním Jeho učenia." Cirkev v plnosti zachováva Kristovo učenie a to ďalej zvestúva všetkým, ktorí ho chcú prijať.

Ale aby sme neodbočili predčasne k subjektívnemu hodnoteniu minulosti, tak ako si to už viac krát urobil, aby si zaútočil na učenie Katolíckej Cirkvi.

Tvrdíš, že Kristus neprijal ani len oslovenie, že je dobrý. No inde čítame, že prijma klaňanie sa, ktoré patrí len a jedine Bohu!

A keď vstúpili do loďky, vietor utíchol. 33 Tí, čo boli na loďke, klaňali sa mu a vraveli:„Naozaj si Boží Syn!“ (Mt 14,32n)
A hľa, Ježiš im išiel v ústrety a oslovil ich: „Pozdravujem vás!“ Ony pristúpili, objali mu nohy a klaňali sa mu. 10 Tu im Ježiš povedal: „Nebojte sa! Choďte, oznámte mojim bratom, aby šli do Galiley; tam ma uvidia.“ (Mt 28,9n)
Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch, kam im Ježiš rozkázal. 17 Keď ho uvideli, klaňali sa mu, no niektorí pochybovali. Mt 28,16–17)

Čo znamená klaňať sa?
Znamená to vzdávať niekomu tú poctu, ktorá patrí iba Bohu a nikomu inému:„ A zasa ho diabol vzal na veľmi vysoký vrch, ukázal mu všetky kráľovstvá sveta a ich slávu a vravel mu: „Toto všetko ti dám, ak padneš predo mnou a budeš sa mi klaňať.“ Vtedy mu Ježiš povedal: „Odíď satan, lebo je napísané: - Pánovi, svojmu Bohu, sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť.“ (Mt 4,8–10)
Klaňať – proskyneo – uctievať niekoho ako Boha.
„Potom jeden silný anjel… mi povedal: „Napíš: Blahoslavení sú tí, čo sú pozvaní na Baránkovu svadobnú hostinu!“ A povedal mi: „Tieto Božie slová sú pravdivé.“ 10 I padol som mu k nohám, aby som sa mu klaňal. Ale on mi povedal: „Pozor, nerob to! Som spoluslužobník tvoj a tvojich bratov, ktorí majú Ježišovo svedectvo. Bohu sa klaňaj! A Ježišovo svedectvo je duch proroctva.“ (Zjv 18,21.19,9n)

Takže učeníci sa Ježišovi klaňajú, vzdávajú Mu božské pocty – a On to prijíma! Nijako ich nenapomína!
Ak táto pocta patrí len a len Bohu, ako to, že ju prijma aj Kristus? "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca"
Je len jeden záver a to ten, že Kristus je Boh!

"Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺudí, tak ako sa vaši bratia vo viere zachovali?" Počuvali Krista, ktorého si údajne ctíte, alebo ľudí - zločincov?" Toto sú odvážne tvrdenia pre niekoho, kto nemá preštudovanú históriu z pravdivých prameňom.

Poviem ti len toľko, že dokonca bol v Nemecku vybudovaný koncentračný tábor, kde boli len kňazi a rehoľníci. Už emeritný pápež si na ten čas spomína, kde boli katolíci prenasledovaní nacistami. Vtedy mu jeden staručký kňaz s úsmevom povedal - Jozefovi Ratzingerovi - keď toto všetko skončí najväčší nacisti budú kňazi.

"Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺudí, tak ako sa vaši bratia vo viere zachovali?" Naši bratia vo viere, každý podľa jemu štátnej príslušnosti bránili svoju slobodu. A to je dovolené. Kresťan, ak sa bráni má právo zabiť v sebaobrane alebo v obrane štátu. Neťahaj do druhej svetovej vojny náboženské motívy.

A už ked sa pozeráš na históriu, prečo sa nepozrieš aj na prenasledovanie kléra a radových katolíkov komunistami? Dokázal by si byť pre Krista zatvorený vo väzení 30 rokov ako naši mnohí bratia vo viere? Dokázal by si preňho znášať mučenie?
Hľaď teda sám na seba a nie na iných!

"Tak si Astax vyber najprv to brvno čo máš ako katolík v oku a potom niekoho súď." Ja nikoho nesúdim veď som napísal "Ponechávam vás Božej spravodlivosti ale zároveň vás odporúčam Božiemu - Kristovmu milosrdenstvu" pripadajú ti tieto slová, ako slová súdu?
none
76

73. Astax1 14.11.2016, 16:30

Ludwig
Najlepšia obrana je útok? Lebo tak mi to z tvojho komentára pripadá.
Ale poďme postupne.

"Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je." My Ježiša neoznačujeme za niekoho kým nie je. Ale on sám sa dožaduje tej istej slávy a cti, aká patrí Otcovi - "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca" . Označoval sa teda Ježiš podľa teba za niekoho kým nie je? Alebo previnil by sa Ježiš voči svojmu Bohu tým, že by sa mu robil rovným a dožadoval by sa tej iste cti, ak ...

15.11.2016, 01:02
73,...Astax,to tu už bolo rozoberané, a to,že to nechápeš je tvoja vec. Len povedz,prečo žiadny kresťania do konca tretieho storočia neverili v trojicu a Ježiša považovali za "Pánovho anjela".stvoreného v čase a podriadeného Otcovi? Skús to vysvetliť,...už som sa pýtal,ale každý uhýba. Mýlili sa aj oni všetci,alebo boli Ariáni,alebo dokonca JS?
none
77

73. Astax1 14.11.2016, 16:30

Ludwig
Najlepšia obrana je útok? Lebo tak mi to z tvojho komentára pripadá.
Ale poďme postupne.

"Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je." My Ježiša neoznačujeme za niekoho kým nie je. Ale on sám sa dožaduje tej istej slávy a cti, aká patrí Otcovi - "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca" . Označoval sa teda Ježiš podľa teba za niekoho kým nie je? Alebo previnil by sa Ježiš voči svojmu Bohu tým, že by sa mu robil rovným a dožadoval by sa tej iste cti, ak ...

15.11.2016, 01:17
73.........Grécke slovo prekladané ako....... „klaňať sa“........ je slovo proskyneó, o ktorom A Greek-English Lexicon of the New Testament and Other Early Christian Literature hovorí, že sa tiež „používalo na označenie zvyku vrhnúť sa pred niekým na zem a pobozkať mu nohy, lem jeho odevu, zem“. (Chicago 1979, Bauer, Arndt, Gingrich, Danker; druhé anglické vydanie; s. 716) Tento výraz je použitý v Matúšovi 14:33 na vyjadrenie toho, čo učeníci urobili vzhľadom na Ježiša; v Hebrejom 1:6 na naznačenie toho, čo majú anjeli robiť vzhľadom na Ježiša; v 1. Mojžišovej 22:5 v gréckej Septuaginte na opísanie toho, čo Abrahám urobil vzhľadom na Jehovu, a v 1. Mojžišovej 23:7 na opísanie toho, čo urobil Abrahám v súlade s dobovým zvykom pred ľuďmi, s ktorými uzatváral obchod; v 1. Kráľov 1:23 v Septuaginte na opísanie skutku proroka Nátana, keď prišiel pred kráľa Dávida.
V Matúšovi 4:10 Ježiš povedal:....... „Pánovi, svojmu Bohu sa budeš klaňať [z proskyneó] a jedine jemu budeš slúžiť.“ (V 5. Mojžišovej 6:13, ktorú tu Ježiš evidentne cituje, sa vyskytuje osobné meno Boha, tetragramaton.) V súlade s tým musíme tomu rozumieť tak, že tu ide o proskyneó so zvláštnym postojom srdca a mysle, ktoré by malo byť určené iba Bohu.
V Unger’s Bible Dictionary sa hovorí, že toto slovo doslovne znamená ‚pobozkať niekomu ruku na znak úcty alebo vzdať poctu‘. V An Expository Dictionary of New Testament Words od W. E. Vina sa hovorí, že toto slovo „označuje prejav úcty či už človeku... alebo Bohu“. V biblických časoch proskyneó často znamenalo aj doslovne sa pokloniť pred niekým vo vysokom postavení.
---------------------------------------
Pouvažujme o podobenstve, v ktorom Ježiš hovoril o otrokovi, ktorý nebol schopný splatiť svojmu pánovi veľkú sumu peňazí. V tomto podobenstve je použitý tvar tohto gréckeho slova a King James Version to prekladá takto:...... „Služobník teda padol a uctieval [tvar slovesa proskyneó] ho [kráľa], hovoriac: ‚Pane, maj so mnou trpezlivosť a všetko ti splatím.‘“ /Matúš 18:26;/
Dopustil sa tento muž modlárstva? Vôbec nie! Bolo to iba vyjadrenie istého druhu úcty a rešpektu, aké patrili kráľovi, jeho pánovi a nadriadenému. A tak aj Ježišovi sa môžme klanať,ak to vnímame ako úctu a nie uctievanie.
Také poklony, čiže prejavy úcty, boli v biblických časoch v Oriente dosť zvyčajné. Jakob sa poklonil sedemkrát, keď sa stretol so svojím bratom Ezauom. (1. Mojžišova 33:3) Jozefovi bratia padli na zem, čiže poklonili sa pred Jozefom na znak úcty k jeho postaveniu na egyptskom dvore. (1. Mojžišova 42:6)
A v tomto duchu máme aj chápať "klaňanie sa" Ježišovi. Nikdy nešlo o uctievanie,....to on vždy smeroval na Otca,...vždy!
Ak by sme prijali trinitársku logiku,výklad,tak potom všetci čo sa klaňali niekomu/kráľovi,faraónovi,patriarchom,prorokom,atď/ ,tak potom nutne museli byť Všemohúci Bohovia. Takýto výklad je detinský a nebiblický!
none
81

77. Shagara 15.11.2016, 01:17

73.........Grécke slovo prekladané ako....... „klaňať sa“........ je slovo proskyneó, o ktorom A Greek-English Lexicon of the New Testament and Other Early Christian Literature hovorí, že sa tiež „používalo na označenie zvyku vrhnúť sa pred niekým na zem a pobozkať mu nohy, lem jeho odevu, zem“. (Chicago 1979, Bauer, Arndt, Gingrich, Danker; druhé anglické vydanie; s. 716) Tento výraz je použitý v Matúšovi 14:33 na vyjadrenie toho, čo učeníci urobili vzhľadom na Ježiša; v Hebrejom 1:6 na naznače...

15.11.2016, 16:56
"to tu už bolo rozoberané, a to,že to nechápeš je tvoja vec"
Skutočne to už bolo pravdivo rozoberané? Alebo v takom duchu v akom všetko prekrúcajú Jehovisti?

