hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Kde končia hranice zdravého rozumu? 4 časť

príspevkov
130
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 3.11.2016 00:01 Shagara
posledná zmena 5.11.2016 10:01
1
03.11.2016, 00:01
Pouvažujte nad ďalšími jasnými Ježišovými slovami z Jána 14:28:.........„Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam, a prídem k vám späť. ... Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že odchádzam k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.“
Na základe tohto verša, čo by ste povedali, ako Ježiš vnímal svoje postavenie vo vzťahu k Otcovi?
Iba človek s mentálnou poruchou a absenciou logického myslenia ,by tvrdil to,čo tvrdia trinitári,že Ježiš je Boh a že je rovný Bohu Otcovi. A predsa sa tak v ich podaní deje. Ale prečo? Čo je tu nepochopiteľné?
Vraj Ježiš tieto slová povedal ako človek,a nie ako Boh. Zdá sa vám to logické?
Ak to povedal daným poslucháčom,prostým ľudom, ako tomu rozumeli oni? Nuž ,boli bi zavádzaní samotným Kristom,ak by on tvrdil tieto slová ako "človek",a v skutočnosti by bol Boh/Všemohúci/. Odišli by s vedomím,že Ježiš je menší od Otca,a to znamená ,že bol anjel/posol od Otca/ ,teda Boží syn. Tak ako je aj pravda.
Veriť,že to vnímali ako to vnímajú dnes trinitári je priam fantastická a neuveriteľná predstava. To by im musel Ježiš dodatočne vysvetliť,že dané slova povedal ako človek,a že svoje božstvo na chvílu opomenul. A potom by im tvrdil opak toho,čo im tvrdil predtým,...."že je menší od Otca".
A veriť,že sa tak stalo a že Ježiš potom dovysvetloval dodatočne svoje slová,a vlastne poznamenal ,že on je Boh a že dané slová platili len na jeho ľudskú podstatu,...je vážna diagnóza. Tomu nemôže veriť nikto,len samovrah a náboženský analfabet. Zámerne používam silné slová,lebo prekrúcanie Ježišových slov považujem za vážny priestupok voči nemu,jeho Otcovi i zdravému rozumu.
V Písme nič také nevyplýva z kontextu,že Ježiš by opravil svoj výrok,a že raz rozprával ako človek,druhý raz ako Boh a tretí raz ako bohočlovek. Ježiš nebol rozdelený a netrpel schizofréniou.
Ježiš jasne a zrozumiteľne osvetlil ,že je odlišnou osobou od Otca,a že je podriadený Ocovi,Všemohúcemu Bohu.
Všimnite si ďalší príklad. V Matúšovi 28:18 je zaznamenané, že Ježiš povedal svojim učeníkom: .......„Dostal som všetku moc v nebi a na zemi.“ Povedal Ježiš, že mal odjakživa všetku moc? Nie! On ju dostal v istom čase. Ale jeho Otec ju mal stále.
Otázka sa potom natíska:......Ale ak je Ježiš Boh, ako mohol dostať ešte väčšiu moc? A kto mu ju dal?
Alebo daľší príklad..........Vo Filipanom 2:9 opisuje, čo Boh urobil po Ježišovej smrti a vzkriesení: „Práve preto ho [Ježiša] aj povýšil Boh do nadradeného postavenia a láskavo mu dal meno, ktoré je nad každé iné meno.“
Čo podľa tohto verša Boh urobil pre Ježiša?
Hovorí sa tu, že ho povýšil do nadradeného postavenia.
Áno. Ale ak bol Ježiš rovný Bohu predtým, ako zomrel, a Boh ho neskôr povýšil do vyššieho postavenia, nebol by potom Ježiš vyšší ako Boh? Povedzte, môže byť niekto nadradený Bohu?
Ja naozaj neviem,....ale myslenie trinitárov musí byť strašne nelogické,klamné a rúhavé. Ale tým sa len vzďaľujú od Boha i od Krista ,jeho poslušného syna.
Zdravý rozum je dobrá vec,....len škoda ,že ho málokto využíva.
none
2

1. Shagara 03.11.2016, 00:01

Pouvažujte nad ďalšími jasnými Ježišovými slovami z Jána 14:28:.........„Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam, a prídem k vám späť. ... Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že odchádzam k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.“
Na základe tohto verša, čo by ste povedali, ako Ježiš vnímal svoje postavenie vo vzťahu k Otcovi?
Iba človek s mentálnou poruchou a absenciou logického myslenia ,by tvrdil to,čo tvrdia trinitári,že Ježiš je Boh a že je rovný Bohu Otcovi. A predsa sa tak v ic...

03.11.2016, 01:16
na df.sk :-) Ludom drbe co uz
none
3

2. Scarlet666 03.11.2016, 01:16

na df.sk :-) Ludom drbe co uz

03.11.2016, 01:18
Tomu hovorím komentár k veci...
none
4

3. 03.11.2016, 01:18

Tomu hovorím komentár k veci...

03.11.2016, 01:26
neotravuj smirak
none
5

1. Shagara 03.11.2016, 00:01

Pouvažujte nad ďalšími jasnými Ježišovými slovami z Jána 14:28:.........„Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam, a prídem k vám späť. ... Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že odchádzam k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.“
Na základe tohto verša, čo by ste povedali, ako Ježiš vnímal svoje postavenie vo vzťahu k Otcovi?
Iba človek s mentálnou poruchou a absenciou logického myslenia ,by tvrdil to,čo tvrdia trinitári,že Ježiš je Boh a že je rovný Bohu Otcovi. A predsa sa tak v ic...

03.11.2016, 01:42
prave nad tým by si sa mal zamyslieť, ako je možné že logicky uvažujuci ľludia považuju Ježiša za Boha v ľudskom tele.....Myslíš si že foton, nie je logicky uvažujúci?.....alebo Štefan, alebo astax?.......nuž poviem ti Shagara, nemáš to zjavenie.....
none
6

5. 03.11.2016, 01:42

prave nad tým by si sa mal zamyslieť, ako je možné že logicky uvažujuci ľludia považuju Ježiša za Boha v ľudskom tele.....Myslíš si že foton, nie je logicky uvažujúci?.....alebo Štefan, alebo astax?.......nuž poviem ti Shagara, nemáš to zjavenie.....

03.11.2016, 02:27
Shagara uvádza argumenty z Písma. Nie je biblia Božím slovom? Ale ty svoje vnútorné presvedčenie staviaš nad ňu a to je chyba.
none
8

5. 03.11.2016, 01:42

prave nad tým by si sa mal zamyslieť, ako je možné že logicky uvažujuci ľludia považuju Ježiša za Boha v ľudskom tele.....Myslíš si že foton, nie je logicky uvažujúci?.....alebo Štefan, alebo astax?.......nuž poviem ti Shagara, nemáš to zjavenie.....

03.11.2016, 02:51
Logicky uvažujúci ľudia? Moc by som sa tým neoháňal, lebo ... je napísané: Zahladím múdrosť múdrych a rozum rozumných zavrhnem. .... Či Bôh neobrátil múdrosti tohoto sveta na bláznovstvo? (1. Korint)
none
14

8. milky945 03.11.2016, 02:51

Logicky uvažujúci ľudia? Moc by som sa tým neoháňal, lebo ... je napísané: Zahladím múdrosť múdrych a rozum rozumných zavrhnem. .... Či Bôh neobrátil múdrosti tohoto sveta na bláznovstvo? (1. Korint)

03.11.2016, 03:18
Ano: lepšie je si vymyslieť heréziu, a keď niekto prinesie argumenty z písma a logicky podľa znenia textu proti nej argumentuje, označiť takého múdrosť za zahladenú a zavrhnutú Bohom. Aj tak sa dajú tvoriť sekty.
none
17

14. 03.11.2016, 03:18

Ano: lepšie je si vymyslieť heréziu, a keď niekto prinesie argumenty z písma a logicky podľa znenia textu proti nej argumentuje, označiť takého múdrosť za zahladenú a zavrhnutú Bohom. Aj tak sa dajú tvoriť sekty.

03.11.2016, 03:31
fotónik 14, aké argumenty z písma si priniesol?
Tieto rozprávky, ktoré si priniesol v inej téme?
odkaz

To sa ani nedá čítať a logicky mysliaci človek hneď v prvej vete zbadá oxymóron.
Citujem: "Znovu jsem viděla, jakou lásku má Ježíš k těm duším, které jsou ztracené v pekle.".
Duše sú síce v pekle, ale to nevadí, hlavne že ich Ježiš miluje. Miluje ich tak veľmi, že ich nechá v pekle.
none
48

17. milky945 03.11.2016, 03:31

fotónik 14, aké argumenty z písma si priniesol?
Tieto rozprávky, ktoré si priniesol v inej téme?
http://www.tlg.estranky.sk/clanky/np4.html

To sa ani nedá čítať a logicky mysliaci človek hneď v prvej vete zbadá oxymóron.
Citujem: "Znovu jsem viděla, jakou lásku má Ježíš k těm duším, které jsou ztracené v pekle.".
Duše sú síce v pekle, ale to nevadí, hlavne že ich Ježiš miluje. Miluje ich tak veľmi, že ich nechá v pekle.

