Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Každý v skryte duši rád uverí , že jeho život sa smrťou nekončí.

37
reakcií
1817
prečítaní
Tému 20. apríla 2012, 07:18 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 07:18 avatar
Dokonca si myslím , že aj autori samovraždy veria , že idú niekam , kde ich ťažkosti skončia. Je nesporné , že tajomstvo toho čo je po smrti si život starostlivo stráži a tvrdenia rôznych médií - ľudí čo vraj komunikujú s "druhým svetom" sú viac menej poznačené jediným zámerom - uživiť sa kým žijú a to podľa svojich individuálnych schopností. V dejinách sú známe osobnosti , ktoré vystupovali ako komunikátori so záhrobím a vlastne takým najväčším komunikátorom je cirkev. Ona vie ako vám bude po tom , keď sa odoberiete a aké sú zákony posledného súdu. Ech mať taký monopol na právo a súdy tak si tiež žijem ako pán Boh.


2.
označiť príspevok

orsyy žena
   20. 4. 2012, 07:23 avatar
a možno to tajomstvo nie je ani tak veľmi strážené, možno je pred našimi nosmi.. len mi si ho nevšímame.. teda väčšina.. a ktorí si to všímajú, tým samozrejme neveríme.
Súhlasí havran, Ónya, Petrana, red rose


5.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 07:35 avatar
orsyy - máš pravdu , tie najúžasnejšie veci spravidla sú až zarážajúco jednoduché - život a smrť a rozhranie medzi nimi spája semienko , či mláďa - spoločnosť zase prenáša vedomosti a skúsenosť a to je biologická a intelektuálna reprodukcia ľudského rodu. Čo by sme ešte viac chceli - nuž nemá to pointu - komu to slúži? Ľudia potrebujú dôvod - teda účel a tak si ho teda vyrobili - slúžia Bohu /chudobní , bohatí sebe/. Ukáž mi jedného bohatého , že svoje bohatstvo považuje za hriech spáchaný mozoľmi nešťastníkov.


16.
označiť príspevok

orsyy žena
   20. 4. 2012, 08:35 avatar
2/ teda my


28.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 4. 2012, 13:20 avatar
...otázka viery...niečo v nás verí, alebo chce veriť, aj keď sa rozum prieči, mno, skôr zaostáva...a potom prídu pochybnosti...Všimla som si, že väčšina úvah o Bohu nie je stotožňovaná s prejavom živéhoho vesmíru, a vrátane viery vo vyššie duchovné - skryté sily, odsúdená ako náboženské modlárstvo, tmárstvo, alebo ako ty uvádzaš, vlastnícstvo. Lenže práve za prejavom živého vesmíru možno spoznať vesmírnu inteligenciu, existenciu niečoho pod povrchom...priznanie existencie niečoho pod povrchom, svetu pod nami, alebo nad nami, nedáva človeku iba nádej, ale predovšetkým dáva zmysel jeho životu.
Súhlasí red rose, rain...


3.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 07:25 avatar
Pri živote nás drží neistota a nádej - však sa hovorí , že zomiera posledná. To preto , aby bola istota , že ak ťa vzkriesia - tak nič nevykecáš. Čo ak je všetko nakoniec oveľa prozaickejšie? Myslím , že by to bol ozajstný koniec ľudskej spoločnosti a ukázalo by sa , že ilúzia je tým najväčším impulzom pre život človeka.


4.
označiť príspevok

orsyy žena
   20. 4. 2012, 07:27 avatar
teba neistota, mňa zodpovednosť.
Súhlasí Ónya


6.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 07:41 avatar
orsyy - súhlasím s tebou , len si asi nesprávne vytváraš dialektickú dvojicu z dvoch kategórií . Skús to zladiť - neistota , pochybnosť zdravá skepsa lajdáctvo , zodpovednosť - ak to pospájaš len tak ako príde , tsk je z toho filozofický guláš , zvaný eklekticizmus a riešenie je výsledkom individuálneho chcenia a nie objektívnej potreby.