"Len povedz,prečo žiadny kresťania do konca tretieho storočia neverili v trojicu a Ježiša považovali za "Pánovho anjela"."
Uviedol som ti významných Cirkevných Otcov, ktorí verili, že Ježiš je Boh. Ty naproti tomu si uviedol jedného agnostika, ktorý stotožňoval Ježiša s anjelom, no už apoštol Ján nás upozorňuje na antikristov, ktorí popierajú Božstvo Ježiša Krista. Apoštoli verili v túto pravdu a preto ju nájdeme aj v evanjeliu a v listoch apoštolov. Prvotne z týchto právd vychádza učenie o Kristovi ako o Bohu. Ježiš Kristus sa sám označoval za Boha a robil sa mu rovným. Teda potrebuješ iný dôkaz?
Na teba platia tieto slová "nedajú sa presvedčiť, ani keby niekto vstal z mŕtvych" "‚Majú Mojžiša a Prorokov, nech ich počúvajú". My môžeme povedať takto "nedajú sa presvedčiť, ani keby im Kristus zjavil svoje Božstvo" "Majú pápeža, biskupov a kňazov, nech ich počúvajú".

Teda už som ti ukázal, že je to len tvoja predstava, že prvotní kresťania neprijmali Božstvo Ježiša Krista. Ale dajme si otázku, ak sa viera "dedila" a uchovávala skrze tradíciu ako mohlo 300 biskupov na koncile prijať nebiblické učenie a učenie proti tradícii, ak predpokladáme, že mali tú istú "zdedenú" teda "tradovanú" vieru ako ich bratia, ktorí ich predišli do večnosti?
Preto tvoje tvrdenia nie sú založené na pravde a sú vyslovene zavádzajúce!

Mohol si ma ušetriť citovania vašej príručky, ako vykladať sv.písmo tak, aby sa popri pravdy, ktoré sú v ňom obsiahnuté!

Mt 14,32 – v pôvodine ono miesto znie: „proekynésan autó legontés alethes theu hyios ei”
prosekynésan – verb. ind. aor. act. 3. os. plural – klaňali sa. Pozor, nie poklonili sa! Klaňali sa
mu – teda nešlo o pozdrav, v štýl „prišiel, poklonil sa mu a povedal…“. Toto je akt uctievania.
Učeníci na loďke sa klaňajú Ježišovi – a On to bez mihnutia oka úplne samozrejme prijíma!!!
Mimochodom, v celom Matúšovom Evanjeliu sa slovo proskyneo používa výlučne o klaňaní sa
Bohu, Ježišovi, Diablovi (keď Ježiša Diabol o to žiada a Ježiš ho rázne odmieta s tým, že takéto
klaňanie sa patrí iba Bohu) a ešte raz ho používa Ježiš v podobenstve o zadlženom sluhovi, kde sa
takto sluha klania svojmu pánovi, ktorý v podobenstve symbolizuje Boha (Mt 18,26).
autó – jemu
legontes – hovoriac
alethes – pravdivo, naozaj, skuročne
theu – Boha
hyios – syn
ei – je

Slovo „proskyneó“ je použité v NZ
výlučne o vzdávaní Božských pôct: Bohu, Ježišovi – a odsudzuje sa a odmieta podobné
klaňanie ľuďom, modlám, Diablovi, v Zjavení Šelme a Drakovi… Vo všetkých týchto
prípadoch ale ide jasne o vzdávanie Božkých pôct.

Septuaginta (preklad SZ do gréčtiny pred Ježišom Kristom) je v tomto
smere irelevantná. Dôležité je, čo hovorí NZ, pretože on zjavuje čosi nové a nebývalé
o Ježišovi Kristovi. V ňom však nejestvuje ani podľa Svedkov jediný argument, ktorý by
čo len naznačoval, že slovo „klaňali sa mu“ by sme mohli v prípade Ježiša Krista chápať
inak, ako vzdávanie božských pôct

List Hebrejom, 1. kapitola jasne hovorí, že Ježiš anjelom NIE JE ale vy poviete, že je. Sv.písmo nám hovorí, že Ježiš "sa robil rovným Bohu" ale vy to popriete!
none
79

73. Astax1 14.11.2016, 16:30

Ludwig
Najlepšia obrana je útok? Lebo tak mi to z tvojho komentára pripadá.
Ale poďme postupne.

"Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je." My Ježiša neoznačujeme za niekoho kým nie je. Ale on sám sa dožaduje tej istej slávy a cti, aká patrí Otcovi - "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca" . Označoval sa teda Ježiš podľa teba za niekoho kým nie je? Alebo previnil by sa Ježiš voči svojmu Bohu tým, že by sa mu robil rovným a dožadoval by sa tej iste cti, ak ...

15.11.2016, 12:23
Na obhajobu vášho trobožstva už reagovať nebudem. Klaňajte sa čomu chcete, lebo je mnoho bohov a mnoho pánov, my však máme len jedného Boha, Otca.

Takže brat v Kristovi môže zazvraždiť brata v Kristovi, to je dovolené. Iba tak Satanom a jeho služobníkmi vo Vatikáne...Nemienim sa baviť s človekom čo schvaluje zločiny a nemá ani taký cit pre spravodlivosť, aký majú mnohí ateisti...
none
82

79. 15.11.2016, 12:23

Na obhajobu vášho trobožstva už reagovať nebudem. Klaňajte sa čomu chcete, lebo je mnoho bohov a mnoho pánov, my však máme len jedného Boha, Otca.

Takže brat v Kristovi môže zazvraždiť brata v Kristovi, to je dovolené. Iba tak Satanom a jeho služobníkmi vo Vatikáne...Nemienim sa baviť s človekom čo schvaluje zločiny a nemá ani taký cit pre spravodlivosť, aký majú mnohí ateisti...

15.11.2016, 17:10
Myslíš si, že potrebujem pred tebou obhájiť Božstvo Ježiša Krista a Trojicu ako takú? Nejde o mňa ani o Boha, lebo naša chvála nepridáva nič k Jeho veľkosti ale nám prispieva k spáse. Nepotrebujem pred tebou obhajovať ani žiadnu inú pravdu. Ja si všetky tieto pravdy uchovávam v srdci a pred Bohom zodpovedám len sám za seba!
No tebe sa naskytla možnosť poznať pravdu, no ty si to odmietol. A vedz, že ti to bude spomenuté pri súde!