03.11.2016, 06:12
Ty si ešte nepochopil tak jednoduchú vec, že Kristus je na jednej strane láska, ale na strane druhej nemôže porušiť zákony objektívnej spravodlivosti, ktorá platí pre každého rovnako? Láskou nemôže porušovať zákony a konať nespravodlivo. Kristus proste nie je taký, ako Svedkovia Jehovovi: plný učenia hippies. Prepustime väzňov zo žalárov, pretože tam chúdence často trpia neľudské podmienky. Ano, milujme ich. Prepustime ich.....
none
47

8. milky945 03.11.2016, 02:51

Logicky uvažujúci ľudia? Moc by som sa tým neoháňal, lebo ... je napísané: Zahladím múdrosť múdrych a rozum rozumných zavrhnem. .... Či Bôh neobrátil múdrosti tohoto sveta na bláznovstvo? (1. Korint)

03.11.2016, 06:03
no ved práve.......mudrosť múdrych zahladím.....takže?.....čo vypada naoko logicke a "mudre" v ludskom chapaní, nie je ale v "blaznovstve" je pravda.....
none
7
03.11.2016, 02:49
Citát:
Pouvažujte nad ďalšími jasnými Ježišovými slovami z Jána 14:28:.........„Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam, a prídem k vám späť. ... Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že odchádzam k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.“
Na základe tohto verša, čo by ste povedali, ako Ježiš vnímal svoje postavenie vo vzťahu k Otcovi?

Odpoveď:
...Ja som väčší ako moja ruka. Je teda moja ruka niečo iné ako ja? Nie je. Podobne Ježiš - Božie Slovo nie je niekto iný, ako Boh: "Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. Ono bolo na počiatku u Boha. Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje." (Jn.1,1-3) ...Čiže bol u Boha (ako sú moje ruky u mňa). Narozdiel od mojich rúk však toto Božie Slovo (ktorým Boh koná ako ja svojimi rukami), je osoba - Boh. (V tom sú proste nebeské veci iné, než pozemské)

Citát:
Všimnite si ďalší príklad. V Matúšovi 28:18 je zaznamenané, že Ježiš povedal svojim učeníkom: .......„Dostal som všetku moc v nebi a na zemi.“ Povedal Ježiš, že mal odjakživa všetku moc? Nie! On ju dostal v istom čase.

Odpoveď:
"Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. Ono bolo na počiatku u Boha. Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje." (Jn.1,1-3)
...čiže od počiatku má Ježiš výsadné postavenie v Bohu. Veď je jeho Slovom, čiže jeho súčasťou.

Citát:
.Vo Filipanom 2:9 opisuje, čo Boh urobil po Ježišovej smrti a vzkriesení: „Práve preto ho [Ježiša] aj povýšil Boh do nadradeného postavenia a láskavo mu dal meno, ktoré je nad každé iné meno.“
Čo podľa tohto verša Boh urobil pre Ježiša?
Hovorí sa tu, že ho povýšil do nadradeného postavenia.

Odpoveď:
Ježiš mal výsadné postavenie u Boha už dávno predtým:
Hebr.1,6-9
"A keď uvádza Prvorodeného na svet, znova hovorí: Nech sa mu klaňajú všetci Boží anjeli! O anjeloch hovorí: Svojich anjelov robí vetrami a svojich služobníkov ohnivými plameňmi. O Synovi však: Tvoj trón, Bože, je na veky vekov a žezlo tvojho práva je žezlom tvojho kráľovstva."
....to bol citát zo žalmov, čiže z obdobia starého zákona. A čo tam hovorí?:
-Ježišovi sa KLAŇAJÚ všetci Boží anjeli. (tj. Ježiš je Boh v pravom zmysle slova)
-Ježiš je nazvaný Bohom, ktorý má trón. (Mojžiš nemal žiaden trón) Čiže Ježiš je Boh v pravom zmysle slova.

Zvyšné projekcie o tvojom "zdravom rozume" ponechávam bez komentára. Takto to totiž vypadá, keď duch bludu niekomu oslepí oči. Si učebnicový príklad toho.
none
10

7. 03.11.2016, 02:49

Citát:
Pouvažujte nad ďalšími jasnými Ježišovými slovami z Jána 14:28:.........„Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam, a prídem k vám späť. ... Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že odchádzam k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.“
Na základe tohto verša, čo by ste povedali, ako Ježiš vnímal svoje postavenie vo vzťahu k Otcovi?

Odpoveď:
...Ja som väčší ako moja ruka. Je teda moja ruka niečo iné ako ja? Nie je. Podobne Ježiš - Božie Slovo nie je niekto iný, ako Boh: ...

03.11.2016, 02:59
Ešte zopár poznámok na okraj:

Jan 1,10-12
Bol vo svete a svet ním vznikol, ale svet ho nespoznal. Do svojho vlastného prišiel, ale jeho vlastní ho neprijali. Tým však, čo ho prijali a veria v jeho meno, dal moc stať sa Božími deťmi;
....O Ježišovi je tu napísané, že "ním vznikol svet". Čiže je to jednoznačne Boh v pravom zmysle slova.

Jan 1,14
A Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.
.....Ježiš je stelesnené Božie Slovo, čiže súčasť Boha.

Jan 5,22-23
Lebo Otec nikoho ani nesúdi, lež celý súd odovzdal Synovi, aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal.
......Ježiš je sudcom na mieste Boha. (=ďalšia charakteristická vlastnosť Boha v pravom zmysle slova)
......Ježiša máme ctiť rovnakým spôsobom, ako Boha. (čiže je to Boh v pravom zmysle slova)

Jan 1,1-3
Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje
Kol 1,16-19
lebo v ňom je stvorené všetko, všetko, čo je v nebesiach i čo je na zemi, viditeľné i neviditeľné, buď tróny buď panstvá buď kniežatstvá buď vrchnosti, to všetko je stvorené skrze neho a cieľom neho, a on je predo všetkým, a všetko v ňom povstalo a stojí, a on je hlavou tela, cirkvi, ktorý je počiatkom, prvorodeným z mŕtvych, aby on bol vo všetkom prvý. Lebo sa zaľúbilo Otcovi, aby v ňom prebývala všetka plnosť,
......Čiže všetko bolo stvorené NÍM, SKRZE neho a pre neho. V ŇOM všetko povstalo a stojí. Nie LEN "pre neho", ale Ježiš bol aj prostriedok, cez ktorého bolo všetko stvorené. Avšak to nieje všetko. Bolo to stvorené V ŇOM. ...A to tiež ešte nieje všetko: v ňom všetko stojí! (=má svoju existenciu). Čiže Ježiš je Boh v pravom zmysle slova. Má úplne všetky charakteristiky a moc, ako Otec. Bez Ježiša by nebola existencia všetkého, lebo v ňom má všetko svoje bytie. -Ježiš teda nieje len Boží Syn, ale zároveň aj Boh v pravom zmysle slova. Synovia Boží sme totiž i my veriaci (hovorí Ján), avšak Ježiš je okrem toho aj Boh, pretože narozdiel od nás nesie obraz Božej podstaty. (ten my nenesieme)

Hebr.1,6-9
Nech sa mu klaňajú všetci Boží anjeli!
.....Ježiš nemá len nejaké "výsadné postavenie". Tí anjeli sa mu klaňajú. Nasledujúci citát dáva túto skutočnosť ešte viac do kontrastu:
Zj.19,10
A ja som padol k jeho nohám, aby som sa mu klaňal. Ale on mi povedal: Hľaď, neurob toho! Som tvoj spolusluha a tvojich bratov, ktorí majú svedoctvo Ježišovo. Bohu sa klaňaj!
......Čiže klaňať sa treba jedine Bohu a nie anjelom, ani nikomu inému. Preto je Ježiš Boh v pravom zmysle slova, lebo sa mu všetci klaňajú.

Hebr.1,6-9
O Synovi však: Tvoj trón, Bože, je na veky vekova žezlo tvojho práva je žezlom tvojho kráľovstva.
.....Ježiš je vládca vesmíru, ktorý má trón a žezlo, a Otec mu dal VŠETKU MOC. Boh by cudziemu všetku moc nedával. Ježišovi ju dal preto, lebo je jeho vlastnou časťou, ako to priamo dokazuje aj tento text:
Mt 28:18
A Ježiš pristúpiac hovoril s nimi a povedal: Daná mi je každá moc na nebi aj na zemi.
.....Toto je jednoznačná charakteristika Boha v pravom zmysle slova.
none
13

10. 03.11.2016, 02:59

Ešte zopár poznámok na okraj:

Jan 1,10-12
Bol vo svete a svet ním vznikol, ale svet ho nespoznal. Do svojho vlastného prišiel, ale jeho vlastní ho neprijali. Tým však, čo ho prijali a veria v jeho meno, dal moc stať sa Božími deťmi;
....O Ježišovi je tu napísané, že "ním vznikol svet". Čiže je to jednoznačne Boh v pravom zmysle slova.

Jan 1,14
A Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milost...

03.11.2016, 03:15
Cituj to tie verše z listu Hebrejom celé.
Ale Synovi: "Tvoj trón, Bože, je na veky vekov a žezlo tvojho kráľovstva je žezlo spravodlivosti. Miloval si spravodlivosť a nenávidel si neprávosť, preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal olejom plesania viac ako tvojich druhov."
Už som sa na to pýtal, ako môže mať Boh druhov, nad ktorých ho Boh pomazal? Nik nie je ako Boh a preto Boh nemá druhov. Z listu Kolosanom si mal tiež začať citovať skôr, píše sa v ňom že Kristus je prvorodený z tvorstva. Ako inak si tie slová vysvetliť, než že je prvým Božím stvorením? To že potom Boh skrze neho všetko stvoril nie je dôkazom že Ježiš je Boh.
👍: milky945
none
16

13. 03.11.2016, 03:15

Cituj to tie verše z listu Hebrejom celé.
Ale Synovi: "Tvoj trón, Bože, je na veky vekov a žezlo tvojho kráľovstva je žezlo spravodlivosti. Miloval si spravodlivosť a nenávidel si neprávosť, preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal olejom plesania viac ako tvojich druhov."
Už som sa na to pýtal, ako môže mať Boh druhov, nad ktorých ho Boh pomazal? Nik nie je ako Boh a preto Boh nemá druhov. Z listu Kolosanom si mal tiež začať citovať skôr, píše sa v ňom že Kristus je prvorodený z tvorstva. Ako ...