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 4. 2012, 08:53 avatar
trochu si havranko odbočil do negativizmu života,.. prečo sa nad tým zamýšľať takto ?.. Každý chce byť šťastný v živote, , každý hľadá jeho zmysel ..ilúzie k tomu patria, tak ako k tomu patrí nádej,..viera v niečo ..napr. v svoje schopnosti, viera v lásku...a vieš ako,.. kto nepozná lásku, nepozná dotyk božstva., ..a aké je správne pochopenie paradoxu - život , smrť ..?
Súhlasí havran, red rose


23.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 10:29 avatar
Ónya - každý extrém , či paradox si nájde svoju dialektickú "polovičku" - polarizuje veci , kategórie i ľudí a to zvláš vtedy , keď vnútorné rozpory objektu , napríklad spoločnosti premáhajú dosterdivé sily , ktoré chcú udržať jednotu - je to ako so zrodom nového človeka , či akéhokoľvek objektu v reálnom svete. Stará kvalita ochabuje tou mierou , ako v nej narastá nová , až nadobudne prevahu a stáva sa jej hegemónom.


7.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 07:51 avatar
Ónya - dobrý deň - ako sa ti darí? Čo robí múza? Tvoríš niečo?


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 4. 2012, 08:06 avatar
ahoj , ..ďakujem za opýtanie, mno..ako kedy , na múzu so m nemala čas..ale asi ju čoskoro zavolám..) a ty ? ako sa darí tebe ? 


8.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 4. 2012, 07:52 avatar
viem, ze nic neviem.


9.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 07:54 avatar
Boris_I - " Aj ty Brutus" ?


10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 4. 2012, 07:56 avatar
nerozumiem havran. Ak je to nejaky slogan z TV, tak ja televiziu nepozeram uz par rokov.


11.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 08:01 avatar
Boris_I. Sokrates svoj výrok predniesol , keď už mal málo pre sedemdesieatkou , tak nepredbiehaj , máš ešte čas
Súhlasí Ónya


19.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 4. 2012, 08:56 avatar
a co to ma spolocne so mnou havran?
Co keby si ty nepredbiehal a dobre porozmyslal nad tym, co sam pises?


20.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 4. 2012, 09:06 avatar
havran, rozumies vobec vyznamu toho vyroku? "viem, ze nic neviem"
zaujimal by ma tvoj vyklad.


21.
označiť príspevok

orsyy žena
   20. 4. 2012, 09:08 avatar
zaujímavé, ja vám obidvom rozumiem. ved točíte o tom istom.
Súhlasí Boris_I., havran


22.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 4. 2012, 09:30 avatar
ved ano, hovorime o tom istom, ale havranov komentar ma uviedol do dojmu, ze si mysli nieco ine.


26.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 10:54 avatar
Boris_I. - no vidíš dojmy a pojmy - to si treba vždy najpr ujasniť.


25.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 10:52 avatar
orsyy - už to tak niekedy býva , len jeden doprava , druhý doľava , otáčky a výkon môžu byť rovnaké , len taký motor nepracuje spolu.


24.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 10:47 avatar
Boris_I. - isteže , mám svoj vlastný výklad a poznám aj genézu všeobecne známu - tak teda poviem ti ten vlastný : Podľa mňa predniesť výrok "viem , že nič neviem" , je absolútne poznanie pravdyv tom elementárnom nespochybniteľnom atomárnom rozmere o čom nemusíš pochybovať. Ak však povieš , že existuje niečo , čo poznáš , dostaneš sa do konfliktu s každým názorom , ktorý nie je zhodný s tvojim. Porozmýšľaj nad tým , je to vlastne vzťah medzi filozofickými kategóriami pravdy. S pravdou , je to ako so silou , zatiaľ nik nevie definovať mechanizmus podstaty sily a pritom poznáme toľko fyzikálnych definícií prejavov sily ako prejavov pravdy: absolútna , realtívna , objektívna , subjektívna , konkrétna , všeobecná , individálny ... a tak by sa ešte dalo pokračovať v tých pravdách....