"Takže brat v Kristovi môže zazvraždiť brata v Kristovi, to je dovolené." Neprekrúcaj moje slová, tak ako si to urobil predtým, že si mi povedal, že súdim iných! Obrana je dovolená. Či by si nechal, aby vrah vraždil tvojich blízkych, no ty by si ho nezastavil, lebo je napísané "nezabiješ?". Vedz, že aj ten vrah je tvoj brat v Kristovi, no obrana je dovolená, tak ako to bolo v stredoveku. Či sa mali moji teda katolícki bratia vo viere pokloniť pred násilnou moslimizáciou Európy, pretože aj moslimovia sú naši bratia v Kristovi?

Nehovoriac o tom, že sme sa bavili iba o Božstve Ježiša Krista, no ak ti dôjdu argumenty prejdeš na útok?
Aj ja sa s tebou za takýchto okolností nemienim baviť!
none
83

82. Astax1 15.11.2016, 17:10

Myslíš si, že potrebujem pred tebou obhájiť Božstvo Ježiša Krista a Trojicu ako takú? Nejde o mňa ani o Boha, lebo naša chvála nepridáva nič k Jeho veľkosti ale nám prispieva k spáse. Nepotrebujem pred tebou obhajovať ani žiadnu inú pravdu. Ja si všetky tieto pravdy uchovávam v srdci a pred Bohom zodpovedám len sám za seba!
No tebe sa naskytla možnosť poznať pravdu, no ty si to odmietol. A vedz, že ti to bude spomenuté pri súde!

"Takže brat v Kristovi môže zazvraždiť brata v Kristo...

15.11.2016, 17:34
Nech ma teda Kristus odsúdi za to, že som si dovolil degradovať ho na syna Najvyššieho Boha a Božieho Pomazaného. Potom nech odsúdi aj svojho apoštola Pavla za to že jeho Bohom bol len Otec a že tie "herézy" šíril aj vo svojich listoch...
Moslim je brat v Kristovi? Odkedy, od stretnutia pohanov v Asissi? To sú zase príklady, len aby si odbočil od témy. Pravdou je, že po celé stáročia sa kresťania medzi sebou vraždia vo vojnách a tvoja cirkev to povoľuje. To je v rozpore s Kristovými slovami. Ale človek si dokáže zatvoriť oči pred všetkým a zdôvodniť každú neprávosť. Ako farizeji...
none
84

83. 15.11.2016, 17:34

Nech ma teda Kristus odsúdi za to, že som si dovolil degradovať ho na syna Najvyššieho Boha a Božieho Pomazaného. Potom nech odsúdi aj svojho apoštola Pavla za to že jeho Bohom bol len Otec a že tie "herézy" šíril aj vo svojich listoch...
Moslim je brat v Kristovi? Odkedy, od stretnutia pohanov v Asissi? To sú zase príklady, len aby si odbočil od témy. Pravdou je, že po celé stáročia sa kresťania medzi sebou vraždia vo vojnách a tvoja cirkev to povoľuje. To je v rozpore s Kristovými slovami....

15.11.2016, 17:43
Ešte maličkosť. Reč bola o 2.sv. vojne a o tom že katolíci a protestanti zabíjali v mene Velkonemeckej Ríše svojich bratov vo viere. O akej obrane to prosím ťa hovoríš? Nacistické Nemecko viedlo obrannú vojnu? Tak Goebbels to tak tvrdil, že Nemecko muselo chrániť nemcov v Poľsku, ale nečakal som od teba obhajobu tejto propagandy...
none
85

84. 15.11.2016, 17:43

Ešte maličkosť. Reč bola o 2.sv. vojne a o tom že katolíci a protestanti zabíjali v mene Velkonemeckej Ríše svojich bratov vo viere. O akej obrane to prosím ťa hovoríš? Nacistické Nemecko viedlo obrannú vojnu? Tak Goebbels to tak tvrdil, že Nemecko muselo chrániť nemcov v Poľsku, ale nečakal som od teba obhajobu tejto propagandy...

15.11.2016, 17:47
Škoda reči...
none
86

85. Astax1 15.11.2016, 17:47

Škoda reči...

15.11.2016, 17:56
Je, máš pravdu. Keď už niekým nepohne ani to, že jeho cirkev dovoľuje aby sa bratia v Kristovi na povel vlád zabíjali, tak s ním nepohne už nič. Milióny kresťanov, polských, ruských, francúszkych, britských, zomrelo rukou nemeckých kresťanov a to sa smie, brániť sa predsa môžeš...Aj útokom? Potom mi nevyčítaj že ja sa bránim útokom...
none
87

86. 15.11.2016, 17:56

Je, máš pravdu. Keď už niekým nepohne ani to, že jeho cirkev dovoľuje aby sa bratia v Kristovi na povel vlád zabíjali, tak s ním nepohne už nič. Milióny kresťanov, polských, ruských, francúszkych, britských, zomrelo rukou nemeckých kresťanov a to sa smie, brániť sa predsa môžeš...Aj útokom? Potom mi nevyčítaj že ja sa bránim útokom...