03.11.2016, 03:28
O tých Kristových druhoch sa tam nepíše, že sú Boh a majú trón. Nevieš čítať? O druhoch sa tam píše až v súvislosti s pomazaním olejom. O oleji však nie je spor.
Ano, Ježiš je prvo-rodený, nie prvo-stvorený. Čiže vyšiel z Boha a je súčasť Boha. (ako hovoria iné texty)
none
18

16. 03.11.2016, 03:28

O tých Kristových druhoch sa tam nepíše, že sú Boh a majú trón. Nevieš čítať? O druhoch sa tam píše až v súvislosti s pomazaním olejom. O oleji však nie je spor.
Ano, Ježiš je prvo-rodený, nie prvo-stvorený. Čiže vyšiel z Boha a je súčasť Boha. (ako hovoria iné texty)

03.11.2016, 03:33
Ktoré texty, okrem prológu Jánovho evanjelia, ktoré si vysvetluješ po svojom? Ten záver toho žalmu si zahovoril. Je v ňom jasne napísané že Mesiáš má druhov, nad ktorých ho Boh pomazal. Teda má vynimočnejšie postavenie ako anjeli, nad ktorých je pomazaný. To je aj v súlade s už citovaným listom Filipanom, že Boh mu dal meno ktoré je nad každé iné meno. O Bohu je ale písané že nik nieje ako on, teda nemôže mať druhov, zatiaľ čo Mesiáš druhov má.
👍: milky945
none
20

18. 03.11.2016, 03:33

Ktoré texty, okrem prológu Jánovho evanjelia, ktoré si vysvetluješ po svojom? Ten záver toho žalmu si zahovoril. Je v ňom jasne napísané že Mesiáš má druhov, nad ktorých ho Boh pomazal. Teda má vynimočnejšie postavenie ako anjeli, nad ktorých je pomazaný. To je aj v súlade s už citovaným listom Filipanom, že Boh mu dal meno ktoré je nad každé iné meno. O Bohu je ale písané že nik nieje ako on, teda nemôže mať druhov, zatiaľ čo Mesiáš druhov má.

03.11.2016, 03:41
Žiadne okrem. Ja nie som trhač, ako ty. Okrem Jána 1,1-3 sa pozri na text, na ktorý sa Ján odkazuje: Genesis 1, 1V počiatku stvoril Bôh nebesia a zem. 2A zem bola neladná a pustá a tma bola nad priepasťou, a Duch Boží sa oživujúci vznášal nad vodami.3A Bôh riekol:...."
....Boh riekol. To je to Slovo, na ktoré odkazuje Ján.

Mesiáš má druhov - no a? To nevylučuje, že Mesiáš je Boh a oni nie. Zas sa snažíš argumentovať od veci.
...Meno nad KAŽDÉ meno môže mať len Boh. Čiže Ježiš Kristus je Boh.
none
23

20. 03.11.2016, 03:41

Žiadne okrem. Ja nie som trhač, ako ty. Okrem Jána 1,1-3 sa pozri na text, na ktorý sa Ján odkazuje: Genesis 1, 1V počiatku stvoril Bôh nebesia a zem. 2A zem bola neladná a pustá a tma bola nad priepasťou, a Duch Boží sa oživujúci vznášal nad vodami.3A Bôh riekol:...."
....Boh riekol. To je to Slovo, na ktoré odkazuje Ján.

Mesiáš má druhov - no a? To nevylučuje, že Mesiáš je Boh a oni nie. Zas sa snažíš argumentovať od veci.
...Meno nad KAŽDÉ meno môže mať len Boh. Čiže Ježiš ...

03.11.2016, 03:44
Nad každé meno s výnimkou toho, kto mu to meno udelil. To je samozrejmé. Lebo kto povyšuje je vyšší ako ten kto je povyšovaný a ten kto je nado všetkým, teda aj nad Kristom, je Boh.
none
24

23. 03.11.2016, 03:44

Nad každé meno s výnimkou toho, kto mu to meno udelil. To je samozrejmé. Lebo kto povyšuje je vyšší ako ten kto je povyšovaný a ten kto je nado všetkým, teda aj nad Kristom, je Boh.

03.11.2016, 03:47
To je myslím si jasné, keďže je približne na jeho úrovni.
Kristus musel byť povýšený, pretože bol predtým ponížený. Dobrovoľne sa totiž vzdal nebeskej slávy a stal sa o málo menším od anjelov. Pre svojim narodením sa na svet bol však podobne veľký (Hebr.1,6)
none
26

24. 03.11.2016, 03:47

To je myslím si jasné, keďže je približne na jeho úrovni.
Kristus musel byť povýšený, pretože bol predtým ponížený. Dobrovoľne sa totiž vzdal nebeskej slávy a stal sa o málo menším od anjelov. Pre svojim narodením sa na svet bol však podobne veľký (Hebr.1,6)

03.11.2016, 03:50
Približne na jeho úrovni? Boh je predsa jeden, tak ako môže byť približne na svojej úrovni? To už sú také nezmysli že nemám slov...
none
27

26. 03.11.2016, 03:50

Približne na jeho úrovni? Boh je predsa jeden, tak ako môže byť približne na svojej úrovni? To už sú také nezmysli že nemám slov...

03.11.2016, 03:56
Už ti to bolo vysvetlené: Tak ako moja ruka nemá rovnakú úroveň ako ja celý, tak ani Kristus (=Božie Slovo) nemá rovnakú úroveň ako Boh. (pričom je stále jeho súčasťou)
...Ty nemáš slov - presnejšie by sa dalo povedať, že nemáš nič z Božieho Slova, ale len trhanice zo Strážnej Veže.
none
33

27. 03.11.2016, 03:56

Už ti to bolo vysvetlené: Tak ako moja ruka nemá rovnakú úroveň ako ja celý, tak ani Kristus (=Božie Slovo) nemá rovnakú úroveň ako Boh. (pričom je stále jeho súčasťou)
...Ty nemáš slov - presnejšie by sa dalo povedať, že nemáš nič z Božieho Slova, ale len trhanice zo Strážnej Veže.

03.11.2016, 04:10
Tak Kristus nemá rovnakú úroveň ako Boh, podla tvojich slov, a je Bohom v plnom zmysle, tiež podla tvojich slov...Opakujem že to je bláznovstvo čo píšeš, protirečíš si.
none
39

33. 03.11.2016, 04:10

Tak Kristus nemá rovnakú úroveň ako Boh, podla tvojich slov, a je Bohom v plnom zmysle, tiež podla tvojich slov...Opakujem že to je bláznovstvo čo píšeš, protirečíš si.

03.11.2016, 04:21
Zopakuj mi, čo som ti napísal v úvode....

Otázka č.1: Je tvoje slovo na rovnakej úrovni ako ty?

Otázka č.2: Je tvoje slovo niečo samostatné, čo je mimo teba?
none
42

39. 03.11.2016, 04:21

Zopakuj mi, čo som ti napísal v úvode....

Otázka č.1: Je tvoje slovo na rovnakej úrovni ako ty?

Otázka č.2: Je tvoje slovo niečo samostatné, čo je mimo teba?

03.11.2016, 04:25
Zabúdaš že Boh je jeden. Je nemožné aby bol Kristus "nižší" (na nižšej úrovni) Boh a Otec "vyšší" Boh, Preto sú tvoje otázky aj argumentácia zcestné.
none
45

42. 03.11.2016, 04:25

Zabúdaš že Boh je jeden. Je nemožné aby bol Kristus "nižší" (na nižšej úrovni) Boh a Otec "vyšší" Boh, Preto sú tvoje otázky aj argumentácia zcestné.

03.11.2016, 04:52
Kristus nie je oddelená bytosť mimo Boha. Preto je jeden. Je to Božie Slovo, čiže súčasť Boha. A o toľko, o koľko je Božie Slovo nižšie ako Boh sám, je aj Kristus nižší. (Už ti to bolo nesčetne krát vysvetlené - lenže ty si veľmi slepý strážnymi klamstvami a heréziami)
none
46

45. 03.11.2016, 04:52

Kristus nie je oddelená bytosť mimo Boha. Preto je jeden. Je to Božie Slovo, čiže súčasť Boha. A o toľko, o koľko je Božie Slovo nižšie ako Boh sám, je aj Kristus nižší. (Už ti to bolo nesčetne krát vysvetlené - lenže ty si veľmi slepý strážnymi klamstvami a heréziami)

03.11.2016, 04:58
Je to veľmi podobné vlnovo-časticovému dualizmu elementárnych častí. Nikto tomu poriadne nechápe, ale vieme, že to tak je. Aj ty: miesto toho, aby si veril písmu, snažíš sa pochopiť pre nás nepochopiteľné.
none
19

16. 03.11.2016, 03:28

O tých Kristových druhoch sa tam nepíše, že sú Boh a majú trón. Nevieš čítať? O druhoch sa tam píše až v súvislosti s pomazaním olejom. O oleji však nie je spor.
Ano, Ježiš je prvo-rodený, nie prvo-stvorený. Čiže vyšiel z Boha a je súčasť Boha. (ako hovoria iné texty)

03.11.2016, 03:38
fotón 16: medzi prvo-rodený, druho-rodený, treťo-rodený, ... je nejaký rozdiel iný ako poradie?
none
21

19. milky945 03.11.2016, 03:38

fotón 16: medzi prvo-rodený, druho-rodený, treťo-rodený, ... je nejaký rozdiel iný ako poradie?

