hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Kde je začiatok tohoto všetkého ?

príspevkov
2
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 20.4.2023 12:54 elemír
posledná zmena 22.4.2023 23:12
1
20.04.2023, 12:54
Koľko takýchto začiatkov tu už bolo akolko ich tu ečte bude ?
Skúsme sa zamyslieť nad jedným z týchto začiatkov, ktorý nám je najblžšie a ktorý nám opisuje genezis.
Ale ešte niečo. Ak by tých začiajov bolo naozaj tak veľa, tak potom by každá časť toho začiaku uč nebol kreatizmus, teda stvorenstvo,, už by bol kretizmom iba ten samý prvý začiatok a ostatné začiatky by sa stali božími zákonmi., podľa ktrých sa všetko od nepamäti deje a do nekonečna bude neustále diať, čo by sme mohli aj nazvať niečo ako kolobeh hnoty..Podstatné však je, že každý ďaľší nový začiatok musí byť bezo meny opísaný ako ten prvý kreatívny an tu je vidieľ aj ôvod, prečo musí vzniknúť taký taký istý nový začiatok, ako bol ten,po ktorom nasleduje.
A teda KDE ZAčAť? Je to ako sa rozbehnúť a skočiť do vody, Podľa genezisu, pred vznikom každého zaťIATKU, musí byťk dispozícii asi šesť vecí a to práve sú tie prvé slová genezisu:

Na počiatku stvoril boh nebo a zem. Zem však bola pustá a prázdna a tma bla nad priepaťou. a duch boží vznášalsa nad vodami.

Nebo a zem - Toje pevná časť hmoty a hmota podobná vode a tieto dve veci tvoria material ? A to všetko je uložené v hmote vyššieho rozmeru.
Zoberme si ako popmôcku na vysvetlenie kov,alebo jednoducho vodič.

Ale ešte, ešte pred tým si zadefinujeme, že ak ja zoberiem do ruky vodič, v tom momente mám v ruke z každého rozmeru niečo.
Pred tým si však nakreslíme os štvrtého rozmeru a na nej úroveň prvého, druhého a tretieho rozmeru
Teda ak sa pozrieme do zrkadla vidíme tam stáť človeka, ktorý má v ruke kus drôtu, tak to sme sa na osi čtvrtého rozmeru zaradili do rozmeru 0. Potom však, ak by sme sa dokázali ponoriť do vodiča boli by sme v rozmere mínus jeden, a teda v rozmere mínus jeden, by sme sa cítili,ako teraz v rozmrere nula, teda ROZMER mínus jeden by sme vnímali ako rozmer nula, ale zároveň by aj voda by zodpovedala rozmeru nula.
A čo vlastne sa už dá porovnávať na týchto dvoch rozmeroch?
1, Velkosť. Ak dáme do pomeru veľkoať slnečnej sústavy a jednej jeho častice napríklad atomu dostaneme priblížmú komnštantu K, ktorá je tak obrovské číslo, že nedokážeme spočítať jedno jablko v romere 3 na osi čtvrtého roemeru s ďalším jablkom v rozmere štyri pre tento obrovský rozdiel velkosti. podobne je to aj so siločiarami svetla,magnetizmu, atď.... Mínusový rozmer vyrába svetlo pre plusový rozmer.
2. Časový vnem.Čas vo vyššom plusovom rzmere je väčší. Jedna sekuda je K násobne dlhšia, ako v mínusovejšom rozmere.
3. Čo sa deje vo odiči, ak ním tečie elektriký prúd ? Vodič sa skladá z pevnej hmoty,mriežka a a akési medium, ktoré je vlstne voda podľa príslušnostik rozmeru na osi štvrtého rozmeru. Medium netečie len vo vodiči,ale aj v jeho blízkosti. Tu si myslím netreba moc vsvetlovať, pretože , pretože medium, ktoré tečie je elektrický prúd a spolieham sa na vedomosti o elektrike. Pri indukciách nám to ukzuje takmer presné závistlosti a vieme si aj jasne predstavIť , ako sa dá indukcia využívať v praxi. Podobne aj vo vesmírenám ukazuje, ako vie hmpota na seba upútať toto elektriké médium, ktoré jepri hmote v menšom tlaku ako ďalej od hmoty. Toto nám nádherne vykresluje kométa. Hmota kométy v najvzdialenejšom bode je v najhustejšom mediu a tak sa medium natlačí do nej vyššším tlakom.A k ale prichádza do redšieho prostredia pri slnku, začne toto mediu z nej odchádzať a my ho vidíme optický ako chvost, lebo redšie a hustejšie sa optický oddeluje,. To je aj polárna žiara. kde toto medium netvorí homogenny stav a mediom slnka a rozdiely sa prejavia opticky.
A toto sú priblžne ie vody a vody nad vodami
Sú však aj prostredia, kde nie je absolútne nič, ani hmota a ani medium totálne prázny priestor, ani svetlo. Ale ak do takéhoto priestoru vložíme zostatok čiernej diery niekto hovorí, ťe dôjde k velkému tresku, alebo dôjde k rozpadu tejto hmoty, tak, že sa najprv rozloží rovnomerne medium a vytvorí sa naprv medium na svetlo apotom aj mriežka hmoty, ktorá ihneĎ pohltí svetlo, Ale musí byť pressý pomer hmoty a mediá Lebo ak by bolo hmoty menej a priestor väčší, stalo by sa presne to ,ako je napísané v bibllii, že svetlo prišlo do tmy, ale tma ho neprijala. teda bola malá nálož. Ak však bolo počiatočného materialu dostatok, vznikol treskom podobný svet, ako je náš,ale stále je tu ešte veľa svetov, kde je tma nad priepasťou.
A teda základ základov je počiatok a počiatok vznik svetla. Teda máme tu dva druhy hmoty, hmotu ako držitela media vody svetla a hmotu samotnú v ktorej je z časti odobraté a premenené na svetlo. A teda pred samotným počiatkom máme niečo , čo tvorí hmota a medium spolu, ale v jednej guličke vytvorené čiernou dierou a boh, alebo boží zákon robí z toho svet, ktorý je ochudobnený o medium z ktorého sa vytvorilo svetlo.
A boh povedal: buď svetlo a bolo svetlo. Teda toto všetko robí boh hlavne preto, aby bolo svetlo. Takže všetko toto a tu okolo nás robi boh, aby bolo svetlo
Takéto tvorenie svetla z hmoty musí byť energeticky veľmi náročné a kde by sme predpokladali, kde tu hmotu berie ?
Ja myslím, že z dobra. A to je vlastne ten neustály boj medzi ním, a satanom, a to je tá ježišova smrť a umučenie dobra je predsa len tak málo...

A my len spíme spíme ............
none
2
22.04.2023, 23:12
Častokrát myslené vôbec nie je povedané.
👍: elemír
none

najnovšie príspevky :

Re:19
Romanov [zobraz vlákno] 10.4.2024 09:03
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 30.3.2024 21:00 ) veľkosť : 94 361 B vygenerované za : 0.126 s unikátne zobrazenia tém : 44 904 unikátne zobrazenia blogov : 713 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.