15.11.2016, 18:24
Myslíš si, že Cirkev schvalovala druhú svetovú vojnu? Myslíš si, že schvalovala to, že sa zabíjali katolíci medzi sebou?
Napísal som ti, že v Nemecku bol dokonca vybudovaný koncentračný tábor pre klérus a laikov Katolíckej Cirkvi. Aj ich odsudzuješ? Napísal som ti svedectvo emeritného pápeža Benedikta XVI, ktorý bol hlavou Cirkvi, či aj on spadá do tvojho celoplošného odsúdenia?
Taktiež som ti napísal, aby si neťahal náboženské motívy do druhe svetovej vojny! Každý sa mohol dobrovoľne rozhodnúť, či za to odsudzuješ celú Cirkev? Nepozeráš sa na obete taktiež katolíkov, ktorí sa bránili? Neboli oni katolíci? Schvalovali teda čo sa vtedy dialo?
Vytiahol si absurdný príklad nehovoriac o tom, že k tejto téme som sa nevyjadroval! Povedz mi čo si si chcel tým dokázať?
A taktiež som ti povedal, nepozeráš sa už na katolíkov, ktorí boli prenasledovaní komunistami? Či to už nespadá do tvojho súdenia? Kristus zomrel za všetkých ľudí aj za moslimov a máme milovať aj našich nepriateľov z tohto princípu sú všetci tvoji bratia či moslimovia alebo hinduisti, lebo všetkých nás stvoril Jeden Boh!
Ak by ako ty hovoríš "tvoji bratia vo viere" nezomierali pri obrane kresťanstva už dávno by si kľačal na koberci a klanal by si sa Allahovi. Či vtedy boli dobrí katolíci ale teraz už nie?

"Potom nech odsúdi aj svojho apoštola Pavla za to že jeho Bohom bol len Otec a že tie "herézy" šíril aj vo svojich listoch.." Apoštol Pavol vyznáva "Ježiš je Pán" teda vyznal, že Ježiš je Boh. Ak to neakceptuješ nehovor čo nerobil!

" To sú zase príklady, len aby si odbočil od témy." Ty si odbočil od témy ako prvý a že to bolo riadne odbočenie!

Nemá zmysel ďalej pokračovať v takejto ne-diskusii.
none
88

87. Astax1 15.11.2016, 18:24

Myslíš si, že Cirkev schvalovala druhú svetovú vojnu? Myslíš si, že schvalovala to, že sa zabíjali katolíci medzi sebou?
Napísal som ti, že v Nemecku bol dokonca vybudovaný koncentračný tábor pre klérus a laikov Katolíckej Cirkvi. Aj ich odsudzuješ? Napísal som ti svedectvo emeritného pápeža Benedikta XVI, ktorý bol hlavou Cirkvi, či aj on spadá do tvojho celoplošného odsúdenia?
Taktiež som ti napísal, aby si neťahal náboženské motívy do druhe svetovej vojny! Každý sa mohol dobrovoľne r...

15.11.2016, 18:34
Pán neznamená Boh. Už chápem prečo vo vašom prekladePísma často nahrádzate v starom Zákone Božie meno za slovo Pán, aby ste mohli používať toto zdôvodnenie.
Čo som chcel tou témou o vojne povedať? Že je to pokrytectvo, hovoriť že vy si Krista ctíte a popritom tvoja cirkev porušuje jeho učenie. A ako dobrý príklad som uviedol práve účasť katolíkov vo vojne a postoj cirkvi k tomu. Vyhlásil vtedy pápež že kresťan nesmie ísť do vojny zabíjať svojich bratov? Vhlásil do nejaký jeho predchodca alebo nástupca? Nevyhlásil. Viac to rozoberať nemusím, to samé o sebe stačí.
Tá téma priamo nadväzovala na slová o ctení si syna. Povedal som, že Krista si ctí ten kto ho následuje a zachováva jeho učenie.
none
89

88. 15.11.2016, 18:34

Pán neznamená Boh. Už chápem prečo vo vašom prekladePísma často nahrádzate v starom Zákone Božie meno za slovo Pán, aby ste mohli používať toto zdôvodnenie.
Čo som chcel tou témou o vojne povedať? Že je to pokrytectvo, hovoriť že vy si Krista ctíte a popritom tvoja cirkev porušuje jeho učenie. A ako dobrý príklad som uviedol práve účasť katolíkov vo vojne a postoj cirkvi k tomu. Vyhlásil vtedy pápež že kresťan nesmie ísť do vojny zabíjať svojich bratov? Vhlásil do nejaký jeho predchodca ale...

15.11.2016, 19:13
Nejedná sa len o jeden verš, kde Pavol označuje Ježiša za Boha a vôbec celé písmo. O histórii Cirkvi toho teda veľa nevieš, no nebudem to riešiť.
A áno vyhlásil, ak chceš nájdi si to ale písať niečo ako sa hovorí "z brucha" je najlepšia vec. Stará mať povedali alebo nepovedali!
Cirkev si nectí učenie Krista? Táraš dve na tri. Sám nevieš posúdiť pravosť zjavenej pravdy a chceš hovoriť o ctení alebo nectení si Krista?

Že som sa dal do tohto vtiahnuť! Končím!
none
90

89. Astax1 15.11.2016, 19:13

Nejedná sa len o jeden verš, kde Pavol označuje Ježiša za Boha a vôbec celé písmo. O histórii Cirkvi toho teda veľa nevieš, no nebudem to riešiť.
A áno vyhlásil, ak chceš nájdi si to ale písať niečo ako sa hovorí "z brucha" je najlepšia vec. Stará mať povedali alebo nepovedali!
Cirkev si nectí učenie Krista? Táraš dve na tri. Sám nevieš posúdiť pravosť zjavenej pravdy a chceš hovoriť o ctení alebo nectení si Krista?

Že som sa dal do tohto vtiahnuť! Končím!