03.11.2016, 03:42
Ukáž mi kto je druho-rodený, treťo-rodený, atď.... (pozrieme sa na to)
none
22

21. 03.11.2016, 03:42

Ukáž mi kto je druho-rodený, treťo-rodený, atď.... (pozrieme sa na to)

03.11.2016, 03:44
keď je prvorodený, logicky bude aj druho-rodený, treťo-rodený, ... .
none
28

22. milky945 03.11.2016, 03:44

keď je prvorodený, logicky bude aj druho-rodený, treťo-rodený, ... .

03.11.2016, 04:01
Na tvoju logiku som sa nepýtal. Kde v písme sa píše, že Ježiš je prvorodený Boží Syn? (Už si uvedom, že Strážna Veža nie je kánon)
none
29

28. 03.11.2016, 04:01

Na tvoju logiku som sa nepýtal. Kde v písme sa píše, že Ježiš je prvorodený Boží Syn? (Už si uvedom, že Strážna Veža nie je kánon)

03.11.2016, 04:03
Kánon je tvoje slovo, vieme...
none
35

29. 03.11.2016, 04:03

Kánon je tvoje slovo, vieme...

03.11.2016, 04:17
Nie. Kánon je napísané slovo v biblii. Nie to vo vašej hlave a logike strážnej veže.
none
38

35. 03.11.2016, 04:17

Nie. Kánon je napísané slovo v biblii. Nie to vo vašej hlave a logike strážnej veže.

03.11.2016, 04:20
Ty si neuvedomuješ ako si s tou strážnou vežou už strašne trápny? Reaguj na to čo sa ti píše.
👍: milky945
none
43

38. 03.11.2016, 04:20

Ty si neuvedomuješ ako si s tou strážnou vežou už strašne trápny? Reaguj na to čo sa ti píše.

03.11.2016, 04:45
Ja nemôžem za to, že píšeš zase zo strážnej veže. Ak ti to vadí, je načase začať písať to, čo je v písme a hlavne veriť tomu. Milky sa tu učil matematiku. Počítal 1.2.3 a mal ambície, že sa raz naučí logiku. Ku tomu som sa myslím dostatočne vyjadril (už len vedieť ćítať - že?)
none
25

21. 03.11.2016, 03:42

Ukáž mi kto je druho-rodený, treťo-rodený, atď.... (pozrieme sa na to)

03.11.2016, 03:49
Gal 4,6: A keď ste synmi, poslal nám Boh do sŕdc Ducha svojho Syna, ktorý volá: Abba! Otče!

Rim 8,14: Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími. 15Lebo ste nevzali ducha služby, aby ste sa zase báli, ale ste vzali ducha synovstva, v ktorom voláme: Abba, Otče!
none
30

25. milky945 03.11.2016, 03:49

Gal 4,6: A keď ste synmi, poslal nám Boh do sŕdc Ducha svojho Syna, ktorý volá: Abba! Otče!

Rim 8,14: Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími. 15Lebo ste nevzali ducha služby, aby ste sa zase báli, ale ste vzali ducha synovstva, v ktorom voláme: Abba, Otče!

03.11.2016, 04:03
Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?
....čiže sám vidíš, že v Gal 4,6 a Rim 8,14 sa píše o inom druhu synovstva, než má Kristus z Boha.
none
31

30. 03.11.2016, 04:03

Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?
....čiže sám vidíš, že v Gal 4,6 a Rim 8,14 sa píše o inom druhu synovstva, než má Kristus z Boha.

03.11.2016, 04:04
A Abrahám nemal ďalších synov než Izáka? A nie je on tiež nazvaný "monogenes", jednorodený?
none
36

31. 03.11.2016, 04:04

A Abrahám nemal ďalších synov než Izáka? A nie je on tiež nazvaný "monogenes", jednorodený?

03.11.2016, 04:19
Čo to tu zas meleš? Ty už máš dosť.
Keď treba prekrúcať, treba prekrúcať - vieme.
none
40

36. 03.11.2016, 04:19

Čo to tu zas meleš? Ty už máš dosť.
Keď treba prekrúcať, treba prekrúcať - vieme.

03.11.2016, 04:22
Vravím že Izák je jednorodeným synom Abraháma. Nie je tak nazvaný?
none
44

40. 03.11.2016, 04:22

Vravím že Izák je jednorodeným synom Abraháma. Nie je tak nazvaný?

03.11.2016, 04:49
Si si istý, že sa tam píše o Izákovi?
none
32

30. 03.11.2016, 04:03

Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?
....čiže sám vidíš, že v Gal 4,6 a Rim 8,14 sa píše o inom druhu synovstva, než má Kristus z Boha.

03.11.2016, 04:10
Si podajte s astaxom ruky, presne toto tvrdil aj on, on to dokonca pomenoval ako tzv. pravé a adoptívne synovstvo. Ale ako vysvetlíš Kol 1,15?

Kol 1,15 ktorý je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený všetkého stvorenstva;
none
49

32. milky945 03.11.2016, 04:10

Si podajte s astaxom ruky, presne toto tvrdil aj on, on to dokonca pomenoval ako tzv. pravé a adoptívne synovstvo. Ale ako vysvetlíš Kol 1,15?

Kol 1,15 ktorý je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený všetkého stvorenstva;

03.11.2016, 07:18
že sa s vami izbovými nachapavými mudrlantami vôbec niekto baví.....
none
51

32. milky945 03.11.2016, 04:10

Si podajte s astaxom ruky, presne toto tvrdil aj on, on to dokonca pomenoval ako tzv. pravé a adoptívne synovstvo. Ale ako vysvetlíš Kol 1,15?

Kol 1,15 ktorý je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený všetkého stvorenstva;

03.11.2016, 15:14
Grécke slovo "eikón" (tu preložené ako obraz), znamená: 1. obraz, zobrazení 2. podoba, vzezření. čiže Kristus je podobou, vzozrením Boh. Nebol stvorený, bol splodený. Je jednorodený Boží Syn (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9), je Božím Slovom (Jn 1,1-3; Zjv 19:13), čiže patriacim k Bohu.
none
52

51. 03.11.2016, 15:14

Grécke slovo "eikón" (tu preložené ako obraz), znamená: 1. obraz, zobrazení 2. podoba, vzezření. čiže Kristus je podobou, vzozrením Boh. Nebol stvorený, bol splodený. Je jednorodený Boží Syn (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9), je Božím Slovom (Jn 1,1-3; Zjv 19:13), čiže patriacim k Bohu.

03.11.2016, 15:19
Ja som podobu nikdy nespochybňoval, len si myslím že podoba neznamená bytostnú totožnosť, ale proste podobu, akoby kópiu, odtlačok, obraz namalovaný presne podla predlohy, neviem ako to mám správne napísať.
none
66

52. 03.11.2016, 15:19

Ja som podobu nikdy nespochybňoval, len si myslím že podoba neznamená bytostnú totožnosť, ale proste podobu, akoby kópiu, odtlačok, obraz namalovaný presne podla predlohy, neviem ako to mám správne napísať.

04.11.2016, 02:45
Pri podobe, vzozrení nejde o úplnu totožnosť, ale o rovnakú kvalitu, vlastnosť, charakteristiku. Mohol by si napr o ap. Pavlovi povedať, že je boh?
none
68

66. 04.11.2016, 02:45

Pri podobe, vzozrení nejde o úplnu totožnosť, ale o rovnakú kvalitu, vlastnosť, charakteristiku. Mohol by si napr o ap. Pavlovi povedať, že je boh?

04.11.2016, 09:59
A mohol by si o Adamovi povedať že je boh? Veď bol stvorený k Božiemu obrazu, nebol teda aj on obraz Boha?
none
71

68. 04.11.2016, 09:59

A mohol by si o Adamovi povedať že je boh? Veď bol stvorený k Božiemu obrazu, nebol teda aj on obraz Boha?

04.11.2016, 14:53
Na otázky sa neodpovedá oazkami.
Ešte raz:
Mohol by si o ap. Pavlovi povedať, že je boh?
none
73

71. 04.11.2016, 14:53

Na otázky sa neodpovedá oazkami.
Ešte raz:
Mohol by si o ap. Pavlovi povedať, že je boh?

04.11.2016, 15:04
Nie, nemohol by som to o Pavlovi povedať, hoci si ho veľmi vážim. Pavol bol človek. Teraz sa spýtam ja.
A mohol by si o Adamovi povedať že je boh? Ale bol stvorený k Božiemu obrazu, nebol teda aj on obraz Boha?
none
76

73. 04.11.2016, 15:04

Nie, nemohol by som to o Pavlovi povedať, hoci si ho veľmi vážim. Pavol bol človek. Teraz sa spýtam ja.
A mohol by si o Adamovi povedať že je boh? Ale bol stvorený k Božiemu obrazu, nebol teda aj on obraz Boha?

