Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kde končia hranice zdravého rozumu? 6 časť.

93
reakcií
814
prečítaní
Tému 13. novembra 2016, 13:18 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 13:18 avatar
Ježiš povedal:.......„Nezostúpil som z neba konať svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal.“ Ján 6:38
Alebo obdobné slová čítame i u Jána 5:30........:"Sám od seba nemôžem robiť nič; ako počujem, tak súdim, a môj súd je spravodlivý, lebo nehľadám vlastnú vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal". Ján 5:30
Tiež tesne pred svojou smrťou Ježiš povedal:........" „Môj Otče, ak je to možné, nech ma obíde tento pohár. Ale nie ako ja chcem, ale ako ty chceš.“
A nakoniec ešte jeden veľavravný text:........... Tak ako mi, tak ani on/Ježiš/ sa nespoliehal na vlastnú múdrosť. ... Povedal: „Čo učím, nie je moje, ale patrí tomu, kto ma poslal. Ak túži niekto konať Jeho vôľu, pozná, či je to učenie od Boha, alebo či hovorím sám od seba. Kto hovorí sám od seba, hľadá vlastnú slávu, kto však hľadá slávu toho, ktorý ho poslal, ten je pravý a niet v ňom nespravodlivosti." Ján 7:16-18
Čo opäť z tohto plynie?
Ak Ježišova vôľa nie je Otcovou vôľou,tak ako môžeme tvrdiť že sú "jedno".......,že "Ježiš je Jehova"? Alebo ,že ak...... "bol Ježiš dole/na zemi/ tak bol zároveň i na nebi"?
Dané texty to jasne vylučujú! Ježiš ak by bol Boh/Všemohúci/,tak nutne musela byť jeho vôľa zároveň aj Otcova,.....za predpokladu,že veríme ,že Boh je jeden. Ale z textov vyplýva,že Ježišova vôľa bola odlišná od Otcovej a že bola podriadená Otcovej vôli.
To isté môžme tvrdiť aj na Ježišove tvrdenie-"že,to čo učí nie je jeho". Ale ak by bol Ježiš skutočne Všemohúcim Bohom,tak by to čo učil na zemi ako Boh,Bohočlovek muselo byť aj jeho učením! Ale Ježiš opäť jasne poukázal "komu patrí"?! ....."Tomu,ktorý ma poslal"!
Lebo,ak "sám od seba nemôže robiť nič",....tak aký je to potom Všemohúci Boh,ktorý si musí pýtať zvolenie od iného Boha?
Aj pri svojej smrti ukázal, že chce konať takým spôsobom,ako chce Otec,a nie ako on sám. Alebo môže Boh/ktorý sa sám obetoval/ prosiť samého seba ,že chce aby "nemusel zomrieť"/odním tento pohár odo mňa/,a potom sa odvolávať na vôľu iného Boha/vyššieho/,aby sa ale diala jeho vôľa,a nie vôľa jeho,teda Kristova? Lebo ak Ježiš nemohol urobiť svoje osobné rozhodnutie sám,ale sa dovoľoval na vyššiu vôľu niekoho,....tak je zrejme ,kto je Vyšší,kto je skutočne Všemohúci Boh a kto poslušný,podriadený Boží syn?!
Pokračujme,....Ježiš tiež ukázal,že "nehľadá svoju slávu,ale slávu svojho Otca". Ale ak trinitári veria ,že Ježiš je Všemohúci Boh,tak nutne opäť by musela byť jeho sláva ,zároveň i Otcova,poťažne by ju nemal odlišovať od svojej. To odlíšenie vidíme i v jeho slovách:..."kto hovorí sám od seba". Teda,tu zdôraznil,že on nehovoril "sám od seba",ale tak ako mu povedal Otec,ktorý ho poslal.
A teda i slová: "že všetko konal na slávu svojho Otca", nie na svoju,teda na slávu Všemohúceho Boha Jehovu,svojho Otca,......opäť ukazuje odlišnosť syna od Otca a ich vzájomné postavenie. Kde bezpochyby Otec je Najvyššou Autoritou.
Nuž čo, zdravý rozum,pokora a úcta k Božiemu slovu,....k jasným biblickým pravdám ,sa už dnes nenosí! Smutné je to,že sa tak deje u tých ,čo si dávajú prívlastok:"Kresťania".

.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:29 avatar
Boh Jehova neexistuje. Taký Boh nie je. Alfou a omegou je pravý Boh a pravý človek Pán Ježiš Kristus. Až bude človek umierať a bude volať meno Jehova nič mu to nemôže, lebo Jehova nie je Boh. V Biblií sa slovo Jehova nikdy neuvádzalo a neuvádza. Cesta, pravda a život je jedine meno pod Slnkom a to je Pán Ježiš Kristus.


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:32 avatar
Ten kto neverí a neuznáva, že jediný Spasiteľ je Pán Ježiš Kristus, že Pán Ježiš Kristus je pravý Boh a pravý človek - nie je kresťanom. A niet iného meno, ktoré vedie k spáse a tým menom je meno nad všetky mená, na ktoré sa zohne každé koleno na Zemi aj podsvetí a tým menom je Pán Ježiš Kristus.


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:41 avatar
Jahve nie je Jehova. To je podstata jehovistov, že sa klaňajú neexistujúcemu Bohovi Jehovovi - taký Boh neexistuje. Slovo JHVH je jasne vysvetlené a platí - znamená Jahve a nie Jehova.


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:41 avatar
2. Prečo "Jehovovi svedkovia"
Toto pomenovanie vzali len v r. 1931 a malo by značiť "Boží svedkovia". Lebo podľa nich sa Boh volá Jehova, aby bol rozlíšený od falošných bohov. Tomuto menu dávajú mimoriadnu dôležitosť a jedine z neho robia podstatný bod svojho ohlasovania. Hovoria, že jedine ten, kto pozná a užíva toto meno sa môže páčiť Bohu a spasiť sa. Ale, - odpovedáme - ak Boh je len jeden, ako môže potrebovať vlastné meno, aby sa rozlíšil od ostatných božstiev? Okrem toho "Jehova" je pomýlené čítanie štyroch písmen, ktorými hebrejsky originál Sv. písma píše nevysloviteľné meno Božie: JHVH. Vedci už dávno dokázali, že správne čítanie týchto spoluhlások je JaHVeH ( Jahve). Len JS tvrdohlavo čítajú JeHoVaH (Jehova), zatiaľ čo Biblia užíva aj iné termíny (Pán, Najvyšší, Všemohúci, atď.)
Jehova sa definuje ako "centrálny prameň dynamickej energie" mal by mať telo a nebol by prítomný všade, ale len v nebi. Je to pojem primitívny a detský, ktorý je veľmi vzdialený od pravého Boha, zjaveného Ježišom Kristom


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 13:57 avatar
9,.....ak sa ti páči výraz -"Jahveh",nič proti. Je to správne,lebo každý vie o akého Boha ide. Ale treba ho používať. Na internete je veľa historických dôkazov /archeologických/ o tom ,že Božie meno sa bežne používalo. Toto meno Jehovah je aj vo Vatikáne,na kresťanských minciach,v kresťanských dielach,v kostoloch ,na pomníkoch,sochách,...atď.
Za ďalšie,nikde a nikto nedokázal obhájiť presnú výslovnosť Božieho mena,preto zavádzaš.
Boh je všade/keď chce byť/ ale iba svojim duchom. Primitívny je názor RKC. Príklad: Ježiš šiel s telom do neba,a ak veríme náuke RKC ,že Boh/teda podľa RKC-Ježiš/ je všadeprítomný,ako to že nevidíme všade jeho telesné údy? 
To nepotrebuje komentár. Biblia jasne hovorí, "že telo a krv" nemôžu byť v nebi,v duchovnej sfére. Načo by bol v nebi Ježišovi konečník Lea? Vieš to? A nebudem ďalej zachádzať do detailov.
Podľa tohto textu si dali JS meno:....... „Ste moji svedkovia... áno, môj sluha, ktorého som si vyvolil, aby ste poznali a verili vo mňa a aby ste rozumeli, že som Ten istý. Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebol žiadny. Ja — ja som Jehova a okrem mňa niet záchrancu. Sám som oznamoval a zachraňoval a pôsobil, aby to bolo počuť, keď medzi vami nebol nijaký cudzí boh. Vy ste moji svedkovia... a ja som Boh. A po celý čas som Ten istý; a niet nikoho, kto by dosiahol oslobodenie z mojej ruky. Budem konať, a kto [moju ruku] môže odvrátiť?“ — Izaiáš 43:10–13.
O akých svedkoch je tu reč? O svedkoch bezmenného Boha? Nie! O svedkoch ,ktorí svedčili o jedinom Bohu JHVH,Jehovovi,Jahvem.