15.11.2016, 19:18
Pavol vždy keď píše o Bohu, tak píše o Otcovi. To si si nevšimol?
Nehovorím z brucha. Čítal som katechizmus k tejto téme a poznám postoj RKC k vojne. Pokiaľ podla tvojej cirkvi môže brat v Kristovi zabiť brata, tak môže aj taký arián ako ja hovoriť že si Krista tvoja cirkev nectí. On kázal svojim učeníkom aby sa milovali a aby milovali aj svojich nepriateľov.
none
91

89. Astax1 15.11.2016, 19:13

Nejedná sa len o jeden verš, kde Pavol označuje Ježiša za Boha a vôbec celé písmo. O histórii Cirkvi toho teda veľa nevieš, no nebudem to riešiť.
A áno vyhlásil, ak chceš nájdi si to ale písať niečo ako sa hovorí "z brucha" je najlepšia vec. Stará mať povedali alebo nepovedali!
Cirkev si nectí učenie Krista? Táraš dve na tri. Sám nevieš posúdiť pravosť zjavenej pravdy a chceš hovoriť o ctení alebo nectení si Krista?

Že som sa dal do tohto vtiahnuť! Končím!

15.11.2016, 19:19
Pápež Pius XII, ktorý bol na svätopeterskom stolci počas druhej svetovej vojny.

Osobne sa pokladal za prísne neutrálneho. Neustále vyzýval bojujúce strany na ukončenie vojenských operácií a otvorene burcoval svetovú verejnosť na odpor voči vojne. V prejave na Vianoce 1939 vyslovil tri základné princípy, ktoré sú na dosiahnutie tohto cieľa potrebné: všeobecné odzbrojenie, uznanie práv menšín a právo každého národa na sebaurčenie. Hoci bol presvedčený, že komunizmus je ešte nebezpečnejší ako fašizmus, odsúdil Hitlerov útok na Sovietsky zväz. Počas celej vojny starostlivo dbal na pomoc obetiam vojny a vojnovým zajatcom. Keď Hitler 10. septembra 1943 obsadil Rím, pápež premenil Vatikán na azylové mesto, ktoré poskytovalo ochranu nespočetným masám utečencov, vrátane Židov. Na neoficiálny pokyn pápeža našlo tisíce utečencov útulok v kláštoroch, kostoloch, v budovách cirkevného štátu, ale aj v pápežovom letnom sídle Castel Gandolfo.

Odporcovia Piovej politiky pápežovi vyčítali málo razantný a v mnohých situáciách až neutrálny postoj voči narastajúcej svetovláde a genocíde. Sám Pius XII. sa však bránil tým, že učinil všetko, čo bolo v danej situácii možné podniknúť: odsúdil vyhladzovanie ľudí na základe rasových zákonov, osobne pomohol mnohým Židom, alebo presviedčal iných, aby im pomáhali (počas vrcholiacich židovských pogromov vydal predstaveným kláštorov a konventov tajný pokyn, aby v cirkevných budovách ukrývali ohrozených Židov a sám ich konšpiratívne prijímal do pápežských služieb; po svojej smrti bol predstaviteľmi štátu Izrael vyhlásený za „spravodlivého Nežida“). Bol presvedčený, že otvorené protesty by nič nevyriešili, ba naopak, boli by príčinou netušených represálií.
none
92

91. Astax1 15.11.2016, 19:19

Pápež Pius XII, ktorý bol na svätopeterskom stolci počas druhej svetovej vojny.

Osobne sa pokladal za prísne neutrálneho. Neustále vyzýval bojujúce strany na ukončenie vojenských operácií a otvorene burcoval svetovú verejnosť na odpor voči vojne. V prejave na Vianoce 1939 vyslovil tri základné princípy, ktoré sú na dosiahnutie tohto cieľa potrebné: všeobecné odzbrojenie, uznanie práv menšín a právo každého národa na sebaurčenie. Hoci bol presvedčený, že komunizmus je ešte nebezpečnejší ...

15.11.2016, 19:27
Dosť jednostranný názor na Pia XII. To ale nechám stranou. Nezaujímajú máa jeho štátnické vyhlásenia. Reči o odzbrojení vedeli viesť aj čelní predstavitelia komunistických štátov. Nevyhlásil že Kristov učeník nesmie vo vojne zabíjať svojich bratov vo viere, že je to odpadnutie od Krista a Jeho učenia. To nevyhlásil žiadny pápež, pokiaľ viem, a preto mohli aj môžu katolíci slúžiť v armádach a nedopúšajú sa hriechu. Dokonca aj duchovný môžu slúžiť v armádach ako kaplani.
none
93

92. 15.11.2016, 19:27

Dosť jednostranný názor na Pia XII. To ale nechám stranou. Nezaujímajú máa jeho štátnické vyhlásenia. Reči o odzbrojení vedeli viesť aj čelní predstavitelia komunistických štátov. Nevyhlásil že Kristov učeník nesmie vo vojne zabíjať svojich bratov vo viere, že je to odpadnutie od Krista a Jeho učenia. To nevyhlásil žiadny pápež, pokiaľ viem, a preto mohli aj môžu katolíci slúžiť v armádach a nedopúšajú sa hriechu. Dokonca aj duchovný môžu slúžiť v armádach ako kaplani.

15.11.2016, 19:42
Armáda prvotne slúži na obranu, ktorá je dovolená. Ak niekto koná nie len proti kresťanskej ale aj proti ľudskej dôstojnosti je to na jeho svedomí. Cirkev nemusí jednoznačne odsudzovať každý vojnový skutok, aj ked to pápež František a aj jeho predchodcovia robili, pretože násilie na nevinnom odsudzuje samotné písmo a teda aj Cirkev.
A v tých vyhláseniach máš rezervu. Nepredkladaj to čo nie je preverené za pravdivé.
Zabúdaš, že Cirkev nie je inštitúcia, ktorá by zasahovala do vnútroštátnych záležitostí suverénnych štátov. Duchovný teda kňaz má slúžiť každému, kto má o to záujem to neznamená, že schvaľujú vojnu. Nie som si istý ale sa mi zdá, že sám Ježiš povedal, aby vojaci vykonávali svoju službu spravodlivo.