04.11.2016, 15:10
Ešte sa nemáš právo pýtať lebo eštesom neskončil:
A o Ježišovi by si teda prečo nemohol povedať, že je Boh, keď čítame:
Jn 20:28: A Tomáš odpovedal a riekol mu: Môj Pán a môj Boh!
none
77

76. 04.11.2016, 15:10

Ešte sa nemáš právo pýtať lebo eštesom neskončil:
A o Ježišovi by si teda prečo nemohol povedať, že je Boh, keď čítame:
Jn 20:28: A Tomáš odpovedal a riekol mu: Môj Pán a môj Boh!

04.11.2016, 15:12
Lebo sám Ježiš povedal o Otcovi že je jediným pravým Bohom. (Ján 17:3) Jediný znamená jediný. Ak je aj syn Bohom, potom by už Otec nebol jediným pravým Bohom. Alebo sa mýlim?
none
79

77. 04.11.2016, 15:12

Lebo sám Ježiš povedal o Otcovi že je jediným pravým Bohom. (Ján 17:3) Jediný znamená jediný. Ak je aj syn Bohom, potom by už Otec nebol jediným pravým Bohom. Alebo sa mýlim?

04.11.2016, 15:15
Nemien ti to opakovať stále dokolečka. V inom vlákne som ti dnes napísal, prečo na základe Písma verím v jediného Boha, Otca.
none
82

79. 04.11.2016, 15:15

Nemien ti to opakovať stále dokolečka. V inom vlákne som ti dnes napísal, prečo na základe Písma verím v jediného Boha, Otca.

04.11.2016, 15:18
Pokiaľ nechceš opakovať dokolečka svoje herézie, tak ich neopakuj. Ja o ne nestojím - a ani ťa neprosím, aby si ich tu sústavne opakoval.
none
80

77. 04.11.2016, 15:12

Lebo sám Ježiš povedal o Otcovi že je jediným pravým Bohom. (Ján 17:3) Jediný znamená jediný. Ak je aj syn Bohom, potom by už Otec nebol jediným pravým Bohom. Alebo sa mýlim?

04.11.2016, 15:16
Presne tak. A kto videl Syna, videl Otca.
Jn 14,8-9
Na to mu povedal Filip: Pane, ukáž nám Otca, a bude nám dosť. Ježiš mu povedal: Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca?
....čiže Ježiš je aj Otec. (= jediný Boh)
none
109

77. 04.11.2016, 15:12

Lebo sám Ježiš povedal o Otcovi že je jediným pravým Bohom. (Ján 17:3) Jediný znamená jediný. Ak je aj syn Bohom, potom by už Otec nebol jediným pravým Bohom. Alebo sa mýlim?

04.11.2016, 16:24
Ešte raz: Prečo je o Ježišovi Kristovi napísané: Môj Pán a môj Boh?
none
53

51. 03.11.2016, 15:14

Grécke slovo "eikón" (tu preložené ako obraz), znamená: 1. obraz, zobrazení 2. podoba, vzezření. čiže Kristus je podobou, vzozrením Boh. Nebol stvorený, bol splodený. Je jednorodený Boží Syn (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9), je Božím Slovom (Jn 1,1-3; Zjv 19:13), čiže patriacim k Bohu.

03.11.2016, 16:36
Fotón, dôležité na Kol 1,15 a Kol 1,18 je slovo PRVORODENÝ, to úplne ignoruješ. Neviem, či zahováraš naschvál / vedome alebo si tak zvedený / slepý, že u teba v mysli je len slovo jednorodený syn (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9).

a ludwig 55, si sa nechal dobehnúť fotónom, reaguješ offtopic.
none
54

53. milky945 03.11.2016, 16:36

Fotón, dôležité na Kol 1,15 a Kol 1,18 je slovo PRVORODENÝ, to úplne ignoruješ. Neviem, či zahováraš naschvál / vedome alebo si tak zvedený / slepý, že u teba v mysli je len slovo jednorodený syn (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9).

a ludwig 55, si sa nechal dobehnúť fotónom, reaguješ offtopic.

03.11.2016, 16:38
bojiš sa že Ludwig časom pochopí pravdu?.....
none
55

54. 03.11.2016, 16:38

bojiš sa že Ludwig časom pochopí pravdu?.....

03.11.2016, 16:48
Bojím sa o svoj život / svoju budúcnosť na tejto zemi, nebojím sa čo bude po tom.

Mal by si reagovať k veci, čo hovoríš na Kol 1,15 a Kol 1,18, nič? Je tam slovo prvorodený. Neexistuje to? Fotón sa tak tvári.
none
56

55. milky945 03.11.2016, 16:48

Bojím sa o svoj život / svoju budúcnosť na tejto zemi, nebojím sa čo bude po tom.

Mal by si reagovať k veci, čo hovoríš na Kol 1,15 a Kol 1,18, nič? Je tam slovo prvorodený. Neexistuje to? Fotón sa tak tvári.

03.11.2016, 16:52
zatial si svetsky clovek, čo sa boji čo bude na tejto zemi, a neboji sa, čo bude potom.....Hovoríš si že veríš?.....Dam ti otázku....Od coho sa vlastne odlišuješ od ateistov?
none
57

56. 03.11.2016, 16:52

zatial si svetsky clovek, čo sa boji čo bude na tejto zemi, a neboji sa, čo bude potom.....Hovoríš si že veríš?.....Dam ti otázku....Od coho sa vlastne odlišuješ od ateistov?

03.11.2016, 17:00
No tak nič, ďalší s klapkami na očiach, čo nereaguje k veci alebo len keď sa mu to hodí.

Tak ako ateisti, som v otroctve hriechu, som v otroctve strachu, nehrám sa na svätého. Líšim sa od ateistov v tom, že verím na záchranu / na spásu. Líšim sa od mnohých kresťanov v tom, že verím v záchranu všetkých ľudí.
none
59

57. milky945 03.11.2016, 17:00

No tak nič, ďalší s klapkami na očiach, čo nereaguje k veci alebo len keď sa mu to hodí.

Tak ako ateisti, som v otroctve hriechu, som v otroctve strachu, nehrám sa na svätého. Líšim sa od ateistov v tom, že verím na záchranu / na spásu. Líšim sa od mnohých kresťanov v tom, že verím v záchranu všetkých ľudí.

03.11.2016, 17:15
no neviem, neviem milky, ale tvoja viera ťa nespasí.......V čo ty vlastne veriš?
none
60

59. 03.11.2016, 17:15

no neviem, neviem milky, ale tvoja viera ťa nespasí.......V čo ty vlastne veriš?

03.11.2016, 17:47
neodpovedal si na moju otázku v 58.
none
61

60. milky945 03.11.2016, 17:47

neodpovedal si na moju otázku v 58.

03.11.2016, 17:57
spasenie je doležité......nie tvoje nechápavé "otazky".....
none
62

61. 03.11.2016, 17:57

spasenie je doležité......nie tvoje nechápavé "otazky".....

03.11.2016, 18:08
som sa pýtal na tvoj názor, nie je tam nič, čomu nechápem ... ale ty sa krásne vyhýbaš pravde, zahováraš podobne ako fotón, akoby ste z jedného vajca vypadli, čo už
none
58

56. 03.11.2016, 16:52

zatial si svetsky clovek, čo sa boji čo bude na tejto zemi, a neboji sa, čo bude potom.....Hovoríš si že veríš?.....Dam ti otázku....Od coho sa vlastne odlišuješ od ateistov?

03.11.2016, 17:02
jednam s vami tvrde milky z jednoduchého dôvodu.....sice veríte, ale nesplňate podmienky spasenia......NEZNOVUZRODZUJETE SA......budem tebe a podobným "nadavať "do izbových mudrlantov a smradov, pokým nepochopíte tu pravdu,ktora oslobodzuje..........
none
67

53. milky945 03.11.2016, 16:36

Fotón, dôležité na Kol 1,15 a Kol 1,18 je slovo PRVORODENÝ, to úplne ignoruješ. Neviem, či zahováraš naschvál / vedome alebo si tak zvedený / slepý, že u teba v mysli je len slovo jednorodený syn (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9).

a ludwig 55, si sa nechal dobehnúť fotónom, reaguješ offtopic.

04.11.2016, 02:53
Ty už radšej nič nepíš, lebo sa svojou chorobnou domýšľavosťou opäť zhovadíš, ako vo vedľajšej téme. (Vlastne si to zase spravil s tým ignorovaním) Samozrejme, že nič neignorujem. Ten verš píše o dvoch rôznych veciach: o jablku a hruške. No a keďže hrušky nie sú jablká, ani "prvorodenosť všetkého stvorenstva", nie je "obraz (eikón) neviditeľného Boha". čiže písal som o hruške, nie o jablku. O jablku je iná téma.
A dokonca si pletieš ešte aj výrazy "prvorodený všetkého stvorenstva" a "jednorodený syn Boží". Keď robíš takýto guláš, potom sa nediv, že ti vychádzajú samé nezmysly. (To inak svedkovia robia pravidelne)
none
69

67. 04.11.2016, 02:53

Ty už radšej nič nepíš, lebo sa svojou chorobnou domýšľavosťou opäť zhovadíš, ako vo vedľajšej téme. (Vlastne si to zase spravil s tým ignorovaním) Samozrejme, že nič neignorujem. Ten verš píše o dvoch rôznych veciach: o jablku a hruške. No a keďže hrušky nie sú jablká, ani "prvorodenosť všetkého stvorenstva", nie je "obraz (eikón) neviditeľného Boha". čiže písal som o hruške, nie o jablku. O jablku je iná téma.
A dokonca si pletieš ešte aj výrazy "prvorodený všetkého stvorenstva" a "jednoro...