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:49 avatar
Ale vieme ako sa má vysvetľovať židovské pomenovanie Boha JHVH a to správne vyslovovanie a čítanie je vysvetlené odborníkmi a je možné len Jahve. Nie Jehova. Tým pádom je celé učenie o neexistujúcom Bohovi Jehovovi. Jehova neexistuje. A cesta spásy resp. k Bohu je len cez meno pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša Krista.


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 11. 2016, 01:22 avatar
7,...Lea,týmto si zrušila i Krista. Lebo ak neexistuje jeho Otec ,ktorý ho splodil,tak ani Kristus neexistuje. Tomu sa hovorí,zabiť "dve muchy" jednou ranou. Určite nájdeš odmenu za tieto tvoje fantazmagória.-
Ale ešte sa môžeš obrátiť k pravému Bohu!


8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:46 avatar
Katolícka cirkev je kristocentrická, čo je správne, lebo hlása pravdu o jedinom Spasiteľovi Pánovi Ježišovi Kristovi. Nepravé náboženstva alebo aj priamo sekty (Jehovovi svedkovia) sú sekta o čom svedčia aj odborníci na sekty. Jehovisti pravého Boha Pána Ježiša Krista a pravého človeka tvrdia, že bol Pán Ježiš pred príchodom na Zem ako Archanjel Michael. Jehovisti sa klaňajú neexistujúcemu Bohu Jehovovi a pravého Boha a pravého človeka Pána Ježiša znížili na hodnotu Archanjela.


12.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:52 avatar
Nielen ty, ale ani jehovisti - oni sú vyslovene proti Pánovi Ježišovi Kristovi, ale hlavne sa prejavujú ako veľkou naučenou nenávisťou voči katolíckej cirkvi a pápežovi. To vidíme pri každom jehovistovi (člen sekty, ktorý vedome alebo skôr nevedome klania sa nepravému Bohovi Jehovovi, pretože Jehova nie je Boh, je to modla (výmysel zakladateľov sekty Svedkov jehovovýhch). V skutočnosti jehovisti nemajú za nič ani pravého Boha Pána Ježiša Krista a zároveň pravého človeka.


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:01 avatar
15,...teda Otec Ježiša Krista už ani neexistuje? Už nielen jeho meno ste vymazali ,ale aj jeho existenciu?


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:15 avatar
15,...Písmo hovorí,..."kto nectí Otca,nectí ani syna" a naopak. JS veria v Ježiša Krista a veria že je to,čo on tvrdil -Boží syn. Nejdú nad učenie Písma!
Ale vy nectíte Otca,ale ho odmietate a urážate.


63.
označiť príspevok

Astax1 muž
   13. 11. 2016, 17:23 avatar
Shagara
Zámerne sa vyhýbaš mojím argumentom ale to je logické, ak na ne nedokážeš odpovedať.

Uviedol si časť citátu verša Jn 5,23 "Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal." Ale zámerne si neuviedol prvú časť tohto verša, kde sa píše : " aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca."

Viac krát som sa na to pýtal. Ako sa môže Kristus dožadovať tej istej cti, aká patrí len Bohu - Otcovi, ak hovoríte, že Kristus je menší ako Otec, a že si nie sú rovní?
Ak Ježiš nepatrí na podstatu Otca, ako sa môže dožadovať slávy, ktorá mu nepatrí?

Je napísané : "Preto ho Boh nad všetko povýšil a dal mu meno, ktoré je nad každé iné meno, aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí a aby každý jazyk vyznával: "Ježiš Kristus je Pán!" na slávu Boha Otca."

Povýšil Boh skutočne Ježišove meno nad každé iné meno? Ale to by znamenalo, že Boh povýšil meno svojho Syna aj nad svoje vlastné meno. Ako to potom je, ak nie tak, že meno Ježiša je menom aj Boha Otca?
Súhlasí lea_pragmaticka1


22.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 14:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 14:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 14:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 14:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:23 avatar
32,.....Origenes v komentári k Jánovi hovorí "Veľkosť Ježiša Krista viacej vynikla tým, že sa pokoril, než keby si bol myslel, že sa musí pridržiavať svojej rovnosti s Bohom .Opačný výklad je totiž jasný nezmysel, čo by znamenalo:,Pokladajte iných za lepších od seba. Konajte podla Ježiša, ktorý si nemyslel ,že koristia zneužíva, keď sa pridržiava svojej rovnosti s Bohom."Takto by sa tvrdil pravý opak, velikášstvo by sa dávalo za príklad skromnosti , bol by to hriech proti zdravému rozumu./Fil.2.,6,7/ Zdá sa že tento odsek veľmi podrobne rozobral a dokonale vystihol list z roku 117, ktorý sa zachoval vo Vienenských a Lyonských kostoloch, vzácna to staroveká pamiatka.List chváli skromnosť niektorých učeníkov :"Nechceli prijať honosný titul martýr/kvôli pár nepríjemnostiam/,pretože sa riadili príkladom Ježiša Krista..../Filozofický slovník str.169/


47.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:16 avatar
31,...to je v poriadku,aj ja skloním svoje koleno pred Kristom/aj každý JS/,ale uctievam iba jeho Otca. Kde je tu problém?


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:28 avatar
43,....to nie sú "reči". Pavol sa poklonil aj pohanskému kráľovi, tak prečo by sme sa nemohli klamať nášmu vodcovi,učiteľovi ,ktorý sa za nás obetoval? Ale opakujem,....Ježiš nám sám povedal ,že uctievať máme iba "jediného Boha",teda jeho Otca! Mat.4 kap.


52.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 15:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 15:40 avatar
57,....Súhlas. nemôže byť "cesta,..."prostredník"/sprostredkovateľ/,....zároveň aj tým k čomu vedie, čoho/ku komu/ je prostredníkom! Na to poukazuje aj jeden Pavlov text!
Takýto Kristus je antikristom ,ktorého splodil vládca tohto sveta.
Súhlasí Ludwig


61.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 15:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 16:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:55 avatar
Jediná pravá a jednotná cirkev Katolícka cirkev, ktorá je Kristovou cirkvou, lebo sám ju založi a vediecl cez sv. Petra(prvého pápeža) a následne cez všetkých pápežov a kňazov správne učí o svätej Trojici - a to je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.


18.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 13:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:59 avatar
Svätá Trojica
„Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého“ (Mt 28, 19). V Novom zákone je doslova každé učenie, ktoré má do činenia s našou kresťanskou skúsenosťou, popísané v trojičných pojmoch. Či sa jedná o krst, milosť, spásu, vyvolenie, jednotu. Aj keď pojem „Trojica“ nenachádzame v Písme, tvorí pre nás poklad viery, pretože sa veľmi často hovorí o troch: Otec, Syn, Duch Svätý. Pojem „Trojica“ prvýkrát použil Teofil z Antiochie okolo roku 180 a začal sa používať na označenie jediného Boha v troch osobách.