O jednom vojakovi povedal : "Keď to Ježiš počul, zadivil sa a tým, čo ho sprevádzali, povedal: "Veru, hovorím vám: Takú vieru som nenašiel u nikoho v Izraeli."
none
94

93. Astax1 15.11.2016, 19:42

Armáda prvotne slúži na obranu, ktorá je dovolená. Ak niekto koná nie len proti kresťanskej ale aj proti ľudskej dôstojnosti je to na jeho svedomí. Cirkev nemusí jednoznačne odsudzovať každý vojnový skutok, aj ked to pápež František a aj jeho predchodcovia robili, pretože násilie na nevinnom odsudzuje samotné písmo a teda aj Cirkev.
A v tých vyhláseniach máš rezervu. Nepredkladaj to čo nie je preverené za pravdivé.
Zabúdaš, že Cirkev nie je inštitúcia, ktorá by zasahovala do vnútroštátn...

15.11.2016, 19:48
Ja netvrdím že sa má cirkev miešať do vnútroštátnych záležitostí. To podotýkam RKC robila po dlhú dobu. Cirkev má učiť to čo učil Kristus. Nič viac, nič menej. A účasť vo vojne je podla mňa nezlúčiteľná s Jeho slovami.
none
74

2. 13.11.2016, 13:29

Boh Jehova neexistuje. Taký Boh nie je. Alfou a omegou je pravý Boh a pravý človek Pán Ježiš Kristus. Až bude človek umierať a bude volať meno Jehova nič mu to nemôže, lebo Jehova nie je Boh. V Biblií sa slovo Jehova nikdy neuvádzalo a neuvádza. Cesta, pravda a život je jedine meno pod Slnkom a to je Pán Ježiš Kristus.

15.11.2016, 00:46
2,...ty už odporuješ aj katechizmu RKC,tam sa píše úplne niečo iné. Ty už vedieš súkromné náboženstvo.
Môžem ti to citovať,ak bude treba.
none
33
13.11.2016, 14:15
Zopakujem, hoci pre tých, ktorým chýba pokora, ktorí vlastné predstavy považujú za neomylnú pravdu božiu... je to asi zbytočné...
„...nikde nie je* prikázané, že sa má* pátrať po Božej podstate, ktorá je rozumom neuchopiteľná. Asi by sa dali nájsť i verše, z ktorých uvedené vyplýva (nechce sa mi hľadať) a čo je najhoršie (vôbec nie to, že jedni veria jednej a druhý druhej, že tú ktorú považujú za pravdu... ), ako som už písal, jedna či druhá sa stavia do pozície (nie subjektívnej, ale objektívnej... ) jedine možnej pravdy, rovnako platnej pre všetkých a vytvára zdroj až nenávisti človeka k človeku...
Kde končia hranice zdravého rozumu? ...hranice nášho poznania končia tam, kde začína nadzmyslovo – transcendentno, tam kde začína „súcno božstva“... Na týchto hraniciach však nekončí myslenie. Môžeme sa mocou svojho rozumu (i vierou... ), jeho špekuláciami, dostať ponad zmyslový svet. Hranice zdravého rozumu končia tam, kde sa tieto špekulácie prezentujú ako nespochybniteľná pravda. Sú tam, kde napríklad sa „trinitárska“ špekulácia stavia nad „archanjelskú“ a opačne.... tam, kde vyznávači jednej či druhej vysmievajú, urážajú, dehonestujú svojich oponentov... keď sa jedna či druhá, stavia do pozície jedinej pravdy...“
none
72

33. J.Tull 13.11.2016, 14:15

Zopakujem, hoci pre tých, ktorým chýba pokora, ktorí vlastné predstavy považujú za neomylnú pravdu božiu... je to asi zbytočné...
„...nikde nie je* prikázané, že sa má* pátrať po Božej podstate, ktorá je rozumom neuchopiteľná. Asi by sa dali nájsť i verše, z ktorých uvedené vyplýva (nechce sa mi hľadať) a čo je najhoršie (vôbec nie to, že jedni veria jednej a druhý druhej, že tú ktorú považujú za pravdu... ), ako som už písal, jedna či druhá sa stavia do pozície (nie subjektívnej, ale objekt...

14.11.2016, 08:31
Tull - nie, že by si nemal čiastočnú pravdu, ale určite nie komplet. V podstate jadro sporu medzi tým, čo reprezentuješ ty a množstvo iných aj tu na fóre spočíva v tom neustálom zdôrazňovaní "my". Teda "my vieme", "naše poznanie", "naša veda".

V tomto "my" spočíva obmedzenie pohľadu na ľudstvo. Pretože okrem toho, čo sa všeobecne pokladá za uzanané, existujú individuality, ktoré z ľudstva vyčnievajú tým či oným spôsobom a pre tieto individuality sú niektoré (hovorím niektoré, nie všetky) všeobecne uznávané pravdy nepravdivé, alebo aspoň s obmedzenou platnosťou.

Ono totiž to, že na tej hranici, kde končia zvyčajné vnemy zmyslov a kde ešte myslenie môže pokračovať, tam je ešte i niečo iné, čo môže pokračovať. Je to prirodzene ľudské, nie je to nič neľudské, ale predsa len, nie je to dané len tak prírodou, ako sú dané zrak, sluch či hmat. Je to však oblasť vnemov, nie oblesť predstáv.