04.11.2016, 12:28
Milky nemieša jablká s hruškami. To o čom píše priamo nadväzuje na tému jednorodenosti. Poukazuje ti z Písma, že hoci je Ježiš jednorodeným synom, veď to nikto nespochybňuje, je zároveň aj prvorodeným medzi mnohými bratmi, prvorodeným z celého tvorstva. Tieto verše ty však ignoruješ, lebo nezapadajú do tvojho vysvetlenia čo je to "jednorodený". Aj prvorodený syn môže byť jednorodeným, lebo už žiadny jeho súrodenci nebudú prvorodeným synom, v tom zmysle nebude nikto taký ako on, nikto z jeho bratov si nebude môcť nárokovať na jeho prvorodenstvo.
👍: milky945
none
72

69. 04.11.2016, 12:28

Milky nemieša jablká s hruškami. To o čom píše priamo nadväzuje na tému jednorodenosti. Poukazuje ti z Písma, že hoci je Ježiš jednorodeným synom, veď to nikto nespochybňuje, je zároveň aj prvorodeným medzi mnohými bratmi, prvorodeným z celého tvorstva. Tieto verše ty však ignoruješ, lebo nezapadajú do tvojho vysvetlenia čo je to "jednorodený". Aj prvorodený syn môže byť jednorodeným, lebo už žiadny jeho súrodenci nebudú prvorodeným synom, v tom zmysle nebude nikto taký ako on, nikto z jeho brat...

04.11.2016, 15:01
To, že je prvorodeným medzi mnohými bratmi (čiže prvorodeným z mŕtvych), nijako nesúvisí s tým, že je jednorodeným Synom Božím. Dokedy budeš takto klamať? Reč bola o tom, že je Jednorodeným Synom Boha, nie, že je prvorodeným z mŕtvych.
none
75

72. 04.11.2016, 15:01

To, že je prvorodeným medzi mnohými bratmi (čiže prvorodeným z mŕtvych), nijako nesúvisí s tým, že je jednorodeným Synom Božím. Dokedy budeš takto klamať? Reč bola o tom, že je Jednorodeným Synom Boha, nie, že je prvorodeným z mŕtvych.

04.11.2016, 15:08
Nielen prvorodený z mŕtvych. Ten text nehovorí o zmŕtvychvstaní.
"Vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré; tým, čo sú povolaní podľa jeho rozhodnutia. Lebo ktorých predpoznal, tých aj predurčil, že sa stanú podobnými obrazu jeho Syna, aby on bol prvorodený medzi mnohými bratmi. A tých, ktorých predurčil, aj povolal, a ktorých povolal, tých aj ospravedlnil, a tých, čo ospravedlnil, aj oslávil."
none
78

75. 04.11.2016, 15:08

Nielen prvorodený z mŕtvych. Ten text nehovorí o zmŕtvychvstaní.
"Vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré; tým, čo sú povolaní podľa jeho rozhodnutia. Lebo ktorých predpoznal, tých aj predurčil, že sa stanú podobnými obrazu jeho Syna, aby on bol prvorodený medzi mnohými bratmi. A tých, ktorých predurčil, aj povolal, a ktorých povolal, tých aj ospravedlnil, a tých, čo ospravedlnil, aj oslávil."

04.11.2016, 15:13
Ja som o zmŕtvychvstaní nepísal. (Jablká nie sú hrušky)
Skúsim to ešre raz:
Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?
none
84

78. 04.11.2016, 15:13

Ja som o zmŕtvychvstaní nepísal. (Jablká nie sú hrušky)
Skúsim to ešre raz:
Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?

04.11.2016, 15:20
Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?

Na to som odpovedal v 72. Aj prvorodený syn sa môže nazvať jednorodeným, lebo nikto iný už nebude okrem neho prvorodený. Nebol aj Izák nazvaný jedorodeným synom? Heb 11,17 "S vierou obetoval Abrahám Izáka, keď bol skúšaný, a jednorodeného obetoval ten, ktorý dostal prisľúbenia." A nemal Abrahám aj iných synov? Mal, dokonca pred Izákom sa mu narodil Izmail, a predsa je Izák nazvaný jednorodeným synom. Prečo? Izák bol jediným synom Abraháma a Sáry, po ňom sa malo volať Abrahámové potomstvo, on bol synom prislúbenia, narodil sa zázračne, veď Sára bola už stará a neplodná. Jednorodenstvo Izáka teda nespočívalo v tom že bol jediným synom, ale v jeho výnimočnosti.
none
87

84. 04.11.2016, 15:20

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?

Na to som odpovedal v 72. Aj prvorodený syn sa môže nazvať jednorodeným, lebo nikto iný už nebude okrem neho prvorodený. Nebol aj Izák nazvaný jedorodeným synom? Heb 11,17 "S vierou obetoval Abrahám Izáka, keď bol skúšaný, a jednorodeného obetoval ten, ktorý dostal prisľúbenia." A nemal Abrahám aj iných synov? Mal, dokonca pred Izákom sa mu narodil Izmail, a predsa je Izák nazvaný jednorodeným synom. Prečo? Izák bol jedi...

04.11.2016, 15:29
Boh nemá ďalších synov rovnakého pôvodu, ako je Kristus.

To, že je Ježiš jednorodený, je jasne napísané. Len luhári ako ty to majú potrebu sústavne propierať. (odkazy už veľa krát zazneli)

Abrahámova obeť bola predobrazom na obeť jednorodeného Krista. O tom je text Hebr 11,17-19 (nie, že by bol Izák jednorodený. Veď mal ďalších synov potom ešte)
none
88

87. 04.11.2016, 15:29

Boh nemá ďalších synov rovnakého pôvodu, ako je Kristus.

To, že je Ježiš jednorodený, je jasne napísané. Len luhári ako ty to majú potrebu sústavne propierať. (odkazy už veľa krát zazneli)

Abrahámova obeť bola predobrazom na obeť jednorodeného Krista. O tom je text Hebr 11,17-19 (nie, že by bol Izák jednorodený. Veď mal ďalších synov potom ešte)

04.11.2016, 15:31
Teraz ti odpviem tvojím štýlom. Prečo klameš? Jasne je napísané že Izák je jedorodeným synom. (prekrúcač).
none
90

88. 04.11.2016, 15:31

Teraz ti odpviem tvojím štýlom. Prečo klameš? Jasne je napísané že Izák je jedorodeným synom. (prekrúcač).

04.11.2016, 15:33
Nie je to tam napísané luhárik. Prečo si vymýšľaš? Celý text je o predobraze Izákovej obete na budúcu obeť Krista. Baví ťa klamať?
none
92

90. 04.11.2016, 15:33

Nie je to tam napísané luhárik. Prečo si vymýšľaš? Celý text je o predobraze Izákovej obete na budúcu obeť Krista. Baví ťa klamať?

04.11.2016, 15:35
"S vierou obetoval Abrahám Izáka, keď bol skúšaný, a jednorodeného obetoval ten, ktorý dostal prisľúbenia."
Nevidíš že Abrahám obetoval Izáka a ten je nazvaný jednorodeným?
none
96

92. 04.11.2016, 15:35

"S vierou obetoval Abrahám Izáka, keď bol skúšaný, a jednorodeného obetoval ten, ktorý dostal prisľúbenia."
Nevidíš že Abrahám obetoval Izáka a ten je nazvaný jednorodeným?

04.11.2016, 15:40
Vierou obetoval Abrahám Izáka zkúšaný súc a obetoval jednorodeného ten, ktorý prevzal zasľúbenia, a ktorému bolo povedané: V Izákovi sa ti bude volať semä, rozumujúc tak, že Boh je mocný aj z mŕtvych vzkriesiť, odkiaľ si ho aj odniesol v PODOBENSTVE.

Si slepý, že je tam reč o podobenstve? Čiže reč bola celý čas o podobenstve na jedno-rodeného Krista. (Zase kašleš na kontext ako obvykle)
none
91

87. 04.11.2016, 15:29

Boh nemá ďalších synov rovnakého pôvodu, ako je Kristus.

To, že je Ježiš jednorodený, je jasne napísané. Len luhári ako ty to majú potrebu sústavne propierať. (odkazy už veľa krát zazneli)

Abrahámova obeť bola predobrazom na obeť jednorodeného Krista. O tom je text Hebr 11,17-19 (nie, že by bol Izák jednorodený. Veď mal ďalších synov potom ešte)

04.11.2016, 15:34
Nepopieram že Ježiš je jednorodený Boží syn. To robíš skôr ty, keď hovoríš že je Božími rukami. Azda sú ruky synom? Ale ty popieraš že Ježiš je prvorodeným medzi mnohými bratmi, že má druhov nad ktorých ho Boh pomazal a iné verše z Písma.
👍: milky945
none
94

91. 04.11.2016, 15:34

Nepopieram že Ježiš je jednorodený Boží syn. To robíš skôr ty, keď hovoríš že je Božími rukami. Azda sú ruky synom? Ale ty popieraš že Ježiš je prvorodeným medzi mnohými bratmi, že má druhov nad ktorých ho Boh pomazal a iné verše z Písma.