Gregor Nazianzský takto zveril katechumenom zhrnutie trojičnej viery: „Predovšetkým, prosím, zachovaj vzácny poklad, pre ktorý žijem, za ktorý bojujem a ktorý nech ma sprevádza, keď sa rozlúčim s týmto životom. S ním znášam aj všetky ťažkosti života a pohŕdam všetkými radosťami a nepokladám ich za nič; vieru, hovorím, a vyznanie viery v Otca i Syna i Ducha Svätého. Dnes ti ju zverujem. S ňou ťa ponorím do očistnej vody a vyzdvihnem z nej. Dávam ti ju za spoločníčku a ochrankyňu celého života: jediné božstvo a moc, jestvujúce spoločne v Troch a obsahujúce Troch odlišným spôsobom: božstvo rovnakej podstaty alebo prirodzenosti, ktoré sa vznešenosťou nezväčšuje ani podriadenosťou nezmenšuje… Nekonečnú jednotu Troch nekonečných. Každý z nich je Boh, ak sa berie do úvahy osve…; a Boh sú títo Traja, ak sa berú do úvahy spolu… Len čo som si v duchu predstavil Jedného, hneď mi zažiarili Traja. Len čo začnem rozlišovať Troch, hneď som privedený k Jednému.“

Ako spojiť chápanie nášho Boha – Svätej Trojice s naším kresťanským životom?

Pre dostatočne hlboké vyjadrenie kresťanskej skúsenosti a chápania Boha sú dôležité tri základné roviny. Žiadne zobrazenie, obraz ani stvárnenie Boha nestačí a tieto tri roviny potrebujeme, ak máme zachovať základné východiská svojho kresťanského chápania Boha. Prvá rovina je transcendentný Boh, ktorý žije mimo tento svet a je jeho prameňom a tvorcom. Druhá rovina je ľudská tvár Boha, zjavená v osobe Ježiša Krista. Tretia rovina je Boh prítomný, ktorý je prítomný svojmu stvoreniu a ktorý tu aktívne pôsobí. Učenie o Trojici nás ubezpečuje, že kombinácia týchto troch rovín určuje základné kresťanské prístupy k Bohu, ktorý vzkriesil Ježiša Krista z mŕtvych. Ani jedna z nich, keby sme ich vzali nezávisle, by nestačila, aby sme mohli vnímať bohatstvo kresťanskej skúsenosti s Bohom.

Práve trojjediný Boh napĺňa tie najzákladnejšie duševné potreby ľudských bytostí. Všetci totiž potrebujeme v základe tri veci. Najprv potrebujeme poznať svoj pôvod. Potrebujeme vedieť kto sme, odkiaľ sme prišli a kam smerujeme. V druhom rade potrebujeme vzor a po tretie potrebujeme niekoho, kto nám pomôže dôjsť tam, kam máme ísť. Ako kresťania si uvedomujeme, že máme svoj pôvod v Bohu Otcovi. Kristus sa stal naším vzorom a Duch Svätý nám pomáha dôjsť tam, kam potrebujeme.
www.zasvatenyzivot.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Astax1


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:08 avatar
20,....Lea,vieš odpoveď ,prečo prvotní kresťania,cirkevní otcovia neverili v trojicu a Ježiša považovali za stvoreného a podriadeného Otcovi,a považovali ho za anjela? Oni žili len niekoľko desaťročí po smrti apoštolov?!


30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 13:59 avatar
16,....cirkev ktorá koná a napáchala toľko zla nemá morálne právo sa hrdiť termínom:"Kresťanská"! A to platí i na zvrhlých pápežov. Prečítaj si- Dejiny pápežov! /Rosa,atď/


42.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 14:22 avatar
Katolícka cirkev a kresťanstvo naopak urobila veľa dobra pre svet a ľudí. Niektoré omyly, pády pápeža či nesprávne rozhodnutia a kresťanstvo neohrozia. O dobrách, ktoré vďačím len katolíkom a pápežom s ľahkosťou niektorí zabúdajú. Pri sekte však platí - že sekta nič dobré neurobila pre svet a ani pre svojich oklamaných členov, naopak vždy a plnom rozsahu narobila len škodu. Preto sa varuje pred sektami aj zo strany veriacich aj neveriacich, lebo sekta ako taká nemá dobrý základ a ani dobré ciele. Tým pádom byť v sekte znamená ohrozovať seba, svoje rodiny a vzťahy ako aj škodlivosť pre spoločnosť, lebo produkuje ľudí s nenávisťou a zlosťou a nič pozitívne pre svet neurobila žiadna sekta. Akurát sa nabalil jej vodca(guru) a nechal v nešťastí svojich oklamaných členov. Ktorí skôr či neskôr skončia rozčarovaní a mnohí aj spáchajú samovraždu alebo skončia v rukách psychológov či psychiatrov.
Súhlasí Astax1


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:25 avatar
42,...ten záver vnímam ako tvoju sebareflexiu na RKC. Skús sa pozrieť do blázincov a väzníc a zistíš kto tam je!


46.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 14:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 11. 2016, 14:30 avatar
46,....a stvorila "náboženský formalizmus",matrikových kresťanov a zabila Boha v mysliach ľudí.
Dodnes v mnohých krajinách nevedia zabudnúť na násilnú christianizáciu.
Súhlasí Fotoooon