27.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 4. 2012, 12:10 avatar
Podla mna mylny vyklad. "viem, ze nic neviem" neznamena poznanie ziadnej konkretnej pravdy.. Ani tej elementarnej na atomarnej urovni. Znamena to pripustenie skutocnosti, ako malo viem, kdezto clovek bezne vychadza z konceptu ako vela toho vie a kedze su to len domnienky o pravde, tak ich strety plodia konflikt, pretoze niesu v zhode. Odmietnutie relativnych pravd a miesto toho uprimne priznanie, ze pravda nieje relativna, ale to ja o nej malo viem. Tato filozofia vedie k odburavaniu domnienok, k otazkam a v konecnom dosledku vedie blizsie k pravdivym pohladom na svet.
Súhlasí red rose


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 4. 2012, 08:03 avatar
dobré ráno havraník, ..je to na obšírnejšiu výpoveď, tak postupne ,.. som presvedčená že "autori" samovrážd, absolutne nemyslia a nerozmýšľajú kde po svojom zániku skončia, ich jedinou predstavou-túžbou pod vplyvom čohosi neznesiteľného, je ukončiť svoj život, ../..a ano, tajomstvo smrti - po smrti v tom nekonečnom časopriestore, sa doteraz nikomu nepodarilo a nepodarí odhaliť , vesmír si to dokonalo stráži ..a ani cirkev tiež moc netuší, sú to len vízie vychádzajúce z náboženskej mystiky.
Ten, kto skúsil a pozná dotyk "komunikáciu" s iným svetom, vie, že toto hlboké poznanie má v sebe obrovské tajomstvo vyššej sily, ktorá vyžaruje zo seba tak povediac autoritu moci.
Kto verí, sa automaticky správa tíško a pokorne "skláňam sa pred tebou" Pane )).
Súhlasí havran, Petrana


30.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 4. 2012, 13:31 avatar
...veľmi pekne povedané, ale k tým samovrahom...asi je pravou príčinou ich frustrácia zo života, pocit vyčlenenosti, ale nie som odborník, iba sa vciťujem do pocitov zúfalca. Jeden psychiater povedal: Videl som mnohých ľudí zomierať iba preto, že stratili vieru. Ja si myslím, že mnoho ľudí odchádza, keď už stratí nádej na lásku.


31.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 4. 2012, 13:34 avatar
...lebo si myslím, že to, čo nás na tej najskrytejšej duchovnej úrovni spája, vracia späť do života, je práve láska.


32.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 14:36 avatar
Petrana - už som to tu dnes nuekde písal - človek je bilogická koštrukcia , ktorá je naplnená softvérom pre riešenie individuálneho a spoločenského života. Spoločenská stránka prenáša kultúru ducha , biologická prenáša "hardwer". Len som tiež poznamenal , že nikomu nie je jasný účel toho - ale povedal by som - to je život - veď sú aj jednoduhšie veci. Len človek akosi nechce pripustiť , že musí uvoľniť miesto a jeho vlak prišiel na konečnú. O zmysle života denne uvažuje celé ľudstvo a na nič zatiaľ neprišli - len tie posmrtné táraniny , aby sme neutekali z tohoto sveta húfne a spokojne pracovali za božie vykúpenie.
Viem je to frustrujúce , ale myslím si , že zmyslom je život sám a nenechajme ho pretiecť cez prsty v očakávaní večného vykúpenia - spomeň na minulosť , pripravuj budúcnosť , ale ži prítomnosť.


34.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 4. 2012, 20:01 avatar
...zmyslom života je život sám...pekne povedané, ale prečo to niektorí ľudia nevidia? Zmyslom života je predsa láska k životu, a tá mu dáva energiu a zmysel. Na vchode delfskej veštiarne bolo vraj napísané: Poznaj sám seba. Mnohí si to vysvetľujú tak, že majú v živote spoznať akí sú...ale my máme v živote prísť na to, že kým sme! Spoznať to božké - nesmrteľné v tom smrteľnom tele...
Súhlasí Ónya


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 4. 2012, 20:04 avatar
Pretoze nemozes cakat ze zhasnuta sviecka sa samovznietenim sama zapali...
Súhlasí Ónya


37.
označiť príspevok

Petrana žena
   23. 4. 2012, 10:08 avatar
...ja si skôr myslím, že ide o prebudenie sa.


33.
označiť príspevok

havran
   20. 4. 2012, 14:39 avatar
Petrana - mimochodom , ten tvoj nick je veľmi pekný - to je ako budúcnosť - je vždy pekná , kým ju čas nezmení na realitu prítomnosti.


38.
označiť príspevok

Petrana žena
   23. 4. 2012, 10:08 avatar
...realitu prítomnosti si tvoríme sami.