04.11.2016, 15:38
Popieraš potrbu uctievať Krista, čiže si oklamaný satanom. Texty ku tomu si už dostal. Je zbytočné ti ich znovu citovať, keď sa nad nimi hráš na slepého.
Je prvorodený z mŕtvych. (Lebo budú aj iní, ktorí podobne vstanú). čo sa týka jeho pôvodu je však jednorodený (opäť je zbytočné opakovať ti znovu tie texty - lebo si selektívne slepý)
none
95

94. 04.11.2016, 15:38

Popieraš potrbu uctievať Krista, čiže si oklamaný satanom. Texty ku tomu si už dostal. Je zbytočné ti ich znovu citovať, keď sa nad nimi hráš na slepého.
Je prvorodený z mŕtvych. (Lebo budú aj iní, ktorí podobne vstanú). čo sa týka jeho pôvodu je však jednorodený (opäť je zbytočné opakovať ti znovu tie texty - lebo si selektívne slepý)

04.11.2016, 15:39
Uviedol som ti texty ktoré hovoria že jediným Bohom je Otec ježiša Krista. Viac ti k tomu nemám čo povedať.
none
98

95. 04.11.2016, 15:39

Uviedol som ti texty ktoré hovoria že jediným Bohom je Otec ježiša Krista. Viac ti k tomu nemám čo povedať.

04.11.2016, 15:44
A ja sm ti uviedol texty, že uctievať máme aj Baránka.
none
99

95. 04.11.2016, 15:39

Uviedol som ti texty ktoré hovoria že jediným Bohom je Otec ježiša Krista. Viac ti k tomu nemám čo povedať.

04.11.2016, 15:45
...nikto ťa neprosí, aby si viac hovoril. Naopak: bude to veľmi dobre (aspoň nebudeš zvyšovať objem klamstiev na df-sk a nebude ich nutné vyvracať)
none
100

99. 04.11.2016, 15:45

...nikto ťa neprosí, aby si viac hovoril. Naopak: bude to veľmi dobre (aspoň nebudeš zvyšovať objem klamstiev na df-sk a nebude ich nutné vyvracať)

04.11.2016, 15:48
Aj objem tvojich arogantných poznámok by sa mohol znížiť. Aj keď...Myslím že nie, ty už si niekoho nájdeš, za kým budeš loziť a koho budeš otravovať. To bolo vidieť keď si sa lepil na Majka1 a v neutrálnych témach si ho musel urážať.
none
101

100. 04.11.2016, 15:48

Aj objem tvojich arogantných poznámok by sa mohol znížiť. Aj keď...Myslím že nie, ty už si niekoho nájdeš, za kým budeš loziť a koho budeš otravovať. To bolo vidieť keď si sa lepil na Majka1 a v neutrálnych témach si ho musel urážať.

04.11.2016, 16:00
Nemám záujem komunikovať s klamárom. Klamár je hriešnik a s hriešnikmi sa nechcem baviť. (To už Scarlett je úprimnejšia ako ty, lebo sa za nič nepretvaruje)
Pred takými ako ty Ježiš varoval (chráňte sa kvasu (učenia) farizejov)
none
102

95. 04.11.2016, 15:39

Uviedol som ti texty ktoré hovoria že jediným Bohom je Otec ježiša Krista. Viac ti k tomu nemám čo povedať.

04.11.2016, 16:01
A ja som ti zas uviedol texty, že súčasaťou Otca je aj Syn. Bol si vtedy slepý? (napr.: kto videl mňa, videl Otca)
none
103

102. 04.11.2016, 16:01

A ja som ti zas uviedol texty, že súčasaťou Otca je aj Syn. Bol si vtedy slepý? (napr.: kto videl mňa, videl Otca)

04.11.2016, 16:02
Hovoríš že sa so mnou nechceš baviť a pokračuješ ďaľším príspevkom...
none
104

103. 04.11.2016, 16:02

Hovoríš že sa so mnou nechceš baviť a pokračuješ ďaľším príspevkom...

04.11.2016, 16:08
Lebo sa ťa chcem zbaviť. Nie sa s tebou baviť. Tysi to ešte nepochopil? Niet divu, keď máš vymytý mozog brooklynskými podvodníkmi.
none
105

104. 04.11.2016, 16:08

Lebo sa ťa chcem zbaviť. Nie sa s tebou baviť. Tysi to ešte nepochopil? Niet divu, keď máš vymytý mozog brooklynskými podvodníkmi.

04.11.2016, 16:10
Ty sa ma chceš zbaviť a preto mi položíš otázku? Veď si v 105 napísal, "Bol si vtedy slepý?"
Keď niekto kladie otázky, znamená to že chce ukončiť rozhovor? Zaujímavé...
none
107

105. 04.11.2016, 16:10

Ty sa ma chceš zbaviť a preto mi položíš otázku? Veď si v 105 napísal, "Bol si vtedy slepý?"
Keď niekto kladie otázky, znamená to že chce ukončiť rozhovor? Zaujímavé...

04.11.2016, 16:17
Najlepšie sa ťa zbavím, keď tebe samému ukážem, aký si klamár a prekrúcač. To sa dá najlepšie docieliť práve otázkami. Tie by ťa mali prinútiť sa nad sebou zamyslieť. No ale pretože si chronický klamár ktorý sa nechce svojej lži vzdať - a táto procedúra sa začne dotýkať tvojej luhárskej zvrátenosti, nastane konflikt, ktorý by ťa mal odvrátiť. Každý Jehovista to tak robí. Je usvedčený - újde... Buž k inej téme, alebo celkovo preč. -Zatiaľ si utekal iba k iným témam.
none
106

104. 04.11.2016, 16:08

Lebo sa ťa chcem zbaviť. Nie sa s tebou baviť. Tysi to ešte nepochopil? Niet divu, keď máš vymytý mozog brooklynskými podvodníkmi.

04.11.2016, 16:12
Vieš čo, choď sa teda baviť s niekým iným. Najlepšie s chlapmi do krčmy, tam sa hodí ten tvoj slovník.
none
108

106. 04.11.2016, 16:12

Vieš čo, choď sa teda baviť s niekým iným. Najlepšie s chlapmi do krčmy, tam sa hodí ten tvoj slovník.

04.11.2016, 16:19
Prepáč, ale nechodím do krčmy ako ty. A s klamármi sa baviť jerovnaké, ako ísť do krčmy - takže nemám dôvod pochybovať, že chodíš aj tam.
none
110

108. 04.11.2016, 16:19

Prepáč, ale nechodím do krčmy ako ty. A s klamármi sa baviť jerovnaké, ako ísť do krčmy - takže nemám dôvod pochybovať, že chodíš aj tam.

04.11.2016, 16:31
V krčme ani v reštaurácii som nebol 7 rokov. Ty máš ale spôsob vyjadrovania ako častý návštevník podobných zariadení, pasoval by si tam...
none
111

110. 04.11.2016, 16:31

V krčme ani v reštaurácii som nebol 7 rokov. Ty máš ale spôsob vyjadrovania ako častý návštevník podobných zariadení, pasoval by si tam...

04.11.2016, 16:39
Nevyzerá to na to.
Ja sa s tebou rozprávam tak, ako ku tebe pasuje. Ani o mak viac alebo menej.
none
70

67. 04.11.2016, 02:53

Ty už radšej nič nepíš, lebo sa svojou chorobnou domýšľavosťou opäť zhovadíš, ako vo vedľajšej téme. (Vlastne si to zase spravil s tým ignorovaním) Samozrejme, že nič neignorujem. Ten verš píše o dvoch rôznych veciach: o jablku a hruške. No a keďže hrušky nie sú jablká, ani "prvorodenosť všetkého stvorenstva", nie je "obraz (eikón) neviditeľného Boha". čiže písal som o hruške, nie o jablku. O jablku je iná téma.
A dokonca si pletieš ešte aj výrazy "prvorodený všetkého stvorenstva" a "jednoro...

04.11.2016, 12:29
A kde je Milky domýšľavý? Všetkých naokolo obviňuješ z domýšľavosti ale najdomýšľavejší si tu ty. Žeby projekcia...?
none
74

70. 04.11.2016, 12:29

A kde je Milky domýšľavý? Všetkých naokolo obviňuješ z domýšľavosti ale najdomýšľavejší si tu ty. Žeby projekcia...?

04.11.2016, 15:04
Domýšĺavý je vo svojom výraze "zahováraš naschvál". Dokedy sa budeš snažiť kryť luhára? (Viem, že si luhár aj ty, ale aspoň na druhom svojom rovesníkovi by si mohol vidieť, žew klame, keď už to brvno vo svojom oku nie si schopný vidieť)
none
81

74. 04.11.2016, 15:04

Domýšĺavý je vo svojom výraze "zahováraš naschvál". Dokedy sa budeš snažiť kryť luhára? (Viem, že si luhár aj ty, ale aspoň na druhom svojom rovesníkovi by si mohol vidieť, žew klame, keď už to brvno vo svojom oku nie si schopný vidieť)

04.11.2016, 15:17
Tak dík, že ma nazývaš luhárom, keď mám len iné chápanie ako ty, ktoré sa ti nepáči. Na teba na majstra sveta asi nikto nemá a len ty máš pravdu.

Ja som tu diskutoval a chcel diskutovať len o tom, či jednorodený a prvorodený syn môže byť naraz alebo nie. Ja si myslím, že to nie je naraz, že to vyjadruje Jeho dve rôzne stavy / existencie Ježiša alebo dve rôzne narodenia. Lebo keď sa narodí jedno-rodene, tak je jednorodený. Keď sa narodí prvorodene, tak je prvorodený, nie naraz. Takto to MNE dáva zmysel. A to je všetko, netvrdím, že je to pravda a zato ma ty nemusíš nazývať luhárom.
none
83

81. milky945 04.11.2016, 15:17

Tak dík, že ma nazývaš luhárom, keď mám len iné chápanie ako ty, ktoré sa ti nepáči. Na teba na majstra sveta asi nikto nemá a len ty máš pravdu.