51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 11. 2016, 14:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 14:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 13:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 11. 2016, 13:39 avatar
Ježiš Kristus je jediný Stvoriteľ a hlava Cirkvi, ktorá je jeho mystickým Telom. Vďaka Kristovi „celé telo, vyživované a pospájané väzivami a spojivami, rastie Božím vzrastom“ (Kol 2, 19). Všetci členovia Cirkvi sú navzájom zjednotení Duchom Svätým. Je to Kristova jediná Cirkev, ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom (Jn 21, 17), poveril ho, ako aj ostatných apoštolov, aby ju rozširovali a spravovali (pozri Mt 28, 18 nn). Na veky ju vztýčil ako „stĺp a oporu pravdy“ (1 Tim 3, 15). Táto Cirkev, založená a organizovaná vo svete ako spoločenstvo, žije v Katolíckej cirkvi, ktorú vedie Petrov nástupca a biskupi v jednote s ním (2. Vatikánsky koncil, Lumen Gentium 8).
V tomto živom tele Cirkvi má každý človek uskutočniť svoje jedinečné poslanie. A tak náš Pán Ježiš vybral dvanásť apoštolov, odovzdal im dar kňazstva a prikázal im, aby riadili celú Cirkev pod Petrovým vedením, udeľovali sviatosti a ohlasovali zjavenú pravdu. Takto Kristus ustanovil hierarchickú štruktúru. Ježiš zveril apoštolovi Petrovi najväčšiu pastoračnú moc: „A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi“ (Mt 16, 18–19).
Ježiš tým, že dal Šimonovi nové meno, dal mu potrebnú silu a moc, aby uskutočnil nové a mimoriadne dôležité poslanie v jednote spoločenstva Cirkvi. Pán Ježiš mení Šimona na Petra, čo znamená Skalu (po hebrejsky Kefas, po grécky Petros), na ktorú položí základy Cirkvi (viď. Lk 6, 48). V skutočnosti iba Ježiš je pravým základom (Mt 21, 42; Ef 2, 20), ale Peter sa na nich bude podieľať tým, že dostane osobitné výsady.
Pán Ježiš vysvetľuje, ako bude Peter základom Cirkvi. Predovšetkým mu zveruje najvyššiu právomoc, keď hovorí, že mu dá „kľúče od nebeského kráľovstva“. Dať kľúče znamená odovzdať celú moc (pozri Iz 22, 22). Pán Ježiš slovami o moci dovoliť a zakázať zdôrazňuje, že táto moc je úplná. Ježiš, ktorý má všetku moc na nebi i na zemi (Mt 28, 18), zveruje túto plnú moc Šimonovi, aby ju uplatňoval v jednote Cirkvi.
„Ale ja som prosil za teba, aby neochabla tvoja viera. A ty, až sa raz obrátiš, posilňuj svojich bratov“ (Lk 22, 32). Takto Pán Ježiš vysvetľuje, čoho sa týka Petrovo uplatnenie najvyššej moci v Cirkvi. Peter má predovšetkým posilňovať svojich bratov vo viere. Bude to robiť mocou, ktorú dostal osobitným darom neomylnosti v otázkach viery a mravov. Túto úlohu dostal Peter vo zvláštnej súvislosti – s pravdou o Eucharistii, ktorá bola zverená apoštolom a ich nástupcom, aby opakovali to, čo urobil Ježiš pri Poslednej večeri. Ježiš veľmi tesne previazal vieru s Eucharistiou (Jn 6, 26–71). Peter, ktorý má posilňovať vieru svojich bratov, zároveň má viesť apoštolov pri slávení Eucharistie a pri ohlasovaní právd viery.
Pán Ježiš sa po svojom zmŕtvychvstaní trikrát opýtal Petra, či ho miluje väčšmi ako ostatní. Je to narážka na Petrovo trojnásobné zapretie a zároveň povolanie k najväčšej láske, ktorú človek musí prijať ako dar.
Ježiš odovzdal Petrovi pastoračnú právomoc nad celou Cirkvou, keď povedal „pas moje baránky“, „pas moje ovce“ (Jn 21, 5–17). Odvtedy sa Ježišovo poslanie stalo poslaním svätého Petra. Predpoveď mučeníckej smrti to potvrdzuje (Jn 21, 18). Ježiš bude plniť poslanie „dobrého Pastiera“ cez Petrovu službu. Spôsob, ktorým predpovedá jeho umučenie, ukazuje, že od tejto chvíle Ježiš preberá zodpovednosť za celý Petrov život.
Všetci cirkevní Otcovia i prvé kresťanské dokumenty poukazujú na pravdu viery, ktorú všeobecne prijímali prví kresťania, že Kristus Pán dal apoštolovi Petrovi najvyššiu autoritu a moc nad celou Cirkvou a ktokoľvek je Petrovým nástupcom v Ríme, nadobúda Petrovo prvenstvo nad celou Cirkvou.
A tak Cirkev, ktorá je Kristovou jednotou s hriešnikmi, má viditeľnú štruktúru. Ustanovil ju sám Ježiš Kristus: pápež, biskupi, diakoni, laici. Niektorí tvrdia, že stačí samotná viera a priamy kontakt s Ježišom, a preto vôbec nepotrebujú nijakú hierarchiu, ani cirkevnú. Toto vyhlásenie je však v rozpore samo so sebou, pretože každý skutočný kontakt s Ježišom je kontaktom s jeho mystickým Telom, ktorým je Cirkev. Teda skutočné stretnutie s Ježišom a skúsenosť jeho lásky možno prežívať iba cez a v spojení s Cirkvou, ktorú vedie pápež, nástupca svätého Petra a zástupca Ježiša Krista. Preto slová, ktoré predniesla sestra Lucia vo Fatime, vzbudzujú neobyčajný, stále aktuálny záujem: „Kde je Peter, tam je Cirkev… kto nie je s pápežom, nie je s Bohom, a ten, kto túži byť s Bohom, musí byť s pápežom.“

www.milujtesa.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Astax1


24.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   13. 11. 2016, 14:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Astax1 muž
   13. 11. 2016, 17:45 avatar
Neviem, či je dôležité sa zameriavať na správne vyslovovanie mena Jahve alebo Jehova.
Myslím si, že to ani nie je nejako podstatné.

Ale čo je podstatné je to, že JS a všetci ostatní, ktorí neuznávajú Ježišovo Božstvo, neuznávajú ani Otca. Ich viera je založená na klamstve. Myslia si, že sa páčia Otcovi ale tí čo si "nectia Syna, nectia si ani Otca". A Kristus hovorí, "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca". Ak vy teda odopierate úctu Kristovi, ktorá mu patrí a dávate ju len Bohu Otcovi vaša úcta nie je úplná a podľa svätého písma je neplatná. Tak to povedal aj Ježiš Kristus: "Boh chce, aby bol uctievaný v celej jeho celistvosti, ako Otec, tak Syn v jednote s Duchom Svätý"

Viera JS je založená na cielenom a systematickom prekrúcavaní sv.písma. Ak nám písmo hovorí, že Kristus vystúpil do neba so svojím telom oni odpovedia, že to tak nie je. Ak nám písmo hovorí, že duša je nesmrteľná "Lebo nenecháš moju dušu v podsvetí" Sk 2, 27 oni povedia opak. Ak nám písmo hovorí, že naše telá budú vzkriesené na večný život, oni to poprú. Ak nám písmo hovorí o pekle, oni to nepríjmajú. Ak nám sv.písmo hovorí, že Kristus nebol anjel Hebr 1, oni to poprú, aby všetko zapadalo do ich klamstiev.

Smutné na tom je, že väčšina týchto ľudí sa pridala k SJ pre finančné výhody. Smutné na tom je, že zrádzajú Krista dennodenne, ako kedysi Judáš. Smutné na tom je, že väčšina SJ boli predtým kresťanmi a teda do väčšej, či menšej miery poznali pravdu.

Teda čo na to povedať?
Ponechávam vás Božej spravodlivosti ale zároveň vás odporúčam Božiemu - Kristovmu milosrdenstvu, lebo Ježiš v jednote s Bohom Otcom a Duchom Svätý je Bohom všetkých.


65.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 18:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

Astax1 muž
   13. 11. 2016, 18:24 avatar
"blahoslaviť ma budú odteraz všetky pokolenia, lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný" Lk 1, 48
Súhlasí lea_pragmaticka1


67.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 18:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Astax1 muž
   13. 11. 2016, 18:56 avatar
Nechcem sa znovu a zas bezvýsledne vracať k tejto téme.
Panna Mária nie je ako Boh, ona je tiež len stvorenie ale zároveň bola stvorená, ako najdokonalejšie Božie dielo hodné prijať samého Boha - "veľké veci jej urobil ten, ktorý je mocný", preto bola naplnená plnosťou milosti, aby v nej nebol ani tieň hriechu. Ona je najbližšie svoju Synovi, teda Bohu a žiadna jej prosba neostáva nevypočutá. Ona nám sprostredkuváva Syna, tak ako to urobila pri Jeho prvom príchode, tak isto to urobí aj pri Jeho druhom príchode, aj ked iným spôsobom. A preto, Panna Mária sprostredkuváva každému človekovi Syna, ktorý ho hľadá ale iba do takej miery, do akej je ho človek schopný prijať a do takej miery, do akej prijma Bránu milosti.

Môžu sa blahoslavenstvá naplno uskutočňovať kým sme v tele? Môžu sa len do takej miery, do akej sme schopní naplniť sa Bohom. Mária bola naplnená plnosťou Boha a preto, je najdokonalejšie blažená, a patrí jej najväčšia úcta spomedzi všetkého stvorenstva.

Panna Mária je tvoja Matka a ak o to stojíš, pomôže ti do neba.
Súhlasí lea_pragmaticka1


69.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 11. 2016, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 11. 2016, 04:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 11. 2016, 04:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Astax1 muž
   14. 11. 2016, 16:30 avatar
Ludwig
Najlepšia obrana je útok? Lebo tak mi to z tvojho komentára pripadá.
Ale poďme postupne.

"Ctiť si syna neznamená označovať ho za niekoho kým nie je." My Ježiša neoznačujeme za niekoho kým nie je. Ale on sám sa dožaduje tej istej slávy a cti, aká patrí Otcovi - "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca" . Označoval sa teda Ježiš podľa teba za niekoho kým nie je? Alebo previnil by sa Ježiš voči svojmu Bohu tým, že by sa mu robil rovným a dožadoval by sa tej iste cti, ak mu skutočne nebol rovný?

Ctíš si teda Ježiša tak, ako si ctíš Otca? To značí, preukazuješ Kristovi tú istú slávu, akú preukazuješ Otcovi, alebo popieraš Ježišove slová?