O túto oblasť vnemov je možné sa opierať, rozvíjať ju, prečisťovať a použiť ju k životu.
Len tu si človek musí uvedomiť, že vyčnieva z radu bežného života a že sa mu teda nedostane podpory z bežného ľudského okolia.
To však nič nemení na skutočnosti a pravdách , ku ktorým si vytvoril prístup.

Takže záver: Je možné, že naozaj "vaše" poznanie končí tam, kde píšeš. Ale nie je to platné pre všetkých ľudí. Tým sa vlastne vyčleňujete ako skupina zo všeobecného ľudstva.
none
75

33. J.Tull 13.11.2016, 14:15

Zopakujem, hoci pre tých, ktorým chýba pokora, ktorí vlastné predstavy považujú za neomylnú pravdu božiu... je to asi zbytočné...
„...nikde nie je* prikázané, že sa má* pátrať po Božej podstate, ktorá je rozumom neuchopiteľná. Asi by sa dali nájsť i verše, z ktorých uvedené vyplýva (nechce sa mi hľadať) a čo je najhoršie (vôbec nie to, že jedni veria jednej a druhý druhej, že tú ktorú považujú za pravdu... ), ako som už písal, jedna či druhá sa stavia do pozície (nie subjektívnej, ale objekt...

15.11.2016, 00:59
33,...pri všetkej pokore,to čo píšeš,je len filozofický balast. Inak si napísal,že pravdu nemusíme hladať,lebo sa nedá objektívne spoznať,...a tak písanie Písiem bolo zo strany Boha len mrhaním času.
A ak Ježiš povedal,že "máme spoznať pravdu a tá nás oslobodí",tak asi len žartoval?!
Ako nás môže oslobodiť od tmárstva,ľudských náuk,filozofií ,keď sa vlastne nedá zistiť meritum veci?! A teda aj Kristus zomrel nadarmo,načo sa naťahoval s farizejmi? Ved ,každý má svoju pravdu, a vôbec pravda sa nedá zistiť ,poznať objektívne.
Mi vlastne môžme veriť aj v elfov a uctievať ich,a pred Bohom si to obhájime,že J,Tull povedal ,že pravdu nevieme spoznať objektívne,a tak sme boli zvedení,...samozrejme nechtiac. Lebo právd je neúrekom. Pravdu majú aj tí,čo tvrdia že peklo je,aj tí,čo tvrdia opak. A Bohu musí byť jedno,či robíme z neho sadistu a kata,alebo nie. ON si to preberie.
Tull.....ty žartuješ!?
Prví kresťania a ani JS nezomierali za nejakú pseudopravdu,subjektívnu pravdu! Zomieralo sa aj za omyli a za miešanie sa do politiky,ale to neboli JS!
Inak si vlastne napísal aj rúhanie proti Bohu,...že Boh je klamár! Že ,ked on vo svojom Slove hovorí ,že je "Pravda",tak je to len subjektívna pravda! Ak by si neveril v pravdu o aerodynamických princípoch,tak nikdy nesadneš do lietadla. Pravda je objektívna aj v materiálnom,aj v duchovnom svete.
none
80

75. Shagara 15.11.2016, 00:59

33,...pri všetkej pokore,to čo píšeš,je len filozofický balast. Inak si napísal,že pravdu nemusíme hladať,lebo sa nedá objektívne spoznať,...a tak písanie Písiem bolo zo strany Boha len mrhaním času.
A ak Ježiš povedal,že "máme spoznať pravdu a tá nás oslobodí",tak asi len žartoval?!
Ako nás môže oslobodiť od tmárstva,ľudských náuk,filozofií ,keď sa vlastne nedá zistiť meritum veci?! A teda aj Kristus zomrel nadarmo,načo sa naťahoval s farizejmi? Ved ,každý má svoju pravdu, a vôbec prav...

15.11.2016, 16:04
Shagara, chceš azda vystihnúť Božiu podstatu, obsiahnuť dokonalosť Všemohúceho? Je vyšší nad nebesá. Čo urobíš? Hlbší od podsvetia. Čože dozvieš sa? Jeho rozsah väčší je ako zem, jeho šírka väčšia ako more.
Aká hĺbka Božieho bohatstva, múdrosti a vedomosti! Aké nepochopiteľné sú jeho súdy a nevyspytateľné jeho cesty! Shagara nemôžeš vystihnúť dianie, ktoré sa deje pod slnkom. Človek sa bude totiž namáhať, aby ho našiel, ale ho nenájde, aj keby múdry hovoril, že ho pozná, nájsť ho nemôže.“

...inak som nenapísal, že pravdu nemusíme hľadať, lebo sa nedá objektívne spoznať... dá sa k nej približovať... meritom je žiť podľa Ježišových slov, nasledovať Ho, ako to len dokážeš, vtedy spoznáš pravdu, ktorá Ťa oslobodí... máš milovať blížneho svojho ako seba samého ... to je tá Pravda, ktorou je Kristus, Pravda, ktorú máš poznať, milovať...
Netušil som, že podľa Teba „Pravda“ s veľkým „P“ je pravdou o aerodynamických princípoch... podľa mňa „Pravda“ s veľkým „P“ je tá, ktorá vystihuje celú skutočnosť a tú pozná iba Boh... človek sa k nej môže len približovať, spoznávať stále viac a detailnejšie, presnejšie... spoznávame vidíme iba čiastočne... nie ako Boh, ktorý vidí pozná detail i celok dokonale...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 380 942 B vygenerované za : 0.211 s unikátne zobrazenia tém : 36 158 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz JA žijem v skvelom svete 😉 Svet je taký, aký si spravíš 😉 Ak vyhodíš zo svojho sveta všetkých negativistov, vypneš tv, prestaneš sa venovať "koncom sveta" a ďalším takýmto aktivitám...

citát dňa :

Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.