Ja som tu diskutoval a chcel diskutovať len o tom, či jednorodený a prvorodený syn môže byť naraz alebo nie. Ja si myslím, že to nie je naraz, že to vyjadruje Jeho dve rôzne stavy / existencie Ježiša alebo dve rôzne narodenia. Lebo keď sa narodí jedno-rodene, tak je jednorodený. Keď sa narodí prvorodene, tak je prvorodený, nie naraz. Takto to ...

04.11.2016, 15:19
oprava: "nie oboje" miesto "nie naraz"
none
85

81. milky945 04.11.2016, 15:17

Tak dík, že ma nazývaš luhárom, keď mám len iné chápanie ako ty, ktoré sa ti nepáči. Na teba na majstra sveta asi nikto nemá a len ty máš pravdu.

Ja som tu diskutoval a chcel diskutovať len o tom, či jednorodený a prvorodený syn môže byť naraz alebo nie. Ja si myslím, že to nie je naraz, že to vyjadruje Jeho dve rôzne stavy / existencie Ježiša alebo dve rôzne narodenia. Lebo keď sa narodí jedno-rodene, tak je jednorodený. Keď sa narodí prvorodene, tak je prvorodený, nie naraz. Takto to ...

04.11.2016, 15:22
Preňho je luhár a prekrúcač každý, kto má tú drzosť chápať Písmo inak ako on. Veď jeho tá pýcha jedného dňa prejde, ale už bude asi neskoro...
👍: milky945
none
89

85. 04.11.2016, 15:22

Preňho je luhár a prekrúcač každý, kto má tú drzosť chápať Písmo inak ako on. Veď jeho tá pýcha jedného dňa prejde, ale už bude asi neskoro...

04.11.2016, 15:31
Nie. Luhár je každý, kto tvrdí niečo, čo v písme nie je. (Napr ty a všetci svedkovia brooklynských podvodníkov)
Preto ti aj nadávajú ľudia ako Veriaci-4 a spol
none
86

81. milky945 04.11.2016, 15:17

Tak dík, že ma nazývaš luhárom, keď mám len iné chápanie ako ty, ktoré sa ti nepáči. Na teba na majstra sveta asi nikto nemá a len ty máš pravdu.

Ja som tu diskutoval a chcel diskutovať len o tom, či jednorodený a prvorodený syn môže byť naraz alebo nie. Ja si myslím, že to nie je naraz, že to vyjadruje Jeho dve rôzne stavy / existencie Ježiša alebo dve rôzne narodenia. Lebo keď sa narodí jedno-rodene, tak je jednorodený. Keď sa narodí prvorodene, tak je prvorodený, nie naraz. Takto to ...

04.11.2016, 15:22
Ja nazývam luhármi len tých, ktorí sú luhármi. Napr Svedkov Brooklynských podvodníkov (čiže aj teba).

Už ti boôo vysvetlené, že vzhľadom na zmŕtvychvstanie je prvorodený, ale vzhľadom na svoj pôvod je jednorodený. Si retardovaný, keď ti nestačí napísať 2x ?
none
93

86. 04.11.2016, 15:22

Ja nazývam luhármi len tých, ktorí sú luhármi. Napr Svedkov Brooklynských podvodníkov (čiže aj teba).

Už ti boôo vysvetlené, že vzhľadom na zmŕtvychvstanie je prvorodený, ale vzhľadom na svoj pôvod je jednorodený. Si retardovaný, keď ti nestačí napísať 2x ?

04.11.2016, 15:37
RE "Vzhľadom na svoj pôvod je jednorodený"

Aký pôvod máš na mysli? Asi si myslel to, že Je narodený z Boha. No ale narodení z Boha budú všetci pri prvom vzkriesení, viď Zjavenie Ján 20,4-6 + Ján 3. Vzkriesenie do duchovného tela = narodenie z Boha.
none
97

93. milky945 04.11.2016, 15:37

RE "Vzhľadom na svoj pôvod je jednorodený"

Aký pôvod máš na mysli? Asi si myslel to, že Je narodený z Boha. No ale narodení z Boha budú všetci pri prvom vzkriesení, viď Zjavenie Ján 20,4-6 + Ján 3. Vzkriesenie do duchovného tela = narodenie z Boha.

04.11.2016, 15:43
Skúsim to ešte raz: ja nepíšem o vzkriesení, ale o pôvode Krista: Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9 (slepče)
none
34

30. 03.11.2016, 04:03

Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?
....čiže sám vidíš, že v Gal 4,6 a Rim 8,14 sa píše o inom druhu synovstva, než má Kristus z Boha.

03.11.2016, 04:13
Ježiš bol jednorodený syn keď mu otec povedal "Môj Syn si ty; ja som ťa dnes splodil". Bol ním až do momentu smrti na kríži. Potom ako vzkriesený začal byť PRVORODENÝ. Je to jednoduché.
none
37

34. milky945 03.11.2016, 04:13

Ježiš bol jednorodený syn keď mu otec povedal "Môj Syn si ty; ja som ťa dnes splodil". Bol ním až do momentu smrti na kríži. Potom ako vzkriesený začal byť PRVORODENÝ. Je to jednoduché.

03.11.2016, 04:19
je to jednoduché

jedno-rodený = narodený ako jediný, ako prvý a posledný žiadny ďalší takto narodený nebude / nebol, a presne tak to bolo. Boh otec povedal iba Jemu "Môj Syn si ty; ja som ťa dnes splodil"

prvo-rodený = narodený ako prvý ale nie posledný a presne o tom je vzkriesenie, Ježiš bol vzkriesený ako prvý ale nie posledný, po ňom budú ďalší a ďalší
none
64

37. milky945 03.11.2016, 04:19

je to jednoduché

jedno-rodený = narodený ako jediný, ako prvý a posledný žiadny ďalší takto narodený nebude / nebol, a presne tak to bolo. Boh otec povedal iba Jemu "Môj Syn si ty; ja som ťa dnes splodil"

prvo-rodený = narodený ako prvý ale nie posledný a presne o tom je vzkriesenie, Ježiš bol vzkriesený ako prvý ale nie posledný, po ňom budú ďalší a ďalší

03.11.2016, 20:09
Presne tak. Ježiš Kristus je jedinečný. Nepodobný nikomu inému. Je jednorodený (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9), je Božím Slovom (Jn 1,1-3; Zjv 19:13), čiže stále patriacim k Bohu (=jeho súčasťou).
none
63

34. milky945 03.11.2016, 04:13

Ježiš bol jednorodený syn keď mu otec povedal "Môj Syn si ty; ja som ťa dnes splodil". Bol ním až do momentu smrti na kríži. Potom ako vzkriesený začal byť PRVORODENÝ. Je to jednoduché.

03.11.2016, 20:07
Ježiš je Jednorodený Boží syn. Nie bol ním iba určité obdobie. Kde na také kotrmelce chodíš prosímťa. Ty už si niekedy videl syna nejakého otca, ktorý by ním bol iba 3 roky? (Jn 1:14.18; 3,16.18; 1Jn 4:9)
none
41

30. 03.11.2016, 04:03

Jn 3:16:
Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho JEDNOrodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Ak je Ježiš JEDNOrodený syn, ako môže mať Boh ešte ďalších synov?
....čiže sám vidíš, že v Gal 4,6 a Rim 8,14 sa píše o inom druhu synovstva, než má Kristus z Boha.

03.11.2016, 04:23
a potom vlastne Gal 4,6 a Rim 8,14 píše presne o tom istom synovstve ako mal ježiš
none
65

41. milky945 03.11.2016, 04:23

a potom vlastne Gal 4,6 a Rim 8,14 píše presne o tom istom synovstve ako mal ježiš

03.11.2016, 20:11
Nepíše. My nie sme jednorodený, ako Ježiš.
none
15

7. 03.11.2016, 02:49

Citát:
Pouvažujte nad ďalšími jasnými Ježišovými slovami z Jána 14:28:.........„Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam, a prídem k vám späť. ... Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že odchádzam k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.“
Na základe tohto verša, čo by ste povedali, ako Ježiš vnímal svoje postavenie vo vzťahu k Otcovi?

Odpoveď:
...Ja som väčší ako moja ruka. Je teda moja ruka niečo iné ako ja? Nie je. Podobne Ježiš - Božie Slovo nie je niekto iný, ako Boh: ...

03.11.2016, 03:21
Á starý dobrý fotón vo formáte citát / odpoveď sa vrátil. Zažil som, asi kvôli dĺžke článku.

Prečo nezaložíš vlastnú tému, vlastne anti tému, kde vysvetlíš Trojicu v tvojom ponímaní?
none
9
03.11.2016, 02:53
zase maju fanatici party ?
none
11

9. Scarlet666 03.11.2016, 02:53

zase maju fanatici party ?

03.11.2016, 03:02
Lepšie, ako tvoje párty s 5timi mužmi v posteli.
none
12

11. 03.11.2016, 03:02

Lepšie, ako tvoje párty s 5timi mužmi v posteli.

03.11.2016, 03:10
ach ta toto ta rajcuje, mat 5 muzov v posteli. no ty si ale bejk ;-) ale neboj sa, nikomu to nepoviem :D
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 379 445 B vygenerované za : 0.143 s unikátne zobrazenia tém : 50 642 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz JA žijem v skvelom svete 😉 Svet je taký, aký si spravíš 😉 Ak vyhodíš zo svojho sveta všetkých negativistov, vypneš tv, prestaneš sa venovať "koncom sveta" a ďalším takýmto aktivitám...

citát dňa :

Nerastieme, keď to máme jednoduché, rastieme keď čelíme prekážkam.