" Ježiš sám neprijal ani len oslovenie že je dobrý, s tým že to patrí len Bohu." Teda z tohto verša usudzuješ, že Ježiš nie je dobrý a tým pádom neguješ jeho slová "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca"?
Ježiš sám povedal, že "prišiel plniť vôľu Otca". A sám seba dáva za príklad "Učte sa odomňa, lebo som tichý a pokorný srdcom" Ježiš sa "zriekol svojej rovnosti s Bohom" "vzal na seba prirodzenosť ľudskú a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka". Ak teda prišiel Ježiš, aby sa pokoril "až na smrť na kríži" nie sú jeho slová "Nik nie je dobrý, jedine Boh." aktom pokory?
Vždy, keď sa Ježišovi mala dostať sláva a úcta, on pozornosť ľudí presmeruváva od seba. Sám povedal "Slávu od ľudí neprijímam." A v tomto duchu presmeroval pozornosť od seba "Prečo ma nazývaš dobrým?" k Bohu Otcovi "len jeden je dobrý - Boh"

"Vyznal pred svojimi učeníkmi aj pred Židmi, že Jeho Otec je väčší ako on. " Ale inde zas povedal "Ja a Otec sme jedno", "Kto vidí mňa, vidí Otca". Už som na to odpovedal mnoho krát. Ak Ježiš bol Boh a človek zároveň, tak ako človek bol menší ako Otec ale ako Boh bol mu rovný. Preto mohol vyznať "Otec je väčší ako som ja" a zároveň mohol povedať "Ja a Otec sme jedno".
V tejto súvislosti som uviedol verš, kde Ján konštatuje, že sa Ježiš robil rovným Bohu. "Preto sa Židia ešte väčšmi usilovali zabiť ho, lebo nielenže porušoval sobotu, ale aj Boha nazýval svojím Otcom a robil sa rovným Bohu". Tu nie je reč o židoch, ktorí by to povedali ale sám apoštol konštatuje "a robil sa rovným Bohu".
Odpovedz mi ako sa mohol robiť rovným Bohu, ak Bohu rovný nebol?

"Navyše úcta k nemu sa prejavuje zachovávaním Jeho učenia." Cirkev v plnosti zachováva Kristovo učenie a to ďalej zvestúva všetkým, ktorí ho chcú prijať.

Ale aby sme neodbočili predčasne k subjektívnemu hodnoteniu minulosti, tak ako si to už viac krát urobil, aby si zaútočil na učenie Katolíckej Cirkvi.

Tvrdíš, že Kristus neprijal ani len oslovenie, že je dobrý. No inde čítame, že prijma klaňanie sa, ktoré patrí len a jedine Bohu!

A keď vstúpili do loďky, vietor utíchol. 33 Tí, čo boli na loďke, klaňali sa mu a vraveli:„Naozaj si Boží Syn!“ (Mt 14,32n)
A hľa, Ježiš im išiel v ústrety a oslovil ich: „Pozdravujem vás!“ Ony pristúpili, objali mu nohy a klaňali sa mu. 10 Tu im Ježiš povedal: „Nebojte sa! Choďte, oznámte mojim bratom, aby šli do Galiley; tam ma uvidia.“ (Mt 28,9n)
Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch, kam im Ježiš rozkázal. 17 Keď ho uvideli, klaňali sa mu, no niektorí pochybovali. Mt 28,16–17)

Čo znamená klaňať sa?
Znamená to vzdávať niekomu tú poctu, ktorá patrí iba Bohu a nikomu inému:„ A zasa ho diabol vzal na veľmi vysoký vrch, ukázal mu všetky kráľovstvá sveta a ich slávu a vravel mu: „Toto všetko ti dám, ak padneš predo mnou a budeš sa mi klaňať.“ Vtedy mu Ježiš povedal: „Odíď satan, lebo je napísané: - Pánovi, svojmu Bohu, sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť.“ (Mt 4,8–10)
Klaňať – proskyneo – uctievať niekoho ako Boha.
„Potom jeden silný anjel… mi povedal: „Napíš: Blahoslavení sú tí, čo sú pozvaní na Baránkovu svadobnú hostinu!“ A povedal mi: „Tieto Božie slová sú pravdivé.“ 10 I padol som mu k nohám, aby som sa mu klaňal. Ale on mi povedal: „Pozor, nerob to! Som spoluslužobník tvoj a tvojich bratov, ktorí majú Ježišovo svedectvo. Bohu sa klaňaj! A Ježišovo svedectvo je duch proroctva.“ (Zjv 18,21.19,9n)

Takže učeníci sa Ježišovi klaňajú, vzdávajú Mu božské pocty – a On to prijíma! Nijako ich nenapomína!
Ak táto pocta patrí len a len Bohu, ako to, že ju prijma aj Kristus? "aby si všetci ctili Syna ako si ctia Otca"
Je len jeden záver a to ten, že Kristus je Boh!

"Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺudí, tak ako sa vaši bratia vo viere zachovali?" Počuvali Krista, ktorého si údajne ctíte, alebo ľudí - zločincov?" Toto sú odvážne tvrdenia pre niekoho, kto nemá preštudovanú históriu z pravdivých prameňom.

Poviem ti len toľko, že dokonca bol v Nemecku vybudovaný koncentračný tábor, kde boli len kňazi a rehoľníci. Už emeritný pápež si na ten čas spomína, kde boli katolíci prenasledovaní nacistami. Vtedy mu jeden staručký kňaz s úsmevom povedal - Jozefovi Ratzingerovi - keď toto všetko skončí najväčší nacisti budú kňazi.

"Keď protestantov a katolíkov posielal Hitler na frontu vražiť nevinných ĺudí, tak ako sa vaši bratia vo viere zachovali?" Naši bratia vo viere, každý podľa jemu štátnej príslušnosti bránili svoju slobodu. A to je dovolené. Kresťan, ak sa bráni má právo zabiť v sebaobrane alebo v obrane štátu. Neťahaj do druhej svetovej vojny náboženské motívy.

A už ked sa pozeráš na históriu, prečo sa nepozrieš aj na prenasledovanie kléra a radových katolíkov komunistami? Dokázal by si byť pre Krista zatvorený vo väzení 30 rokov ako naši mnohí bratia vo viere? Dokázal by si preňho znášať mučenie?
Hľaď teda sám na seba a nie na iných!

"Tak si Astax vyber najprv to brvno čo máš ako katolík v oku a potom niekoho súď." Ja nikoho nesúdim veď som napísal "Ponechávam vás Božej spravodlivosti ale zároveň vás odporúčam Božiemu - Kristovmu milosrdenstvu" pripadajú ti tieto slová, ako slová súdu?


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 11. 2016, 01:02 avatar
73,...Astax,to tu už bolo rozoberané, a to,že to nechápeš je tvoja vec. Len povedz,prečo žiadny kresťania do konca tretieho storočia neverili v trojicu a Ježiša považovali za "Pánovho anjela".stvoreného v čase a podriadeného Otcovi? Skús to vysvetliť,...už som sa pýtal,ale každý uhýba. Mýlili sa aj oni všetci,alebo boli Ariáni,alebo dokonca JS?