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 4. 2012, 23:13 avatar
neviem Petrana..čo sa týka tých samovrahov , je to tiež individuálne, podľa mňa hlavnú roku v tom hraje depka, ťažká depka, ..ktorá má za následok stratenie veškerého zmyslu života.., samovrah v tom období stratil totálne zmysel života, ...je v stave totálnej bezmocnosti, ..ono je to vždy dočasné také obdobie na howno..len keby toto obdobie plánujúci samovrah prečkal..ale je tam ale, ..ak sa raz začne zaoberať samovražedným úmyslom, smrťou ..nepustí ho to..))
a mnohí dnes takto odchádzajú nielen stratou lásky ako píšeš, ..ale aj kvôli exekútorom a dlhom...a potom aj kvôli strachu z niečoho...u nás vyskočila 15 ročná tehotná kočka z okna, lebo sa bála rodičov...))) má to logiku?


14.
označiť príspevok

krstitel muž
   20. 4. 2012, 08:07 avatar
dobré ráno ti prajem


15.
označiť príspevok

krstitel muž
   20. 4. 2012, 08:14 avatar
dnes mám vela práce


17.
označiť príspevok

orsyy žena
   20. 4. 2012, 08:38 avatar
budeš veľa skúmať?


29.
označiť príspevok

viluette muž
   20. 4. 2012, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:52,  Je. A biblia to potvrdzuje. Napríklad verše. Nm 18,17 Prvorodené z hovädzieho dobytka, z...
dnes, 22:38,  "26 ja sa tiež budem smiať z vášho nešťastia, posmievať sa budem, keď vás zachváti...
dnes, 22:08,  33, .... naopak, Boh chce aby sme premýšľali a používali "silu rozumu"! Len tak...
dnes, 22:06,  29, ..... https://i0.wp.com/www.trinitytruth.org/images/trinity1plus1plus1equals1.jpg *39
dnes, 22:00,  22, ..... Jedno biblické proroctvo hovorí, že Ježiš bude spravodlivý a súcitný kráľ....
dnes, 21:57,  Ty ako otrok nemáš čo rozmýšľať nad správnosťou jeho rozhodnutí ;) Ty máš držať...
dnes, 21:56,  11, ..... čo tvrdí Biblia? Katolícky preklad .... Ž 37,29 .... "Lež spravodliví...
dnes, 21:51,  23, ..... súhlasím, .... ak tým peklom, myslíš zničenie, neexistenciu? A zatiaľ v tomto...
dnes, 21:49,  15, .... a ako chceš dosiahnuť zjednotenú, harmonickú , ľudskú rodinu na zemi? Tak, že...
dnes, 21:39,  4, .... už si to viem predstaviť. Fúúúúj....
dnes, 21:32,  Ale - ak je to, čo jehova požaduje, tým správnym, tak budem poslúchať s radosťou a...
dnes, 21:28,  Ani o matematike to nie je ;) Je to o tom kto je kde v hierarchii a teda koľkých musíš...
dnes, 21:25,  Považuješ matematiku za druh otroctva? Cítiš nespravodlivú neslobodu z toho, že 1+1 sa...
dnes, 21:23,  Pointa je v tom, že tu na zemi si dostal slobodu aby si preukázal, či si zaslúžiš peklo...
dnes, 21:22,  V tom nie je pointa ;) Hovoril si, že v nebi sa nedá naučiť slobode a táto téma ponúka...
dnes, 21:20,  22. Veď ok, že rozhoduje. Ale môže vysielať poddaných na služobky mimo kráľovstva, aby...
dnes, 21:18,  V tomto kráľovstve povedzme, že kraľuje Jehova ;) Kto neplní jeho vôľu smeruje do pekla...
dnes, 21:15,  Každé kráľovstvo má kráľa, preto sa jedná o despotickú totalitu ;) Kráľ je ten,...
dnes, 21:14,  https://www.aktuality.sk/clanok/825542/komentar-lubomira-jaska-matovic-skusa-rolu-sklamaneho-rodi...
dnes, 21:13,  Napríklad, že sa nejedná o tvrdá despotickú totalitu, ale o vývojaschopnú totalitu, ktorá...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 539 bytes in 0,285 seconds)