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 11. 2016, 01:17 avatar
73.........Grécke slovo prekladané ako....... „klaňať sa“........ je slovo proskyneó, o ktorom A Greek-English Lexicon of the New Testament and Other Early Christian Literature hovorí, že sa tiež „používalo na označenie zvyku vrhnúť sa pred niekým na zem a pobozkať mu nohy, lem jeho odevu, zem“. (Chicago 1979, Bauer, Arndt, Gingrich, Danker; druhé anglické vydanie; s. 716) Tento výraz je použitý v Matúšovi 14:33 na vyjadrenie toho, čo učeníci urobili vzhľadom na Ježiša; v Hebrejom 1:6 na naznačenie toho, čo majú anjeli robiť vzhľadom na Ježiša; v 1. Mojžišovej 22:5 v gréckej Septuaginte na opísanie toho, čo Abrahám urobil vzhľadom na Jehovu, a v 1. Mojžišovej 23:7 na opísanie toho, čo urobil Abrahám v súlade s dobovým zvykom pred ľuďmi, s ktorými uzatváral obchod; v 1. Kráľov 1:23 v Septuaginte na opísanie skutku proroka Nátana, keď prišiel pred kráľa Dávida.
V Matúšovi 4:10 Ježiš povedal:....... „Pánovi, svojmu Bohu sa budeš klaňať [z proskyneó] a jedine jemu budeš slúžiť.“ (V 5. Mojžišovej 6:13, ktorú tu Ježiš evidentne cituje, sa vyskytuje osobné meno Boha, tetragramaton.) V súlade s tým musíme tomu rozumieť tak, že tu ide o proskyneó so zvláštnym postojom srdca a mysle, ktoré by malo byť určené iba Bohu.
V Unger’s Bible Dictionary sa hovorí, že toto slovo doslovne znamená ‚pobozkať niekomu ruku na znak úcty alebo vzdať poctu‘. V An Expository Dictionary of New Testament Words od W. E. Vina sa hovorí, že toto slovo „označuje prejav úcty či už človeku... alebo Bohu“. V biblických časoch proskyneó často znamenalo aj doslovne sa pokloniť pred niekým vo vysokom postavení.
---------------------------------------
Pouvažujme o podobenstve, v ktorom Ježiš hovoril o otrokovi, ktorý nebol schopný splatiť svojmu pánovi veľkú sumu peňazí. V tomto podobenstve je použitý tvar tohto gréckeho slova a King James Version to prekladá takto:...... „Služobník teda padol a uctieval [tvar slovesa proskyneó] ho [kráľa], hovoriac: ‚Pane, maj so mnou trpezlivosť a všetko ti splatím.‘“ /Matúš 18:26;/
Dopustil sa tento muž modlárstva? Vôbec nie! Bolo to iba vyjadrenie istého druhu úcty a rešpektu, aké patrili kráľovi, jeho pánovi a nadriadenému. A tak aj Ježišovi sa môžme klanať,ak to vnímame ako úctu a nie uctievanie.
Také poklony, čiže prejavy úcty, boli v biblických časoch v Oriente dosť zvyčajné. Jakob sa poklonil sedemkrát, keď sa stretol so svojím bratom Ezauom. (1. Mojžišova 33:3) Jozefovi bratia padli na zem, čiže poklonili sa pred Jozefom na znak úcty k jeho postaveniu na egyptskom dvore. (1. Mojžišova 42:6)
A v tomto duchu máme aj chápať "klaňanie sa" Ježišovi. Nikdy nešlo o uctievanie,....to on vždy smeroval na Otca,...vždy!
Ak by sme prijali trinitársku logiku,výklad,tak potom všetci čo sa klaňali niekomu/kráľovi,faraónovi,patriarchom,prorokom,atď/ ,tak potom nutne museli byť Všemohúci Bohovia. Takýto výklad je detinský a nebiblický!


81.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 16:56 avatar
"to tu už bolo rozoberané, a to,že to nechápeš je tvoja vec"
Skutočne to už bolo pravdivo rozoberané? Alebo v takom duchu v akom všetko prekrúcajú Jehovisti?

"Len povedz,prečo žiadny kresťania do konca tretieho storočia neverili v trojicu a Ježiša považovali za "Pánovho anjela"."
Uviedol som ti významných Cirkevných Otcov, ktorí verili, že Ježiš je Boh. Ty naproti tomu si uviedol jedného agnostika, ktorý stotožňoval Ježiša s anjelom, no už apoštol Ján nás upozorňuje na antikristov, ktorí popierajú Božstvo Ježiša Krista. Apoštoli verili v túto pravdu a preto ju nájdeme aj v evanjeliu a v listoch apoštolov. Prvotne z týchto právd vychádza učenie o Kristovi ako o Bohu. Ježiš Kristus sa sám označoval za Boha a robil sa mu rovným. Teda potrebuješ iný dôkaz?
Na teba platia tieto slová "nedajú sa presvedčiť, ani keby niekto vstal z mŕtvych" "‚Majú Mojžiša a Prorokov, nech ich počúvajú". My môžeme povedať takto "nedajú sa presvedčiť, ani keby im Kristus zjavil svoje Božstvo" "Majú pápeža, biskupov a kňazov, nech ich počúvajú".

Teda už som ti ukázal, že je to len tvoja predstava, že prvotní kresťania neprijmali Božstvo Ježiša Krista. Ale dajme si otázku, ak sa viera "dedila" a uchovávala skrze tradíciu ako mohlo 300 biskupov na koncile prijať nebiblické učenie a učenie proti tradícii, ak predpokladáme, že mali tú istú "zdedenú" teda "tradovanú" vieru ako ich bratia, ktorí ich predišli do večnosti?
Preto tvoje tvrdenia nie sú založené na pravde a sú vyslovene zavádzajúce!

Mohol si ma ušetriť citovania vašej príručky, ako vykladať sv.písmo tak, aby sa popri pravdy, ktoré sú v ňom obsiahnuté!

Mt 14,32 – v pôvodine ono miesto znie: „proekynésan autó legontés alethes theu hyios ei”
prosekynésan – verb. ind. aor. act. 3. os. plural – klaňali sa. Pozor, nie poklonili sa! Klaňali sa
mu – teda nešlo o pozdrav, v štýl „prišiel, poklonil sa mu a povedal…“. Toto je akt uctievania.
Učeníci na loďke sa klaňajú Ježišovi – a On to bez mihnutia oka úplne samozrejme prijíma!!!
Mimochodom, v celom Matúšovom Evanjeliu sa slovo proskyneo používa výlučne o klaňaní sa
Bohu, Ježišovi, Diablovi (keď Ježiša Diabol o to žiada a Ježiš ho rázne odmieta s tým, že takéto
klaňanie sa patrí iba Bohu) a ešte raz ho používa Ježiš v podobenstve o zadlženom sluhovi, kde sa
takto sluha klania svojmu pánovi, ktorý v podobenstve symbolizuje Boha (Mt 18,26).
autó – jemu
legontes – hovoriac
alethes – pravdivo, naozaj, skuročne
theu – Boha
hyios – syn
ei – je

Slovo „proskyneó“ je použité v NZ
výlučne o vzdávaní Božských pôct: Bohu, Ježišovi – a odsudzuje sa a odmieta podobné
klaňanie ľuďom, modlám, Diablovi, v Zjavení Šelme a Drakovi… Vo všetkých týchto
prípadoch ale ide jasne o vzdávanie Božkých pôct.

Septuaginta (preklad SZ do gréčtiny pred Ježišom Kristom) je v tomto
smere irelevantná. Dôležité je, čo hovorí NZ, pretože on zjavuje čosi nové a nebývalé
o Ježišovi Kristovi. V ňom však nejestvuje ani podľa Svedkov jediný argument, ktorý by
čo len naznačoval, že slovo „klaňali sa mu“ by sme mohli v prípade Ježiša Krista chápať
inak, ako vzdávanie božských pôct

List Hebrejom, 1. kapitola jasne hovorí, že Ježiš anjelom NIE JE ale vy poviete, že je. Sv.písmo nám hovorí, že Ježiš "sa robil rovným Bohu" ale vy to popriete!


79.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 12:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 17:10 avatar
Myslíš si, že potrebujem pred tebou obhájiť Božstvo Ježiša Krista a Trojicu ako takú? Nejde o mňa ani o Boha, lebo naša chvála nepridáva nič k Jeho veľkosti ale nám prispieva k spáse. Nepotrebujem pred tebou obhajovať ani žiadnu inú pravdu. Ja si všetky tieto pravdy uchovávam v srdci a pred Bohom zodpovedám len sám za seba!
No tebe sa naskytla možnosť poznať pravdu, no ty si to odmietol. A vedz, že ti to bude spomenuté pri súde!

"Takže brat v Kristovi môže zazvraždiť brata v Kristovi, to je dovolené." Neprekrúcaj moje slová, tak ako si to urobil predtým, že si mi povedal, že súdim iných! Obrana je dovolená. Či by si nechal, aby vrah vraždil tvojich blízkych, no ty by si ho nezastavil, lebo je napísané "nezabiješ?". Vedz, že aj ten vrah je tvoj brat v Kristovi, no obrana je dovolená, tak ako to bolo v stredoveku. Či sa mali moji teda katolícki bratia vo viere pokloniť pred násilnou moslimizáciou Európy, pretože aj moslimovia sú naši bratia v Kristovi?

Nehovoriac o tom, že sme sa bavili iba o Božstve Ježiša Krista, no ak ti dôjdu argumenty prejdeš na útok?
Aj ja sa s tebou za takýchto okolností nemienim baviť!


83.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 17:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 17:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 17:47 avatar
Škoda reči...


86.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 18:24 avatar
Myslíš si, že Cirkev schvalovala druhú svetovú vojnu? Myslíš si, že schvalovala to, že sa zabíjali katolíci medzi sebou?
Napísal som ti, že v Nemecku bol dokonca vybudovaný koncentračný tábor pre klérus a laikov Katolíckej Cirkvi. Aj ich odsudzuješ? Napísal som ti svedectvo emeritného pápeža Benedikta XVI, ktorý bol hlavou Cirkvi, či aj on spadá do tvojho celoplošného odsúdenia?
Taktiež som ti napísal, aby si neťahal náboženské motívy do druhe svetovej vojny! Každý sa mohol dobrovoľne rozhodnúť, či za to odsudzuješ celú Cirkev? Nepozeráš sa na obete taktiež katolíkov, ktorí sa bránili? Neboli oni katolíci? Schvalovali teda čo sa vtedy dialo?
Vytiahol si absurdný príklad nehovoriac o tom, že k tejto téme som sa nevyjadroval! Povedz mi čo si si chcel tým dokázať?
A taktiež som ti povedal, nepozeráš sa už na katolíkov, ktorí boli prenasledovaní komunistami? Či to už nespadá do tvojho súdenia? Kristus zomrel za všetkých ľudí aj za moslimov a máme milovať aj našich nepriateľov z tohto princípu sú všetci tvoji bratia či moslimovia alebo hinduisti, lebo všetkých nás stvoril Jeden Boh!
Ak by ako ty hovoríš "tvoji bratia vo viere" nezomierali pri obrane kresťanstva už dávno by si kľačal na koberci a klanal by si sa Allahovi. Či vtedy boli dobrí katolíci ale teraz už nie?

"Potom nech odsúdi aj svojho apoštola Pavla za to že jeho Bohom bol len Otec a že tie "herézy" šíril aj vo svojich listoch.." Apoštol Pavol vyznáva "Ježiš je Pán" teda vyznal, že Ježiš je Boh. Ak to neakceptuješ nehovor čo nerobil!

" To sú zase príklady, len aby si odbočil od témy." Ty si odbočil od témy ako prvý a že to bolo riadne odbočenie!

Nemá zmysel ďalej pokračovať v takejto ne-diskusii.


88.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 18:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 19:13 avatar
Nejedná sa len o jeden verš, kde Pavol označuje Ježiša za Boha a vôbec celé písmo. O histórii Cirkvi toho teda veľa nevieš, no nebudem to riešiť.
A áno vyhlásil, ak chceš nájdi si to ale písať niečo ako sa hovorí "z brucha" je najlepšia vec. Stará mať povedali alebo nepovedali!
Cirkev si nectí učenie Krista? Táraš dve na tri. Sám nevieš posúdiť pravosť zjavenej pravdy a chceš hovoriť o ctení alebo nectení si Krista?

Že som sa dal do tohto vtiahnuť! Končím!


90.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 19:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 19:19 avatar
Pápež Pius XII, ktorý bol na svätopeterskom stolci počas druhej svetovej vojny.

Osobne sa pokladal za prísne neutrálneho. Neustále vyzýval bojujúce strany na ukončenie vojenských operácií a otvorene burcoval svetovú verejnosť na odpor voči vojne. V prejave na Vianoce 1939 vyslovil tri základné princípy, ktoré sú na dosiahnutie tohto cieľa potrebné: všeobecné odzbrojenie, uznanie práv menšín a právo každého národa na sebaurčenie. Hoci bol presvedčený, že komunizmus je ešte nebezpečnejší ako fašizmus, odsúdil Hitlerov útok na Sovietsky zväz. Počas celej vojny starostlivo dbal na pomoc obetiam vojny a vojnovým zajatcom. Keď Hitler 10. septembra 1943 obsadil Rím, pápež premenil Vatikán na azylové mesto, ktoré poskytovalo ochranu nespočetným masám utečencov, vrátane Židov. Na neoficiálny pokyn pápeža našlo tisíce utečencov útulok v kláštoroch, kostoloch, v budovách cirkevného štátu, ale aj v pápežovom letnom sídle Castel Gandolfo.

Odporcovia Piovej politiky pápežovi vyčítali málo razantný a v mnohých situáciách až neutrálny postoj voči narastajúcej svetovláde a genocíde. Sám Pius XII. sa však bránil tým, že učinil všetko, čo bolo v danej situácii možné podniknúť: odsúdil vyhladzovanie ľudí na základe rasových zákonov, osobne pomohol mnohým Židom, alebo presviedčal iných, aby im pomáhali (počas vrcholiacich židovských pogromov vydal predstaveným kláštorov a konventov tajný pokyn, aby v cirkevných budovách ukrývali ohrozených Židov a sám ich konšpiratívne prijímal do pápežských služieb; po svojej smrti bol predstaviteľmi štátu Izrael vyhlásený za „spravodlivého Nežida“). Bol presvedčený, že otvorené protesty by nič nevyriešili, ba naopak, boli by príčinou netušených represálií.


92.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2016, 19:42 avatar
Armáda prvotne slúži na obranu, ktorá je dovolená. Ak niekto koná nie len proti kresťanskej ale aj proti ľudskej dôstojnosti je to na jeho svedomí. Cirkev nemusí jednoznačne odsudzovať každý vojnový skutok, aj ked to pápež František a aj jeho predchodcovia robili, pretože násilie na nevinnom odsudzuje samotné písmo a teda aj Cirkev.
A v tých vyhláseniach máš rezervu. Nepredkladaj to čo nie je preverené za pravdivé.
Zabúdaš, že Cirkev nie je inštitúcia, ktorá by zasahovala do vnútroštátnych záležitostí suverénnych štátov. Duchovný teda kňaz má slúžiť každému, kto má o to záujem to neznamená, že schvaľujú vojnu. Nie som si istý ale sa mi zdá, že sám Ježiš povedal, aby vojaci vykonávali svoju službu spravodlivo.

O jednom vojakovi povedal : "Keď to Ježiš počul, zadivil sa a tým, čo ho sprevádzali, povedal: "Veru, hovorím vám: Takú vieru som nenašiel u nikoho v Izraeli."


94.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 19:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 11. 2016, 00:46 avatar
2,...ty už odporuješ aj katechizmu RKC,tam sa píše úplne niečo iné. Ty už vedieš súkromné náboženstvo.
Môžem ti to citovať,ak bude treba.


33.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 11. 2016, 14:15 avatar
Zopakujem, hoci pre tých, ktorým chýba pokora, ktorí vlastné predstavy považujú za neomylnú pravdu božiu... je to asi zbytočné...
„...nikde nie je* prikázané, že sa má* pátrať po Božej podstate, ktorá je rozumom neuchopiteľná. Asi by sa dali nájsť i verše, z ktorých uvedené vyplýva (nechce sa mi hľadať) a čo je najhoršie (vôbec nie to, že jedni veria jednej a druhý druhej, že tú ktorú považujú za pravdu... ), ako som už písal, jedna či druhá sa stavia do pozície (nie subjektívnej, ale objektívnej... ) jedine možnej pravdy, rovnako platnej pre všetkých a vytvára zdroj až nenávisti človeka k človeku...
Kde končia hranice zdravého rozumu? ...hranice nášho poznania končia tam, kde začína nadzmyslovo – transcendentno, tam kde začína „súcno božstva“... Na týchto hraniciach však nekončí myslenie. Môžeme sa mocou svojho rozumu (i vierou... ), jeho špekuláciami, dostať ponad zmyslový svet. Hranice zdravého rozumu končia tam, kde sa tieto špekulácie prezentujú ako nespochybniteľná pravda. Sú tam, kde napríklad sa „trinitárska“ špekulácia stavia nad „archanjelskú“ a opačne.... tam, kde vyznávači jednej či druhej vysmievajú, urážajú, dehonestujú svojich oponentov... keď sa jedna či druhá, stavia do pozície jedinej pravdy...“


72.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 11. 2016, 08:31 avatar
Tull - nie, že by si nemal čiastočnú pravdu, ale určite nie komplet. V podstate jadro sporu medzi tým, čo reprezentuješ ty a množstvo iných aj tu na fóre spočíva v tom neustálom zdôrazňovaní "my". Teda "my vieme", "naše poznanie", "naša veda".

V tomto "my" spočíva obmedzenie pohľadu na ľudstvo. Pretože okrem toho, čo sa všeobecne pokladá za uzanané, existujú individuality, ktoré z ľudstva vyčnievajú tým či oným spôsobom a pre tieto individuality sú niektoré (hovorím niektoré, nie všetky) všeobecne uznávané pravdy nepravdivé, alebo aspoň s obmedzenou platnosťou.

Ono totiž to, že na tej hranici, kde končia zvyčajné vnemy zmyslov a kde ešte myslenie môže pokračovať, tam je ešte i niečo iné, čo môže pokračovať. Je to prirodzene ľudské, nie je to nič neľudské, ale predsa len, nie je to dané len tak prírodou, ako sú dané zrak, sluch či hmat. Je to však oblasť vnemov, nie oblesť predstáv.

O túto oblasť vnemov je možné sa opierať, rozvíjať ju, prečisťovať a použiť ju k životu.
Len tu si človek musí uvedomiť, že vyčnieva z radu bežného života a že sa mu teda nedostane podpory z bežného ľudského okolia.
To však nič nemení na skutočnosti a pravdách , ku ktorým si vytvoril prístup.

Takže záver: Je možné, že naozaj "vaše" poznanie končí tam, kde píšeš. Ale nie je to platné pre všetkých ľudí. Tým sa vlastne vyčleňujete ako skupina zo všeobecného ľudstva.


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 11. 2016, 00:59 avatar
33,...pri všetkej pokore,to čo píšeš,je len filozofický balast. Inak si napísal,že pravdu nemusíme hladať,lebo sa nedá objektívne spoznať,...a tak písanie Písiem bolo zo strany Boha len mrhaním času.
A ak Ježiš povedal,že "máme spoznať pravdu a tá nás oslobodí",tak asi len žartoval?!
Ako nás môže oslobodiť od tmárstva,ľudských náuk,filozofií ,keď sa vlastne nedá zistiť meritum veci?! A teda aj Kristus zomrel nadarmo,načo sa naťahoval s farizejmi? Ved ,každý má svoju pravdu, a vôbec pravda sa nedá zistiť ,poznať objektívne.
Mi vlastne môžme veriť aj v elfov a uctievať ich,a pred Bohom si to obhájime,že J,Tull povedal ,že pravdu nevieme spoznať objektívne,a tak sme boli zvedení,...samozrejme nechtiac. Lebo právd je neúrekom. Pravdu majú aj tí,čo tvrdia že peklo je,aj tí,čo tvrdia opak. A Bohu musí byť jedno,či robíme z neho sadistu a kata,alebo nie. ON si to preberie.
Tull.....ty žartuješ!?
Prví kresťania a ani JS nezomierali za nejakú pseudopravdu,subjektívnu pravdu! Zomieralo sa aj za omyli a za miešanie sa do politiky,ale to neboli JS!
Inak si vlastne napísal aj rúhanie proti Bohu,...že Boh je klamár! Že ,ked on vo svojom Slove hovorí ,že je "Pravda",tak je to len subjektívna pravda! Ak by si neveril v pravdu o aerodynamických princípoch,tak nikdy nesadneš do lietadla. Pravda je objektívna aj v materiálnom,aj v duchovnom svete.


80.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 11. 2016, 16:04 avatar
Shagara, chceš azda vystihnúť Božiu podstatu, obsiahnuť dokonalosť Všemohúceho? Je vyšší nad nebesá. Čo urobíš? Hlbší od podsvetia. Čože dozvieš sa? Jeho rozsah väčší je ako zem, jeho šírka väčšia ako more.
Aká hĺbka Božieho bohatstva, múdrosti a vedomosti! Aké nepochopiteľné sú jeho súdy a nevyspytateľné jeho cesty! Shagara nemôžeš vystihnúť dianie, ktoré sa deje pod slnkom. Človek sa bude totiž namáhať, aby ho našiel, ale ho nenájde, aj keby múdry hovoril, že ho pozná, nájsť ho nemôže.“

...inak som nenapísal, že pravdu nemusíme hľadať, lebo sa nedá objektívne spoznať... dá sa k nej približovať... meritom je žiť podľa Ježišových slov, nasledovať Ho, ako to len dokážeš, vtedy spoznáš pravdu, ktorá Ťa oslobodí... máš milovať blížneho svojho ako seba samého ... to je tá Pravda, ktorou je Kristus, Pravda, ktorú máš poznať, milovať...
Netušil som, že podľa Teba „Pravda“ s veľkým „P“ je pravdou o aerodynamických princípoch... podľa mňa „Pravda“ s veľkým „P“ je tá, ktorá vystihuje celú skutočnosť a tú pozná iba Boh... človek sa k nej môže len približovať, spoznávať stále viac a detailnejšie, presnejšie... spoznávame vidíme iba čiastočne... nie ako Boh, ktorý vidí pozná detail i celok dokonale...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:56,  Zase si práskli marišku ? *13*13
dnes, 20:55,  Protislovenskej liberálnej strane SaS vadí, že má štátny jazyk prednosť pred ostatnými...
dnes, 20:54,  Ty sa radšej modli a nedávaj si už nikdy nick veriaci, lebo to je to isté, ako by som si ja...
dnes, 20:52,  milanicko najsamperši*03*03*03
dnes, 20:50,  neplač trole.......*03*03*03
dnes, 20:49,  nesmrad tu ty potkan*03*03*03
dnes, 20:49,  ruskí troli sa krasne vyfarbuju.....takého trola je cítiť na kilometre......*03*03*03.......o...
dnes, 20:48,  kesha sa odhalil :)
dnes, 20:45,  Jeho už celkom dojebabrali tunajší, on už nemá ani svoj názor !!!!! Na neho pozor !!!!!!...
dnes, 20:43,  V skutku zaujímavé predstavy máš kesha... *13
dnes, 20:40,  My tu nie sme buzeranti ako vo vašom kraji, u náš sú čisté hlavy, čistí ľudia a máme...
dnes, 20:39,  Ale aj tých dobrých ešte triedim. *13*13
dnes, 20:38,  17. Keby príde černoch do Svitu a v krčme ukáže cicinu, všetci by ste mu na ňu skočili...
dnes, 20:38,  Piliny im horia v hlavách !!!!!!
dnes, 20:38,  Má pekné slovo len na dobrých ľudí. :)
dnes, 20:37,  Aj vieš aj dôvod, prečo tak činím ?
dnes, 20:36,  Slniečkari majú hlavne choré mozgy :)
dnes, 20:36,  Pekne si otočil proti Osvietenemu, len čo je pravda !!!!!!!! Už pre neho nemáš pekného...
dnes, 20:28,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/64404845_10157142651915586_2873066502339166208_n.jp...
dnes, 20:26,  Asi sa jej páčia veľké černošské kokoty alias penisy. *06*06*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(245 203 bytes in 0,456 seconds)